Opinie o Seoyon E-Hwa w Bażanowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Seoyon E-Hwa. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Seoyon E-Hwa o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Seoyon E-Hwa w Bażanowice

Praca w tym zakładzie to totalna żenada. Półtorej roku bycia pod agencja żeby ostatecznie Cię pożegnać a Twoje miejsce zajmuje pracownik z Ukrainy = oszczędności. Przy walczeniu o podwyżki pracownicy zastraszeni przez liderke z "drzwi,, i mało męskiego lidera z magazynu. Liderzy ludzia nawciskali kitu o premiach kwartalnych a w efekcie otrzymali ręczniki i bombonierkę. Ja już na szczęście nie pracuje ale trzymam kciuki za udany strajk w Boże ciało!

@Seter

To musiałeś dawno pracować, albo nie masz odwagi, albo mnie nie lubisz i podpisujesz się jako Setter były pracownik ????. Pozdrawiam prawdziwy były Setter Michał

Holender

Firma dostarcza części dla czeskiego odbiorcy z tego co wyczytałem, więc logiczne chyba, że święta czeskie macie wolne, a polskie jeśli się nie pokrywają z czeskimi pracujecie. Zatrudniając się zapewne się o tym dowiadujecie więc te komentarze są absurdem, do tego nie na miejscu i widzę, że mają jedynie na celu zszarganie opinii firmy. W jakim celu? Nie wiem być może, żeby jakiś Polak nie zechciał przyjść do pracy bo jeszcze okaze sie lepszy. Przekrzykujecie się tutaj na forum jak małe dzieci zupełnie niczego nie wnoszącymi opiniami. Skoro tak bardzo jest źle to idźcie do innej pracy powalczcie o godną podwyżkę przed podpisaniem umowy i dowiecie się jakie to jest proste. Każdy pracodawca od ręki da Wam zapewne dużo lepszą stawkę jeśli będzie widział w Was potencjał. W co osobiście wątpię, że macie widząc poziom wypowiedzi. Ps. Za święto należy się 100% lub dzień wolny -niesamowite co?

Wyjasnienie
@Holender

Nikt się o tym nie dowiaduje i wszystko wychodzi w praniu. Tu nie chodzi o te święta czy soboty tylko o to że pracownicy są poinformowani w ostatnim momencie. Ciężko zrozumieć że ludzie mają rodziny, plany bądź problem z kim dzieci w taki dzień zostawić? Pracodawca informuje w ostatniej chwili po czym zapomina w sobotę autobusu postawić po pracowników... Dlaczego pracownicy z drugiej zmiany w piątek mogą przychodzić w sobotę na rano? Kiedy pracodawcy zależy wszystko się da... Zawodzi komunikacja na linii Biuro-Lider-pracownik z hali. Szanujmy się nawzajem proszę Państwa, nie wiele potrzeba aby każdy był zadowolony.

Boczuś

Zakład pracy żenujacy, firma tnie koszty na każdym kroku co odbija się na pracownikach. Ktoś wie ile kosztowało nowe pomieszczenie magazynierów? A co do Pani KK, może mąż się przyjrzy temu jak liderka mobinguje pracowników i zmusza do pracy w soboty i święta. Dość tego Karina!

ZielonyMarcinek
@Pracownica NX

Liderzy którzy rok temu kazali podpisywać się na listę teraz się strasznie tłumaczą, że to wina biura, że zostali wykorzystani dobre sobie. Nie nie nie to Wasza wina, bo dobrze wiedzieliście u kogo taką lista wygracie. Tylko, żeby zapewnić sobie z Karinka lepsze układy. Więc dawać teraz kasę !!!!!

