Opinie o Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Kultura i sztuka - działalność związana z muzyką i filmem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A. w Opole

Witajcie. Czy możliwe, że teraz reporter zarabia około 7 000 zł? w oko wpadła mi oferta z zeszłego roku, w której było napisane, że od minimalnej do 6 000 zł można było zarobić, zastanawiam się jak to teraz wygląda po podwyżkach. I czy pracy jest dużo jak ktoś wspomniał? jakiej konkretnie?

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w firmie Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A.?

E. Nowy wpis

Pracy dużo, pieniądze - dla jednych kokosy, dla innych ochłapy na śmieciówce. Praca fajna dla studenta na początek kariery lub kogoś ze znajomościami w pisie

Zainteresowany Nowy wpis

Czy w Radiu Opole jest prowadzony jakiś nabór na dziennikarzy?

Czyli tak sumarycznie jakie tutaj teraz wychodzą zarobki? zastanawiam się nad tym stwierdzeniem, że dla niektórych mogą się zdawać zadowalające a dla innych już niekoniecznie. Czy mowa o tych samych stanowiskach czy może o różnych? Na którym praca zdaje się być najbardziej adekwatna?

Teraz prowadzona jest rekrutacja. Czy był ktoś na którymś ze stanowisk i chciałby się na ich temat wypowiedzieć?

T.

Na jakie stanowiska? Jestem zainteresowany pracą w redakcji, chętnie dowiem się czegoś więcej, mam doświadczenie.

@T.

A wiadomo gdzie są te ogłoszenia? Ktoś ma dostęp?

T.
@Irena

Ja nie wiem, chętnie się dowiem

W.
@T.

Nie liczy się to na jakie stanowisko chcesz aplikować a jakie masz znajomości w partii rządzącej.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Reporter / Reporterka?

W firmie Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A. podobno płacą nawet 3500 . Czy rzeczywiście można tyle zarobić, pracując na Realizator dźwięku? Zastanawiam się nad wysłaniem swojej aplikacji na stanowisko: Realizator dźwięku.

M.

Zdecydowanie więcej, wysyłaj

@M.

zdradzisz jakieś aktualne widełki płacowe? Duże trzeba mieć doświadczenie żeby aplikować na to stanowisko?

Izabela

piszecie, że słabe zarobki, że pensja żenująca... może napiszecie ile się tam zarabia konkretnie? najniższą krajową?

@Izabela

Przede wszystkim kilkumiesięczny okres próbny na umowie o dzieło. Dostajesz tyle, ile wyprodukujesz. Możesz siedzieć nawet i 8 godzin, szukając tematu, ale jeśli nic w tym czasie nie napiszesz, nic nie zarabiasz. Ze względu na to, że nie ma zbyt wielu tematów, a praktycznie wszystkie działy/tematy są już obsadzone, nie ma co liczyć nawet na najniższą krajową. "Wynagrodzenie" za newsa to jakieś 10-15 zł, tyle samo za zdjęcia albo za to, że puścili Twój materiał w radiu. Parę stów miesięcznie to wszystko.

Dariusz
@Tommy Wiseau

To wygląda na dodatkową pracę raczej? Zastanawiam się tylko, skąd ta popularność umów o dzieło w tej branży, zresztą wszędzie, gdzie tworzy się content? No chyba, że jedynie ja trafiam :)

Izabela
@Tommy Wiseau

Ale po okresie próbnym też to tak wygląda że się zarabia od napisanego tekstu? Czy wtedy już normalnie ma się podstawę?

@Dariusz

Niestety w dziennikarstwie to bardzo popularne ???? Nieważne, jakie miasto czy rodzaj mediów. Moim zdaniem nawet jako dodatkowa się nie opłaca...

@Izabela

Chyba jest tak, że po okresie próbnym jest minimalna krajowa + od napisanego tekstu, więc i tak wychodzi niewiele. Może coś się zmieniło, ale olałem okres próbny, bo nie mogłem sobie pozwolić na kilkaset zł miesięcznie przez kilka miesięcy. Poza tym prawda jest taka, że w Opolu nie dzieje się aż tak dużo, żeby w jednym dziale potrzebnych było kilka osób. Znajoma, która była ze mną na okresie próbnym, ale w dziale kulturalnym, została do końca okresu próbnego i nie przedłużyli z nią umowy, bo niby miały być jakieś zmiany w ramówce...

@Tommy Wiseau

Niby? Czyli zmian żadnych ostatecznie nie było? Ciekawa jestem jej reakcji w takim razie. Udało się jej znaleźć coś równie ciekawego gdzieś indziej?

