Opinie o Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - usługi projektowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o. w Gdańsk

Czy w obrębie jednego działu w Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Liderem albo się jest, albo nie jest.

ABC
@pracownik

Ja też jestem bardzo ciekaw wg jakiego klucza powoływano liderów - kierowników w firmie?

Yoper
@ABC

Klucz jest prosty. Jesteś kumplem szefa, jesteś liderem. Jest definicja na to określenie - nepotyzm... a nie przepraszam, to się odnosi do rodziny... to kolesiostwo lepiej się tutaj wpisuje.

La
@Yoper

@yoper liderzy których działów / projektów zostali tak wybrani?

Obecny pracownik firmy Nava

Odnośnie przyjmowania inżynierów bez wykształcenia okrętowego. To fakt, były przyjmowane takie osoby. Uważam jednak, że osoby o nieco innej specjalizacji mogą wzbogacić firmę o wiedzę odbiegającą od tej wykładanej na wydziale okrętowym. Myślę, że inżynier mechanik np. po budowie silników, technologi maszyn, wentylacji, inżynierii... itp. czy też budownictwie lądowym może także znaleźć swoje miejsce w dość dużym biurze projektowym, pod warunkiem, że chce się uczyć nowych rzeczy. Inżynierowie budownictwa doskonale znają mechanikę i wytrzymałość materiałów oraz mieli konstrukcje metalowe. Co ważne, aby zachować umiar i nie zachwiać równowagi.

Uprzejmie proszę o nie zgłaszanie i nie kasowanie komentarzy. Chciałbym żeby wszyscy wiedzieli jaka jest sytuacja firmie, a nie tylko wybrani. Przy okazji - nie ma możliwości wystawienia negatywnej opinii - aż tak firmie nava zależy na "pozytywnym" postrzeganiu firmy?

@XYZ ... Co masz na myśli pisząc o: "kółeczku wzajemnej adoracji"? Pracowałem w wielu firmach. Zawsze jest tak, że prezes/dyrektor ma swoich zaufanych i sprawdzonych ludzi, których się radzi (debatuje godzinami i tylko z nimi najczęściej itp.) i którym często daje najtrudniejsze zadania wymagające najwyższych kwalifikacji, co jest chyba logiczne? Zazwyczaj to tzw. "kółeczko" tworzą ludzie nie tylko z wieloletnim stażem w firmie, ale również doświadczeni w swojej dyscyplinie i myślący w podobny sposób, co prezes (co jest całkiem naturalne). Zatem trzeba spełnić wiele wymagań, aby się dostać do tej "elity". To "kółeczko w.a." zazwyczaj wtedy najlepiej zarabia w firmie i stanowi fundament firmy, a także piastuje najlepsze stanowiska w firmie (to przede wszystkim kierownicy/managers itp.). Ci ludzie należą często do zarządu i rady nadzorczej firmy i posiadają akcję. Jak prezes ma okazać swoim zaufanym pracownikiem wdzięczność za lata pracy - np. dając akcję (i dywidendy z tych akcji). W zasadzie tylko te "kółeczko" może okazać swój jakiś sprzeciw (skoro są dopuszczeni do głosu przez prezesa), gdy prezes chce zrobić coś nierozsądnego. Z doświadczenia wiem, że despotyzm jest najgorszą formą władzy w firmie. Na zaufanie prezesa trzeba sobie zawsze zasłużyć. Proszę o wyjaśnienie.

xD a oprócz tego, jakieś argumenty, przykłady...xD?

Nawet bardzo dobre
@Zainteresowany

Oprócz tego jeszcze może LOL

Bazooka
@Zainteresowany

"Zazwyczaj to tzw. "kółeczko" tworzą ludzie nie tylko z wieloletnim stażem w firmie, ale również doświadczeni w swojej dyscyplinie i myślący w podobny sposób, co prezes (co jest całkiem naturalne). Zatem trzeba spełnić wiele wymagań, aby się dostać do tej "elity". To "kółeczko w.a." zazwyczaj wtedy najlepiej zarabia w firmie i stanowi fundament firmy, a także piastuje najlepsze stanowiska w firmie (to przede wszystkim kierownicy/managers itp.)." - kwintesencja braku znajomości tematu. W radach nadzroczych poważnych firm zasiadają ludzie z innych branż o konkretnej specjalizacji, właśnie po to aby móc obiektywnie spojrzeć na plany i stretegie firmy, i w jaki sposób jest zarządana. Scenariusz który kolego opisałeś jest właśnie ideanym patologicznym przykładem jak firmą nie zarządzać, ale jak widać we wspomnianej navie sprawdził się świetnie. Skoro Rada nadzorcz ma myśleć jak przezez to po co są w ogóle powoływani ? to organ kontrolny a nie doradczy. Idź człowieku do szkoły.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Piping Engineer. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
XYZ

