Opinie o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnów

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Polska Spółka Gazownictwa?

Jack

Zależy jakie stanowisko, monter lub młodszy specjalista można startować w konkursie , kierownik, dyrektor znajomości lub legitymacja partyjna :)

@Jack

No tak, widzę droga na skróty pokazana. A taka już bardziej rzetelna?

@Anna

Innej nie ma. Jeżeli na stanowisko, na które startujesz, nie ma "przyjaciela" kogoś z układami, to masz szansę. Jeżeli jest (może być ta osoba od Ciebie dużo gorsza, wręcz odrzucana przez innych pracodawców), to choćbyś była najlepszym pracownikiem na świecie, nie dostaniesz się.

nick

kolega Jack bardzo dobrze Ci to opisał. Sam w tej firmie pracowałem 10 lat kończąc studia i uprawnienia. Niestety nie mam rodziny w tej firmie, ani nie jestem nikogo wycieraczem tyłka. Co najmniej trzy razy miałem okazję doświadczyć kierownika "z nadania". To firma dla ludzi, którym zależy na spokoju i dotrwaniu do emerytury. Młodzi tutaj kariery nie zrobią, nauczyć można się czegoś, lecz do pewnej granicy, później robota jednakowa. Sporadyczne przypadki gdzie komuś zdolnemu udało się dostać awans, zazwyczaj w sytuacji kiedy stanowisko wymagało wiedzy, a nie było nikogo znajomego.

No dobra jeśli tak jest to bez sensu trochę. No to ciekawa jestem ile w sumie osób takich już w ten sposób tu jest. Jak to wpływa na działanie firmy i innych?

Renata

Proszę zauważyć, że od 20/30 lat i więcej to w większości te osoby sterują tym wszystkim. Niektóre osoby nawet na kierowniczych stanowiskach są pozapisywane do związków zawodowych , chyba tylko po to,żeby mieć ochronę i żeby nie było na nich żadnego bata.? A niech Pani zapyta kogoś ,żeby któraś z tych osób pomogła np. osobie nowo zatrudnionej, a nie daj Boże jak przyszła z zewnątrz i nie jest po kądzieli> Po pierwsze żeby się zmieniło - trzeba zreformować kodeks pracy i regulaminy wewnętrzne , prawo o związkach zawodowych i rozwalić kliki które siedzą od kilkudziesięciu lata, szczególnie na tych niższych stanowiskach . Dziwię się ,że niektórzy , szczególnie ci starzy pracownicy najbardziej narzekają, a nie piszą o grupach ludzi którym własnie oni powinni pomagać ???

Krycha
@Anna

Ja się dostałam normalnie i nie narzekam. Praca jak każda. (usunięte przez administratora) już dawno się skończył. Ja pracowałam w różnych firmach i nie raz za bardzo małe pieniądze a tu w Polskiej Spółce Gazowej jest super i dobre zarobki i dużo różnych dodatków socjalnych

@Renata

Zgadzam się z Tobą częściowo czasy gdy kierownik chciał dać podwyżkę lub komuś zmienić angaż minęły bezpowrotnie teraz pisz wniosek przesyła do akceptacji i ktoś z góry stwierdza ze nie ma na to funduszy lub jest przeros zatrudnieni na sta owisku biurowym uwiez nigdy nie było tak g......o jako mistrz teraz po wprowadzeniu nowych systemów między innymi dotyczących zatwierdzania i weryfikacji kart drogowych nie mam kiedy jechać w teren i myślę że to dotyczy wszystkich na gazowniach a czuje po kościach że jeszcze będzie gorzej. Pomimo to życzę wszystkim zdrowia i pogody ducha

...

Kierownik pisze wniosek? Kierownik mówi wprost: "jak chcesz podwyżkę to napisz sobie wniosek, ja go mogę potem przesłać".... Pracowałam w różnych firmach... Pieniądze, ok.. co nie zmienia faktu, że jako firma należąca do GK PGNiG dostajemy duuuzo mniej niż inne spółki... A gdyby nie nasza robota, to np. PGNiG sprzedawałoby by gaz wiadrami....

Tomasz

Tak naprawdę zabawa w PSG zacznie się po przejęciu PGNIG przez Orlen. Znając życie przeniosą siedzibę do Warszawy, usuwając przy tym dział ekonomiczny w Tarnowie. Tak zrobiono kilka lat temu przesuwając pracowników do Tarnowa to bez problemu będą mogli tak zrobić teraz.

