Ward Personnel Limited

Opinie o Ward Personnel Limited

Tom

Totalna porażka ,obciążą Cię za wszystko płacisz nie swoje opłaty ,domy w fatalnym stanie dobrej pory nie zwrócili mi karty Safe Pass co jest nie zgodne z prawem ,w urzędzie nakazują zawiadomić Policję,zero kontaktu,nie odbierają telefonów ,pracowników przemiał wszyscy jadą tylko na raz i uciekają od nich ,Nie warto manią Cię obietnicami . Pozytywne opinie piszą sami poszukajcie na necie jakie mają prawdziwe opinie.Omijac szerokim łukiem.

@Tom

Czyli standard - oni tak działają! Pracowałem z nimi 2 razy i nigdy więcej. Za każdym razem obcinali wynagrodzenie a warunki zakwaterowania nie zgadzały się nawet w 50% z opisem z oferty.

Tu tak jest jak napisali teraz niedawno w dwóch najświeższych opiniach, że w piątek kasę wypłacają? A dlaczego w taki sposób tak w ogóle? weekendy zazwyczaj są wolne…? : ) są gdzieś jakieś ekipy, z którymi można się wyluzować? Jakie lokalizacje do tego byście polecili? (rzecz jasna po pracy)

WB

Kasa w kazdy piatek i stawka jak na umowie najwazniejsze. Domy ok, zwykle blizniaki, troche zimne bo caly czas pada ale za to chlopaki na domu sa wporzadku. Auto z wypozyczalni nowe, my mamy Focusa. Ten numer podatkowy dostalem po miesicu, wszystkie koszta rozpisane, do tego czasu nic nie pobieraja. Ogolnie ok, koordynatorzy z pl wiec nie trzeba sie produkowac po ang zeby cokolwiek wyjasnic

Czy można liczyć w Ward Personnel Limited na prywatną opiekę medyczną?

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Ward Personnel Limited? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Monter Okien PVC
Kraftek

Pracowałem dla firmy Ward przez ostatnie 6/7 miesięcy. Tak jak obiecali na rozmowie tak było, kwatera czysta, kuchnia wyposażona. Pomogli mi w sprawach urzędowych. Pieniądze były na koncie co piątek. Nie ma się do czego przyczepić

Roma

Czyli wszystko raczej w biurze się wyjaśni? Takie zapewnienie widziałam w jednym wątku. Chłopak może będzie na robotę się wybierał i sama jak na razie z ciekawości patrzę po ofertach. Teraz na LinkedIn jest dla przykładu na fizycznego na Iraldnię. Rzucają w opisie kwotami w okolicy 14 tys. opiszecie mi tamtejsza robotę? jest ciężka? i co ze spaniem? Jaka ocena mieszkania?

Agencja mnie okradła. Potrąciła podwójny czynsz gdy mnie od wtorku nie było. Za bank holiday nie zapłacili. Mojego ziomka na 900 wystrzelili . O kilku przekrętach też słyszałem. Nie polecam.

@Adam

a co mieliście względem tego wszystkiego na umowie? ciekawi mnie odniesienie samej agencji do tej sytuacji. z tym czynszem to zgłaszałeś wprost ze już Cię nie będzie? I czy możesz tak wypowiedzieć umowę z dnia na dzień? i koledze co z kasą konkretnie się podziało?

Dom

Głupoty ktoś pisze pracuje rok nawet gdy nastąpi jakaś pomyłka w rozliczeniu wystarczy zadzwonić do biura i wszystko jest wyjaśnione

Pracuje prawie rok czasu i mogę polecić bez żadnych zastrzeżeń. Wszystko zgodnie z umową i na czas. Cały czas wsparcie ze zjazdami do Polski nie ma problemu . Praca bez przerwy cały rok. Co do wszelkich potrąceń to jest wcześniej i każdy jest świadomy za co ma płacić więc jak można mieć pretensje? Ktoś tu wspomniał o złym stanie domu owszem jeżeli jest tam Polska (usunięte przez administratora) będzie brudno z obcokrajowcami nie ma tego problemu.

No i czy żaden koordynator wtedy nie pomaga? Zdradzisz przy tym na jakiej robocie byleś? Jak płatna? Piszesz ze to przez cały rok… ale miałeś od pon do pt po ósemce i weekend wolny czy jak? Czy możliwa jest jedynka do zamieszkania?