Z całego serca odradzam pracę w NAVA. Zakończenie współpracy (i nie chodzi o fakt ale formę) to jest skandal. Potraktowali nas jak (usunięte przez administratora) a potem się jej pozbyli w mało elegancki sposób. O każdą rzecz po zakończeniu współpracy trzeba walczyć (usunięte przez administratora)Niejasne i fatalne decyzje rekrutacyjne. W skali firmy wydatki na rozwój pracowników były śmieszną kwota. (usunięte przez administratora)

Obserwator
@XYZ

Każda firma powinna płacić swoim pracownikom zgodnie z umową i kodeksem pracy, bez jakichkolwiek kombinacji (to jest eleganckie podejście). Pracownik ma święte prawo do swojego wynagrodzenia za wykonaną pracę, a nawet poświęcony czas i gotowość do pracy, jeśli z winny pracodawcy nie ma zajęcia.

Obserwator
@XYZ

Co masz na myśli mówiąc: "kółeczka wzajemnej adoracji"?

Yoper
@Obserwator

"kółeczko wzajemnej adoracji " -> jak chodzisz za prezesem albo zarządem i mówisz jacy są wspaniali i jakie genialne pomysły mają, mimo że nie są i nie mają, co idealnie zobrazowały ostatnie miesiące, to możesz liczyć na benefit w postaci możliwości kontynuowania zatrudnienia. Bo takie jest motto NAVA, "ciesz się że tu pracujesz", to "you name it, we do it" to tylko populistyczna sciema.

Co do kół wzajemnej adoracji to sama prawda. Niestety osoby z dużym doświadczeniem w branży ale również osoby pracowite i zaangażowane, które dawały z siebie 100% i więcej zostały zmieszane z błotem, oraz potraktowane bardzo nieelegancko. Pracodawca nastawiony jest jedynie na zysk, osiągany wg zasady "po trupach do celu". Brak lojalności i uczciwości wobec pracowników. Niestety z solidnej firmy, Nava zamieniła się w PR'ową wydmuszkę.

N

Dodałbym jeszcze, ze żaden pracodawca w tej branży w Polsce nie zainwestował tyle w szkolenia pracowników w ciągu ostatnich kilku lat. W sytuacji, gdy cała branża odczuwa skutki pandemii, skutkujące dramatycznym spadkiem zleceń na usługi projektowe i redukcjami zatrudnienia w skali makro, najłatwiej jest pisać bzdury o "pracodawcy nastawionym jedynie na zysk".

NAVA4ever
@N

To jest prawda. Tylko trochę za skromnie. NAVA to jest firma, która w ciągu ostatnich lat, zainwestowała w swoich pracowników najwiecej na Świecie!!! Dzięki tym szkoleniom, każdy pracownik NAVA (nawet bez żadnego wykształcenia) jest w stanie zaprojektować i zbudować szybko statek albo dom albo dron. I to może potwierdzić kilkadziesiąt pracowników, których NAVA wywaliła na bruk w ciągu ostatnich miesięcy. A tak na marginesie, czy można prosić o link gdzie można znaleźć info na temat poziomu inwestycji firm w swoich pracowników? Z góry dziękuje.

nava 4ever

Zwalniają ludzi z błahego powodu, zwłaszcza w dobie kryzysu. Obiecują wysokie podwyżki i pracę na ambitnych projektach, a te dostają tylko ludzie z koła wzajemnej adoracji. Na początek dostaje się mniej niż pracownicy produkcyjni.

N
@nava 4ever

Jest jeden problem - nava 4ever, NAVA nie zatrudniała i nie zatrudnia pracowników produkcyjnych. I nie ma tu także żadnych kół wzajemnej adoracji. Sugeruję wcześniej poczytać o firmie, zanim coś o niej się napisze.

Jaka umowa obowiązuje w Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

NAVA_HR

Dziękujemy za pytanie. Zdecydowana większość naszych pracowników zaczynała swoją przygodę z nami od 3-miesięcznego okresu próbnego.

