Opinie o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnów

Matt

Sama rekrutacja przeprowadzona w miłej atmosferze, jednak pytania specjalistyczne jak pod konkretną osobę... Niepoważne potraktowanie osób które uczestniczyły w rekrutacji. Zapewnienie że do tygodnia czasu kandydaci dostaną odpowiedź mailowo bądź telefonicznie. Brak jakiegokolwiek kontaktu.

Alicja

Młodszy Specjalista ds. Zarządzania Majątkiem Sieciowym co szukają to ogólnie ile lat ma mieć doświadczenia, żeby sie załapać na taką juniorską pozycję? Bo nie wiem, ogłoszenia nie podaje takich szczegółów. Chciałabym też wiedzieć, po ilu latach się stajemy regularem w firmie??

Witam wszystkich. No cóż kandyduje na stanowisko Monter instalacji.... Mam kilka pytań. Codzienna praca z grubsza na czym polega. Ilość wiedzy jaką trzeba zdobyć by być dobrym w tym co się robi na tym stanowisku. No i pytanie o zarobki, ile dziś można otrzymać netto/brutto jak kto woli. Bez dodatków.

@Naszczęściewodociagowiec
@Marek

Mi proponowali jakoś 3300 do ręki +10% premii za takie pieniądze to ja się z wodociągów nie ruszam. A i musisz sam zapłacić za uprawnienia.

@Marek

Witam, codzienna praca montera Polega na wymianie gazomierzy, montażu gazomierzy przy nowych umowach itp. Kontrola sieci gazowych , jakieś naprawy ogólnie utrzymanie sieci , Pracuje już 4 lata i ogólnie jestem bardzo zadowolony do pracy dostałem się kompletnie bez żadnych znajomości, co do wiedzy ja akurat skończyłem technikum w zawodzie ale uważam że jeśli zrobisz uprawnienia energetyczne ale tak uczciwie z poznaniem całego materiału nie fikcyjne to wystarczy w zupełności ,troszkę uzdolnień technicznych też musi być, uważam że jeśli ktoś chce pracować i się czegoś nauczyć a nie przychodzi do pracy za karę to sobie poradzi.Ogólnie jeśli się ktoś stara to jestem przekonany że zostanie doceniony i usatysfakcjonowany.Firma pozwala na doskonalenie się jesli jest tylko wola i chęć pracownika,z mojej strony opinia jak najbardziej pozytywna z perspektywy czasu jaki tu pracuję Pozdrawiam

Gabi
@Monter

W jaki sposób firma docenia pracowników? Na jakiego rzędu zarobki można liczyć? Czy premia w tej firmie jest możliwa? :) Napisz, jeśli możesz, bo mąż planuje tu zaaplikować...

Kristofer
@@Naszczęściewodociagowiec

Witam , twierdzisz kolego ze wodociągi lepiej płacą? Jesli mozesz się podxielić na jakim stanowisku pracujesz oraz z jakim stażem?

Kristofer

Witam, mam pytanie. Ponad miesiąc temu uczestniczyłem w rozmowie o prace w jednym z oddziałów PSG, Pani rekruter zarzekała się że da mi znać niezależnie od tego jaki będzie wynik rekrutacji i od tamtej pory cisza. Czy to możliwe zeby tyle to trwało?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Tarnów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Inżynier Serwisu Aparatury Kontrolno Pomiarowej
Tarnów
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Pracownik hali w markecie budowlanym Tarnów
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit

Specjalista ds. Stacji i Sieci w Olsztynie. Na jakie zarobki i świadczenia można liczyć? Może ktoś się orientuje co do zakresu obowiązków i odpowiedzialbości na takim stanowisku?

