MOMOX

Opinie o MOMOX

Czemu na nadgodzinach w sobotę często na shift 1 pracowników częstują pizzą , a na shift 2 nie?

Marcin Lidke

W ostatnim czasie nie chodzę na nadgodziny ale z tego co wiem to pizza była w ubiegłą niedzielę oraz będzie w najbliższy poniedziałek , czyli w takie dni kiedy obie zmiany mogą pracować od rana. W związku z czym pomyśl zanim wyskoczysz z dziecinną zazdrością....

Marcin Lidke

.... No fakt w zeszła sobotę też była pizza.... Ale czy naprawdę to pizza jest powodem dla którego idziesz na nadgodziny....??....

Shift 2

Shift 2 zawsze ma gorzej, nawet nadgodziny zapowiedziane na ta sobotę. Dlaczego shift 1 ma normalnie 8 godzin a my 6, co to za sprawiedliwość? Jednym się da więcej zarobić a drugim już nie.

@Shift 2

Bo w tym tygodniu macie na 2 zmianę i wg kodeksu pracy pracodawca jest zobowiązany zapewnić odpowiednią ilość godzin odpoczynku.... Dlatego macie nadgodziny na najwcześniejsza możliwa godzinę, czyli 9.30.... naprawdę bardzo gorąco polecam z zapoznaniem się z kodeksem pracy. Wtedy przestaniecie narzekać a zaczniecie rozumieć.

Jelo
@Marcin Lidke

Co z tego jeżeli pierwsza zmiana bierze cała pizze na głowę a dla drugiej zmiany nic nie zostaje, nikt tego nie pilnuje. Niektórzy wiedząc że będzie posiłek od formy specjalnie nie biorą tego dnia swojego jedzenia i siedzą głodni

@Jelo

.... No Cóż brak słów, tylko nie wiem czy na sytuację, że zabrakło pizzy (chyba, nie wiem, nie było mnie tam ).... Czy na to, że (przynajmniej mam takie wrażenie ) na siłę próbuje się pokazać jak to pierwsza zmiana ma lepiej niż druga.... Tylko po co....

Shift 2
@Marcin Lidke

Ktoś nie zrozumiał co było napisane. Doskonale wiem co przewiduje kodeks pracy i się z tym w zupełności zgadzam , ze musi być zachowana przerwa. Ale nie o tym tu było napisane. Proszę czytać ze zrozumieniem.

@Shift 2

.... No cóż całkiem możliwe, że przeoczyłem kontekst.... Zdarza się....

Witold
@Marcin Lidke

A prócz pizzy jako gratisu ile można zarobić na nadgodzinach? Stawka jest wtedy odpowiednio wyższa? Np. setki?

@Witold

Za nadgodziny w dni wolne ( weekendy i dni np 1,3 V ) masz płacone setki, za nadgodziny w tygodniu jest +50% , chyba, że są nadgodziny nocne wtedy masz płacone setki + 5 PLN brutto do każdej przepracowanej godziny.

Aniutwk177

Witam Pracuje nie dość długo w momox chciałam zapytać jak wyglądaja na mediach zmiany pracy.

@Aniutwk177

Cześć, na obu biznesach pracujemy od poniedziałku do piątku w systemie dwuzmianowym w godzinach 6.00-14.10 lub 14.10-22.20. Mamy stały harmonogram, tydzień na tydzień.

Aktualność
Z okazji Wielkanocy życzymy wszystkim rodzinnego czasu w gronie najbliższych, zdrowia, spokoju, szczęścia i wielu radosnych chwil!

Mietek

Szkoda czasu na czytanie tego co tu się dzieje. Sami maruderzy. Pracowałem w różnych firmach i chyba naprawdę nie wiecie co to znaczy pracować w kiepskich warunkach.

Standardowe pytania dla tego typu rozmowy. Nic szczególnie zaskakującego - sztampowa próba weryfikacji kompetencji miękkich, opowiedz o swoim doświadczeniu itp. Dosyć luźna atmosfera na pewno na plus. Jednak dla doswiadczonej osoby widać braki kadry przeprowadzającej rozmowę rekrutacyjną. Wyraźnie odczułem, że nie jest to zbyt profesjonalnie prowadzona firma, dlatego zrezygnowałem z dalszego ubiegania się o pracę, co okazało się być słuszną decyzją - wpisy tutaj potwierdzają niską renomę na rynku szczecińskim tego pracodawcy.

