CodeTwo Sp. z o.o. Sp. K.

Opinie o CodeTwo Sp. z o.o. Sp. K.

Tajemniczy

A dajmy na to mam prywatnie doświadczenie z rok w tworzeniu apek WinForm C# i pół roku w firmie jako software developer też winform, czasami wpf i win service, umowa mi się kończy i rozmyślam nad zmianą lokalizacji ( tutaj w jeleniej prawdopodobnie będą przenosić biuro) i pytanie czy znając w sumie podstawy (bo parę miesięcy to raczej żadna rewelacja plus tam rok prywatnie z paroma programami w plecaku) można się tam załapać?? Jak wyglądają godziny pracy? nikt nie stoi nad głową i nie patrzy co jak robisz??. Tutaj np mam przedział między 7-9, i 8h na dzień, czasami posiedzę dłużej jak chcę godzin nadrobić lub wyjść 1-2h wcześniej jeśli potrzebuję i nie ma żadnych kłopotów, a jak to wygląda tam??. Jeśli chodzi o zarobki to można liczyć na 4k na rękę tak na starcie?. Jak coś to kontakt na yt tajemniczy695

czarek

ja lubię takie pytania podchwytliwe, to jednak sprawdza poziom stresu i błyskotliwość, a w CodeTwo to raczej przydatna cecha @zainteresowany :) szczególnie przy obsłudze klientów IT

zainteresowany

Hej @Moniek, jak tam rozmowa? Jak ludzie w codetwo, jakie wrażenia? Rozmowa z rekruterem czy może przyszłym przełożonym, pytania konkretne czy gdzie się widzisz za 5 lat?

Moniek

We środę mam takie spotkanie w firmie na stanowisko @Specjalista ds. Obsługi Klienta IT - język niemiecki i chciałem się dowiedzieć co trzeba na rozmowie robić i w jakim jest języku?

zainteresowany

@kioto,co konkretnie masz na myśli mówiąc "inwestują ale właściwie to w każdego pracownika"? Brzmi trochę jak slogan typu "praca w młodym, dynamicznym zespole" ale może masz rację, w końcu w IT biją się o pracowników i dają przeróżne profity typu darmowe szkolenia czy wyjazdy na konferencje do Stanów. Daj jakieś przykłady z codetwo.

Piotrek

CodeTwo to niezły pracodawca słyszałem o nich masę rzeczy tak i lepszych jak i gorszych, ale wydaje mi się że ogólnie wszystko idzie na plus i warto znając języki tu aplikować

elon

Jabłkami, bananami i cukierkami na pewno w benefitach można kusić ale raczej nie we Wrocławiu. Inwestują w pracownika :D. W jaki sposób? Monitor, klawiatura i słuchawki do call center? Bo łaski nie robią, że przeprowadzą szkolenie z produktu, który potem trzeba sprzedawać/wspierać.

lucjan3

no @komer jak wejdziesz na ich ofertę pracy na technical writera to napisali jakie dają benefity - Dopłata do karty Multisport, pizzadays, darmowe polskie jabłka, kolumbijskie banany i cukierki

czerpak
@lucjan3

żałuję, że nie poszedłem w branże it. Rzeczywiście te sprawy socjalne które proponują w firmach pokroju CodeTwo nie są spotykane w żadnej innej branży .

komer

W wysokie pensje to ja nie wątpię, w końcu to jest IT. Powiedzcie mi jednak proszę, co dokładnie macie na mysli piszac fajne benefity, multisporta się domyslam, ale co dalej.

kioto

to prawda inwestują ale właściwie to w każdego pracownika, także nie tylko w tym co mają super ekstra levele :) poza tym naprawdę mają wysokie pensje i fajne benefity

kilof

Bardzo dobrze płatna branża trzeba zaznaczyć i w firmie można całkied dobrze zarobić,pod warunkiem, że masz doswiadczenie i odpowiednie wyksztalcenie inwestuja w specjalistów

czerpak

na fajną kasę można tutaj w CodeTwo liczyć na stanowisku specjalisty do spraw obsługi klienta. Wiem , że nie brzmi to zachęcająco ale wymagają języka niemieckiego stąd ta dobra kasa. Po za tym oferują dopłatę do karty Multisport, pizzadays, darmowe polskie jabłka, kolumbijskie banany i cukierki - brzmi ciekawie

Lyl

Jeżeli miałbym pewność, że na dzień dobry 5-7 tyś jest na rękę niewyjęte to złożyłbym aplikację do CodeTwo. Nawet ostatnio poszukiwali http://www.gowork.pl/praca_wyszukaj.php?trade=45&region=Jelenia%20G%C3%B3ra&oferta_opinie=pracuj.pl3943169 Ktoś coś więcej kojarzy czy programista w codetwo raczej na pewno nie ma co liczyć na szałowe zarobki...

