Opinie o Imerco Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Imerco Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Imerco Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - usługi projektowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Imerco Sp. z o.o. w Poznań

Pracownik Nowy wpis

Negatywne opinie na temat IMERCO są mocno przesadzone. Przez krótki czas pensje były wypłacane na raty i tylko dlatego żeby nikogo nie zwolnić. W biurze panuje bardzo dobra atmosfera co jest atutem firmy. Praca trwa 8 godzin i pracodawca szanuje czas prywatny pracowników. Nadgodziny są wypłacane lub można odebrać ten czas w wolnych dniach. Zarobki są przeciętne jak na stanowiska asystentów projektanta czy architekta prowadzącego. Mimo to zespół nie zmienia się często jak to jest w przypadku innych biur projektowych. Nie ma obowiązku pracy w tej firmie. Jak komuś nie pasuje, zawsze może odejść. Natomiast faktem jest, że kierownictwo firmy jest bardzo wymagające. Nie bez powodu firma realizuje duże tematy projektowe w tym zagraniczne. To dobre miejsce żeby zdobyć doświadczenie w pracy konstrukcyjnej jak i architektonicznej. W ostatnim czasie nie wszyscy z zespołu mieli zapewnioną pracę a mimo to pracodawca nikogo nie zwolnił. Łatwo jest wyrzucić frustracje na byłego pracodawcę jak samemu nie do końca było się fair.

Ewa Nowy wpis

Dziękuję za wyczerpującą opinię na temat Imerco, wspominasz o sytuacji, kiedy wynagrodzenia były płacone na raty, żeby ,,nikogo nie zwolnić". Możesz szerzej opisać tę sytuację? Firma miała jakiś kryzys?

Była asystentka Nowy wpis
@Ewa

Fanaberia właściciela firmy.

Była asystentka Nowy wpis

Kto pisał ten komentarz ? Prokurent czy sam pan R.? Czy pani A.na zlecenie pana R.?

Asystentaka

Widzę, że prezes nadal kasuje o sobie niepochlebne, aczkolwiek PRAWDZIWE komentarze. Ludzie, w tej firmie nigdy nic się nie zmieni. Mam nadzieję, że chociaż ten komentarz nie zniknie, a prezes spojrzy prawdzie w oczy i przestanie się oszukiwać. Słabe jest to, że nawet były pracownik nie może wypowiedzieć się na temat praktyk w firmie Imerco. Mamy XXI wiek i wolność wypowiedzi, ale najwyraźniej to w tej firemce nie ma znaczenia. Pracownicy są tłamszeni, wypłaty są często z dużym opoźnieniem, a to co potencjalni kandydaci usłyszą na rozmowie to nawet nie bajki tylko baśnie opowiadane przez prezesa odklejonego od rzeczywistości. Pora zejść na ziemię. Odradzam WSZYSTKIM podjęcia pracy w tej firmie. No, chyba, że ktoś

Mściwy były pracownik

Przepracowałem w tej firmie kilka lat i jak czytam opinie to stwierdzam, że firma zmierza po równi pochyłej. Szef z ogromnym ego pojawiający się w biurze tylko i wyłącznie po to, żeby zrobić zamieszanie i zwrócić na siebie uwagę. Jak mawiał „zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia”. To wyjaśnia wiele obietnic bez pokrycia, rozmów podczas których obiecywane są złote góry, a kończy się jedynie na zwodzeniu i przeciąganiu spraw w nieskończoność. Przed pójściem na rozmowę o pracę warto nauczyć się 6 celów firmy Imerco, jest to pytanie podstawowe dla inżyniera ubiegającego się o pracę w tej firmie, naprawdę. Dodatkowo należy zaznaczyć, że obecność szefa zależna jest od płatności faktur przez inwestora – jeśli płatności brak, to szefa brak. Jeśli płatność się pojawi, to zjawia się On – przywódca, szef dumny jak paw kroczący dumnie przez swoje królestwo. Niestety płatność faktur przez inwestora nie ma bezpośredniego przełożenia na wypłaty dla pracowników – są przelewy po połowie pensji, po 1/3 pensji, różnie, jak się panu R. podzieli, tak przychodzi wypłata na konto. Gdy ktokolwiek waży się zwrócić uwagę, iż płacenie pensji na czas jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy, to niemal z automatu dostaje odpowiedź, że nie ma prawa marudzić. Wszak ma wygodne krzesło do siedzenia, ciepłe biuro i nawet express do kawy się znajdzie, więc o czym jeszcze śmie marzyć ów pracownik? Pieniądze? Pracuje się dla idei oraz satysfakcji z pracy. Szkoda, że tej satysfakcji nie można wypłacić w bankomacie. Dochodząc do sedna, gdy podzielimy sobie średnią wypłatę w tej firmie na 1/3, to można spokojnie wynająć sobie luksusowy pokój ze współlokatorem, blisko od firmy – to jakby ktoś pytał o średnie zarobki, rachunki pozostawiam zainteresowanym. Oczywiście po opłaceniu pokoju „zęby w ścianę” i do popicia firmowa kasa z ekspresu, bo nie wiadomo, kiedy kolejna transza wypłaty pojawi się na koncie. Jeszcze kwestia samej pracy – nie ma jej dużo, kiedyś było więcej, teraz to jak kot napłakał. Może to jakaś taktyka, bo jakby pracownik więcej pracował, to może chciałby jeszcze więcej zarabiać. Kto to widział. W firmie pracują osoby, które od kilku lat nie robią nic, kompletnie nic. Chodzą do pracy ciałem, duchem są w innym wymiarze, a tak naprawdę nie robią kompletnie nic. Takie osoby są doceniane przez szefa – dostają home office, kiedy chcą, pracują w godzinach jakie im pasują. Zdają się to zauważać wszyscy oprócz Kierownictwa. W Imerco pracują także osoby uczciwie podchodzące do swoich obowiązków. Bo o pracownikach (oprócz tych wspomnianych wyżej) nie można powiedzieć złego słowa. Ludzie, którzy tam pracują dają się złapać na wielkie słowa i obietnice szefa na rozmowie kwalifikacyjnej. Ta grupa niestety lekko nie ma, a ponieważ w „Kompasie Kariery” wyszło im, że są skrupulatne i pracowite, to będą pracować i wykonywać czarną robotę dla swego Pana. Jednakże o podwyżce/zmianie warunków umowy nie ma tu nawet mowy, ponieważ „są złe czasy”. Ktoś pomyśli – pandemia, COVID. Nic bardziej mylnego, złe czasy trwają początku istnienia firmy. Podobno ktoś kiedyś zapytał szefa o podwyżkę i otrzymał odpowiedź, że jeśli chce więcej zarabiać, to musi zmienić pracę. No i zmienił. Jedyną osobą, która spina tą firmę jest osoba Kierownika. To dzięki niej, te opisane wyżej osoby pracują jeszcze w tej firmie. Człowiek o wielkiej kulturze, ale niestety nie jest w stanie sam posprzątać całego tego bałaganu. Ostatnią kwestią, którą chciałbym poruszyć jest kwestia podchodzenia do spraw przedłużania umów i wszelkiej papierkowej roboty. To, co się dzieje w tej firmie nie jest śmieszne, ani żałosne. To jest cyrk na kółkach i podobnie jak w cyrku – wcale nie ma powodów do śmiechu. Umowy się kończą, ludzie nie wiedzą, czy mają dalej pracować, dostają umowy na losowe okresy czasu, brak jest jakichkolwiek zasad. Kobiety, które zachodzą w ciąże muszą miesiącami czekać na swoje wypłaty, ponieważ księgowość w tej firmie to jedna wielka pomyłka. Na szczęście są przyzwyczajone – zęby w ścianę, ale już bez kawy z ekspresu. Bo i przy ciąży kawa nie wskazana. Swoją drogą zabawny zbieg okoliczności, że w firmie, w której nie pracuje się dla pieniędzy, pieniądze ma tylko szef.

Alicja

Ile wynosi okres wypowiedzenia?

Kadry
@Alicja

To zależy od umowy i czasu jej trwania. dwa tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż sześć miesięcy; - jeden miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej sześć miesięcy; - trzy miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej trzy lata

Aplikowałeś do Imerco Sp. z o.o. na stanowisko Asystent / Asystentka projektanta konstrukcji? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Konstruktor
Eko-Probud Sp. z o.o.
była asystentka

Była asystentka
@była asystentka

Chyba, ze ktoś nie ma i nie chce mieć życia poza pracą.

Ktos

Niestety, miałam nieprzyjemność pracować w tej firmie i zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami. Niepochlebne komentarze są czyszczone. Pytałam na rozmowie rekrutacyjnej co się dzieje, ze są one aż tak słabe - pan prezes powiedział, ze to mściwi byli pracownicy, którzy zostali zwolnieni. Prawda jest taka, ze te osoby odeszły same, a nie dostały wypowiedzenia. Najgorzej maja chyba w tej firmie asystentki zarządu, bo musza być na każde zawołanie bez względu na porę i dzień tygodnia, dodatkowo trzeba słuchać monologów pana R. Nie polecam tej firmy, chyba ze ktoś lubi żyć w ciągłym napięciu, nerwach i stresie oraz nie ma do siebie szacunku... dodatkowo nie płacenie na czas i jeszcze pretensje do pracowników, ze domagają się swoich wypłat. To chore... Mam nadzieje, ze PIP w końcu dobierze się do czterech liter pana prezesa i jego rozbuchane ego zmaleje.

A rozmowa o prace jest w języku polskim?

kreślarz

Bardzo ostrożnie z tą firmą. Prezes nie dotrzymuje zobowiązań, podejście Kierownika również nie ma nic wspólnego z wizerunkiem przyjaznej firmy kreowanej w ogłoszeniu o pracę. Ponadto przynajmniej jakiś czas temu był zakaz korzystania z prywatnych telefonów w pracy, o czym nie zawsze informuje się kandydatów. W trakcie rekrutacji przeprowadzają się psychotesty. Dużo hipokryzji i dziwnych zwyczajów.

Franciszek
@kreślarz

O jakich dziwnych zwyczajach piszesz? Powiedz coś bardziej konkretnie. W czasie przerwy też nie można korzystać z prywatnych telefonów?

byly pracownik

nie polecam. szczerze ! Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: nie do poprawy

Klient

Nie pilecam

Zostaw merytoryczną opinię o Imerco Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Imerco Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Imerco Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Imerco Sp. z o.o.?

Imerco Sp. z o.o.
  • Przemysłowa 39 lok. 205