INEA sp. z o. o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o INEA sp. z o. o.

JA

Zatrudniłam się w tej firmie mniej niż pół roku temu i.... i jestem bardzo wdzięczna za tę pracę. Mam cudownych ludzi w zespole, pomocnych, przyjaznych, odpowiedniego człowieka na stanowisku kierowniczym. Jeśli chodzi o zarobki - jest ciężko, jest dużo pracy, ale finalnie jest to bardzo opłacalne. Póki co INEA jest najlepszą firmą do jakiejkolwiek trafiłam.

@Iddaa

Mamy w swoich strukturach także studentów dziennych, którzy pracują w niepełnym wymiarze godzin lub głównie w weekendy. Zapraszamy do przejrzenia naszej zakładki "Kariera", gdzie są udostępnione aktualne oferty. Jeżeli na danym stanowisku możliwa jest praca z elastycznym grafikiem, taka informacja powinna się pojawić w treści ogłoszenia :)

Przemysław Bulski Nowy wpis

W firmie Inea pracuję 4 miesiące i zdecydowanie mogę powiedzieć, że jest to firma XXI wieku o bardzo humanitarnym, nowoczesnym trybie funkcjonowania i pracy. To przekłada się na wygodę pracy, na zaangażowanie, które jest automatycznym skutkiem ubocznym pracy z takimi Ludźmi i w takim otoczeniu biznesowym. 80% czasu pracy w trybie zdalnym, duże możliwości dostosowania i ogromna wygoda. Przed bardzo długi okres czasu pracowałem prowadząc działalność gospodarczą - prowadząc firmę i będąc freelancerem. Miałem obawy czy praca w większej firmie będzie czymś co będę w stanie zaakceptować. Tutaj moje obawy zostały rozwiane.

Czy w INEA sp. z o. o. występują paczki/bony świąteczne?

B Nowy wpis

Dzień dobry, Czy na stanowisku back office obowiązuje zmianowy system pracy (również weekendy), czy jest to praca od poniedziałku do piątku w stałych godzinach?

Nowy wpis

@B

Dzień dobry :) Na stanowisku specjalisty Back Office pracujemy od poniedziałku do piątku w stałych godzinach, maksymalnie do godz. 17.

Kandydatka

Hej :) Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Back Office Specialist. Chciałabym zorientować się na jakie widełki płacowe netto można liczyć na tym stanowisku? pozdrawiam.

@Kandydatka

Dzień dobry :), Na tym stanowisko obowiązuje następujący system wynagradzania: podstawa z systemem prowizyjnym. Jeżeli chodzi o szczegółowe informacje są one podawane podczas składania oferty danemu kandydatowi.

@INEA sp. z o. o.

Widzę te ofertę przynajmniej 3 razy w roku na pracuj.pl czy tam jest taka rotacja, że stale szukacie kogoś?

@Kandydat

Dzień dobry :), Poprzednie rekrutacje były spowodowane rozwojem naszych pracowników. Niektórzy z nich decydowali się na zmianę roli i zdobywaniem doświadczenia w innych obszarach. Obecna rekrutacja jest spowodowana rozbudową tego zespołu :).

