NEWAG

Opinie o NEWAG

Lara

Przewidujecie tak długo, że firma zbankrutuje, no i to się jednak nie dzieje, jak patrzę. Sama tu trafiłam po aktualnej ofercie pracy, na kontrolera jakości. Pracował ktoś? W ogóle w jakich szkoleniach można wziąć udział, o których wspominają? Komuś się udało awansować?

Aleksander

Oni bankrutują od 2016 roku, od momentu kiedy Prezydent tam rządził. On gdzie nie wszedł, to collapse Bessa... . Teraz też ta firma jest pod kreską i bankrutuje, to jest bomba. Kwestia czasu, na kredytach jadą. Ludzi poniżają, ja miałem propozycję tam pracować, ale czułem w 2015 jak to skończy . W Nowym Sączu, wszystkie takie firmy są, bo mają układ z Ratuszem. Ludzie uciekną stąd, bo są poniżani i przyparci do muru i skończy ten Nowy Sącz jak Tarnów. Znajomi mi opowiadali, czemu uciekają do innych siedzib składania taborów kolejowych, bo w NS jest jak w (usunięte przez administratora)

Madzia

A ktoś opowie o stanowisku Młodszy Specjalista ds. Certyfikacji i Homologacji Pojazdów? Pytam bo trafiłam na internetowe ogłoszenie i ciekawi mnie to, czy można z tej posady awansować? Ile trzeba przepracować, aby awansować na Specjalistę, bez nazwy Młodszy? 2 lata wystarczy?

Honorka

Nie wiem, czy ta oferta będzie jeszcze zaktualizowana, ale były kiedyś przyjęcia na Młodszego Specjalistę ds. Certyfikacji i Homologacji. Coś co by pasowało mojemu chłopakowi. To ogólnie jest z przeszkoleniem czy bez? Młodych ludzi firma chętnie przyjmuje?

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie NEWAG? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Młodszy Specjalista - Technolog.
Stefan

W Nowym Sączu zarobki są bardzo niskie,jest to spowodowane wykluczeniem komunikacyjnym regionu.Poza tym w okolicach Nowego Sącza mieszka bardzo dużo ludzi i są chętni do pracy obojętnie za jak stawkę.Ludzie tutaj tradycyjnie mają duże rodziny i dlatego chętni do pracy za najniższą krajową zawsze będą,słowem ludzi do pracy tutaj nigdy nie braknie.Ludzie nie chcą stąd wyjeżdżać tylko nowe domy budują .Na stronie FAKRO niekorzystne wpisy usuwają non stop w Niedzielę też.,tak się boją PRAWDY!Pozdrawiam

Czy można liczyć w NEWAG na prywatną opiekę medyczną?

Danuta

Piszę w związku ze starszą ofertą na suwnicowego. Trochę w nadziei, że czasem jeszcze się zdarza rekrutacja. Wiadomo, ile wymagają doświadczenia i czy są skłonni przyuczyć?

Danieli09

Kietoniku wydziału number 3 przyznaj się ile bierzesz pod stołem za leniow z Ukrainy????

Agata

Czyli co, tylko kobiety mają szansę na awans? Wcześniej coś czytałam, że awans to raczej po rodzinie tutaj, to jak to w końcu jest? Jak są traktowani ci nieposłuszni pracownicy?

Obserwator

I tu masz rację parę tygodni temu był ciekawy wpis opisujące działalność liderów z wagonówki prawda bardzo ich poruszyła bo po godzinie poprostu go usunęli a wszyscy dobrze wiedzą jak była przekazywana zmiana liderów i zwalniani pracowników z długoletnim doświadczeniem a nowicjusze (usunięte przez administratora)

Franek

Czy ktoś może powiedzieć jak wyglada proces rekrutacji oraz jakie są rzeczywiste wymagania na stanowiska konstruktora ?

Krzysztof

Dzień dobry chciałem spytać czy jak jestem po rozwodzie była żona mieszka oddzielenie i mam córkę co ma 30 lat która też mieszka odzielnie i jest mezatką to mogę starać się o przyjęcie do Newag?Czy należy mi się karta dużej rodziny?.