Dom

Koordynator zawsze pomaga jak jest tylko potrzeba płatne jak na umowie co do godzin zależy od projektu aktualnie pracuje po 45h na tydzień co daje około 1000€ na tydzień. Z sobotą okolice 1200.Oczywiście, że pokoje jednoosobowe chyba nawet nie ma innej opcji. Robota jeśli jesteś wykwalifikowanym elektrykiem to nie będziesz do końca zadowolony(wszystko zależy od projektu, ale trasy kablowe i rury są nie uniknione) Ale jak chcesz zarobić i nie straszna Ci szlifierka to będzie spoko ja na przykład w Polsce jako elektryk nigdy nie robiłem tras kablowych bo od tego są piekarze albo inni murarze. Jak masz pytania śmiało pisz :)

Pavel

Pracowałem dla firmy Ward przez 3 miesiące. Warunki mieszkaniowe są dobre. Płatność zawsze na czas. Gdy pojawiają się problemy, agenci starają się pomóc w ich szybkim rozwiązaniu. Wiele zależy od irlandzkiej firmy, w której przyjdzie ci pracować.

@Pavel

Cześć, nie mam jeszcze doświadczenia z wyjazdówki, czy to były Twoje pierwsze 3 miesiące? Ciekaw byłbym jakie problemy mogły wystąpić, skoro już ich temat jak również ich rozwiązywania poruszasz. Co do tych firm to tez macie jakieś porady? Na rozmowie przedstawiciel daje jej szerszy opis?

Elektryk

Pracowałem w ward personel półtora roku na produkcji szaf sterowniczych i mogę powiedzieć że pieniądze zawsze były na czas,nigdy nie było problemu z urlopami,firma ogarnęła wszystkie dokumenty związane z zatrudnieniem oraz numerem podatkowym z minusów dodam że trzeba posiadać swoje narzędzia oraz ubrania robocze ale z tego co wiem to w Irlandii jest to standard co do zakwaterowania to firma to wszystko ogarnia i załatwi lecz trzeba za to płacić tak samo jest z samochodem wszystkie rachunki za prąd i ogrzewanie trzeba samemu opłaci więc trzeba brać to pod uwagę przy zatrudnieniu Oraz polecam pilnować swoich spraw ponieważ to jest agencja i oni mają dużo ludzi i zdarza się że jakaś sprawa nie jest dopięta na ostatni guzik ogólnie mówiąc nie było ani źle ani dobrze

Gorg
@Elektryk

@Elektryk czy jest mozliwość abyś opisał trochę bardziej szczególowo tą konkretną pracę ??(usunięte przez administratora)

Był z nimi ktoś na inżyniera robót drogowych? Szukają teraz, zwróciłem uwagę na stawkę i no w sumie to się zastanawiam, czemu wolne to stanowisko jest. Często ktoś rezygnuje? Chce też dopytać, jak wyglądają teraz kwestie ubezpieczenia na tej irlandzkiej umowie, bo na takiej nie robiłem jeszcze. Pokrywają wszystko, wizyty u lekarza, co jak zachoruje człowiek? Nie wiem, jak tam jest.

Maczeta

Może i dla ludzi którzy nie mają żadnych perspektyw nawet w Polsce to ta firma jest ok ale po krótkim zapoznaniu się to wychodzi że to co miało być na miejscu to odległa zeczywistosc do każdego słowa które mówią trzeba dołożyć dwa następne mieszkanie za 450euro miesięcznie ok nie ma tragedii przyjeżdżasz a tam robi się nie tylko 500e ale i własny wywóz (usunięte przez administratora) zakup ropy żeby było ciepło gazu żebyś mógł ugotować jedzenie kpina a najlepsze na koniec kwity od wypłaty są tak nie jasne że pracując 66 g tygodniowo zarabiasz 750 e Netto minus mieszkanie i inne opłaty a pracując jako elektryk najlepiej jak byś miał zawód wyuczony ślusarz metalo plastyka Wielka lipa firma porażka totalna poznałem dużo ludzi na projekcie i ci normalni po pierwszej wypłacie wrócili do domu a ci co do niczego się nie nadają i nie mają żadnych perspektyw i nic nie potrafią to tam pracują więc jeśli ktoś pisze tutaj że jest super i jest ok to tak może być ale tylko tutaj bo firma usuwa negatywne opinie

@Maczeta

750e mało?

Polak z Dublina
@Maczeta

Pan maczeta chyba nie wie jak wygląda życie, nie pracowałem nigdy dla tej agencji bo mam pracę i pracuje i w Irlandii od 10 lat, ale pan maczeta coś nie jasno tu pisze, jak można płacić za olej i za gaz żeby mieć ciepło w Irlandii albo. Ogrzewanie jest na gaz. Albo na olej albo na prąd..a nie połączenie olej i gaz. Bzdura, koszty życia w Irlandii przez ostatnie lata się zmieniły wynajcie pokoju samemu to koszta ok 650-700e na miesiąc plus rachunki jakby chciało się samemu wynająć. A znaleźć pokój w Dublinie to jak szansa wygrania w lotto.

