PINOT sp. z o.o. sp.k.

Opinie o PINOT sp. z o.o. sp.k.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Magdalena Witek

Pracownik firmy - Asystent Zarządu

27.06.2023 09:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Magdalena Witekikona wywiad

Firma PINOT Wine&Spirits zajmuje się importem i dystrybucją wysokiej jakości alkoholi. Nasza oferta obejmuje wysokoprocentowe towary najlepszych, światowych producentów. Współpracujemy zarówno z dużymi przedsiębiorstwami, jak i z małymi domami gorzelniczymi, które oferują alkohole craftowe. W naszej ofercie klienci znajdą m.in.: whisky, rumy, brandy, likiery, wina i wiele innych produktów.

W jakim mieście działa Państwa firma?

Magdalena Witekikona wywiad

Nasza główna siedziba znajduje się w Pabianicach. Mieszczą się tu Działy Administracji i  Marketingu oraz serce Pinot-a, czyli centrala firmy. Dodatkowo posiadamy trzy sklepy firmowe w: Łodzi, Wilanowie i Krakowie.

Do kogo skierowane są Państwa usługi?

Magdalena Witekikona wywiad

Współpracujemy głównie ze sklepami specjalistycznymi i sieciami handlowymi. Z naszych usług korzystają również lokale działające w branży HoReCa, które cenią sobie dostęp do unikatowych alkoholi.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Magdalena Witekikona wywiad

Nasza firma powstała w 2005 roku. Właściciele zainspirowani podróżami, poszukiwaniem nowych smaków oraz oryginalnych produktów alkoholowych postanowili stworzyć miejsce, które ułatwi innym osobom możliwość poznania unikalnych doznań smakowych. Pasja połączona z profesjonalizmem sprawiła, że firma przez lata sukcesywnie zdobywała uznanie klientów i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych dystrybutorów w branży.

Co wyróżnia Państwa firmę na tle konkurencji?

Magdalena Witekikona wywiad

Jesteśmy firmą, która aktywnie promuje marki, buduje ich siłę, tożsamość i rozpoznawalność, tworząc długofalowe strategie marketingowe. Cyklicznie organizujemy: szkolenia, konkursy barmańskie, pokazy, warsztaty, aktywacje konsumenckie. Uczestniczymy w najważniejszych zagranicznych i krajowych targach, branżowych wydarzeniach i festiwalach alkoholi mocnych i win. Bierzemy również udział w preeliminacjach do konkursów barmańskich tj.: Be like a Don, Don Papa Pro-Am, Botucal Competition.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Magdalena Witekikona wywiad

W planach mamy rozwój Działu Handlowego, a tym samym zatrudnienie nowych przedstawicieli. Dodatkowo planujemy rozbudowanie Działu Marketingu. Chcemy docierać do nowych klientów poprzez profesjonalną obsługę w postaci pracowników, których cechuje determinacja i pasja do swojego zawodu.

Kto odpowiada za rekrutację w Państwa firmie?

Magdalena Witekikona wywiad

Za rekrutację odpowiada bezpośrednio przełożony konkretnego działu.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Magdalena Witekikona wywiad

Pracownicy - głównie handlowcy - uczestniczą w wielu szkoleniach produktowych, które odbywają się w Polsce lub za granicą, bądź też online. Dodatkowo - dla wszystkich pracowników - organizujemy spotkania integracyjne, święta firmowe oraz paczki dla dzieci pracowników.

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie PINOT sp. z o.o. sp.k. na Przedstawiciel Handlowy? 14 lutego ogłoszenie na GoWork.pl.

Praca w Łodzi Nowy wpis

Jak wygląda sytuacja w oddziale w Łodzi? Jakie warunki pracy, atmosfera? Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko pracownika biurowego (dział akcyzy).

Nowy wpis

@Praca w Łodzi

Spokojnie, kameralne biuro, damskie towarzystwo - dziewczyny konkretne ale można się odnaleźć, chodź dział odpowiedzialny i wymagający skrupulatności

Kasia Nowy wpis

Kandyduję na stanowisko przedstawiciela - na jakie wynagrodzenie mogę liczyć? Samochód do użytku prywatnego? Premie możliwe do wyrobienia? Prowizja liczona od zamówień? Jaki teren dla jednego handlowca?

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko Event Manager w PINOT sp. z o.o. sp.k. i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami związanymi ze spotkaniem z przedstawicielami firmy. Informacje, które przekażecie mogą okazać się przydatne dla innych użytkowników.

Jak szefostwo w PINOT sp. z o.o. sp.k. traktuje ludzi?