Obiektywna

Jestem pracownicą już od dobrych paru lat w firmie Seoyon. Zastanawia mnie dlaczego są tutaj tylko złe opinie o pracodawcy. Czy naprawdę aż tak wam źle? To jest mój czwarty zakład pracy i uwierzcie mi nie jest tak źle jak wszyscy to opisują. Owszem pieniądze mogłyby być większe, ale pozostałe warunki są na plus. W wielu zakładach nikogo nie obchodzi że jest komuś ciepło, że muszą pracować w koszulach flanelowych przy +35 stopniach na hali. A tutaj każde stanowisko ma wentylator, mamy ubrania letnie typu koszulki, krótkie spodnie, dodatkowe przerwy powyżej 28 stopni. Gdzie tak jest. Szkoda że już nie ma lodów czy owocowych śród, ale też takie coś było. Premie na święta Wielkanocne i Bożonarodzeniowe, bony na dzieci. Oprócz tego premia dodatkowa w grudniu i styczniu co daje nam 13 wypłatę. Popracujcie u prywaciarza to zobaczycie czy to dostaniecie tyle dodatków. Narzekacie na obiady, ale gdzie zjecie obiad 2 daniowy z kompotem za 7,5 zł. Zawsze są lepsze i gorsze obiady, ale są do wyboru różne dania. A jeśli ktoś nie chce może przynieść sobie z domu. To jest bonus od pracodawcy. Ubezpieczenie Tu zdrowie i grupowe za 1zl, dofinansowanie do multisport. Naprawdę aż tak źle mamy???? Po prostu przyzwyczailiście się do tego że tak musi być i to jest podstawa, ale uwierzcie mi że są zakłady gdzie tego nie ma. Mam wrażenie, że głównie narzekają osoby młode dla których to jest pierwsza poważna praca, którzy nie pracowali w innych zakładach. I tylko narzekają jak im źle i jak ciężko pracują. Mam już swoje lata i uważam że na tle innych prac jest to dość łatwa , aż tak nie męcząca praca w dodatku w czystych warunkach. I to nie jest tylko moja opinia, ale osób które ze mną pracują i mają doświadczenie z innych zakładów. Zobaczcie, że takie osoby się stąd nie zwalniają. Dlaczego??? Pewnie są lepsze zakłady z lepszymi warunkami i pieniędzmi, ale jest mnóstwo z gorszymi. Każdy może odejść i spróbować swoich sił . Nikt nikogo nie trzyma na siłę, ale bądźcie obiektywni co do warunków tutaj i nie narzekajcie aż tak na wszystko. Bo są osoby które szukają pracy i często zanim złożą CV czytają opinie o zakładzie. I póki co nie ma ani jednego obiektywnego komentarza tutaj. Ważną rzeczą jest też stabilność firmy. Osoby pracujące na stałe są spokojne o przyszłość, a to jest duży komfort psychiczny patrząc na zwolnienia w innych zakładach. Nie pamiętam, aby firma zwalniała grupowo osoby. Ewentualnie czasem pojedynczo. Fakt, że teraz dostać się spod agencji pod firmę jest ciężko, ale widać że znowu zaczynają przejmować osoby tak jak kiedyś. Atmosfera w pracy też jest dość fajna. Jedynie co mogliby zmienić to podnieść wynagrodzenie czego sobie i Wam wszystkim życzę.

Papryka
@Obiektywna

O atmosferze w firmie to nie mów bo jest daremna. Każdy pracownik powinien do pracy iść z uśmiechem i chęcią. Od dłuższego czasu nie ma się chęci a przez kogo? Proszę się zastanowić kto lub poco doprowadza do takiego stanu.

Obiektywna

Alejaja
@Obiektywna

Czyżby kadra kierownicza wystosowała powyższy obiektywny komentarz? Odniose się pokrótce do paru tematów ;) - Wentylatory nad stanowiskami -> WOW! Mamy 21 wiek, naprawdę ukłony w kierunku pracodawcy za taki komfort. Może policzymy na palcach ile razy w upały zarząd schodzi na halę? Praktycznie ich nie widać, wola siedzieć w klimatyzowanym biurze. Wokół KAŻDY zakład ma dodatkowa przerwę w upały a dwa zakłady mają klimatyzowana hale. - Premie w grudniu i w styczniu uzależnione od niewiadomo jakich czynników... Bierzesz opiekę na dziecko tracisz premie ;) Mając wypadek w pracy także jej nie otrzymujesz bądź część jej tracisz. - Gdzie zjem obiad za 7.50zl... przypominam że pracodawca dopłaca do obiadów a kwota łączna daje obiady w Cieszynie w o wiele lepszej jakości, porcji i lepszym smaku. Trzy dania do wyboru? Polecam przyjść po godzinie 13 i sprawdzic które dania są dostępne... ;)) - Ubezpieczenie czy karty sportowe są już standardem w zakładach pracy, pracując na pół etatu w sieciowce ma się je na takich samych warunkach. - czy stabilnością firmy są narzucane przestoje? Mój komentarz nie jest negatywny, jest tylko odpowiedzią na powyższy komentarz.

Papryka Nowy wpis
@Obiektywna

Przepraszam bardzo ale co do ciepła na hali to od kogo to zależy?

