H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

Oragan Nowy wpis

Szkoda że (usunięte przez administratora)większość komentarzy które są prawdziwe i pokazują na jakim szczeblu Firma traktuje pracowników, to tylko pokazuje jak zarząd FPS (usunięte przez administratora) swoich ludzi na każdym kroku i boi się odpowiedzialności swoich czynów :))

Poszukiwacz Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Czy można liczyć na wypłatę 7 tys. zł na rękę dla konstruktora mechanika z 2-4 letnim doświadczeniem?

Lucy Nowy wpis

witam, interesuje mnie aktualna atmosfera, która utrzymuje się w zespole technologów. Teraz w aktualnej ofercie podkreślono umiejętność pracy w nim. są także podkreślone jakieś spotkania integracyjne. obecnie jaka maja formę?

Badacz Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Witam, czy jest realne 7tys. zł na rękę. A stanowisku konstruktor mechanik?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Konstruktor elektryk?
Zaciekawiony

Na jakie wynagrodzenie może liczyć konstruktor mechanik z doświadczeniem 2-3 letnim w branży bez premii. Czy jest w stanie wyciagnąć 9000 zł brutto?

@Zaciekawiony

Bez premii i nadgodzin raczej niemożliwe do osiągnięcia nawet jakbyś pracował tu z 10lat, 9brutto tylko możliwe jest przy bardzo dobrze wynegocjowanej podstawie oraz przy cały miesiącu pracowania 12h + soboty :/

Rysiek

Na każdym stanowisku można tyle godzin wyrobić, czy tylko mechanik ma taki przywilej? Mnie chodzi o ofertę ślusarza instalatora. Jeszcze parę dni ma być dostępna i myślę właśnie czy by nie spróbować. narzędzia które tu udostępniają na tym stanowisku jak ocenicie? I w ogóle polecacie mi czy nie?

Gopnik
@Zaciekawiony

To nie branża IT. Przy 15-letnim stażu nawet tyle nie dostaniesz.

Zaciekawiony
@Gopnik

@Gopnik smutne jest to, że konstruktorzy którzy robią 10 lat w zawodzie zarabiają z 6k na rękę i siedzą cicho bo myślą, że to dużo. Przez takich ludzi wlaśnie w tej branży płaci się ile płaci. W styczniu pierwszy kepszy srudent będzie zarabiać 4300 zł na rękę

z firmy
@Zaciekawiony

każdy z Was siedzi i krytykuje ile zarabia a w którym momencie ktoś pomyślał o wydajności pracy. Niewiele wiedzący zarząd każe dotrudniać na produkcję w wyniku czego zatrudnienie wzrosło z ok 180 do ponad 270 osób w najwyższym piku. Ludzie, którzy kiedyś wykonywali bez problemu 5 wagonów dzisiaj nie wykonują 3 a powinni z 8 sztuk w miesiącu. 270 osób razy 160g daje ponad 45 tysięcy godzin w miesiącu. Proszę sie przyjrzeć ile wynosiło przeciętna ilość rbh na wagon. Podobnie z umysłowymi w tym konstruktorami, który kierujący zespołem miał jakąś inicjatywę by zacząć np z pół roku temu wagony Z1B, Z1B PRM wykonywać, budować modele, dokumentację. Może Pan MA na to wpadł wątpliwe?,. Całe szczęście bliżej jak dalej do ich zmiany

Poki
@z firmy

Tak, tylko czy brane pod uwagę jest to kto jak robi? No nie bardzo stawki narzucone z góry a na więcej możesz liczyć tylko jak masz układy z majstrami, ludzie którzy robią za 4 dostają mniej podwyżki albo tyle samo co staruchy które siedzą i nic nie robią to później co się dziwić ze jest jak jest

z biura

Porównaj sobie regio z plastikowymi fotelami do tego co jest teraz, zupełnie inne wagony. Więc wymagają więcej czasu na budowę - to proste.

@z biura

bzdura totalna. po prostu jacy zarządzający taka wydajność. przy pierwszym rozdaniu wagonów 174A mieliśmy 60 sprzedanych wagonów po 18 miesiącach. przy obecnej realizacji po 18 miesiącach w październiku nie mieliśmy sprzedanej ani jednej sztuki. pomijając fakt że to w 90% powtórka i jest nas znacznie wiecej jak 5 lat temu. po prostu jacy zarządzający takie efekty

@Poki

Czyli nie ma tu niczego w formie akordu, dobrze rozumiem? Bo jeśli nie to zastanawiam się z jakich przyczyn niektóre osoby robią za cztery jak to sugerujesz? Co to zmienia?

z hali

guzik prawda ze ktoś robi za czterech. po prostu praca od dawna nie jest poukładana, nikt się tym nie interesuje , kierownictwo się nie zna. jak wdrożono program IFS wprowadzono budki z kodami kreskowymi do zczytywania godzin pracy. każdy brygadzista pomimo oporu opanował temat i był odpowiedzialny za wyrobienie pracownika. dziś po czasie klepie się w excella, z którego nic nie wynika. myślę, że wydajność pudeł jest poniżej 50%-)