@Tomasz

Myślę że nie będzie to tylko dział ekonomiczny , pewnie zniknie wiele sekcji i działów. A najśmieszniejsze jest to że stoczono taka wojnę o to żeby spółka była w Tarnowie a teraz ci sami działacze partyjni będą głosować i lobbować za połączeniem z Orlenem a co za tym idzie przeniesieniem siedziby PSG do Warszawy i jak tu spojrzeć w oczy wyborcom. Przypuszczam że połączenie ruszy pełną parą po wyborach i jak zwykle najważniejsza jest polityka a nie dobro firmy i pracowników. Chyba że po wyborach coś się zmieni ale nie liczmy na to że dla nas , podobno już są plany żeby spółki sp nie wypłacały pracownikom zysków. Tylko w takim wypadku po co się starać? Człowiek po południu idzie na spacer i widzi niebieskie ptaszków które nic nie robią a piją i jedzą nie gorzej niż ten który zapier...a cały dzień

Nie sądzę, że znikną inne działy. Ludzi to znaczy brygadzistów, fachowców nie zastąpisz od tak, za to departament skarbu czy biuro ubezpieczeń można spokojnie zastąpić firmą zewnętrzną, która zrobi tą robotę pół darmo. Kto wygra wybory w 2023 i kto będzie bardziej lobbował za przeniesieniem do swojego miasta departamentu skarbu tam uda się ten dział. W Tarnowie dział ekonomiczny zbudowano od zera. To i w takim Koszalinie można zbudować to od zera. Tylko pracowników będzie żal.

@Tomek

Zauważyłem że gazownie mają takie same zadania jak działy i sekcje w zakładach tylko z ograniczeniem do budowy sieci do 100 m na faxowniach wykonuje to 2 osoby a w działach i sekcjach jest ich kilka. Wystarczy przestudiować wykaż stanowisk na gazowniach 9 a w dziale inwestycji i remontów kilkanaście powiedz który przedsiębiorca zarządzający firma pozwoli sobie na dublowanie zadań. Ksigowośc na dzień dzisiejszy wszystkie kalkulacje i opłatę za usługi gazownicze w systemie SAP wykonuje Gazownia i przesyła do księgowości gdzie ktoś wciska klawisz o ma gotową fakturę opłata przyłączeniowa wykonywana i przesyłana przez gazownie. A najsmiesxniejsze jest to gdy wysyłasz pismo do jednej osoby a za chwilę masz maila żeby wysłać jeszcze do kogoś innego choć ten ktoś siedzi w tym samym pokoju lub pokój obok. Po co opiniowanie WT wydawanych poza Gazownia skoro mają takie same systemy

TOMEK

Zgoda. Ma pan dużo racji. Po co dublować funkcje? Jeżeli rzeczywiście tak to działa, że gazownie wysyłają, a księgowość tylko naciska enter to znaczy, że jest strata dla firmy. Uważam dlatego, że dla mistrzów powinna być podwyżka, a pracownicy biurowi powinni być sprawdzeni pod kątem, obowiązków lub powinny się im przydzielić inne.

@TOMEK

Nie chodzi mi nawet o podwyżki choć te powinny być ale żeby mistrz mógł jechać na robotę i jej doglądać na dzień dzisiejszy wygląda to tak że do południa planuje zadania w systemie Neptun na następny dzień później opinowuje jakieś przekładki sieci gazowa itp bzdury i kiedy ma jechać na roboty w terenie

@TOMEK

Panie Tomku, na gazowniach nie tylko mistrzowie pracują. I coś nie chce mi się wierzyć, że wszystkie faktury, przesunięcia, LT, OT, POD, zlecenia i ogrom zadań, które są bardzo rozległe wykonuje tylko Pan. I tak, tak to wygląda, że gazownie przygotowują raporty, uzupełniają dane, (usunięte przez administratora), a reszta spija śmietankę.

...

