PO Lighting Poland Sp. z o.o.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PO Lighting Poland Sp. z o.o.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę PO Lighting Poland Sp. z o.o. na stanowisko Asystent / Asystentka? Pojawiło się 10 stycznia na GoWork.pl. Planujecie na nie aplikować?

Administrator Nowy wpis

Jak wygląda praca w PO Lighting Poland Sp. z o.o.? Przedstawicie swój typowy dzień pracy?

Dziad Nowy wpis

Zalezy do jakiego obszaru aplikujesz, ale z perspektywy organizacji rozwazylbym aplikowanie dokladnie bo na chwile obecna jest tam silny odplyw ludzi. Zniknely wszystkie kluczowe funkcje, wiec powstaje pytanie o kierunek w ktorym podaza biuro. Warto o to zapytac na rozmowie

A

Odpowiedziałem na ich ogłoszenie. Żeby udać się na rozmowę przerwałem urlop w Bieszczadach i pojechałem do Krakowa, wydałem parę stówek na całą akcje I co - I nic. Zero feedbacku. Oczywiście nie jestem rozgoryczony tym że nie zostałem przyjęty bo na rozmowie dało się wyczuć coś w stylu "jesteśmy extra" i ogólnie atmosfera była nie taka jaka powinna być stworzona przez HR ale mimo wszystko feedback się należy. Myślałem że to poważna firma chyba za słaby research zrobiłem. Brak czasu nigdy nie byl i nie będzie wytłumaczeniem - bądźmy profesjonalistami

kandydat
@A

Rozmawiałem z dziwczyną z działu hr.o ile dobrze pamiętam Anna Ferenc zupełny brak profesionalizmu pytania odbiegające od logiki dziewczyna zupełnie nieprzygotowana nierozumie dlaczego taka duża firma zatrudnia tak mało operatywnych ludzi w HR oczywiście odpowiedzi brak

Denver
@A

Potwierdzam, podbny przypadek miałem szkoda zachodu, jak sie dowiedzialem ile mogą dac na uz to umarlem ze smiechu. Nie polecam

@Denver

Tez ci nie odpowiedzieli po rozmowie kwalifikacyjnej? To zdradź tajemnice ile ci zaproponowali kasy, że tak cię to rozśmieszyło. Bo ciekawy jestem.

Dan
@Krzysztof

Nie wszystkim widać odpowiadają i kasa nie ma tu nic do rzeczy.

@Dan

Jak dla mnie kasa ma tu dużo do rzeczy, bo jak podałeś stawkę która im nie odpowiadała, to nawet jak miałeś kwalifikacje to przyjmą wtedy kogoś tańszego. Często tak robią w firmach.

Denver Nowy wpis

Ok 6000brutto

Czy rozmowa rekrutacyjna w Varroc Lighting Systems Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Gościu

Czasem tak jesli na danym stanowisku jest wymagana znajomość języka angielskiego.

@Gościu

No dobra, ale wystarczy znajomość komunikatywna, czy trzeba mówić biegle wraz z branżowym słownictwem. Wiesz coś?

Polak

W języku polskim

@Polak

O, to dobrze, bo mój angielski nie jest na najwyższym poziomie. Jak jesteś tak zorientowany to napisz ile teraz płacą nowo przyjętym osobom? Stawka jest w porządku, czy raczej poniżej oczekiwań? Na co się mam przygotować?

Rudy
@Krzysztof

Stawka bardzo dobra. Warto tu pracować.

Maria
@Rudy

stawka na start już jest dobra czy trzeba trochę popracować żeby zasłużyć? :)

szczęśliwy

Ludzie co wy robicie firma bankrut wszyscy pracownicy uciekają brak konkretnej kadry menadżerskiej zbieranina tępych pseudo dyrektorów jak chcecie aplikować do jakiej firmy

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy PO Lighting Poland Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Płatny Staż / Praktyki. Jaki był jej rezultat?

