H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

ivo

Agresywny ochroniarz na stróżówce wejściowej to słaba wizytówka tego przedsiębiorstwa. Sprawa zgłaszana, efektów brak. Kolejna osoba, która nie zna swojego miejsca. Czekamy aż jakiegoś partyjnego z zewnątrz wkurzy? Wtedy to z torbami pójdziemy.

Tamara

W internecie można znaleźć ofertę pracy na stanowisko Konstruktora elektryka. Firma zwraca u kandydata uwagę na gotowość do ciągłego rozwoju i doskonalenia. Czy to oznacza, że nowego pracownika czekają różnego rodzaju szkolenia oraz kursy? Jeśli tak, to jak często się odbywają? Czy dzięki nim można liczyć na przybliżenie do awansu, o ile taki jest możliwy? ;) Mam nadzieję, że tak, bo małżonek szuka pracy, w której można progresować .

Nowaczek

Witam, może ktoś mi powiedzieć jak Tu wygląda praca na stanowisku magazyniera?

Yogi

Nie polecam pracy na stanowisku elektromontera w tej firmie, nonstop Majstrowie gonią nowych i świeżych do roboty gdy stara gwardia robi co chce i nie zwracają na nich uwagii, wzajemne kapowanie się, ciągły brak zaopatrzeniowy przez Mistrzów ale oni w tym nie widzą problemu że brakuje Ci elementów do pracy, mobbing na każdym kroku i groźby że Cie zwolnią, chyba problemem tej firmy jest to że ktoś chce pracować, brak podwyżek, stawki również niskie jak za wymogi które posiadają, 2 Mistrzów a nikt nie potrafi z nich ogarnąć starych nierobów, jak nie jesteś z Konina nie możesz liczyć na nic, nie rozumiem jak wybrali Mistrza elektromonterów który nie ma kompletnie wykształcenia elektrycznego i firma tego nie widzi że Konin może wszystko a zawsze będzie najlepszy, stanowczo odradzam chyba że lubicie być poniżani, również nie rozumiem gdzie sa normy pracy zachowane jak w 1 dzień można iść na rano i na nocke???

@Yogi

A ile tam pracowałeś albo pracujesz jeśli można wiedzieć? Bo chciałem się właśnie zatrudnić jako elektromonter

Pracownik 2
@Yogi

A ile tam pracowałeś?

@Kandydat

hej, zdradzisz przyczynę dlaczego akurat tutaj chcesz się na tym stanowisku zatrudnić? ktoś polecał czy co innego zachęciło?

Kosa
@Kandydat

Obecnie Elektromonter po 10 latach pracy zarabia 4500 netto. Nie jest zle.

Ikar
@Kosa

Po 10 latach 4500? To są śmieszne zarobki szczególnie podwyżki, każda firma daje lepsze podwyżki i więcej na start chyba że liżesz (usunięte przez administratora) to dostaniesz więcej nie liczy się jak pracujesz tylko jak dobre relacje masz z majstrem, na magazynie ludzie teraz dostają po 5600netto także ta firma to porażka

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Konstruktor elektryk?
Studenciak PP

Witam, jak jest na stanowisku konstruktora, technologa, gdyż mam zamiar się wybrać na jedno z tych stanowisk i chciałbym wiedzieć na co mogę się przygotować, czego spodziewać, jakie warunki panują w biurach i jakie podejscie ma zarząd do ludzi na tych stanowiskach?

Anubis

Widzę, że zainteresowanie tematem nadal jest, tak więc podejrzewam, że kandydat nadal bez pracy. Cóż począć, może ego za wysokie.

W H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. trwa rekrutacja na stanowisko Elektryk. Brałeś w niej udział? Napisz, jak według Ciebie wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Twoja opinia może ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

Ogromna inflacja, minimalna krajowa rośnie, a od roku żadnych podwyżek, nie licząc przeliczenia premii na podstawę…

Natalia

Czyli co ostatecznie z tymi podwyżkami? Zauważyłam, że poszukiwany jest obecnie młodszy spawalnik produkcji, przy czym w opisie wynagrodzenie nie zostało podane wprost. Czy ktoś zna widełki i przytoczy? Jest napisane, że pieniądze adekwatne do kwalifikacji, więc jakie są konieczne a jakie najbardziej doceniane?