Fistaszek

W nieproduktywnym przedsiębiorstwie dla którego służenie społeczeństwie nie jest celem nadrzędnym oraz którego przetrwanie uzależnione jest od kwestii biurokratycznych nie może istnieć sensowny standard wynagradzania i karania pracowników. Pieniądze powierzane nieproduktywnym ludziom przyciągają rzeszę innych ludzi chcących załapać się na bumelancie stanowiska co podnosi koszty wykonywanej pracy ujmowanej w czasie jak i utraconej godności. Zatrudnianie zwalnianie oraz awanse i degradacje podlegają w takich przedsiębiorstwach decyzjom wielopoziomowej biurokracji. Praca jest bezwartościowa, każdy pracownik zastępowalny a najskuteczniejszym sposobem utrzymywania się na stanowisku staje sie udowadnianie swojej przydatności biurokracie stojącego wyżej w hierarchii. Zamiast pełnowartościowej pracy siły pożytkowane sa na korporacyjną rozgrywkę polityczną na pełen etat. Stanowiska takie mogą przyciągać tylko płytkich materialistów rozkoszujących się władzą nad innymi. Aby dostawać tylko swoją wypłatę ludzie tacy gotowi są znosić lata poniżeń żyjąc z nadzieją iż kiedy sami będą mogli poniżać kogo innego. Żadne pieniądze niewarte są duchowej zgnilizny do jakich opisane środowisko doprowadza swoich pracowników.

Magda

Polska Spółka Gazownictwa jest bardzo dobrą firmą, prężnie się rozwijającą i dbającą o pracowników. Proszę nie słuchajcie niektórych tu osób którzy wypisują głupoty. Proszę starajcie się o zatrudnienie , bo naprawdę będziecie zadowoleni. Pracuję już kilka lat i jestem zadowolona z pracy. Mam wysokie kwalifikację i pracowałem wcześniej w prywatnych firmach, to wiem jaka jest różnica. Tu macie dużo świadczeń, premie, nagrody, świąteczne, w sumie to są dobre zarobki ale co najważniejsze jest stabilizacja i spokój. Proszę nie zwracać uwagi na fakenewsy i kłamstwa, ci ludzie mają jakieś kompleksy i chcą tylko obrzydzić i zniechęcić was do pracy w PSG.

@Magda

Kilka lat pracy to zamalo zeby się wypowiadać . Wszyscy widzą co sie dzieje w firmie. At y chyba klapki masz na oczach.

@Magda

Masz rację Magda, pracowałem wcześniej w prywatnej firmie to wiem jak trzeba zapierniczac i pensja była czysta a tu różne świadczenia. Jestem bardzo zadowolony

@Magda

Skoro jest tak dobrze to podziel sie z nami gdzie pracujesz? Gdzie takie dobre sa warunki pracy . To tez przejdziemy do tej jednostki. A moze masz plecy albo jestes przyjaciółka przełożonego. Powiedz w jaki sposób w tak krótkim czasie uzyskałaś wiedzę i doswiadczenie.

Leszek
@Monter

Powiesz jakie świadczenia? Rozumiem że nagrody np. na koniec roku ale coś poza gotówkowego jak dostęp do karty sportowej albo pakietu opieki lekarskiej? Są takie benefity?

@Leszek

Np. Barbórka, są też pieniądze z zysków.Oczywiśvie Multisport i pakiet medyczny również są. Pozdawiam

Maga
@@DSV

Nie mam pleców, ponieważ tu gdzie pracuję to są ludzie 99 procent starzy pracownicy , pracują po 20, 30 i więcej lat, inaczej znajomi i kolesie. Proponuję ci żebyś u siebie zobaczył jak jest i nie pisał głupot.

Tomasz
@Monter

Dzięki że o tym napisałeś. Wiesz może czy do pakietu medycznego można podłączyć rodzinę? Czy to jest tylko współfinansowane i trzeba coś dopłacać do benefitów?

Gosia

Ja mam nieco inne pytanie czy może wiesz na czym polega praca młodszy specjalista ds. technicznych? Czy jest to praca administracyjno biurowa czy wymaga wyjazdów w teren?

@Monter

Wow, pieniądze z zysków. Tego to w żadnej pracy nie miałem, ale fakt, że nie pracowałem w państwowej spółce :) Napiszesz ile tak przykładowo można dostać? Pewnie raz w roku, tego się domyślam, ale ciekawy jestem ile PLN :)

@Magda

Ja mam pytanie odnośnie tych dodatków i premii, jeżeli chodzi o grudzień, jakie dodatkowe pieniądze w tym miesiącu dla instalatora ? Barbórka ? Świąteczne ? Jeszcze coś ? I jakie to są kwoty mniej więcej ? I kiedy są wypłacane? Wszystko od razu czy w kilku przelewach ?

