Robkat Sp. z o.o.

Opinie o Robkat Sp. z o.o.

Były pracodawca Nowy wpis

Nie polecam tego miejsca. Są nie wypłacalni, i atmosfera jest bardzo negatywna.

(usunięte przez administratora) To nie powinno nazywać się firma tylko wolontariat bo pracuje się tam za darmo. Mydlenie oczu pieniądze za tydzień za miesiąc, WSZYSTKO KŁAMSTWA . Nie odbierają telefonów, ta firma nie ma w tym zapyziałym biurze żadnej poważnej i odpowiedzialnej osoby, Pani W. mydli oczy każdemu po kolei, jedna z większych kretów tej gumy zaraz po szefie. UCIEKAJCIE JAK NAJDALEJ

Widzę, że masz nick były pracownik, a więc odszedłeś, a czy odzyskałeś należne Ci wynagrodzenie? Z drugiej strony jeśli nie płacą (tutaj nie jestem pewien czy nie płacą w ogóle, chociaż to średnio możliwe czy po prostu są spore opóźnienia?), to jakim cudem dalej funkcjonują, bo widzę więcej takich wpisów? Wiadomo co jest przyczyną tych zaległości?

Była pracownica

Ten kto odszedł nikt nie odzyskał pieniędzy, robiło się tam za pół darmo praktycznie bo płacili jakieś marne zaliczki a wypłat nic . Nie płacą od tamtego roku ludziom, ten kto odszedł nie odzyskał pieniędzy a takich osób jest bardzo dużo.

@Była pracownica

I co, skoro ludzie odchodzą, to przyjmują się kolejni pracownicy i im też jest nie wypłacana pensja? Czy jak to działa? Ta firma nadal funkcjonuje? Bo nie odpowiedziano wprost na to pytanie, które już ktoś zadał w tej kwestii...

Była pracownica Nowy wpis

Tak zatrudniają kolejnych pracowników i też nie wypłacają im pieniędzy. Ta firma funkcjonuję niestety dalej teraz przenoszą się do innego miasta i tam znowu ludzi będą w balona robić z wypłatami.

Nadia Nowy wpis
@Była pracownica

Do jakiego innego miasta firma się przenosi? Przecież przeniesienie produkcji z tworzyw sztucznych to nie takie hop siup. Poza tym tutaj pisze ktoś, że firma nazywa się już inaczej. Sprawdziłam i tamta rzekomo nowa firma ma inne numery KRS, NIP i inne. Czyli jest inną firmą po prostu. Jakoś mam wątpliwości co do tych rewelacji tutaj. Napisz, gdzie się przenoszą, to może uwierzę.

Czy Robkat Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Była pracownica

Ludzie serio nie dość że nie płacą wynagrodzeń to ktoś jeszcze się tam wogole wybiera do pracy. Pójdziecie to będziecie mieć zaległości bo wam powiedzą że klienci nie płacą za towar i tak będzie za każdym razem. Od tej firmy trzymajcie się jak najdalej

@Była pracownica

A co mają moje zarobki do tego, czy klienci płacą czy nie? Znaczy nie rozumiem, czy jest tam jakaś podstawa czy nie? Bo tak piszesz, jakby tam jakaś prowizja była tylko wypłacana. To jak jest w końcu?

Była pracownica

Za każdym razem jak był problem z wypłatami to zganiali że klienci nie płacą za towar. A w rzeczywistości to sobie(usunięte przez administratora) a pracowników mieli gdzieś, wogole nie szanowali tam pracowników. Tak wysyłali jakieś marne zaliczki a z miesiąca na miesiąc zaległość się powiększała, od tamtego roku tak się działo do tej pory.

Była pracownica niestety

Ja też nie odzyskałam pieniędzy są nawet zaległe. Ale nie odpuszczę. Dziś 16. 08.2023 zgłaszałam sprawę do inspekcji pracy. Domyślam się że mają tam znajomości i nic to nie da ale wkoncu będzie więcej zgłoszeń i coś wkoncu zrobi z tymi ludźmi. I również doskonale że Wiolka Piotruś i Martusia sprawdzają komentarze. Bo kto by napisał pochlebne komentarze pod nickiem Edek i Agnieszka. To napewno któres z nich. Wiem że ludzie są głupi i naiwni bo dojeżdżają ok 40 km do tej firmy heh też wam obiecali dokładnie do Paliwa? Jak sobie sami dorzucicie to będziecie mieć. Klucza do szafek nie można było się doprosić ???? śmiech na sali. Nie pozdrawiam

Pakowacz

Nie ma rozmowy,tylko godzina pracy za free i sondaż wewnętrzny czy się nadajesz.