XYZ

całkiem sympatycznie, chodź nie mam z nimi codziennie styczności ale zawsze witają się z wszystkimi jak się pojawią. Może w biurze powiedzieli by więcej

Sans

A ja wyjdę naprzeciw wszystkim płaczkom, tym którzy wylewają gorzkie żale :) Gdyby naprawde tak było to nikt by tu nie pracował...nie jesteśmy niewolnikami nikt nas za tzw. nogi nie trzyma a czytając tutejsze komentarze można odczuć wrażenie jakby ludzie byli zmuszani do odróbek. Wyprzedzę wasze pytania! Nie, nie jestem w zarządzie, nie,nie mam zamiaru się podlizać, nie, nie otrzymuję korzyści jakiej kolwiek z racji wystawienia opinii wystawiam ją bo mam do tego prawo-tak jak reszta tutaj odwiedzających osoób. Mam nadzieję że większość z was jest tak asertywna i potrafi tak mądrze się wypowiadać w rzeczywistości a nie w sieci. Mimo wszystko życzę wszystkim odnalezienia w życiu tego czego oczekują. Serdeczności !

@Sans

hej. ;) czyli tak w sumie ze swojej perspektywy co być ewentualnie tu u nich na plus ocenił tak dla jasności? Bo faktycznie zdanie nieco odmienne i ciekawa jestem jak od tej strony warunki moga wyglądać

@Elżbieta

Uważam że nie do końca wszystkie opinie są takie jak się dzieje w rzeczywistości, nie lubię jak ktoś obrzuca błotem ludzi. Myślę że ludzie z klasą na jakimś poziomie nigdy nie pozwolili by sobie na takie brudy. Oczywiście, każdy ma prawo do wypowiedzi ja tego nie neguję, ale personalne ubliżanie za plecami wobec właścicieli jest nie na miejscu. To jest moja opinia. Myślę że najważniejszą rolą kontaktu z drugim człowiekiem jest rozmowa,

XYZ
@Sans

Skoro jesteś taka asertywna i zadowolona to czemu nie podpiszesz się swoim prawdziwym imieniem. Nie wszyscy mają taką sytuacje aby odejść z pracy ale myślę ze wszyscy jej szukają. Mając na przeciw Szefostwo które krzyczy, drze się i poniża cie przy wszystkich ciężko o rozmowę. Aby rozmawiać i to z klasą trzeba mieć szacunek do innych. Brak szacunku i zwykłej kultury osobistej - takiego ludzkiego podejścia bo o pochwałach czy docenianiu zapomnij.

XYZ2
@XYZ

To samo pytanie można zadać Tobie? Dlaczego nie podpiszesz się swoim imieniem?

@XYZ

Widzę że ktoś nie czyta ze zrozumiem ale to nic objaśnię: Nie napisałem- tak jestem mężczyzną:) ! nie płcią żeńską tak jak napisałeś/aś ale to nic wybaczam ;) nie było mowy o tym aby się tutaj podpisywać opisywałem moje uczucia odnośnie takiego chamstwa w sieci że dawać dojedziemy ich ja bynajmniej umiem rozwiązywać swoje problemy emocjonalne. Masz do tego prawo tak ! Ale myślę że jest to nie smaczne gdy walimy oskarżenia tu i mamy na to na tyle odwagi niżeli osobiście. Nie wiem moja rada jest taka aby troszkę nie podniecać się zbyt szybko i na gorącym ogniu wyrzucić swoje żale tak jak bez namysłu został skomentowany przez Ciebie mój wpis. Ps. Nie mam do Ciebie żalu :)

Elżbieta

czyli Twoi wrogowie mogą się czuć spokojnie? ;p a tak już poważnie to czemu tak mocno odradzasz, co u Ciebie się podziało?

Czy pensja w PINOT sp. z o.o. sp.k. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako przedstawiciel handlowy, ich ogłoszenie jest 14 sierpnia na Pracuj.pl.

Lena

Nie nie tylko sama podstawa, są tez dodatki :)

@Lena

No to super. :) Można prosić o zdradzenie jaki jest ich rodzaj i ile wynoszą?

Gery

Firma nie uczciwa. Dobre opinie wpisywane na gowork wymuszone na osobach w biurze. Właściciele uważają, że są panami świata. Bardzo nie uczciwi. Nie mają szacunku do swoich pracowników, traktują ich z góry i kompletnie bez szacunku. Szukają na ludzi haków. Sprawy w sądzie pracy. O pieniądze trzeba się prosić. Na magazynie praca w takim bałaganie że nie wiadomo co i jak a do tego ludzie nie dostają pieniędzy na czas. Nie polecam. Ne znam gorszej firmy i bardziej poniżającej ludzi. Nie polecam nikomu!!!

