Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz

Opinie o Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz

AMG

(usunięte przez administratora) W większości oddziałów jest taka sama atmosfera. (usunięte przez administratora) Co ciekawe pracownicy sami wystawiają sobie pochlebne opinie na google co jest według mnie śmieszne. Szkoda tylko ze podpisują się jeszcze swoimi danymi a opinie wystawiają na wszystkich oddziałach.

Bruno

A taki kwas to we wszystkich oddziałach? Ja z Opola i tu szukam pracy ...

ajlaviu

A może wypowiedzą się osoby szukające pracy, czy opinie na takich portalach w rzeczywistości zniechęcają do aplikacji czy traktujecie je jak typowy hejt internetowy ???

Karol

Większość pracujących to osoby z wieloletnim stażem, piszą ci co sobie nie poradzili ... tyle w temacie

Paw
@Karol

jeśli wieloletni to już dwu lub trzyletni to tak. Od mniej więcej tego czasu firma dynamicznie się rozrasta, powstał nowy oddzial główny oraz mazda. Prawda jest taka, ze w firmie zostają tacy, którzy narzekają, ale nie motywuje ich to do zmiany. Ludzie, którzy maja ambicje odchodzą i idą dalej poza ta firma, bo tu awansowani są ludzie kukiełki, łatwi do sterowania, bojący się o własna (usunięte przez administratora) oraz ewentualne przyszłe kozły ofiarne. (usunięte przez administratora) Patrząc jednak na poziom dyskusji, może to i lepiej, żeby ludzie przychodzili i zobaczyli jak jest naprawdę. Będzie ok to zostaną, nie to odejdą i wyleją tu zal, a marketing będzie udowadniał na wszelkie sposoby, ze jest fantastycznie .

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Mechanik/Elektromechanik/Elektryk - Samochody Dostawcze (K/M)?
Adelajda

Myślę, że dyskusja osiągnęła poziom rynsztoka, chyba nawet przy budce z piwem i należy ją tam zostawić.

John Wick

Jacku, podobnie tak jak Ty jestem pracownikiem Grupy Wrobel i chyba nie jest tak zle jak piszesz. Oczywiscie wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, ale jesli byloby tak zle jak opisuja ponizej "sfrustrowani" przedmowcy to bylaby znacznie wieksza rotacja pracownikow, a juz napewno duza czesc osob nie pracowalaby w firmie "nascie" lat. Aktualnie na wroclawskim rynku automotive mamy idealna sytuacje, jest szereg konkurencyjnych marek premium oraz dwoch bardzo konkurencyjnych dealerow marki Mercedes-Benz, jakos nie slysze aby moi niezadowoleni koledzy odchodzili do konkurencji. Napisze tylko "psy szczekaja, a karawana jedzie dalej" Dla przyszlych pracownikow Grupy Wrobel napisze tylko ze jest to naprawde fajne miejsce, jest niezla atmosfera, ktora tworza ludzie, oczywiscie jak w kazdej firmie tworza sie grupki wzajemnej adoracji ale to przede wszystkim od nas zalezy jak jest w danym dziale. Miedzy bajki mozna wlozyc opinie ze nie da sie zarobi, jesli ktos tylko chce pracowac to zarobi swoje a i pojedzie w nagrode na drugi koniec swiata. Zawsze beda tacy co to prace traktuja jak zlo konieczne, a najwazniejsze dla nich to wyjsc rowno o 16, wowczas jaka praca taka placa. Nigdy przenigdy nie otrzymalem wynagrodzenia spoznionego czy zle naliczonego. Co do kadry zarzadzajacej to jak w kazdej firmie sa gwiazdy ale i tez zdarzaja sie kule u nogi.

@John Wick

Cudowna odpowiedz prosto z Grupy Wróbel. Aż razi, Autorze.

Ostach
@John Wick

Jest oczywiście odrobina prawdy w tym to piszesz, jednak każdy z dużego grona osób które odeszły z GW, nie przymierają głodem... Jak na tę branżę i Wrocław, porównując zarobki w Inchape, Team BMW czy Audi Centrum Wroclaw... jest miernie... bardzo miernie. Premie w GW są nie jawne i każda wypłata (pomimo wydania np. 5 pojazdów) jest niespodzianką, niestety nigdy pozytywną...

