Margo

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Margo

Jakub Wronowski

Współpracowałem z Margo przez 2 lata. Firma ta charakteryzuje się profesjonalizmem oraz zapewnia wsparcie swoim konsultantom. Pracownicy HR z entuzjazmem podchodzą do pomysłów typu organizacja szkoleń czy usprawnienia w procesie rekrutacji, na pochwałę w tych kwestiach szczególnie zasługuje pani Emilia. Warto dodać, że Margo opłacało faktury najszybciej ze wszystkich firm z którymi pracowałem.

@Jakub Wronowski

Współpraca z Tobą to czysta przyjemność! Wniosłeś do naszej firmy na prawdę sporo i bardzo Ci za to dziękujemy. Mamy też nadzieję, że to nie koniec naszych wspólnych działań :)

Tomasz Leszczyński

Ja właśnie wróciłem do Margo po krótkiej przerwie za ich podejście, rzetelność i fajne projekty. Zdecydowanie najlepsza firma dla konsultantów IT którzy cenią sobie nie tylko wysokość kwoty na fakturze... Pozdrawiam

@Tomasz Leszczyński

Tomku, dzięki za miłe słowa! Bardzo się cieszymy, że znowu jesteś z nami :) Powroty byłych Konsultantów, szczególnie takich jak Ty, to zawsze dla nas ogromna radość :)

Trynkus

Moja przygoda z Margo trwała kilka lat. Ogarneli mi projekt w tydzień, zawsze czułem ich wsparcie. Jedyna tego typu firma, która ma podejście pro konsultant a nie pro 'klient'... Bo szczęśliwy konsultant to zadowolony klient. Faktury płacili następnego dnia po wystawieniu. Polecam każdemu, napewno jeszcze wrócę :) Polecam każdemu.

@Trynkus

Dzięki za miłe słowa :) My też mamy nadzieję, że jeszcze do nas wrócisz!

Grzesiek Golonka

Pracowałem prawie dwa lata dla Margo i wszystko super: miła i rzeczowa kadra, faktury na czas oraz dobry system ocen pracy na projekcie. Duży plus za wewnętrzne szkolenie w kierunku IT Quant Developera.

Jaka umowa obowiązuje w Margo podczas okresu próbnego?

Ogólnie jesteśmy otwarci na dwie formy współpracy - B2B lub umowę o pracę. Okres próbny jest przewidziany przy umowie o pracę i wynosi standardowo 3 miesiące.

CW Nowy wpis
@Margo

Witam, jak sytuacja w przypadku wyboru współpracy na B2B, nadal można liczyć na socjal? Czy organizowane są np. płatne dni urlopowe dla takiej osoby, powiedzmy w ramach benefitu? I czy po tych 3 miesiącach jest już umowa na stałe przewidywana?

Nowy wpis

@CW

Umowy B2B standardowo zawieramy na czas nieokreślony. W ramach takiej współpracy można skorzystać z ogólnofirmowego Programu Rozwoju Kompetencji, który zakłada dofinansowanie różnego rodzaju form podnoszenia kwalifikacji (szkolenia, konferencje, warsztaty, studia podyplomowe, itp.). Wspieramy też aktywny wypoczynek poprzez dofinansowanie karty sportowej. Istnieje również możliwość skorzystania na preferencyjnych warunkach z prywatnej opieki medycznej. Urlopy to uprawnienie przysługujące zgodnie z przepisami jedynie pracownikom - osobom zatrudnionym w ramach umowy o pracę.

DM Nowy wpis
@Margo

A czy służą Państwo pomocą przy zakładaniu działalności gospodarczej osobom, dla których byłaby to nowość? Firma oferuje w tym celu pomoc księgową lub opłaca składki ZUS itp.?

Dev

Brak odpowiedzi po rekrutacji. Sztucznie dolepione uśmiechy. Jedna z gorszych rekrutacji na jakich byłem. Nie polecam żadnemu poważnemu devowi.

Nowy wpis

@Dev

Czy możemy prosić o bezpośredni kontakt na adres hr.pl@margo-group.com? Chcielibyśmy wyjaśnić sytuację braku odpowiedzi.

Czy Margo zatrudnia studentów?