Pracuje

Powiedzmy sobie szczerze od razu że więcej niż 3.5 k nie zarobisz

Konsultant Ds. Obsługi Klienta

Proces rekrutacji był bardzo długi. Miałem to szczęście, że akurat ze względu iż nie mogłem we wskazanym terminie uczestniczyć w drugim etapie odbyłem go we wcześniejszej grupie. Ale po kolei. 1. Pierwszy etap to rozmowa telefoniczna-długa nie wnosząca nic ciekawego, jedynie odpowiadasz na pytania (jak na standardowej rozmowie w 4 oczy) a sam nie wiesz co tak naprawdę firma ma do zaoferowania. 2. We wskazanym terminie kontakt z info czy zakwalifikowali nas do drugiego etapu. 3. Drugi etap -asesment center. Spotkanie w grupie kilku osob "świecących" przed 3 kierownikami i panią z działu HR. Etap ten składał się z 2 części. Najpierw Przygotowanie pytań na przygotowane zadanie i późniejsza prezentacja pytań podczas grupowego badania potrzeb na jednym z kierowników. Kolejna część to przedstawienie oferty na podstawie zebranych informacji (nie dotyczy usług operatora) oraz pokonywanie obiekcji. 4. Następnie szanowna komisja udaje się do pokoju obok na naradę. Po której zaprasza po kolei kandydatów i informuje czy przechodzą do kolejnego etapu którym jest rozmowa w "4 oczy" z kierownikami. 5. Nie wiem czy ten element jest w każdym przypadku ale ja np przed rozmowa f2f dostałem zadanie w którym miałem 10 min na przygotowanie rozmowy handlowej oraz pomysłów na sytuację kiedy koniec miesiąca za 10 dni a do realizacji planu sporo brakuje i jak szybko nadrobić oraz pomysł na długofalowe wsparcie sprzedaży. 6.Po realizacji w/w jest rozmowa z cała komisją nt naszych wymogów finansowych, czego oczekujemy od pracodawcy , co nas motywuje itd CV prześwietlają bardzo szczegółowo, dużo notują, pytają o wszystko, pytania jak na standardowych rozmowach. Po zakończeniu rozmowy pani z HR informuje, że w ciągu 2 tygodni dadzą znać czy tak czy nie. I tu chyba w tym momencie już wiedziałem, że się nie dostałem. 7. Kolejnym etapem miał być dzień testowy w salonie i rozmowa z kierownikiem któremu będziemy podlegać. Niestety nikt nie raczył zadzwonić ani w ciągu 2 tygodni ani w ciągu miesiąca...wcale. Nawet nie napisali maila. Kompletnie nic. Taka poważna firma a się zachowuje jak rozpieszczone dziecko. Wypadało by poinformować choćby mailowo, że dziękują za poświęcony czas czy coś ale nie dostaliśmy się do kolejnego etapu. Sami wymagają informacji zwrotnych a ich to już nie obowiązuje. Ogólna atmosfera całego procesu nawet spoko. Czas trwania procesu rekrutacji długi. Szczególnie wizyta w siedzibie firmy-pól dnia wyjęte z życia. Jeśli chcesz się dostać komunikacją miejską to jakaś masakra. Spacerek fajny jak pogoda ok. Od przystanku mamy jakieś 2 km pieszo. Niby proponują dojazd darmowym pracowniczym autobusem tylko, że te autobusy wcale się nie zgrywają z godzinami rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji. Pojedziesz rano to czekasz ponad godzinę na rozmowę... To już lepszy spacerek te 2 km. Co do samych warunków zatrudnienia nic nie wiesz aż do momentu w którym chcą Cię zatrudnić-chyba że masz jakieś info od obecnych pracowników. Na koniec dostajesz pakiet gadżetów na pamiątkę i żeby ich za darmo pewnie reklamować ;) Ktoś powie, nie dostał się to smaruje po firmie. Tak nie jest. Chciałbym chociaż znać powód czemu nie zostałem przyjęty, czy za dużo chciałem zarabiać, czy nie byli w stanie zaoferować mi rozwoju, awansu w firmie... a może moje wieloletnie doświadczenie w branży to za mało? Po co mi takie info? Żeby na przyszłość nie popełniać takich samych błędów. PS. Mają zaje***ste krówki :)

Jakie są warunki zatrudnienia w INEA sp. z o. o.?

Kandydatka

Zacznę od tego, że minęło sporo czasu od przesłania przeze mnie CV do zaproszenia na rozmowę. Rozmowy miałam dwie, z czego jedna nieco krótsza telefoniczna, a druga na Meet z potencjalnym przełożonym i rekruterką. Obiecano mi informację zwrotną w ciągu 2 tyg, a nie nastąpiło to do dzisiaj. Dla mnie takie firmy od razu są skreślone na zawsze. Nie chce wam się szanować czasu kandydata, to nie rozpoczynajcie rekrutacji. A potem tyle się skwierczy, że pracownicy tacy roszczeniowi. Mówię to jako osoba, która też prowadziła rekrutacje i jakoś mi się chciało oddzwaniać do każdego, kto zadał sobie trud przyjścia na rozmowę. Mega słabo. Odradzam każdemu.