Adelajda
@John Wick

O godz 13:00 nikt normalny nie pisze (nie ma czasu) oprócz tych którzy są akurat w pracy, no chyba że w dziale PR :)) słaby ten tekst w formie laurki...

realista
@John Wick

jesli ktos tylko chce pracowac to zarobi swoje a i pojedzie w nagrode na drugi koniec swiata. Żartujesz czy sam w to uwierzyłeś? Mechanik ciężko pracujący nie ma szans wyrobić ponad dwustu godzin w każdym miesiącu. Gdyby zdarzył się jakiś cud i wyrabiał po 250 godzin to sam by sobie zafundował ten koniec świata według własnego gustu. Tyle godzin można wyrobić chyba tylko klepiąc same przeglądy zerowe po 5/10 dziennie. Promowanie fachowców... Kurtyna!

Jacek
@realista

Mechanik ktory wygral w zeszlym roku nie robil samych przegladow i mozna to sprawdzic poprzez strone jakie robil prace i za ile rbg Mysle ze sa madrzy i madrzejsi a prawda jak zwykle po srodku

@Jacek

To sprawdź ile siedział i robił nadgodzin i wtedy się wypowiadaj. A sorry nie sprawdzisz bo nadgodzin nikt w GW nie rejestruje bo przecież robi to tylko dla siebie i swojej premii. Rozmawiałeś kiedyś z tym mechanikiem czy tylko śledzisz tabelki?

@Marek

Marku, tabelki wzlotów to już jest parodia. Może na początku roku już jest ustalone kto ma wzloty wygrać? Żadnego odzwierciedlenia w godzinach zafakturowanych, brak doliczonych całych miesięcy, jakby firma była zamknięta. Doliczane punkty nie zgadzają się z godzinami zafakturowanymi. I dlaczego mechanik ma punkty tylko od godzin a nie od wartości zlecenia? Przecież to on w ogromnym stopniu decyduje, czy da się coś naprawić, czy trzeba wymienić. Jak coś można naprawić bez wymiany to w gruncie mechanik będzie stratny. Bo normy czasowe MB przewidują tylko wymiany i za cudotwórstwo godzin nie policzą. Po drugie, w rozliczeniach z norm (ZM) to dla naszych specjalistów od fakturowania chyba znaczy (Zero Minut) hehehe

@Realista

Panie Realista, przeczytaj pan to coś napisał. Przeczysz sam sobie w tych wywodach. Wartość zlecenia to w znacznym stopniu części, jak je zaczniesz "cudownie uzdrawiać" to wartość tego zlecenia będzie raczej mierna, tak jak ewentualne punkty, które chcesz dodawać... A sposób ich liczenia masz w regulaminie konkursu, jeśli się coś nie zgadza i powinieneś wygrać, zgłoś sprawę do swojego przełożonego albo do Prezesa. Mail masz w portalu.

Realista

Wyszło że wpis za trudny. Nie godziny albo wartość zlecenia a godziny plus punkty za ogólną wartość. Naprawy zamiast wymiany tesz mogą być bardziej korzystne dla mechanika i klienta, gdyby potrafili liczyć czas zużyty na naprawę. Przykładowo, wymiana czegoś 2 godziny, wartość części 5 tysięcy = 7 punktów, Naprawa tego samego przez 7 godzin i właściwe ich policzenie 7 punktów. Teraz najwyżej 2 punkty bo policzą demontaż i montaż. W wisie znajdą tylko pozycję montaż, demontaż, wymiana. Jak się coś naprawi to bez policzonych godzin bo fakturujący nie znajdzie takiej pozycji w wisie. A wszelkie szukanie usterek to dla nich krótki test, czyli 0,3 godziny. MB nie wymyślił jeszcze komputera który po krótkim teście podaje co jest popsute i na tym traci się najwięcej godzin, których nikt nie potrafi policzyć. Nie jest miło czasem usłyszeć od klienta, że potraficie tylko wymieniać, a ja w innym warsztacie naprawiłem i działa. Gdzie napisałem że chcę wygrać? Chciałbym tylko mieć rzetelnie policzone godziny, to wycieczkę życia sam sobie zafunduję. Wzloty interesują niewielu, może tylko tych co będą po 12 godzin codziennie w kanale. I ciekawostka na koniec. Obsługa okresowa ciągnika siodłowego i czteroosiowej wywrotki = te same godziny. W wywrotce masz tylko ponad 30 samych punktów smarowniczych więcej niż w ciągniku. A cała reszta?

Fantasta
@Realista

Dolicz sobie punkty za brak konsekwencji w rozumowaniu i fantazje...