@Magda

A orientuje się pani ile wynosi pensja montera w psg ? Z premia ? Jak to wygląda finansowo

@Gosia

Specjalista ds. technicznych jest to bardzo szerokie pojęcie, tak naprawdę obejmuje wiele różnych stanowisk pracy, co konkretnie będziesz robić dowiesz się tak naprawdę po zatrudnieniu w konkretnej gazowni, ale jest to zasadniczo praca biurowa, z kontaktem lub praktycznie bez kontaktu z klientami, na niektórych stanowiskach niekiedy konieczne są wyjazdy w teren na zasadzie "wizji lokalnych".

Miroslaw

Ludzie w 2023 roku firma proponuje minimalna krajowa, plus 13 pensja i jakieś dodatki. Przecież to jest śmiech na sali.. za takie pieniądze to tylko wegetować można i czekać na powolna śmierć z wycieczenia. Wymagania jak do pracy w NASA.

Rumek

po 6mc pracy montera 3800zł na ręke i po dwóch podwyżkach.Szału nie ma.Za kolejne ,6mc przy następnej umowie ,może do 4tys netto dobije????

@Rumek

Te czwórkę masz gdzieś na papierze potwierdzoną czy tak po prostu sobie strzelasz z tymi stawkami? Ja to bym na początku lub zaraz po wdrożeniu liczył na taką solidną piątkę, oczywiście przy pracy na pełnych obrotach. Są w końcu te nadgodziny czy musze jednak o nie walczyć?

Bart
@Rumek

Witam a jak wygląda tam praca w pogotowiu gazowym? Czy są dodatki za sobotę niedzielę? I jak to wygląda miesięcznie? Jestem przed rozmową kwalifikacyjną i szczerze to zastanawiam się czy wziąć tą pracę jeżeli mnie przyjmą bo patrząc na zarobki to szału nie ma a jestem operatorem koparki w tej chwili

@Rumek

nie ma żadnych nadgodzin,a o 5 netto to możesz zapomnieć.

@Bart

Na pogotowiu wyjdzie to samo 4tys dodatków brak tylko nocny ,za pracę sobote i niedziele dzień wolny w tygodniu.

@@Rumek

Czyli stawka nie będzie lepsza gorsza? Po prostu godziny wolne do odbioru? I one są do wykorzystania na sile w jednym miesiącu czy może to na spokojnie na inne przechodzić? Jak jest z braniem urlopu? Z jakim wyprzedzeniem na pewno trzeba zgłosić?

ABC

Jakie są widełki płacowe na stanowisko Mistrza Sieci i Instalacji Gazowych?

Alicja

Polska Spółka Gazownictwa jest bardzo dobrą firmą szanującą każdego pracownika i mająca bardzo dobrą kadrę zarządzającą szczególnie Ci ludzie którzy przychodzą z zewnątrz, mający dużą wiedzę , dobre kwalifikacje i doświadczenie często zdobyte w innych firmach , które bardzo przydaje się w PSG, tym bardziej że świat idzie cały czas do przodu i żeby utrzymać się na rynku europejskim czy światowym trzeba cały czas nadążać za światem i i konkurencją. Stanie w miejscu tylko i nic nie zmienianie doprowadzi każdą firmę do likwidacji, tak było za (usunięte przez administratora), czy się stoi czy się leży to 2 tysiaki się należy..i co ciekawe, bardzo dużo osób nadal tak myśli, szczególnie z tych co od zarania pracują i oni w większości chcieliby żeby nic się nie zmieniało, żeby było, tak jak było przez przeszło 20 lat po 1989 roku, a tak się nie da w obecnym czasie, trzeba nadarzac za postępem cywilizacyjnym. Obecnie Polska Spółka Gazownictwa bardzo dobrze to robi, w mojej ocenie jest to jeden z najlepszych zarządów ostatnich lat. Super!

