Semisul

Opinie o Semisul

Tomo

Witam. Mam pytanie czy ktoś z was wie coś na temat projektu w Goleniowie na stanowisku szlifierza.

Lio

I jeszcze, czy dojazdy na projekt z miejsca zakwaterowania to we własnym zakresie czy coś ogarniają?

Fakir
@Lio

zapewniają jedno i drugie. to znaczy z tego co wiem to jest wiele miejsc gdzie można jechać a ja mówię apropo pracy na wózku w Niemczech. Jak nie jesteś pewien, to zobacz sobie na stronie.

rada
@Lio

wiadomo że zawsze wygodniej mieć swoje auto i nie być od nikogo i niczego uzależnionym

Lio

Zapewniają darmowe zakwaterowanie, czy coś tam trzeba bulić?

Michu

A co sądzicie o tym projekcie na PODy? Faktycznie jest tak ciężko jak mówią?

scott
@Michu

Ja właśnie się nie spotkałem z tym, żeby mówili, że jakoś wybitnie cieżko, raczej wszystkie głosy to od zadowolonych osób

Kut
@Michu

tam niżej ludzie się wypowiadali na ten temat że spoko, sobie możesz zerknąć.

kasa kasa
@Michu

na wakacje tam nie jedziesz. ważne że kasa jest i można sobie zarobić.

scott
@Kut

Właśnie

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Semisul, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Waldi

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat pracy na magazynie w Bremen? Najbardziej właśnie chciałbym na Niemcy uderzyć no a przedtem to wypadałoby coś podpytać o warunki jak tam jest ludzi którzy już tam byli. No i najważniejsze, czy na rozmowie pytają coś po angielsku czy niemiecku, jak tak to już muszę odkopywać książki z liceum gdzieś z piwnicy hehe. Mam wszystkie potrzebne uprawnienia.

polo
@Waldi

praca w porządku, nie miałem jakichś problemów z zakwaterowaniem, w sumie gładko wszystko idzie w miare. mnie nie wypytywali z języka, ale w razie czego znałem, nie wyobrażam sobie jechać do obcego kraju i nic nie znać, no ale to już kiedyś byłem za granicą to szybko załapałem podstawy. dużo szybciej niż w szkole. ale coś tam sobie może poprzypominaj na wszelki wypadek.

Ing
@Waldi

ja nie ukrywam bylem dosyć zestresowany na rozmowie, ale jak tak pamiętam to raczej atmosfera była dosyć luźna, nikt sie dziwnie nie przypatrywał jak odpowiadałem a czasem tak miałem i to mnie strasznie wkurza, zadali mi troche pytań i w sumie widac bylo, że są zadowoleni, więc w sumie tak przeczuwałem, że raczej nie będzie problemu z dostaniem się

@Ing

Dzięki bardzo za odpowiedzi, już wysłałem zgłoszenie i czekam na odzew.

Rtx
@Waldi

Dużo polaków jest w Bremen?

@Rtx

Jeszcze mnie tam nie ma

Rtx

Tak ogólnie pytam.

Szommm
@Rtx

Coś tam polaków jest. Ale to dobrze, jest do kogo się odezwać w razie czego.

Seba

Ja pisze o podach na amazonach jest fajna praca

@Seba

Ale gdzie to jest tak dokładniej? Nie bardzo da się zrozumieć o jakim miejscu mówisz, z całym szacunkiem kolego oczywiście.

mokos
@Floki

Na fejsie jest oferta na montaż Podów, w Niemczech z początku grudnia, więc jeszcze aktualne

@mokos

Na stronie nie było, stąd zdziwienie

sane
@Floki

Dlatego warto też fb sobie zalajkować, bo tam wpadają świeże oferty.

@sane

To dzięki, mogliby to jakoś bardziej zaznaczyć

Wojtek
@Seba

Mógłbyś coś więcej o tej pracy napisać? Czy bardzo ciężka i skomplikowana? Jak z językiem? Mocno wymagany? Czy kalecząc tez dałbym radę?

Mine
@Floki

przecież na stronie masz jak byk ikonke fb żeby sobie wejść, wystarczy nie mieć 1000 dioptrii żeby to zauważyć.

Jag
@Wojtek

Praca nie jest ciężka, na początku musisz wejść w rutynę a potem idzie

truteń

Do Goleniowa jeszcze przyjmują? Jak się jest z Polski to zakwaterowanie jakieś tam jest stałe? Wie ktoś może jakie tam warunki są bo może lepiej w razie czego sobie wynająć.

Goleń
@truteń

Jest zakwaterowanie.

truteń
@Goleń

Kojarzysz czy daleko od miejsca pracy?

Holo

Wie ktoś ilu osobowe są pokoje i czy transport jest z miejsca zamieszkania czy trzeba gdzieś dojeżdżać na zbiórkę?

Holo
@Holo

Chodzi o Węgry bo nie napisałem

Seba

Kto jedzie do HOF na amazon na składanie podow 29 12?