Rudy
@Gery

Trafiłeś w sedno banda złodziei i wyzyskiwaczy a w firmie faki (usunięte przez administratora) że to dramat ludzie są mamieni na początku a potem skucha ci co mądrzejszy to już odszedł

Kirk
@Gery

Trafna opinia. Dodam, że jestem bardzo zdziwiony tym, jak dobre wrażenie można mieć o firmie na początku rozmów. Jednak bardzo szybko oczy się otwierają na to co tak naprawdę jest wewnątrz. Nie dajcie się nabrać. Nie polecam również.

Zzzz

Nie jesteś jedyny co tak pisze opinie w Pabianicach już sobie wyrobili jako nieuczciwi pracodawcy

Od kilku lat pracuje w firmie, oczywiście niecały ten czas jest sielanka ale uważam że jest to firma która mocno stawia na swoich pracowników i daje im szanse do awansu! Polecam w 100% pracę w tej firmie

Ilona

Po jakim czasie można awansować na luzie? No i jak się komuś nie uda to są jakieś inne opcje rozwoju?

@Ilona

Jesli od początku pokazujesz zaangażowanie to bardzo szybciutko... wiadomo że do wszystkich trzeba nabrać zaufania ale Szefostwo umie to dostrzec i docenić. Cały czas odbywają się szkolenia produktowe, dodatkowo wiem że startują szkolenia coaching-owe, warsztaty

Łukasz D
@Lena

Nikt z pracowników na oczy żadnej Leny nie widział ani nie wie kim ona jest

Julia
@Łukasz D

Może to tylko pseudonim dla zachowania anonimowości. Ale skoro z zaangażowaniem można szybko awansowac to aż tyle wakatów na lepszych posadach jest?

Rudy

Jakiego awansu chyba na szpicla to wtedy nawet premie dają nie kłam pewnie takie wpisy to szefowa robi najwiekszy dwulicowiec firmy

Kamil

Weszłem tu poczytać o firmie. Bo jestem tak jakby kandydatem jestem już po rozmowie kwalifikacyjnej która przeprowadziła bardzo miła Pani i myślałem że warto ale jednak odstępuję

Znowu Ja.

Kolejne ogłoszenia na przedstawicieli. Coś grubszego się stało w firmie? Czy rozszerzenie zatrudnienia?

@Znowu Ja.

A sugerujesz co by mogło takiego się u nich podziać? Z tego co widzę są lekkie problemy z wypłatami, ktoś stwierdził, że prędzej z niej utną coś niż dodadzą więcej. Myślisz, że może chodzić o pieniądze?

cichy

@Rudy a kogo to obchodzi od czego jest szefowa, do pracy się przychodzi aby zarobić a nie wchodzić w relacje :D więc nie to że bronie ale komentarz zbędny.

@Znowu Ja.

Firma rozrasta się poprostu w bardzo szybkim tempie. Pinot chce wejść jeszcze w sporą cześć regionów w Polsce, stąd ciągła rekrutacja. Pracowników wciąż przybywa a nie ubywa :)

Małgorzata

Niby dlaczego ludzie odchodzą z tej firmy? Bo za bardzo nie rozumiem powodu.

Ja to ja
@Małgorzata

Odchodzą bo nie szanuje się pracowników, na magazynie w zimie temperatura sięga max 5 stopni do tego kto chciałby pracować za najniższą krajową albo na umowę zlecenie.dorobkiewicze na ludzkiej krzywdzie ale też łuckiej glupocie

@Ja to ja

5 stopni... Nie brzmi zachęcająco ale mimo wszystko na odpowiednie ubrania jednak chyba można tu liczyć? No ogólnie to faktycznie wynagrodzenie nie zachęca ale coś innego w takim razie musi być, bo aktualnie raczej ktoś tu pracuje, prawda?

Daria

Pracuje w Pinot już rok więc mogę się odnieść i pomóc innym którzy pytają tak jak ja rok temu . Mam umowę o pracę i nie znam nikogo bez niej. Firma się mega rozwija i płaci na czas. Jest dużo pracy ale to dobrze bo czas szybciej mija, ba nawet otrzymałam niespodziewana premię ale faktycznie się angażuję i zostało to zauważone ....a w firmach jest to rzadkością. Więc jak najbardziej rok temu podjęłam dobrą decyzję :)

AndrzejB
@Daria

Chyba dużo koloru zostało użyte przy tej opinii....

wiolet19
@Daria

Witam, w jakiej miejscowości Pani pracuje ? Będę wdzięczna za odpowiedź ;) Pozdrawiam

@wiolet19

Pracuję w Pabianicach. ps. Po prostu napisałam, jak jest.

