INEA sp. z o. o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o INEA sp. z o. o.

Aktualność
Listopad zakończony! W tym roku to on został w INEA okrzyknięty "Miesiącem zdrowia". Przez 30 dni Dobrzy Ludzie od Internetu oddali się wszystkiemu, co dobre dla ciała i ducha… i poprawiające samopoczucie!

W tym dość szczególnym roku chcieliśmy zwrócić uwagę na wiele elementów, które wpływają na nasze ogólne samopoczucie i formę poprzez webinary, wspólne ćwiczenia, rozmowy i konkursy. Wszystkie aktywności odbyły się w formie zdalnej.

We współpracy z ekspertami poruszyliśmy wiele tematów, w tym np.:
1/ "Czytanie etykiet produktów i planowanie żywienia drogą do pełni zdrowia"
2/ "Aktywna przerwa na home office"
3/ "Prawidłowy oddech i techniki relaksacyjne"
4/ "Jak komponować posiłki, by czuć się dobrze? Produkty wspierające dobre samopoczucie i efektywność" w formie webinaru oraz wspólnego gotowania online

Zachęciliśmy również naszych pracowników do... zapuszczenia wąsów! Zorganizowaliśmy bowiem wewnętrzny konkurs w ramach międzynarodowej akcji "Movember" - zabawna forma miała zwrócić naszą uwagę na poważne sprawy i zachęcić do dbania o profilaktykę badań.

Zdrowie jest najważniejsze - dbajmy o siebie!

David

Back Office Specialist -Czy bez większego doświadczenia warto kandydować na to stanowisko? Posiadam doświadczenie w branży energetycznej.

@David

Super, że zainteresowałeś się możliwością pracy w naszym gronie, David :) odpowiadając na Twoje pytanie - zawsze warto dać sobie szansę! Każda rekrutacja, nawet na takie samo stanowisko, jest inna - to, kogo szukamy zależy od wielu czynników i niekiedy większą uwagę będziemy zwracać na pewne umiejętności, a kolejnym razem na inne. Do każdego kandydata też podchodzimy indywidualnie i może się okazać, że ostatecznie czynnikiem decydującym o zaproponowaniu współpracy nie będzie doświadczenie zawodowe, a coś innego, co bardzo przyda się w pracy danego zespołu.

Ciekawy

Czy w firmie INEA pracuje się tylko w dni robocze, czy w weekendy i święta również?

@Ciekawy

Cześć! Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo wszystko zależy od konkretnego działu ;) wiele zespołów pracuje w dni robocze w elastycznych godzinach, część na przykład pracuje według ustalanych z pracownikami harmonogramów, ale są także działy, których wsparcie potrzebne jest przez całą dobę przez cały rok. Pytanie może zatem, jaki rodzaj pracy czy dział jest w zasięgu Twojego zainteresowania? :)

Ciekawy
@INEA sp. z o. o.

Myślałem o telefonicznej i mailowej obsłudze klienta.

@Ciekawy

W tym przypadku, działy wspierające naszych klientów pracują w trybie zmianowym od poniedziałku do niedzieli (także w święta), ustalając harmonogramy wcześniej z pracownikami. Godziny pracy mogą występować w ciągu dnia, ale zdarzają się także godziny nocne.

@INEA sp. z o. o.

Jakie to działy bo napewno to nie dział ww którym można zgłosić usterkę. podajcie inny nr tel.niz 612222222

poznaniak 70
@Adam

Dokładnie. Jak coś się sypie to klient zostaje sam ze sobą.

Mad

Czytając zamieszczone tutaj opinie pracowników zrozumiałem dlaczego nadal nie mam podłączonego światłowodu... Rozmawiałem z infolinią om 30 razy a tylko 1 raz trafiłem na życzliwą dobrą osobę, która nawet oddzwoniła. Pozostałe 29 połączeń to bujdy, ściema ma maxa. Każdy opowiada inną bajkę w odpowiedzi na pytanie dlzczego jeszcze nie zainstalowali światłowodu. Działalność tej firmy można określić tylko słowami: bałagan,(usunięte przez administratora)niedoinformowanie, nieżyczliwość. Mam teraz kiepski interne LTE ponieważ mieszkam przy ulicy na której inea nie położyła kabla (chociaż na wszystkich sąsiadujących to zrobili). W ten sposób inea wykluczyła cyfrowo kilka domów - a reklamuje się że "przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu" - a takie właśnie tworzy. Żaden inny operator nie założy nam kabla skoro całe osiedle bez tej jednej ulicyjest we władaniu tej oszukańczej firmy. Pozdrawiam nieszczęsnych pracowników tej firmy.

