Opinie o Takoni w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Takoni. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Takoni o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja granulatów i regranulatów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Takoni w Bielsko-Biała

Pi

A ile ta Ukraina ma przerwy bo siedzą na jadalni już prawie 40 min ?...

Oo

A ta flaga Ukraińska przed zakładem co ma oznaczać ?

Iwona
@Oo

Naprawde aż tak bardzo Ci to przeszkadza? Czemu?

Memory
@Iwona

9.2.1943

Pi

Strajk pracowników w firmie Hutchinson w Żywcu nie daje nam to coś do myślenia ?.. Chodzi o podwyżki

Rambo
@Pi

Strajk.. tylko nie mów o tym przedstawicielom załogi bo narobią w gacie

Związkowiec
@Pi

Co z tym strajkiem? Wiadomo już coś?

ona
@Związkowiec

Ja już mam transparent oklejony brakuje odważnych .

Strajk
@ona

A co na nim pisze? Ogłaszam konkurs na najlepsze hasło na transparent, czas start :)

abstynent

proponuje przeprowadzac regularne kontrole trzezwosci poniewaz sa osoby pachnace z daleka

Fti
@abstynent

Nie przesadzaj, to na pewno leki na bazie spirytusu...ponimaju czy nie ponimaju

Takoni prowadziła rekrutację na stanowisko OPERATOR MASZYN. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
Stary

A ja proponuję zmienić politykę firmy o 180 stopni w pierwszym kolejności podnieś stawki operatorów ze stażem powyżej pięciu lat za każdy przepracowany rok 100zl. Wprowadzić premie roczną za rok przepracowany bez L4 1000zl z wypłata za grudzień. Tylko duże podwyzki są wstanie zatrzymać starszych pracowników z dużym doświadczeniem bez tego leżymy po całości. Jeżeli nie zatrzymamy i nie zatrudnimy nowych pracowników którzy będą wiązać dłuższą przyszłość z firmą może być ciężko utrzymać płynność produkcji, jakość ,bezpieczna pracę.Proponuje policzyć ile w tej chwili pracownicy z Ukrainy przynoszą strat ile zepsutych narzędzi ,wadliwych detali, strat w surowcach. Może lepiej pójść w drugą stronę i zamiast tracić na brakach uszkodzonych formach zatrzymać dobrych operatorów w firmie którzy przekaza wiedzę innym.Wydaje mi się że już jest trochę za późno zbyt dużo nowych niedoświadczonych pracowników boję się że za chwilę wplatamy sie w pewną spirale z której będzie ciężko wyjść. Proponuje na spokojnie to przekalkulować czy nie lepiej pójść troszke inną drogą.Mam nadzieję ze coś zostanie zrobione przedstawiony zostanie jakie plan co dalej czego mozemy się spodziewać co dalej robić bo bardzo dużo osób chce się zwolnić w tym roku czy firma sobie poradzi mysle ze tak pytanie jakim kosztem, opinia wśród klientów. Oby nie trzebabylo uciekać z tej firmy... ...Nie ma (usunięte przez administratora) miejsc pracy, to oczywiste … Ale są takie, które są pozostawiane innym.

Starszy
@Stary

To jest twoje zdanie, ci na górze troche inaczej myślą i jak widać to się nie zmieni. To prawda że dużo ludzi i to już niedługo się zwolni bo nikt tu nie będzie pracował za tą kase . Troche daremne takie pisanie bo jeżeli dyrektor na pytanie o podwyżke w tych ciężkich czasach odpowiada że to przez wojne na Ukrainie to... brak słów. Widać poszanowanie dla pracownika.

Przepraszam a ta wypłata to jakiś przedwczesny żart prima aprilis?

Odp

A co jest nie tak z tą wypłata?

Zero premii

Odp

U kogo? Normalna wypłatę dostałem.

@Odp

a gdzie pracujesz na wtrysku na walcach czy gdzie ?

Odp

Na prasach, a co za różnica jak premia wszędzie taka sama?