Krzysztof

Z tego co się dowiedziałem to umowy są od początku zatrudnienia. Nie wiem natomiast jak z kasą.Też myślałem o wysłaniu CV, ale boje się że na początek niewiele płacą. Gdybyś był na rozmowie napiszesz jaka jest stawka dla nowo przyjętych osób? Będę zobowiązany ;)

Steve from Paris

I just want to express my negative feedback about this employer, I strongly advice to avoid any cooperation with this company. Go and work for less money anywhere else but praise your good psycho health and well being. This company is so chaotic and with little black businesses under the table, no much sense if you look at everything from a further perspective. The technical managers are not respected well, their opinions are ignored, there is no longer plan in actions then fix the current troubles. The engineers are just plain resources and if you haven't heard yet, true the whole so called R&D dismissed in June. Then in September we all hear and look at the new job's post from this haunted place. Where is the sense? Right, this is just the prove of concept, well done or maybe a revenge. This all with a little support from Polish government as they fell for the high R&D fairy tales from the far east. Instead of a higher reason behind the control wheel there is so called hindu prince who is burning fathers money to graduate with honor on an average western uni and does the surgery on an open body without any anesthetics because that what he has seen others co do. On a look for loyalty? This whole story very disappointing as the company on the Cracow market. Be vigilant while selling yourself to them again they will not have much respect for you.

Ex-employee
@Steve from Paris

What has been written here is 100% true and does not applies only to Krakow but also to Czech units. When I found out that the company is hiring again for engineering positions in Krakow I was more than surprised. Well, good luck guys whoever will get the position there. Remember, it is never too late to withdraw your application what I strongly suggest. If you will decide to get in, you will hear some promises about bonuses, salary increase, promotions after 1 year etc. But in the end you will be dissappointed and frustrated that you did not follow some comment on GoWork about this company. Really, the corporate culture here is very weak. There were some changes in the management here and there, but the main management core is the same, so I would not expect any revolution there. Many good engineers have left Krakow office before June 2020 having better offers from other companies, the rest was thrown away in probably hardest period last year, despite all the time Krakow was advertised by higher VPs as 'non-touchable' . So words and promises do not count here. In Czech as well, some good engineers and lower level managers have left last and this year. The last year reductions were of course supported by COVID argument, but now, when the insustry is growing again, some leaves can't be explained by pandemic situation. One more comment - taking the engineering position in Krakow will at some point force you to travel a lot to Czech and Polish (Niemce) factories quite often, depending on the project stage. I don't understand why again Krakow has been chosen as engineering site in Poland, when the factory, lab etc. on polish side is near Lublin. Any of you will of course do what you want, but keep in mind these words.

Maria
@Ex-employee

Ok, and what you think about your salary in there?

sourcing

Warto aplikować do działu zakupów ? Jest szansa na zarobki 10k+ ?

gosc
@sourcing

Nie warto. Zaraz to zamkną całkowicie. Szkoda życia i nerwów na ta chora firmę.

gość2
@gosc

Nikt nic nie zamyka. Zakupy stabilnie, rosną

buyermylife
@sourcing

Masz wszystkie stanowiska w zakupach od kupieckich przez segment liderow i commodity managerow i wyzej wiec jak najbardziej stabilnie i szansa na +10 jest bez problemu

Ciekawski
@buyermylife

Jakie zarobki na commodity leadera? Jakie na commodity managera?

Justyna
@buyermylife

Cześć, to jak to w końcu wygląda? Wszystko jest okej w Varroc? Mogę poznać Twoją opinię odnośnie zatrudnienia? Chodzi mi o więcej szczegółów :D Jak zarobki, umowa, jak atmosfera pracy?

Justyna

Cześć, może napiszecie mi parę słów na temat zatrudnienia w Varroc jako mechanical engineer? :) Jak wyglądają zarobki i co się na nie składa (np. premie)? Czy prócz pensji oferowane są jakieś benefity (np. prywatna opieka medyczna)? Czego się spodziewać?