Papryka Nowy wpis

Spacer Nowy wpis

Dziś z Bazanowicami pożegnał się jeden z najbardziej doświadczonych pracowników, lider produkcji który przez swoją karierę z powodzeniem pracował na kilku działach. Właśnie po to aby nie uciekali nam tacy wspaniali współpracownicy, koledzy w piątek o godzinie 12 razem z sąsiadującą z nami firma BEST wybieramy się na spacer. Zaczynamy od spaceru, jeśli zarząd dalej będzie to lekceważył to skutki tego mogą być poważniejsze. Prezesie, czas usiąść do stołu i porozmawiać i to nie tylko ze związkami. Zejdź do nas na stołówkę i zacznij prowadzić dialog a nie czytaj z kartki!!! Chcemy godnie zarabiać!

Pracownik Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Czy pracodawca nie zdaje sobie sprawy z tego że wkrótce dostawy do głównego klienta będą zablokowane poprzez akcje protestacyjna... ? Wystarczy że sąsiednią firma zwolni produkcję wtedy i Seoyon stanie... Ps. Trzeci maj wkrótce ;))) (usunięte przez administratora) Dość wyzysku!!!!

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Seoyon E-Hwa? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Michal

Głównie sami rezygnują z następujących powodów : - faworyzowanie pracowników z Ukrainy - liderzy nie stoją po stronie pracowników - nie konkurencyjna stawka wynagrodzenia, różnica między nowym a doświadczonym pracownikiem prawie zanikła - Wieczny chaos i narzucanie przez pracodawce dni urlopowych - Słaba jakość posiłków i małe ich porcje. Na przestrzeni lat obiady stały się katastrofalne dla ludzi jedzących na drugiej zmianie (17.30-18.40) - Premie są albo ich nie ma. Człowiek wiecznie się musi domyślać. - Kadra kierownicza nie potrafi rozmawiać z pracownikiem i wysługuje się liderami. Mógłbym wymieniać jeszcze trochę ale ile można tu wałkować wciąż ten sam temat? Nic się w tym zakładzie już nie zmieni na lepsze, kto ma odejść to odejdzie a nowy nikt z Polaków nie przyjdzie. Ps. Utrzymanie ruchu brawa za postawienie się!

Papryka

Z jakich powodów? Atmosfera w firmie robi się nijaka. Teraz priorytetem nie jest jakość tylko ilość.

Novyhgod

Witamm, dwunastego podobno w firmie wolne... Cz mu liderzy nie mówią tego pracownikom??? Co z podwyżkami? Szefostwo chciało nam zamknąć buzię premia która się nam należała l?

Jajco
@Novyhgod

Przekaz informacji w tej firmie jest zerowy, zawsze tak było i będzie. A co do podwyżek, zaczyna się dziać to samo co zeszłym roku, czyli praca bez wiedzy jaką podwyżkę dostaniemy, aż liderzy znowu będą(usunięte przez administratora) gonić z listą żeby tylko prezes dał te resztki ochłapów które zaproponował.

Ihahah

Witam będą przelewy na święta jak w zeszłym roku?

Idiotyczny system pracy. Pracują wg czeskich świąt, w czeskie święta wolne a w polskie do pracy. Nawet pracuja w Boże Ciało i Wszystkich Świętych np. w dniu 28.10. ( czeskie święto ) wolne a w dniu 1.11. do pracy. Postaw się a  nie pracujesz.

Maria
@Ewa

A wiecie może dlaczego tak jest?

@Maria

ponieważ produkujemy części dla Czech gdzie składane są samochody więc musimy pracować tak samo, bo inaczej u nich nie pomieści się materiał a my nie będziemy mieli wózków do wysyłki :)

NastyYo
@Maria

Główny klient firmy znajduje się w CZ, stąd wymóg pracy wtedy kiedy najważniejszy klient firmy też pracuje

Sylwia
@NastyYo

Rozumiem, że on jest najważniejszym klientem? A inni z jakich krajów są?

Sylwia

W sensie? A co oprócz niego nie ma innych klientów? Bo napisał główny to zabrzmiało jakby było ich więcej

AAA
@Ewa

A może w takim razie czeskie wynagrodzenie jak w Nosovicach

Święta

Nie dość że premii brakowało to i na święta mimo inflacji kwoty zostały takie same. Brawo dla zarządu :(

Boczuś

Hanil
@Boczuś

Firma idzie (usunięte przez administratora) Cały czas jedne i te same problemy od 8 lat. Brak wyciągania wniosków. 60% zakładu to Ukraina, która ma wszystko gdzieś. Polacy się zwalniają, a nowi nie przychodzą, bo nie ma tutaj przyszłości (brak umów). Ryba psuje się od głowy, a najwieksze (usunięte przez administratora) organizuje wszystkim kadra menadżerska. Liderzy wykonują tylko ich polecenia, i największy hejt spada na nich

