Cognor S.A. Oddział HSJ

1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Cognor S.A. Oddział HSJ

Aktualność
WITAMY !
Cieszymy się, że postanowiłeś odwiedzić nasz profil na portalu Go Work.
Jesteśmy tutaj dla naszych pracowników oraz osób zainteresowanych hutnictwem  i ewentualnie pracą w Hucie Stali Jakościowych Stalowa Wola.

HSJ jest oddziałem GRUPY COGNOR. Grupa to liczący się na rynku  polskim i europejskim producent wyrobów stalowych. To polskie, prywatne przedsiębiorstwo, którego początki sięgają 1991 roku. Jesteśmy  Grupą Kapitałową notowaną na giełdzie.

Mamy świadomość,  że w strategii zarządzania hutą, musimy skupić się także na kształtowaniu pozytywnego wizerunku HSJ jako miejsca pracy. Jest to trudny ale konieczny proces budowania reputacji i atrakcyjności każdej firmy.

Najważniejsze i ciągle aktualne dla nas pytania brzmią:
1. Jak pracować, aby osiągać dobre wyniki i przewagę konkurencyjną na rynku hutniczym, czyli osiągać zysk i zmniejszać koszty własne ?
2. W jaki sposób mobilizować pracowników i kadrę wokół celów biznesowych ?
3. Co zrobić, aby bezpieczeństwo pracy było tak samo ważne jak wyniki produkcyjne ?
4. Jak skutecznie dbać o wyniki, wizerunek huty, szacunek do osiągnięć i tradycji stalowolskiego hutnictwa,  oraz dla marki (logo), a z drugiej strony stawiać na  lojalność, solidność, rzetelność i zaangażowanie wszystkich pracowników.
5. Co zmieniać w organizacji, aby nasza huta stawała się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem pracy,  prawdziwą hutniczą wspólnotą, gdzie zaspakajane są najważniejsze potrzeby i oczekiwana nie tylko najlepszych pracowników, także  przyciągania kandydatów  oraz budowania dobrych długotrwałych relacji z pracownikami.

To  Pracownik jest jednym z najbardziej autentycznych i wiarygodnych źródeł informacji o firmie.

Zachęcamy  Cię do włączenia się w merytoryczną debatę i przekazanie swojej opinii. Jesteśmy zdania, że Twoje uwagi, spostrzeżenia i opinie wokół wyżej cytowanych pytań pomogą nam w doskonaleniu naszej organizacji.

Jeśli uznasz, że warto poznać nas bliżej dołącz do hutniczej wspólnoty.

Przemysław Grzesiak - dyrektor generalny.
ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Przemysław Grzesiak

Pracownik firmy - Prezes

07.06.2024 01:06

„MH”: Panie Dyrektorze! Hutnictwo od dłuższego czasu zmaga się problemami, które z każdym kwartałem narastają. Jak w tym trudnym otoczeniu rynkowym radzi sobie Cognor Huta Stali Jakościowych?

Przemysław Grzesiakikona wywiad

Jak wszyscy dobrze wiemy hutnictwo ponownie przeżywa trudny czas. Początkowo zmagaliśmy się z dekoniunkturą rynkową, ale obecnie moim zdaniem jest to już kryzys, który dotyka kolejne gałęzie przemysłowe. Cognor Huta Stali Jakościowych na tle innych producentów stali nadal wypracowuje dodatnie wyniki i przez cały ubiegły rok nie miała większych problemów. W ostatnich miesiącach sytuacja zaczęła się diametralnie zmieniać. Odnotowaliśmy znaczące spadki zamówień, głównie z sektora automotive, który jest największym odbiorcą naszych wyrobów. Postępująca z miesiąca na miesiąc dekoniunktura, szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów – Niemców doprowadziła do ograniczenia produkcji oraz zamknięcia niektórych zakładów, co przekłada się na zamówienia. Obecnie na rynku panuje istne szaleństwo. Huty konkurują obniżając ceny wyrobów, przy rosnących kosztach, a w niektórych przypadkach produkując nawet poniżej opłacalności zjadając zyski z lat ubiegłych. Tak, aby tylko przetrwać. Do tych rynkowych zawirowań dochodzi jeszcze wsparcie państw, co powoduje wypatrzenie zasady wolnorynkowej i równej konkurencji. Nawet w samej Unii Europejskiej nie wszyscy działają fair play. Firmy otrzymują dopłaty do energii elektrycznej, czy różnego rodzaju zachęty, które de facto są zakamuflowaną pomocą. W takich przypadkach jesteśmy z góry na straconej pozycji, bo w Polsce ceny energii i gazu nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Dla przykładu 1 MWh energii w naszym kraju jest droższa o około 20 euro w porównaniu do Niemiec. Jak więc mamy konkurować, jeżeli już na początku całego procesu jesteśmy drożsi? Do tego dochodzi nieuczciwa konkurencja hut z krajów trzecich, które bardzo chętnie lokują swoje wyroby w Polsce, bo widzą jaki mamy potencjał. W HSJ w Stalowej Woli radzimy sobie z tymi przeciwnościami, choć faktycznie jest ich coraz więcej. W związku z niepewną sytuacją i zmniejszonym zapotrzebowaniem podjęliśmy decyzję o reorganizacji. Do końca czerwca pracujemy w systemie czterobrygadowym, a od 1 lipca przechodzimy na system trzyzmianowy. W sierpniu czeka nas zaplanowany postój i remont, który potrwa około miesiąca. Co będzie później? Na dzień dzisiejszy to jedna wielka niewiadoma. Mamy jednak nadzieję, że po wakacjach rynek trochę się odbije i druga połowa roku będzie już lepsza.