Aspirujący
@Natalia

Niedługo wcześniej było ogłoszenie na spawalnika produkcji tylko nie młodszego. Może to ta sama rekrutacja z małą zmianą nazwy stanowiska.

@Aspirujący

zmiana nazwy? a zakres obowiązków oraz wynagrodzenie z niego wynikające jakie będzie? w sumie to często do takich kosmetycznych zmian dochodzi? co za różnica jeśli praca taka sama jest do wykonania? jakiego szkolenia można się spodziewać?

Porto

Witam Jak wygląda sytuacja firmy wzgledem pracownika? Czy są podwyżki? Czy pracodawca zapewnił podwyżkę inflacyjną? Ponieważ czytając opinie mam wrażenie że firma ma styl wolna amerykanka a chciałem złożyć CV niestety po opiniach mam mętlik w głowie

Montaż
@Porto

Powiem tak wszystko zależy od działu, kasa jest jaka jest, o podwyżki raczej ciężko chyba że aspirujesz na biuro, zwykły Kowalski ma przeciętne a raczej słabe zarobki porównując z innymi firmami ale to państwówka więc tutaj to norma, podwyżka inflacyjna była jednorazowa do wypłaty, aktualnie podwyżki co rocznej nie było i niewiadomo czy będzie a nawet jeśli to raczej niezbyt zachęcająca do kontynuowania tutaj pracy, oni tutaj nazywaja podwyżke nawet przekładką premii na podstawe także no

W większości przypadków nie, jakby na każdy dział jest ustalana przerwa wakacyjna, lecz w większości przypadków temat do dogadania, niestety w tym roku nie ma przerwy i firma trochę nas zrobiła w ciula, bo na początku roku kazali nam wziąść urlop bo się zamknęła firma i tyle więc od początku roku niektórzy są -8dni do urlopu bo firma nie umiała zapewnić pracy

hugo

zawsze była wymuszona przerwa urlopowa w lipcu 2 tygodnie w środku.

@hugo

w tym roku również taka się zapowiada? firma już komentowała to w jakichś sposób i pracownicy mimo wszystko mają o tym pojęcie od momentu zatrudnienia się? z czego konkretnie dana przerwa wynika?

TSH

Czy to prawda że MR się pakuje? Czarna mamba już w gotowosci..

stachu
@TSH

MR został prezesem więc raczej nigdzie się nie wybiera hehe

@stachu

I to tak właściwie dobrze czy źle? Chodzi mi o to, że obydwaj wyglądacie, jakbyście mieli całkiem odmienne zdania... A w takim obiektywnym ujęciu jeśli o warunki pracy chodzi?

Turysta

Witam jak wygląda s Praca na spawalni?

Łukasz
@Turysta

Pytasz bo chcesz się przyjąć? W ogóle są teraz przyjęcia na spawalnie? Też byłbym zainteresowany gdyby coś się wyklarowało. W razie co napisz jakbyś złapał info.

@Łukasz

Spółka prowadzi aktualnie rekrutację spawaczy. Zapraszamy do przesłania CV na adres praca@fpspoznan.pl lub złożenia dokumentów osobiście w siedzibie Spółki.

Natalia
@H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

Można prosić o opis otoczenia, w którym się praca spawacza odbywa obecnie? Jakie konkretnie narzędzia do pracy można tam znaleźć, jak z przestrzenią i respektowaniem przez samych pracowników obowiązujących zasad bhp? Co z jakimiś losowymi wypadkami? zdarzały się w ostatnim czasie?

Jaki jest styl zarządzania w H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.?

Gaczka

Styl wolny z początku lat 90-tych XX w.

