Opinie o Boruta-Zachem Kolor S.A. w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Boruta-Zachem Kolor S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Boruta-Zachem Kolor S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia przemysłowa - produkcja barwników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Boruta-Zachem Kolor S.A. w Bydgoszcz

...

Ciekawe czy Właściciel oraz prezesi mają pojęcie kogo zatrudniają. Dyrektorkę terrorystkę, która nie ma bladego pojęcia o pracy z ludźmi i nie bedzie z nimi rozmawiać bo są tylko zwykłymi pracownikami, ktorą interesuje jedynie zabieranie pracownikom premii za coś na co nie mają wpływu. Kadrowe które kursy i kompetencje wygrały chyba w czipsach- nie potrafią dobrze policzyć wypłaty a nawet wysłać jej na czas ! O urlopach nawet nie wspominając. Kierownictwo które za wszelką cenę broni swoich koleżanek i kolegów i są ślepi na ich błędy. Wielka firma, która dba o swój rozwój nie dbając przy tym o pracowników dzięki którym tylko i wyłącznie ten rozwój jest możliwy. Jak potrzebne są nadgodziny to wszyscy są nagle słodko (usunięte przez administratora) żeby ktoś tylko przyszedł - ale tylko wtedy, bo jak pracownik czegoś potrzebuje to jest kręcenie nosem do okoła. Kierownictwo nie reaguje na karygodne zachowania pracowników. Jedni dostają naganne nie sprawiedliwie a drudzy kilka rozmów wychowawczych za coś co się powtarza nagminnie. Pracownicy mają serdecznie dosyć - nierównego traktowania, kolesiostwa, gnojenia, i wyżywania się za błędy innych. Ludzie tutaj cieżko harują za 2 a mimo to nie mają nawet szansy na jakikolwiek awans. A podwyżki? Wzrosła minimalna, to trzeba im zabrać z czegoś innego. Pracownicy którzy mają pojęcie o tym co robią i wykonują bardzo dobrze swoją pracę zarabiają dokładnie tyle samo co osoby od pierwszego dnia pracy bądź te które swoją pracę wykonują wolniej, gorzej i popełniają szereg błędów. Z resztą co tu mówić o podwyżkach skoro nawet liderki, które nadzorują całą dokumentację i proces produkcji nawet na umowie zarabiają tyle samo co nowy pracownik, dostają tylko większą premie którą tak czy siak za chwilę nam zabiorą. Nawet aparatowi, którzy pilnują na raz kilka maszyn nie mogą liczyć na lepsze wpływy na konto, BA nawet nie mogą doprosić się o wypłacenie w ogóle lub w poprawnej kwocie nadgodzin do których są przymuszani ! Najlepiej zabierzcie jeszcze ludziom socjal i już w ogóle będziemy mieć pełen komplet !!! To że tej firmy jeszcze nikt nie zgłosił do odpowiednich instytuacji, jest godne podziwu dla pracowników za co powinniście być im wdzięczni. Ale wszystko do czasu. Wystarczy spojrzeć na każdego jak coraz ciężej przychodzi im się do tej pracy, ostatnii miesiąc bardzo mocno zweryfikował to jakie kierownictwo i zarząd ma podejście do tych ludzi którzy męczą się na tej hali dzień w dzień i dzięki którym WY macie pracę i firmę :) Doprowadzacie do sytuacji w której wasi pracownicy po przekroczeniu bramy potrzebują opieki psychologów i terapeutów! GRATULACJE ! I owszem, możemy znaleźć sobie inną pracę jeśli nam się coś nie podoba :) (bo za te śmieszne pieniądze znajdziemy tą pracę wszędzie). Ale każdy kto nie przychodzi tylko na wakacje , pracuję i chce stabilnej pracy i żeby każdemu się do niej dobrze przychodziło... Bo ile można zmieniać pracę, uczyć się od nowa i wdrążać... A wy, widzicie w nas tylko cyferki nic więcej. Zamiast zatroszczyć się o wykwalifikowanych pracowników których potrzebujecie- wolicie wbijać im nóż w plecy. Jeśli tak wygląda rozwój firmy i jej dobra pozycja na rynku pracy to życzę powodzenia bo daleko nie zajedziecie. Zakładów na zachemie nie brakuje, a wręcz przybywa, wystarczy jedna dobra oferta za nawet te same pieniądze a lepszą atmosferę i zostaniecie z ręką w nocniku z ludźmi którzy nawet nie zwracają uwagi na to co pakują ;) Szkolenia wyjazdowe ... na co komu to było ? Przydałoby się bardziej tym co tymi ludźmi zażądzają z góry. Zero motywacji, zero jakich kolwiek chęci... za to obietnice godne nie jednego polityka które rozpływają się zaraz po osiągnięciu zamierzonego efektu. BRAWO! Stworzyliście sobie Zakład ! Tylko zapomnieliście o tych dzięki którym codziennie rano się otwiera.

