Locotranssped Sp. z o.o.

Opinie o Locotranssped Sp. z o.o.

Niezadowolony

Odszedłem z firmy produkcyjnej z nadzieją , że to praca idealna. Dziś żałuję przejścia, tam.bylo źle/umiarkowanie, tu jest tragicznie. Szef masakra , stres ogromny, wytykanie błędów na każdym kroku. Dobrego słowa nie uraczysz. Atmosfera tragiczna, boję się radio włączyć. Na rozmowie były obiecane złote góry, na profilach społecznościowych wygląda jak by to była super praca i super podejście... Nic z tych rzeczy.. Jeśli ktoś lubi bat nad sobą i ciągły stres to zapraszam do Loco. Sam mocno się rozglądam i mam nadzieję, że jeszcze do końca stycznia złoże wypowiedzenie

@Niezadowolony

Długo pracujesz w Locotranssped? Co możesz powiedzieć o kierownictwie firmy?

@Niezadowolony

Pracowałam tam przez ponad trzy lata, odchodząc tylko i wyłącznie dlatego, że chciałam spróbować czegoś innego, w innej branży. Nigdy nie uważałam, że jest tam tragicznie - tak jak Ty piszesz, a czas wspominam na maksa miło. Szef był w porządku, wymagający ale nie wytykał błędów na każdym kroku, a potrafił pochwalić, powiedzieć dobre słowo. To chyba zrozumiałe, że nie zawsze będziesz głaskany po głowie za swoją pracę w sposób jaki oczekujesz. Może warto wylewać swoje opinie bezpośrednio do przełożonych? Bo z tego co pamiętam to kadra HR jest bardzo kompetentna w swoim fachu, a przynajmniej ja ją miło wspominam. Powodzenia! ;)

Pracownica

Też, kiedyś bym nie powiedziała, że jest tragicznie. Jako osoba nadal zatrudniona w Locotranssped, mogę wypowiedzieć się o obecnej atmosferze - jest tragicznie. Rozmowy odbywają się z przełożonymi, ale jednostronnie. Osoba odpowiedzialna za dział spedycji, ma swoje zdanie, popiera ją jeden spedytor, jego ulubiony spedytor. Reszta mowi o problemach, o tym co można zmienić, gdzie sobie nie radzimy, na czym się skupić, co próbować zmienić - to padają słowa "czyli nie chcecie współpracować" albo "wszyscy się nie nadają". Pracownicy płakali, bo ich argumenty nie maja znaczenia u tych przełożonych, albo mowisz to co oni, albo cię nie słyszą. HR są świetne, ale co mogą zrobić? Tutaj odporność na stres, nabiera nowego sensu, a psycholog powinien być zatrudniony na stałe do firmy.

Nowy wpis

@Niezadowolony

Dzień dobry, dziękujemy za zamieszczenie komentarza. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i merytoryczny dialog, dlatego prosimy o kontakt i przesłanie szczegółów w celu wyjaśnienia sytuacji. Wszelkie podobne problemy można zgłaszać na adres mailowy – hr@locotranssped.pl Tylko dzięki temu będziemy mogli dokładnie zbadać sytuację i wyciągnąć wnioski. Dziękujemy za kontakt. Pozdrawiamy Zespół HR LOCOTRANSSPED

GE Nowy wpis

Kurczę, a własnie mam zamiar wysłać cv na stanowisko Młodszej specjalistka ds. sprzedaży, zarobki mnie przyciągnęły i umowa o pracę, co raczej nie jest standardem w sprzedaży. Powiesz coś więcej na temat wynagrodzeń, faktycznie 6k dla młodszych specjalistów jest osiągalne?

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko młodszego specjalisty ds. spedycji. Firma oferuje atrakcyjne, stałe wynagrodzenie. Ile mniej więcej ono wynosi na sam początek? Mile widziana jest znajomość innych języków niż angielski. Na jakie jest największe zapotrzebowanie? :) Dajcie znać, bo zastanawiam się nad tym, aby złożyć CV.

