HRK S.A

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o HRK S.A

delwiro

idzie zarobić tam te 10-15 tys brutto na mid stanowisku?

Zastanawiam się od zawsze, dlaczego ludzie mają tendencję do wyrażania przede wszystkim negatywnych opinii w internecie ? Marzę, aby ta skłonność kiedyś odwróciła się i aby każdy z nas miał w zwyczaju pisać o pozytywnych rzeczach, które nas spotykają. W tym miejscu chciałabym wyróżnić Senior Recruitment Consultanta Agnieszkę Brzezińską - Kosk z HRK S.A Warszawa. Na szczególną uwagę zasługuje jej ogromny profesjonalizm, przy jednocześnie budowanej bardzo przyjaznej i pozytywnej atmosferze, podczas prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej. Gratuluję HRK S.A !

Dominika

Czy firma posiada bazę CV/bazę osób chętnych do pracy w tej firmie? Jeśli tak to gdzie można złożyć CV?

Igga

Witam czy miał ktoś rozmowę online z potencjalnym pracodawcą w sprawie pracy w Aebi Schmidt w St.Blasien?

@Igga

Jesteś na taką umówiony obecnie, że pytasz? Wobec czego masz jakąś wątpliwość w takim razie? Słyszałeś już jakaś opinię gdzieś indziej na ten temat? I czemu wybór akurat tam z Twojej strony pada jeśli można spytać?

Igga
@Beata

Tak czekam na taką rozmowę a wątpliwości mam ponieważ nie spotkałam się jeszcze w Niemczech z takim wysokim wynagrodzeniem , a spotykałam się już z podobnymi oszustami dlatego wole sięgnąć po opinię innych.

@Igga

Dzień dobry, prosimy zwracać się ze wszystkimi pytaniami pod adres kwi@hrk.eu (osoba odpowiedzialna za proces rekrutacyjny).

@Igga

pewnie już kontaktujesz się mailowo? Zdasz później mimo wszystko relację z aktualnej rozmowy oraz dalszego procesu rekrutacyjnego? Zawsze to jakaś informacja

Ziomal
@Igga

Cześć, i jak była ta rozmowa ? Pozdrawiam.

Researcher

manager, który rekrutował mnie do swojego zespołu w trakcie mojej odpowiedzi na pytanie czyścił marynarkę :\ Zaproponowano najniższą w PL

standardowe, ale cały czas notują twoje odpowiedzi niby są policjantami

Proces rekrutacji na stanowisko podstawowe (researcher) był niezwykle długi i obejmował pięć rozmów telefonicznych/na Teams/na żywo w siedzibie firmy, trwających łącznie około ośmiu godzin. Dodatkowo poproszono mnie o wypełnienie 2 testów zdolności poznawczych do wypełnienia w domu. HRK nie omówiło wynagrodzenia przez cały proces rekrutacji, z wyjątkiem pierwszego etapu, kiedy powiedziałam im o swoich oczekiwaniach. Dopiero po zaoferowaniu stanowiska podali wynagrodzenie – HRK zaoferowało minimalną krajową na B2B bez możliwości negocjacji (ponoć „talent jest bezcenny”). Rekruterzy nie podali jakichkolwiek konkretnych informacji o podwyżkach i awansie, w niezrozumiały sposób opowiadali o systemie premiowym przez telefon (nie można było przekazać tego na piśmie nawet po zaoferowaniu współpracy). Sugerowali natomiast, że mój rozwój i awans będzie "dynamiczny". Dali mi mniej niż 24h na przemyślenie oferty i dopiero na tym etapie powiedzieli, że umowa o pracę nie jest możliwa. Oczekiwali, że zajmę się stroną prawną zakładania firmy w ciągu doby (umowa B2B) i zacznę pracować na 2 dni po telefonie z ofertą. To co miało być wg rekruterki 3-etapowym procesem rekrutacji, stało się miesięcznym, 6-etapowym procesem rekrutacji. Prawdopodobnie pracy również byłoby 2x więcej za tę samą pensję. Strata czasu, rażący nieprofesjonalizm i brak szacunku dla kandydata. Odradzam absolutnie każdemu współpracę z firmą HRK.

@Ania

Jest nam niezmiernie przykro, że miała Pani takie doświadczenie związane z rekrutacją do naszego zespołu. Staramy się, aby osoby które biorą udział w naszych procesach miały możliwość poznania zarówno zespołu, jak i managerów z którymi będą współpracować, stąd procesy obejmują 3 do 5 spotkań. Jeśli chciałabym Pani osobiście przekazać feedback naszemu zespołowi rekrutacyjnemu zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Prażanowską (katarzyna.prazanowska@hrk.pl).