Ale dlaczego maja zamknąć firmę ?

new_zadowolony

Jestem pracownikiem od krótkiego czasu. Widać że dużo zmian w firmie było ostatnio ale wydają się to zmiany na lepsze, dużo nowych ludzi. Ogólnie jestem zadowolony, atmosfera fajna. Praca i początki na home office przez pandemię.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tenmądry

Tak

gosc

To w koncu zwolnili kogos czy nie, bylo info ze caly dzial techniczny (R&D?) wylecial a tymczasem ktos pisze ze dalej sie rozwijaja, widze ze tydz. temu bylo ogloszenie (na linkedin) ze szukaja software eng. (embedded) to krakowa, wiec jak to jest z tymi zwolnieniami?. Jaki sens bylby w zwolnieniu ludzi (ktorzy raczej krotko pracuja, miesiace, max 1/2 lata) i zatrudnianiu od nowa?. Troche to wszystko dziwne , ale czego sie spodziewac po (koniec koncow nsa samym szczycie) wlascicielu z Indii?:)

Koniec
@gosc

Firma zwolniła całe R&D w Polsce, poleciało również kilka wyżej postawionych osób, generalnie tak źle zarządzanej firmy jeszcze nie widziałem. Właściciel z Indii umyslal sobie, że będzie chciał rozwijać w Krakowie IT i wyśle tu synka, stąd jeśli już kogoś będą szukać to związanego z softwarem ale przy takim zarządzaniu kwestia czasu jest jak to wszystko upadnie, jeszcze muszą pewnie granty oddać...

Już były

Niestety zwolnienia właściwie w każdym obszarze cały ział. techn. zarobki słabe jak na motoryzacje pracownicy jeszcze nie zwolnieni pewnie szukają pracy proponuje nie aplikować. Staż pracy często to od 1 do 5 miesięcy ludzie uciekają .

@Już były

nie w kazdym. caly techniczny tak ale globalni nie. Zarobki jak na Kr niezle

hmmm
@obecny

Co to są niezłe warunki na Kraków?

Ktos

Cóż to za firma która nie bierze odpowiedzialnosci za swoje czyny? Jakos dziwnie znikają opinie które są najbliższe prawdzie. Żenada!

@Ktos

hehe firmy nie stać zeby placic za kasowanie komentarzy a gowork slono sobie bierze za to wiec sami kasuja

zwolmiony

Zwolnienia oczywiście były około 100 pracowników firma szuka kolejnych chyba tylko po to by po okrasie próbnym nie przedłużyć umowy. Brawo gość firma Indyjska a więc żądzą Indianie

Niki

Pomysły firma zawsze miała dobre a właściwie bardzo dobre tylko nie rozumie dlaczego pracownicy uciekają Firma nie przeżyje obecnego problemu a cały Kraków zostanie zwolniony jak pisał poprzednik to jest logika i ekonomia

inne pytanie

Podobno byly zwolnienia w krakowie, czy to prawda?

odpowiedź
@inne pytanie

Prawda :(

Pawia
@odpowiedź

Czy te zwolnienia były w zakupach/sourcingu? Jaka jest organizacja, atmosfera i zarobki w zakupach?

@Pawia

W zakupach pojedyncze osoby. Zarobki spoko, dosc dobre jak na Kr, a po zwolnieniu całego dzialu projektowego atmosfera byla srednia, ale teraz duzo zmian oby na lepsze. Rozwijaja globalne funkcje i maja dobre pomysly

Miś

Firma tragedia nie aplikujcie kwestia krótkiego czasu i Kraków zostanie zlikfidowany zresztą sama logika i ekonomia to mówi

Czy firma Varroc Lighting Systems Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Stonka

W ogóle nie finansuje bo szkoleń brak albo są jak na lekarstwo. Ostatnio zwolnili cały dział rozwoju produktu, więc nie ma na co liczyć. Pytanie jak długo jeszcze będą w Krakowie?

Jasiek

@A a mógłbyś opisać sam przebieg rozmowy kwalifikacyjnej? Ile trwała, ile etapów?

Zostaw merytoryczną opinię o PO Lighting Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w PO Lighting Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PO Lighting Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PO Lighting Poland Sp. z o.o.?

PO Lighting Poland Sp. z o.o.