Brak

Niestety nie polecam tego pracodawcy, tak jak poprzednicy wspominali, stres ogromny, możesz stracić pracę praktycznie z dnia na dzień. Jak jest dobrze to słyszysz dlaczego nie lepiej a jak jest źle to jest fatalnie. W takiej atmosferze nie da się pracować. Brak szkoleń, brak premii. Jeśli ktoś zdecyduje się tam kandydować to zadajcie kluczowe pytanie na rozmowie : „jaki staż w zespole mają aktualni pracownicy” i możecie się zdziwić. Uciekać i nie oglądać się za siebie.

Etap 1: Telefon weryfikujący czy się nadajemy na stanowisko, informacje o firmie i jeżeli rozmowa przebiegnie po naszej myśli dostajemy promocje na drugi etap. Etap 2: Spotkanie w grupie kilku kandydatów i pary rekruterów. Na początku kilka pytań dla rozluźnienia atmosfery oraz w celu poznania siebie nawzajem. Później przyjemne zadania grupowe. Na końcu krótki teścik. Etap 3: Rozmowa indywidualna z rekruterami. Trochę o nas, trochę o firmie. Bardzo przyjemne spotkanie. Podsumowanie: Bardzo przyjemna rozmowa. Jednocześnie Bartek jak i Beata to świetni rozmówcy, którzy stwarzają świetną atmosferę wokół całego procesu rekrutacyjnego. Od pierwszej rozmowy można wyczuć że starają się nas rozluźnić i stworzyć na tyle przyjemny klimat żebyśmy się nie stresowali samą rozmową. Powitany zostałem uśmiechem i pozytywną energią. Na każdym etapie byłem informowany o wyniku mojej rozmowy. Nawet w momencie w którym odrzucili moją aplikacje, dostałem telefon z wyjaśnieniem co jest przyczyną takiej decyzji. Polecam każdemu przeżyć choć raz taką rozmowę.

Jako Specjalista ds. Spedycji pracuję tylko stacjonarnie czy może jakieś delegacje też trzeba brać pod uwagę? Tak a propos tych giełd, które wspominają w ogłoszeniu. Zresztą zawsze jak dzwoniłem o to stanowisko to się okazywało, że trzeba gdzieś jeździć w innych firmach. Jak tu?

Nie, Specjaliści ds. Spedycji nie wyjeżdżają w delegacje, chyba, że jest jakaś wyjątkowa okazja aby poznać bezpośrednio Klienta, którego obsługuje.

Byly pracownik

Potwierdzam wszystkie poniższe opinie. Z zewnątrz firma dba o wizerunek ( Lindkedin) ale to wszystko pozory. Atmosfera tragiczna , przychodzi koniec miesiąca i każdy sie zastanawia kto teraz dostanie wypowiedzenie. Mówi się że dobry pracownik nie powinen się martwić o siebie. To zdanie nabiera w Loco innego znaczenia. Bardziej pasuje ; nie znasz dnia ani godziny... Starych pracowników też nikt nie zatrzymuje. Szkolenia? Brak. Jeśli za szkolenie bierzemy że współpracowników ci pokaże jak kliknąć pare razy to tak jednak takie są... Integracje? Jedna w roku Bonusy , premie... ja się nie załapałem ale słyszałem o premii świątecznej. Niech się może dzial HR wypowie ile to pracownicy dostali na święta. 0 komunikacji , wieczne tajemnice , nikt tam faktycznie nie zarządza ani kasą ani ludźmi. Plus; fajna lokalizacja , biuro.

@Byly pracownik

Smutno słyszeć. Powiesz jak wygląda rozwiązanie współpracy? Jak zwalniają?

Kamyk

Niestety ale atmosfery w Poznaniu to nie ma od dawna. Rotacja jest ogromna, był czas gdy ludzie byli zwalniani, jest czas kiedy ludzie odchodzą. Bardzo dużo niezadowolenia i brak ludzi, którzy mają talent do ciągnięcia tego pociągu. Liderzy mianowani gdzieś na marginesie, więcej menadżerów, kierowników i dyrektorów jak specjalistów. Zero mentoringu i wspierania pracowników w działaniach, raczej spodziewaj się uwag niż pochwał. Są pracownicy z ogromnym wkładem w pracę, a nikt ich nie widzi albo mówią, że się nie nadają. Locotranssped w tej chwili to bardzo smutny obraz spedycji gdzie, comiesięczne zmiany, brak dotrzymywania słowa i ludzie z niskim progiem destrukcji, sprawili że się nie czuje przyjemności z codziennego dnia w firmie, jest strach w nadchodzących dniach. Jeszcze rok temu ta firma była przegenialnym miejscem. Była.