@Mad

Dzień dobry. Jako firma świadcząca usługi telekomunikacyjne dokładamy wszelkich starań, by podłączyć jak największą ilość adresów pod nasze usługi i aby jak najwięcej użytkowników mogło cieszyć się z dostępu do infrastruktury światłowodowej. Niestety - nie zawsze jednak mamy możliwości techniczne, by świadczyć usługi na danym adresie. Plany inwestycyjne są zależne od wielu czynników i mając na uwadze jak bardzo chcielibyśmy - nie zawsze mamy na to wpływ. Stale rozbudowujemy naszą infrastrukturę i poszerzamy jej horyzonty, dlatego wierzmy, że w niedalekiej przyszłości uda nam się podłączyć wszystkich zainteresowanych naszymi usługami, a tym samym będziemy mogli również i Ciebie zaprosić do grona naszych klientów. Na ten moment chcielibyśmy zachęcić także do odwiedzenia strony getfibre.pl i zapisanie się do newslettera – w momencie, gdy taka możliwość techniczna będzie na Twoim adresie – poinformujemy Cię.

Konsultant Ds. Obsługi Klienta

Proces rekrutacji był bardzo długi. Miałem to szczęście, że akurat ze względu iż nie mogłem we wskazanym terminie uczestniczyć w drugim etapie odbyłem go we wcześniejszej grupie. Ale po kolei. 1. Pierwszy etap to rozmowa telefoniczna-długa nie wnosząca nic ciekawego, jedynie odpowiadasz na pytania (jak na standardowej rozmowie w 4 oczy) a sam nie wiesz co tak naprawdę firma ma do zaoferowania. 2. We wskazanym terminie kontakt z info czy zakwalifikowali nas do drugiego etapu. 3. Drugi etap -asesment center. Spotkanie w grupie kilku osob "świecących" przed 3 kierownikami i panią z działu HR. Etap ten składał się z 2 części. Najpierw Przygotowanie pytań na przygotowane zadanie i późniejsza prezentacja pytań podczas grupowego badania potrzeb na jednym z kierowników. Kolejna część to przedstawienie oferty na podstawie zebranych informacji (nie dotyczy usług operatora) oraz pokonywanie obiekcji. 4. Następnie szanowna komisja udaje się do pokoju obok na naradę. Po której zaprasza po kolei kandydatów i informuje czy przechodzą do kolejnego etapu którym jest rozmowa w "4 oczy" z kierownikami. 5. Nie wiem czy ten element jest w każdym przypadku ale ja np przed rozmowa f2f dostałem zadanie w którym miałem 10 min na przygotowanie rozmowy handlowej oraz pomysłów na sytuację kiedy koniec miesiąca za 10 dni a do realizacji planu sporo brakuje i jak szybko nadrobić oraz pomysł na długofalowe wsparcie sprzedaży. 6.Po realizacji w/w jest rozmowa z cała komisją nt naszych wymogów finansowych, czego oczekujemy od pracodawcy , co nas motywuje itd CV prześwietlają bardzo szczegółowo, dużo notują, pytają o wszystko, pytania jak na standardowych rozmowach. Po zakończeniu rozmowy pani z HR informuje, że w ciągu 2 tygodni dadzą znać czy tak czy nie. I tu chyba w tym momencie już wiedziałem, że się nie dostałem. 7. Kolejnym etapem miał być dzień testowy w salonie i rozmowa z kierownikiem któremu będziemy podlegać. Niestety nikt nie raczył zadzwonić ani w ciągu 2 tygodni ani w ciągu miesiąca...wcale. Nawet nie napisali maila. Kompletnie nic. Taka poważna firma a się zachowuje jak rozpieszczone dziecko. Wypadało by poinformować choćby mailowo, że dziękują za poświęcony czas czy coś ale nie dostaliśmy się do kolejnego etapu. Sami wymagają informacji zwrotnych a ich to już nie obowiązuje. Ogólna atmosfera całego procesu nawet spoko. Czas trwania procesu rekrutacji długi. Szczególnie wizyta w siedzibie firmy-pól dnia wyjęte z życia. Jeśli chcesz się dostać komunikacją miejską to jakaś masakra. Spacerek fajny jak pogoda ok. Od przystanku mamy jakieś 2 km pieszo. Niby proponują dojazd darmowym pracowniczym autobusem tylko, że te autobusy wcale się nie zgrywają z godzinami rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji. Pojedziesz rano to czekasz ponad godzinę na rozmowę... To już lepszy spacerek te 2 km. Co do samych warunków zatrudnienia nic nie wiesz aż do momentu w którym chcą Cię zatrudnić-chyba że masz jakieś info od obecnych pracowników. Na koniec dostajesz pakiet gadżetów na pamiątkę i żeby ich za darmo pewnie reklamować ;) Ktoś powie, nie dostał się to smaruje po firmie. Tak nie jest. Chciałbym chociaż znać powód czemu nie zostałem przyjęty, czy za dużo chciałem zarabiać, czy nie byli w stanie zaoferować mi rozwoju, awansu w firmie... a może moje wieloletnie doświadczenie w branży to za mało? Po co mi takie info? Żeby na przyszłość nie popełniać takich samych błędów. PS. Mają zaje***ste krówki :)