@Alicja

Kadra doświadczona z wykształceniem zgodnym z branżą gazownicza. Dawniej obowiązywała ścieżka kariery. Osoby kierujące zakładem zaczynały od samego dolu. Znały zagadnienia branży . Nikt nie mógł takiej osoby oszukać Teraz to korporacja .Nikt nie dba o renome firmy. Nie ma już ludzi doświadczonych z branży. Brak szacunku spowodowal ze odeszli gdzie indziej. Firma zarzadzaja muzycy i lekarze basenowi to ma byc kadra profesjonalna .

@@DSV

Do DSV , ja pamiętam bardzo dobrze jak było dawniej i proszę nie pisać głupot, wbrew niejednokrotnie złemu zarządzaniu po 1989 roku dążyło się jeszcze do prywatyzowanie przedsiębiorstw , miliony ludzi straciły pracę i drugie 3 miliony wyjechało z kraju bo nie miało za co żyć. Osoby które tu krytykują obecną politykę są oderwane od rzeczywistości i karmią się nienawiścią do wszystkiego co jest obecnie dobre i co ciekawe Ci właśnie ludzie w większości mają najlepiej, lepsze zarobki, pracują od bardzo dawna i chcieliby żeby było wszystko tylko dla nich bez względu na postępujące zmiany , które są dobre ale też przez swoją chciwość i nienawiść. Prawdzie zawsze jest ciężej się obronić, dlatego ludzie w większości wolą lajkowac kłamstwa i krytykę niż analizować i weryfikować i uczyć się mądrości.

Klara

A dlaczego niby firmy ma nie być za chwilę? Trochę się to wydaje mi, z perspektywy obserwatora, mało prawdopodobne. Firma w końcu duża i rozpoznawalna. Warunki się ostatnio pogorszyły i stąd takie nastroje? A może jakieś zwolnienia były teraz i stąd takie wnioski?

@Alicja

Teraz dopiero się zmieni na lepsze. Nowy rzad i nareszcie w społkach skarbu państwa specjaliści i fachowcy i z branży wrócą. Skończy się bałagan .

Patriota
@@DSV

Kolego powiem Ci krótko abyś się nie zdziwił "nowym rządem" nie pamiętasz kto chciał sprywatyzować PSG ? Tak Ci co maja obiąć rządy . Jeszcze zatęsknisz ! Aha ta premia co mamy otrzymać to sobie ją zapamiętaj od jakich rządów dostaniesz bo od "nowych " zapomnij że cokolwiek otrzymasz !!!! Żebyś się kiedyś nie obudził i bedziesz pracował już w spółce niemieckiej !

Czy nowo zatrudnione osoby w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Magda

Pracuję od 8 lat i jestem bardzo zadowolona z pracy. Polska Spółka Gazownictwa jest doskonałą firmą oferującą, bardzo stabilne i dobre warunki pracy.

@Magda

Mówisz, że pracujesz 8 lat. To sporo czasu. Co mozesz powiedzieć o warunkach zatrudnienia? Czy można liczyć na premie, jeśli tak to ile mniej więcej i za co?

@Magda

Nie zgadzam sie z twoją opinią. Kolorowo maja Ci ktorzy sa donosicielami lub maja poparcie . Przyszlas do pracy w czasie kiedy juz nie liczyly sie wied?a i doswiadczenie staz pracy tylko poparcie. Mam 30 letnie doswidczenie . Pracowalam na roznych stanowiskach w firmie. Obecnie jestem na emeryturze alemam kontakt z pracownikami ktorym moglam przekazac swoja wiedzę i mogą potwierdzic moje slowa.