„MH”: Wspomniał Pan o reorganizacji pracy. Co to oznacza dla pracowników?

Przemysław Grzesiakikona wywiad

Duży spadek zamówień i przejście na tryb trzyzmianowy zmusił nas do podjęcia trudnej decyzji o zwolnieniu około czterdziestu pracowników. Zmiany te dotkną w głównej mierze pracowników walcowni. W ten sposób dostosowujemy się do panujących realiów rynkowych. W większości są to obcokrajowcy, głównie Ukraińcy, którzy deklarowali chęć powrotu do kraju w związku z kolejną mobilizacją. Przyjęliśmy pewne kryteria dla zwalnianych pracowników, choć zdaję sobie sprawę, że nie ma uniwersalnych zasad i pojawią się wśród załogi głosy – dlaczego ja, a nie ktoś inny? Dlatego też w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę przydatność danego pracownika dla firmy. W tym ogólnym haśle zawarliśmy kilka warunków, którymi się kierujemy. Zaliczamy do nich: staż pracy, posiadane umiejętności, dotychczasowy przebieg pracy oraz absencję. Racjonalizacja, bo tak trzeba traktować nasze działania mają pomóc wyłonić pracowników z największym potencjałem, umiejętnościami i zaangażowaniem. Czyli takich, którzy swoją codzienną postawą przyczyniają się do optymalnego funkcjonowania huty. I ci pracownicy nie mają się czego obawiać.

„MH”: W ostatnim czasie dużo się mówi o inwestowaniu w zbrojeniówkę. Cognor HSJ jest uznanym producentem blach specjalnych – pancernych, które są doceniane również w świecie. Czy odnotowujecie zwiększone zapotrzebowanie lub zainteresowanie waszymi blachami?

Przemysław Grzesiakikona wywiad

Niestety, to co się mówi nie idzie w parze z rzeczywistymi działaniami. Nasza huta wywodzi się z Zakładów Południowych w Stalowej Woli, które były budowane w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego w celu wzmocnienia naszego potencjału zbrojeniowego tuż przed II wojną światową. Dziś dawne Zakłady Południowe, czyli HSW należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tak więc za naszym płotem mamy firmę, której moglibyśmy dostarczać najwyższej jakości blachy pancerne, jednak nie mamy z jej strony żadnego zainteresowania. Faktycznie ostatnio w przestrzeni medialnej dużo się mówi o zwiększeniu produkcji zbrojeniowej, która ma być priorytetem na kolejną kadencję Komisji Europejskiej. Czy tak się stanie? Bardzo byśmy tego chcieli, bo mamy bardzo dobrej jakości, posiadające wszystkie niezbędne certyfikaty blachy. Od około 1,5 roku realizujemy z różną intensywnością dostawy blach dla Ukrainy. Ta współpraca układa się dobrze i nasz kontrahent jest zadowolony z realizowanych przez HSJ dostaw. Jednak nie są to ilości, pozwalające na zniwelowanie zmniejszonego zapotrzebowania w sektorze automotive. Nasze moce są znacznie większe i chcielibyśmy móc je wykorzystywać. W tym zakresie potrzebne są decyzje na szczeblu rządowym. Gwarancja dostaw dla zbrojeniówki w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą powinna być priorytetem dla PGZ. Nasze wieloletnie próby szerszego wejścia na ten rynek niestety nie przynoszą oczekiwanych efektów.