@Odp

ale majstry inne a jak się ma takich majstrów jak na wtryskarkach to współczuję bo sam tam robię i widzę że oni nie są za operatorami tylko żeby (usunięte przez administratora)......jak najwięcej przykre ale prawdziwe.......

OdP

Pracuje już tyle lat na wtrysku i nie sięgam pamięcią by mi brygadzista premię zabrał bez powodu. Widocznie leń i ściemniacz jesteś i dlatego. Nie będziesz im dawał powodu by zabrać to nie zabiorą.

h
@OdP

No potrafisz rozśmieszyć nie ma co.

CR
@OdP

Widocznie twoim majstrem nie jest król kebabów...

Wszyscy żrą
@CR

Król kfc był, teraz król kebabow ? Kurde, to ta sama zmiana? Chętnie bym się przepisał:D tylko dajcie cynk gdzie tak karmią hahaha

Jem i ja...
@Wszyscy żrą

To jeszcze McDonald też jest dość popularny w wyższych sferach, ale chyba za wysokie progi na twoje nogi...:D

.....

Chyba komu przywioza kurde, koledzy, bo z maka to chyba nie ma dowozu, hmm......

Dorota

hmmm tak się zastanawiam czemu z forum zrobiliście sobie miejsce spotkań na plotki. nie możecie spotkać się osobiście i pogadać? chciałam czytać o pracy

RR

W tym zakładzie nie będzie nigdy dobrze za dużo ludzi co się pląta

Wsciekla

Kolejny miesiac z obcieta premia Jak wasze premie? Chyba trzeba szukac czegos nowego........

?
@Wsciekla

Ale co, znów telefoniada? U mnie cała premia

Katarzyna
@?

"telefoniada"? Co to znaczy?

Dziękuję zakładowi za nowy parking dziękujemy że tak dużo robicie dla swoich pracowników czekamy na więcej

Aj

Zwłaszcza na podwyżki

Parking

Tylko czemu parking na jeden rząd samochodów? Wcześniej było więcej miejsca - dziwne!

Joanna
@Parking

a stary parking zostal zlikwidowany, teraz jest tylko jeden ten mniejszy? czy kazdy pracownik za darmo moze na nim parkowac?

Rudyaaaaa

3 416,30 zł to będzie najnizsza krajowa od przyszłego roku ciekawe ile podniosą nam wynagrodzenie.... chyba, że będziemy tu za najniższą krajową robić

Rr
@Rudyaaaaa

Masz jeszcze premię.

operator repika
@Rr

masz albo nie masz jak to bywa u cebuli na zmianie..

To co się dzieje teraz na zakładzie z wadliwością to jest istna paranoja ... a piszecie ze mamy wykwalifikowanych pracowników haha 2/3 zakładu to jest na sztuke tyle że są a w zarządzie to odpowiada ? Zamiast dac zarobic Polakom to zatrudniacie szrot

Ok

Spoko, to dajmy pomysł jak zaplanowac prace inaczej, zeby jeden Polak obskoczyl dwa stanowiska, nudy nie będzie, 8 godzin minie szybko, kasa większa wpadnie, trzeba tylko mądrze to wymyślić i dac znać komuś kto się tym zajmie. Narzekać na forum to każdy potrafi. Może czas dac zarzadowi jakieś rozwiązania?

Dramat

Nie żebym się czepiał jak oni ile tracimy na wadliwości ale nikt nie kontroluje ilu nowych przyjmują i po co . Stoją we dwóch na jednej maszynie to samo na prasach po jednej maszynie nikt na to nie patrzy ile niepotrzebnie podjdzie na wypłaty

A dajcie już spokój niej każdy robi co do niego należy a będzie dobrze.. Pozdrawiam wszystkich ...

Iii

Ludzie ze stażem odchodzą tylko wtedy gdy firma nie umie zaoferować nic więcej niż pracownika z Ukrainy i umowę na stałe Panie Dyrektorze oby tak dalej a na samych reklamacjach przez Ukrainę samochodu Pan sobie nie kupi takiego jak w gablotce radzę zainwestować najpierw w pracownika bo wszyscy uciekną i to Pan będzie wtedy stał na maszynie. Powodzenia na szczęście są inne firmy które doceniają ludzi..