@Gaczka

Co to w sumie znaczy Twoim zdaniem? Z lat 90-tych to chyba nie do końca nowocześnie?

pracuś
@Urszula

nowocześnie to tu nigdy nie było. Niestety zarząd niewiele wie, nie jest merytoryczny i modne jest donoszenie i sprzedawanie pomysłów nie mających racji buty w rzeczywistości. Już jest źle a będzie gorzej, bo z modernizacji nie ma wielkich pieniędzy a FPS ma duże koszty funkcjonowania na skutek sporego udziału administracji w zatrudnieniu ogółem, mało wydajnej produkcji, dużych kosztów energii, ogrzewania itp

Hanna
@pracuś

A jak to się odbija na pracownikach? O ile w ogóle ma jakieś znaczenie. Bo mnie to chyba na początek takie rzeczy jak zarobki i umowa interesują najpierw.

Przemysław

Dają jakieś ciuchy ochronne dostosowane do typu pracy, czy raczej liczyć trzeba na łaskawość matki natury? Czy możesz też podać, ile płacą?

Ciekawe do kiedy ten marazm będzie trwał. Ciągle nowi dyrektorzy, manipulacja jedni drugimi a roboty i sprzedaży jak nie ma tak nie ma

@pracownik

Kończą się pomysły na narzekanie... należy powielać wciąż te same kwestie, żeby nie wyjść z wprawy. Ciekawe, pracownik, czy też były pracownik z rozdętym ego, wiadomo że frustrat i w sumie byłoby w firmie lepiej, to też byłoby źle. Niektórym się nie dogodzi...

pracownik hali
@pracownik

wielu niestety popiera opinie pisane tutaj w szczególności na hali. Z firmy odeszło wielu doświadczonych pracowników, brygadzistów, mistrzów, którzy obecnych biją na głowę doświadczeniem, haryzmą i pomysłowością . A widzimy jak jest jak było, kto jaką miał wiedzę i determinację w dążeniu do celu i skończeniu pojazdów w czasie umownym. Nie spartaczyliśmy jeszcze 90 wagonów na nowym wózku z ponownego przetargu, ale czas pokaże jak nam idzie.

@pracownik hali

A czemu oni poodchodzili od was?

eeetam
@pracownik hali

No tak, spartaczyć się nie da... wózki nie nowe, tylko te same co pod starą 90, wagony w sumie też te same, a jak przyjdzie co do nowych rzeczy to się zacznie ponowne wieszanie psów na kadrze. Wielu doświadczonych pracowników różnych szczebli odchodzi z wielu firm, jednak mimo to pozostali pracownicy mówiąc wprost nie kichają do swojego ogródka i nie udają, że się im krzywda dzieje... na moje, nowe mitły zabierają Wam część "przywilejów" i "nawyków", a teraz się burzycie, choć oczywiście mogę się mylić, co do tego...

Maja
@pracownik

A czemu jest taka rotacja na stanowisku dyrektora? :D

@Maja

czemu czemu przecież to państwowa firma własności Agencji Rozwoju Przemysłu. Z reguły postepowania do zarządu odbywają się z klucza politycznego, Ci niżej również dają stołki znajomym, kwalifikacje są raczej nieważne, a wręcz przeszkadzają. Niestety potem się okazuje, że jegomość niewiele wie, co miał naprawić popsuł , sukcesów nie ma i po roku go nie ma. Tak w skrócie było z Panem Krzysztofem L. Obecny pełniący obowiązki gdyby był cwany wziąłby fachowca i sie zachował ale pewnie władza nie pozwala.

@pracownik

też prawda dlatego poszukiwali członka zarządu ds. rozwoju to takie bliżej nieokreślone stanowisko, Polityka też można pod to podciągnąć. A w mej ocenie brakuje Dyrektora Techniczego z jajami w tej firmie

@pracownik

Ale czy to realne żeby dyrektor techniczny nie był związany z polityką?

pracuś

nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. KL już nie w zarządzie, Rodek swoje osiągnął, kto następny. Ąż strach się bać, kto przyjdzie do zarządu. Chyba niektórzy długo nie zagrzeją w spółce

No fakt to co się dzieje w tej firmie to jakaś paranoja. Wizerunkowo totalna klapa a odpowiedzialnych za to brak. I jeszcze niech mi ktoś powie, że nie widzi różnicy między tym co było a jest