???

Oferta dla kierowcy firmowego jest jeszcze aktualna?

@???

Cześć! Tak, na dzień dzisiejszy proces rekrutacyjny jest jeszcze w toku. Zachęcamy jednak do nie czekania i aplikowania, gdyż spotkania już się odbywają i możliwe, że niedługo zakończymy poszukiwania :)

Dick

Dzień dobry, firma poszukuje kierowcy firmowego, czy ta oferta opiera się na umowie zleceniu?

@Dick

Cześć! Tak, stanowisko to opiera się na umowie zlecenia. Zachęcamy do aplikowania - rekrutacja jest w trakcie.

kandydat

Jakie jest wynagrodzenie na stanowisku BACK OFFICE SPECIALIST?

@kandydat

Cześć! Super, że zainteresowało Cię stanowisko w naszej firmie ;) Na wynagrodzenie w tym przypadku składa się podstawa i premie miesięczne za realizację postawionych celów. Nie publikujemy szczegółowych informacji o podstawie wynagrodzenia, gdyż jej wysokość zależy od kilku elementów m.in. posiadanego doświadczenia u kandydata, perspektywy wykorzystania posiadanych kompetencji czy dostępnego budżetu.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w INEA S.A.?

Cześć! Miło nam, że interesuje Cię możliwość pracy w naszej organizacji :) Odnosząc się do Twojego pytania, wszystko zależy od stanowiska i aktualnych potrzeb. W ogłoszeniach, które publikujemy na naszej stronie "Kariera" https://www.inea.pl/kariera/dolacz-do-nas zamieszczamy jak najszersze informacje, jakich umiejętności poszukujemy na danym stanowisku. Od czasu do czasu szukamy osób na stanowiska stażowe, gdzie doświadczenie nie jest głównym kryterium. Zdarzają się też takie opcje, gdzie główny nacisk kładziemy na kompetencje miękkie, zainteresowania oraz potencjał kandydata, a nie samo doświadczenie zawodowe. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń, a jeżeli pojawi się coś, co Cię zainteresuje - śmiało aplikuj ;)

były_pracownik

Z perspektywy dwóch lat od zakończenia współpracy stwierdzam że inea to naprawdę bardzo ale to naprawdę bardzo słaba firma jeżeli szukasz pracy w szeroko pojętym IT. Zmiana Inei na inne poznańskie korporację lub na jakiś softwarehouse to olbrzymi przeskok z poziomu bardzo słabych zarobków, słabej lokalizacji, praktycznie zerowych rozrywek kierowanych do pracowników na dobre zarobki w miejscach, gdzie pracownicy często się integrują na eventach organizowanych przez pracodawce. Na ten moment bycie pracownikiem INEI to lekki wstyd.

