Opinie o Euroclear w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Euroclear. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Euroclear na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Euroclear w Kraków

Proces rekrutacyjny ok, aż do ostatniego etapu, tam ton rekrutujących do pracy menagerów byl tak niemiły, że poprosiłam o zakończenie rozmowy po 15 minutach, serdecznie odradzam

Trolololo

Czy 7-7,5k brutto jest realne na stanowisku banking operations analyst level 3? Jak wyglądają pensje roczne? Czy faktycznie jest to 1,5-2% całorocznego wynagrodzenia?

Trolololo
@Trolololo

1,5-2 krotność pensji*

abcdef
@Trolololo

7k to juz pensja na ff2. ff3 to zakres miedzy 7 a 9. bonus roczny zalezy od oceny oraz wynikow firmy. na najwyzszej a++ jest to wlasnie w granicach 1.5 do 2 pensji

Albano
@abcdef

Pozmieniało sie, 3 lata temu na 2 jak zaczynałem to dostałem 4400, awans na trójke to było 5 brutto. Te stawki to jakaś abstrakcja, znaczy wzrost w bardzo krótkim czasie.

Xx

Hej, myślicie, ze warto isc na praktyki platne do euroclear? pomozcie mi dokonac wyboru!

BylaStudentka
@Xx

Ja polecam! Oczywiście dużo zależy od działu do jakiego pójdziesz, w Newissues możesz bardzo fajnie trafić. Pensja studenta zwiększyła się na przestrzeni lat a praca jest do ogarnięcia i na pewno nauczysz się żyć w korporacji. Dużo studnetow więc można zdobyć fajnych znajomych a jeśli wszystko będzie ok to są możliwości zostania na dalszą współpracę

ciekawska

Hejo, możecie powiedzieć jak wygląda praca na FinCrime'ach? na level 3-4 8k sie dostanie?

Konkretnie.
@ciekawska

Level 3 czy 4? To dwa różne stanowiska. 8k brutto czy netto?

ciekawska
@Konkretnie.

i level 3 i level 4, bo takie pozycje sa w ogloszeniach; 8 k brutto.

Byłemwidziałem
@ciekawska

Zależy jakie fincrimy ale może trafisz na (usunięte przez administratora)liderke albo do teamu gdzie chaos i brak rąk do pracy. Nie polecam :D

Hej czy ktoś z was aplikował na stanowisko financial crime analyst Mam właśnie w przyszłym tygodniu rozmowę drugi etap z TL Wie ktoś może jakie pytania mogą paść?

Czy wie ktoś może jakie mogą paść pytania?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy E-learning Content Creator

Czy w Euroclear pracuje się na open space?

tak :)

Alojz

Tak - jeśli w biurze. Pracuje się aktualnie hybrydowo, z jednym dniem w tygodniu z biura, a resztę z domu - można jednak pracować z biura częściej.

Sebastian Szwed

Witajcie, Jako były pracownik mogę przedstawić jeden najważniejszy plusów który jednocześnie jest również największym minusem tej korporacji. Ludzie są zarówno powodem dla którego w tym miejscu warto pracować jak i powodem ślą którego należy rozważyć wypowiedzenie bądź względne zatrudnienie na samym starcie. Rozwijając temat, przez blisko 3 lata poznałem znakomitych, miłych oraz uczynnych ludzi z którymi utrzymuje kontakt do dnia dzisiejszego, byli to w 99% szeregowi członkowie innych zespołów którym nie uderzyła woda sodowa do głowy. Na przeciwstawnym krańcu stoją osoby na kierowniczych, „Managerskich” stanowiskach którzy nie maja bladego pojęcia co robią, znaleźli się tam droga losowania, kompletnym zbiegiem okoliczności bądź przyjaźnią z decyzyjnymi osobami. Działają na zasadzie „Mam wspaniały pomysł, który nic nie wniesie ale pokaże, ze cokolwiek robię oprócz chodzenia na kawę i oglądania otomoto, musze działać prędko zanim dotrze do reszty, ze to bez sensu.” Firma w przeciągu 6 ostatnich lat straciła każdy pozytywny aspekt którym wyróżniała się na samym początku.

Niko
@Sebastian Szwed

A jakie są wynagrodzenia min-max na LV2 i LV3?

Worker
@Niko

Biorą pod uwagę inflację oraz same negocjacje dużo dają. LVL 2 to zakres 5500-7000 brutto, LVL 3 zaczyna się od 6500 do nawet 10000 brutto.

Sebastian Szwed
@Worker

Nie pracuje w firmie od ponad roku ale ja pamietam trochę inne stawki. Gdy ja się zatrudniałem na level 1 dostałem 4300 brutto. Awans na dwójkę to kwota 5 brutto, koleżanka z zespołu na trójce po 3 latach wraz z podwyżkami inflacyjnymi miała 6500. 10 brutto to jakaś abstrakcja zważywszy na fakt, ze wiem również ile zarabiali ludzie na 4.