„MH”: Ogromnym wyzwaniem stojącym przed hutnictwem to przechodzenie na technologie zeroemisyjne. Czy nie obawia się Pan, że europejski sektor stalowy nie udźwignie tego ciężaru?

Przemysław Grzesiakikona wywiad

Cognor jest producentem stali ze złomu, czyli surowca zdekarbonizowanego. Już dziś można powiedzieć, że nasza stal jest zielona, aby była ona w pełni zielona potrzebujemy tylko, lub aż zielonej energii. Polski miks energetyczny nadal opiera się na węglu i do czasu zmian w energetyce będzie trudno o 100% zielonej energii. Jako sektor, jako Cognor, jako Huta Stali Jakościowych nie boimy się wyzwań, ale oczekujemy stworzenia jednakowych warunków, które pozwolą na zdrową konkurencję. Dziś rynek jest mocno rozchwiany. Wszyscy europejscy producenci mają większe lub mniejsze problemy. Niektórzy nie wytrzymują, zwalniają pracowników, wygaszają moce wytwórcze, zamykają huty. Jest to pokłosie panującego kryzysu, polityki klimatycznej Unii Europejskiej oraz zalewania naszego rynku produktami, często subsydiowanymi, z krajów trzecich. Jako Wspólnota musimy obudzić się z letargu i bronić rodzimych przedsiębiorców. Nie możemy kosztem własnego przemysłu ratować świata, który nie dba o ekologię i rośnie w siłę. Hutnicy zawsze podkreślali i podkreślają, że nie są przeciwni wprowadzanym ograniczeniom emisyjnym, nowym zielonym technologiom, ale musi być to robione z głową oraz w odpowiednim czasie i przez wszystkich graczy, nie tylko tych z Unii Europejskiej. Mamy wiele przykładów, które powinny nas już nauczyć, że uzależnienie się od dostaw z jednego kierunku i brak własnego zaplecza do niczego dobrego nie prowadzi. Zeroemisyjność tak, ale dla wszystkich.

„MH”: Do produkcji potrzebujecie złomu, z którym na dzień dzisiejszy nie ma problemu, ale…

Przemysław Grzesiakikona wywiad

Właśnie jest to ale. Wszyscy w Europie chcą się dekarbonizować i jednym z kierunków jest przechodzenie na produkcję stali w piecach elektrycznych. To może doprowadzić do braku złomu i drastycznego wzrostu jego ceny. Od wielu lat apelujemy o wstrzymanie eksportu tego cennego i zielonego surowca z Europy. Dziś złom jest wywożony i wraca w postaci gotowego produktu. Jako kraj tracimy ogromne pieniądze. Nie wytwarzamy stali i pozwalamy na wypychanie z własnego rynku krajowych producentów, którzy wypracowują PKB i dają pracę. W roku ubiegłym produkcja stali w Polsce była na rekordowo niskim poziomie. Ktoś może powiedzieć dekoniunktura, kryzys ect. Tak, te czynniki z całą pewnością miały wpływ, ale zużycie jawne stali nie spadło tak drastycznie jak produkcja. Więc utraciliśmy, kolejny rok z rzędu, własny rynek. Czas na realną ochronę i to zarówno w zakresie napływu stali z krajów trzecich, które nie stosują się do złożeń klimatycznych oraz są dotowane, jak i w przypadku złomu, który ucieka w majestacie prawa za nasze granice.

Unia w pewnym sensie wysłuchała apeli środowiska hutniczego i pod koniec ubiegłego roku wdrożyła Carbon Border Adjustment Mechanism. Czy Pana zdaniem jest to dobry system, który pozwoli na wyrównanie szans?