Proste pytania dotyczące poprzedniego zatrudnienia, weryfikacja podstaw języka angielskiego, brak weryfikacji podstawowych kompetencji na to stanowisko

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Dziękujemy za opinię. Jeśli masz jakieś uwagi lub zastrzeżenia prosimy o kontakt oficjalnymi kanałami komunikacji. Aby móc reagować na pojawiające się problemy musimy jak najlepiej zapoznać się z poruszanym tematem. Zapraszamy do rozmowy!

Aktualność
Witamy Cię na oficjalnym profilu momox Polska!
Zależy nam, żeby informacje, które pojawiają się na naszym profilu były rzetelne i prawdziwe.
Pamiętajcie, że komunikacja jest podstawą dobrych i trwałych relacji- również tych z pracodawcą!
Zachęcamy do kulturalnej wymiany uwag, opinii i sugestii. Postaramy się pomóc i ustosunkować się do kwestii, które będą budzić wątpliwość.
Nie wyrażamy zgody na brak szacunku, oraz obraźliwe i wulgarne komentarze.
Wpisy, które naruszają regulamin portalu oraz przepisy polskiego prawa są archiwizowane przez administratora.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z działem HR: rekrutacja@momox.biz

Wpisy, które naruszają regulamin portalu oraz przepisy polskiego prawo są archiwizowane przez administratora. Prosimy o rzetelne, sprawdzone i prawdziwe informacje. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego.

Pracownik2

Fajnie Momox że się zaczęliście się w końcu udzielać. Moje pytanie, które jest zadawane TL od dawna a oni sobie widocznie z nim nie radzą bo ich odpowiedź jest taka, że nic się nie da zrobić: co Wy zmierzacie? Czy musimy pracować w takim zimnie i przeciągu przez cały dzień? Wiecie że, utrata premii przez zwolnienie przy tej inflacji i wydawanie masy pieniędzy w aptece nie jest fajna? Jak napisze maila do hr to się pośmiejecie i go usunięcie? ;) Zacznijcie się w końcu interesować pracownikami a nie zamiatać wszystko pod dywan bo za to Wam nie płacą.

GHz
@Pracownik2

Poczekaj, zaraz będzie maj, bedzie lato będzie ciepło i się rozgrzejesz( aż ponadto). Niestety ale.to prawda jeśli o chodzi o L4, tu nie możesz być chora więcej niż dwa dni bo zabiorą premie, a dla zwykłego.pravownika taka kwota mniej na koncie to już jest duży problem. Trudno, nie zostanie nic jak podkurowac się przez dwa dni i wrócić chorym do pracy. Gorzej gdy to będzie dos poważniejszego np złamana taka ale wypadałoby w takim stanie przyjść do.pracy, niech zobaczą do czego doprowadzają.

Oni
@GHz

Ludzie mdleja podczas upałów to chodzą liderzy i się śmieją bo przecież nic się nie stało...

Śmieszne

I co, tak napisali ze zapraszają do rozmowy a nic nie robią poza szukaniem nowych pracowników bo po co żeby obecnym było lepiej. Komunikacja jest najważniejsza hahahahah

To że się oficjalnie podpięli na goworku , to nie znaczy że wszyscy pracownicy przestaną pisać jak są w poniżający sposób traktowani i w jakich spartańskich warunkach muszą pracowac

Drogi Pracowniku! Prosimy o rzetelne, sprawdzone i prawdziwe informacje. W przypadku uwag lub zastrzeżeń prosimy o korzystanie z oficjalnych kanałów komunikacji (poprzez dział HR, przełożonych lub skrzynkę zwierzeń). Aby móc reagować na pojawiające się problemy musimy jak najlepiej zapoznać się z poruszanym tematem. Zapraszamy do rozmowy!

Dobrze napisane . Warunki tacy sami jak tim liderzy i trenerzy z 1 zmiany

Tl

Na 2 wcale nie jest lepiej

Agata

Praca jak każda inna. Wyplata na czas, a właściwie prawie zawsze szybciej. Nic wielkiego nie trzeba umieć. Są plusy i minusy jak wszędzie. Te wszystkie komentarze są dodawane przez takich co im nigdzie nie będzie pasowało. Dla mnie jest ok.