Oo
@Kamyk

Opinia trafiona w punkt. Pracuje tu od jakiegoś czasu i boję się o każdy natchodzacy miesiąc. Zero wsparcia przez osobę zarządzającą. Ogrom pracy a ludzi brak. Chyba trzeba pomyśleć o zmianie pracy bo na dłuższą metę nie wytrzymam.

Ewela

Niżej pisze ktoś, że taka rotacja ludzi, ale ja tu wchodzę w oferty i ostatnio to tylko specjalistę szukali od spedycji ale w lipcu poprzedniego roku. Są teraz jakieś bardziej aktualne propozycje pracy, może ktoś coś słyszał? I jaka atmosfera ogółem, jak się tam pracuje?

Obecny
@Ewela

Rotacja bardzo duża. Oferty ciągle są, na pracuj albo na linkdin. Praca ogólnie nie jest zła. Ludzie ok chociaż szybko się zmieniają więc nie można ręczyć za to na przyszłość.

@Ewela

Witam, W takim razie nie śledzi Pani na bieżąco ofert pracy. Kilka działów w tej firmie całkowicie zostały wymienione osoby. Cały zespół jest nowy.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Locotranssped Sp. z o.o.?

Kinia

Specjalista ds. Spedycji jak zarabia aktualnie? Zaglądałam na ogłoszenia z lipca itp, ale nawet w tych starszych kiedyś nie pisali stawek to może tutaj chociaż się dowiem? Najlepiej na rękę napiszcie jak jest

Zdecydowanie nie polecam pracy w firmie Locotranssped. Straszna rotacja pracowników. Ludzie są zmęczeni i zestresowani ciągłymi zmianami i czuć niepewność pod koniec miesiąca. Pracownicy zastanawiają się, czy w danym miesiącu firma da wypowiedzenie mu czy komuś z jego zespołu.

Ucieszyło mnie, że jako Młodsza Specjalistka ds. administracji w Dziale Finansowym mogłabym liczyć od razu na umowę o pracę, ale dopytam tylko, na jaki okres jest pierwsza, nazwijmy ją próbną? I na jakie okresy są kolejne umowy? :)

MR

Witam, czy aplikując na stanowisko specjalisty ds. rekrutacji (praca zdalna), rozmowa rekrutacyjna również odbędzie się online? I czy istnieje możliwość pracy całkowicie zdalnej?

Ile zarabia tutaj ogarnięty planista transportu? Jest jakiś dodatek za wieczorną zmianę 13.00-21.00? Nie ma prowizji - okej, ale ile w takim razie wynosi owo stałe wynagrodzenie?

maba

czy jest oddział w Łodzi?

@maba

Nie mamy Oddziału w Łodzi, natomiast na niektórych stanowiskach, nie wykluczamy pracy zdalnej/hybrydowej. Pozdrawiamy.

HR
@maba

Dziękujemy za zapytanie. Nie posiadamy Oddziału w Łodzi.

Tamara
@Locotranssped Sp. z o.o.

A jakie konkretnie etaty mogą pracować zdalnie lub hybrydowo? Jeśli chodzi o hybrydę to jak dni dzielą się na pracę w domu?

@Tamara

Dzień Dobry, dziękujemy serdecznie za zapytanie. Tak szczerze wszystko zależy od specyfiki pracy na danym stanowisku. W większości pracujemy stacjonarnie, gdyż praca w branży transportowej jest szybka, dynamiczna i zmienna i zdecydowanie forma stacjonarna sprawdza się najlepiej. Mamy Osoby w Naszej organizacji, pracujące dużo w terenie, w związku z tym pracują zdalnie. Są też Osoby, których zadania umożliwiają prace hybrydową. W przypadku pracy hybrydowej, raczej nie mamy na sztywno ustalonych dni i podziału typu 3 na 2 dni. Staramy się dostosowywać podział formy pracy do danej sytuacji, do zaplanowanych zadań.