Przemysław Grzesiakikona wywiad

Na dzień dzisiejszy CBAM to tylko sprawozdawczość i mało kto się nim przejmuje. Wiele firm pomimo obowiązku przekazywania raportów tego nie robi. Można więc stwierdzić, że cały ten system granicznego podatku węglowego jest krótko mówiąc nieskuteczny. Czy do czasu wejście opłat w 2026 roku zostanie on zrekonstruowany w taki sposób, aby faktycznie chronił europejskich producentów i wyrównywał szanse? Szczerze mówiąc mam wątpliwości. Już słyszymy o planach zaskarżenia CBAM do WTO czy prób stworzenia własnych ETS w celu ominięcia opłat. Tak więc na europejskie hutnictwo czyha wiele zagrożeń, ale my się nie poddajemy.

„MH”: Nie poddajecie się i inwestujecie w nowe technologie, które mają przynosić wymierne efekty. Czy uruchomiony został już system Q-One?

Przemysław Grzesiakikona wywiad

Zmiana systemu zasilania pieca elektrycznego D5 na system Q-One firmy Danieli ma na celu zredukowanie zużycia energii elektrycznej o 8% oraz zmniejszenie zużycia elektrod i materiałów ogniotrwałych o około 15%. Inwestycja ta wpisuje się w proces dekarbonizacji, gdyż zmniejszeniu ma ulec również emisja CO2 do atmosfery. Niestety pomimo włączenia systemu nie osiągamy założonych i oferowanych przez firmę Danieli parametrów. Jest to bardzo innowacyjny system i moim zdaniem jeszcze nie dopracowany. Mam nadzieje, że inżynierowie producenta staną na wysokości zadania i w końcu uda się nam osiągnąć założone cele.

„MH”: Podsumowując naszą rozmowę. Jak Pan widzi najbliższe miesiące?

Przemysław Grzesiakikona wywiad

Sektor hutniczy można powiedzieć staje, a może i już stoi na skraju przepaści. My w Stalowej Woli na razie nie mamy takich problemów. Jak już mówiłem do czasu remontu będziemy realizować plan produkcyjny, choć w okrojonym zakresie. Co będzie w drugiej połowie roku? Tego chyba nikt nie wie. Patrząc na prognozy przygotowywane przez Eurofer czy World Steel Association to co chwila są one zmieniane. Trzeba pamiętać, że do końca czerwca obowiązują safe guardy i nie wiadomo co dalej. Czy zostaną one od 1 lipca przedłużone o kolejne dwa lata, o co postuluje sektor hutniczy? To pytanie, na które będziemy znać odpowiedź już za kilkanaście dni. Bardzo liczymy na środki z Krajowego Planu Odbudowy, które z całą pewnością pobudzą gospodarkę, choć na efekty będzie trzeba poczekać. Sytuacja geopolityczna, w tym wojna w Ukrainie, nowe rozdanie w Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej oraz wybory prezydenckie w USA również będą ogrywać ważną rolę w kształtowaniu się rynku.

„MH”: Dziękuje za interesującą rozmowę i życzę powodzenia w tej złożonej sytuacji.

HW
@Andrzejek

Na wykańczali "na wadze" od tamtego tygodnia wisi lista dla chętnych do pracy na UZ - nie pojawily się nowe nazwiska. Pracy jest w bród na oddzialach głównych ale i na blachach i wypalarce a wbrew opiniom obsadę cięzko uzupełnić. Od poniedzialku w sekretariacie na walcowni zostanie zaprowadzony zeszyt z listą dla chętnych do pracy. Zapraszam wszystkich zdecydowanych chetnych ze stalowni i pomocniczych oddziałów również.

Anonim Nowy wpis

Wcześniej ludzie się buntowali że premi nie ma i na chorobowe teraz już nie chorują bo są zwolnienia każdy powracał z chorobowego i siedzi cicho a ci co morde darli że jak nie będzie premi to idą na chorobowe to teraz jak premi nie ma nic nie mówią w hsj jest kilka stanowczych osób reszta to pozerka którzy cwaniakuja jak jest dobrze i nie ma zwolnień a jak są zwolnienia to nawet się nie wychyli hsj to same fałszywe mordy sprzedawczyki konfidenci i cwaniaki ogólnie szkoda czasu na hsj pociotki jak były tak są dalej mimo starań ludzi i różnych wpisów nic się nie zmienia majstrowie dalej na swoich brygadach dalej między pociotkami zwolnienia to wiadomo kto leci przecież nie pociotek prezes chętnie się udziela na forum ale na tym kończa się jego ambicje i chęć poprawienia wizerunku i nastrojów w hsj pozdrawiam jeśli ktoś szuka pracy to zapraszam na Z 5 są przyjęcia miło będzie spotkać kogoś znajomego tam nie ma (usunięte przez administratora) pociotkowej