Stefan
@Daria

Chyba firmy pomyliłaś tu nie ma premii od tak tu wszystko musisz wywalczyć lub wyprosić

bart
@Stefan

Witam, w którym oddziale są tak negatywne warunki pracy czy niestety w każdym? Szukają pracownika teraz, zastanawiam się czy rekrutować na stanowisko w /w firmie oddział Pabianice. Czy lepiej sobie darować

bart
@Stefan

Czy można prosić o więcej informacji na temat warunków pracy ?W każdym oddziale Pinot tak jest? Chce aplikować do Pabianic ,ale nieb wiem czy warto

Ewelina
@Daria

Hej, a czy takie niespodziewane premie często się zdarzają w Pinocie? ;) Za co one w ogóle są tak konkretnie? Są ustalone jakieś zasady ich przyznawania? Bo angażować można się przecież na różne sposoby :)

@bart

Ponoć szukają teraz magazyniera w Pabianicach. Polecacie?? Jakie warunki??

Ilona
@Stefan

Jak to nie ma premii? To jak taki pracownik robi ponad normę, to co z tego ma?

@Ilona

W tej firmie częściej Ci zabiorą z pensji przy wypłacie niż do niej dołożą. Naobiecują Ci za nadgodziny, a potem nadchodzi szara rzeczywistość.

@Daria

Z czystej ciekawości: pracujesz tam nadal?

@@@@

A ja z ciekawości dopytam o tej nadgodziny. W jakim sensie je naobiecywali kiedyś? Robiło się je za standardową stawkę? Nie wiesz jak jest z nimi teraz?

@Elżbieta

Ta firma najpierw naobiecuje stawki za nadgodziny, później wszystkim wmawia, że źle zrozumieli a na koniec znajdzie miliony powodów żeby co innego zabrać i finalnie Pracownik zostaje z niczym

@@@@@

Dobrze zrozumiałem, że nie wypłacają kasy za nadgodziny? Ciekawe jak to uzasadniają, bo z tego wynika że sami do tego nakłaniają. Ile właściwie "płacą" za te nadgodziny, tzn. ile obiecują? :D

Michał Panicz
@Daria

Zapomniałaś dodać, że umowa na najniższą krajową, premia pod stołem.

@Michał Panicz

A to źle, że premia wlatuje pod stołem? I Ty piszesz tak jak jest aktualnie a w tamtym roku gdy to pisała też tak było?

@Elżbieta

Tam jest tak od zawsze, a czy to jest złe??? Może powinien się PIP wypowiedzieć i skarbówka

@@@@

No bo chyba akurat szkoda, żeby z premii ściągało się podatek. Chociaż już sama teraz nie wiem. A były ostatnio jakieś kontrole, że o nich wspominasz?

Stefan
@Daria

Fajne bzdury piszesz doprosić się o umowę jest ciężko najlepiej na 3/4 etatu pasuje szefowej, kasa po wielu awanturach podstawa na konto bo wszyscy na najniższą a reszta jak pani znajdzie czas

@Stefan

Ja uważam że jeżeli jest się samemu fair wobec szefostwa to i oni są wobec ciebie, pracowałem rok i rozstaliśmy się w zgodzie - znalazłem lepsza ofertę ale jak jestem w Pabianicach to wpadam w odwiedziny na kawę. Nasz naród ma to do siebie że tylko daj a od siebie to już nic ....

Teresa
@były pracownik

To może powiesz jak to wyglądało z tymi umowami? Serio była najniższa i reszta pod stołem czy takie rzeczy nie miały miejsca?

Czy PINOT sp. z o.o. sp.k. zapewnia kartę multisportu?

@@@

Nie zapewnia żadnego pakietu socjalnego

Jest pakiet multisport

Od miesiąca????

@@@@@

haha, zawsze coś po takim czasie. ;p A coś jeszcze planują dorzucić z czasem?

@Elżbieta

Z tego co słyszałam to opieka zdrowotna

@Lena

No i to najważniejsze, pewnie z pakietem z opcją dla bliskich? Ogólnie to tak szczerze jak ten cały multisport się teraz sprawuje tu po wprowadzeniu? Ktokolwiek korzysta?