Kandydat Back Office

Rekrutacja na Back Office Specialist: Po 1-2 dniach od wysłania CV dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę i E-mail z linkiem do teamsów, mail przyszedł od HR Specialist z mailem zakończonym na @fiberhost.com. Na Google można przeczytać: ,,Rola Fiberhost. Jesteśmy operatorem otwartych sieci światłowodowych. Dzięki nam możesz mieć naprawdę szybki Internet. Jak to działa? Zarządzamy sieciami ...’’, na Pracuj.pl w zdjęciu do ogłoszenia było logo INEA, a nie Fiberhost, więc nie za bardzo wiem o co chodzi. Połączyłem się z Rekruterką i Menadżerką Zespołu (jeżeli dobrze pamiętam to zespół liczy 12 osób). Praca głównie Home Office. Na rozmowie usłyszałem, że oprócz obowiązków wypisanych w ogłoszeniu (całe omówienie dotyczące INEAstuff), będę robił coś jeszcze w np. Orange. Sama rozmowa Ok, tylko było za dużo doszukiwania się jakiś negatywnych relacji z aktualnej pracy, których nie ma. Na pytanie o oczekiwanie zarobki powiedziałem że 5000 brutto to dziewczyny z którymi rozmawiałem na sekundę zamarły. Zapytały mnie czy wypłata w innej formie by mi odpowiadała (czyli inna, mniejsza podstawa + prowizje), finalnie nie dowiedziałem na jaką wypłatę mógłbym liczyć, bo temat uciekł na benefity. Na końcu dziewczyny obiecały mi, że do 2 tygodni dostanę odpowiedz zwrotną w sprawie rekrutacji, no ale nikt się nie odezwał. Uważam, że jak ktoś już na samym początku nie wywiązuje z obietnic to Red Alert od pracodawcy. Tak czy siak dziękuje za rozmowę i pozdrawiam

@Kandydat Back Office

Dzień dobry, przykro nam, że nie jest Pan zadowolony z naszego procesu rekrutacyjnego. Dokładamy wszelkich starań, żeby był on przejrzysty i przyjazny. Rekrutacja, o której Pan pisze została wydłużona ze względu na dużą liczbę kandydatów. Bardzo przepraszamy za brak odpowiedzi we wskazanym wcześniej terminie. Rozbieżność w adresach e-mail wynika z tego, że spółki działają w jednej grupie, gdzie proces rekrutacyjny zgodnie z rozmową dotyczył zatrudnienia w INEA, ale nasz zespół HR jest w Fiberhost. Przypominamy, że zawsze może się Pan skontaktować bezpośrednio z rekruterką, która chętnie odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Pozdrawiamy, Zespół HR

Inea lubi likwidować stanowiska kobietom wracającym po macierzyńskim do pracy pod płaszczykiem zmiany struktury organizacyjnej. Kiedy kobieta zajdzie w ciążę nie zatrudniają nowej osoby na umowę zastępstwo, tylko na etat tej kobiety, jeśli więc nie zajdzie potrzeba zwiększenia liczby stanowisk w dziale lub nie powstanie nowy etat dla osoby z danymi kompetencjami młoda matka zostaje na lodzie. Oczywiście takie działanie nie jest zgodne z prawem, ale pracodawca posiada doświadczenie w tym jak je omijać.

Dziękujemy za opinię. Pragniemy podkreślić, że zawsze działamy w granicach prawa i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem Human Capital (rekrutacja@inea.com.pl) w celu wyjaśnienia sytuacji, ponieważ jest dla nas niezrozumiała.

kandydat

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w tej firmie? Czego się spodziewać?