Nowy wpis

@Anonim

Staram się zrozumieć Twoją bardzo emocjonalną reakcję. Jednak prosze pamiętaj, że mamy kryzys w europejskim i polskim przemyśle. Nawet najsilniejszy Zarząd w HSJ nie jest w stanie pokonać go swoimi decyzjami. Co można poradzić na wysokie ceny energii i gazu, jak zmusić naszych klientów do składania zamówień, jak HSJ może zatrzymać napływ wyrobów hutniczych z krajów trzecich gdzie na ekologię i tzw. Zielony Ład nie zwraca się uwagi… Buntowanie się i wyzwiska też niewiele pomagają. No może poprawiają trochę samopoczucie piszącego. Pozdrawiam. Marek Lewandowski - rzecznik ds etyki

Nowy wpis

Aktualność
POMIMO WIELU ZAGROŻEŃ NIE PODDAJEMY SIĘ…
Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, którego udzielił „Magazynowi Hutniczemu” Przemysław Grzesiak - dyrektor generalny HSJ w Stalowej Woli. Oświadczył, że skala kryzysu, który uderzył w polskie i europejskie hutnictwo stawia naszą hutę w bardzo trudnej sytuacji. Odnotowujemy znaczące spadki zamówień, konkurencja obniża ceny wyrobów, ceny gazu i energii utrzymują się na wysokim poziomie, a do tego dochodzi nieuczciwa konkurencja. Unia Europejska wbrew oczekiwaniom i zapewnieniom nie broni naszego przemysłu. Mówiąc wprost tzw. Zielony ład to projekt, który ma ratować także ten świat, który nie dba o ekologię i rośnie w siłę. Spadek zamówień i tym samym trudna sytuacja finansowa zmusza nas do przejścia od 1 lipca br na system trzyzmianowy i tym samym zwolnienia około 40 pracowników. To bardzo trudna decyzja dla Zarządu oraz bolesna dla pracowników. Jednak, aby przetrwać musimy dostosować się do realiów rynkowych. W sierpniu czeka nas zaplanowany postój i remont , który potrwa około miesiąca. Co będzie pózniej ? Są przesłanki, ktore wskazują, że po wakacjach rynek odbije się od tego przysłowiowego dna  i druga polowa roku będzie lepsza.
rebacz Nowy wpis

czyim pociotkiem jest Chmura,moze ktos wie

Witam, tu nie chodzi o jak określiłeś „braci ze wschodu”, ale o elementy dyskryminacji, kogokolwiek. Taki język w opiniach nie mozna akceptować.. Pozdrawiam. Marek Lewandowski - Rzecznik ds Etyki.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Cognor S.A. Oddział HSJ? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Dziękuje i pozdrawiam. ML

Bobo

To jest prawda . Żadnego remontu po za malowaniem żółtych lin nie ma . Nas na urlopy wysylajom a sami kaskę zbijajom. Dziwne że opłacana jest szlachta na górze ktura powinna to od razu odkryć nic z tym nie robi . Bo jak się później kasa nie zgadza to z nas dojom i mówią że premi nie ma albo jest mała . A prezes daje pieniądze tylko gdzieś po drodze do nas zwykłych pracowników pieniążki znikajom. Oni som lepsi niż Cooperfild za najlepszy z czasów !!!

Cma

Gdy rządził pan Wiesiek na wykanczalni ludzie byli szanowani i nie było zwolnień.moze miał gorsze wyniki ale wynikało to że nie robił walków jak ma to miejsce teraz.wpisujom złom i wybraki do tonażu i słupki od razu skoczyły.dziwi mnie to że się jeszcze prezez nie połapał i nie bierze się za tych 3 (usunięte przez administratora) czyli kierownik S starszy mistrz pan H i szef pan K z wykanczalni

Prostowacz
@Cma

Chyba trochę przesadziłeś. Fakt jak nikt nie chciał zostać za nieobecnego to peryskop i 3umowy dal z łachą ale to tyle dobrego. Dziś możesz chociaż W przerwę odpocząć jak człowiek a mię jesć palić i lać w tym samym miejscu jemu to nie przeszkadzało i dalej nas wspiera z salonów!haseł typu (usunięte przez administratora) do roboty też nie słychać chyba że od swojego mistrzynią. Prawda jest taka że wykańczalnia to najgorszy kawałek chleba i jak kwitek się nie będzie zgadzał to i na 2 zmiany (usunięte przez administratora) nie zostanie