NYC
@Agata

Jakby jeszcze nie płacili to już nikt by tam nie pracował. Dla Ciebie jest ok że dostajesz pieniądze za to że na nie pracujesz? Słabo

Angelika

Wielka rodzina team lederów. Ręka ręke myje

Warzywniak

Nie no elegancki 'dzień docenienia pracownika' dali po cukierku i się ciesz człowieku, że możesz pracować w Momox. Dali by chociaż po tej stówce. BTW ostatnio BigMak coś się za bardzo poczuwa, na każdym kroku grozi różnymi karami za byle pierdołę. Niech go ktoś ogarnie.

Teresa
@Warzywniak

Te cukierki i czekoladki to chyba jakiś trend ostatnio i to nie tylko u was :D Ale z tego co widzę to jakieś premie dostajecie, dużo tego wychodzi rocznie? I o co chodzi z tymi karami, to jakiś wasz kierownik je ustala? Za co chce was tak karać? ;p

Rysiek
@Teresa

Za wszystko. W ostatnim czasie modny jest zakaz rozmów między sobą.

Tamta
@Rysiek

Zawsze nie mogliśmy rozmawiać bo były kary.. Jak w przedszkolu. Ale TL mogą podbijać do chockerek i nikt im nie zabroni. Żałosne

@Warzywniak

Owszem zaczęli grozić karami , pytanie tylko czy tak mogą.

Ta
@Tamta

Ale to na fashion chyba z tymi rozmowami bo na mediach tego nie zauwazylam

Zosia

Kary? Za rozmowy???

Ef
@Ta

No to może jesteś ich ulubienicą bo do mnie też kilka razy się (usunięte przez administratora) nawet jak miałam normę

@Zosia

Tez.Za normy tez słyszałem ze groza

@Tamta

Wszedł zakaz dla Jumperow siadania na taborecie na chwilkę że zmęczenia i bólu nóg. Zaczniemy siadać na podłodze albo się przewracac jak rozbijemy głowę to może zaczną nas szanować.

NN

Obecnie też tacy są i nikt im uwagi nawet nie zwróci. Obrywa się tym co naprawdę pracują. Fashion shift2

Witold

No co ty? Takie zakazy z karami finansowymi powinny być jasno ustalone w umowie a nie że sobie ktoś co wymyśli. Ile kasy mogą zabrać? Premie czy coś więcej?

@Witold

Nie ma żadnych kar finansowych, nie czytaj głupot

Joanna

Super by było jak by firma puściła autobus na każdej ze zmian. Tak jak było w Stobnie! Czemu z tego zrezygnowano?! Zwracam się do przedstawicieli pracowników. Może coś by dało w tej kwestii zrobić

@Joanna

Zrezygnowano z tego bo w porównaniu do Stobna jest dużo lepsze połączenie komunikacji miejskiej. Wątpię, żeby przedstawiciel pracowników cokolwiek zdziałał .

ELO
@Gargulec

kto jest przedstawicielem pracowników?

Pracowałam tutaj z 8/9msc w czasie pandemii. Spoko praca na chwilę. Polecam tą pracę głównie dla studentów co szukają szybkiego zarobku i są bez doświadczenia. Z biegiem czasu wiem, że to prawdziwy (usunięte przez administratora). Miałam tutaj 25min przerwy w ciągu dnia xD a stałam 8h, w biurze siedzę przy kompie i mam 45min przerwę. Teraz po dwóch latach zmieniłam kolejną firmę i zarabiam na razie ok 5.5k brutto. Pozdrawiam.

Gargulec

Nie sugeruj się opiniami, nie jest tak źle , przyjdź na okres próbny albo Ci się spodoba albo nie. Ocenisz sam.

Anonim.

Tak fajnie doceniają pracownika, że z dnia na dzień dowiedziałam się, że nie przedłużają mi umowy i można powiedzieć, że zostałam z niczym.

PP
@Anonim.