Firma nie szanuje osoby aplikującej o pracę. Brak, chociażby 'dziękuję' za czas poświęcony na zapoznanie się z firmą i rozmowę rekrutacyjną, mimo deklaracji informacji zwrotnej w ciągu dwóch tygodni. Nie polecam!

@Marcin

Dziękujemy za kontakt. Zdarza się, że wysyłamy wiadomość mailową jeżeli osoba rekrutująca nie może się skontaktować telefonicznie. Proszę sprawdzić skrzynkę w "spam', być może tam utknęła wiadomość. W razie kłopotów proszę napisać maila bezpośrednio do osoby prowadzącej rekrutację.

Ewelina
@Marcin

Marcin, może kandydowałeś na Back Office Specialist? Doszliście do tematu wynagrodzenia? Które chętnie poznałabym, nie ukrywam:)

@INEA sp. z o. o.

@INEA Nic nie utknęło w spamie. Po prostu nic nie wysłaliście i szukacie wymówek :)

@INEA sp. z o. o.

Pięknie wymijająca odpowiedź. Umiem obsługiwać skrzynkę mailową, a na nieodebrane połączenie obdzwonić. Za to pracownicy waszej firmy nie potrafią wywiązać się z deklaracji, którą sami składają. Nie fajnie!

@Marcin

Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji. Chcielibyśmy Cię zapewnić, że sytuacja, która Cię dotknęła, nie była celowa. Powyższa wiadomość była jedynie wskazówką do sytuacji, która mogła się wydarzyć. W dalszym ciągu zachęcamy Cię do kontaktu z osobą prowadzącą dany proces rekrutacyjny w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Specjalista ds. Back office zawiera informacje o możliwości pracy zdalnej , czy rzeczywiście tak jest. Mieszkam w Małopolsce:)

p
@345

niestety czeste wizyty w biurze sa wymagane

@p

Rewelacja ;) w ogłoszeniu zupełnie inaczej to wygląda

Alicja
@123

Zależy w sumie jak częste, one to związane z pracą bezpośrednio czy tu są jakieś spotkania w działach cykliczne? wiadomo?

@Alicja

W przypadku wyżej wymiennego stanowiska pracujemy w modelu hybrydowym ponieważ pracujemy z dokumentami. Na ten moment w biurze pojawiamy się 2-3 w miesiącu :)

Wiktoria
@INEA sp. z o. o.

Właśnie mnie też ciekawi ten wątek pracy zdalnej. Jakie narzędzia firma udostępnia do pracy w domu? Tak klasycznie, czyli laptop i telefon, czy też np. drukarkę i wygodny fotel biurowy?

@Wiktoria

Wiktorio dziękujemy za przesłanie zapytania :). Każde stanowisko w naszej firmie ma przypisane odpowiednie narzędzia. Oprócz takich standardowych jak laptop i telefon możemy liczyć na dodatkowy monitor, czy odpowiedni zestaw słuchawkowy z redukcją szumów itp. Osoby, które potrzebują doposażyć swoje domowe biuro mogą przez nasz wewnętrzny system złożyć zapotrzebowanie na fotel, a nawet biurko :). Dodatkowo naszym pracownikom oferujemy Internet pracowniczy za 0zł.

Młody

Jak wygląda wdrożenie do pracy? Czy koniecznie musi się odbywać stacjonarnie w biurze w Wysogotowie? Czy pracodawca organizuje dojazdy dla pracowników?

@Młody

Dziękujemy za przesłane zapytanie :) Wdrożenie jest podzielone na szkolenie ogólne oraz szkolenie stanowiskowe. Szkolenie ogólne dotyczy wszystkich nowozatrudnionych pracowników trwa 2 dni i jest zdalne. Natomiast szkolenie stanowiskowe również dotyczy wszystkich nowozatrudnionych pracowników i jest ono hybrydowe lub zdalne w zależności od stanowiska. Tak samo czas szkolenia jest uzależniony od stanowiska, na które zostaje zatrudniona dana osoba :).