Na gazowni często jest tak, że jedna osoba robi 20 rzeczy, a druga.... Do moich obowiązków należało przygotowanie zleceń dla wykonawców, nadzór, kontakt z gminami, itd, przejmowanie gwarancji, faktury od Wykonawców, faktury z opłatą przyłączeniową, faktury za usługi pozataryfowe, wstrzymania, wznowienia, oplombowania, itd., wszystkie usługi dodatkowe. Faktury za wodę/śmieci, wszystkie wykopy, odtworzenia nawierzchni, geodeta, itd.wzywanie klientów do zawarcia umów handlowych, w razie czego naliczanie kar, zlecanie przelewów. LT na nieczynne sieci. OT na sieć i gazomierze. Do tego w razie nieobecności "kolegi" obsługa klienta, aneksy do umów. Idziemy dalej? Książka obiektu budowlanego, delegacje za wszystkich świętych, HR, przesyłanie map do zmsu, uzupełnianie wszystkich dat w tym pieprzonym sapie, wszystkich kontaktów z klientem, z wykonawcą, wszystkie korekty, rezerwacje materiałów dla Wykonawców. Jak się okazało błędy moich kolegów, którzy pracują po 20-30 lat miały być nadzorowane i korygowane przeze mnie, zanim w ogóle kierownik się o błędach dowiedział... pisma do wszystkich działów, do prawnego o opinie, do Dyrekcji za siebie, kolegów, kierownika... Pierwszy kierownik mnie (usunięte przez administratora), drugi jak poczuł stołek pod (usunięte przez administratora) Kolega, największy dwulicowy dupowłaz mając wniosek Klienta o aneks będzie napierda*lał pół dnia w kółko i płakał jakiego to on ma strupa, a drugi, mimo nawału obowiązków gdzie fizycznie nie jest w stanie dotrzymać terminów mimo 8 godzinnego siedzenia na (usunięte przez administratora) bez śniadania, bez przerwy na siku/papierosa, czy łyka wody zgarnia za siebie i wszystkich dookoła. Więc tak, często jest tak, że jedna osoba zapier*dała do granic możliwości, a drugi ma czas na papierosa co pół godziny, 2 razy dziennie wyskakuje bo musi zawieźć dzieci do szkoły a potem je odebrać, 30 min przerwy śniadaniowej, i godzina ploteczek z kierownikiem... Druga? Nie robi NIC oprócz wiszenia na komórce i gadania z mamą i dorosłymi dziećmi po 5 razy dziennie. A nie .. ma jeszcze czas na śniadanie, wyskoczenie do sklepu i oczywiście płakanie pół dnia ile to ona ma roboty. Mistrz? Jeden decyzji nie podejmie żadnej, proste czynności w office lub w sapie, które robi systematycznie - za każdym razem ma problem, za każdym razem 20 minut łazi, szuka, w końcu pyta jak on ma to zrobić. Na kierowników wybierają swoich, albo... Monterów którzy oprócz kopania rowów i wymiany gazomierzy (nikogo nie obrażając, bo są monterzy z olbrzymią wiedzą) nie umieją włączyć komputera. Ale taki delikwent często zostaje kierownikiem... A ludzie z doświadczeniem zostają kopnięci w (usunięte przez administratora) Drugi Mistrz (usunięte przez administratora) za siebie, za tego drugiego, często za kierownika, itd... To co się dzieje w tej firmie to kpina. Komedia już była, tragedia zbliża się do upadku.

@...

Dodajcie jeszcze do tej jednej osoby BDO, dziennik korespondencyjny, e-kancelarie, zaniechania inwestycji, CBU... Więc tak, jedna osoba jest dojeżdżana a druga np. wydaje tylko warunki i zawiera umowy (dosłownie) bo akurat w tej gazowni przychodziło może 10 klientów tygodniowo, telefonów też praktycznie do MOKu nie było.... Więc przestańcie pieprzyć, że wszyscy pracują tak samo. Nie, nie pracują... Ci co mają najmniej obowiązków najbardziej płaczą i z byle (usunięte przez administratora) robią problemy.

@...

Proza codziennego życia, nie chcę Cię dobijać ale myślę że to dopiero początek. Ja 4 lata temu dzięki temu co trzeba wykonywać dorobiłem sie zawału, i wtedy przewartościowałem wszystko bo są zeczy ważne i ważniejsze a zdrowie jest podstawą byłem 6 miesięcy na chorobowym i Ci którzy czegoś nie umieli musieli się tego nauczyć bo nie miał kto zrobić za nich. Życzę zdrowia i. dystansu do pracy

@...

Tragedia niestety już jest, prośmy tylko żeby przy okazji nie doszło do nieszczescia

Witam, Byłam na rozmowie rekrutacyjnej, proszę mi powiedzieć po jakim czasie jest informacja zwrotna przez rekrutera bez względu na wynik?

Okoloko
@Ewa

Taka informacja powinna paść na rozmowie

@Okoloko

Otrzymałam informację, iż otrzymam odpowiedź bez względu na wynik bez konkretnego terminu.

Sant

ok. 2 tygodni

Loris
@Ewa

Nie odpowiedzą ci tak łatwo na to pytanie twoja aplikacja będzie leżała zapewne miesiąc w Warszawie po czym się okaże że rekrutacja została wstrzymana i możesz aplikować i inne stanowisko tak to czasami niestety wygląda.

rekruter
@Sant

firmy jak pge, pse, psg itp. i inne z jakimi się spotkałem na rekrutacji jeśli są zainteresowane to odpowiadają najczęściej na drugi dzień po rekrutacji (wszystkie osoby mają spotkania w ten sam dzień), jeśli nie są to nie odpowiadają w ogóle.