@były_pracownik

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Przykro nam, że Twoja opinia o współpracy z INEA nie jest zbyt pozytywna. Jako organizacja nastawiona na rozwój, dokładamy wszelkich starań, by nie stać w miejscu i tym bardziej pomocne są dla nas opinie naszych pracowników. Dajemy różne możliwości, by mogli podzielić się z nami swoimi pomysłami czy potrzebami. Opinie byłych pracowników również traktujemy jako bardzo cenne :) Co do samej specyfiki pracy, w którymkolwiek zespole, na etapie rekrutacji wraz z przyszłym przełożonym jasno i obszernie opowiadamy o zadaniach i celach, z którymi zetknie się przyszły pracownik, odpowiadamy na wszystkie pytania. Same spotkania odbywają się w naszej siedzibie tak, aby każdy mógł zapoznać się dokładnie z jej lokalizacją i dojazdem. W kontekście wydarzeń, organizujemy eventy i konkursy dla naszych pracowników, w których chętnie biorą udział, o czym świadczą relacje zamieszczane w social media. Zachęcamy do śledzenia naszego Instagrama ;)

były_pracownik
@INEA sp. z o. o.

Gdyby tak było to moja ocena byłaby inna. Temat rozwoju nie istnieje rozumianego jako: szkolenia, kursy itp. W trakcie mojej pracy nikt z mojego zespołu nie był na żadnym. Lokalizacja faktycznie wiadomo przez pracą ale jakość parkingu dla pracowników jest dramatyczny. Eventy to konferencja raz w roku i tyle - reszta to wyjścia dziewczyn z marketingu na targi i inne akcje gdzie można się promować, wyjść zespołu zero, nawet wigilii brak.

@były_pracownik

Szkolenia realizowane są w ramach centralnego budżetu po analizie potrzeb dokonywanej razem z dyrektorem każdego obszaru. Ponadto, jest też możliwa realizacja ścieżki kariery – w ramach gotowych bądź indywidualnych ścieżek (w zależności od obszaru organizacji) i w ramach tego pracownicy, którzy są chętni mogą brać udział w rozmaitych działaniach rozwojowych, które pomagają w osiąganiu założonych celów.

Monia
@były_pracownik

W tym roku naawet konferencji nie było, a w latach ubiegłych zapraszani byli tylko wybrańcy

@Monia

Droga Moniu, niestety trudno nam do końca zgodzić się z Twoją wypowiedzią. Faktycznie, w tym roku nie organizowaliśmy żadnego większego wydarzenia, ale biorąc pod uwagę fakt działań, jakie podejmujemy w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa naszym pracownikom w okresie pandemii, byłoby to nierozsądne i niespójne. Staramy się dlatego realizować aktywności online, angażując w część z nich także osoby z Kadry Zarządzającej. Jakiś czas temu miała miejsce konferencja przygotowana dla całej naszej organizacji, która spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony naszych pracowników, co nas bardzo cieszy. Wcześniej nie organizowaliśmy na tę skalę tego typu wydarzenia, w związku z czym nie możemy zgodzić się z Twoim przypuszczeniem.

Zainteresowana

Czy oferta pracy jako Młodszy Specjalista ds. rozliczeń i wsparcia wykonawców jest jeszcze aktualna? Do kiedy można aplikować? Będę wdzięczna za informację.