Nat

Jedna z najlepszych firm w których dotychczas pracowałam. Świetna atmosfera, pieniądze na czas,możliwość rozwoju oraz awansu.

@Nat

A jakie macie możliwosci rozwoju? Są jakieś szkolenia?

Nat
@Anna

Są szkolenia wewnętrzne i pomocny lider ,który czuwa nad wszystkim oraz zespół, który również jest bardzo pomocny

@Anna

Nasi pracownicy chętnie uczestniczą w różnych procesach rekrutacyjnych tylko w ubiegłym roku aż 131 naszych pracowników awansowało wewnątrz organizacji (awanse pionowe i poziome). Dodatkowo posiadamy platformę e-learningową, gdzie znajdują się różnego rodzaju szkolenia dostępne od ręki np. szkolenie z excel'a poziom średniozaawansowany. Ta sama platforma również daje nam dostęp do różnych webinar'ów, które odbyły się np. przed dołączaniem nowego pracownika do organizacji :). Dział szkoleń systematycznie organizuje szkolenia pod nazwą "Rozwojowe środy" o różnej tematyce. Chęć uczestniczenia w szkoleniu warto zgłosić przełożonemu, tak by wspólnie zorganizować na to przestrzeń :)

Ewelina
@Nat

A jak finansowo to wygląda w tym paskudnym czasie kryzysu? Zastanawiam się nad wysyłaniem CV na Back Office Specialista, ale nie chcę w ciemno. Może Ty, albo ktoś z pracowników wie, jakie widełki są na tym stanowisku?

jowisz68

Każdemu kto chce przenieść swój numer telefonu komórkowego nich polecam mówić wyraźnie ze się chce to a to ja powiedziałem ze chce abonament za 14,99 dostałem na 24 miesiące taki chociaż był na stronie ze pierwsze 3 miesiące są po 1zł ,ale tego już nie powiedziałem ,nastepnie przenosiłem numer 3 miesiace bezskutecznie inaczej z daleka od tej firmy nie mozna z nikim sie dogadac pisza ponawiaja i nic to nie zmienia nigdy nic gorszego mnie w życiu nie spotkało dajcie 5 zł wiecej i miejscie ok nie polecam z całego serca jak zyje nie miałem takiej sytuacji błagałem 20 razy o ponowienie przeniesienia numeru konsultanci nic nie moga pisa do osoby która sie tym zajmuje i nic sie nie dziej 3 miesiace i sie nie udało jak ktos tam pojdzie musi miec kłopoty z mózgiem odradzam nawet polecam kontakt firmie z moja osoba nawet reklamacje nic nie dawały masakra

Zielonka

Część, Jak wygląda praca na stanowisku specjalista ds.windykacji?(zdalnie) Jakie zarobki? Czas zatrudnienia, atmosfera?

Bart Bartosz

Od kwietnia 2022 roku staramy się o podłączenie internetu. Po kilku miesiącach otrzymaliśmy informację, że występuje problem ze spawami światłowodu (powtórzę, tak po kilku miesiącach). Rzetelny deweloper usunął usterkę w przeciągu dwóch tygodni. Usunięcie usterki zostało natychmiast zgłoszone do dostawcy. Od początku września cisza. Inea olewa mieszkańców Gwiazdowa (k. Kostrzyna) kompletnie. Nie udziela odpowiedzi na maile. Na infolinii nikt nie chce udzielić konkretnej i rzetelnej informacji. Kompletny brak profesjonalizmu, zaangażowania. Nie polecamy tej firmy, jeśli będą mieli Państwo możliwość wyboru dostawcy, zachęcam do wyboru kogoś innego.

Justyna
@Bart Bartosz

No a Ty masz możliwość wyboru kogoś innego czy nie ma takiej możliwości tam gdzie mieszkasz? Bo ciekawi mnie czemu mimo wszystko czekasz tyle czasu na ich usługi...?