Rekrut
@rekruter

Nie jest to prawdą. Uczestniczylem w kilku rekrutcjach w psg. Na ostatnia chwilę powiadamiają o spotkaniu. Gdzie w innych firmach 7-10 dni wczesniej przesylaja terminoraz link do sprawdzenia przed rekrutacją. W Psg to nie ma miejca. Nie szanuja drugiego czlowieka. Takie panstwo w panstwie.

ag

wiesz, o tym, że za takie sformułowanie możesz zostać oskarżony o zniesławienie? Podawanie imienia, nazwiska itp. IP łatwo znaleźć

Krzychu

NIe znam delikwenta ale jak już chcesz kogoś obrzucać błotem to się łaskawie podpisz. Łatwo jest człowieka zniszczyć, a trudno się pod tym podpisać? Żal mi Cię człowieku.

ehh

chłopie, ten pan którego wymieniasz może być nawet najgorszy. Ale to jest internet, na litość boską nie pisz takich rzeczy. Nie mamy pewności czy piszesz prawdy. Druga sprawa - czytają tą stronę różni ludzie. Nie niszcz komuś życia. Są inne narzędzia jeśli ten pan dokonał zaniedbań w sferze służbowej.

Bzdura

To jeden z najporzadniejszych pracowników i jeden z najporządniejszych ludzi, jakich znam. Ta informacja to fake, jakaś osobista vendetta. Zastanawiam się kto kryje się pod @Znajomosci górą i mam nadzieję że okaże się to po procesie o zniesławienie. Zrobiłeś/łaś ogromną krzywdę dobremu człowiekowi, a karma wróci.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Tarnów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Inżynier Serwisu Aparatury Kontrolno Pomiarowej
Tarnów
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Kierownik robót drogowych / Koordynator prac
Swietelsky Rail Polska

Jak to jest jedną firma pod flaga PGNiG a dodatek inflacyjny dostaj tylko oni a reszta spółek musi żebrać. Ciekawe kiedy skończą się lepsi i gorsi tym bardziej że to ci gorsi pracują na wyniki a szlachta czerpie z tego profity

Nie przesadzaj. W PGNiG też pracują, a skoro to jedna branża i ostatnio mają sporo rekrutacji, trzeba było startować. Dostałbyś dodatek i nic byś nie robił. Mnie za to bardzo bulwersuje, że pracownicy PGNiG jak i naszego przyszłego pracodawcy, czyli Orlenu, dostali (usunięte przez administratora) kasy, a my dostaniemy połowę z tego, o ile zrezygnujemy z podwyżek (zarabiamy najmniej), z podniesienia wypłat na rzecz świąt i innych nagród (takze mamy najmniejsze). TO jest dla mnie bulwersujące. Bo pracować trzeba wszędzie. A biorąc pod uwagę ile osób u nas nie pracuje, to nie trzeba sięgać po inny znaczek firmowy. Kierownictwo i ich zastępcy to często politycznie ustawieni ludzie, którzy swoją niekompetencję i niewiedzę obracają w gnojenie psychicznie pracowników. Pomagają im w tym niektórzy pracownicy bez kręgosłupa moralnego, którzy wierzą, że jak będą pomagać w tyranii, to zajdą daleko. Zatrudniają swoje osoby, stworzone do celów wyższych, więc pracą sobie rąk nie ubrudzą. Więc nie sięgaj po inną firmę, skoro nie pracowałeś (w czasie panowania (usunięte przez administratora) w niej lub aktualnie nie pracujesz. Popatrz na swoje zasyfiale podwórko. Bo prawdopodobnie właśnie obrażasz i krzywdzisz innych pracowników, którzy są w takiej samej sytuacji jak ty. Kwestia tylko czy pieniądze byłyby dla ciebie świetną rekompensatą za te upokorzenia, charowke, nierówne traktowanie i wyzysk, to startuj do PGNiG. No chyba, że jesteś jednym z tych niepracujących, a roszczeniowych. To fakt, obrażanie, oskarżanie macie we krwi.

Koniec końców należy to odebrać jako agitacja do braku styczności z nimi?

Nigdzie nie twierdziłem że PGNziG pracownicy nic nie robią, wiem że pracują i to ciężko chodzi mi o to że jeżeli jest jeden naczelny zarząd to powinni łudź traktować jednakowo, a nie robić podziałów bo przez to rodzą się różne niesnaski spółkami wchodzacymi w skład PGNizgi. Jedna grupa kapitałowa i te same standardy dla wszystkich. I wyobras sobie ze pracuje w spółce należącej pod PGNiG ponad 30 lat i na własne oczy widzę cosie dzieje, i jak traktowanie był kiedyś pracownik a jak traktowany jest teraz

Zanim zaczniesz kogoś obrażać przeczytaj uważnie co napisałem w jednej firmie jaka jest PGNiG jedne spółki czy jak je tam zwał dostały dodatek inflacyjny a pozostałe muszą walczyć o ten dodatek choć też są pod sztandarem PGNiG , a dlamnie szczytem hipokryzji jest zadanie załadunek że dostaniecie ale musicie......... zrobić jak mówimy nie wyjeżdżaj mi z frazesami że mogę kandydować bo jest rekrutacja bo pewnie pracuje dłużej nóż TY. Nie jestem na stanowisku kierowniczym ale odpowiadam za ludzi i nadzoruje te prace. ..