Brak

Franka

Witam, czy mogę uzyskać jakas aktualną opinię o pracy w firmie Robkat Sp. z o.o ? Jak zarobi, atmosfera?

Robert
@Franka

Najniższa krajowa, atmosfera bardzo zła. Szefostwo dość nerwowe, żeby nie powiedzieć mocniej. Jeden drugiemu wrogiem. Nie polecam.

Agnieszka
@Franka

Podjęłam pracę 3 miesiące temu. Jestem bardzo zadowolona. Wynagrodzenie zależy od czasu pracy. Nadgodziny i weekendy są inaczej płatne przecież. Nie przypominam sobie żeby jakikolwiek Robert tu pracował :) nie czytaj bzdurnych opinii. Najlepszą metodą weryfikacji jest pokazanie się na okresie próbnym. I nie myl „Szefostwa”, z kierownikami zmian :) Bo i tego ludzie nie odróżniają. Ja zostaje na dłużej. Polecam. P.s. Nie zarabiam najniższej krajowej.

SzczeryDoBólu
@Agnieszka

Wszystkie negatywne opinie są w 100% prawdą. Praca z dnia na dzień była odwoływana, pieniądze nigdy nie były na czas a o „premiach uznaniowych” można zapomnieć. Zawsze byłem punktualnie i zostawiałem czyste stanowisko pracy a przy wypłacie potrącenie za brudne stanowisko. Maszyna nie może się zatrzymać co za tym idzie z toalety korzysta się raz na zmianę w 15 minutowej przerwie a interwały czasowe przy niektórych maszynach są niedorzeczne. Po rozwiązaniu umowy zaległych pieniędzy nie można odzyskać bez wchodzenia na drogę prawną. Szefostwo się wypina a wszystkim znana Wiola olewa telefony. Cała sytuacja dość przykra dla mnie w sytuacji gdy mam małe dziecko a za moje pieniadze szefostwo jeździ na wakacje.

@SzczeryDoBólu

Piszesz, że pieniądze nigdy nie były na czas i tak mnie zastanowiło, czy chociaż finalnie w całości firma się z pracownikiem rozliczała, czy bywały jakieś braki? Pytam o to, bo szukam pracy i chcę mieć pewność, jak to wygląda. W ogóle udało Ci się tam czegoś nauczyć, co może Ci się przydać w dalszej karierze zawodowej? I z tymi premiami to też nawet jednego miesiąca nic nie dostałeś?

Franek

@Byly źle to mało powiedziane że są traktowani. Traktują jak (usunięte przez administratora) co będą robić za tysiąc złotych przez miesiąc. I masz rację z dnia na dzień jest przekładany bo " niby towar nie poszedł i czekają na przelewy. Ta firma śmiech na sali

Szymek
@Franek

O jakim tysiącu mowa, no nie mów, że tylko na tyle można liczyć? Jeśli źle zrozumiałem, to daj znać ile tak mniej więcej wynosi wynagrodzenie, bo nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Widzę też, że pojawiają się wpisy, że są opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzeń, powiesz jak długo to już trwa i ile trzeba czekać na swoje pieniądze?

@Szymek

Tysiąc wyślą na odczepne później trzeba prosić o swoje pieniądze trwa to bardzo dlugo Pan lizi (usunięte przez administratora) kierownik Piotruś tłumaczy zawsze że opóźnione przelewy bo nie dostali za towar. Każdy musi jakoś żyć w tych czasach.z tego co mi wiadomo jest kilka osób które nie otrzymali wynagrodzenia. Są takie osoby które nie widzą swoich pieniędzy zeszłego roku. Powinien ktoś wsiąść się za tych ludzi