Bardzo odradzam. Dziwna kultura organizacyjna. Firma bardzo stawia na „starych pracowników”. Nowi pracownicy (poza SSC) zarabiają zdecydowanie mniej niż oferuje rynek pracy.

@Piotr

Przykro nam, że masz odczucia związane z pracą w naszej firmie. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że wynagrodzenie, które oferujemy zdecydowanie nie odbiega od rynkowego. Oczywiście wynagrodzenie konsultantów i konsultantek składa się z podstawy i premii, której wysokość powiązana jest z ilością realizowanych z sukcesem projektów. Dlatego osoby pracujące na tym samym stanowisku mogą otrzymać różniące się od siebie wynagrodzenie. Bardzo doceniamy to, że w naszej firmie pracuje wiele osób, które spędziły z nami kilka lub kilkanaście lat. Bardzo cenimy ich doświadczenie i to, że mogą wspierać swoich młodszych koleżanki i kolegów w codziennej pracy. Oczywiście ich wynagrodzenie różni się od młodych osób, które stawiają u nas pierwsze, zawodowe kroki. Doceniamy ich doświadczenie, również, jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia.

Aneta

Szukają właśnie kogoś na stanowisko specjalisty ds. Przedmiarowania :) Dorbze rozumiem, że firma tylko pośredniczy w zatrudnieniu? Ktoś moze dostał pracę w taki sposób i opowie o swoich wrażeniach? Wszystko idzie sprawnie?

@Aneta

Dzień dobry! Nasza firma wspiera pracodawców w zatrudnianiu specjalistów i managerów. Jednak umowę podpisujesz z pracodawcą, a nie z HRK. Jeśli Twoje doświadczenie zawodowe oraz umiejętności odpowidają profilowi w ogłoszeniu, aplikuj!

Kamila

Widziałam aktualne ogłoszenie od firmy na stanowisko Customer Service Specialist. Wiecie jaka jest atmosfera w tym dziale? Jest miło? Jak wyglądają relacje z przełożonym? Jest przyjaźnie?

@Kamila

Dzień dobry, to rekrutacja, którą prowadzimy w imieniu jednego z naszych Klientów. Jeśli jest Pani zainteresowana prosimy o aplikowanie. Osoba prowadząca rekrutację będzie mogła udzielić wyczerpujących informacji zarówno o obowiązkach, jak i kulturze organizacyjnej.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z HRK S.A? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Pawel

Zwykle odchodzą sami. Nie znam przypadku ze ktoś został zwolniony. Może w czasie covid.

Wojtek

Raczej sami rezygnują

Izabela
@Pawel

Z jakich powodów pracownicy najczęściej rezygnują? Napisz koniecznie bo w sumie to istotna kwestia

Ppppp
@Izabela

Z różnych powodów. Począwszy od wynagrodzenia a kończąc na atmosferze w firmie i możliwości rozwoju.

@Ppppp

z tym rozwojem to pewnie zależne jeszcze od stanowiska? Które mimo wszystko uznałbyś za najbardziej rozwijające tutaj i dlaczego? ile na nim płacą?

Tosia
@Beata

Firma stawia na rozwój „stanowiskowy”. Od juniora do executive - możesz to osiągnąć w 1,5 roku lub szybciej. Liczy się tylko wynik finansowy, nic więcej. Awansuje się ludzi którzy nie posiadaja odpowiednich kompetencji.

@Tosia

To w takim razie chyba trochę stresujące? Można nie przyjąć awansu? Chodzi mi o to, że co w sytuacji gdy ktoś nie będzie się jeszcze czuł na siłach? Nie zaoferują szkolenia czy czegokolwiek?

@Tosia

W HRK umożliwiamy rozwój i uważamy, że jest to zaleta pracy w naszej firmie. Nasi konsultanci rekrutacyjni (zespół Payroll Consulting ma oddzielną ścieżkę rozwoju) mogą regularnie awansować. Dostępne są dwie ścieżki rozwoju: ekspercka i managerska. Ścieżka ekspercka nie zakłada zarządzania zespołem. Każdy z pracowników samodzielnie podejmuje decyzję, czy chce rozwijać się jako ekspert, czy jako manager. Rozważając awans każdego pracownika, brana jest pod uwagę realizacja celów finansowych, a także inne, jakościowe czynniki. Osoby chcące awansować muszą odbyć szereg szkoleń zdefiniowanych dla każdego stanowiska, a także brać udział lub samodzielnie realizować określone w polityce rodzaje projektów.