@Zainteresowana

Cześć! Super, że jesteś zainteresowana pracą w INEA ;) Proces, o który pytasz jest aktualny, przy czym przyznamy szczerze, że jesteśmy już w trakcie rozmów rekrutacyjnych z wybranymi osobami. Warto więc zaaplikować jak najszybciej :) Jeśli po naszych rozmowach wybierzemy osobę do współpracy, zawsze jest szansa pozostać w naszej bazie kandydatów (jeżeli wyrazisz na to oczywiście zgodę), a jeśli nie będziemy w stanie wybrać odpowiedniego kandydata - może to być szansa właśnie dla Ciebie, gdyż będziemy umawiać kolejne spotkania. Wszystkie nasze ogłoszenia, które na bieżąco aktualizujemy, znajdują się naszej stronie internetowej: https://www.inea.pl/kariera/dolacz-do-nas

Eliza

Dzień dobry, obecnie jest prowadzona rekrutacja na młodszego specjalistę ds rozliczeń. Czy ktoś sie orientuje jak wygląda praca w tym dziale? czy pracownik rzeczywiście ma szansę na rozwój i awanse wewnętrzne? Ile może przypuszczalnie wynosić płaca. Na rozmowie zawsze jest wiele obiecywane, ale realia mogą wyglądać inaczej. Pozdrawiam.

@Eliza

cześć! pewnie pytasz o stanowisko "Młodszy specjalista ds. rozliczeń i wsparcia wykonawców"? To stanowisko jest umiejscowione w strukturach departamentu odpowiadającego za utrzymanie sieci telekomunikacyjnej, w tym współpracę z partnerami zewnętrznymi :) W strukturach mamy osobny dział odpowiadający za rozliczenia projektów, ale tam nie prowadzimy obecnie rekrutacji. Z naszej strony chętnie ustosunkujemy się do Twoich pytań :) W kontekście rozwoju, przede wszystkim wiele zależy od pracownika - każdy może brać udział w rekrutacjach wewnętrznych i taką decyzję zostawiamy właśnie pracownikom. Dodamy, że sporo osób skorzystało z okazji do zmian wewnątrz organizacji, niektórzy decydując się na przejścia poziome do innych zespołów, a część w ramach awansów na wyższe stanowiska (duża część naszej kadry managerskiej została pozyskana w ten sposób ;)) Wynagrodzenie zawsze ustalamy indywidualnie, wiele bowiem zależy od tego, co dana osoba wniesie do zespołu. Sama praca wymaga bardzo dużej staranności, skrupulatności i umiejętności pracy pod presją czasu. Pracownik tutaj będzie w stałym kontakcie z wieloma osobami spoza organizacji, jak i w firmie celem prowadzenia rozliczeń oraz wspierania bieżących działań. Zauważy i wyjaśni wszelkie nieścisłości, zadba o dostosowanie procesów i procedur. Liczymy więc na umiejętności analityczne, dużą dokładność i odpowiedzialność, ale również otwartość na pracę z różnymi ludźmi i wychodzenie z inicjatywą. Jeżeli to coś dla Ciebie - zachęcamy do zaaplikowania, a może będzie szansa na rozmowę i uzyskanie szerszych informacji od potencjalnego przełożonego ;) Przy okazji, informujemy, że dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich, procesy rekrutacyjne prowadzimy zdalnie, a duża część pracy wykonywana jest w trybie home office :)

Co wchodzi w socjal INEA S.A.?

Cześć! w INEA dokładamy wszelkich starań, by nasz pakiet benefitów był przemyślany i odpowiadał naszym pracownikom. Nie narzucamy świadczeń pozapłacowych – pracownicy sami decydują z czego chcą korzystać. Oferujemy dostęp do systemu kafeteryjnego, możliwość korzystania z karty MultiSport oraz korzystanie z naszych usług telekomunikacyjnych na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo funkcjonuje u nas grupowe ubezpieczenie na życie oraz prywatna opieka medyczna, w ramach której można wybierać rodzaj pakietu czy zakres usług naszego dostawcy. Ponadto, dla naszych pracowników udostępniliśmy platformę wellbeingową, w ramach której można także prowadzić rywalizacje sportowe. W INEA funkcjonuje również Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, w ramach którego oferujemy dofinansowanie urlopu, kolonii czy Świąt. Mamy świadomość, że nasza lokalizacja może stanowić trudność dla niektórych osób, dlatego dbamy o możliwość bezpłatnego transportu pracowniczego oraz udostępniamy parking i zadaszone miejsca postojowe dla rowerów. W chwili obecnej, prawie cała organizacja pracuje w trybie home-office, ale taką możliwość dawaliśmy już wcześniej, by w połączeniu z innymi rozwiązaniami elastycznego systemu pracy odpowiadać na potrzeby pracowników.