Krystyna
@Alicja

Polska Spółka Gazowa, jest bardzo dobrą firmą. Stabilne i dobre warunki pracy. Pensje też są dobre, w zależności od kwalifikacji, stażu i na jakim stanowisku się pracuje. Są i tacy tu którzy bzdury opisują, że jest tak źle , a pracują tam po kilkadziesiąt lat, Niektórzy z nich kierują się nienawiścią i jakąś medialną propagandą , a rzeczywistość jest zupełnie inna. Polecam PSG

Do Ja. Ty nie jesteś emerytem ,tylko zapewne pracujesz w PSG i szkalujesz kłamstwami własną firmę , a nawet jakbyś był emerytem to miałbyś szacunek do swojej byłej firmy, tym bardziej że piszesz , że pracowałeś 30 lat. ŻENADA! Druga sprawa , to uprawiasz tu propagandę, i fake newsy , podajesz nazwiska niektórych osób , ich życiorysy itp a to już jest karalne

Ona
@Krystyna

Chyba jestes osobą z kadr. Porozmawiaj z ludzmi z nizszego szczebla z pracownikami gaxowni z monterami. Ci ludzie mogą prawdę powiedziec o warunkach pracy i traktowaniu pracownikow. Nie liczy sie staz ani kwalifikacje tylko kto jakie ma poparcie. Taka to jest rzeczywistosc .

Krystyna
@Ona

Do Ona. oczywiście masz rację (Ona) ja znam dwie gazownie w Warszawie i tam właśnie tak działa, niestety to są zaszłości z przeszłości która rodziła się od dawna. Pracownik który z zewnątrz przychodzi i nie jest powiązany z którąś z osób zatrudnionych , niejednokrotnie jest niczym...ale może być też odwrotnie ..Dlatego ktoś powinien się za to wziąć i zrobić tak,że Polska Spółka Gazowa jest dla wszystkich pracowników a nie tylko dla kolesi . Oczywiście są i wśród tych grup porządni ludzie, ale Oni są niestety w drugim szeregu i mają mało do powiedzenia.

@przyszły emeryt

Tak, to prawda najlepiej mają ci którzy zostali przyjęci po znajomości i nie mają pojęcia o pracy w PSG a ich pensja jest mniejsza od pracownika który przyuczał i przekazywał swoją wiedzę o 100 zł - 150zł. To są jakieś kpiny i żarty - nastała totalna dyskryminacja pracowników z kilkunastoletnim stażem i jest obecna wśród pracowników z potencjałem.

@@przyszły emeryt

Do przyszły emeryt. Piszesz że zostali przyjęci po znajomości to wskaż chociaż jedno nazwisko, po prostu nie powiesz oficjalnie bo nie masz na to dowodów i ktoś by cię pozwał za pomówienia. Pewnie jesteś jakimś monterem co wypisuję fajkniusy i myśli że ktoś mądry z klasą w te glòpoty ci uwierzy. Czemu nie piszesz o swoich kolesiach i rodzinnych klanach którzy się zatrudniali od 30 lat, zresztą to nie jest zabronione tylko czepiasz się ludzi nowo przyjętych . Piknik się w czółko to może szacunek i kultura wróci ci na swoje miejsce.

@@przyszły emeryt

Tak to prawda. Nazwisk lepiej nie podawać na tym forum.

Janek
@@przyszły emeryt

Ja też jestem przyszłemu emerytem , 3 lata mi zostało i nie zgodzę się z Tobą kolego że młodzi pracownicy którzy przychodzą to mają o 100 czy 150 zł tylko mniej. Wiem jakie pensje mają moi koledzy ci starzy pracownicy a jakie młodzi pracownicy. Pamiętasz jak było za (usunięte przez administratora) pensje każdy znak i wiedział ile kto zarabiał i było wszystko dobrze a teraz jest tak, że ludzie sami siebie okłamują i wypisują głupoty. Należy się szanować, pomagać sobie, i sprawiedliwie oczywiście wedle kwalifikacji, stażu pracy rozliczać pracowników. Pozdrawiam

Iza

Jako Analityk Biznesowo-Systemowy ktoś z was pracuje? Lub wie jak wygląda od środka stanowisko i obowiązki na nim? Firma deklaruje, że dba o work life balance, czyli nie zdarzają się nadgodziny? W jakich godzinach się pracuje, skoro czas pracy jest elastyczny? Jest możliwość pracy hybrydowej? No i ile tego dodatku za paliwo, czy zasady dostania premii kwartalnej i rocznej są jasne? Z doświadczenia wiem, że różnie to bywa.

