Sunreef Venture S.A.

Opinie o Sunreef Venture S.A.

Widzieliście, że Sunreef Venture S.A. poszukuje nowych pracowników? Czy warto tam pracować?

Taki jaki

Poczytaj opinię, chyba że chcesz być (usunięte przez administratora)

Stary

Ta firma to pomyłka z porażką nie polecam nikomu . (usunięte przez administratora)

fnatikk50

Napisałem do nich maila z zapytaniem ile są zarobki na rękę na stanowisku Asystent Działu Zakupów. Oczywiście, bo nikt nigdy nie piszę zarobki, pewnie myślą że ludzie muszą pracować za darmo. Otrzymałem odpowiedź że "tyle co chcesz, i nie musisz przychodzić do pracy". Jestem ciekawy co to za idiota u was siedzi który tak odpowiada na adekwatne zapytanie.

frfr
@fnatikk50

PEwnie to ktos z pokolenie GenX,35-45 lat,ktoremu sie wydaje ze samo poruszenie kwestii zarobkow zakrawa o zle maniery. Ludzie wychowani w poczuciu ze pieniadze to temat taboo,nie powinni zasiadac na stanowiskach kierowniczych czy w PR,bo nie umieja tego

axax
@fnatikk50

W Sunreef kasa to wielkie taboo. Na umowie o pracę jest punkt mówiący o tym, że nie możesz rozmawiać ze współpracownikami o zarobkach. Dzięki temu dochodzi do takich sytuacji że w jednym dziale na tym samym stanowski jedni zarabiają 2500 netto a inni 5000 za tę samą robotę.

gruby
@fnatikk50

pewnie ten sam idiota redaguje i zamieszcza ogloszenia: nowy zawód : Młodszy Uruchomieniowiec Systemów Elektrycznych? normalnie elektryk/automatyk/rozruchowiec ,zreszta slabe zarobki musza byc skoro caly czas kogos szukaja.

Dr
@axax

I ta wiesza stawkę dostaje Ukrainiec,, który nie umie dobrze mówić po polsku i ledwo co się zatrudnil

Gumofilc
@gruby

Zarobki przecietne za to praca bez zadnego wprowadzenia, idz uruchom łódkę. PR firmy wprowadza w blad, ludzie bez wiedzy dyktuja robote tym wyksztalconym. Strona elektryczna lezy, nie ma czasu na nic, robic byle jak i jedyne co jest respektowane to nie wchodzenie na jednostke w butach. Ludzie po mokrym i sliskim pokladzie biegaja w skarpetach, zeby nie porysować bo 500 kary. Szef tylko mercedesy kupuje a jego syn zatrudnia kolegow i bawi sie w deweloperke. Wytrzymalem 6 miesiecy... Glupota brygadzistów, kierownikow nie do przeskoczenia.

@fnatikk50

Potwierdzam wszystko to co piszą ludzie w tych komentarzach, Właściciel potrafi dopuścić się rękoczynów, wyzywa swoich pracowników, traktowanie uwłaczające człowiekowi. Warunki socjalne fatalne, gołębie robią na pracowników, a pracownicy muszą korzystać z suwnic niedopuszczonych do użytkowania i dodatkowo gryzą ich tam pchły przenoszone przez gołębie. To jaki kontrast jest w tej firmie i jak można traktować ludzi dla pieniędzy jest przerażające. Piękne jachty i luksus a z drugiej strony poniżanie pracowników i fatalne warunki Niech francuz sobie tak traktuje francuzów, a nie polaków ! Nie pozwólcie sobie na to !

@fnatikk50

Niestety ja niejednokrotnie spotkałam się w firmie z sytuacją, że jak się o coś zapytało, to zamiast dostać rzetelną odpowiedź, to słyszałam właśnie coś podobnego. Czuli się urażeni, że śmiesz o coś pytać, a odpowiedź była taka, że ręce opadają, ani trochę pomocna i generalnie radź sobie sam.