@Elżbieta

Jest sporo osób jeśli chodzi o multisport i wiem że przybywa, jednak dla kogoś kto jest aktywny fizycznie jest to oszczędna opcja :)

Elżbieta

Hej bo z tego co widzę po wpisach to w firmie można pracować w innych miejscowościach też. Tu widzę, że jest Łódź i ktoś napisał o Pabianicach. Gdzieś jeszcze działają? Doszły aktualnie może jakieś nowe miejscowości?

@Elżbieta

Siedziba główna firmy znajduje się w Łódzkim, inne miejscowości to stanowisko przedstawiciela handlowego

Jaki jest wkład kierownictwa PINOT sp. z o.o. sp.k. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

magdalena

O co konkretnie pytasz? Imprezy firmowe, integracje, rozwiązywanie problemów?

Lena

Osobiście nie mam na co narzekać możliwość rozwoju, pensja na czas, jasny program premiowy. Praca dynamiczna i wymagająca, nie ma czasu na nudę - mi to odpowiada, bo czas szybko mija :) Poza tym fajny zespół i ogólnie pozytywna atmosfera. Właściciele bardzo ludzkie podejście. Ja polecam :)

@Lena

Cześć @Lena, pisałam już powyżej, ale zapytam ponownie: czy ktoś z was pracuje na kontrakcie B2B? Czy pensja jest wystarczalna do opłacenia własnej działalności gospodarczej?

@Elżbieta

Ja pracuje na zwykłą umowę o pracę ale z tego co wiem to handlowcy są na takich kontraktach jak mówisz. Niestety nie znam ich zarobków ale wiem że cały czas ich przybywa w różnych rejonach PL

PH

Pojawiły się nowe oferty dla handlowców. Ktoś może podrzucić info nt. takiego stanowiska w Pinocie? Warto? Jaka stawka podstawowa, jakie i za co premie i dodatki? Jakie samochody? (Widziałem post z kiedyś, że i30?)

Daria

Czy to prawda , że nie ma co liczyć na umowę o prace ?

Donat
@Daria

Szczerze nie spodziewałbym się rewelacji. Obiecują ,że po miesiącu- dwóch umowa o pracę. Wrzeczywistości mało kto ją dostaje wręcz nikt. Pracują tam ludzie bez wykształcenia po podstawówce więc czego się spodziewać. Warunki dodatkowo tam pracy to koszmar. Prosi się kontrola sanepidu. Z powodu warunków,atmosfery odeszlem prawie od zaraz i nie żałuję.

@Donat

@Donatan, a masz może kontakt z kimś z obecnych pracowników? Wiesz jak wygląda sytuacja firmy w czasach pandemii? Czy było dużo zwolnień?

PINOT
@Donat

Opinia nie jest zasadna. Negatywne wpisy dotyczą prawdopodobnie zleceniobiorców, którym PINOT podzlecał czynności magazynowo porządkowe. Z tego co wiem i w tym zakresie nastąpiły pozytywne zmiany. Jeśli chodzi o PINOT Wine & Spirits Importera alkoholi premium jest to jeden z największych dystrybutorów w Polsce, prężnie rozwijający się od 2006r. Obsługuje klientów w całej Polsce , posiada trzy regionalne hurtownie, kilka sklepów specjalistycznych. Obsługuje sklepy specjalistyczne, najlepsze restauracje i cocktailbary, dostarcza produkty do większości sieci międzynarodowych tj. Auchan, Makro, Tesco, Dino. Jest rzetelną firmą i płatnikiem. W 2020 została ponownie gazelą Biznesu. PINOT to mega profesjonalny zespół, zatrudnia ponad 70 osób. W dziale handlowym, importu, marketingu czy dziale rozliczeń pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i mega wiedzą. Nie mylcie nas ( pracowników PINOT ) z podwykonawcami, którzy być może nie zawsze dokładali należytej staranności . Trzon PINOTa tworzą ludzie z pasja którzy dążą do profesjonalizmu :)

@Tomasz

Oczywiście :)

@PINOT

Ponad 70 osób??? z tego co wiem, to większość "pracowników" jest na swojej działalności, albo na umowie zleceniu. W dodatku umowy zlecenia i o pracę ludzie mają z dwoma różnymi firmami podpisane, a pracują dla jednej. Co do rzetelności firmy i bycia dobrym płatnikiem - temat rzeka zarówno z pozycji pracownika jak i kontrahenta czy dostawcy niestety.

Zostaw merytoryczną opinię o PINOT sp. z o.o. sp.k. - Pabianice

• Jak się pracuje w PINOT sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy PINOT sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PINOT sp. z o.o. sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PINOT sp. z o.o. sp.k.?

Kandydaci do pracy w PINOT sp. z o.o. sp.k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PINOT sp. z o.o. sp.k.