dojowin

Nie ma co się oszukiwać, ale programista to jednak zarabia konkretne pieniądze, na początku w CodeTwo pewnie ciężko będzie wynegocjować więcej niż 10 000 złotych. Ale to też zależy od doświadczenia. Myślę, że taką podstawową stawką są kwoty rzędzu 4000 - 5000 złotych ale mogę sie mylić, bo to zależy od pracownika też.

mike

@torek Jestem programistą/freelancerem z ok. 8 letnim doświadczeniem, jako, że chciałem się bardziej ustabilizować, bo na Świat przyszło mi dziecko to szukałem stałej pracy. Wysłałem maila z CV, pierwsza rozmowa z pytaniem o Jelenią Górę, ok, nie ma dla mnie problemu z relokacją, tym bardziej, że JG i tak była bliżej mojego rodzinnego miasta niż miejsce przed relokacją, a w Sudetach spędzam co rok ok. 2-3 tygodni na urlopie. Problem nastąpił później, mianowicie Pani chciała, żebym załatwił zaświadczenia od wszystkich moich klientów, że potrafię programować i znam się na sprawie - to dla mnie zapachniało absurdem, tym bardziej, że inne firmy, w których byłem na rozmowach załatwiały temat weryfikacji w dużo lepszy sposób - do domu zadanie lub kilka zadań, wysłać na @ rozwiązania/źródła, rozmowa kwal. z krótkim testem znajomości C#, potem rozmowa ogólna tj. DI, SOA, ORM (NH/EF) itd. Dla mnie to kpina, żeby firma kazała mi od klientów załatwiać zaświadczenia na piśmie z pieczątką :) Co do zarobków.... z samym CodeTwo nie negocjowałem jeszcze stawki, wynegocjowałem jednak w innej firmie stawkę taką, że jestem przekonany, że bym jej nie dostał w C2, nie chcę zdradzać dokładnej kwoty, ale blisko 2 cyfr do ręki. Pozdrawiam.

torek

@mike, w sensie co takiego było podczas tej rekrutacji? Możesz w ogóle napisać na jakie stanowisko aplikowałeś, bo teraz szukają nie tylko programistów, ale także specjalistów do spraw marketingu. Skoro już poruszyłeś temat tych zarobków, to na ile orientacyjnie można tutaj liczyć, bo chyba Ci powiedzieli, nie?

mike

Startowałem tam kiedyś, ale Pani, która zajmuje się rekrutacją skutecznie mnie odstraszyła za co jestem jej niezmiernie wdzięczy, zarabiam teraz więcej u innego pracodawcy. Pozdrawiam.

noname

Rotacja w pionie marketingu z językiem angielskim bardzo zastanawiająca. Non top ogłoszenia w sieci o rekrutacji, co jest tego przyczyną? Czyżby wieczne niezadowolenie z bieżących pracowników?

obserwator

Dotychczasowe koronne argumenty przeciwko Codetwo użytej w tej dyskusji przez Robsona a.k.a. Powerful Falcona: - trzeba pracować bo jest dużo roboty - na nocnej zmianie nie można się przespać - w korespondencji z klientami nie można robić literówek i błędów ortograficznych - firma inwestuje w siebie No comments.

Powerful Falcon

Proszę mnie nie szantazowac. Naprawdę nie robi to na mnie wrażenia. Proszę też nie usuwać moich wpisów( było ich aż 4) oprócz tego który zostal. Jest to jednoznaczne z tym że firmie jest bardzo nie na rękę opisywanie jej praktyk w szczegółach. Drodzy czytelnicy, Codetwo to ledwie kilkudziesięcio osobowa firma. A rekrutacja na dany dział obejmuje góra jedną lub dwie osoby. Nie jest prawdą jako by domniemanie niby można przeczytać na ich stronie że firma prężnie się rozwija i jest nastawiona na przyjmowanie nowych ludzi choć przy liczbie sprzedawanych licencji na oprogramowanie spokojnie ich na to stać. Morał z tego taki ze firma woli inwestować w siebie a nie w ludzi zarówno tych których już zatrudnia jak i nowych. Szkolenie przygotowawcze jest fatalnie przeprowadzane bynajmniej nie z wyłącznej winy prowadzacego a pensja w dziale support to jedynie 2100 zł przy wymuszonych nadgodzinach i nocnych zmianach jest kropla w morzu. Sama firma nie może się również pochwalić zbyt wielkimi osiągami jeśli chodzi o samo oprogramowanie które produkuja. Jeśli tak prężnie mają się rozwijać jak ma to miejsce w praktyce to może w przyszłej dekadzie dojdą do liczby 200 pracowników, jeśli wygole będą jeszcze wtedy istniec.

Zostaw merytoryczną opinię o CodeTwo Sp. z o.o. Sp. K. - Jelenia Góra

• Jak się pracuje w CodeTwo Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy CodeTwo Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CodeTwo Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w CodeTwo Sp. z o.o. Sp. K. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CodeTwo Sp. z o.o. Sp. K.