Czy oprócz pensji podstawowej jest wypłacana jakas premia dla pracowników biurowych?

Zenonzzadpupia

Nadgodziny + premie jeśli wyrobisz odpowiednia ilość ich ilość. Premii jako takiej nie ma.

Hydraulik

Rekrutacja nie doszła do skutku. Po przybyciu na godzinę 15 udałem się do biura na 3 piętrze. Tam Pani w sekretariacie powiedziała mi, że mam zejść na dół i czekać przed wejściem do budynku na kierownika. Po 30 minutach czekania nikt się nie pojawił więc zrezygnowałem . Nie polecam firmy. Jak tak traktują potencjalnych pracowników to chyba nie warto tam pracować.

Brak

Krótko o firmie Sunreef: dzisiaj mnie zwolnili, bo przez swoję parametry fizyczne nie dałem rady wleźć w otwór w suficie salonu jachtu do wykonania swoich czynności. Nie jestem za gróby (84 kg), po prostu otwór był za mały. W kadrach jak zapytałem czy może są miejsca na innych działach, dostałem odpowiedź że kierownik który mnie zwolnił, się nie zgadza na to żebym ja pracował na innym dziale.....!!!! ......u mnie brak słów.

Pawel

na jakim dziale pracowałeś?

Hydraulika.

Monter

Doki czy tarcica??

Monter

Myślisz że tak ciężko w tym dziale?? Zastanawiam się czy aplikować?

@Monter

Zależy na jakiego kierownika trafisz. Więc ja do tego samego co dziś mnie zwolnił napewno bym nie poszedł. Przepracowałem aż 7 dni... Od wtorku do wtorku (również w sb i nd), i przez takie coś zwalniać pracownika.... Nu to ja uważam że to jest chore.

Czy w Sunreef Venture S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Poinformowany

Nie

Xyz

Byłam u nich na rozmowie ale obiecywali że dostanę informacje zwrotna. A nie dostałam.

Ktoś
@Xyz

straszne, jak z tym żyć ... ja bym wziął telefon, wykręcił numer, zadzwonił i zapytał o wynik rekrutacji.

Ptyś
@Ktoś

@Xyz po takiej odpowiedzi HR wiesz ze nawet nie warto, albo powiedziałeś za wysoką stawkę albo nie spodobałeś się przyszłemu szefowi, nie lubią tu tych mądrzejszych bo boją się o swoje posady

Leouch

Złożyłem cv, zaprosili na rozmowę, mieli(niezależnie od wyników) dać znać w przeciągu tygodnia. Mija trzeci tydzień i brak odzewu. MI nie zależało specjalnie, ale jest to chamskie zachowanie. Tylko zmarnowałem czas.

Słonik
@Leouch

Leouch, no to jak ci nie zależało to co masz pretensje :D ?? Mnie nie przyjęli na projektanta, zadzwoniłem jeszcze przed upływem 2 tygodni, bo powiedzieli, że jak chcę to mogę śmiało dzwonić. Poprosiłem o informację zwrotną po spotkaniu, oddzwonili po dniu i podziękowali i dali uzasadnienie. Korona mi nie spadła, pracuję gdzie indziej. Jak zależy to człowiek potrafi za słuchawkę złapać, tym bardziej, że do mnie dzwonili z komórki - ja nie miałem problemu i pracę mam. Ogólnie proces okej, nie dla każdego robota, m.in dlatego, że mają open space i nadgodziny. Więc raczej nie każdy to lubi, ja nie byłem zachwycony, ale biorę pod uwagę, że niektórzy to lubią. Co ważne odbierają telefony i rzeczywiście dają te odpowiedzi, a nie mówią, że "proces trwa..."