Nie Ty jedna. Tylko po co ciągle ogłoszenia że szukają do pracy. Tam wszyscy (usunięte przez administratora)

Krzysztof

Witajcie, widziałem że jest ogłoszenie na pracownika magazynu w momox. Jak jest z dojazdem, jest jakiś darmowy autobus z osiedla Słonecznego może? Pracuje się tydzień 1zmiana i tydzień 2 zmiana? Ciężko wyrobić normy? Z urlopami nie ma problemu? Pozdrawiam

Tamta
@Krzysztof

Musisz dojechać sobie sam :)

Dostaniesz 50 brutto do sieciówki , to tyle. ????

Ona

Nie. Dojezdzasz na własny koszt jak do każdego innego zakładu pracy. Jest autobus pracowniczy wieczorem po drugiej zmianie że względu na nijaka komunikację miejską i pozna porę powrotów.

Sara
@Ona

Nie do każdego bo na każdy inny magazyn są autobusy pracownicze a nie tylko jeden

Ile jest zmian w MOMOX?

Apex Predator

Dwie zmiany 6-14:10/14:10- 2:20

wabik

W Momoxie mamy 2 zmiany.06:00-14:10 i 14:22:20 .Czasem są nadgodziny nocne dla chętnych .

Odpowiedź

Dwie, 6:00-14:10 i 14:10- 22:20, nie ma grafiku, cały czas jest na przemian. Weekendy zawsze wolne, chyba że jest możliwość nadgodzin w sobotę, ale to dla chętnych. Przerwa trwa 25 minut i 10 minut się odrabia.

Pracownik shift 1

Czy wysoka góra może w końcu zrobić coś z tym zimnem? Dlaczego z okolicy tylko momox oszczędza na ogrzewaniu ? My chcemy tylko pracować w normalnej temperaturze co nie jest niczym złym ani dziwnym

Zzzzz
@Pracownik shift 1

Pracując w zimnie nadrobimy normy żeby się rozgrzac, mamy marznac i dodatkowo się przewracac przed budynkiem bo pomimo informacji w pogodzie o gololedzi i niebezpiecznych warunkach nikt nie wysilil się posypać piaskiem teren firmy. W razie wypadku pojawi się informacja na tablicy ogłoszeń że nie potrafimy chodzić na własnych nogach

Check
@Pracownik shift 1

Ważne że TL siedzą w ciepełku i reszta(usunięte przez administratora) ich obchodzi

One
@Pracownik shift 1

Praca w 16 stopniach jest nieludzka! PIP by się przydał. Może jak wszyscy pójdą na L4 i nie będzie miał kto pracować , to coś się zmieni.

X.
@One

To może wkoncu by ktoś zgłosił a nie gadacie tylko .

Lolol
@X.

Na 2 zmianie była petycja o chociaż 17 stopni podpisała się całą zmiana a i tak (usunięte przez administratora) z tym zrobili

@One

PIP akurat by tu nic nie zrobił, bo widzisz w kodeksie pracy jest zapisane, że do pracy fizycznej między innymi na magazynie, pracodawca jest zobowiązany zapewnić minimum 14 stopni. To nie jest tak, że popieram politykę firmy ale uważam , że trzeba się najpierw zapoznać z kodeksem pracy, zanim zacznie się wypisywać głupoty

X.
@Lolol

Potem się dziwią że pół brygady nie ma w pracy.

Jeny
@Gargulec

Tak, ale stanie o 6 rano gdzie na dworze jest -6 przez 8 godzin to nie to samo co chodzenie i ruszanie się jak jump albo jak tl siedzą w ciepłym miejscu. A ty stoisz w (usunięte przez administratora) przeciągu 8 godzin i wielki problem jak z wrócisz uwagę że jest ci naprawdę zimno. Także to 14 stopni to nie jest prawda. Poza tym widać jakimi są ludźmi egoistami, wszystko na pokaz. Poczucie humoru i głupie gadanie i robienie z siebie malpy to chyba nie jest ich jedyny obowiązek. Jak tacy ludzie mogą kierować innymi. Ta nowa hala to jedno wielkie (usunięte przez administratora)

@Jeny

Nie wiem w jakim kontekście piszesz , że to nie jest prawda ale....Wysokość temperatury w miejscu pracy określono w rozporządzeniu z 28 sierpnia 2003 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. Nr 169, poz. 1650) i jest to 14 stopni....