Biurowy
@Hanil

@Hanil Uwierz mi Polska kadra menadżerska nic nie zrobi przy obecnym prezesie choćby nawet chcieli, a i tak mają to albo w du... albo boją się o swoje posady. Zostało tylko jeszcze dwóch menadżerów , którzy nie boją się odezwać i postawić się prezesowi . Reszta się nawet nie odezwie i robią co im karzą. Masz rację, że ryba psuje się od głowy, a głową tutaj jest prezes. Myślisz, że dlaczego tylu biurowych i menadżerów odeszło za jego kadencji. Bo obecny prezes wie wszystko najlepiej i nie da się go przegadać. Dlatego jeśli liczycie na jakieś większe podwyżki to już możecie szukać sobie innej lepiej płatnej pracy. Bo nie wierze, że coś związki lub menadżerzy z nim ugrają. Wielu biurowych czeka jeszcze z odejściem do stycznia, żeby zobaczyć jaka będzie podwyżka. Więc nowy rok zapowiada się ciekawie. Już teraz biorą samych niedoświadczonych do biura bo za pieniądze, które firma oferuje nie są w stanie znaleźć nikogo z doświadczeniem. Tak zgodzę się firma idzie na dno i to nie tylko na hali, ale też w biurze.

Premia
@Hanil

Początkiem miesiąca na spotkaniu wyjdzie znów prezes mówiący te same kocopoły. Nikt się nie spodziewa kokosów ale gdzie są premie które były za starego prezesa? Liderzy obiecaliscie że będą premie. Jeśli na dniach nic nie przyniesie skutku to początkiem miesiąca niezależni pracownicy wystosuja pismo do zarządu bo ten chyba nie jest niczego świadomy. Związki Zawodowe - liczymy na strajk.

Hanil
@Biurowy

Gdzie jest ten wielki Koreański etos pracy? Zakończył się wraz z odejściem starej władzy, za której był i porządek na hali jak i zadowolenie pracowników.

Nx
@Premia

Nikt nic nie obiecywał, tylko daliśmy się wykazać górze w tym roku w zamian za przyjęcie ich propozycji na 2023 rok. Będą premie - będzie zgoda, nie będzie premii - będzie bunt. Polaków już dużo nie zostało. Może z 150 osób, praca się znajdzie dla nich w regionie , a Korea niech się uczy na błędach

Magazynier
@Nx

Bzdura WL mój lider powiedział wprost - kwota z premii cztery razy w roku daje dodatkowe kilkaset złotych gdy rozłożymy to na miesiące To on stworzył listę i kazał poplakany ludzia podpisywać.

Feeder
@Magazynier

Nie tylko WL, ale tez RS, MM i KK biegali po hali z lista bo ludzie muszą to podpisać. I co z tego mają? Jedynie (usunięte przez administratora) Juz mogą ciężko pracować i wyrabiać normę na nowe auto prezesa. Jedynie co ratuje tą firme to wylot Prezesa.

Pracownica NX
@Feeder

Jeśli przełożony a takim są liderzy bezpośrednio dla pracowników hali nie stoją w imię interesów swoich pracowników to wiadomo że nie będzie dobrze. LIDER WL wyśmiewany przez pozostałe zmiany, poszczególni liderzy trzymają z KK żeby być bezpieczni a jeśli nie to możesz wylądować na bliźniaczym zakładzie w Ustroniu. Napisaliście że ryba psuje się od głowy... Gdyby wszyscy menadżerzy postawili się tej głowie to może by coś dało? Czemu polski zarząd nie porozmawia z pracownikami i nie znajdzie jakiegoś rozwiązania? Wszystko we firmie coraz gorsze łącznie z obiadami... Czemu wszystko idzie kosztem pracownika? Czy naprawde znów musi dojść do tego co parę lat temu że my dziewczyny zejdziemy z hali na stołówkę? Jesteśmy z sobą zżyte, nie jesteśmy pierwszej młodości i zależy nam na stałej stabilnej pracy.

ZielonyMarcinek
@Pracownica NX

Kacha

A idą w ogóle? Wkrótce lider W.L z żoną kierownika będą biegali z listą do podpisania aby wymusić podpisanie przez związki porozumienia. ZAMYDLILI rok temu oczy tymi premiami a prócz tych paru groszy w lipcu to nikt więcej nie widział. Żenada.

elo
@Kacha

Negocjacje solidarności to śmiech na sali. Jedyne co mogą zrobić to podpisać to co zaproponuje zarząd czyli niezbędne minimum.