Jacek

szkoda czasu na pisanie

Spawacz 141 /111

Oni proponuja stwke spawaczowi na takimstanowisku jak babie na kasie .Dajcie spoku z tymi ich rozmowami internetowymi to (usunięte przez administratora) pisowskio !

pisowiec
@Spawacz 141 /111

jak zadzilo po to bylo lepiej 5.2 na czarno i bezrobocie 25%

@pisowiec

A wiadomo jakie aktualnie są stawki dla spawaczy? Faktycznie dalej najniższą proponują czy ile?

Osoba potrzebująca pomocy

Jestem pracownicą PSG . Do kogo mogę zgłosić się o pomoc? Boję się ,że jak zgłoszę to co tam się dzieję to mnie zwolnią.

@Osoba potrzebująca pomocy

Zależy chyba co takiego chcesz zgłosić. Jaki charakter to ma?

@Osoba potrzebująca pomocy

Wiem że każdy się boi zgłosić nieprawidłowości w firmie bo żadne zgłoszenie nie zostaje anonimowe, wszyscy piszą że trzeba cis zmienić ale jak przychodzi do czegoś konkretnego strach przed utratą pracy paraliżuje tak było jest i będzie bo wszędzie są układy prezes zna dyrektorów dyrektorzy kierowników itd. Najlepiej zgłosić nieprawidłowości do instytucji niezależnej np PIP, prokuratura policja itp. Ciężko cokolwiek doradzić bo co zrobisz będziesz rozpamiętywać czy zrobiłam dobrze . Ale jeśli będziemy milczeć nic się nigdy nie zmieni. Mam to szczęście że oracuje na Gazowni gdzie wszyscy się szanujemy i pomagamy dodatkowym atutem jest kierownik który umie się ująć za pracownikiem u nas żeby stracić Cześ premi trzeba naprawdę bardzo podpasc

Jaki oddział?

o to jest pytanie?
@Anna

To jest trudno do udowodnienia . Druga sprawa, to większość tych osób pracuję 20/30 lat i więcej, większość z nich należy do związków i nikt im nie podskoczy. Straszne jest to,że tak naprawdę nowa osoba niejednokrotnie wykształcona nie da rady się bronić, bo nikt jej nie uwierzy. Przełożony ma zawsze rację "patrz punkt pierwszej" Osoba która jest na umowie,na czas okresowy, oczywiście nie z własnej woli , nie ma nic do powiedzenia, bo po prostu przełożony np kierownik wyda negatywną opinię i pozamiatane. Zgodziłabym się, jeśli mogłabym się odnieść do tego, co kierownik czy przełożony napisał , niestety prawdopodobnie nie ma takiej możliwości? Jeśli to prawda, to proszę niech ktoś mi odpowie komu służy prawo ? Jeśli podstawowe prawa człowieka są łamane. Chciałam zaznaczyć, że Firma tzn. PSG jest bardzo dobrym przedsiębiorstwem z różnymi przywilejami, aż chce się pracować. Moim zdaniem Polska Spółka Gazownictwa powinna zmienić kodeks wewnętrzny , żeby nowy pracownik jeszcze na umowie czasowej ( nieraz jest już rok albo wiecej) nie bał się iść po pomoc. Powinny być również przeprowadzane ankiety ale papierowe, nie przez internet, bo ludzi się boją i wiedzą że ich mogą sprawdzić i jeszcze większe problemy mogą mieć. Najlepszym rozwiązaniem byłby ankiety papierowe anonimowe i wrzucane do skrzynki . Najsmutniejsze jest to ,że jak się człowiek zapyta kogoś , ze związkowców czy by pomogli komuś , to odpowiadają "że tu ci nikt nie pomoże" Ale o podwyżki dla siebie i kolegów to walczą ile się da.... Jedynie na kogo można liczyć , to moim zdaniem na Pracodawcę, tylko pytanie; czy ktoś, kto jest przełożonym kierownika wydziału czy gazowni, uwierzy pracownikowi czy kierownikowi? I co wtedy? Patrz punkt pierwszy! Kończy się umowa i do widzenia. A wystarczyłoby tylko , żeby pracodawca uzasadniał nie przedłużenie umowy o pracę. Wtedy taki kierownik, który widzi w pracowniku wroga a nie dobrego fachowca za każdym razem by się zastanowił , jakby miał wydać kłamliwą opinię.

o to jest pytanie?

Ja nie mam nic do Prezesa i ludzi zarządzających PSG , ponieważ dobrze zarządzają przedsiębiorstwem , dobre są zarobki, premie, grusza itp. ale do niektórych osób którzy pracują długo, niektórzy 20 /30 lat i wiecej.. i niszczą niektórzy z nich nowych pracowników bo nie pasują do ich układanki .. To powiem Ci tak ,że ja też pracuję w gazowni, tylko w innym budynku i nie jest tak jak mówisz. Ludzi również się tam szanują i również szanują swojego kierownika i odwrotnie ,a to dlatego bo mogą robić , co im się tylko podoba.....Proste!!! Nowy pracownik nie ma nic do powiedzenia.