One
@Gargulec

Zgadza się, 14 stopni przy pracy fizycznej na magazynie , a jaką pracę fizyczną masz w Momox? Po za jumpem , to ludzie stoją przy komputerze i klepią na klawiaturze. Radzę czytać kodeks ze zrozumieniem.

@One

No praca biurowa to to nie jest....a jeśli uważasz, że jak czekerki biorą kartony z klatek to to nie jest praca fizyczna, no to spoko.... Masz rację czytaj kodeks ze zrozumieniem....

Ototo
@Pracownik shift 1

Trzeba iść do nich do biura , tam moja cieplutko a co niektórzy chodzą nawet na krótki rękawek, nie tak jak my okutani w trzy polary. Im w cztery litery jest ciepło to co będą się wyrobnikami przejmować.

Pracownik shift 1
@Ototo

Szkoda , bo potem my dostajemy po (usunięte przez administratora) za mała normę , brak czasu zalogowania A to ze warunków do pracy nie ma to nikt się nie przejmuje. Zbierane były podpisy do petycji by podwyższyli temperaturę ktoś coś wie? Był jakiś odzew ?

marian paździoch
@Pracownik shift 1

Była petycja na shift 2, mnóstwo podpisów pod nią już jakiś czas temu i nadal w tej kwestii cisza :)

XY
@marian paździoch

Bo oni to mają gdzieś, jak z resztą wszystko. Ich to nie dotyczy ;)

Alicja
@XY

to była pierwsza petycja czy która z kolei już? nigdy bezpośrednio się jeszcze nie spotkałam i ciekawa jestem co z tego może wyjść. czyli każdy u góry już ją widział?

Ferdynand
@Alicja

Od momentu petycji? Pewnie już z 15 razy...

Alicja
@Ferdynand

"pewnie"? czyli czekaj nie było żadnego oficjalnego odniesienia się jeszcze? chodzi mi o komentarz czy coś, bo jednak skoro sporo głosów by się zebrało to by to jakkolwiek rozpatrzyli?

@Alicja

.... Od prawie 2 tygodni, na tablicy tuż przy stołówce wisi oficjalna odpowiedź na petycję....a skoro zainteresowani jej nie widzą, to znaczy ni mniej ni więcej , że nie bardzo zależało im na odpowiedzi....

Sam
@Gargulec

To nie można normalnie odpowiedzieć? Najlepiej powiesić kartkę ch wie gdzie i tyle. Gratuluję pomysłowości, w sumie czego można było się spodziewać. O głupotach można piexxdolić na apelach ale o ważnych rzeczach już nie ???? Jesteśmy rzeczami, tanim sprzętem do sortowania, człowiek się nie liczy.

Lokalnyprzewodnik
@Pracownik shift 1

Na hali zimno i zaduch bo nie wietrzone, warunki pracy uragajce wszystko się psuje lecz nikogo to nie obchodzi mamy tylko stać i się głupio uśmiechać kiwać głowa że wszystko jest ok i czekać na normy. Zepsuty sprzęt każą wybierac nam z innego zepsutego bo a może będzie działał i zawsze jest ta sama wymówka żeby pytać Jumperow a Jumperzy maja za zadanie wyreczac jednego ze swoich kolegów bo on nic nie robi ma plecy u liderów i opuszcza sobie stanowisko kiedy chce i na ile chce bez konsekwencji na przerwy też sobie chodzi kiedy chce a nie tak jak my wg grafiku. My za takie zachowanie dostajemy nagany i wypowiedzenia, mamy nawet zakaz rozmów miedzy sobą.

Teresa

No to się nie rozpisałeś, a w sumie brzmi to dość niepokojąco, bo hr czuwa nad wypłatami, urlopami itp ;) Więc co właściwie ci nie pasuje? Jakieś opóźnienia z przelewami, coś się nie zgadzało czy jeszcze coś innego?

Zostaw merytoryczną opinię o MOMOX - Szczecin

• Jak się pracuje w MOMOX?

Zobacz opinie na temat firmy MOMOX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 256.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MOMOX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 217, z czego 20 to opinie pozytywne, 98 to opinie negatywne, a 99 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MOMOX?

Kandydaci do pracy w MOMOX napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MOMOX