Alibaba
@z hali

Żadna guzik prawda z tym robieniem za czterech, Ci co pracują tutaj po 15-20lat to siedzą na doopie i nic nie robią a Majstrowie boją się ich tknąć, jedni robią sobie przerwy po 50min, praca rozpoczynana nie o 6 a o 7, pogaduszki przez cały dzień, z kawą po wagonach, a Majstrowie udają że tego nie widzą, podwyżki wyższe po układach, wystarczy spojrzeć jak niektórzy z działu uruchomień albo z hybrydy pracują, cały dzień na spacerku i jest cacy

@Alibaba

Pytanie tylko o ten dział uruchomień mam w takim razie. wygląda to tak jakby zrobili nas szybko to co maja przydzielone i „wolne”? to tryb pracy zadaniowej a nie jakaś godzinówka, że trzymają na siłę?

Alibaba 3

Co do samych pracowników to jest tylko Wierzchołek Góry Lodowej ;) Fakt jest praca nie jest uporządkowana, projekt Hybryda ... robiony kilka lat poprawiany co chwilę , brak odpowiedzialności za ten projekt. Ogólnie można powiedzieć, że dezycje polityczne niszczą taki zakład... dlaczego sprzedaż wagonów się opozniała ? , bo była nowa firma x która miała dostarczyć system IT na wagonie / nawet po roku czasu nie był gotowy !!!....I wrócono to starego sytemu ... więc jeśli jest projekt dobry i nie wymysla się koła na nową to zakład pracuje normalnie ;)

Do teraz widzę, że nie udało się ustalić zarobków specjalista ds. serwisu i gwarancji a oferta została teraz ponowiona. Uprawnienia elektryczne znalazły się tam w mile widzianych. Ogólnie to pomagają je wyrabiać w przypadku tego stanowiska? jeśli tak to jakie wszystkie typy?

Witam, jak wygląda negocjacja stawki w FPS po okresie próbnym 3 miesięcznym? Podczas rozmowy nie raz zaznaczali, że po tym okresie będzie ponowne negocjowanie stawki. Na jakie wynagrodzenie może liczyć szeregowy konstruktor mechanik? W ogłoszeniu było 7,5 - 11k brutto

konstruktor

Ciekawe gdzie jest prawda, w ogłoszeniach o pracę piszę się że oferują do 11 tysięcy brutto. A w komentarzach że można maks 9 tys brutto zarobić pracując po 12h dziennie i wszystkie soboty. Ktoś coś przekłamuje.

z hali

na rynku kolejowym pokazała się informacja, iż wybrano na nas na budowę 300 wagonów z opcją 150 dodatkowych. Ciekawe jest że my mniej jak te 150 zbudowaliśmy przez ostatnie 4 lata. od 2020 roku 81 nowych, 8 nowych MON, 10 restauracji i na koniec roku ok 40 sprzedanych 174A. najbliższe 1,5 roku będziemy kończyć te, potem te zety, combi. 100 wagonów budowanych rocznie. Sabotaż zarządu i ludzi niższego szczebla czy o co kaman

Już w grudniu ktoś pytał o zarobki na rękę dla operatora, mnie także interesują ale dla tego od pracy krawędziowej, zastanawiam się czemu w ofertach w internecie podają widełki dla konstruktora elektryka ale dla operatora już nie? nawet jeśli się negocjuje zarobki to w jakich przedziałach się mieszczą?

We wpisach ktoś zasugerował elektromechanikowi nabicie wynagrodzenia nadgodzinami. Ale czy one zawsze są dostępne? jeśli już tak to w jaki sposób płatne?

z firmy

a może lepiej by się ktoś zajął wydajnością pracy a nie takimi bzdurami jak nabijanie wynagrodzenia nadgodzinami. Kiepsko to świadczy o całej dyrekcji spółki . A gdzie jakaś wydajność, efektywność pracy. Czy wystarczy w niej być i to jeszcze najlepiej po godzinach gdzie są one 50 lub 100% więcej płatne.

Konstruktor

Witam, chciałbym aplikować na stanowisko konstruktora, w ogłoszeniu podają ze 11000, czy to jest realne. Jak z amosferą w pracy, czy mozna sie rozwijac? Dziekuje za rzeczowe odpowiedzi

Mistrz już wybrany? Nie będą więcej szukać? mam ofertę od nich ale już mi z miesiąc temu wygasła. Wiecie jak płacą na tym stanowisku? i ilu osób do tej konkretnej funkcji w zasadzie potrzeba?

z hali

jak ilu na każdym wydziale jest majster lub dwóch. Malarnia, montaż wyrobów, spawanie pudeł, spawanie wózków, montaż wózków, malarnia.