Rumak

Dlaczego prezes i pan Lewandowski nie zajmnie się przekrętem na 700 000 jaki zrobili na wykanczalni z blachom.widocznie było im za mało po przecież kryzys mamy to uczciwych pracowników zwalniać a (usunięte przez administratora) dalej trzymać.i jakie konsekwencje tego ponieśli.uciekli na chorobowe aż sprawa przyschnie.powinni w jednej celi (usunięte przez administratora)siedzieć a nie po zakładzie się panoszyc.i robić listy z nazwiskami do zwolnienia.zeby chociaż wiedzieli jak kto pracuje .ale jedynym wykładnikiem branym przez tych nierobów było ile kto chorował.nie ważne czy ktoś miał opiekę na dziecko albo żonę.wszystko do jednego worka jak chorobowe.nigdzie tak nie ma tylko za zondow tej ekipy tak jest na wykanczalni.choroba nie wybiera człowiek nie jest maszynom a one też się psujom.Panie Lewandowski proszę się przyjrzeć bliżej tej sprawie.Jesli ma pan ochotę na spotkanie to bardzo chętnie wyjawię jak dzialajom ci panowie

@Rumak

Witam, znacie mnie. Jeżeli faktycznie są przekręty to zrobię wszystko żeby sprawcy ponieśli karę. Jednak. Uszy znać fakty - dowody. Podaję mój telefon: 508032174. Pozdrawiam. Marek lewandowski

Pck

Jak chłopak miał wypadek to kierownik miał straszny problem po co było dzwonione na pogotowie .najlepiej by było za bramę wyprowadzić niech tam umiera.takie mają podejście do pracownika .maszyny nie sprawne a każom na nich pracować.czas się w tym zakładzie zatrzymał na (usunięte przez administratora).zero remontów i inwestycji.a według tych 2 rządzących na wykanczalni sierpniowy remont polega na namalowaniu żółtych lin.A do kieszeni im wpada za to po 25000 tysi.i wtedy nikt nie mówi że są ciężkie czasy.dla nas zwykłych som cały czas choć wykonujemy swoją pracę uczciwie a oni!!!!

@Pck

Proszę, napisz na mojego e-maila: mlewandowski@cognor.eu skąd taka informacja o 25 tys. zł. zamalowanie pasów. Jeżeli możesz zadzwoń: 508032174. Ta informacja jest tylko dla Ciebie i nikt jej nie może przeczytać. Pozdrawiam. Marek Lewandowksi

Kkrr

Jak szukają oszczędności to niech zwolnią kierownika i starszego mistrza bo som do niczego nie potrzebni.zero pojęcia o pracy wszystkim kieruje pan Grzegorz bo się zna na robocie.to po co tych dwóch.za ich dwie pensje nie trzeba by było zwalniać 20 szaraków.a no i bym zapomniał jeszcze te umowy .dla nas nie ma dla tych 2 po 20 w miesiącu i limit wyczerpany z 4 zmian

Oooo

Dlaczego w Gliwicach mają inne stawki a praca ta sama.bo tam ktoś dobrze zarządza i nie ma złodziejstwa.tak samo jak jest karczma to od nas po 2 ze zmiany a od nich całe autokary.to jest sprawiedliwosc

Pcpc

Najlepsze jest to że pracujemy w systemie 4brygadowym a nie mamy tak płacone .co 3 miesiące nowe aneksy do umowy .trzeba to zgłosić do urzędu pracy .a teraz zwalniania bo trzeba skąs wziąć pieniądze na kary że nie były odprowadzane składki z hutnika .6 baniek to kupa szmalu to najlepiej na robolach odrobić to.takie wałki kręcą!!!

Ci Cu

Praca bardzo ciężka a zero szacunku dla pracownika.Pani na kasie w wiejskim sklepie ma taką samom stawkę a my.praca w systemie 4 brygadowym za najnizszom krajowom.