@Beata

Rocznie w części rekrutacyjnej HRK oferujemy kilkadziesiąt szkoleń nakierowanych na doskonalenie umiejętności rekrutacyjnych, sprzedażowych, zarządzania czasem, zespołem, czy diagnostycznych (np. w 2022 roku odbył się cykl warsztatów Insights Discovery, w których udział wzięło ponad 70 pracowników z zespołu rekrutacyjnego i naszych działów wsparcia). Część szkoleń nastawionych jest na rozwój kompetencji managerskich i kierowana do osób, które wybrały ścieżkę związaną z budowaniem i rozwijaniem zespołu. Zespół Payroll, z uwagi na specyfikę swojej pracy, dodatkowo regularnie przechodzi szkolenia związane ze zmianami prawnymi w zakresie kadr i wynagrodzeń.

Izabela
@Ppppp

A co z atmosferą jest nie tak? Możesz powiedzieć coś więcej w tym temacie?

Zefir
@Izabela

Jest bardzo duże rozwarstwienie wiekowe. A to wpływa na fakt gorszej integracji pracowników.

@Zefir

To prawda, że w HRK pracują zarówno osoby z długoletnim doświadczeniem zawodowym, jak i takie, dla których nasza firma jest pierwszym miejscem zatrudnienia. Uważamy to za zaletę. Widzimy, że w codziennej pracy osoby pochodzące z różnych pokoleń służą sobie wsparciem. Organizujemy wiele imprez integracyjnych i nieformalnych spotkań i nie widzimy, żeby różnica wiekowa między naszymi pracownikami stanowiła na nich problem ????.

Remik

Nie polecam rekrutacji do tej firmy. Po pierwsze nie dostałem feedbacku, choć byłem już na drugim etapie na spotkaniu w biurze. Po drugie cieszę się, że zostałem w mojej aktualnej firmie, ponieważ mamy zdecydowanie jaśniejszy system premiowy, a co więcej bardziej korzystny dla pracownika.

@Remik

Dzień dobry, jeśli nie uzyskał Pan informacji zwrotnej po udziale w prowadzonym przez nas procesie rekrutacyjnym, prosimy o kontakt z Kasią Prażanowską (katarzyna.prazanowska@hrk.pl). Jeśli prześle Pan maila z informacją o stanowisku, na które Pan aplikował w krótkim czasie będziemy w stanie przekazać feedback. Staramy się, aby wszyscy Kandydaci i Kandydatki, których zapraszamy na rozmowy, uzyskali info zwrotne, więc informacja o tym, w jakim procesie brał Pan udział, będzie dla nas bardzo przydatna.

Aktualność
Praca zdalna

Czy jest możliwość pracy zdalnej z za granicy nk kilka tygodni w ciągu roku?

Katarzyna Prażanowska
@Praca zdalna

W HRK pracujemy w trybie hybrydowym. Jeśli chodzi o możliwość pracy ze zza granicy przez kilka tygodni, nie jest to standard. Natomiast zdarzają się osoby korzystający z tzw. workation, czyli pracujący przez kilka tygodni w roku z wybranego miejsca. Taka możliwość ustalana jest z przełożonym i jest zależna od stażu i indywidualnych wyników pracownika.

@Katarzyna Prażanowska

A ten system hybrydowy jak się odbywa? ile razy w tygodniu trzeba być w biurze?

Katarzyna Prażanowska
@Julia

Konsultanci pracują 2 dni w tygodniu z biura. Jeśli masz więcej pytań o warunki pracy, jakie oferujemy, zapraszam do kontaktu bezpośrednio (katarzyna.prazanowska@hrk.pl).

Pracowałam w tej firmie i niestety muszę stwierdzić, że to najgorszy pracodawca u którego pracowałam. Wynagrodzenie niskie, a wymagania bardzo wysokie. Zastanawia mnie, że firma, która sama rekrutuje na kluczowe stanowiska nie potrafi zadbać o swoich pracowników. Niestety pracownicy niezbyt pomocni - pojedyncze osoby bardzo serdeczne. Cieszę, że pracowałam tam krótko, bo szkoda czasu i nerwów dla takich firm.

Julia

Czyli Twoje obowiązki wykraczały poza stanowisko pracy czy o co chodzi z tymi wymaganiami?

kandydat

cześć, jestem w procesie rekrutacji do HRK, proszę o informację jaka jest atmosfera w pracy, na jakim poziomie są premie, czy plany są do wyrobienia?

@kandydat

A nie możesz o to zapytać na rozmowie rekrutacyjnej?

Krzys
@kandydat

Zależy od zespołu. W wielu przypadkach oczekuj raczej podstawy plus drobnej premii. Cała Premia jest rozliczana w cyklu półrocznym co wiążą się z ryzykiem ze możesz jej nie zobaczyć.

KW

Ja osobiście odradzam. (usunięte przez administratora) atmosfera okropna. Grupki pracownicze porobione i obgadywanie wzajemne. Brak pomocy a duże wymagania.