@Irena

Hmm, trudno mi powiedzieć, bo to było prawie 2 lata temu. Były też wtedy mocne obostrzenia i w kulturze tym bardziej nic się nie działo, natomiast to tłumaczenie z ramówką brzmiało jak typowa wymówka. Niestety nie wiem, czy znajoma dalej działa w dziennikarstwie :/

@Tommy Wiseau

Ok, w takim razie dzięki. Ciekawa jestem jak to aktualnie z zarobkami tutaj sytuacja wygląda. Bo miesiące mijają, inflacja rośnie. ;) Ty zorientowany w tym nie jesteś? A ktoś inny wie ile aktualnie się tutaj zarabia?

@Irena

Przepraszam za tak późną odpowiedź, nie włączyłem powiadomień i dawno tu nie wchodziłem. Niestety tutaj też nie znam odpowiedzi i nie znam też nikogo, kto mógłby mi powiedzieć cokolwiek o aktualnych zarobkach :( Generalnie nie polecam pracy w Radiu Opole. Byłem oczywiście na umowie o dzieło. Nie miałem nawet umowy z radiem, tylko z agencją, której właścicielem był wtedy jeden z pracowników radia. Niby tylko na okres próbny (miał trwać 4 miesiące, więc bardziej pasuje "aż"), potem obiecywali etat, ale napisałem już, jak potraktowali koleżankę, która została do końca okresu próbnego. Jak zapytałem szefa, co mam zrobić z ubezpieczeniem, to powiedział, że nie wie i żebym popytał pracowników radia ;D Okazało się, że co najmniej jedna dziennikarka (tylko ją zapytałem), która jakiś czas już pracowała w radiu, nie miała normalnej umowy i żeby mieć ubezpieczenie, musiała ciągle zapisywać się na studia... Dziennikarstwo, jak zapewne wiele innych branży, to patologiczne środowisko pod względem warunków zatrudnienia.

@Tommy Wiseau

Aha? I to pewnie każdy sobie studiami tutaj ubezpieczenie załatwiał? Czyli zaraz wyjdzie, że nikt kompletnie tutaj na uop nie jest? :( No to może faktycznie troszkę słabo tutaj z tymi warunkami. Ciekawe czy pojawi się tu ktoś kto jednak poleci pracę u nich?

@Irena

Hmm, trudno mi się odnieść - może dziennikarze, którzy pracują dłużej, mają umowy. Natomiast w dziennikarstwie brak uop jest na porządku dziennym. Mam znajomych w Polsacie, TVP, tak samo bez uop. Może radio każe tutaj komuś napisać, że jest super, pieniądze zależą od zaangażowania i inne takievpierdoły ;D

Natalia
@Tommy Wiseau

Ale jak ktoś się upomina o UOP to słyszy, że nie bo w sumie czemu?

@Natalia

Wiem, że się powtarzam, ale niestety nie jestem w stanie tu sensownie odpowiedzieć. Mój okres próbny miał trwać 4 miesiące na umowie o dzieło. Gdy spytałem szefa, czy nie mogłaby to chociaż być umowa zlecenie, to powiedział, że nie, bo nie mają nawet takiej możliwości - przecież robię materiały, czyli teoretycznie "dzieła" ;D Piękna próba wytłumaczenia tego, że newsy o 3. lidze piłki ręcznej, spacerujących mieszkańcach Opola po Bolko czy kole gospodyń wiejskich (z całym szacunkiem) zasługują na miano dzieła...

Natalia

Jestem studentką dziennikarstwa na II roku. Mogę starać się o jakiś staż w celu zdobycia doświadczenia? Ktoś tu taki odbywał?

Krystian

Okres próbny to miesiąc ? Czy można w miesiąc wdrożyć się do firmy ?

Mikołaj
@Krystian

Chłopie, nie masz po co tam iść ;) Słabe pieniądze, umowa o dzieło i kiepska atmosfera. W miesiąc możesz szybko zniechęcić się do pracy w radiu

Matrix
@Mikołaj

Jaka firma teraz jest?

Redaktor sportowy
@Mikołaj

Haha, niestety 100% racji, a drugie niestety, bo widzę, że niewiele się zmieniło - byłem tam redaktorem sportowym od września do listopada 2020 (miałem być do końca roku, ale to nie miałoby żadnego sensu). Umowa o dzieło, żenujące stawki, jedyne sensowne pieniądze były za wejścia na żywo do radia z wydarzeń, ale ich było jak na lekarstwo... Brak wprowadzenia do pracy, o wyjazdach dowiadywałem się z dnia na dzień, więc nic nie mogłem zaplanować. Nawet nie dostałem swojego kompa. Tak jak mówisz, można się szybko zniechęcić do pracy w radiu i tak było w moim przypadku. Omijać szerokim łukiem.

Zostaw merytoryczną opinię o Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A. - Opole

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A.
  • Strzelców Bytomskich 8
    45-084 Opole

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu Radio Opole S.A.