Kon

Sami siebie nie zwolnią bo mają przecież samochody w kredycie no to jak.najlepiej zwolnić tych którzy pracujom na nich bo przecież ci którzy zostaną to dalej będą na nich pracować tylko dwa razy więcej za te same pieniążki a oni będą się dalej śmiać że mają białych (usunięte przez administratora)

Oczy

Pozdrowienia z OCZYSZCZALNI odcinek dyskryminowany i olewany przez szefa, kierownika i mistrza. Nigdy w życiu nie idźcie do pracy na ten odcinek (ŁADOWACZ WLEWKÓW) jest bardzo ciężko rzucanie przekładkę metalowych ważących często ok 30 kg przed 8 godzin do tego czesto brak przerw ! A najmniejsze premie i ogółem pieniądze! Ludzie uciekają na chorobowe, zwalniają się! Naprawdę bardzo ciężko jest zero motywacji nagród Nic!!!!!!!

Cyc

Masz rację i będą mieć czyjś dramat życiowy na rękach .Ale oni nie mają wstydu ani honoru .Najlepiej co potrafią to klepać po ramieniu muwiac "rupcie rupcie" robiąc z ludzi (usunięte przez administratora) i kłamać im prosto w oczy

Hugo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Teraz zwalniajom za to że ktoś miał opiekę nad dzieckiem albo żonom.wrzucajom wszystko jako chorobowe.Banda siedząca na (usunięte przez administratora)...,która nic nie robi . Sami (usunięte przez administratora)premie i piszom sobie po 20 zleceń w miesiącu .Albo przyjdzie jeden albo drugi w niedzielę na 2 h i umowa jest.Zwyklego pracownika mają za nic .Tylko (usunięte przez administratora)umią a o pracy pojęcia zero.I tylko by chcieli karać a gdzie nagrody.?? U nich w kieszeni.!!! Jak ktoś nie wie to podpowiem, chodzi i tych 2 panów z wykanczalni co siedzą na koncu.Ile to bendzie jeszcze trwało.Jak sami narobili przekrętów i poszli na chorobowe żeby sprawa przyschla to się nie widzą.Niech zaczną od siebie !!!!!

Rozumiem Twoje emocje. Tak na marginesie, czy masz świadomość jak głęboki kryzys dotknął hutnictwo. Moim zdaniem i nie tylko, to jest walka o przetrwanie. Nikt, a w szczególności Prezes nie traktuje pracowników jak ciemniaków i prostaków. Zapewne organizacja pracy i tym samym My wszyscy mamy wiele grzechów, ale nie można wszystkiego i wszystkich wrzucać do jednego wora. Jesteś wolnym człowiekiem i postąpisz jak uważasz. Jednak mam prośbę, podziel się ze mną faktami odnośnie nieprawidłowości. Gwarantuję dyskrecję: mlewandowski@cognor.eu

@Cognor S.A. Oddział HSJ

Panie Dyrektorze, pracuję w tej firmie grubo ponad 30 lat i jak zawsze był kryzys tak trwa do dziś. Nawet gdy go nie było nie mielismy lepiej. Kiedy jest dobrze nikt z zarządu z nami nie rozmawia a robi to tylko kiedy musi poinformować ze jest kiepsko i trzeba oszczedzać . Co przecietnego robola obchodzi kryzys? Macie ludzi na stanowiskach którzy pracują za gruba kasę by z tym sobie radzić . Co my szaraki mamy do tego ? My mamy pracować rzetelnie i sumiennie 8h. Kiedy było dobrze było cicho i nikt nawet nie wspomniał by się podzielić z ludzmi zyskami . Ale kiedy się coś sypie wtedy larum bo kasy nie ma. Nie powie mi Pan ze nie ma bo widzę ile materiału się przerabia i ile tirów dziennie wyjezdza. I jeszcze jedno ...wie Pan jak administracja spuchła w tej firmie? Na tygodniu o 15 z walcowni wychodzi więcej "kałamaży" niz roboli . Może tu trzeba szukać oszczędności?

piec-kaflowy

Oj ja wiem ,ale Oni robią z nas ślepych. Zresztą jak od lat . Klapki na oczy i ryć na szlifierce za 4.000 jak w tym miesiącu. A potem Pan Dyrektor pisze że cięzko na rynku stali . Jak cięzko to co robi te kilka tysiecy ton na wysyłce i auto za autem?

