Opinie o JKB Group w Zielona Góra/Czerwieńsk

JKB Group to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa firma działająca w branży e-commerce. Jest właścicielem takich marek jak Steigner, Seilwerk Stanke, Holzbrink i FairyTrees, których produkty są obecne m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, we Włoszech i innych krajach europejskich. Rocznie sprzedajemy kilkaset tysięcy artykułów. Współpracujemy ze sklepami internetowymi i globalnymi platformami sprzedażowymi. JKB Group to także kompleksowe usługi e-commerce dla firm. Nieustannie rozszerzamy nasz asortyment i zasięg działań. W Czerwieńsku k. Zielonej Góry mieszczą się: zarząd, administracja, dział obsługi klienta, dział marketingu, dział IT, magazyny oraz produkcja. To tutaj bije serce JKB Group. W Niemczech znajduje się główne biuro oraz filia działu obsługi klienta.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JKB Group w Zielona Góra/Czerwieńsk

Wizjonerzy

Jeśli ktoś jest gotowy na zmiany, ale takie zmiany decyzji/wizji/drogi/koncepcji co tydzień, to polecam serdecznie !

Jagoda

Mnie też zachęciła piękna prezentacja firmy, fajne banery reklamowe i dobry PR w sieci. To tylko zasłona dymna. Zdecydowanie nie polecam !!!!

Aktualność
W naszej firmie pojawiły się nowe oferty pracy. Szukamy Operatora Maszyn, Magazyniera Działu Zwrotów oraz Stolarza. Szczegóły znajdziesz na stronie kariery i na GoWork.

Kariera:

Oferty pracy:

Zapraszamy! :)
Radzio

Pracowałem tam kilka lat temu, dziś z nudów zaglądnąłem na opinie o firmie i ... z tego co czytam - bez zmian. Wszystko co tu przeczytałem działo się również wtedy. Przerost formy nad treścią, PR rozdymany do granic absurdu oparty na sentencji powtarzanej przez moją babcię : "mamo! tato ! chwalą nas ! , kto synku? kto? , no! Wy mnie a ja Was". Każdy kto zagląda tu aby zorientować się co to za firma - powinien potraktować poważnie opinie i ostrzeżenia napisane tu przez ludzi.

Halina
@Radzio

Mnie zastanawia dlaczego Ty się tak nudzisz po piątej rano... Ale ująłeś mimo wszystko to dość poważnie, tyle że od lipca jakoś wygląda to tak jakby sytucja była nieco lepsza, więc do dziś raczej trudno cokolwiek zanegować nie znając faktów?

Radzio
@Halina

Sugerujesz, że o piątej nie można się nudzić?

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy JKB Group? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Administrator IT? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Już pracownik

Super rekrutacja, profesjonalna i miła atmosfera. Zadanie rekrutacyjne związane z zadaniami na stanowisku. Szybki feedback i kontakt z działem HR. Polecam

Anonymous
@Już pracownik

To prawda, bardzo podobał mi się proces rekrutacji :) Pani od HR wydaje się kompetentna i widać, że ma doświadczenie,

@Już pracownik

Trudne to zadanie rekrutacyjne? :) Jakimi umiejętnościami trzeba się wykazać?

była

Powiem tak - PR i wyglad firmy jest na poziomie europejskim, w pracy czujesz się jak w jakimś korpo w Warszawie czy Poznaniu. Śniadania i 7h pracy to plus. Ale jest jeden ,,mały" minus - wynagrodzenie. To jest totalna kpina. Na start na reke jakieś 2300zł po 3msc podwyżka o 300zł a potem po roku jak cię nie zwolnią i dotrwasz (a to nie zdarza się często) może kolejne 300zł. Żadnych premii, jedynie ,,karpiowe" może z 200zł do wypłaty. Nadgodziny niby płatne ale jak tak to sobie policzą że wyjdzie że jednak są darmowe ;) Jak chcesz sobie porobić fotki na insta to ok ale jesli chcesz zarobić więcej niż ta żenada to daj sobie spokój :)

Małgorzata
@była

Fakt firma wygląda ogólnie dobrze. Ciekawa jestem na jakim stanowisku pracowałaś ze takie wynagrodzenie? Opowiesz tez o tych nadgodzinach? Bo jeżeli 7h dziennie pracowaliście to ile było nadgodzin?

Bogdan

Czemu nie chcesz zdradzić działu? To taka tajemnica?

@była

To od której do której się pracuje jak po 7 godzin ?

Bozenka
@Monika

8-15.

Jeżeli potrafisz kłamać i nic nie mówić to polecam ale nie za te pieniądze, ale jeśli masz swoje zdanie to nara bo takich to tam nie potrzebują. Nie polecam!!!!!!!!

jeden z pierwszych

pracaowałem w tej firmie jak dopiero sie rozzwijała obiecanki cacanki na poczatku praca na czarno i mydlenie oczu wiekszosc ludzi którzy rozwijali ta firme juz nie pracuje bo zostali poprostu wykorzystani a na kazdym dziale jest kapus

@jeden z pierwszych

To przez jaki czas pracowałeś na czarno?