Ktoś

Pomimo zapewnień o wyniku rekrutacji tak/nie, brak kontaktu.

navahr
@Ktoś

Szanowna Pani/Szanowny Panie, Proszę w tej kwestii skontaktować się z nami. Prawdopodobnie decyzja jeszcze nie została podjęta ze względu na przerwę świąteczną. Życzymy Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku

Ktoś
@navahr

Dzień dobry Panu, Zapewne ma Pan rację, nie zmienia to jednak faktu. Niemniej dziękuję za zainteresowanie z Państwa strony i życzę sukcesów w nowym roku, pozdrawiam.

JK

@Michał Migalski a czy mając doświadczenie i wykształcenie na stanowisko inspektora NTD ,ale na razie małe doświadczenie w pracy bezpośredniej z klientem mam szansę się dostać?

navahr
@JK

Proszę o przeslanie cv na adres career@nava.com.pl. Odezwiemy się w razie zainteresowania.

Michał Migalski

Szanowny Panie, Może tak się złożyło że Panie mają po prostu wyższe kompetencje niż Pan? Co Pana dziwi w sposobie w jaki są zatrudniane? Bardzo chętnie wszystko Panu wyjaśnimy. Pozdrawiam serdecznie, Michał Migalski

@Michał Migalski

Witam Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie są warunki zatrudnienia w Nava na stanowisku inspektora NDT Posiadam uprawnienia VT2 MT2 PT2 UT2 doświadczenie z zakresu RT oraz UT PA Będę wdzięczny za informację

@anonymous

Zapraszamy do kontaktu na career@nava.com.pl Oprócz uprawnień, duże znaczenie ma dla nas umiejętność komunikacji z klientem.

STEVE

Człowieku, weź się ogarnij i znajdź sobie jakieś zajęcie zamiast pisać idiotyczne komentarze pod adresem firmy

Michał Migalski

@patrick Z przykrością informuję że w związku z powyższymi pomówieniami podjęliśmy już odpowiednie kroki. Pozdrawiam, Michał Migalski

Marek Pluciński

Komentarze troszkę mijają się z prawdą. Była to moja 5 firma i jak do tej pory najlepszy pracodawca jakiego spotkałem. Miałem zapewnione szkolenia ze wszystkiego co robiłem i również miałem tą przyjemność być w paru delegacjach. Jest tam rozwojowo, chłopaki kombinują z nowymi technologiami. Ludzie którzy tam pracują mają wyższe wykształcenie, coś sobą reprezentują, część ludzi zna się z Polibudy, są organizowane jakieś wspólne wyjścia (restauracje, meczyki, wypady na miasto)- są zdrowe wzajemne relacje. Ludzi słabszych się chroni, a tych wychowanych w dżungli stoczniowej socjalizuje :). NAVA nie zwalnia przyjętych pracowników co też jest świetnym podejściem. Fajne miejsce, moim zdaniem warto aplikować :). Polecam,

@Marek Pluciński

Dzięki wielkie za dobre słowo. Samych sukcesów.

Michał Migalski

Szanowny Bocianie, 1. Szacunku do człowieka ci u nas pod dostatkiem. 2. Myślę że gdybyśmy "kółko wzajemnej adoracji" zdefiniowali jako grupę ludzi dbających o siebie nawzajem bylibyśmy bliżej prawdy. 3. Gdyby jakimś cudem, pomimo wszystkiego co robimy dla załogi, okazałbyś się naszym pracownikiem - jak zawsze zapraszam do dialogu. Chętnie pomożemy poczuć ci się lepiej w naszej firmie i dołączyć do "kółka wzajemnej adoracji". Serdecznie pozdrawiam!

Absolwentka

Tragiczny pracodawca w tej branży. Wykorzystuje pracowników!

potenjalny kandydat
@Absolwentka

a coś więcej? co z zarobkami? W jaki sposób wykorzystuje?

@Absolwentka

Szanowna Pani, Prosiłbym o więcej informacji. Jesteśmy bardzo ciekawi co sprawiło że poczuła się Pani wykorzystana? Pozdrawiam, Michał Migalski

admin

Użytkownicy chcący podjąć zatrudnienie w firmie Nava Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe potrzebuję informacji o niej. Możesz im pomóc dodając komentarze na naszym forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o.?

Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Cypriana Kamila Norwida 4
    80-280 Gdańsk
  • NIP: 5840301261 REGON: 190593780 KRS: 0000114210

Przedsiębiorstwo Projektowo - Usługowe Nava Sp. z o.o.