@Fantasta

Prześpij się zamiast całą noc śledzić internet to może zrozumiesz. hehehe

@Realista

Zwyciężają osoby które przychodzą do pracy i wiedzą po co przychodzą, przegrywają frustraci i nieudacznicy. W tak dużym zespole jest sporo osób nieudolnych i emocjonalnie i zawodowo

Fantasta
@Realista

Mawiali: nigdy nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem... :-)

Karol

Typowe polskie leczenie własnych kompleksów:-)

Kamień w wodę

Pracownicy oczekują stabilnych i jasnych zasad zatrudnienia. Chcą wygodnej i szybkiej rekrutacji, uczciwych relacji z szefami oraz zdrowego środowiska pracy. W MB WRÓBEL tego nie ma. Dowody: 1. Premie. Kilkakrtonie poprosiłem o pisemną rozpiskę co z czego wynika. Raz doprowadziliśmy do spotkania całego dzału z kierownikiem. Wspólnie usłyszeliśmy tę samą bajkę którą usłyszałem nie raz. Mogę wam powiedzieć możecie pytać zapisywać ale na piśmie wam nie dam bo to jest nie jawne. 2. Atmosfera. Sama ilosć negatywnych wpisów potwierdza atmosferę. 3. Rekrutacja. Przeglądanie i rekrytacja na podstawie profili na portalach internetowych, oraz dobór zwłaszcza kobiet na podstawie wyglądu. Kto składa CV niech od razu zrobi porzadek na swoim profilu internetowym. No i co to jest za zwyczaj zapraszania podwładnych do znajomych na facebooku. 3. Kariera. Szkolenia są nawet bardzo ciekawie zwłaszcza te w siedzibie Mercedesa w Warszawie ,ale są one niezbedne żeby mieć uprawnienia do wykonywania powierzonych obowiązków. Skutkuje to tylko tym że dokładają ci roboty za tę samą kasę. 3. Kasa. Fundusz socjalny. Brak dofinansowania do wypoczynku i bonów na święta. Za to raz w roku impreza w Hotelu Golebiewski. Czy ci którzy nie jadą do Karpacza dostaną w jakiejś formie te 750 zlotych? 4. Awanse i zarzadzanie. Dziwne ruchy kadrowe zawrotne kariery" kierowniczek" nie chcę podawać inicjałow 5.Nagdodziny? juz ich nie liczę tak jak przepracowanych sobót bo i tak nie ma możliwości odzyzyskania (jak wyegzekwjesz wolne to nie wypracujesz premii bo nie ma cię w pracy) Co na to przelozeni moich przełożonych co na to kodeks pracy. Może warto przrorowadzic jakis audyt. 6. Zwolnienia. W ostatnie dni miesiąca kolejne osoby są proszone na górę i dostają wypowiedzenia. Pracowali dobrze. Ja pracuje lepiej niz inni ale cierpią na tym bliscy bo ciagle jestem w pracy. Nawet jak mam wolne służbowa komórka ciągle dzwoni i tlumacz się nastepnego dnia ze nie odebrałem. Wielu zwolnilo się samych, bo nie wytrzymali presji. To typowe korpo. Przygarna Cię. Oswoją jak pieska, potem człowiek zakłada sobie kaganiec w postaci kredytu na dom... A potem czuje sie oszukany "Jak plemnik w (usunięte przez administratora) cutujac piosenkę ( do moderatora proszę nie usuwać ) Zaraz dostanę komentarz Tomka lub Natalii z marketingu ze skoro jest tak źle dlaczego nie odejdę. Poważnie rozpatruję te opcję. Koniec przerwy Go Work

Admin666
@Kamień w wodę

Potwierdzam wszystko co zostało zawarte w tej wypowiedzi. Sam jestem jedną z osób, które po kilku lat pracy otrzymały wypowiedzenie, ale na tą chwilę jestem wdzięczny, za to że nie muszę tkwić w tym bagnie i mam dużo lepsza pracę i zdecydowanie lepiej płatną.

Rysiu
@Kamień w wodę

Brawo! Brawo! Sama prawda! Potwierdzam w 100%!!!

Brak nicku
@Kamień w wodę

Wreszcie ktoś napisał prawdę od a do z o tej jakże marce premium. Brawo!

Robert
@Brak nicku

Widzę, że zgadzasz się z opinią wyrażoną przez użytkownika @Kamień w wodę. Miałbym jednak pytanie związane z kwestią, która nie została wciąż tu poruszona, mianowicie z możliwościami otrzymania urlopu wypoczynkowego w dogodnym dla nas terminie. Czy firma Mirosław Wróbel Autoryzowany Dealer Mercedes Benz bez problemów daje możliwości skorzystania z przysługującego prawa do urlopu wypoczynkowego w terminie, który nam odpowiada? Jest to dosyć ważne dla osób, które cenią sobie odpowiedni wypoczynek, więc chciałbym, abyś wypowiedział się na ten temat.