Hanna
@pracownik

Hej, a co takiego się dzieje w firmie? Bo same hasło takie ogólne a konkretów zero weź no wyjaśnij proszę

kolejorz
@Hanna

jakie ogólne a te wszystkie perypetie z lokomotywami- ich sprzedaż znacznie po terminie umownym i w maks karach. Bardzo niewielka sprzedaż wagonów, których termin sprzedaży umowny minął. Brak sprawnej hybrydy dwuczłonowej przecież prezes zapowiadał jej eksploatacje w Polregio, a trójczłonowej nie ma wcale. Chcesz powiedzieć, że nie widzisz różnicy?. Ok jest jakaś mała sprzedaż, bo jak dyrektory przeforsują Huger/Novmedia nie będzie sprzedaży wcale, bo te systemy nie będą nigdy działać. Jeśłi uważasz że jest super to jesteś nieświadoma wielu .

@kolejorz

Co się dzieje z tramwajem Puma?

Halowy
@kolejorz

A co to ta Huger/Novamedia? To oni nie potrafią nic robić? A z tą sprzedażą jakoś się kula, co prawda mogłoby być lepiej ale podobno idzie dalej sprzedaż. Na kolejowym portalu piszą.

z hali
@Halowy

Nowamedia Krzysztof Owczarek proszę poczytać, pogooglować. Wyleciał chyba prawie wszędzie gdzie mógł. Firma upadła, założona nowa Huger. Nie przypadkiem był kumplem Dyrektora MB. Kolejny przykład paranoji

Jacek
@z hali

Słabo, czyli osoby które tam do tej pory pracowały dostały wypowiedzenia czy jak to generalnie wygląda?

@z hali

Ciekawe info kto czyj kumpel pisali o tym gdzieś czy sam wydumales? Czyli mowisz ze raczka raczke myje... masz jakies kwity na to czy tak tylko piszesz?

z hali

skądś znam te przyzwolenie na ukraińców i ich pracę w nadgodzinach. Szok jak się to czyta. Ta firma mogła dziś robić ze 100 wagonów rocznie na dwie zmiany, wybić z głowy jakiejkolwiek konkurencji próbe zaistnienia w wagonach. Na szczęście zarząd jest ponoć po na 3 miesiące, oby poleciał on a Ci zabrali za sobą pozostałych dyrektorów i pełniących obowiązki. Jedna wielka niekompetencja. nie pozdrawiam

Bezi

Firma kroczy ku upadkowi, jest coraz gorzej nonstop brakuje materiału, nowe zlecenie stoi pod znakiem zapytania, ukraińcy klepiący po 250h miesięcznie dzięki którym robota stoi w miejscu bo gdzie się nie pójdzie na hale tam pogaduchy albo telefony w ręku i firma nic z tym nie robi przez co obrywa się Polakowi, dobrym przykładem jest brak podwyżek w tym roku, inflacja w górę a wypłaty stoją 3400brutto ciekawe czy dyrektorzy i Ci wszyscy zbędni konstruktorzy byli by wstanie wyżyć za takie pieniądze w sumie zapomniałem ich złota rada to rób nadgodziny i nie miej życia prywatnego bo przecież koledzy ze wschodu potrafią, teraz to już chyba nawet piekarzy biorą bo żaden z nich nie potrafi nic dobrze zrobić a podstawy dostają takie same jak my, złota rada to cała góre za burte a nie układy układziki i wziąść się za nygusów którzy sie chowają po kątach, wystarczy wyjść w miejsca dozwolone dla palaczy albo na jakikolwiek wagon lub na warsztat elektryków, młodym doświadczenie się przyda ale max na rok, na szczęście nie muszę się już przejmować tą Firmą która ma wbite na pracownika z doświadczeniem

kolejorz

Kolejny artykuł o palących się lokomotywach naszej spółki, kolejny artykuł o pierwszym wagonie przedziałowym z ponad 40 opóźnionym o kilka miesięcy, o rozwiązaniach w wagonie kopiuj wklej z rozwiązań z przed kilku lat. Jest jeszcze ktoś wewnątrz firmy co powie że zadziało się coś pozytywnego w tej firmie przez ostatnie trzy lata. CO się jeszcze musi stać by usunąć zarząd i dyrektorów ze stołków.

Zostaw merytoryczną opinię o H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.