Misio_pysio

(usunięte przez administratora) INEA ach INEA. Firma ta dba o swich pracowników o ile dasz (usunięte przez administratora)swojemu przełożonemu. Jeżeli on Cię lubi to będzie trzymał Cię blisko i rozwijał. Jeżeli tylko podpadniesz. Masz większe ambicje niż przełożony pod którego podlegasz, to kaplica lub jak zwykło w INEA - (usunięte przez administratora) Możesz się starać, wyrabiać plany sprzedażwe, obsługowe, ilościowe, jednym słowem wszystkie nałożone KPI, a nadal jestes na tym samym stanowisku to wiedz, że coś się tam dzieje - jak mawiał klasyk. Od kilku lat widzę co się dzieje w tej firmie. Jako obecny jej pracownik jestem zaniepokojny sytuacją pracowników. Lider - bóg. Wyniki nie mają znaczenia. Zarządzają osoby, które nie mają pojęcia jak tego robić. Są trzymane bo są lubiane lub niewypada ich wyrzuacić przez np. chorobę jaką przeszli. W INEA zarząd jest (był) otwarty na pracowników, ale kadra średniego i niższczego szczebelka, jest jak flaga. Zmienia sie z każdym dniem i każdym dmuhnienciem dyrekcji.

Witam. Chciałbym wiedzieć, jak Państwa autobus pracowniczy jeździ po Poznaniu. W sensie na jakich przystankach się zatrzymuje? Pozdrawiam

@Zainteresowany

Autobus dla naszych pracowników odjeżdża z przystanku przy Rondzie Skubiszewskiego i jedzie prosto do firmy. Nie zatrzymuje się w innych punktach, gdyż zdarza się, że trasa dojazdu zmienia się w przypadku wystąpienia utrudnień w ruchu. Rondo Skubiszewskiego jest skomunikowane z trasami linii tramwajowych: 1, 6, 13, 15 oraz autobusem 150.

@INEA sp. z o. o.

A ile jedzie z ronda do firmy jeśli można wiedzieć?

@Zainteresowany

Jeżeli nie wystąpią żadne utrudnienia, to nie więcej niż 15 minut. Rozkład autobusu pracowniczego jest skorelowany z godzinami pracy naszych pracowników. Dzięki temu można dojechać do INEA Parku zarówno na 7:00, 8:00 czy 9:00, jak i w przypadku zespołów pracujących na dwie zmiany - również na popołudnie. Powroty są zapewnione odpowiednio po 8 godzinach (mamy dodatkowy kurs o wcześniejszej godzinie dla osób korzystających z tzw. "krótkich piątków") i autobus kończy trasę przy Rondzie Skubiszewskiego.

Krystian
@INEA sp. z o. o.

Jak wygląda obecna sytuacja transportowa? Czy coś się zmieniło?

@Krystian

Krystian, w obecnej sytuacji pracujemy zdalnie i nie pojawiamy się w INEA Parku, jeśli nie jest to naprawdę niezbędne. Zdecydowaliśmy się zawiesić autobus pracowniczy, gdyż w obecnej sytuacji nie jest on naszym pracownikom potrzebny.

Nik

Witam,czy firma prowadzi rekrutacje w obecnej sytuacji ?

@Nik

Tak, mamy kilka otwartych rekrutacji. Zapraszamy do odwiedzania naszej zakładki KARIERA - https://www.inea.pl/kariera/dolacz-do-nas, gdzie znajdują się informacje o prowadzonych w danym momencie procesach rekrutacyjnych. W obecnej sytuacji wszystkie spotkania z kandydatami prowadzimy zdalnie z wykorzystaniem łatwego w obsłudze narzędzia. Jeżeli jakaś oferta Cię zainteresuje - zapraszamy do aplikowania :)

Rekrutacja
@Nik

Niestety długo czeka się na odpowiedz...