AHA

Celowe redukcję są zawsze na początku roku kiedy jest mało pracy. Później jest haos i panika bo jest dużo do zrobienia a ludzi brak. Więc zatrudniają tylko i wyłącznie ludzi z agencji. Po czym następuje kolejny haos i panika bo w znaczącej większości ci ludzie kompletnie nie nadają się do tej pracy. Więc nagle w ciągu 3 miesięcy potrafi przewijać się kilkadziesiąt osób. Koniec końców im bliżej końca roku tym więcej ludzi jest zwalnianych a finalnie z agencji pracy nie zostaje nikt. Nie wierzcie w to że obiecują wam że praca jest więc nie macie się martwić. Martwić musicie się cały czas bo te agencyjne umowy mają krótkie terminy nie bez powodu ;)

OnlyBio.life

Banda (usunięte przez administratora), to jak się tu traktuje pracownika przechodzi ludzkie pojęcie. Brak szacunku, (usunięte przez administratora). Podwyżka najniższej krajowej? To zmniejszymy Wam premię, a później i tak ją zabierzemy. Zmiana wytycznych? Najpierw wlepimy wam niezgodność a później dopiero wam o nich powiemy. O urlop musisz błagać na kolanach. Starzy pracownicy traktowani są jak (usunięte przez administratora)a nowym obiecuje się gruszki na wierzbie a na końcu i tak zostają z niczym. Omijać szerokim łukiem.

Lucy
@OnlyBio.life

Zmiany wytycznych? A jakie stanowisko jest za nie odpowiedzialne i kto to w ogóle akceptuje? Do tego temat niezgodności zaciekawił, o jakich przykładowych mowa? I co z jakimiś szkoleniami w ich zakresie?

Czy firma przyjmuje ponownie osoby które w przeszłości się zwolniły z tej firmy ?

Tt
@Danello

Dla wszystkich są zrobione listy na trzy brygady

Śmieszne

Tam nikt nie chcę iść już biorą ludzi z pod ząbki co nowy to lepszy omijajcie szerokim łukiem tą firmę

Xxx9900 Nowy wpis
@Śmieszne

Naprawdę? Zależy kto jakie ma podejście. Robić trzeba wszędzie.

Zzz

Nie dziwię się Ukraińca że nie chcą tu pracować, a kto chce pracować w takim patologicznym miejscu. Na okolo tylko (usunięte przez administratora) i narkomani. Kasa slaba Żadnych dodatkow No chyba że ukradniesz to masz dodatek do wypłaty.

Nick Nowy wpis
@Zzz

Dlaczego patologicznym?

Xyz
@Kandydat

Tak

Kandydatka
@Xyz

A są teraz przyjęcia na produkcje???

Mama
@Kandydatka

Cały czas potrzebują bo ma ruszyć 3 zm

Kandydatka
@Mama

3zm od kiedy? Z tego co się dowiadywałam to w agencji mówili,że dwie zmiany mają być. I,że praca po majówce niby. Więc wtedy byłyby przyjęcia.