@z hali

A co z zarobkami takiego majstra? Piszecie tu o różnych wydziałach i teraz to się zastanawiam czy praca bardzo miedzy nimi na nich się rożni? I czy przede wszystkim wynagrodzenie za nią jest inne?

pjk

Witam Chciałbym złożyć dokumenty na stanowisko serwisant elektromechanika. Czy Ktoś może się wypowiedzieć na tematy atmosfery/płacy/czasu pracy itp. Z góry Dziękuję

z serwisu
@pjk

atmosfera sielka, praca pół na pół częsciowo na miejscu, częściowo wyjazdy do klientów głownie PKP Intercity, Polregio i niedługo Lubuskie. Kasa plus minus 4 tysie na ręke maks, może nadgodzinami dobijesz więcej, praca 6-14 jeśli w wyjazdach to dłużej

Anoonim

Witam. Poszukują na stanowisko operatora lasera cnc jak wygląda wypłata na rękę i czy praca trzy zmianowa?

Mirka

Cos więcej byście mi napisali o tych wygranych przetargach o których pojawiła się jakiś czas temu wzmianka? Podkreślono przy tym także ze chyba tak słabo tu jednak nie płacą, wiec interesują mnie szczegóły. Znalazłam ofertę dla specjalisty ds. serwisu i gwarancji (elektryk). mój partner by się do tego nadal, nie podano jednak zarobków w ofercie. Jakie są gwarantowane?

bainit

Ktoś aplikował na stanowisko mistrza ( z opisu i wymagań wynika, że na spawalni)? Doczekał się ktoś odpowiedzi? Ogłoszenie było ważne przez miesiąc po czym się skończyło. Następnie znowu się pojawiło na kolejne 30 dni. O co tu chodzi? Faktycznie szukają czy to jakieś fejki? Teraz pojawiły się oferty dla konstruktorów mechaników i elektryków (pojawiają się systematycznie). Taka rotacja czy zwiększenie zatrudnienia z tytułu nowych kontraktów? Bo zdaje się, że ostatnio dostali jakieś zlecenie.

danek
@bainit

Słyszałem, że wygrali kilka przetargów dlatego poszukują konstruktorów zarówno mechaników jak i elektryków oraz operatorów CNC i z tego co widziałem w ogłoszeniach to aż tak kiepsko nie płacą

Konstruktor

Witam, na jakie wynagrodzenie netto bez premii może liczyć konstruktor w FPS z 2 letnim doświadczeniem w branży pojazdów szynowych?

cho
@Konstruktor

bardzo mało 3600 netto + premia 30%

Syb

Ogólnie w FPS są bardzo żałosne pieniądze na wielu stanowiskach.

@Syb

Na „wielu” stanowiskach? tutaj podano akurat zarobki dla konstruktora. Jakie jeszcze masz przy tym na myśli? I jakie będą z tego wtedy kwoty?

Czy to prawda, że mają być zwolnienia na produkcji? Z jednej strony trochę dziwne, bo przyjmują nowych.

z hali

skoro dyrektora produkcji i dyrektora zakupów nie ma coś jest na rzeczy. Nic dziwnego że chcą zwalniać skoro nic innego nie mamy prócz tych wagonów, które niegdyś robiło znacznie więcej pracowników

@z hali

przepraszam mniej miało być , teraz jest nas ponad 250 plus ukraina , a było ok 180. Wydajność jaka jest też każdy widzi

@z hali

Tak ogólnie nawet jak już komuś będą dziękować za współpracę to na jakiej zasadzie? Ciekawi mnie jak wybierane są co do tego poszczególne osoby. staż pracy ma znaczenie? I czy będzie przed tym jakaś informacja ostrzegawcza?

Proponuje najpierw zwolnić tych co wystawili zarząd w przetargu w Lubuskim. Do 20 grudnia dwa gotowe pojazdy z zezwoleniem i numerami EVN. Gdzie tu koniec budowy, uruchomienia, wykonanie badań, oczekiwanie na dokumenty w UTK.

@z hali

A skąd w ogóle macie informacje o tych zwolnieniach? Rzeczywiście ktoś już stracił pracę czy na razie to tylko pogłoski? Wyżej też ktoś napisał, że cały czas są przyjęcia. Czemu miałyby służyć zwolnienia skoro na bieżąco przyjmują nowych?

aaa

„puma”? :D a skąd masz takie informacje, że ją właśnie przerobią? I w zasadzie dlaczego, co to wniesie? W temacie tego przetargu jeszcze nie jestem, dopiero co przyszedłem poczytać o specu od certyfikacji. Jak bardzo macie częste rotacje na tym dziale?

wspomnisz moje słowa ale ten przetarg skończy się klapą, karami i może w końcu odwołaniem zarządu i zwolnieniem winnych porażki. gotowe pojazdy za 28 dni z wszystkimi dokumentami. dobra komedia

Serwis.

Witam. Jest ogłoszenie na stanowisko Serwisanta. W ogłoszeniu praca stacjonarna. Jak wygląda wasz towar? Częste awarię?

ivo

Agresywny ochroniarz na stróżówce wejściowej to słaba wizytówka tego przedsiębiorstwa. Sprawa zgłaszana, efektów brak. Kolejna osoba, która nie zna swojego miejsca. Czekamy aż jakiegoś partyjnego z zewnątrz wkurzy? Wtedy to z torbami pójdziemy.

Zostaw merytoryczną opinię o H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.