Oo

I tak coraz więcej długoletnich Polskich pracowników opuszcza zakład. Proponuję przyjąć piętnastu nowych Ukraińców bądź parę osób z Kazachstanu..

Dyrekcjo

Podstawy prawne dlaczego kamery są założone i skierowane bezpośrednio na stanowisko pracy ? To jest dla bezpieczeństwa? Według podsaw prawnych jest to niedozwolone ... co jak siedzimy na kontroli to musisz mieć na nas oko tak wam się podobamy ? Zastanówcie się co wy robicie chcecie żeby reszta Polaków już się zwolniła? A robi nas garstka . Za te kamery to niedługo kary wam się posypią co nie są skierowane na droge . Już więcej skarg poszło do odpowiedniej instytucji co jest za to odpowiedzilna . Prawie będzie kolejne auto wklejone do gablotki ( stingerek ) kolo waszego domku

Nasze prawa !!!
@Dyrekcjo

.nie zostaliśmy poinformowani i nie zgadzamy się na monitoring poza drogami !!!! 222. [Monitoring w zakładzie pracy] § 1. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników lub ochrony mienia lub kontroli produkcji lub zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę, pracodawca może wprowadzić szczególny nadzór nad terenem zakładu pracy lub terenem wokół zakładu pracy w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację obrazu (monitoring). § 11. Monitoring nie obejmuje pomieszczeń udostępnianych zakładowej organizacji związkowej. § 2. Monitoring nie obejmuje pomieszczeń sanitarnych, szatni, stołówek oraz palarni, chyba że stosowanie monitoringu w tych pomieszczeniach jest niezbędne do realizacji celu określonego w § 1 i nie naruszy to godności oraz innych dóbr osobistych pracownika, w szczególności poprzez zastosowanie technik uniemożliwiających rozpoznanie przebywających w tych pomieszczeniach osób. Monitoring pomieszczeń sanitarnych wymaga uzyskania uprzedniej zgody zakładowej organizacji związkowej, a jeżeli u pracodawcy nie działa zakładowa organizacja związkowa - uprzedniej zgody przedstawicieli pracowników wybranych w trybie przyjętym u danego pracodawcy. § 3. Nagrania obrazu pracodawca przetwarza wyłącznie do celów, dla których zostały zebrane, i przechowuje przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy od dnia nagrania. § 4. W przypadku, w którym nagrania obrazu stanowią dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie prawa lub pracodawca powziął wiadomość, iż mogą one stanowić dowód w postępowaniu, termin określony w § 3 ulega przedłużeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. § 5. Po upływie okresów, o których mowa w § 3 lub 4, uzyskane w wyniku monitoringu nagrania obrazu zawierające dane osobowe podlegają zniszczeniu, o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej. § 6. Cele, zakres oraz sposób zastosowania monitoringu ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu pracy. § 7. Pracodawca informuje pracowników o wprowadzeniu monitoringu, w sposób przyjęty u danego pracodawcy, nie później niż 2 tygodnie przed jego uruchomieniem. § 8. Pracodawca przed dopuszczeniem pracownika do pracy przekazuje mu na piśmie informacje, o których mowa w § 6. § 9. W przypadku wprowadzenia monitoringu pracodawca oznacza pomieszczenia i teren monitorowany w sposób widoczny i czytelny, za pomocą odpowiednich znaków lub ogłoszeń dźwiękowych, nie później niż jeden dzień przed jego uruchomieniem. § 10. Przepis § 9 nie narusza przepisów art. 12 i art. 13 rozporządzenia 2016/679

Wtryskiwacz
@Nasze prawa !!!

I zamierzasz z tym przepisem iść do biurowca, czy tylko to tutaj zostawić?