Aneta

A czemu tylko Ukraińców przyjmjują? Dają im umowy i normalną pensję? To jak ktoś ma doświadczenie i wysokie kwalifikacje i jest Polakiem to się nie dostanie?

Robert

Dlaczego nikt żadnych opinii nie pisze?Myśle że musi być super i wszyscy są bardzo zapracowani i zadowoleni.Przesyłam pozdrowienia krajowe...i zagraniczne.

@Robert

Poczekaj po nowym roku co szykuje się to samo co w Fakro wolne piątki ale czy to legalne jest ????

Kami
@Robert

Nikt nie pisze bo newag się kończy wola Ukraińców od Polaków a ci Ukraińcy nic nie robią nie długo newag zniknie dzięki takim leniom jak ukr

@Blady

zapowiedzieli już wam, że je wprowadzą? ciekawa byłabym argumentacji, co mówili i jakie jeszcze zmiany się szykują?

Grażyna
@Blady

Jak z tymi wolnymi piątkami? One zostały w ogóle wprowadzone? Ogólnie to jak to z nimi jest? Mając dodatkowy dzień wolny zarabia się tyle samo?

Bombel
@Grażyna

Wolne piątki a Ukraińcy będę siedzieć po 12 godzin za ten twój wolny piatek

Gonzo
@Grażyna

Ja to tylko współczuję tym którzy w tej chorej firmie pracują.. sam tam pracowałem 3 lata temu i wydawało mi się że to najlepsza praca.. po zwolnieniu się z Newagu śmiało stwierdzam że Newag to jednak najgorszy zakład pracy jaki można zaliczyć w Nowym Sączu..

@Gonzo

Też w tym (usunięte przez administratora) pracowałem w tamtym roku się zwolniłem i nie żałuję wszędzie ci dadzą taka stawkę na stanowisku o wiele lepszym bez hałasu i (usunięte przez administratora)

@Gonzo

to po czym tak z ciekawości sądziłeś, że są najlepsi skoro nagle taka zmiana o 180 stopni? czymś musieli jednak zadowalać w trakcie pracy

Bronisław

A ile tu przerwy przysługuje i czy w pomieszczeniu socjalnym jest gdzie zaparzyć sobie kawę? Napisz też coś o warunkach pracy na stanowiskach. Jest czysto bez hałasu? Pytam, bo nie znoszę hałasu.

Darek

Mam takie pytanie czy w Newagu ludzie na L4 czesto.idą? czy nie?Bo w Fakro to 90%zalogi kilka razyc w ciagu roku choruje..myślę że tam są z tego zadowoleni bo jeśli nie chorujesz to podpadnięty jesteś ze prace na serio traktujesz.W Fakto to se mozesz 3/4 roku chorowac ..i masz do końca zycia prace prwną .Oni tak lubią.A jak jest w Nrwagu?.Bardzo prosze o odpowiedź.Pozdrawiam.

Beznicku
@Darek

Możesz chorować...a jak nie chorujesz to dostaniesz dodatkową roczna premię około 700 zł...co daje jakieś 40 groszy do każdej przepracowanej godziny w roku ????. Tak że warto ????????????????????????????

Jakie są warunki zatrudnienia w NEWAG?

MądryPoSzkodzie

Tragiczne. Niskie wynagrodzenie podstawowe. Nie daj się zwieść historiami o premiach - dostaniesz je tylko jeśli jesteś znajomym kogoś wyżej. Szkolenia wybierane przez „kierownictwo” które nie ogarnia obsługi papieru toaletowego, wiec ich poziom jest tragicznie niski. Szkolenia często niedostosowane do wymagań. Możliwości awansu brak. Chyba że zgadzasz się na penetrację dwunastnicy rękami przełożonego żebyś odwalał czarna robotę. Zero godności i kręgosłupa moralnego i coś możesz nawet osiągnąć.

Kamila
@MądryPoSzkodzie

A mówicie że te szkolenia nie są dla was satysfakcjonujące? Może jakieś lepsze by wybrali?