Ideowa

Mnie interesuje jak firma pracuje w tym okresie koronawirusa? Będą jakieś zwolnienia?

@Ideowa

Juz pozwalniali i pozamykali salony

Mimo niełatwej sytuacji staramy się działać bez zakłóceń, a to wymaga reagowania na zmieniające się otoczenie, nie tylko biznesowe. Jak wszystkie firmy w Polsce stoimy w obliczu nowej, niełatwej rzeczywistości. Jednocześnie jesteśmy w fazie realizacji rozpoczętych wcześniej inwestycji, które muszą być kontynuowane, ze względu na podjęte przez nas zobowiązania, zarówno wobec naszych zleceniodawców oraz instytucji finansujących naszą działalność. To obliguje nas do podejmowania często niełatwych decyzji. Czując odpowiedzialność za blisko 1000 osób, które pracują w INEA, musimy reagować i podejmować konieczne działania. Rozumiemy krytyczną ocenę naszych działań, jednak jesteśmy przekonani o ich słuszności.

Zofia

Dzień dobry, pracowałam w INEA S.A. na stanowisku grafika. Od mojego zatrudnienia upłynęło sporo czasu i przyznaję, że było, to jedno z mniej przyjaznych miejsc. Aplikowałam do tej firmy i podjęłam angaż, bo miałam pozytywne wrażenia. Te nikły z tygodnia, na tydzień. Już pierwszego dnia jedna z osób wprowadzających, kiedy dowiedziała się, że "trafiłam" do marketingu, zareagowała w dziwny sposób. Zrozumiałam, co miała na myśli później. Spotkałam ludzi, którzy nie zachowywali się w porządku (oczywiście nie wszyscy i nie zawsze). To mój pierwszy wpis na temat pracodawcy, a działałam już w niejednym miejscu, dla wielu marek, kilku korporacji. Obserwuję, że ogłoszenia naboru grafika do INEA pojawiają się cyklicznie. Nie dziwi mnie, że nie znaleźli nikogo nowego, kto zostałby tam na dłużej, nawet gdyby zagryzł zęby i bardzo tego chciał, albo potrzebował stabilnego zatrudnienia (jak ja). INEA takiego nie oferuje, nie traktuje też dobrze świeżo przyjętych (mam tu na myśli wspomniane stanowisko, w określonej grupie). Konkrety: barak wsparcia, specyficzna atmosfera (koterie itp.), "podkładanie nogi", zachowania nie fair w zespole, w którym stricte osoby były wyznaczone do ścisłej kooperacji, brak prowadzenia ze strony przełożonego, brak informacji o oczekiwaniach (brak tzw. brief'u, czy kontekstu polecenia, najprostszego nakreślenia tematu), brak realnej estymacji czasowej na realizację zadań (niedoszacowanie, albo przeszacowanie ilości godzin), brak responsu na temat tego, jak wykonujesz zadania, a jak ewentualnie należy je wykonywać, brak uczciwych informacji o początkowych warunkach zatrudnienia, brak możliwości rozwoju.

@Zofia

Dzień dobry, dziękujemy za Twoją opinię. Przeanalizowaliśmy ją i sytuacje, które opisujesz. Nasze potrzeby rekrutacyjne w tym obszarze wynikają z tego, że INEA nieustannie się rozwija, a co za tym idzie rozbudowujemy zespół marketingu. Jeśli chodzi o część Twoich komentarzy, to nasza perspektywa wygląda trochę inaczej, natomiast były takie aspekty, które na pewno możemy poprawić. Dzięki za feedback, weźmiemy Twoją opinię pod uwagę. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju

Zofia
@INEA sp. z o. o.

Rozumiem, że firma się rozwija, to dobrze. Z pewnością też musi dbać o swój wizerunek, dlatego najlepiej odpowiadać konkretnie - ile osób pracowało na stanowisku grafika/ designera, a ile jest obecnie zatrudnionych? Jeżeli team się powiększa, to progres, a jeżeli bezustannie rotuje, to już zupełnie inna sytuacja. Okrągłe tłumaczenia nie wyjaśniają przedłożonych spraw.