Mat

Na stronie firmowej czytamy: "PEŁEN FEEDBACK Niezależnie od wyniki procesu rekrutacji otrzymasz od nas informację zwrotną po spotkaniu". Jest to wierutne kłamstwo i odrzuceni kandydaci po prostu są olewani i traktowani jak powietrze. No cóż, jakość HR taka sama, jak usług...

Macius

do jakiego działu startowałes Mat

zaciekawiony
@Mat

Na jakie stanowisko kandydowałeś?

@Mat

Cześć MAT, dziękujemy za podzielenie się opinią. Każda informacja jest dla nas cenna, bo dzięki temu możemy stale usprawniać nasze procesy. Tak, jak wskazujesz standard prowadzonych przez nas procesów rekrutacyjnych zakłada informację zwrotną do każdej osoby, która odbyła z nami rozmowę rekrutacyjną. Staramy się być w kontakcie z kandydatami i przekazywać im pełny feedback po spotkaniu niezależnie od decyzji. Zdarza się, że osoby, do których dzwonimy nie odbierają od nas telefonu - wówczas informację z uzasadnieniem wysyłamy drogą mailową. Zależy nam, by zweryfikować temat i potrzebujemy w tym celu więcej informacji. Jeżeli zatem rekruter do Ciebie nie zadzwonił ani też nie masz od niego wiadomości w skrzynce mailowej (wysłanej poprzez system eRecruiter), to odezwij się do nas bezpośrednio pisząc na adres rekrutacja@inea.com.pl i prosimy, podaj szersze informacje.

@Mat

Tu pracownik nie ma nawet FEEDBACKu, a co dopiero rekrutujący. Ten FEEDBACK to może otrzymasz po wręczeniu zwolnienia.

@.

Bieżący feedback to umiejętność, którą wciąż doskonalimy. Staramy się do każdego wracać z informacją zwrotną i jesteśmy otwarci na przyjęcie perspektywy Pracownika zarówno przez kontakt bezpośredni, czy też przez system temu dedykowany.

Jo
@Mat

Co do feedback-w pełni zgadzam się z przedmówcą... Zero kontaktu zwrotnego, co dla mnie oznacza brak szacunku do drugiego człowieka

@Jo

Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji. Dołożymy wszelkich starań, by takie sytuacje nie miały miejsce. Z chęcią naprawimy swój błąd. Prośba o kontakt mailowy z osobą prowadzącą rekrutacje lub rekrutacja@inea.com.pl

kandydat

witam wszystkich. Na portalu pracuj.pl pojawiła się oferta pracy na stanowsiko specjalista ds controllingu. Czy ktoś z pracowników mółby przybliżyć temacik? w sensie czy warto finansowo, jak atmosfera w dziale, czy zgrany i otwarty zespół na nowych ludzi? możliwości awansu, rozwoju? czy oferta pracy jest wynikiem powiększenia działu czy też wynikiem "ucieczki pracownika"???? jestem spoza Poznania, więc tu w grę wchodzi przewaga pracy zdalnej. Będę wdzięczny za wszelkie info. Pozdrawiam serdecznie

@kandydat

Rekrutacja jest wynikiem powiększenia zespołu Controllingu w spółce INEA. W całej organizacji stawiamy na współpracę, bazujemy na zaufaniu i transparentności. Nie ma u nas przestrzeni na nudę :). Zapraszamy do złożenia aplikacji i zadania wszelkich nurtujących Cię pytań podczas spotkania rekrutacyjnego.

Średnio jak często trzeba się pojawiać w biurze będąc na stanowisku projektanta lub kierownika projektu? Wysogotowo to odległe miejsce nawet patrząc z perspektywy większości mieszkańców Poznania, nie wspominając o osobach które np. nie mają samochodu.

Jak długo czekaliście na odzew z INEA sp. z o. o.? Oddzwaniają zawsze?

karol

Tak to profiesjoalna firma, nigdy nie mialem z nimi problemow

Zostaw merytoryczną opinię o INEA sp. z o. o. - Poznań

• Jak się pracuje w INEA sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy INEA sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w INEA sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy INEA sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w INEA sp. z o. o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

INEA sp. z o. o.