@Kandydatka

Od połowy maja zostaną wprowadzone 3 zmiany, niby agencja może się na to nie zgadzać bo podpisują inne umowy ale wiadomo z czym taka odmowa się wiąże

Danello Nowy wpis

Ale 3 zmiany dla wszystkich przez agencje czy tylko dla chętnych?

Tt Nowy wpis
@Danello

Dla wszystkich są zrobione listy na trzy brygady

Nikka

Hej. Czy ktoś mi wytłumaczy jak to jest kiedy się człowiek zatrudni przez agencje pracy do onlybio? Czy taka osoba przez agencje po paru miesiącach Czy tygodniach będzie zwolniona mimo wszystko? Szukam pracy na dłuższy czas i nie wiem czy w ogóle warto tutaj się przyjmować.

Gdyby
@Nikka

Jeśli zatrudniasz się przez agencję pracy tymczasowej to wiadomo że nie jest praca na dłuższą metę..tylko jak sama nazwa mówi tymczasowa.i w każdej chwili możesz już nie pracować bo to zależy od humoru pana Andrzeja...u niego trzeba na wszystko zapracować..nie brać l4 urlopów chodzić na nocki i na nadgodziny ja są ...i to jeszcze nie zapewni tobie pracy na dłuższy czas

Nikka
@Gdyby

Serio? Czyli nawet człowiek z agencji nie przerobi kilku miesięcy? Słyszałam,że ludzie są zwalniani z dnia na dzień lub po krótkim czasie. No mi zależy żeby jakiś czas chodzić do pracy więc nie wiem czy warto w ogóle zaczynać jeśli tak ma być:(

Aplikowałeś do Boruta-Zachem Kolor S.A. na stanowisko Mistrz - Mechanik? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Leszno
Antośka

Witam. jak teraz wygląda sprawa przyjmowania technologów? Pokazała mi się oferta z kiedyś, w której zaznaczono możliwość rozwoju zawodowego. Czy z tego wynikają jakieś konkretne awanse?

Kamillbdg

Na wszystkich grupach i stronach o pracy i chyba wszystkie możliwe Agencje w Bydgoszczy szukają ludzi do Onbybio i ciągle nie mogą znaleźć. Nawet zmiany do wyboru nie pomagają, wawet Ukraińcy na zleceniu nie chcą tam pracować, opinie firma ma tragiczne, coś się tam dzieje bardzo nie tak

Gom
@Kamillbdg

Ukraińcy to może by chcieli by pracować ale pani dyrektor z Warszawy Niechce przyjmować ich do firmy poprostu ????????

aaa

cześć a powiedz mi na kogo ludzie maja tu przyjść skoro na stronie piszą wprost, że nie ma żadnych ofert pracy? tydzień temu też sprawdzałem, bo wcześniej widziałem, że za kolorystą się ogłaszali. Ja liczyłem na pracę w dziale sprzedaży. nie ma w nim wcale rotacji?

Kama

Do czego ma służyć chemikowi koloryście znajomość języka angielskiego na poziomie B2? myślę stricte o samej pracy. piszą o pracy w zespole, może nie być kogoś z Polski i dlatego trzeba język znać?

Glfff
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Jak wyglada praca w Bhp w Boruta i onlybio? Widziałem szukają BHPowca. Czy warto?

Ogiet

Praca przez agencję na umowę zlecenie brak ciuchów brak szafek jak coś Die odezwiesz to zaraz mówi kierownik że na twoje miejsce na 10 nowych nie warto tracić czas na tą firmę

Aparatowy

Nie polecam zero szacunku do pracownika najlepiej robić 7 dniu w tygodniu praca w chemii brak wentylacji

Danuta

Parę dni temu pojawiła się oferta dla kolorysty. Czy pracował ktoś jako specjalista chemik i mógłby napisać wprost czy warto się starać? O atmosferze rożnie tu piszą, na tym konkretnym dziale jaka jest?

Dolores
Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego na starej Borucie panie sprzątaczki mają swoją kanciapę w męskiej szatni? Czy jest to niezgodne z prawem czy tylko ja mam takie odczucie? Chyba należy to zdecydowanie zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy. I oczywiście będzie zgłoszone. Takie coś nie powinno mieć miejsca i jest zdecydowanie naruszeniem prawa pracy, nie mówiąc już o swobodzie osobistej.