Frans
@MądryPoSzkodzie

Premie dostają pupile,i ciekawe jeszcze za co. Zwykły szarak (usunięte przez administratora)a za dwóch i jeszcze jest źle bo masz czas na jedzenie czy papierosa a w tym czasie powinieneś zrobić sto innych rzeczy. Kierownictwo śmiech poprostu. Gdy słyszysz obraźliwe słowa od kierownika od którego 24/h czuć piwem l, (usunięte przez administratora) nosem to cieszę się do dziś że już dawno tam nie pracuje

Paulina
@Frans

A wiesz za co oficjalnie dostaje się premie? Są jakieś normy do wyrobienia, warunki konkretne?

Czarna
@Frans

Dokładnie. Stara Kolonia rządzi,kradnie co tylko może. Alkohol i inne używki są na porządku dziennym. Taki hudy ale nie gruby kierownik wyniósł z firmy co można było, ale nikt tego nie widzi, no bo po co. Sprzeda i jest na cukier puder.

Łucja
@MądryPoSzkodzie

Kto deleguje ludzi do szkoleń i o tym decyduje, skoro uważasz że nie pasują do wymagań?

Wiewióra
@Łucja

Ha Ha jakie szkolenia miłościwie nam panujący krül Julian (Luis) mianuje na stanowisko kierownika ludzi po podstawówce którzy mają problem z obsługą kompa nie ma pojęcia odczytać lub wysłać email nie mówiąc o rozliczeniu godzin pracownik musi robić to za niego bo inaczej (usunięte przez administratora) i po premi na kierownika powinno się mieć minimum średnie wykształcenie a taki ZIELARZ (hudy)to czuje się jak prezes brak wiedzy kultury inteligencji do zarządzania grupą ludzi.(usunięte przez administratora)smród alkoholem codziennie na odległość czasami sierota to sam nie wie co mówi.

@Wiewióra

alkohol? i co nikomu to nie przeszkadzało nigdy dlatego nikt nie zgłaszał? jeśli to prawda to wpływało to jakoś konkretnie na warunki pracy? ogólnie chciałam dopytać o prace bez atmosfery, jej specyfika jaka jest, normalnie można pracować?

Janusz
@Wiktoria

Ja się pytam taki duży zakład 21wiek jakieś dziwne świstki przepustki wypisywane a później wyrzucane do (usunięte przez administratora) i co niektórzy liderzy i kierownicy wychodzą ile chcą i kiedy a na koniec miesiąca to mają najwięcej nadgodzin a wystarczy wystarczy wprowadzić system odcisku linii papilarnych przy wejściu wraz z alkomatem i temat załatwiony (przytoczę słowa Wiewióry)Zioło to często korzystaj i z 8 godzin czasu pracy jest może 5 a ile nadgodzin i jeszcze jedno gdzie w takim zakładzie jest dział BHP żeby sprawdzał pracownika liderów odzież ochronna pracownicza nie obowiązuje od kiedy przecież chodzą po hali między pojazdami BHP wagonuwka.

Mam doświadczenie w pracy jako Spawacz. Myślicie, że firma NEWAG będzie w przyszłości potrzebować takich pracowników?

Gonzo

Teraz to zwalniają jeśli nie jesteś Ukraińcem to zapomnij o przyjęciu do pracy

@Gonzo

Dlaczego to robią, co się dzieje? I w czym niby Ukrainiec ma być gorszy od Polaka?

@Wiktoria

ukraińcy są nie tykalni Polaków wyrzucają ukraińców zostawiają ja tego nie rozumiem

@Blady

No jeśli serio tak jest to też nie wiem czemu, może tych co to robią należy wprost o to spytać? wszystkim płacą tak samo?

Wyrocznia.

Wogole taki zakład jak Newag nie powinien istnieć ten cały dyrektor Luis masakra jakaś a ci kierownicy i brygadziści biorą jakieś dopalacze wystarczy popatrzeć na braci (usunięte przez administratora) Ch Goście wysuszeniu jak kabanos .