@młody_pracownik
@Iza

Inne miejsce i inne stanowisko,ale szczegóły wyglądają tak: 1. nadgodziny?" - nie zdarzyło się,ale może zależeć od miejsca i działu bo pracy jest sporo Ale z drugiej strony skoro kadry/dział wellbeing wprowadziły w tym roku coś takiego jak "dwie godziny dla rodziny" - może to powtórzą i w przyszłym roku, chyba nie będzie tak strasznie. ALE wszystko zależy od działu, były i koleżanki z innego działu które narzekały na pewne inne rzeczy organizacyjne. Nie dam gwarancji,są cienie i blaski pracy w PSG - jak wszędzie. Nadgodziny tylko przy pozwoleniu od przełożonego - 15 minut po upływie 8 godzin ma cię nie być w firmie, bo takie są rozporządzenia i firmowe normy bezpieczeństwa itd. Jako analityk biznesowy będziesz musiała wziąć pod uwagę szczególnie te obostrzenia ze strony działu bezpieczeństwa przy wymianie informacji itd bo pewnie będziesz przetwarzać też rzeczy będące tajemnicą służbową. 2. "W jakich godzinach się pracuje, skoro czas pracy jest elastyczny?" 6.30 do 8.30 start - a potem 8 godzin do przepracowania w biurze. Realnie i tak te 2 minuty na odbicie się przy wejściu i po nim wyjdą. Są wyjątki,ale chyba nie w przypadku Analityków Biznesowo-Systemowych. 3."praca hybrydowa" - zależy od stanowiska bo nie każdy ją ma,ale raczej tak. Teoretycznie z pracy w biurze bez brania zdalnej możesz mieć też 1 dzień wolnego zamiast pracy zdalnej. 4."Ile dodatku za paliwo" - nie ma dodatku,jest program "karta pracownicza" w ramach którego masz mały rabat na stacjach Orlenu. 5."czy zasady dostania premii kwartalnej i rocznej są jasne?" Ocenia cię przełożony, na tej podstawie masz wystawioną ocenę którą możesz przedyskutować,idzie to do kadr i jest albo nie ma. Za krótko jestem by mi to ktoś wyjaśniał porządnie,ale robię wszystko dobrze i premia jest.

Mieczysław
@@młody_pracownik

Dołączę się do Waszej dyskusji, bo też interesuje mnie praca na takim stanowisku. W przypadku nadgodzin mam takie pytanie, czy jak ktoś chciałby dłużej zostawać, aby więcej zarobić to taką możliwość dostanie? Zapytam jeszcze o pracę hybrydową, bo napisałeś, że można mieć 1 dzień wolnego zamiast zdalnej. Wtedy pracujemy 4 dni w tygodniu? Czy z karty pracowniczej można korzystać kilka razy w miesiącu, czy jest jakiś limit?

@Mieczysław

Co do nadgodzin to nie, nie możesz pracować więcej żeby więcej zarobić. Praca hybrydowa to 10 dni w miesiącu plus okazjonalna praca zdalna 24 dni na rok. 1 dzień wolnego mają Ci pracownicy których stanowiska są wyłączone z możliwości pracy zdalnej i wtedy jest to 1 dzień wolnego w roku.

XXL

Firma która nie przestrzega zasad przetwarzania danych osobowych w tym danych wrażliwych. Firma dla której ktoś interesuje się etyką równa się że jest chory psychicznie.

Poznaniak

Co sądzicie o tym, że pracownicy w Poznaniu a dokładnie dzieł Stacji mieli by się przenieść do Wągrąwca!!!!, To jest jakieś 60 km od Poznania czyli w dwie strony 120km Gratuluję super pomysłu...... , ciekawe czy ktoś normalny zostanie....

przyszły emertyt
@Poznaniak

po czterdziestu latach pracy nić mnie nie dziwi zawiadowca stacji może wie co robi ,obstawiony tz. ludźmi wazelina w cenie doświadczenie na drugi plan liczą się słupki a nie bezpieczeństwo !!!

Nowy pracownik

Witam , a jakie uprawnienia należy posiadać żeby dostać się do pracy w pogotowiu gazowym.