W przypadku Konsultantów poszukujemy osób z doświadczeniem (zazwyczaj min. 2-letnim), ponieważ realizują oni projeky u naszych Klientów i konieczne jest posiadanie pewnych kompetencji. Zdarza się, że w momencie dołączenia, Konsultanci mają jeszcze status studenta. Nieco inaczej wygląda to w przypadku ról w naszym wewnętrznym Zespole - aktualnie prowadzimy rekrutację na stanowisko stażowe "IT Talent Sourcer" - i jest to doskonała okazja dla studentów, którzy chcieliby zdobyć pierwsze cenne doświadczenie zawodowe w obszarze rekrutacji. Jeśli jesteś studentem i interesuje Cię taka możliwość, zachęcamy do składania aplikacji ➡️ https://rocketjobs.pl/oferta/hr-margo-it-talent-sourcer-internship

Czy w Margo w IT można pracować tylko na B2B czy jest też możliwość na umowie o pracę ?

@Kandydat

Jesteśmy otwarci na dwie formy współpracy - B2B lub umowę o pracę.

Boguśka
@Margo

To dotyczy może każdego stanowiska? Chodzi mi konkretnie o specjalistę ds. rekrutacji. Tam w ofercie jest podana umowa o pracę, nie ma nic o B2B. Czy mogę wybrać tą drugą opcję? Byłoby to dla mnie bardziej komfortowe.

@Boguśka

Ogólnie tak, jednak w tym momencie nie prowadzimy rekrutacji na takie stanowisko - czy moglibyśmy prosić o kontakt bezpośredni na adres hr.pl@margo-group.com i wskazanie wspomnianej oferty?

Czy istnieje możliwość rozwoju w Margo?

Jaki jest okres rozliczeniowy w Margo? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Według naszych Konsultantów jesteśmy jedną z najszybciej płacących firm na rynku :) Rozliczamy się w cyklach miesięcznych, a płatności są realizowane bez zbędnej zwłoki, często przed upływem terminu płatności.

Nie polecam, firma nie traktuje pracowników poważnie, w momencie problemów ze strony klienta - umywa ręce zrywając umowy. Na szczęście są inne firmy, których framework relacji, a zarazem benefitów jest o wiele bardziej atrakcyjny. Dlatego Szanowny Kandydacie jeśli tu trafiłeś i masz inne opcje do wyboru - nie krępuj się i skorzystaj z innych opcji. Nie stracisz , a zyskasz.

Informowali z wyprzedzeniem, że noszą się z zamiarem wypowiedzenia? Bo, jak rozumiem nie było próby przerzucenia na inny projekt?

Trudno odnieść się na forum do bardzo indywidualnej sytuacji - znasz kulisy decyzji Klienta o zaangażowaniu w projekt, która została podjęta poza nami przez globalną instytucję i na którą nie mieliśmy żadnego wpływu. Nam również jest przykro. Rozumiemy Twoje emocje. Zgodnie z naszą rozmową pozostajemy otwarci na dialog i współpracę. Trzymaj się.

Developer

Brałem udział w rekrutacji do tej firmy. Nie polecam tej firmy. Rozmowa z managerem była dość przyjemna i profesjonalna. Na koniec rozmowy pan manager powiedział, że on jest za tym by przechodzić do kolejnego etapu, czyli rozmowy technicznej, zapytał się mnie o terminy które by pasowały. Ja z kolei zarezerwowałem dla firmy czas na swoim kalendarzu w celu rozmowy technicznej, bo mieli ustalić termin i wrócić do mnie faktycznie następnego dnia. Od tego czasu minęło już ze 3 tygodni, żadnego kontaktu ze strony firmy. Na takie coś to sugeruję firmie Margo 2 opcji kulturalnego traktowania kandydata: 1. Pod czas rozmowy wstępnej pan manager nie zaprasza wprost do następnego etapu, tylko mówi, że w razie pozytywnej opinii po 2 dniach się skontaktujemy. Jak się nie skontaktujemy - znaczy że dziękujemy. 2. Jeżeli pan manager jednak zaprosił kandydata do kolejnego etapu, ale nagle coś się wydarzyło (pan zmienił zdanie i t d) i teraz już nie chce iść dalej z tym kandydatem, należy z kandydatem się skontaktować i zawiadomić o swojej decyzji. Biorąc pod uwagę porządną liczbę rekrutacji w których brałem udział, na chwilę obecną firma Margo wypada najgorzej.