Edek
@Szymek

Bzdury piszą milionerzy z przypadku :) Z autopsji, bo pracuje tam już ponad 11 miesięcy. Była sobie zacna trójka młodych, przyszłych „milionerów”. Którzy do pracy przychodzili sobie jak chcieli. Przyjęli tryb chodzenia na nocki, bo lepiej płatne. No i weekendów. Z lajtowym podejściem. Niestety nie każdy ma taką możliwość. Raz byli, raz nie. Wiecznie coś. I było masę sytuacji gdzie po prostu ich zmiana była rozjechana. A co za tym idzie, brak możliwości wyprodukowania zamówień ze zleceń. Wszyscy winni byle nie oni. Tylko nadrabiali to później Ci z kolejnych zmian… Nie rozumiem dlaczego czepiają się dziewczyn z biura. Albo rozumiem :) Zły jest ten kto wymaga. Ponadto nie godzi się aby „baba” kimś rządziła. Bo oni tak uważali. Wszyscy inni się dogadują. Zazwyczaj jest tak, że wypowiadają się karierowicze którzy pracowali miesiąc/dwa może trzy. A nie piszą opinii ludzie którzy pracują tam już wiele lat. Oni powinni się wypowiadać. Większość z nich pracuje po kilka lat. A gdyby faktycznie nie płacili, to już dawno wszyscy byśmy zwiali. Pytanie ile tam pracowałeś jest kluczowe… Powinno być obowiązkowe. Za każdym razem jak ktoś podejmuje pracę opowiada w fabryce jak mu było w poprzedniej firmie (i ku zaskoczeniu wypowiada się negatywnie). Nie wspominając o tym, że często było czuć od niektórych alkohol. Bez obrazy. Jeśli chodzi o zarobki to pewnie nikt nie odpowiedział bezpośrednio, bo jest to zależne od ilości godzin przepracowanych. Nadgodziny, weekendy i nocki są inaczej płatne. A opóźnienia? Jak ktoś żyje od 1 do 1, to 3-4 dniowe opóźnienie faktycznie może być dla niego końcem świata. Ja się nigdzie nie wybieram.

@Edek

Pracowałem w tej firmie dosyć długo i na pewno jak piszesz że pracujesz tam 11 miesięcy, dziwne bo żadnego "Edka"tam nie było,powielasz niby pracowniku kłamstwa szefostwa i kierownika,od ponad roku żadna osoba która na swoje szczęście zwolniła się z tego (usunięte przez administratora) nie dostała wypłaty za swoją pracę,a ludzie odchodzili tylko dlatego że nie dostawali wynagrodzenia, więc nie kłam człowieku kim kolwiek jesteś bo już nikt nie uwierzy jaka to dobra firma, dno, żenada i banda (usunięte przez administratora)

Xxxd
@Edek

Taka porządna firma że pracownicy są pod wpływem alkoholu ???????? nie ośmieszaj się takimi komentarzami bo już wiele osób się przejechało na tej firmie.brud (usunięte przez administratora) wodorosty

Iga
@Edek

A ja tak dopytam, ile za nocki i za weekendy płacą? No takie opóźnienia kilkudniowe są jeszcze do przeżycia :) Czyli tak miesięcznie licząc z nadgodzinami to ile można wyciągnąć kasy?

Bezdomny

Teraz ta firma to nie "robkat" tylko "Femme Diamant Katarzyna Biały" czyli kompletne dno i wodorosty obiecają gruszki na wierzbie mówią co to nie oni wywyszaja się a i tak nic nie robią tylko mówią że nie ma produkcji to nie ma pieniędzy lub że czekają na przelewy za materiał który wysłali a tak wgl to (usunięte przez administratora) prawda tylko swoją kieszeń potrafią napchac a pracowników uważają za tanią siłę roboczą

Ta praca to kpina, czasami z dnia na dzień mówią że nie ma pracy i tak ciągnie się nawet tydzień, nie wypłacają pieniędzy jak chcesz je odzyskać to nawet nie wiadomo do kogo z tym iść bo każdy zwala na kogoś innego

Franek

Uciekajcie jak najdalej od tej firmy mydlenie oczu jest że tak ładnie pięknie itp (usunięte przez administratora) prawda wypłaty miały być 10-tego każdego miesiąca. Mamy 14 a wypłaty ani widu ani słuchu. Ja jestem kawalerem nie mam dzieci ale do (usunięte przez administratora) Pana tam są chłopaki którzy mają malutkie dzieci i za co mają wyżywić nie wspomnę o rachunkach. Mam nadzieję że wszyscy naiwni pracownicy i ci którzy będą chcieli tam pracować dajcie spokój z tą pozal się Boże firma. Niech ta wiolka ruszy (usunięte przez administratora) i pracuje przy maszynach

Grzegorz
@Franek

No ale to pierwszy raz taki poślizg że 4 dni później czy co miesiąc nie ma terminowego przelewu? Rozmawiałeś z kierownikiem czemu taka sytuacja? Bo chyba jest jakieś wytłumaczenie, nie?