@Polak z Dublina

Ile trzeba zarabiać aby godnie żyć w Irlandii?

@Polak z Dublina

Ile trzeba zarabiać aby żyć w Irlandii 3 osobowa rodzina?

Tomi

Za 66 godzin minus media to jak na Irlandię raczej mało

obcy
@Polak z Dublina

no to jesli takie koszty to ta firma słaba bo zostaje mniej jak w Polsce na stoczni

obcy
@Paweł

minus z tego koszty to malutko elektryk w polsce zarobi tyle

@obcy

czyli co, twierdzicie żeby lepiej nie puszczać partnera na wyjazd czy to jeszcze zależy jak trafi? te opinie to sprzed roku są, cenniki i stawki to aktualne są?

Mariuszek
@Paweł

Mało, Wykwalifikowany i doświadczony elektryk to nie elektryk z lewym sepem, Wykwalifikowana kadra zarabia wiele więcej w różnych częściach Świata, noe posiadając jednocześnie tak wysokich kosztów po swojej stronie jak ma to miejsce podczas współpracy z Waszą niby agencją...

@Paweł

Pewnie, że mało! Fachowiec z doświadczeniem, który się ceni (jak ja) nie zgodzi się na pracę za 750€ tygodniowo za granicą. Pozdrawiam.

Dusia
@były pracownik

To wspomniane 750 euro to za ile godzin pracy tak dla przypomnienia? Chłopak dopiero pierwszy raz by jechał, chcemy się rozeznać w docelowych standardach, zwłaszcza ze kwota która jest przytaczana pochodzi z ubiegłego roku, nie było podwyżek?

Goral

Pracowalem z kilkoma agencjami pracy, ale Ward Persnnel jest chyba najlepsza, chłopaki odbierajA z lotniska i pomagaja ze wszystkimi sprawami, zakwaterowanie w normalnych domach a nie jakiś barakach jak kiedyś miałem przygode z inna agencja,ja osobicie polecam

Oli111
@Goral

Z tym odbiorem z lotniska to chyba coś nie tak , mi powiedziano że mam sobie sam dojechać do firmy.

Przestrzegający
@Goral

Oj widzę świeży narybek się wypowiada. Z lotniska odbierają to prawda ale za tą przyjemność zostanie Ci potrącone 50 euro czyli tyle ile wyniosłaby Cię taksówka. Mieszkania trafiają się ładne ale w większości to szkoda mówić poniżej standardów a przynajmniej Irlandzkich a już nie wspomnę o problemach z ogrzewaniem bo Ward Personnel często zapomina zamówić olej opałowy czy też gaz i mieszkasz tydzień jak nie dłużej w zimnym mieszkaniu. A przypomnę że za mieszkanie jak i za wszelkie opłaty zostanie Ci potrącone z pensji i to wcale nie mało. Tak samo potrącają kaucje która jest zwrotna ale potem zapomną oddać ???? Niezgodnie z prawem zakładają Ci numer PPS ale spokojnie to nie dla Twojego dobra tylko po to żeby mieć dostęp do Twojego konta podatkowego by potem zabrać Ci Twoje pieniądze z podatków. Za samochód z wypożyczalni i za paliwo też zapłacisz z własnej kieszeni mi się trafiło że nawet 60 km w jedną stronę jeździliśmy więc łatwo policzyć że tanio nie było a i za czas przejazdu nikt Ci nie zapłaci.(usunięte przez administratora)Czytaj i czytajcie szybko bo zaraz nie będzie tego komentarza bo usuwają szybciej niż prędkość światła żeby tylko nie wyszła na jaw prawda ????