Operator

Witam.Na wstępie swojego wpisu chciałbym zaznaczyć iż moja opinia na temat Semisul jest w 100% uzasadniona.Otóż jeśli chodzi o przebieg rekrutacji to jest szybko i na temat.Umowę radzę czytać od początku do końca bo potem jest wielkie rozczarowanie.W dalszej części wpisu powiem o co chodzi.Umowy są dwie agencyjna i ta druga z firmą w Portugalii oczywiście na najniższą krajową.Pozatym umowa agencyjna jest tak skWszystkie ekwiwalenty np. urlopy czy zwolnienie lekarskie jest naliczane z umowy Portugalskiej czyli wielkie nic.

Curse
@Operator

Jeżeli ktoś jedzie na robotę i nie czyta umowy od deski do deski, tylko podpisuje co mu się pod nos położy, to pozdro Rozczarowanie wtedy jest wręcz zasłużone, za głupotę. Ogarnięta osoba wie na co się pisze i tyle.

Curse
@Operator

Plus ja osobiście wolę taki układ z umowami, ale normalne warunki pracy i zakwaterowania, niż tak jak było w innych agencjach, z którymi byłem, gdzie umowa może i była korzystniejsza, ale ogólne warunki takie, że klękajcie narody tu przynajmniej miałem głowę spokojną i się nie musiałem z niczym użerać No ale wyboru to już sobie każdy musi dokonać zgodnie ze swoimi potrzebami

Seba

Robota jest git nie ma co narzekać

@Seba

może nie zawsze jest cudnie i kolorowo, ale przynajmniej uczciwie i człowiek wie, że nie jest (usunięte przez administratora)w żaden sposób

@Seba

strasznie ogólnie to piszecie matko... o jakim projekcie mówicie, bo to chyba kluczowe no nie? to przecież nawet różne kraje są...

@cukier

ja na Węgrzech robie, zadowolony?

@Tafel

zakladam, że monter tras kablowych...powiesz coś więcej o pracy czy musze o wszystko pytac osobno?

@cukier

praca jak praca, jak się znasz na tym no to nic cie nie zaskoczy, robota przy instalacjach elektrycznych. jeśli chodzi o kwatery to są w porządku, dojeżdzamy codziennie na miejsce ale transport zapewniają . Węgry same w sobie są specyficzne, język jest ciekawy ale idzie się przyzwyczaić. o innych projektach nie opowiem bo nie byłem.

@Tafel

to, że są specyficzne malo mnie interesuje bo jade nie po to, żeby podziwiac tylko zarobić robota bardzo ciężka? wraca sie styranym na maksa?

@cukier

A podobno nie samym chlebem żyje człowiek heh... Bywają cięższe dni ale nie powiedziałbym, że jakoś wybitnie się wypompowuje, o ile jeszcze cie to interesuje

Henn

na jakie projekty wysyłają ludzi?

Wszelakie.

@Henn

Masz na stronie aktualne. Nie wiem co więcej chcesz.

@jakie pyt taka odp

Tyle chcę

Już oburzenie

Pro
@Henn

ogólnie są dwa główne rodzaje projektów i w różnych miejscach

@Pro

ok, a konkretnie? mogę liczyć na więcej niż dwa slówka?

Pro
@Henn

Na stronie wszystko jest, ja mogę polecić pracę w magazynie ze swojej strony, nie wiem jak teraz, ale ja byłem w Niemczech i było bardzo dobrze jeśli chodzi o warunki.

Damm
@Henn

A tak bardziej konkretnie to masz przemysłowe czyli np zakłady elektryczne, rafinerie, elektrownie i jeszcze obiekty magazynowe

Gol
@Damm

słyszałem, że we Francji jest spoko

Robotny

byłem sprawdziłem polecam

Robotny
@Gol

wszystko uczciwie, nie zawiodłem sie w każdym razie

Einstein
@Gol

A powiesz coś więcej, czy nie masz info na ten temat?

Gol
@Einstein

spoko organizacja pracy i kasa. właśnie się przymierzam do wyjazdu

Oven

Jakie papiery ogólnie trzeba ogarnąć w Pl przed wyjazdem? Dużo papierkowej roboty? Trzeba się nalatać po jakieś konkretne świstki, czy nawet nie?

Michu

Jakie teraz projekty mają w DE?

Adams
@Michu

na żadne bo nic nie mają

anon
@Adams

nieprawda, na wózki mają z tego co widziałem.

anon

chyba wiem co widziałem, nie? ale nieważne, pewnie ty wiesz lepiej

Kartel
@anon

Spoko praca? Wiadomo, że każdy ma swoje doświadczenia ale chętnie poczytam jakieś konkretne wypowiedzi. Chodzi mi głównie o stabilność, warunki itd

Zorro

Polecacie jakiś konkretny projekt?

Kon
@Zorro

No zależy jakie masz kwalifikacje, powiedz coś bardziej szczegółowo to może ktoś Ci podpowie.