@Pablo

Gazownia

@o to jest pytanie?

Dlaczego osądzasz wszystkich starszych pracowników wg tego co jest w waszej jednostce nie wszędzie jest tak samo, prosty przykład czy jeden zły nauczyciel oznacza że tacy są wszyscy. U nas starsi monterzy pomagają młodszym w pracy tłumacząc co i jak bo wiedzą że oni kiedyś będą ich zastępować, to samo dotyczy pracy w biurze nikt na nikogo nie zwala obowiązków robi swoje i jak może pomaga innym nie ważne czy pracuje rok czy 30 lat

@

????

Nvick

Przecież to jedna wielka rodzina...

Ktoś spoza rodziny? Generalnie negujesz to tym komentarzem czy jak?

@Anna

Przeczytaj wszystko ystkie opinie i komentarze a odpowiedź sama przyjdzie

Hi hi
@Nvick

Rodzina tak...i z tym się zgadzam...

"Propozycja zwiazków 400 zł brutto"przy takiej inflacji 12 procen w kwietniu to żart w przyszłym roku płaca minimalna bedzie niedużo mniejsza niż nasze zarobki. Nowe programy do odnotowywania wszystkich rozmów z klientami brak czasu na realizacje tego co powinnismy robic wszechobecna inwigilacja straszenie premiami 1 lub 0 i nic posrednie. Dazenie do jak najszybszego połaczenia z Orlenem a co oewnie za tym pójdzie wydzielannie na zewnątrz poszczególmych zadan, cielawe kiedy to wszystko (usunięte przez administratora)

Kk

Podziel sobie sumę z pit i zobaczysz ile zarabiasz brutto ile netto jest jednak różnica między naszymi zarobkami a płacą minimalną a co do inflacji zgadzam się jest urwa masakra

@Kk

Zgadzam się z Tobą weź jednak pod uwagę że w PIT są zawarte dodatkowe profity które przysługują z układu zbiorowego który teraz jest a zachwile może być wypowiedziany. Zaraz się odezwa głosy że to o tak są duże zarobki ale weźcie pod uwagę odpowiedzialność coś się stanie a masz nad sobą prokuratora .i w najlepszym wypadku miesiące na wyjaśnianie spraw. Ponadto jedna drobna wpadka dobry kierownik oraz dyrektor nagana i przez rok nie masz nic tylko goła pensje.

To się zgadza. Przy obecnym trendzie "dajemy swoich do rządzenia, wywalą resztę i przyjmiemy swoich" jest to wręcz nagminne. Co chwila donosy, tylko po to, żeby uwalić pracownika. A ten pracownik już nie wie w co ma ręce włożyć. Czasami wyobrażam sobie jak w końcu szczęśliwi są ci z układami, dookoła mają samych swoich. I nagle okazuje się, że nikt nic nie potrafi, każdy tylko donosi na każdego, a pracy nie ma komu wykonać. Kiedy nasi przełożeni i sama góra zrozumie, że mamy grać w jednej drużynie, a nie otulać się hipokryzją, kłamstwami, układami i donosami.

Zobaczysz co się będzie działo po połączeniu z Orlen daje rok spokoju żeby uciszyć szumy a potem zacznie się likwidacja odzialu wsparcia czego akurat nie jest mi żal, działów i sekcji na zakładach. Przecież w tej chwili gazownie prowadzą inwestycje do 100 m co za problem dać im więcej uprawnień. Gazownia prowadzi też rozliczenia i sprawdzenia inwestycji.Co za problem wydzielić pogotowie gazowe. Nie na darmo testowane są samochody do kontroli dywanowej z czujnikami laserowymi zasięg do 100m. Pracuje w gazach ponad 30 lat jestem na stanowisku mistrza i żeby nie było że po znajomości zaczynałem od montera w czasach gdy koparek nie było i się za.....ło. I widzę to wszystko w coraz czarniejszych barwach obym się mylił.

Miało być min. 400 złotych, a jako nowy pracownik dostałem sporo mniej i tak się zastanawiam czy firma oby na pewno traktuje nowych pracowników powaznie

Dziwne bo unas wszyscy dostali 400 zł chyba że podwyżka przekroczyła by górne widełkach, jeśli tak jest w Twoim przypadku to gratuluję znajomosci

nick

u nas nadal cisza, żadnych aneksów do umów na 400zł jeszcze nikt nie dostał

@nick

Aneksy podpisane i od 2 czerwca nowa stawka

Jako nowy dostałem sporo mniej i po podwyżce to żadna rewelacja w naszej okolicy, firma raczej nie bada lokalnego rynku pracy,

Człowiek renesansu

Nie polecam pracy w komunikacji w Oddziale wsparcia. Totalny brak kompetencji u dyrektorki, mobbing, manipulacje pracownikami, nastawianie ludzi negatywnie do siebie nawzajem. Ciągła rotacja pracowników.