BYŁY
@Grzegorz

Poślizgi to norma, oby przyszło wam w tym miesiącu, bo to wcale nie takie pewne. Wytłumaczenie będzie takie że przelew będzie w piątek, środę, poniedziałek - zależnie od dnia w którym spytasz. Jeśli spytasz w poniedziałek tłumaczeniem będzie piątek itp. Pracownicy są tam traktowani tak źle, że ciężko to opisać, więc nikt dziećmi pracowników przejmować się nie będzie.

Jakie są warunki zatrudnienia w Robkat Sp. z o.o.?

Edward

Przeczytałem komentarz że nadgodziny są lepiej płatne. Ktoś mi potwierdzi jaką stawkę można wtedy dostać? 50% więcej czy są setki? Opłaca się robić dłużej?

@Edward

Przeczytaj wywiad ze mną w opiniach. Nie ma żadnych nadgodzin. Jeśli dostaniesz więcej niż 500 zł tygodniowo,to już jesteś zarobiony. Nie wierz w słowa,,więcej rób,to więcej zarobisz". To kłamstwo. Zarobisz tyle samo,tzn. jakąś zaliczkę i zawsze będziesz w plecy. Dłużej pracujesz ,więcej masz w ,,banku" u szefa,bo w kieszeni fizycznie nic się nie zmieni. Moja rada?- uciekaj z tej firmy.

Agata

Czyli mam rozumieć że proponują najniższa krajową i nie ma szans żeby więcej zarobić? Napisałeś żeby uciekać z firmy. Czy oprócz wypłaty są jakieś inne powody, że odradzasz pracę w tym miejscu?

@Agata

Nie weźmiesz nawet najniższej krajowej, chyba że miesiąc będzie miał pięć i pół tygodnia bo za pracę nawet 12 godzin dziennie wychodzi 500 zł tygodniowo. Jeśli brak zapłaty za pracę to dla Ciebie nie powód żeby uciekać,to miłej pracy życzę. Koniec końców pewnie będzie myśl jak w moim przypadku-,, ale ja głupi bylem", chociaż pewnie nikt Ci tyle nie da co tam obiecują ????.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Ja

16.03.2023 12:03

Jaikona wywiad

Czuję się oszukany przez firmę, podobnie jak dziesiątki innych osób pracujących tam.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Jaikona wywiad

Na umowie zlecenie moje stanowisko zapisane jest jako pakowacz. Jednak do mojego zadania należało mieszanie przemiału i jazda wózkiem widłowym. Byłem operatorem wózka widłowego, choć nie miałem na to uprawnień.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Nie, nie miałem.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Jaikona wywiad

Brak odpowiedniego wynagrodzenia za pracę. Tak naprawdę to musiałem dołożyć do interesu, skoro przepracowałem dwa i pół miesiąca i zapłacono mi za to około 3500 zł. Wiem też od innych osób, że sytuacja u nich wygląda podobnie. Starzy pracownicy odchodzą, ponieważ nikt im tego nie wyrównuje i wówczas na ich miejsce przyjmowane są nowe osoby.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Jaikona wywiad

Podstawa wynagrodzenia to 2800 zł netto . Ja pracowałem nawet 12 godzin, czasem 14 h, żeby więcej zarobić. Przekaz z góry był następujący: im więcej przepracujesz, tym więcej zarobisz. Wiadomo, w jakich żyjemy teraz czasach, więc chciałem dorobić. Niestety okazało się że za 2,5 miesiąca wykonywania swoich obowiązków ponad normę zarobiłem 3500 zł, płatne w ratach co około 6-7 dni. Inni pracownicy też mają zaległości i nie ma mowy o wyrównaniu.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Jaikona wywiad

Pracowałem w firmie przez okres 2,5 miesiąca.

Jaikona wywiad

Nie polecam pracy w tej firmie nawet wrogowi, a co dopiero przyjacielowi. Charytatywnie to można pracować w fundacji, pod warunkiem, że nie ma się na głowie rachunków. Chcę przestrzec innych. Nie chcę, aby ktoś myślał jak ja, że złapał Pana Boga za nogę, nawiązując współpracę. Na początku obiecywane są kokosy, jednak jest to niezgodne ze stanem faktycznym.

Jaikona wywiad

Nie było możliwości rozwoju.