A pracował ktoś może teraz niedawno na dziale importu / eksportu? Jest teraz oferta dla pracownika administracyjnego bez określenia widełek palcowych, spytam wprost, czy to najniższa krajowa i potem są podwyżki czy może od razu dają coś więcej?

Nie biedna agencja, nie jaśnie Pan Andrzej tylko biedne liderki i aparatowi którzy muszą się użerać z takimi ludźmi których agencja podeśle. Co z tego że ludzi będzie na hali 100 jeśli połowa ludzi nawet nie bedzie umiała złożyć kartonu. Przyjmując osoby i wysyłając je dalej do pracy agencja powinna przeprowadzać jakąkolwiek selekcję, a nie wysyłać pierwszą lepszą osobę z ulicy która do nich tylko zajrzy.

Nie obsesja tylko normalne ułatwianie sobie życia jak złożysz karton w jednym kierunku to szybciej puścisz przez zaklejarke i normalnie ułożysz na palecie niż każdy karton na swój sposób. A co do kartonów do wyrzucenia to z tym też ludzie z agencji mają wielce problem by rozciąć i trochę chociaż już na pół złożyć by więcej się w koszu mieściło

Cej..

Widocznie im pasuje liderka tacy ludzie bo inaczej by sie zbuntowały...ze nie daja rady z takimi ludźmi pracować..i jeśli się to nie zmieni to przestaną pracować ale żadna tego nie zrobi .więc po co te żale... Andrzej wielu dobrych pracowitych ludzi zwolnil...bo prawda go zabolała co to za kierownik..by obrażać się jak dziecko wstyd wstyd.. problemy panie Andrzeju zostawiamy w domu w doooomuuuu....

Magda

Czy warto aplikować na stanowisko laborant? Jak wyglądają zarobki i system pracy?

Chciałam zwrócić uwagę na nie zawsze dobrą atmosferę w zespole, co jest być może konsekwencją prawie w 100% damskiego składu. Wychodzą typowo kobiece przywary, co kiedyś trafnie oddawało określenie "Frauenzimmer".

ONLYBIO

Nie polecam na dłuższy czas . Chaos. Organizacja leży. Na hali brudno. Duszno . Wiecej nie kupię tych kosmetyków po tym co zobaczyłam.

Gg
@ONLYBIO

To nie kupuj jakoś pracuje tam bardzo długo i nie sądzę żeby był tam bałagan to produkcja a nie muzeum pozdrawiam

@Gg

to co konkretnie na tej hali się dzieje, że ktoś napisał ze brudno? Niby nie muzeum ale o jakiego typu nieporządek chodzi? kto tam w ogóle sprząta i kiedy?

Krystyna

Widziałam ofertę pracy na planistę? Warto składać? Jak atmosfera?

Odp
@Krystyna

Warto składać na planistę, ponieważ nie ma nikogo na tym stanowisku kto by się aktualnie nadawał. Kobieta która nie ogarnia życia, i chłopak przyjęty po znajomości naszej kochanej głównej kadrowej, który boi się własnego cienia a co dopiero pracy z ludźmi. Mówiąc do niego wprost, musisz powtarzać 50 razy, no bo myślenie niestety boli.

Brygada Z

Nie polecam! Ucinanie premii tylko ze względu na to że najniższa krajowa poszła w górę to jakiś nieśmieszny żart przy tak dużej produkcji! Bez liderek i aparatowych produkcja stoi dlatego poleciłabym zacząć doceniać pracowników dzięki którym firma istnieje bo szybko możecie ich stracić

Zostaw merytoryczną opinię o Boruta-Zachem Kolor S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Boruta-Zachem Kolor S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Boruta-Zachem Kolor S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Boruta-Zachem Kolor S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 3 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Boruta-Zachem Kolor S.A.
1.3/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Jakóba Hechlińskiego 4
    85-225 Bydgoszcz