Pi

Więcej Ukraińców którzy mają gdzieś jakość pracy to będzie można wywiesić w gablotce jeszcze zdjęcie samolotu ...

IP
@Pi

Niestety będzie jeszcze gorzej bo tu nie szanuje się starego pracownika, za niedługo miejsca w gablotce zabraknie , co by sobie można było kupić gdyby nie straty. To się tu nigdy nie zmieni.

nowy
@IP

Ciekawe dlaczego idą tym tokiem myślenia że co można by było kupić gdyby nie straty. Może czas pomyśleć że załoga jest nie zmotywowana i odchodzą dobrzy pracownicy,więc może zamiast pisać o teoretycznych dużych stratach - zmotywować ludzi. Może straty będą minimalne i obie strony będą w miarę zadowolone.

Tak

Zwracam się do dyrekcji i osób zajmującymi się sprawami finansowymi wręcz krzyczę z rozpaczy .....Dajcie całą kwotę socjalu na gruszę powodów jest wiele wymienię parę. Podwyżki nie dostałam i pracuję tu za najniższą krajową co jest nie zbyt w tych ciężkich czasach fajne po drugie węgiel poszedł strasznie do góry miałabym z tego na tonę grzania po trzecie nie stać mnie na kupienie oleju do smażenia więc zakupiłabym z tego kilkadziesiąt litrów a po czwarte to te pieniądze się nam należą bo to z naszych potem i krwią zarobione. A dlatego już piszemy o tej gruszy bo zakład nas tego nauczył nie było już kiedyś gruszy wypłaconej zostawiliście nas wtedy na lodzie ludzie mieli plany porobione a wyście je tak po prostu zniszczyli i to ma być zakład dla ludzi z uśmiechem na twarzy bo tak było kiedyś w ogłoszeniu o pracę że szukacie pracowników z dużym poczuciem humoru. Więc podsumowując czekam na gruszę i podwyżkę. Kocham was wszystkich ale moje serce krwawi

Nie
@Tak

A ja zwracam się z prośbą aby nie dawać całej kwoty socjalnej na grusze... Są też inne rzeczy które fajnie jakby były tańsze, choćby Multisport który kosztuje (usunięte przez administratora) kasy. Grusza to jednorazowa większą kasa a inne rzeczy są odczuwalne co miesiąc.

Biegacz
@Nie

Pani tu płacze że na węgiel nie ma a ty musisz na bieżni biegać bo na polu za darmo nie da rady? :) No brawo ty i gratuluję że takie tylko dylematy masz życiowe ;)