Zorro
@Kon

Jestem elektrykiem z paroletnim doświadczeniem już.

Kon
@Zorro

No to do wyboru do koloru tak naprawdę. Na stronie ich są oferty to sobie popatrz, co by Ci najbardziej odpowiadało. Z tego co słyszałem to nigdzie nie było jakichś krzywych akcji, no ale nie byłem na wszystkich to nie wiem osobiście. Ale według mnie śmiało możesz próbować.

@Kon

to chyba ja nie mogę dojrzeć

obosz...
@Kandydat

Strona akurat jest dosyć przejrzysta więc jeśli nie możesz nic znaleźć to musisz wybrać się chyba na jakiś kurs obsługi komputera najpierw. Potem się łap roboty za granicą.

@obosz...

dzięki wielkie za złotą radę(usunięte przez administratora)

Zeo

naprawde dobra agencja pracy, poważnie traktują ludzi. ja współpracuje już kilka lat i żadnych krzywych akcji.

@Zeo

potwierdzam w pełni, nie ma sie do czego przyczepić

@Zeo

choć wiadomo, że dla czepialskiego nic trudnego

Zeo
@Rok

taki zawsze się znajdzie

prawda
@Zeo

zawsze się jeden taki trafi, taki świat, trzeba mieć swój rozum

michu
@prawda

Jakie projekty mają teraz w DE?

Jarek

ogólnie to semisul polecam. to moja druga agencja pracy i byla zdecydowanie lepsza niż ta poprzednia. rzekłbym niebo a ziemia.

@Jarek

Wskażesz co było lepiej niż gdzie indziej?

@Jarek

Stoję przed wyborem i nie chcę się naciąć, sam rozumiesz

Ubik
@Jarek

no i dobre dla ciebie. długo czekałeś na decyzje o wyjezdzie? zależy mi na szybkiej akcji

Ubik
@Jarek

w sumie obojętne jaka robota. byle dużo godzin i dobra kasa. masz coś do polecenia? albo ktoś inny? czy lepiej dzwonić i tyle

Elmo
@Ubik

najszybciej i najlepiej to dzwonisz bo oni dobiorą do ciebie ofertę taką jak należy pod twoje oczekiwania czy tam umiejetnosci nie wiem co konkretnie cie interesuje. czy bardziej cos na magazyn czy na produkcje .

Adex
@Jarek

czasem to właśnie kwestia trafienia w odpowiednie miejsce dla siebie

@Jarek

Ja też swego czasu miałem różne przygody i Semisul w porównaniu z innymi wypada naprawde nieźle

Hyun

Jakie dokumenty trzeba przedstawić w biurze, żeby wysłali na robotę?

glik
@Hyun

najpierw to w ogóle aplikuj, potem ci wszystko powiedzą w trakcie rekrutacji co potrzebne

Rac
@glik

właśnie, mówią indywidualnie każdemu kandydatowi, jak już aplikacja będzie zaliczona, wcześniej nie ma przecież potrzeby

@Rac

Po prostu myślałem czy by nie wyrobić wcześniej, np. gdyby potrzebowali KRK, lub jakiś świstek o byciu ubezpieczonym czy inne cuda

co to krk?

@qm

Chodzi o zaświadczenie o niekaralności

@qm

Można go uzyskać z Krajowego Rejestru Karnego i w niektórych pracach jest wymagany

@Hyun

aaa dobra, nie załapałem skrótu, skojarzyło mi się jedynie z krakowem i miałem takie "o co chodzi", wsyztsko jasne

to to wiem, dzięki

Rio

Kojarzycie czy wysyłają teraz na jakieś krótkoterminowe projekty? Tak do pół roku?

@Rio

przy ofercie na dany projekt chyba jest adnotacja odnośnie czasu trwania, ale ręki sobie uciąć nie dam, przejrzyj sobie

Franko
@.

nie na każdej ofercie jest taka informacja, najlepiej dzwonić i dopytywać albo wyslać maila

@Franko

no okej, ale nadal nie wymaga to cudów, żeby się dowiedzieć.

Franko
@.

a to ja nie twierdzę że wymaga cudów, bo wymaga jedynie odrobinkę zainteresowania tematem, ale to już chyba kandydat sobie bedzie musiał sam ogarnąć

Jarek

ja cokolwiek nie załatwiałem to zawsze bez problemu było się dodzwonić i dogadac. wiadomo na niektóre rzeczy trzeba więcej czasu nie wszystko da sie zalatwić od reki i od razu, ale ogólnie nie ma problemów.

@Jarek

Mówisz o załatwieniach z biurem w Polsce, czy na miejscu też?

@Jarek

Jest tam polski koordynator?

Zostaw merytoryczną opinię o Semisul - Warszawa

• Jak się pracuje w Semisul?

Zobacz opinie na temat firmy Semisul tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 175.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Semisul?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 12 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Semisul