Sowa
@KW

Także odradzam. Szczególnie dlatego ze „stara gwardia” słabo sie dogaduje z juniorami. W pracy są grupki, wieczne obgadywanie pracowników, nawet na poziomie kadry managerskiej. To ludzie którzy nie posiadają wyobrażenia jak wyglada swiat poza HRK. Wewnętrzny HR słabo zorientowany. Na rozmowie padają niedopuszczalne pytania.

Kandytat

Z automatu zacząłem odrzucać wszelkie ogłoszenia z logotypem HRK. Zaawansowane rozmowy trwające ponad miesiąc, kilka etapów rekrutacji i nagle cisza. Brak jakiejkolwiek informacji a telefon milczy. Szanujmy swój czas.

Nie polecam

Nie polecam prowadziłem rozmowy o potencjalne miejsce pracy zwodzili za nos prosiłem aby poinformowali nawet o mojej negatywnej kandydaturze do tej pory nikt się nie odezwał. Ogólnie nie polecam (usunięte przez administratora) i tona wodorostów oddział Poznań

@Nie polecam

Dzień dobry, takie sytuacje nie są codziennością w HRK, tym bardziej nam przykro, że doświadczyłaś/eś braku feedbacku z naszej strony. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczących procesu rekrutacyjnego, w którym brałaś/eś udział na adres: mwt@hrk.pl (nazwa stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Nie polecam
@HRK S.A

Sądząc po reszcie wpisów niestety takie sytuacje są u was codziennością. Więcej razy napewno nie skorzystam jak i moja opinia pójdzie w ślad. Dochodzenie i pisanie maili nie ma żadnego sensu nie interesuje mnie to. Od osób które rekrutują powinno się wymagać więcej zwłaszcza kiedy ten Pan pracuje w waszej firmie prawie 20 lat.

@Nie polecam

sytuacja taka się wydarzyła właśnie dlatego, że ten pan pracuje 20 lat w jednej firmie, utknął biznesowo w okresie 20 lat wstecz i nie zauważył, że przez te lata świat biznesu się mocno zmienił nota bene w tej firmie jest sporo takich "zasiedziałych"

piotr
@Kandydat

Troche masz racje. W wielu firmach, które zatrudnia procentowo bardzo duzo dinozaurów, zwykle nie dzieje sie dobrze.

Niedawno miałem okazję wziąć udział w procesie rekrutacyjnym w firmie HRK. Niestety zgadzam się z poprzednimi negatywnymi opiniami odnośnie feedback'u. Same rozmowy, zarówno pierwsza telefoniczna, jak i następna online, były przeprowadzone w przyjemnym i profesjonalnym tonie. Podczas ostatniej rozmowy zostałem zapewniony, że otrzymam w ciągu tygodnia informację zwrotną o wyniku spotkań. Takiej informacji nie otrzymałem, telefonicznej, ani mailowej. Jest to bardzo przykre, że osoby, w których interesie powinno być dbanie o candidate experience, postępują w taki sposób poszukując osób do swojego własnego zespołu.

@Kandydat

Dzień dobry, takie rzeczy nie są u nas codziennością. Nie jesteśmy w stanie reagować, gdy nie wiemy kogo dotyczy ta sprawa. Pomimo naszych wcześniejszych próśb nikt się do nas nie zgłosił, więc ciężko nam Państwu pomóc. Będziemy wdzięczni za przesłanie informacji dotyczących Pana procesu rekrutacyjnego, w którym brał Pan udział na adres: mwt@hrk.pl (nazwa stanowiska, nazwisko osoby odpowiedzialnej za rekrutację). Dołożymy wszelkich starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

s

Czy firma oferuje jakieś dodatki świąteczne? Paczki? Premie?

Janusz w klapkach BEZ wędki

Miałem rozmowę z rekruterem na jedną z pozycji. Ogółem dramat, sama oferta nic specjalnego, podkolorowana, że umowa agencyjna to świetna rzecz. Atmosfera rozmowy była taka, by stworzyć wrażenie, że negatywnie wyszedłem, musiałem wysłuchiwać jakiegoś głupiego gadania o mojej "kruchej motywacji" i innych mądrości. Następnie miałem otrzymać info zwrotne w ciągu max 2 tygodni. No i nie dostałem, ale w sumie dobrze.

@Janusz w klapkach BEZ wędki

Przykro nam to czytać. Dołożymy wszelkich starań, by podobna sytuacja nie miała już miejsca.

@HRK S.A

Przypomniałem sobie o tej cudownej rozmowie i wszedłem na goworka i zobaczyłem, że w końcu odpisaliście. Czym cechują się te starania, które podjęliście?

@HRK S.A

No i jak te starania? Na czym polegały?

Zostaw merytoryczną opinię o HRK S.A - Warszawa

• Jak się pracuje w HRK S.A?

Zobacz opinie na temat firmy HRK S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HRK S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HRK S.A?

Kandydaci do pracy w HRK S.A napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HRK S.A