Czy pracodawca Margo motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Przede wszystkim staramy się, aby zadania i projekty były dopasowane do oczekiwań poszczególnych osób, gdyż w takich warunkach łatwiej się angażować w różne aktywności. Wierzymy, że rozwój jest motorem do działania, dlatego z każdym indywidualnie omawiamy, jakie ma pomysły i plany w tym zakresie.

Maciek

Niestety, nie polecam. Firma Margo prowadziła moją rekrutację na kandydata (seniora) na stanowisko programisty. Jedna rozmowa ogólna + wewnętrzna techniczna, po 3 tygodniach dostałem informację o tym że wszystko poszło dobrze i że Pani przeprasza za to że niespodziewanie trafił się jej urlop (chyba zdrowotny). Wszystko byłoby ok, gdyby nie to że od tamtej 'pozytywnej' informacji nikt się ze mną nie skontaktował (już ponad 6 tygodni)...Nawet nie mam pojęcia czy proces rekrutacji już się skończył. Firma obiecuje duże pensje, ale traktuje kandydatów niezbyt obiecująco.

@Maciek

Dziękujemy za komentarz. Czy moglibyśmy prosić o kontakt z nami na adres hr.pl@margo-group.com lub bezpośrednio z osobą, która prowadziła Pański proces rekrutacji? Chcielibyśmy wyjaśnić sytuację.

@Maciek

Mam takie samo doświadczenie, usłyszałem nawet tę samą wymówkę ("urlop"). Również farmazony o tym, że najważniejsi są ludzie itp. Ciekawe, że wciąż są kontraktorzy, którzy sie na to łapią.

@Piotr

Staramy się wracać z informacją zwrotną do wszystkich Kandydatów, ale jeżeli z jakiegoś powodu, ktoś takiej informacji nie otrzymał, nigdy nie wynika to z naszej złej woli, ani z braku szacunku do danej osoby. Przyczyn może być wiele, a urlopy również bierzemy - jesteśmy ludźmi. :) W takiej sytuacji zawsze zachęcamy do kontaktu z osobą, która prowadziła rekrutację, żeby zapytać o swój status. Wtedy wszystko będzie jasne :)

anna
@Maciek

Niestety widzę,że po paru latach podobne sytuacje nadal mają miejsce. Przeszłam dwie rozmowy - ogólną i techniczną, po której otrzymałam pozytywny feedback. Osoba która prowadziła rekrutację poinformowała o rekomendacji do klientów, po czym kontakt się urwał - w tym brak reakcji na moje maile z pytaniam o status. Po około 3 tygodniach zgłosiła się kolejna osoba z Margo, pytając o rekomendację do innego klienta - byłam zainteresowana, zgodziłam się - dalej brak kontaktu... Z początku miałam bardzo pozytywne odczucia wobec firmy, ale niestety takie zachowanie mocno zniechęca.

@anna

Dziękujemy za zgłoszenie. Chcielibyśmy wyjaśnić tę sytuację - czy moglibyśmy prosić o kontakt na adres hr.pl@margo-group.com?

Jaka jest kultura pracy w Margo?

W Margo jesteśmy otwarci na inicjatywy pracowników, dbamy o relacje, cenimy odpowiedzialność i samodzielność. Ufamy ludziom, dajemy im dużą swobodę działania, a jednocześnie możliwości rozwoju. To, jak wygląda życie w naszej firmie na co dzień, można zaobserwować w mediach społecznościowych, do czego zachęcamy :)

W naszej firmie podchodzimy do każdego indywidualnie - ścieżki rozwoju omawiamy i dopasowujemy do potrzeb poszczególnych osób i tempa, w jakim zdobywają nowe umiejętności. Jesteśmy w tym zakresie elastyczni.

Czy firma Margo kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Przy określaniu poziomu wynagrodzenia decydujące są kompetencje i doświadczenie danej osoby, a nie płeć.

Zofia
@Pracodawca

A tak z ciekawości na jakie zarobki może liczyć osoba z doświadczeniem i ta, która go nie posiada?