Marianek
@Przestrzegający

Jestem byłym pracownikiem. Nie mam pojęcia skąd taka liczba pozytywnych opinii na tej stronie. Przez kilka miesięcy pracy dla nich nie spotkałem nikogo, kto byłby szczególnie zadowolony z tej współpracy. Poniżej kilka szczerych przemyśleń. Mam nadzieje, że opinia nie zostanie zbyt szybko usunięta. Postanowiłem opisać swoje doświadczenia po to by nakreślić obraz sytuacji osobom zainteresowanym podjęciem współpracy z tą agencją. PRACA Pracowałem dla nich u producenta rozdzielnic w Dublinie. Praca jak najbardziej godna polecenia. Za moich czasów było to miejsce, gdzie można było spotkać wiele ciekawych osobowości. Wypada znać język. Dość kłopotliwe jest porozumiewanie się z Irlandczykami po polsku. Godziny pracy: jeśli są nadgodziny to Od poniedziałku do czwartku - 11,5h, piątek-8h, sobota 6h, Jeśli nie ma to w sumie jest tych godzin 39 lub co najwyżej 47 tygodniowo. STAWKA I STANOWISKO W Irlandii obowiązuje ustawowo ustalona stawka za godzinę pracy wykwalifikowanego elektryka. Jest to 25.72 €/h. Nie będziesz pracował jako elektryk. Będziesz pracował jako automatyk za 20€ na godzinę(podobno ta stawka wzrosła, jednak dalej jest poniżej ustawowej). Po 39tej godzinie w danym tygodniu stawka wzrasta (o 50%) do 30€. Jeśli są godziny to można przyzwoicie zarobić. OTRZYMANIE ZATRUDNIENIA Proces nie jest zbyt wymagający. W zasadzie selekcja nie istnieje. Rekrutacją zajmują się osoby, które nigdy nie miały w ręce przewodu, nie mówiąc już o rysunku elektrycznym. Przez wiele miesięcy przyjmowani byli specjaliści ze świadectwami SEP, które nie znajdowały odzwierciedlenia w wiedzy teoretyczno-praktycznej kandydata. PPS/KWESTIE PODATKOWE Do unormowania spraw podatkowych niezbędny jest numer PPS (coś pomiędzy nr PESEL a NIP) Do czasu załatwienia wszelkich formalności pracownik jest na tak zwanym emergercy tax – ponad 40% Pracodawca oczywiście jest b. pomocny i pilotuje załatwienie formalności. Nie robi tego jednak szczególnie nadgorliwie. Jest to prawdopodobnie celowe działanie, bowiem niektórych przypadkach proces przeciąga się do dwóch miesięcy (zarabiasz po 400-500 euro/tydz), Załatwienie sprawy w urzędzie trwa max 2 tygodnie. OPŁATY PO STRONIE PRACOWNIKA Można odnieść wrażenie, że celowym działaniem jest przeciągnięcie wyrobienia nr.PPS. Po przejściu na normalnie obowiązujące stawki podatkowe i uzyskaniu zwrotu nadpłaconego podatku (na rachunek bankowy agencji lub jej pracownika) pracodawca pobiera wszelkie zaległe opłaty, tj. zaległy czynsz (za miesiąc lub dwa), kaucję w wysokości miesięcznego czynszu i czynsz na miesiąc do przodu, jeśli nie ma zaległych opłat z okresu przed Twoim przybyciem, masz jeszcze do opłacenia prąd, gaz, olej opałowy, w zależności od nieruchomości i rodzaju ogrzewania. Reszta zwrotu, jeśli coś zostaje po potrąceniu ww. opłat, jest zwracana z kolejną płatnością na konto pracownika. Można rachunki wziąć na siebie, potrzebne jest jednak konto bankowe, do otwarcia którego potrzebny jest ww. PPS no. i potwierdzenie adresu więc koło się zamyka. MIESZKANIE W Irlandii jest od kilku lat kryzys mieszkaniowy. Ciężko winić za to pracowników agencji pracy. Wynajmowane nieruchomości są dzielone pomiędzy pracowników. Z uwagi na kryzys odstają one znacząco od kontynentalnych standardów, jest zimno, wilgotno i drogo. DOJAZDY DO PRACY Firma załatwia formalności dot. wynajęcia samochodu. Wynajęty samochód posiada jedynie obowiązkowe ubezpieczenie, koszt to o ile dobrze pamiętam około 800 euro /mc. Koszt paliwa jest po stronie pracownika, nie ma służbowych samochodów czy darmowych dojazdów do pracy. Wszystko wygląda pięknie jeśli dzielisz ten koszt na 4 osoby. Jeśli natomiast zakwaterują Cię z ludźmi pracującymi w innych zakładach pracy czy budowach około 50 km od miejsca wykonywania pracy koszty najmu i eksploatacyjne dzielisz sam ze sobą. PODSUMOWUJĄC Koszty pobytu są wysokie. Z rozmów z kolegami, którzy dalej tam walczą wynika, że jeśli ktoś coś potrafi i zna język, to po krótkim etapie aklimatyzacji w kraju, ucieka z tej agencji. Jest możliwość podjęcia pracy bezpośrednio u producenta. Niezbędne jest jednak spędzenie roku poza obiema firmami. Jest to tani sposób na wyjazd do Irlandii jeśli ktoś planuje taki ruch. Należy pamiętać jednak o kwalifikacjach i języku. Jeśli jest inaczej to ciężko zmienić pracę.