Rambo
@Słonik

Dokładnie tak. Ja dostałem zaproszenie na rozmowę po 3 tygodniach od wysłania CV, informację zwrotną następnego dnia, zacząłem pracę dwa tygodnie później. Nie ma reguły. Co do pracy fakt, duże tempo, dużo obowiązków ale i pensja wyższa niż na rynku (przynajmniej w moim przypadku). Prac w tej firmie to na pewno nie dla tych co marudzą, kręcą się i patrzą na zegarek kiedy kiedy pracy. Liczą się efekty, ale i czasem trzeba na klatkę przyjąć strzał (czasem nawet niesłusznie, jak wszędzie, takie życie). Firma w rozwoju, coraz to nowe projekty, nowe biura i stocznia, dla mnie ok.

Pae
@Rambo

Hej, a na jakie stanowisko aplikowales?

Rambo
@Pae

biurowe :-)

Desinger

Witam, Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda praca w Sunreef na stanowisku konstruktora. Chodzi mi m.in. o warunki pracy, warunki finsanowe, atmosferę, organizację :) Ktoś się podzieli informacjami?

Pytankooooo

Witam , Może ktoś powiedzieć coś i kierowniku budowy jachtu? Duża rotacja ? Jak wyglądają obowiązki ? Może ktoś coś słyszał o zarobkach ?

Czy w Sunreef Venture S.A. zatrudniani są obcokrajowcy?

Zenonzzadupia

Owszem, na produkcji ale w biurach też.

X

Dzień dobry, Chciałem zapytać czy obecnie wciąż są wakaty na stanowisko konstruktora (2 lata doświadczenia jako konstruktor), jest możliwość rekrutacji zdalnej (mieszkam na drugim końcu Polski, chce się do Gdańska przeprowadzić), czy jest możliwość rozwoju?

vivon
@X

Witaj, Opowiesz o swojej rekrutacji? Może wiesz, ile może tam zarobić konstruktor z doświadczeniem? Ewentualnie ile Ty powiedziałeś i jak zostało to odebrane?

Pik
@vivon

Maksymalnie około 3500 złotych netto.

Zenonzzadupia
@Pik

To jestem ciekaw Twojego doświadczenia xD Na dzień dobry dostałem znaczenie lepsze pieniądze mimo tego że to moja pierwsza praca w przemyśle stoczniowym.

Slawek

Niedawno w Sunreef na nocce zginął człowiek.Przykre i smutne.Ciekawe czy po tym zdarzeniu ktoś tam wreszcie wziął się za przepisy BHP,bo w czasie nie tak odległym( jeszcze nawet 2-3lata temu) BHP w tej firmie to był tylko nic nie znaczący skrót.

Djjdjd
@Slawek

Tak wziął. Mandaty za kaski. Tyle w temacie. Aa i pomysl byl by zakręcić wodę, bo niby za dużo osób stoi przy zlewie. No, ale ostatecznie to zniesiono, bo za duży rozgłos byl.

@Djjdjd

BHP bardzo mocno się poprawiło przez lata odkąd pracuję w tej firmie. Zakręcanie wody? Pierwsze słyszę o tak absurdalnym pomyśle. Mandaty za brak kasku/czapki ochronnej będą, bo jest obowiązek ich noszenia, którego niestety wiele osób nie przestrzega. Co jak co, ale w kwestii bezpieczeństwa poprawiło się dużo i to przede wszystkim u kadry zarządzającej.

6uuu
@Pawel

Hahaha co się poprawiło. Pani BPH powiedziała że zakręca wodę,bo za duża kolejka bo jest dystans społeczny związane z koroną. Później przyszła pani od BHP z pretensją że ktos rozpowiedział o tym na całej stoczni. I jej zemsta była taka że nałożyła na pewnym dziale obowiązek noszenia kasków. Gdzie nie ma takiego zagrożenia by mogło coś w łeb walnąć. Sam pan od BHP co pracuje wiele lat dziwi się, że ona tu w tym miejscu karze zakładać kaski. Nie ujawniam o jaki dzial chodzi. A szczerze nic nie poprawiło się w przepisach BHP. Kolega opowiadał mi, że nad jego głową w szatni była wielka dziura w suficie gdzie kawałki gruzu mogły mu spaść na głowę. Po za tym warunki higieniczne są do (usunięte przez administratora) Cały czas sramy do toitoja. To co się tu poprawiło. Chyba tobie pewnie pracujesz w biurze z (usunięte przez administratora) kuchnia i łazienka. Przejdź się po hali gdzie pracujemy. O ile tobie nie zapłacili za wystawienie dobrej opinii