Niestety większość opinii się potwierdza. Ciągłe obcinanie premii miesięcznej i kwartalnej bez powodu, natłok obowiązków, pracownik wykonuje zakres pracy który powinno w normalnej firmie wykonywać 3 osoby. (usunięte przez administratora)przez przełożonych, faworyzowanie ludzi ze znajomościami. Straszenie pracowników obcięciem premii w razie nie wykonania pracy w terminie nawet jeśli z przyczyn nie zależnych od pracownika nie jest możliwe ich wykonanie. Ciągły stres i gonitwa, brak odpowiednich szkoleń, brak perspektyw na rozwój, marne zarobki. Większość pracowników to ludzie przed emeryturą. To są właśnie standardy pracy w PSG.

Mrscrew

Pracuję w PSG. Być może będę miał możliwość przejścia do GazSystemu. Jak myślicie warto? Jest jakaś różnica w płacach? Albo w kulturze pracy? W PSG czuję się trochę przytłoczony obowiązkami. Z Działu odchodzą ludzie, nikt ich nie zastępuje, a tym co zostali tylko dokłada się roboty. Odrabianie urlopów też jest męczące. Widać to zwłaszcza po długim urlopie, kiedy papierów na biurku jest aż po sufit - czyli de fakto jest się na urlopie, ale nie do końca, bo praca do zrobienia w jego trakcie dochodzi i trzeba ją zrobić po urlopie tylko jeszcze w szybszym tempie niż zazwyczaj, bo względem terminowości jest się już 2 tygodnie w plecy.

Mrscrew

Naprawdę jest gorzej w GazSystemie zarobkowo niż w PSG? W PSG raczej nie przekraczam 5500 PLN na rękę na miesiąc średnio, ale tak jak wspomniałem to jest suma wszelkich wypłat i dodatków z całego roku podzielona przez 12 (ilość miesięcy w roku). Gołej wypłaty z premią miesięczną 10% to zarabiam z 4200 PLN na rękę, a wypłata bez premii miesięcznej to mniej niż 4000 PLN na rękę. Sytuację faktycznie ratuje trochę wczasowe, barbórka, premia z zysków i świadczenia świąteczne. W każdym razie w obecnych czasach i inflacji to nie są pieniądze, które pozwalają na spokojny byt. Jak ktoś ma rodzinę, ratę kredytu na mieszkanie, samochód i musi popłacić wszystkie rachunki, to szału nie ma z tymi pieniędzmi na życie. Do tego robisz od dzwona do dzwona non stop i w pośpiechu jesz śniadanie, o ile uda ci się je w ogóle zjeść. Po iluś tam latach takiej pracy robisz się zmęczony po prostu. Myślisz, że w GazSystemie są gorsze stawki? Nie wiem teraz co myśleć, bo wielu ludzi mi sugerowało, że jednak w GazSystemie jest znacznie lepiej finansowo niż w PSG. Trochę czuję się zmieszany.

Ewa P.

Pracuję w gazowni na stanowisku ds. technicznych i obsługi klienta, niestety wynagrodzenie jest żałośnie niskie, podczas rekrutacji mówiąc o zarobkach mydlą oczy, nagrodami, planowanymi podwyżkami, których i tak później nie otrzymujesz bo każde z ww. jest poprzedzone zarządzeniem z którego dowiadujesz się że jesteś nieuprawnionym pracownikiem. Dodatkowo na rozmowie kwalifikacyjnej mówią o możliwosciach rozwoju i szkoleniach wewnętrznych, po przyjściu do pracy dowiadujesz się że brak środków na podstawowe szkolenie i wdrażając się musisz ,,dopytać" i podzwonić po innych gazowniach. Bolesna jest ogromna dysproporcja w płacach między starymi a nowymi pracownikami, dodatkowo firma robi wszystko by ją powiększać. Szczerze radzę omijać PSG przy poszukiwaniach pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. - Tarnów

• Jak się pracuje w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 79, z czego 6 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 44 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Wojciecha Bandrowskiego 16
    33-100 Tarnów

Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.