Nie polecam pracy w INEA. Siedziba firmy jest w niedogodnym miejscu. Nie rekompensuje tego autobus dla pracowników, który odjeżdża z jednego miejsca (do którego też trzeba dotrzeć). A jeżeli kierownik/ przełożony "przytrzyma" Cię dając jakieś zadanie, zostaniesz chwilę, tzw. nadgodziny, to trudno się wydostać. Parking dla pracowników tak dużej spółki jest delikatnie ujmując niewystarczający. Dużo osób parkuje "na dziko". Jeżeli nawet wyznaczono miejsca dla pracowników, na tyłach... Po większym deszczu ludzie wysyłają sobie zdjęcia, jak ich auto stoi w ogromnej kałuży, a oni muszą brodzić w wodzie albo iść przez błoto, by dostać się do samochodu. Taka sytuacja nie jest najgorsza. Sama atmosfera i podejście niektórych osób są, jak sztuczne odpowiedzi działu zajmującego się "pudrowaniem" opisywanych tu spraw. Ilość neutralnych i negatywnych opinii, która rośnie, świadczy o większym zaangażowaniu w wizerunek, niż faktyczną poprawę sytuacji. Zapewne nie każdemu źle się tam pracuje, ale zrelacjonowanie zdarzenia nie są odosobnione, a sami pracownicy, którzy zostają i dyplomatycznie nie narzekają otwarcie, w cztery oczy dzielą się patologicznymi zdarzeniami w pracy, będąc świadkami różnych, przykrych mechanizmów.

TCRD

Nie ma niestety się tutaj co rozwodzić. Firma w 2013 była godna polecenia. Obecnie rządzi nią nepotyzm, cięcie premii, bałagan w zarządzaniu. Możesz na ten przykład dowiedzieć się z dnia na dzień, że już nie pracujesz w danym dziale. Jeżeli otworzy się możliwość awansu na stanowisko liderskie to raczej nie masz co liczyć na to, że uda Ci się je zdobyć - wezmą lidera z zewnątrz nie dając Ci żadnej propozycji rozwoju prócz zmiany działu. To w tej firmie widziałem jedną z najbardziej perfidnych sytuacji kiedy niepracujący już kierownik D.M. wpierw pozwolił pracownicy pracować cały dzień, pochwalił ją za sprzedaż a na koniec dnia ją zwolnił "za porozumieniem stron" od jutra. Raczej przystanek w drodze do kariery niż faktyczny pracodawca na lata.

@TCRD

Dziękujemy za podzielenie się opinią. Przykro nam, że Twoje doświadczenia we współpracy z nami są negatywne. Chcielibyśmy wskazać, że nasi pracownicy rzeczywiście często polecają do pracy swoich znajomych… a my to doceniamy. Czy o takim nepotyzmie wspomniałeś w swoim komentarzu? :) Z kolei premie pracowników, zależą od jasno ustalonych wskaźników, każdy pracownik ma wpływ na to, jaką wysokość premii wypracuje. Chcielibyśmy odnieść się także do kwestii rozwoju i awansu. Przypominamy, że wszystkie rekrutacje są równocześnie rekrutacjami wewnętrznymi i każdy ma szansę wziąć w nich udział. Co więcej, znacząca większość naszej kadry managerskiej to osoby, które awansowały właśnie w ramach rekrutacji wewnętrznych. Zawsze w pierwszej kolejności chcemy wykorzystać potencjał naszych pracowników. Osoby, które uczestniczą w rekrutacjach, ale nie posiadają jeszcze wystarczających kompetencji do objęcia nowej roli, zawsze otrzymują od nas rozwojowy feedback, by wiedziały nad czym powinny jeszcze popracować :)

Ehhh

Ciężko się dodzwonić problem rozwiązany po 7 dniach zgłaszany kilkukrotnie.

Zostaw merytoryczną opinię o INEA sp. z o. o. - Poznań

• Jak się pracuje w INEA sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy INEA sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w INEA sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy INEA sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w INEA sp. z o. o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

INEA sp. z o. o.