Brak
@Robert

To zależy od działu i tego pod kogo podlegasz. W jednym dziale problemów nie ma, w innym są.

@Brak

Bzdury, presja jest aby urlopy wybierać, mam zaległego i ciągle dostaje za to zje... Firma za zaległe urlopy ma jakieś rezerwy płacić i to jest bardzo dla nich nie korzystne stąd, wszystkich wypychają

Grażyna
@Brak

Super, że wyjaśniłeś akurat tę kwestię, bowiem wiele osób z całą pewnością poszukiwało takiej informacji. Trzeba wobec tego docenić fakt, iż w Mirosław Wróbel Autoryzowany Dealer Mercedes Benz istnieje taka możliwość. W dalszym ciągu pozostaje jednak jeszcze kilka bardzo nurtujących aspektów, które należałoby tu opisać. Ale zacznijmy może od rekrutacji. Wiesz może, czy aktualnie są tam poszukiwani nowi pracownicy? Nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat, stąd moje pytanie.

Brak

Zależy od działu - w handlowym niemile widziany jest urlop w innym niż martwy sezonie.

@Brak

A jaki to martwy sezon w automotive ?

jędrek

A jak wygląda sprawa szkoleń, czy firma oferuje szkolenia aby przystosować nowych pracowników do pracy ?

Technik

Mechanicy bardzo kiepsko tu zarabiają. Poucinali nam prawie o połowę dotychaczasowe premie. Warsztat robi co rok więcej godzin, a my zarabiamy co raz mniej, ponieważ wprowadzają jakieś wyliczniki, przeliczniki...

@Technik

W którym oddziale ?

Korzen
@Technik

Niestety prawda Czekamy na dyrektora BA od wrzesnia powiedzial ze porozmawia z nami a jak przyjechal to nawet nie przyszedl na warsztat Zastanawiaja nas rowniez kategorie na wzlotach.U nas pracuje gosc ktory ciagnie pol serwisu na plecach a w nagrode ma wieczne problemy innych ludzi.To sprawa dyrekcji ale oni tylko widza wyniki

jaja

Tempo pracy bieganie,a zarobki za niskie taka to praca na myjni w Mazdzie nie polecam.Ciągła zmiana harmonogramu pracy w wydawaniu samochodów.Totalny chaos jak to się mówi Bangladesz

Yoyo

Spędziłem w odziale opole 3 miesiące- (usunięte przez administratora) robota dla ludzi z pasją i nie bojących się wyzwań. Super ekipa TRUCK od mechników po samego kierownika. I dzięki T.S. za wszystko:) Polecam

Ostatni sprawiedliwy
@Yoyo

Jak już się zwolniles to przynajmniej na odchodne prawdę byś napisał,i Tak już Ci nikt premi nie upierdzieli....

Ostatni podejrzany
@Ostatni sprawiedliwy

Naprawdę uważasz że tylko negatywne opinie są prawdziwe ?

Niepalący

Jedno pytanie do władzy jeśli tu zagląda-jesli nie pale to moge pracowac krocej?u nas duzo ludzi pali a ja zasuwam w tym czasie. Faceci,dziewczyny,co godzina na fajeczce, a ja tyle przerw nie mam. Pisze jak najbardziej powaznie.

Wróbel

Taka sytuacja ! Byłem przejazdem przez Wrocław i zepsuł mi się samochód - po prostu pękł wąż od chłodzenia przy samej opasce. Podjechałem do serwisu i dowiedziałem się że bez umówienia nie ma szansy na naprawę więc poprosiłem o sprzedaż opaski bo byłem sobie wstanie to sam naprawić - usłyszałem od miłej Pani że zapyta MISTRZA ( bo tam nie ma mechanika ) i powiedział że nie ma takiej możliwości mogę się umówić na przyszły tydzień . Mogli mi po prostu pomóc ale mają to w (usunięte przez administratora) że człowiek ma do domu 600 km . Podejście MISTRZA życzę mu kiedyś awarii w trasie i wielu mistrzów którzy są tak rzeczliwi jak ON !!!!!!!!!! NIE POLECAM TAKIEGO SERWISU !!!!! A byłem mercedesem nawiasem .

Ja nie narzekam na kase, nie oszukali mnie nigdy, ponizej 5 nie schodze, pracuje jako biurowy Niestety atmosfera mocno siadla wlasnie przez zwolnienia wieczne cisnienie o roboczogodziny i naciski na wiecej i wiecej Niejestesmy balonem tylko ze tego nie rozumieja panowie z 1 i 2 pietra Szkoda ze JJ BA PM i inni nie potrafia doecnic tych ktorzy na nich pracuja

Jacek
@Tomek

A jak chciałbyś być doceniany ?