@6uuu

Pracuję od wielu lat na produkcji. I mylisz pojęcia BHP i spraw socjalnych. Toitoje na hali to dla mnie również dramat, ale jeśli chodzi o wdrażanie i przestrzeganie przepisów BHP to skok jest ogromny. P.s. za opinie nikt mi nie płaci.

Do pawła
@Pawel

Skok w tyl chyba. W niczym się nie poprawiło

Na forum trafiłem przypadkiem. Widzę sporo pytań osób, które chcą się zatrudnić i osób z pretensjami na które dostają bardzo konkretne, wręcz prześmiewcze odpowiedzi( zapewne od osób z firmy odpowiedzialnych za dobry PR). Z tego co widziałem, a jestem stoczniowcem i na wielu portalach oglądam oferty to firma SY bardzo dużo wydaje ogłoszeń. Kiedyś na Gdańskiej miała siedzibę, gdy jeszcze byłem wydziałowym pracownikiem SG i miała bardzo złą renomę. Zastrzeżenia budziła bardzo duża rotacja, wiem bo rozmawiałem z ochroną SG i mówili, że ludzie przychodzą i odchodzą masowo. To nie najlepiej świadczy o takiej firmie. Nie wiem, może od tego czasu dużo się zmieniła jednak ofert pracy wciąż u nich dużo, a to znaczy, że ludzie z jakiegoś powodu odchodzą lub są zwalniani co nie oznacza tylko winy po stronie pracownika. Model zarządzania przez zastraszanie jest wciąż modny w wielu, zwłaszcza ciężkich zawodach, a ilość włożonego trudu nie zawsze odpowiada otrzymanemu wynagrodzeni(Standard). Może u tzw. góry sprawy mają się inaczej ale z doświadczenia wiem, że dół jest zawsze w takich firmach traktowany jako zło koniecznie z liczną bandą klakierów i donosicieli. Patrząc na te riposty pod postami myślę, że z tym mamy tu do czynienia.

X

jak wyglada proces rekrutacji do firmy?

heh
@X

No jak :D wysyłasz cv i albo ich zainteresujesz swoją osobą i umiejętnościami albo i nie ;d

@heh

no tak, to to wiem :) bardziej mi chodzi o opis etapów rekrutacyjnych, jak wygląda rozmowa itd.

heh
@X

nic specjalnego typowy standard. dzwonią , umawiają na spotkanie, spotykasz się i powiadamiają później o decyzji podjętej

a rozmowa kwalfikacyjna?

@X

krótka rozmowa z Panią z HRu, do tego twój przyszły potencjalny kierownik przychodzi i zadaje pytania pod konkretne stanowisko

X

dziękuję, już sam miałem okazję zobaczyć to na własne oczy ;)

As
@heh

Aplikowałem, nie odezwali się, bo za dużo chciałem. Jak jest Ukraina, to tak będzie.

Radek

Najgorsze miejsce pracy w jakim kiedykolwiek robiłem. W dziale elektrycznym brygadziści i kierownik to chamy. Popędzają i ochrzaniają pracowników na każdym kroku. Rotacja ogromna co miesiąc nowi i co miesiąc kogoś wyrzucają. Wystarczy krzywo spojrzeć albo zadać źle pytanie. Ciągła gonitwa. Tylko kilku pracowników z 40 osobowej brygady pracuje dłużej niż 2 lata. Większość ludzi ze wschodu. Warunków socjalnych po prostu brak. Nie polecam! Praca tylko dla osób co nie mają już wyboru i nie przeszkadza im być traktowanym śmieć.