Tyle w temacie

ZAMKNIJ PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu Prawo pracy Wiadomości Monitoring w pracy? Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać Zasady stosowania monitoringu wizyjnego w miejscu pracy reguluje Kodeks pracy. Ale należy pamiętać, że w momencie nagrywania obrazu przez kamery obejmującego wizerunek pracowników, dochodzi do przetwarzania danych osobowych. Zatem pracodawca w tym przypadku powinien również brać pod uwagę przepisy RODO. Jak zadbać o pracowników oraz mienie pracodawcy, jednocześnie robiąc to w zgodzie z ogólnym rozporządzaniem? Wyjaśnia to Urząd Ochrony Danych Osobowych. Aneta Kaczmarek AKC •12 sie 2020 13:05 Skomentuj Monitoring w pracy? Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać Pracodawca ma obowiązek chronić dane osobowe pracowników (Fot. pixabay REKLAMA Europejska Rada Ochrony Danych przyjęła 10 lipca 2019 r. wytyczne, które mają na celu wyjaśnienie, w jaki sposób RODO ma zastosowanie do przetwarzania danych w przypadku korzystania z urządzeń wideo oraz zapewnienie spójnego stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych w tym zakresie. Wskazują one m.in., że dokonując wyboru rozwiązań technicznych administrator powinien brać pod uwagę technologie przyjazne prywatności, które zwiększają bezpieczeństwo. Przykładami takich technologii są systemy umożliwiające maskowanie lub mieszanie obszarów, które nie są istotne dla obszaru objętego nadzorem. Jak wyjaśnia UODO, pracodawca, decydując się na założenie monitoringu wizyjnego w zakładzie pracy, powinien określić konkretny cel, w którym będzie on wykorzystywany. Monitoring ma służyć zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników lub ochrony mienia, lub kontroli produkcji, lub zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę, a obszar nadzoru może obejmować teren zakładu pracy lub teren wokół zakładu pracy. Nagrywasz? Informuj Pracodawca korzystający z monitoringu powinien poinformować osoby, które potencjalnie mogą zostać nim objęte, o tym, że monitoring jest stosowany i jaki obszar jest nim objęty. Powinien spełnić także obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO, czyli m.in. podać swoją nazwę, adres, obszar oraz cel monitorowania, okres przetwarzania danych - co ma również istotne znaczenie dla dochodzenia roszczeń, czy też wskazać ewentualnych odbiorców danych. Pracownicy natomiast muszą mieć świadomość, że w miejscu, w którym się znajdują, wprowadzono monitoring. Pracodawca, zgodnie z kodeksem pracy, oznacza pomieszczenia i teren monitorowany w sposób widoczny i czytelny, za pomocą odpowiednich znaków lub ogłoszeń dźwiękowych, nie później niż jeden dzień przed jego uruchomieniem. Tablice informujące o zainstalowanym monitoringu powinny być widoczne, umieszczone w sposób trwały w niezbyt dużej odległości od nadzorowanych miejsc. Ich wymiary muszą być proporcjonalne do miejsca, gdzie zostały umieszczone. Stosowane mogą być dodatkowo piktogramy informujące o objęciu dozorem kamer. Z uwagi na to, że należy dopełnić obowiązku informacyjnego określonego w art. 13 RODO, nie jest jednak wystarczające oznaczenie obszaru objętego monitoringiem jedynie piktogramami. Pytamy gdzie nasza zgoda i gdzie jakieś informacje? Sprawa zostanie zgłoszona do odpowiedniej instytucji się wami zajmie

Tak

A ile będzie w tym roku pod Gruszą ?. Bo może chodź ta grusza podratuje mnie troszkę z upadłości i ubóstwa bo podwyżki nie raczyłem dostać ...

on
@Tak

Mam nadzieję że przynajmniej tyle co w zeszłym roku oby więcej gdyż socjal jest i to nie wykorzystywany na pracownika ...Czekamy

Olo
@on

Wezwać NIK w celu sprawdzenia rozdysponowania Funduszu Socjalnego

Bunia
@Tak

Mam nadzieję, że cała kwota pójdzie na grusze a nie jakieś durne imprezy... Pracownicy nie dostali podwyżek a kierownictwo już dyskutuje o imprezie z okazji którejś tam rocznicy powstania zakładu... nie róbcie imprezy na pokaz tylko dajcie zarobić pracownikowi

NIK
@Olo

NIK? :D Kryształowego Mariana od razu wezwijcie, czasami strach pomyśleć z kim my tu pracujemy :D

Dyrektor

Myśli że na nas będzie mieć oko . Nikomu łaski nie robisz że kogoś tu zatrudniacie nawet jak kogoś zwolnicie że myślicie płacze??? Tylko przysługę robicie. ludzie tu robia tylko z przywiązania i tyle ... już jest coś nie halo jak.ludzie się zwalniaja.co tu robia dłuższą chwilę ale wy nic z tym nie robicie nic kompletnie !!! A co się słyszy jak ktoś się z tąd zwolnił to nie na gorsze warunki zatrudnienia poszli tylko lepsze i żałują że się nie zwolnili wcześniej

Zostaw merytoryczną opinię o Takoni - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Takoni?

Zobacz opinie na temat firmy Takoni tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 392.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Takoni?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 359, z czego 60 to opinie pozytywne, 72 to opinie negatywne, a 227 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Takoni
2.8/5 Na podstawie 233 ocen.
  • Bestwińska 103 A
    43-346 Bielsko-Biała