JużNiepracuje

I po co usuwać te opinie? Firma ma marną ocenę, bo marnie wynagradza, jest nieudolnie zarządzana, nie potrafi docenić dobrych pracowników, a pseudoprzywileje tego nie wynagrodzą. Nie polecam. Jedyny plus: doświadczenie, które tam zdobyłam , przydało się w nowej pracy:)

Mikołaj
@JużNiepracuje

Opinie na forum, a to jak firma się prezentuje na swojej stronie to dwa różne światy. Tylko który jest prawdziwy :D ??? Zainteresowało mnie stanowisko specjalisty ds. content marketingu. Nie spotkałem się jeszcze z tak ciekawym pomysłem, jak 7-godzinny dzień pracy czy wspólne śniadania. Sam pomysł genialny, ale sądząc po tych opiniach tutaj, po drugiej stronie szali jest coś, czym firma nie ma ochoty się chwalić? W styczniu podobno odeszły 3 osoby, a 1 została zwolniona, spora rotacja i brak jakiegokolwiek spójnego i długofalowego podejścia do zarządzania firmą i zatrudnionymi osobami? A te niskie zarobki, to ile wynoszą?

@Mikołaj

@Mikołaj, ten 7-godzinny dzień pracy i wspólne śniadania, to taki lep na muchy. Tak naprawdę musisz tam dojechać i wrócić, co większości osób zajmuje sporo czasu (częste korki w Przylepie, na przejeżdzie kolejowym itd). Wspólne śniadania to za dużo powiedziane. To po prostu po bułce dla każdego. Marketing i wystrój wnętrz mają świetny, ale jest odwrotnie proporcjonalny do całej reszty. Pensje śmieszne, zwalnianie pracowników pstryknięciem palców, brak szacunku, ważne układy i układziki i ciągłe pretensje szefów. Rotacja? chyba 90%. Sam odpowiedz sobie na pytanie czy warto. pozdrawiam:)

@Mikołaj

@ Mikołaj, 7 godzinny dzień pracy + śniadania to pic na wodę, przejazd na koniec Czerwieńska zajmuje dużo czasu, ( korki w Przylepie i stanie na przejazdach), a śniadanie to po prostu jedna bułka (2,50 zł) na osobę. Wynagrodzenie tak marne, że aż wstyd się przyznać. HR i wystrój wnętrz wspaniały, odwrotnie proporcjonalnie do całej reszty: niska kultura pracy, dywaniki u szefów, nieustanne zwalnianie ludzi pstryknięciem palców i brak perspektyw na rozwój. Sam zdecyduj, czy się opłaca. Powodzenia :)

KotWBółach
@JużNiepracuje

Mikołaj...sytuacja jest jak u polskiego "badylarza", cytując dział HR czy nawet PR we wcześniejszym poście. Postawili mocno na działania employer branding, które mają przedstawić ich jako dobrego pracodawce a niestety jest raczej więcej minusów niż plusów i po czasie wychodzi niestety trochę przysłowiowy Januszex. Jak nie masz doświadczenia to spoko...przyjdziesz, poczujesz czym jest stres w pracy, zyskasz trochę doświadczenia, może będziesz miał ten przywilej i usłyszysz kilka cierpkich słów od prezesa bądź prezesów podczas prywatnej audiencji. ;). Na wielki rozwój kompetencji nie licz. Dobrze, że większość ludzi pracujących w firmie jest spoko, ale bądź ostrożny, :)

Zgadzam się w 100%

Uważajcie na tą firmę, ładnie, pięknie na rozmowie kwalifikacyjnej! Potem to tylko wyzysk i nic w zamian! Jak się odzywasz i żądasz szacunku to za bramę! Nie polecam pracy w tej firmie! A najlepsze jest to że pracownicy z Ukrainy są lepsi od Nas Polaków, gratuluję firmie podejścia do rodaków!

JeszczePracuje

Jak możesz?! Przecież prezesi mają czystą i klarowną wizję, tylko zmienia się ona z tygodnia na tydzień. To Ty nie potrafisz się przystosować do DYNAMICZNEGO środowiska. Czy magazyn nie był czasem kiedyś miejscem stałego spędu trzody hodowlanej w czasach PRL? Bo tak mi się coś kojarzy. Twoja ocena jest znacznie przesadzona i wydaje mi się....ze mocno się hamowałeś z prawdziwą opinią ;)

JużNiePracuje

Poszperałem trochę na LinkedIn i widze, że przeciętny staż w JKB to poniżej roku. Z czego wynika taka sytuacja? Czyżby z dynamicznego rozwoju czy jednak potrzeby "świeżości"? (usunięte przez administratora)

FZ

Firma szuka Dyrektora Produkcji? Ktoś może się podzielić informacją czy warto aplikować i co się stało z poprzednim? Dzieki

L.S.
@FZ

Na max 3 miesiące można spróbować ale w firmie nie dba się o sumiennych pracowników.

@L.S.

Dokładnie, teraz się chwalą, że mają idealnego kandydata, życzę mu powodzenia, ale zazwyczaj po roku, dwóch odbywa się zmiana. Rotacja jak na call-center na tym stanowisku.