Jaikona wywiad

Nie było żadnych szkoleń, tylko przekaz: ,,idź i zrób". Kazano mi być operatorem wózka widłowego, choć nie miałem specjalnych uprawnień. Kierownik powiedział, że każdy umie jeździć wózkiem i każdy mógłby to zrobić, ale tylko głupi nie spróbuje. Taką dostałem motywację. Rozmowa kwalifikacyjna polegała tylko na potwierdzeniu, że aplikowano do firmy i zaproszeniu na próbną godzinę pracy. Okres próbny nie był płatny. Ludzie przychodzili, porobili coś i następnie była zbiórka i omówienie kto się nadaje. Jak ktoś miał duże zaległości w ciągu tej próbnej godziny, to się nie nadawał. W tej firmie od pierwszej chwili powinno pracować się w tempie doświadczonych pracowników(choć nawet oni czasem mają z tym tempem problem). Maszyna musi cały czas działać, niezależnie od tego, czy się ktoś wyrabia, czy nie.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Jaikona wywiad

Atmosfera była bardzo gęsta, kierownik np. obmawiał za plecami byłych pracowników.

Jaikona wywiad

Pierwsze dni były dość ciekawe, bo cały czas było do wykonywania coś nowego (przynajmniej dla mnie). Było też zapewnienie, że wypłata będzie 10-go każdego miesiąca. Jednak kiedy z początkiem marca firma nadal była mi dłużna zaległość za styczeń, to już było coś bardzo nie tak. Nie pracowałem dla sławy czy garba, ale z konieczności zadbania o własny byt. I na tej płaszczyźnie przyszło wielkie rozczarowanie. Słyszałem ciągłe wymówki, dlaczego akurat teraz nie mogą być wypłacone pieniądze i termin był przekładany.

Jaikona wywiad

Powiedziałbym, aby dbał o przyszłych pracowników, bo niedługo całkiem pracownicy mu się skończą ( chociaż już i tak ma bardzo złą opinię w promieniu 20 km i ona ciągle rośnie), a tylko w 4 osoby zarządzające, bez pracowników szeregowych, nie da się z sukcesem prowadzić tę firmę.

Czy w Robkat Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Elżbieta

No ale z tą najniższą to chyba do rządu trzeba mieć pretensję nie do firmy, to nie oni ustalają te progi przecież. ;)

Czy nowo zatrudnione osoby w Robkat Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

INNA

Witam każdy nowo zatrudniony pracownik otrzymuje umowę o prace na etacie, nie zatrudniają na czarno. Wszystko zgodnie z przepisami.

Ona

Jest tam bardzo przystojny i miły kierownik od niedawna aż się chce przychodzić do pracy uśmiechem na twarzy polecam

Dokładnie tak. Liczy się fakt. Na tym portalu każda firma ma praktycznie same negatywne opinie, a piszą to z reguły ludzie którzy nie mają nic bardziej „kreatywnego” do robienia :) Przy mniejszej firmie łatwo wyłapać kto to napisał, tym bardziej, że na 1 niezadowolonego przypada 20 zadowolonych, z czego tylko 5 chce się napisać coś dobrego. Dołączam się do tych miło zaskoczonych. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Warto skorzystać z możliwości odbycia okresu próbnego i porozmawiać z ludźmi którzy tam pracują. Kadra jest stała. Sympatyczna. Atmosfera „rodzinna”. Oby tak dalej. „Karierowiczów” nie brakuje, przychodzi taki, wysokie aspiracje i nic od siebie. Szkoda słów. Za samo picie kawy kasy się nie dostaje.

Stan

Świetna firma i pracodawca więc nie ma żadnych powodów do narzekania a tylko można polecać pracę w firmie.

Piotrek

Pracuję tu 8 miesięcy. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę! Tu czuje się jak w „domu”. Dokładnie tak jak wyżej, nadgodziny są dla chętnych, dodatkowo płatne. Pracując wiele lat w innych firmach śmiało mogę powiedzieć, że dopiero w tej firmie zostałem doceniony. Jeżeli chodzi o zarobki, to oczywiście także na tym polu duży plus! Przyjdź, porozmawiaj, odbądź okres próbny. Ludzie piszą bzdury, bo jak się nie układa to lepiej zrzucić winę na innych. Odzież robocza jest :) Przejeżdżając obok firmy można zobaczyć „ludki” w barwach firmowych.

Czy zdarzają się nadgodziny w Robkat Sp. z o.o.?

Basia

Nadgodziny są dla „chętnych”. Chcesz pracujesz, nie to nie. Większość wybiera tą opcję, bo idą za tym dodatkowe pieniądze :) Teraz mamy COVID i ciężkie czasy.

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w Robkat Sp. z o.o.?

wieloletnipracownik

Poza benefitami na święta, są także premie uznaniowe :)

Zostaw merytoryczną opinię o Robkat Sp. z o.o. - Lublin

• Jak się pracuje w Robkat Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Robkat Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Robkat Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Robkat Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Robkat Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Robkat Sp. z o.o.