adaś
@Goral

Ta opinia jest naciągana i nie oddaje rzeczywistości.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Ward Personnel Limited? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

adas

Agencja niczym się nie wyrózniająca od innych. Nie ma darmowych obiadów i ze wszystkiego Cię rozliczą a czasami nawet urwią z wypłaty. Nie interesuje ich w jakich warunkach bedziesz mieszkał, ile kilometrów bedziesz dojezdzał do pracy od kwatery. Załatwią robotę i najlepiej abyś nie miał do nich żadnych oczekiwań, typu zepsuty kocioł gazowy i brak ogrzewania w mieszkaniu. Najlepiej to uciekać z agencji i szukać sobie coś na własną rekę.

Sprawiedliwy

Witamna wyslane CV zero odzewu, a wydawałoby się że spełniam wymagania oferty na którą aplikowałem. Trochę słabo, dame wzięte tylko, lekki niesmak

Stachu

Jednym slowem POLECAM. Dobra praca, warunki tak jak przekazane zostalo przez telefon. Kwatera na dobrym poziomie. Wszyscy pomocni przy zalatwianiu papierow czy wprwadzeniu na budowe.

@Stachu

No właśnie była wzmianka w ogłoszeniu dla montera o tym, że na miejscu występuje pomoc od polskojęzycznej kadry w załatwieniu spraw adm, oraz zakwaterowaniu. Tu do czegoś jeszcze są potrzebni? Ciekawa jestem na czym jeszcze praca takiego koordynatora może tu polegać po prostu. Myślicie, że to ciężka robota?

Trebor75

Witam wszystkich. Może ktoś coś o pracy na monterce rurociągów w Dublinie. Jakie kwatery, czy płacą jak się należy? Z góry dzięki.

Mateusz_ K

Z Wardem pracuje juz ponad rok, w zeszlym roku w czasie pandemi zadzwonilem i juz tydzien pozniej wyjezdzalem do pracy. Od samego poczatku pomagaja wszystko zalatwic, te irlandzkie pesele czy jakies inne dokumenty, mega fajnie ze pracownicy mowia po polsku, dom dziele z 2 innymi polskimi pracownikami takze tez jest kim pogadac, pokój porzadny , czysty i najwazniejsze pojedynczy. Polecam, szczegolnie jak ktos chce odpoczac od żony :D

Dominik
@Mateusz_ K

Polecam

@Dominik

Dzięki za polecenie. Wiem już o tym, że pomagają wszystko załatwić. A jesteś w stanie może ty napisać o zarobkach na jakie można tu liczyć? Zapewniają ogólnie transport do pracy?

Jako
@Ewa

Tak pomagają we wszystkim, ja tam nie narzekałem na nich, odchodzi ci problem ze sprawami podatkowymi itp. Jeśli chodzi o zarobki to zależy gdzie celujesz mają różne z tego co widać w ofertach. Jeśli chodzi o transport to zależy gdzie pracujesz, wynajmują auta które są płatne dodatkowo ale i tak wychodzi taniej niż podróże kilkoma autobusami w skali tygodnia i auto pod domem cały czas.

@Jako

ok a jeszcze tylko odnośnie tego auta skoro i tak taniej to wychodzi.. co z odpowiedzialnością za nie skoro na nich wynajęte jest? podpisujesz coś? ciekawa jestem po prostu jakie konsekwencje by się poniosło gdyby zniknęło sprzed domu...

Janek
@Łucja

Auto jest z EUROCARS jak wszędzie...ma Gps i ubezpieczenie niech znika, samo... się znajdzie...

@Janek

a zniknęło tak komuś już? ogólnie w kwestii samych problemów podczas pracy, jakie mogą wystąpić tak właściwie i które z nich to te najczęstsze?

Janek Nawara

Powiem Tak,jak ktoś miał doczynienia z izolacją tak naprawdę i przeszedł przez wszystko piece,eko,warsztat,zbiorniki,minus 25stopni mrozu... polecam tą firmę,swój pokój wypłata co piątek,lekka praca coś się nam należy wkońcu od życia z ręką na sercu polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Ward Personnel Limited - Cork

• Jak się pracuje w Ward Personnel Limited?

Zobacz opinie na temat firmy Ward Personnel Limited tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ward Personnel Limited?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 44 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ward Personnel Limited