@pracownik

Magazyn to hit. Ukraińcy wiszą na telefonach i oczywiście nikt nie może zareagować bo przecież nie mają premii żeby im wziąć. Polak zobaczy godzinę na telefonie i już dostaje uwagę. Ukraina przejąła firmę. Polak z miotłą a Ukraina na lince sobie pracuje. Z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej miejsca dla Polaków już brak. Polacy pomiatni Ukraińcy faworyzowani bo przecież im się to opłaca.

Menski

Kiedyś ta firma miała jakąś renomę za czasów Darka.(usunięte przez administratora)Po co w tej firmie są związki zawodowe jak kompletnie nic nie robią żeby było lepiej. A nie wierzę, że nie słyszą co się dzieje. Jeżeli prezes chce zrobić drugiego BESTa, gdzie pracuje głównie "SASZA" to chyba nieźle mu idzie. Jeszcze trochę i całe biuro będzie pracowało na hali, bo nie będzie miał kto pracować, a norma musi być. Także nie pani maju nie polecam

Smród

Atmosfera we firmie coraz gorsza, faworyzowanie pracowników z Ukrainy bo to w nich tylko pozostała nadzieja (magazyn). Ciekawe czy prezes wie ilu magazynierów się zwolniło oraz ilu pracowników produkcji poszło do Czech do pracy za lepszymi zarobkami. Jedna toaleta dla mężczyzn na całą hale bo od dwóch tygodni ciężko ściągnąć hydraulika. Za poprzedniego prezesa i była atmosfera i jakakolwiek nadzieja a dziś pozostało szukać pracy bo jest coraz coraz gorzej. A wczorajsze przemówienie prezesa... brak słów my chcemy usłyszeć perspektywy dalszej pracy i co będzie dalej! Jeśli jesteś Polakiem szukającym pracy omijaj ten zakład bo po półtora roku i tak Ci podziękują. Chcemy wciągnięcia wszystkich polakow pod firmę!

Karolinka

Firma juz dawno się skończyła. Lepiej zatrudnić tanią siłę roboczą przez firme "(usunięte przez administratora)" zwaną agencją niż normalnych pracowników. Nie wiem kiedy kadra biednych menadżerów się obudzi. Według prezesa pracownicy sa filarem firmy, ale za co, za najniższą krajową. Życzę obecnemu prezesowi, żeby za jego kadencji ta firma się zamknęła. Dodam, że dużo już nie brakuje.

Agata

Polacy którzy robili po kilka dobrych lat się pozwalniali - dotyczy to hali jak i biura! Firma wszędzie szuka oszczędności a zakupują nowe telewizory i rozwalają samochody (piknik rodzinny). Panie prezesie czas na podwyżki!

Jak jest z pakietem medycznym w Seoyon E-Hwa? Można dołączyć rodzinę?

Tragedia

Coraz gorzej się na to patrzy. Nie dziwię się że Polacy się zwalniają masowo skoro nie ma dla nich miejsca bo Ukraińcy zajmują już większość zakładu.

Holender

Wyjasnienie
@Holender

Seter

Tak, pracownicy dalej nie wiedzą czy pracują w święto, muszą się domyślać bo grafiki na dzień 2.06 jeszcz nie wiszą! Duża część pracowników chce poprostu nie przyjść w ten dzień.

@Seter

Perełeczka

,,Strajk" pracownicy olali bo ostatecznie pracodawca zapewnił ten dzień 100% płatny a możliwość dodatkowego zarobku przy tak niskich płacach jest jak zbawienie. Ludzie z biura dostali dzień do wybrania przez co atmosfera staje się tam coraz bardziej gęsta. Ludzie z hali czekają na premie przed wakacjami, grusza nie wzrosła od zeszłego roku mimo szalejącej inflacji. Jeśli premia znów będzie przyznana w zależności od Uż, L4 to hala wybuchnie gdyż ludzie liczą na pieniądze a nie kolejny konkurs w którym wygrają parasolkę bądź sokowirówke. Piętnasty sierpnia się zbliża i to może być punkt kulminacyjny tymbardziej że firma mieszcząca się w Goleszowie szuka ludzi ze stawką netto blisko tysiąc większą i zapewniająca premie kwartalna a nie jak w Seoyonie że może będzie a może nie...

Zostaw merytoryczną opinię o Seoyon E-Hwa - Bażanowice

• Jak się pracuje w Seoyon E-Hwa?

Zobacz opinie na temat firmy Seoyon E-Hwa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Seoyon E-Hwa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Seoyon E-Hwa?

Kandydaci do pracy w Seoyon E-Hwa napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Seoyon E-Hwa