@Jacek

Czasem wystarczy odpowiedziec dzien dobry - a czasem zapytac jak leci itd Ja wiem ze to praca ale duzo ludzi jednak na ten zarzad robi a na wzloty po co mam jecha? Chlac do upadlego?

Wiktor

Zwalniają się kolejni długoletni pracownicy... Nie polecam tej firmy. Ja zmarnowałem rok czasu. Na szczęście inne firmy widzą i rozumieją dzisiejszy rynek pracy. Dostałem na dzień-dobry 1000 zł więcej podstawy netto! Tak szczerze to w Amazonie lepiej chyba nawet płacą!!! Ale oczywiście mydliny będą za chwile tu wypisane przez Tomasza z marketingu, że nie można porównywać mercedesa do Amazona... albo „psy szczekają, karawana jedzie dalej”... ????‍♂️ No debile ????

Gosia

Marynarki mają ładne, nic po za tym... Smutni Panowie...

Admin666

Witam. Pracowałem w tej firmie spory okres czasu, na dwóch stanowiskach. Z początku piękna sprawa (wiadomo, gwiazda i te sprawy) z czasem jednak wszystko zaczęło się klarować i gwiazda pod szyldem "Wróbel" okazuje się być nie złą miną. Firma nastawiona tylko na to, żebyś dla nich pracował. Od siebie nie daje nic. Nie widzą dobrze wykonanej roboty, a tylko wpadki pracownika. Obiecują ekstra premię za pracę dodatkową, której nigdy nie zobaczysz. Na inwentaryzacje magazynu przychodzi się w sobotę (dzień wolny) na kilka naście godzin i nie otrzymuje się, tego tytułu niczego, nawet dodatkowego dnia wolnego. Jeśli ktokolwiek chwali tą firmę to tylko dlatego, że potrafi się dobrze zakręcić i podlizać komu trzeba. Takich pracowników właśnie ta firma szuka, jeśli nie jesteś czynny w wyścigu szczurów to nie ma dla ciebie miejsca w tej firmie. Są w tej firmie ludzie, którzy przybijają z tobą "piątkę", a za plecami u kierownika obsmarują cię z góry na dół.

Sticz

Firma beznadziejna ,nie polecam , premie niejawne nigdy nie da się doliczyć a na koniec miesiąca rozczarowanie , cały czas jakieś dziwne ruchy prezesa J.J facet chyba sobie nie zdaje sprawy co robi , w styczniu impreza w Karpaczu dla zatkania gęby pracownikom , koszt imprezy dla jednej osoby to 750 zł netto , większość pracowników wolała by dostać ta kwotę na święta ...

Nick'i
@Sticz

Nie wiem co Ty robisz na imprezach i co Ci na nich zatyka gębę... ...zwykle tam człowiek posłucha sprawozdania zarządu żeby mieć orient co się dzieje w firmie z innego punktu wiedzenia niż tylko jego własny, napije ze znajomymi z pracy i posłucha zaje6istego koncertu... przynajmniej ostatni był spoko... Afromental... moje klimaty... Wiele firm nie robi takich imprez dla pracowników w ogóle... Prezesom nie chce sie gadać i tłumaczyć dlaczego coś firma robi tak a nie inaczej... tatuaj jak uważnie posłuchać to sporo ciekawych rzeczy jest powiedzianych. Tak czy inaczej chcesz wziąć udział w imprezie to bieżesz... nie chcesz to siedź w domu i trolluj internety mówiąc na co sam wydałbyś firmowe pieniądze lepiej...

Sticz
@Nick'i

Pieniadze socjalne to są pieniądze wypracowane przez pracowników A nie firmy

Dominika
@Nick'i

Czy takie wyjazdy integracyjne często są praktykowane w firmie Mirosław Wróbel Autoryzowany Dealer Mercedes Benz? Na pewno to fajna okazja, żeby - tak jak piszesz - porozmawiać, pośmiać się, bardziej zintegrować się z kolegami, niż tylko w pracy. Co jeszcze więcej mógłbyś powiedzieć na temat pracy w tym miejscu? Czy podoba Ci się to, czym się zajmujesz w Mirosław Wróbel Autoryzowany Dealer Mercedes Benz?

Jak tam sytuacja w Mercedesie? Coś się poprawiło?

Zostaw merytoryczną opinię o Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz - Wrocław

• Jak się pracuje w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz?

Zobacz opinie na temat firmy Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mirosław Wróbel Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz