Opinie o Larigo Group Spódzielnia Socjalna w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Larigo Group Spódzielnia Socjalna. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Larigo Group Spódzielnia Socjalna o rekrutacji.

Branże: Usługi archiwizacji i niszczenia dokumentów dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Larigo Group Spódzielnia Socjalna w Łódź

@były pracownik

Pracowałem w tej firmie przez miesiąc, nigdy nie miałem gorszej pracy. Każdy na każdego się drze w szczególności Robert który kobiety traktuje z szacunkiem aż przesadnym (chodzi mi o świńskie żarty nie na miejscu) A na facetów po prostu się drze bez opamiętania. O bhp nie mają bladego pojęcia idą w myśl zasady bezpieczeństwo hamuje pracę. O rękawiczki trzeba się prosić, maszyny pracują z dużym hałasem A zatyczek nie otrzymamy, przy niszczeniu dokumentów bardzo się kurzy A jak zapytałem się czy mogę prosić o maseczkę usłyszałem "jak sobie przyniesiesz to będziesz mieć" pomimo oznakowane na na drzwiach wejściowych na hale o obowiązku zatyczek i maseczce. Brak solidnego przeszkolenia odrazu ładują pracownika na głęboka wodę i ma sobie radzić. Przez owy miesiąc byłem zwodzony że zostanę zatrudniony na kierowcę jednak bez większych skutków. Pod koniec mojej owocnej przygody zostałem poinformowany przez Roberta że jestem niekompetentny, nie rozgarnięty i nie ma szans że zostanę przeniesiony na kierowcę. Powodem takich obelg było zapytanie się Roberta które dokumenty niszczymy konkretnie bo po nie całym miesiącu nie rozumiałem dobrze działania firmy szczególnie że nie mialem przeszkolenia. Podsumowując nie polecam ten pracy nikomu nawet najbardziej zdesperowanym nie szanują tam człowieka łamane są zasady bhp

@Figa

Ad1) Proszę zgłosić do nas przypadek (usunięte przez administratora) Ad2) Zmiany są u nas 7 godzinne, dopasowane do OzN Ad3) Nad wyłapywaniem pyłu papierniczego działają maszyny odpylające i robią to skutecznie Ad4) Tempo pracy, jest ustalane na poziomie średniej, tych wydajniejszych pracowników i wymagamy równania poziomu

Agatka

Czy w firmie są teraz przyjęcia dla pracowników fizycznych? Nie mogę znaleźć żadnych aktualnych ogłoszeń i zastanawiam się czy po prostu nie ma przyjęc czy firma zatrudnia z polecenia. Pojawiły się tu też zarzuty odnośnie terminowości wypłat. Możecie dać znać jak sprawa wygląda? Poprawiło się coś?

@Amy

Ze względu na strukturę firmy są ograniczone możliwości awansu. Jednak są Wypłaty są maksymalnie do 10

Ja się chciałem dopytać o pracę biurową, często są wolne wakaty? Nie udało mi się znaleźć ogłoszenia i chciałem tutaj wybadać sytuację. Może ktoś posiada info czy może są jakieś plany na rekrutację w najbliższym czasie. Gdybym złożył cv w ciemno to jakie są szanse, że się odezwą?

Pracodawca Nowy wpis

Na typowo administracyjne - biurowe, mamy przewidziane tylko jedno stanowisko, które jest zajęte. Stanowiska logistyczne są zarezerwowane dla kierowców (z awansu) Stanowiska Handlowe pojawiają się, teraz będziemy rekrutować jedną może dwie osoby ale na staż.

aaa Nowy wpis
@Pracodawca

Dzień dobry, a na czym polega taki staż, jakie obowiązki się przejmuje w takim przypadku? I czy po odbyciu stażu jest opcja na zatrudnienie pełnoetatowe? Interesuje mnie docelowo mieć pracę na stałe.

Pracodawca Nowy wpis
@aaa

Staże są organizowane na r różnych stanowiskach, dlatego na to pytanie nie jestem wstanie odpowiedzieć. Co do zasady chcemy zatrudnić osobę która była u nas na stażu. Odsetek osób %które zostały u nas z ostatnich projektów to 5 osób z 6 stanowisk stażowych (jedna dostała się na strudla)

@były pracownik

Marzena
@@były pracownik

Cześć, czy wiadomo, jaka jest różnica w pensji dla kierowcy i dla osoby pracującej przy niszczeniu dokumentów? Czy kasa jest taka sama, jedynie obowiązki inne? A może tutaj posada kierowcy to awans dla takiego pracownika od niszczenia?

@@były pracownik

Ad1) Hałas jest w normie (potwierdzone corocznymi badaniami) Ad2) Zapylanie jest w normie (Potwierdzone corocznymi badaniami) Ad3) Rękawiczki są wymienianie po przyniesieniu starych (niestety kupowaliśmy ich na tony i trzeba było to przerwać) Ad4) Praca na hali nie jest skompilowana i nie wymaga tygodniowych szkoleń, korygujemy zachowania na bieżąco. Ad4) Rzadko kiedy przenosimy pracowników z hali n kierowców na ogół od razu zatrudniamy na danym stanowisku (ze względu na inne wymagania) Ad5) Tak Robert, ma donośny głos i potrafi warknąć (trzeba bać pod uwagę, że na hali jest głośno a sam jest cholerykiem)

@Pracodawca

Skoro i hałas i pylenie jest w normie to czemu jest na drzwiach napisane że bez ochrony nie wolno? A odnośnie zmiany na kierowcę to szefowa mówiła mi o zmianie jednak skończyło się na pustych obietnicach. To że Robert jest cholerykiem nie jest usprawiedliwieniem

@Marzena

Z tego co mi mówiono pensja jest wyższa ale i obowiązki większe i czas pracy uzależniony od wyjazdu

Bo jest to wejście na dwie hale. Na drugiej hali operatorzy którzy przebywają tam w sposób ciągły musza mieć ochronę słuchu i maski. Pierwotnie istniało ryzyko, że w przypadku awarii systemów odpylających może dojść do zapętlenia, tak się jednak nie dzieje. Problem jest chwilowy i dotyczy tylko drugiej hali. To samo było z hałasem, istniało podejrzenie, że maszyny z czasem będę głośniejsze, tak się nie stało.. Tabliczki po prostu są do usunięcia. Jednak trochę dziwnie brzmi uwaga o BHP gdzie nasza firma postawiła ścianę dźwiękochłonną aby odseparować jak największą ilość pracowników od źródła hałasu. I co do drugiej uwagi, zamontowaliśmy system odpylający który jednocześnie filtruje powietrze na tyle mocno, że stężenie cząstek PM jest mniejsze niż za zewnątrz hali.

@Pracodawca

A co jaki czas pracownikom przysługują nowe maseczki, zmieniają Oni maski każdego dnia? Czy to są maski z filtrami te bardziej bezpieczne? Co w przypadku jak dana osoba nie trzyma się przepisów i pracuje bez maski i ochraniaczy słuchu, wyciągacie jakoś konsekwencje?

Figa
@@były pracownik

Podpisuję się pod tym. Najgorsza praca. (usunięte przez administratora) wykorzystywanie pracowników,(usunięte przez administratora) Warunki pracy przerażające, szczególnie jesli chodzi o drogi oddechowe - w koncu pracuje sie 8 h w pyle, który jest głównie ciętym papierem (!). Pierwsze tygodnie pracy załatwione zatoki, problemy z widzeniem i lecąca krew z nosa.

@Figa

Coś wiecie, jak wygląda tu praca dla osób niesłyszących? W internecie firma chwaliła się, że ma takie posady dla takich osób. To na czym polega ich praca, to posady administracyjne? Czy jakieś fizyczne obowiązki? I czy taka osoba niesłysząca ma też wykonac jeszcze jakieś specjalne badania do zrobienia?

@pracodawca

Na ten moment tylko fizyczne (przygotowywanie dokumentów do niszczenia, wrzucanie do maszyny) O badaniach decyduje lekarz orzecznik.

Felek
@@pracodawca

Można u Was pracować również gdy jest się osobą niepełnosprawną ale bez orzeczenia o niepełnosprawności? I skoro już wiem, na czym mniej więcej polegałyby moje obowiązki, to chętnie poznam jakie są Państwa wymagania wobec pracowników, a także, jaką kwotę wynagrodzenia Państwo oferują?

Czy w Larigo Group Spódzielnia Socjalna wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Larigo Group Spódzielnia Socjalna? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Serwisant Rowerowy
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Agatka

@Agatka

Nigdy nie było problemów z terminowością wypłat, Ten tak samo jak wiele innych tematów tutaj zamieszczonych to zwykłe pomówienia. Co do zatrudnienia, teraz ruszył duży nabór, na około 10-12 osób.

Adela
@Marcin

Oooo to jednorazowo zatrudniają tyle osób? A to jak wygląda szkolenie? jest jakies jedno wielkie szkolenie dla wszystkich, czy każdy indywidualnie jest szkolony?

Amy
@Marcin

A do którego maksymalnie wypłacają kasę? Jeśli ktoś się sprawdzi jako pracownik fizyczny to ma szansę awansować na coś wyższego? Jak tu wygląda taki proces?

@Amy

Los

Dlatego pracownicy nie dostają pasków za wynagrodzenie?

@Los

Proszę napisać maila lub skontaktować się bezpośrednio z nami, takie paski są wydawane na żądanie.

@Isiek
@Tobiasz - Larigo Group

@Tobiasz, a zdaje się, że powinny być wydawane z tzw marszu. Czyli nie na życzenie/żądanie pracownika. Skąd taka praktyka...??

Jakie są mocne strony pracodawcy Larigo Group Spódzielnia Socjalna?

Łukasz

Czytając opinie,wypowiedzi ludzi mam rozumieć, ze w firmie Larigo sa opoznienia z wyplatami itp,paski wypłat sa wydawane na żądanie (pierwszy raz sie z czyms takim spotkałem)P. Tobiasz jaka funkcje pełni w tej firmie...?

Jak się pracuje z ludźmi z Larigo Group Spódzielnia Socjalna?

Ciekawa

Nie polecam pracy w tym zakładzie. Bordzo źle traktują ludzi.

@Ciekawa

Czyli do tej pory państwo zarządzający spółdzielniom socjalnym - L.K. i T.L. nie zmienili swojego nastawienia do ludzi i pomiędzy sobą?

@Ciekawa

"spółdzielnią socjalną"

Ciąg dalszy.... Dlaczego nie warto podejmować pracy w tej firmie, hmm..” ?DLA KOGO NIE JEST TO ROBOTA? Kwestia nie leży w zarobkach (zarobki nie będą podlegać ocenie, także spokojnie), ale bardziej "leży na podłodze, a może i niżej, bo w piwnicy - chodzi o wzajemne traktowanie siebie" w relacji ludzi (właścicieli tej firmy). Jeżeli dalej tam mają miejsce karczemne awantury o sporo rzeczy i wzajemnie prucie się na siebie (pomiędzy szefostwem) do zdarcia, prawie że strun głosowych z (usunięte przez administratora) i rynsztokowym słownictwem w tle (jednak nie zawsze wulgaryzmy szły w parze z pretensjami + wybuchowymi emocjami). [*?DLA KOGO NIE TO ROBOTA W TEJ KONKRETNEJ FIRMIE?*] Praca nie jest dla osoby/ osób, które po prostu nie akceptują takiego zachowania ze strony przełożonych, w takiej sytuacji nie aplikować (POD WARUNKIEM NIE ZASZŁY ŻADNE, CHOĆBY NAJMNIEJSZE ZMIANY NA LEPSZE). Na szczęście rzadziej bywało, że pracownik obrywał za coś tam, w takiej narracji, jaką szefostwo siebie wzajemnie darzyło, zamiast powiedzieć to na spokojnie i kulturalnie. Nie jest mi wiadome, jaka obecnie panuje tam atmosfera (w roku 2021), czy nadal mają miejsce zażarte kłótnie, spory i przewalanie na siebie wzajemnie winy między właścicielami za niezrobienie czegoś albo głównodowodzącymi — można tak to określić. Pytanko: Czy ktoś z pracowników wie, czy być może problem został już dawno rozwiązany i zażegnany, a także być może ogólnie firma ma się lepiej finansowo? EWENTUALNĄ ODP. MOŻE DAĆ KTÓRYŚ Z AKTUALNIE ZATRUDNIONYCH TAM PRACOWNIKÓW, NIE SZEFOSTWO. Chociaż i tak otrzymaną taką odpowiedź należy brać na dystans. Reszta rzeczy to już indywidualna sprawa tj.: -warunki, -wynagrodzenie, -ewentualne dodatki, -zmianowość, czy godziny pracy. -dopasowanie zespołu (jego zgranie) etc. Pasuje Ci to dobrze, nie pasuje Ci człowieku, nie pracujesz u nich. Chyba jasne to jest, no nie? Pozdrawiam :-)

DOKONANO KOREKTY z: (POD WARUNKIEM NIE ZASZŁY ŻADNE, CHOĆBY NAJMNIEJSZE ZMIANY NA LEPSZE) na: *(POD WARUNKIEM, ŻE NIE ZASZŁY ŻADNE, CHOĆBY NAJMNIEJSZE ZMIANY NA LEPSZE)*.

No name

Wieksza czesc opinii na tym portalu dotyczy starej lokalizacji. Nie wiem po co ludzie pisza opinie, które nie mają odzwierciedla w terazniejszosci. Firma od stycznia jest w nowej lokalizacji. Ma świetne warunki bytowe. Jest ciepła woda. Na hali jest dobra temeratura. Przy pracy fizycznej nie jest ani za goraco ani za zimno. Szatnia jest. Nie wiem kto pisze takie bzdury, chyba ktos kto sie nie utzymal w robocie. Pracuje tu juz ponad 2 lata i pracy nie zamierzam zmieniac. Premie dostaje sie za faktyczna prace. I jak ktos pracuje to bez problemu 3 do reki wyciagnie. Robert moze i czasem krzyczy, ale slusznoe. Bo troche słabo jak ktos robi 25 pudełek dziennie a ktos inny 8. Wiec moze niech srula buzie osoby ktore zwyczajnie pisza nieprawde. Bo glupio się to czyta

rozbawiony
@No name

3tys chyba n w miesiące

Ponioslo
@rozbawiony

3 tysionce, łał. Dla tych co robiom na dwie zmiany

@No name

Jaka jest nowa lokalizacja firmy, po przeniesieniu się, zwinięciu się, z Łodzi, jest nadal ta w Pabianicach, czy nowsza, np. z większą halą przeznaczoną na niszczenie i sortowanie dokumentów. No Name, czy możesz podać adres?

Nie polecam podejmować pracy w tym zakładzie

Dzianga
@Anonim

Praca nie jest zła są tam fajni ludzie dobrze mi się pracowało nie wytrzymałam z powodu panującego tam zimna

T
@Dzianga

na całe szczęście, po długiej i niesprawiedliwej walce z brakiem dostępnych lokali w okolicach Pabianic. Z początkiem roku, udało nam się przenieść firmę do nowoczesnej i nowej hali.

@Dzianga

Piszesz że nie wytrzymalas zimna czyli potwierdza się lepiej nie podejmować pracy w owym zakładzie

t
@Anonim

I tak celowo w swoich refleksjach pominales poprzedni wątek, że od stycznia jesteśmy w nowej hali? Gdzie ten problem juz nie występuje. Swoją drogą do administratorów portalu napisałem maila z prośbą o weryfikację osób tu komentujących, bo biorąc pod uwagę styl pisania mam wrażenie, że są tu max dwie osoby, które hejtuja firmę.

Tobiasz

Może od momentu kiedy pisze to na zmianę dwie osoby, które podszywają się pod różnymi nickami? przy czym każdy to XXX, Anonimowy, Rozbawiony. Do tego lakują codziennie własne posty wykorzystując słabości systemu zabezpieczeń na portalu i zmienne IP. (pojawia się niepochlebny post i zaraz ma dwa lajki, widać, że to nawet zorganizowana akcja jest) Co do mówienia prawdy, hmmm... owszem było zimno na hali przy czym od dwóch miesięcy już nie jest (temat hali było poruszany i tak wielokrotnie) możemy lecieć dalej z rzeczami które poprawiają się, więc też raczej nieaktualnie trochę te prawdy są.

Tobiasz

To proszę do mnie przyjść w poniedziałek i powiedz kto i w jakiej sytuacji darł się na pracownika

Otak
@Tobiasz

Np Czwartek, 8 rano, hala sortowni.

@Otak

Proszę do mnie przyjść w poniedziałek

Zatrudniona

A ja polecam

@Anonim

niestety pracowałam w tej firmie na hali było zimno tłoczno

@Anonim

Potwierdzam i zaraz w następnym dłuższymi kkomentarzu napiszę, dlaczego?

Onno

Jak wygląda praca kierowcy?

Zgrana tam jest ekipa ?

Ciekawa
@Michał

Ooo no bardzo. A błyskawica pracuje jeszcze?

Jaki dress code obowiązuje w Larigo Group Spódzielnia Socjalna?

Tak

Najpierw latami firma każe nosić Ci swoje ubrania. Które się oczywiście niszczą, buty też. Potem dowiadują się że jednak ludzie niepełnosprawni nie są debilami i domagają się zapłaty za pranie tej odzieży. Po latach 7 zdaje się poprzez zmienianie spółek zaoszczędzi sobie trochę pieniędzy. Ponieważ wyrównali tylko z ostatniej spółki, więc cześć ludzi została zrobiona w jajo. Teraz się boją bo zaczęto mówić o tym na głos. Dadzą Ci ciuchy jak będziesz (usunięte przez administratora) jak robót.

Odp

Za shrekiem stoi fiona więc ta morda nie zostanie zwolniona

Daga

Dziwię się ludziom co piszą złe opinie o Larigo krótko tam pracowałam ale byłam zadowolona i szczęśliwa jak nigdy warunki dużo leprze niż w Firmie której pracowałam prawie 9 lat . Współpracownicy mili a kierownictwo dobrze traktuje osoby niepełnosprawne . Obecnie jestem bardzo nie szczęśliwa z powodu braku pracy i mam cichą nadzieję, że kiedyś uda mi się jeszcze pracować w tym zakładzie pozdrowienia dla wszystkich którzy tam pracują tęsknię za wami . :)

HWPL

ja wróciłem po długim zwolnieniu i zdziwiłem się źe nie wysłali mnie na badania dopuszczające do pracy, nie tylko mnie zresztą. ot całe LARIGO

!

Te "w ciagu 10 dni wyslemy przelewy" juz dawno minelo. Moze ida z Chin?

@!

Pierwsza transza wyjdzie dzisiaj / jutro niestety liczenia przy tym było znacznie więcej niż zakładałem .. ale mamy już listę, więc już tylko kwestia puszczenia przelewu. Druga transza wyjdzie do końca miesiąca.

Tobiasz - Larigo Group

Proponuje czytać ze zrozumieniem "Pierwsza transza wyjdzie dzisiaj / jutro" oraz "Druga transza wyjdzie do końca miesiąca."

Robol

Nawet nie wyobrazasz sobie ile osop dostalo pieniadze wczoraj za zalegle urlopy, sila internetu!

Tobiasz - Larigo Group

To się nazywa przelewy wyszły wczoraj a powód obsuwy jest dobrze znany obecnym pracownikom

Sylwia była pracownica

Pracowałam w tej firmie to było w 2019 roku.Jeszcze jak hala była na ul.Głowackiego 9 oni nie rozumieją osób niepełnosprawnych ,jak w łodzi miałam np.wizyte u hematologa to Pani Lucyna ona była ok ale jak w inny dzień miałam też wizytę u hematologa w łodzi co do pracy przyjechałam później bo mi się tramwaj 41 spóźnił to Liderka mi kazała odrobić ten dzień nie pamiętam kiedy to było i kazała mi siedzieć do 16:00 wtedy a ja pracowałam do 15:00 czyli 8 godzin .Firma nie zna się na kodeksie pracy

Sylwia

Dziwię się że (usunięte przez administratora) zgodziła się ze swoim bratem dojeżdżać do Woli Zaradzyńskiej przecież Firma Larigo Group powinna ludzi niepełnosprawnych z Pabianic i z Łodzi dowozić do Woli Zarazyńskiej no nie każdego stać na bilety autobusowe lub na migawkę

Tobiasz - Larigo Group

Proszę o źródło tej informacji?! Będę pisał do admin o udostępnienie IP który pozwoli namierzyć autora postu. W tym przypadku możemy mówić już o pomówieniu. Info o wysokości stawki poszło do księgowej bardzo dawno temu i jest informacja w naszym wewnętrznym system komunikacji - i ryczał za pranie wynosi 10zł miesięcznie i tą kwotę również mamy potwierdzoną przez BHPowca którego prosiliśmy o opinie i wskazanie kwoty.

Zostaw merytoryczną opinię o Larigo Group Spódzielnia Socjalna - Łódź

• Jak się pracuje w Larigo Group Spódzielnia Socjalna?

Zobacz opinie na temat firmy Larigo Group Spódzielnia Socjalna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Larigo Group Spódzielnia Socjalna?

Larigo Group Spódzielnia Socjalna
2.7/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Wierzbowa 18
    93-408 Łódź