Nikita
@Radek

@Radek czemu piszesz takie rzeczy ? Pewnie nic nie wiedziałeś i zostałeś zwolniony! W pracy się pracuje a nie stroi głupie miny czy zadaje głupie pytania. Pozdrawiam

Kazik
@Radek

Hahahah a w karty pozwalają grać ?

Renata
@Radek

Fajnie, że napisałeś jak wygląda praca z Twojej perspektywy. Zawsze znajdzie się coś co nam nie pasuje. Myślę, że grunt do potrafić się dogadać. Powiedz, jakie warunki umowy i benefity pracownicze oferuje ten pracodawca?

@Renata

Forma zatrudnienia zależy od preferencji pracownika. Przede wszystkim jest to UoP, a jeśli ktoś woli to może to być B2B. Z benefitów jest karta Multisport za ok 25-30 zł, pakiet medyczny za 1zl, który można rozszerzyć na całą rodzinę za dopłatą. Co do pracy w firmie... Jest sporo działów i różni kierownicy tychże. Jedni są łatwiejsi inni trudniejsi w obyciu. Przede wszystkim nie ma u nas czasu na obijanie się czy kombinatorstwo, bo to od razu wychodzi i takie osoby są po prostu zwalniane.

Boss666

Praca bardzo interesująca . Ludzie zgrani . Rotacja duża bo duża firma proste .

Pracownik miesiąca

Praca w stresie? Zależy co kto rozumie poprzez stres. Na pewno jest to inny klimat pracy. Kto jest popłochem ten się nie odnajdzie. Trzeba mieć chęci to zawsze ktoś pomoże. Pieniążki są w porządku ale co z tego. Gorzej z warunkami socjalnymi.. To jakiś obłęd. Szatnie są zasyfione. Brak 2 szafki na swoje osobiste rzeczy. Trzeba trzymać odzież roboczą wraz ze swoimi osobistymi ubraniami Katastrofa. Tym bardziej dla ludzi którzy pracują na laminacie. Brak normalnej stołówki w NORMALNYCH warunkach. A najgorsze co istnieje na terenie zakładu to TOI TOIe. Brak normalnych toalet. Śmierdzi z nich gorzej niż ze stanowiska pracy z żywicą. To jest niedopuszczalne żeby nie było normalnej toalety. Ogólnie zakład stary i dużo niebezpieczeństw takich jak ubytki w posadzce. Trzeba uważać. Mam nadzieję że prawdą jest to iż zakład ma się przenosić na nowe hale. Szkoda ludzi. To są warunki nie do przyjęcia. Uwłaczające godności człowieka. Na koniec wspomnę że do jednej z hal często wlatują gołębie i srają ludziom na głowy. To już w ogóle abstrakcja. Firma światowej sławy ogrom pieniędzy a nikt nie wie w jakich warunkach to wszystko funkcjonuje. Wstyd

@Pracownik miesiąca

Firma będzie się przenosiła na nową stocznię. Część pracowników już tam jest - stolarnia. Można zobaczyć jak powstają nowe budynki stoczni jadąc mostem wantowym w kierunku obwodnicy południowej.

Ada
@Pawel

Na ile zmian pracują tapicerzy?

@Ada

Z tego co się orientuję to na jedną i raczej bez nadgodzin. Mogę się jednak mylić, bo to nie mój dział.

Ben
@Pracownik miesiąca

Tam już chyba 13 lat się przeprowadzają na te nowe hale.

Stefan

Witam, Mam pytania odnośnie pracy na produkcji (monter lutowania) : - czy 10 godzin pracy dziennie wystarczy? - czy niedziele są wolne? Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Sunreef Venture S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Sunreef Venture S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Sunreef Venture S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 125.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sunreef Venture S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 5 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sunreef Venture S.A.?

Kandydaci do pracy w Sunreef Venture S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sunreef Venture S.A.