Witam, mam takie pytanie, czy ktoś pracuje w gazowni zachód?

Ble
@123

Gazowni zachód, ale jakie miasto?

Witam, znalazłem ogłoszenie do pracy w tej firmie w swojej okolicy na stanowisko "Kierownik Działu Rozwoju". Jak wyglądają zarobki na tym stanowisku? Jest coś wspomniane o premiach ale może ktoś powiedzieć konkretnie co i ile? Czym dokładnie zajmuje się taka osoba?

@Kandydat

Daruj sobie pensja moze nie zla ale trudny dzial . Totalny balagan brak kompetecji zarowno ze strony kier jak i dyrekcji. Popytaj dyskretnie pracownikow to Ci opiszą sytuacje.

@Kandydat

Zarobki na stanowiskach kierowniczych są niższe niż 15 lat temu. Kierownik może liczyć na 5000-6000 brutto. Więcej nikt nie dostanie no chyba, że jest "z plecami". 15 lat pracowałem w tej firmie i dostałem propozycję awansu na kierownika jednak bez podwyżki wynagrodzenia. Wysmialem dyrektora i po miesiącu w innej firmie dostałem pracę na stanowisku specjalisty z wynagrodzeniem o 1000 zł wyższym.

Pablo

Nowy pracownik może liczyć na 3500-4000 brutto dlatego nie ma chętnych do pracy w PSG. Ludzie sami odchodzą z tej firmy. Wieczne donosy, konieczność na każdym kroku udawadniania swojej niewinności, zabieranie premie miesięczne. Obecnie firma nie ma nawet kasy na budowę przyłączy gazu dla nowych klientów.

Legoshi

Orientuje się ktoś jak kształtują się zarobki na stanowisku pracownik ds. Przygotowania Inwestycji i Remontów?

Kierownik
@Legoshi

Pracownik na początku dostaje 3400 brutto. Plus dodatki. Od 5-10% premii miesięcznej oraz 10% kwartalnej.

Legoshi
@Kierownik

@Kierownik dzięki za info!

Leon Zawodowiec
@Kierownik

Co za bzdety, jakie 10% kwartalnej? Czemu wprowadzasz w błąd ludzi?

blendi
@Kierownik

a jakie sa widełki dla nowego kierownika działu? Zawsze pracowałam w firmach sprzedażowych i znam realne wynagrodzenie ale w takiej spólce nigdy? Na co mozna liczyc jakie sa benefity?

Kierownik
@Leon Zawodowiec

Nikogo nie wprowadzam w błąd. Dokładne zasady premii są częścią regulaminu wynagradzania. Jest od dostępny dla pracowników. Podaje ogólne zasady i wartości w przybliżeniu.

@Kierownik

Do kierownik. Człowieku , powiedz jakie są zarobki w twoim dziale i ile zarabiają starzy pracownicy albo jaka jest średnia płacy . To własnie tacy ludzie jak Pan wprowadzają zamieszanie i ogłupiają przyszłych pracowników.

Krystyna
@blendi

Masz rację blendi , ja osobiście bym odwołała takiego kierownika i zatrudniła go z powrotem ale z pensją z 3400 zł .

@Tomek

Co się tak uczepiłeś pojęcia starz pracownicy co dla ciebie to oznacza kogoś kto pracuje 30 czy 5 lat. Masz jakieś kompleks dotyczące startu pracy. Ciekawe czy chciałbyś być na miejscu kierownika Gazowni z jego zakresem obowiązków o odpowiedzialnością za prawidłowe działanie sieci gazowe o długości całkowitej mp 300 lm i 40 tys. Odbiorców. Najpierw odpowiada zarządzający a potem pracownicy

Najdroższy zarząd jak zwykle zadbał o pracowników podniósł przelicznik w widełkach na poziomie max a na min zostawił beż zmian. Czyli min i tak mają wszyscy a max to sferą marzeń . I po co te zachwalenie że podniesiono stawkę max skoro nikt jej nie dostaje niech podniosą min na takim poziomie jak max a wszyscy będą zadowoleni. Wg nowej kwalifikacji specjalista lub starszy specjalista będzie miał stawkę jak mistrz na Gazowni.Specyjalista ewentualnie w niektórych przypadkach odpowiedzialność materialną, a mistrz tylko materialną za sprzęt organizacje pracy ludzi a w skrajnych przypadkach znajomość z Panem prokuratorem. Oczywiście nie ujmuje nic specjalistom przynajmniej na Gaxowniac gdzie 2 ludzi musi ogarnąć to co w sekcji wykonuje 4. Oby tak dalej a naprawdę pozbędziemy się kadry średniej z znajomością sieci prac na nich na gazowniach na st. Mistrzowskich są Lidzie którzy pracują po kilka i kilkanaście lat. Pozdrawiam wszystkich pracowników