Halina
@JeszczePracuje

Może po prostu lubią gdy ktoś wprowadza nieco innowacji i świeżości w ich szeregi i stąd te rotacje? ;) Albo po prostu szukają "tego jedynego", wiecie jak to w życiu jest, przecież nie zawsze za pierwszym razem wychodzi. ;p Ale rozumiem, że mamy już 2022 rok i zjawisko opisane tu wciąż ma miejsce w firmie?

L.S.
@Halina

W samym styczniu z biura zwolniły się 3 osoby a 1 została zwolniona. Lepiej tam nie pracować.

@L.S.

Mnie jeszcze nie zwolnili :D Ale nie dziwię się tym 3 osobom, ale to w ramach ciągłego doskonalenia się oczywiście i zmiany koncepcji, które zmieniają się czasami z tygodnia na tydzień.

Aktualność
W grudniu zorganizowaliśmy kolejne spotkanie z cyklu JKB.EDU. Nasz zespół mógł poznać tajemnice Excela od Bartka, analityka biznesowego. Zobacz, dlaczego Bartek zdecydował się przedstawić swoje ulubione narzędzie innym.

Aktualność
Idzie nowe! W 2022 roku będziemy realizować nowe pomysły i zmieniać naszą firmę w bardziej przyjazną środowisku. Przeczytaj, jak od teraz #TworzymyWnętrza ↓

Mad

Czy warto aplikować do firmy na stanowisko dyrektora produkcji? Proszę o prawdziwe informacje nie hejt. Jedyne co można wyczytać z komentarzy że jest to garażowa firma zarządzana przez typowego prywaciarza - badylarza.

@Mad

Drogi Użytkowniku, wiemy, że pytanie zostało skierowane do innych użytkowników tego portalu, jednak chcemy odnieść się do tego wątku. Udało nam się znaleźć idealnego pracownika na stanowisko dyrektora produkcji, a co za tym idzie rekrutacja została już zakończona. Jeśli zastanawia się Pan czy warto aplikować do firmy, to najszybszym i najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest po prostu wysłanie CV, do czego serdecznie zachęcamy. Nie możemy też zgodzić się ze stwierdzeniem, że jesteśmy firmą garażową, zarządzaną przez „prywaciarza-badylarza”. Czasy (usunięte przez administratora) dawno minęły, a nasza firma jest prężnie rozwijającą się międzynarodową organizacją. Zarządzana według idei ciągłego doskonalenia w oparciu o zintegrowane zasady i procedury. Pozdrawiamy Zespół JKB Group

NaWypowiedzeniu
@JKB Group

Proponuje poczytac o zrownowazonym rozwoju zanim sie wypowiecie. Choinki sztuczne temu przeca a pracodawca jestescie miernym

NaWypowiedzeniu

Były
@JKB Group

Prężnie rozwijająca się firma… taaa…

M.K

Jestem zainteresowany oferta na stanowisko dyrektora produkcji. Czy firma jest stabilna i czy polecacie to stanowisko. Po przejrzeniu profili osób pracujących w jkb na linkedin zauważyłem niski poziom doświadczenia i kompetencji. Czy to jest spowodowane wysoka rotacja?

Były
@M.K

Dobrze zauważyłeś, rotacja jest duża. Osobiście nie polecam.

Zwolniony
@M.K

Szkoda czasu. Niestabilna firma z ciągła rotacją. Odradzam.

Tak, w dwa miesiące…

Witam, a jak u was z pracą zdalną? I drugie pytanie. Jak wyglada u was zapotrzebowanie na osoby z językami? Pozdrawiam,

@Anna

Dzień dobry Pani Anno, praca zdalnie jest możliwa, ale zależy to od stanowiska. Aktualnie nie poszukujemy osób ze znajomością języków obcych. Zachęcamy jednak do złożenia CV przez formularz na stronie https://jkb-group.pl/oferty-pracy/stanowisko-dla-ciebie/ Chętnie poznamy Pani doświadczenie i porozmawiamy o możliwości współpracy. Pozdrawiamy Zespół rekrutacyjny JKB Group

Kandydatka

Dzień dobry, Interesuję się e-commerce od 8 lat chociaż nie mam w nim „doświadczenia” w cv. Mam zmysł analityczny, świetnie ogarniam sprawy biurowe, rachunkowość mi nie straszna. Jestem ekonomistą, studiuję na II stopniu. Czy zatrudniają Państwo studentów? Czy poszukują Państwo osoby, która dobrze się czuje w pracy biurowej i więcej? ;)

@Kandydatka

Dzień dobry, tak, oczywiście chętnie zatrudniamy studentów. Prosimy o przesłanie CV na praca@jkb-group.com, abyśmy mogli zadzwonić i umówić się na spotkanie. Pozdrawiamy, Zespół JKB Group

Zostaw merytoryczną opinię o JKB Group - Zielona Góra/Czerwieńsk

• Jak się pracuje w JKB Group?

Zobacz opinie na temat firmy JKB Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JKB Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 1 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

JKB Group