@Zofia

Na poziomie ogólnym możemy powiedzieć, że ze względu na specyfikę naszych projektów poszukujemy osób z minimum 1-2 letnim doświadczeniem komercyjnym w danym obszarze, choć najwięcej ofert mamy dla osób z poziomu mid i senior. Bardziej szczegółowych informacji o zarobkach możemy udzielić podczas bezpośredniej rozmowy - na pewno zależy to od tego, o jakim stanowisku rozmawiamy i jakie są kluczowe umiejętności potrzebne do tego, by móc efektywnie na nim pracować. Zapraszamy do aplikowania na nasze ogłoszenia lub bezpośredniego kontaktu z nami, np. poprzez formularz na naszej stronie internetowej: https://www.margo-group.com/pl/kontakt/

Czy w Margo jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

W Margo bardzo ważne jest dla nas bycie w stałym kontakcie z naszymi Konsultantami - spotykamy się zarówno mniej formalnie, na przysłowiowej kawie, jak i bardziej formalnie na tzw. Project Reviews, podczas których omawiamy kwestie związane z realizowanym projektem. Na bieżąco wsłuchujemy się w głos naszych Konsultantów i tak samo na niego reagujemy.

Czy w firmie Margo są regularne szkolenia pracownicze?

Każdy Konsultant ma indywidualny budżet szkoleniowy, który może wykorzystać na dowolną, wybraną przez siebie formę kształcenia, oczywiście związaną z wykonywaną pracą :) Mamy również szkolenia wewnętrzne, najczęściej prowadzone przez naszych Konsultantów, którzy są ekspertami w danej dziedzinie.

Maciej

Jest to firma outsourcingowa, ktora stosuje tzw. body leasing. Zdziwil mnie dlugi proces rekrutacyjny, z dalsza rekrutacja "przez klienta". Po rozmowie dopiero sie dowiedzialem, ze cos takiego istnieje jak wynajem pracownikow. Nie ma oczywiscie w tym nic zlego, ale warto sie zastanowic czy taki model pracy wam odpowiada.

@Maciej

Nasi Konsultanci rzeczywiście pracują na projektach po stronie naszych Klientów. Jeżeli ktoś chciałby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak taki model pracy wygląda w praktyce, zapraszam do kontaktu :)

Krzysztof Maszczyński
@Maciej

W opisanym przypadku proces składa się z dwóch etapów: 1. HR po stronie Margo i 2. Techniczny po stronie Klienta. Zdarzają się oczywiście procesy rekrutacyjne składające się z większej liczny etapów. Staramy się w Margo możliwie szybko realizować zwłaszcza te etapy, które od nas zależą.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Margo? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Pierwszym etapem jest zawsze rozmowa o doświadczeniu i preferencjach Kandydata. Kolejny etap to rozmowa techniczna. Jeżeli jej wynik jest pozytywny, wówczas profil Kandydata wysyłany jest do naszego Klienta i następnym krokiem jest już rozmowa z jego przedstawicielami. Dwa pierwsze etapy jesteśmy w stanie zorganizować w przeciągu paru dni od otrzymania CV Kandydata, zależnie od jego dostępności. Jeżeli chodzi o rekrutację po stronie Klienta, bywa różnie i czas jej trwania zależy od konkretnego Managera. Najczęściej jednak nie trwa dłużej niż dwa tygodnie.

Kęsik

Świetna firma, bardzo sympatyczna atmosfera, super ludzie. Gorąco polecam :)

@Kęsik

Bardzo dziękujemy za miłe słowa :)

Wiesz jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje Margo dla potencjalnych kandydatów? Na GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Java Developer.

Wszystko zależy od doświadczenia i umiejętności Kandydata. Jeżeli chodzi o to konkretne ogłoszenie to stawka dla Seniora waha się od 100 do 120 PLN/h.

Michał Kowalczyk

Co prawda w końcu zdecydowałem się na współpracę z innym klientem, bezpośrednio, to jednak proces rekrutacji w Margo jest godny polecenia, projekt znaleziony bardzo szybko, kolejne etapy również przebiegały bardzo sprawnie ale co najważniejsze nigdy jeszcze nie dostałem aż tylu informacji o projekcie jak i wskazówek jak się przygotować co od Pani Emilii. Zdecydowanie polecam!!!

@Michał Kowalczyk

Bardzo dziękujemy za docenienie naszych starań i liczymy na współpracę w przyszłości :)

Aktualność
Życzymy wszystkim spokoju i odpoczynku, miłych chwil i wielu powodów do uśmiechu :)
Niech te Święta mimo, że inne od wszystkich poprzednich będą okazja do radości!

Zostaw merytoryczną opinię o Margo - Warszawa

• Jak się pracuje w Margo?

Zobacz opinie na temat firmy Margo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Margo?

Kandydaci do pracy w Margo napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Margo