Kontrole i jeszcze raz kontrole powinny zostać przeprowadzone w niektórych gazowniach warszawskich. (usunięte przez administratora) to jest pikuś z tym co tam się dzieję od 20/30 lat. W niektórych gazowniach nawet krzyże pousuwali , te krzyże które nawet z (usunięte przez administratora) wisiały. O wydajności nie będę już mówiła. Spółka Gazownictwa powinna powymieniać kierowników gazowni albo ich poprzenosić na inne stanowiska.

Kuba

Czy warto pchac sie do PSG.Kursy E3 1-10 za swoje pieniadze a nie wiadomo ile sie popracuje.Stanowisko monter takie mam miec.Prosze kolegow co pracuja o informacje ile na reke itd

@Kuba

Masz mieć czyli jesteś pewien że zostaniesz przyjety jesli tak to bedziesz musiał miec te uprawnienia ale wtedy po przyjeciu wysle cie na nie firma i ona zapłaci

Kolega
@Kuba

Umowy są generalnie przedłużane - trzeba bardzo podpaść, żeby nie. Monterzy na start około 3500 netto.

Renata
@Kolega

A jakieś szkolenia na początek są?? Czy trzeba sobie samemu radzic?

Maćko

Witam znalazłem ofertę na Młodszego specjaliste ds. Technicznych Poznań jakie wynagrodzenie na tym stanowisku ??

Bart simson

Witam wszystkich.jestem inkasentem z PSG. Pracuje na umowę zlecenie,mam płacone za każdy licznik jaki odczytamy.jeszcze w zeszłym roku miałem 1.20zl za licznik, Od tego roku dostaję 1zł Biegam całymi dniami ,spisuje 3000licznikow w miesiącu żeby wypłata jakoś wyglądała,a roznica przy potrąceniu 20gr za każdy licznik mnie dobija. Za ogrzewanie domu gazem płace coraz więcej a zarabiam coraz mniej!!! Żyć się odechciewa. Dodatkowo za każdy błędnie spisany licznik potrącają mi 40zł,do czego staram się nie dopuszczać.Co jest trudne bo często adres jest błędnie spisany lub go w ogóle nie ma w systemie a ja muszę wychodzić z siebie by go odnaleźć.nikt się nie przejmuje tym co przeżywamy dochodząc się z ludźmi że potrzebujemy ich odczytu gazu a wiele osób sami podają w aplikacji i uważają że inkasenta na kontrolę nie muszą wpuszczać..jak by tego było mało ludzie na infolinii pgnig wprowadzają ludzi w błąd i mowia im że jeśli sami podają odczyt to nie muszą wpuszczać inkasenta. na koniec miesiąca muszę mieć co najmniej 95%licznikow odczytanych bo jeśli nie za każdy nie odczytany potrącają mi 5zł.

Js

I jak zwykle inflacja galopuje zwiazki wchodza w spor zbiorowy ,mam nadzieje ze teraz miepopuszcxa , w P GNi G podwyzka dla pracownikow, PSG nie zatwierdzonyy plan i nie moxna dac podwyzek , premia 0 lub 1 nic tylko sie cueszyc i fbaczeby byly osoagniete cele MBO i prezesi i dyrektoży mirli premie roczne w eysokosci rocznychzarobków pracowników, wiwat zarzad i dzieki ze o nas dbacie vi co nicnie robia zarabiaja krocie, a reszta na mich ciezko pracuje jak za dawnych czasów z ta riznica ze nie ma dsie komi poskarżyć czekam aż to wszystko w loncu p.......ie i ktoś zwykłych ludzi doceni.Dzieki kochany zarzadzie za to ze stac mnie na coras mniej i miedługo pewnie bedeusiał szukac drógiej pracy na nocki zeby zapewnic wisre godne życie rodzinie, najważniejsze ze wam niczego niebrakuje. Pozdrswiam wszystkich pracowników PSG

Stażysta

Ja bym chciała się dowiedzieć jak wygląda sytuacja ze stażystami? Czy po upłynięciu okresu stażu są szanse na zatrudnienie czy się pozbywają?

@Stażysta

Zależy na jakim stanowisku jesteś na stażu i jakie jest zapotrzebowanie. Gdzie robisz staż i jakie masz stanowisko?

Alina
@Stażysta

Jak wygląda struktura zakładu ? Na jakim stanowisku odbywasz staż ? Pytam, bo również rozważam to miejsce, aby zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe :)

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 79, z czego 6 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Wojciecha Bandrowskiego 16
    33-100 Tarnów

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.