Czy Locotranssped Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

HR

Dzień Dobry. Tak, jak najbardziej. Muszę przyznać, że sporo się szkolimy z różnych obszarów i stawiamy na rozwój Naszych Pracowników. W razie pytań, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z HR w Locotranssped. Pozdrawiamy

Zdziwiona

Witam, mam pytanie odnośnie rotacji. Z tego co widziałam duża liczba osób pisała o tym, że non stop ktoś odchodzi a firmy. Czym jest spowodowana taka sytuacja? Pozdrawiam

Czy pracownicy Locotranssped Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

HR Locotranssped

Jak najbardziej. To dla Nas Must Have. Co najmniej raz do roku organizujemy duże wydarzenie dla całej firmy, podczas którego możemy spotkać się również z Koleżankami i Kolegami z Naszych Oddziałów. Poza tym w ciągu roku odbywają się spotkania w mniejszych gronach, Zespołowych. Dodatkowo organizujemy również konkursy dla Naszych Pracowników, gdzie wygrane najczęściej wiążą się z różną formą integracji - jak np. wspólne wyjście na kręgle czy do EscapeRoomu.

@HR Locotranssped

Fajne inicjatywy. W 100% są finansowane przez firmę? Na takie większe imprezy można zabierać osoby towarzyszące? Wyjazdowe integracje w fajny plener też są? Np. powiązane ze szkoleniem?

@Paweł

Tak, inicjatywy są w 100% finansowane przez firmę i nie tylko te, które organizowane są dla całej firmy. Czasami organizowane są również spotkania w mniejszych gronach - Zespołowych (np. dla Naszych Oddziałów) i wtedy też często finansowane są ze strony Pracodawcy. Nie organizowaliśmy dotychczas imprez otwartych dla Osób Towarzyszących - ale może wszystko przed Nami :-). Imprezy organizujemy na bardzo wysokim poziomie - zawsze są to wyszukane miejsca, z pysznym jedzeniem i do tego zawsze jest jakaś atrakcja (albo np. kajaki, albo występ Stand Upera).

Joanna

Ej ale ja bym wolała jednak wiedzieć coś więcej, a nie dowiadywać się na własnej skórze :P Lepiej być świadomym w co się wchodzi... To może powiesz co dokładnie masz na myśli? Troche brzmi jakbyś nie był zadowolony z wypłaty, ale może wyprowadzisz mnie z błędu. Ciebie zwolnili rozumiem, ale tak za nic?

Pracownik Locotranssped
@Joanna

Dzień Dobry Pani Joanno, dla uspokojenia, nic się złego nie zadziało w firmie. Po prostu czasami muszą być podjęte odpowiednie decyzje w firmie, które nie zawsze wszystkim się tak samo podobają. To naturalne. Nie chcę ujawniać czego dotyczyła sytuacja, gdyż bardzo szanujemy obecnych jak i byłych Naszych Pracowników i nie przekazujemy tutaj informacji o Nich. Liczę na Pani zrozumienie. W razie ewentualnych pytań lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Namiary znajdzie Pani na Naszej stronie www. Wszystkiego dobrego.

Karma

Brawo dla Prezesa. Wreszcie ktoś podjął słuszna decyzję i wyeliminował trujące ogniwo. Jednego Stand Upera mniej. Tak trzymać Loco. Jeśli ktoś nie szanuje drugiego człowieka i zaniża poczucie wartości nie jest godny na miano przełożonego. Przełożony musi być przywódca, wsparciem, pomocą na każdy najmniejszy problem. Brawo Rafał za najsłuszniejsza decyzję tego roku.

@Karma

Zwolnili kogoś kto był na kierowniczym stanowisku? Bedą szukać innej osoby na to miejsce czy już kogoś znaleźli? Napisz bo interesuje mnie czy będzie rekrutacja w sieci.

Zostaw merytoryczną opinię o Locotranssped Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Locotranssped Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Locotranssped Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Locotranssped Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Locotranssped Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Locotranssped Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Locotranssped Sp. z o.o.