Halina

też prawda ... a jak się w nie nie chodzi to jak się pracuje, gorzej, neutralnie ?

klerdobudy

Patrząc na potworne błędy w pisowni ludzi opiniujących Newag, to dziwię się że ich ktokolwiek do pracy przyjął i zatrudnia, toż to analfabeci i prymitywni osobnicy!

studenciak

Czy w Newagu jest możliwość dostać się na stanowisko konstruktora lub technologa będąc w trakcie studiów inżynierskich?

Ghyty
@studenciak

Tak

Kamila
@Ghyty

A da się połączyć studia z pracą? Czy to raczej dla studentów zaocznych stanowisko?

dyletanci

Z punkty widzenia kandydata na pracownika oceniam tą firmę Negatywnie. Już spieszę z wyjaśnieniem: podczas procesu rekrutacji udało mi się przejść 2 pierwsze etapy rekrutacji, wszytsko wydawało się zajebiście i wgl. Aż tu nagle przychodzi do mnie mój obecny pracowdawca i pyta się mnie czemu chce iść do Newagu! Okazuje się że szawny mój Pan rekruter zadzwonił w mojej sprawie do mojego obecnego pracodawcy i kulturalnie sie zapytał czy nie stoi nic na przeszkodzie aby ten pracownik mógł teraz u mnie pracować!!! No to po prostu cyrk! Co miał powiedzieć mój obecny pracodawca?? Tak weźcie sobie, weźcie?! Nie dość że złamaliście prawa ochrony danych, to jeszcze narażacie mnie w mojej obecnej pracy na konsekwencje! Masakra...

Bokser
@dyletanci

W newagu tak to dzila ze majstrowie kierownicy dyrektorzy wydzialuw czuja sie bogami ja mam wladze to mi wszystko wolno panie.Nie polecam

Loczek
@dyletanci

To na co czekać poprostu PUSTAKA rekrutera podaj do sądu za posługiwanie i przetwarzanie twoich danych osobowych bez wyrażania zgody i tępak nich się doszkoli a na to jest paragraf odpowiadzialnośći karnej a za tobą pujdą inni kturzy zostali niesłusznie zwolnieni lub przeniesieni na gorsze stanowiska przez takich cwelůw tępakůw ćpunuw i śmierdzieli co ledwo potrafią chodzić na nogach po spożyciu i takie ofiary zajmują kierownicze stanowiska żenada a dyrekcja przymyka oczy.No to działaj kolego pozytywnie

Maly
@Loczek

Dokładnie tak jest na stanowiskach prowadzących goście bez klasy problemy z alkoholem prochami pół zakładu o tym wie ale straszą pracowników i to górze pasuje pozdro Pudziany ze starej koloni.

Snajper
@Maly

Maly dokladnie tak jak muwisz gura wszystko wie i wszystko idzie pod dywan dyr luis kier hudy robiq takie waly ze co ma wartosc za brama NEWAGU wszystko wynosza i spierzeniaja zeby bylo na flache tylko ciekawe czy pan Jakubas wie wszystko teraz juz tak koniec tego cwaniactwa panie Jakubas za brame newagu wyjechal panu poojazd 5 czlonowy przygladnij sie pan temu kier hudy kilometry kabli i nie tylko wyprowadzil z pana firmy to nie moje to mozna (usunięte przez administratora) komuch smierdziel a luis to popiera fachowcuw zwalniaja a szumowiny zadza panieJakubas zrub pan kontrole w swojej firmie zle sie dzieje.

Bronisław
@Snajper

. I właściciel tego nie widzi? Dziwię się. Bo w takim razie przez palce przelatują mu pieniądze. A propos pieniędzy, to ile kasy dostają pracownicy na zwykłych stanowiskach, skoro firma taka rozrzutna?

Inżynior

Jak długo trwa proces rekrutacji na stanowiska inżynierskie?

Zostaw merytoryczną opinię o NEWAG - Nowy Sącz

• Jak się pracuje w NEWAG?

Zobacz opinie na temat firmy NEWAG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEWAG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 11 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

NEWAG