@Cognor S.A. Oddział HSJ

Nie bedę sygnalistą .Za stary już na to jestem. Szkoda mi tylko tych młodych bo wie tak Pan i ja że za te pieniądze nie zatrzymacie ich a my starsze pokolenie się wykrusza. Pracuję w tym zakładzie ponad 30 lat i jestem na najnizszej krajowej . Mam masę doswiadczenia tak na walcowni jak i stalowni ,mógłbym uczyć młodszych . Nie wstyd Wam że ..a no nie wstyd .Szkoda się rozpisywać . Dlaczego nas tak traktujcie? Tak !! Tych starych? Bo wiecie ze w tym wieku nigdzie nie pójdzemy . Mówię wprost 36 lat pracy w tej firme : stawka :4250 !!!!!!

Majster nigdy nie będzie patrzył obiektywnie na pracowników z którymi robi (usunięte przez administratora) lat bo przez ten okres czasu nie dość że przyjmuje do pracy sąsiadów i rodzinę to jeszcze nawiązuje bliższe relacje z niektórymi pracownikami a więc gdzie tu obiektywizm skoro na walcowni zawsze są różnice w premiowaniu i zawsze są doceniani jedni i ci sami dla zdrowo patrzącego majstra nie może być jego ludźmi obsadzona jego własna brygada i brak kontroli nad premiowaniem ktoś musi rozliczać majstrów skrupulatnie lub tak jak piszą inni członkowie brygady majster powinien pracować rok na zmianie i zmiana brygady to by było najsprawiedliwszeb rozwiązanie zresztą to się na stalowni sprawdziło prosimy o głębsze zastanowienie się nad tym bo nikt tu nie pisze po złości tylko chodzi o to żeby każdy miał prawo do godnego wynagrodzenia bo dla mnie jako pracownika hsj liczy się każda złotówka mam rodzinę na utrzymaniu żonę dzieci i serce mi pęka jak słyszę jak się niektórzy chwała ile dostają premi tylko dlatego są tak zwanymi pociotkami

Analizuje i sprawdzam te informację. Być może system premiowania jest dziurawy i przez to w odczuciu niektórych pracowników niesprawiedliwy. Proszę podaj mi konkrety odnośnie forowania "pociotków" w brygadach wtedy możliwa będzie odpowiednia reakcja. Z moich dotychczasowych rozmów z szefami wydziałów i kadrami nie wynika, aby mieli wiedzę o nieprawidłowościach. Myślę, że obaj twardo stąpamy po ziemi i doskonale wiemy, że idealnie nie będzie nigdy ale żeby można było podjąć jakiekolwiek działania naprawcze musze znać fakty. Proszę o opinie i gwarantuje anonimowość: mlewandowski@cognor.eu

@Cognor S.A. Oddział HSJ

Panie prezesie co mają powiedzieć dla kierownictwa czy kadrowych różnica pewnie 200zl to nie różnica tylko nikt nie zwrócił pewnie uwagi że majster co miesiąc dokłada po 100 czy 200zl tym samym osobom choć zdążały się i różnice prawie w tysiącu wszystko kwestia dokładnego przeanalizowania historia plac wtedy zaczną się kropki łączyć wie pan jak jest to denerwujące co miesiąc mimo sumiennej pracy dostawać na premi nawet te 100zl mniej bez uzasadnienia.Dziwi się pan że kierownictwo mówi że jest wszystko dobrze co powiedzą że nie panują nad rozdawaniem kasy na brygadach dla kierownika to są groszowe sprawy tak kilka stówek natomiast dla pracownika liczy się każda złotówka

Witam, dziękuję za opinie. Zdaje Pan sobie sprawę, żebym mógł odpowiednio zareagować na takie zarzuty potrzebne sa fakty. Proszę o bliższy kontakt e-mailowy:Marek Lewandowski: mlewandowski@cognor.eu

Stefan

Dokładnie porobili brygady pod siebie mają swoich ludzi i kasę trzepią pociotkom dokładają po 200zl a w skali roku się nazbiera i cieszą michę

@Stefan

Witam, dziękuję za opinię. Jeżeli mamy zrobić porządek to potrzebuje faktów. Proszę o kontakt e-mailowy: mlewandowski@cognor.eu.

Zostaw merytoryczną opinię o Cognor S.A. Oddział HSJ - Stalowa Wola

• Jak się pracuje w Cognor S.A. Oddział HSJ?

Zobacz opinie na temat firmy Cognor S.A. Oddział HSJ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cognor S.A. Oddział HSJ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 91, z czego 17 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cognor S.A. Oddział HSJ