Ff4
@Sebastian Szwed

Potwierdzam, ja na ff4 nawet do 8 nie dociągałem, a przyszedłem z doświadczeniem. Chyba, że jak zwykle w tej firmie są równi i równiejsi :D

Ff4
@Ff4

Również przyszedłem z doświadczeniem z (usunięte przez administratora). Zostałem wyłącznie przez zespół bo znałem cześć ludzi i przyszedłem z polecenia. Ale te stawki są żenujące. Zważywszy na fakt , ze jak to często ludzie w tej firmie lubia mawiać „Takie firmy jak my są tylko dwie, ale Clrearstream ma tam jakieś pestki tego rynku, jesteśmy praktycznie monopolistami”.

Mikołaj
@Worker

Oj @Worker mono poleciałeś. Nie ma mnie w firmie od 2 lat, ale śmiem twierdzić, że do takich stawek nie dobijaja dyrektorzy. LVL 3 do nawet 10K Brutto? Euroclear jak zawsze powtarzają "Menagerowie" jest średniakiem płacowym i nim pozostanie. Dla wszystkich zainteresowanych LVL 3 kończy sie na 6K Brutto a nie zaczyna od 6500. Zamiast starając sie ratować podupadającą opinie firmy postarajcie sie faktycznie zadbać o pracowników.

OKO
@Mikołaj

Pewnie po nowym roku będzie jeszcze inaczej. Puki co piszesz Mikołaj to już nieaktualne. Obecnie na 3 lvl 6K to początek.

OKO
@OKO

Dzięki, zweryfikuje to u źródła z jednego z teamów operacyjnych i wróce.

Katarzyna

Jestem niezadowolona z przebiegu rekrutacji. Podczas pierwszej rozmowy wstępnej wszystko w porządku, miła atmosfera, zostałam zaproszona do kolejnego etapu. Tutaj nie mogę powiedzieć miłych słów. Pani rekruterka przerywała w połowie zdania przy czym nie była zainteresowana rozmową oraz mnie pospieszała. Często próbowała mnie poprawić. Po rozmowie nie otrzymałam żadnego feedbacku chociaż o tym wspominano.

Jest dokładnie tak jak napisały tu wcześniej dwie osoby, sympatyczny pierwszy etap rekrutacji, info że za ok. 3 dni odezwie się menager umówić kolejny etap, rekruter podał nawet przykładowe pytania jakie mogą paść i tu kontakt się urywa. Nie poważna firma. Szkoda czasu się w to bawić...

Grzesiek

Jestem obecnym pracownikiem firmy. Ambitne, zmotywowane osoby mogą w ciągu 2 lat przeskoczyć o nawet 2-3 levele w firmie na wyższe stanowisko. Firma jest bardzo skoncentrowana na dobre samopoczucie pracownika, panuje miła atmosfera. Z przełożonym (miałem do tej pory 5-ciu) zawsze można się dogadać w każdym aspekcie. Jeśli chcesz pracować w środowisku bez presji, z fajnymi ludźmi i możliwością awansu to miejsce dla Ciebie. Jedynym minusem jest wynagrodzenie, które w innych korporacjach, na tym samym FF’ie można dostać 2 razy wyższą pensje. + atmosfera + warunki pracy + możliwości rozwoju + premie (roczne w zależności od nastawienia pracownika i zaangażowania - kilkanaście tysięcy złotych + podwyżki inflacyjne) + brak presji i wymaganych nadgodzin + możliwość rozpoczęcia pracy pomiędzy 8-10 (wyjątkiem shifty na konkretnych taskach - zależne od zespołu) - pensja podstawowa

Niko
@Grzesiek

A jakie są wynagrodzenia min-max na LV2 i LV3?

Znikajace komentarze
@Grzesiek

Bardzo ciekawe, że niewygodne komenatrze dla firmy znikają. Myśle, że to sprawa dla Zbyszka Stonogi, musi sie temy konkretnie przyjrzeć.

DW

Pierwsza rozmowa bardzo miła. Miała być kolejna, ale nigdy do niej nie doszło a kontakt z HR się urwał. Gorąco nie polecam. Szkoda czasu.

Robert

Jak wygląda obecnie rekrutacja i czego można spodziewać się na rozmowie?

Brak informacji zwrotnej z rekrutacji, pomimo zapewniania na rozmowie, że taka będzie.

Stażystka

W Euroclear od prawie roku jestem na stażu, łączę go ze studiami dziennymi (staż ok. 120h w miesiącu). Na ten moment jestem bardzo zadowolona. :) Team przyjął mnie bardzo dobrze. Doceniam to, że mam elastyczne godziny pracy, gdy potrzebuje wyłączam się i wchodzę w tryb student. Nie czuję presji na wyrabianie godzin. Uważam, że staż tutaj dużo mnie uczy. Często znajomi czy prowadzący na studiach są zdziwieni, że mój staż wyglada jak zwykła praca, a nie jest to parzenie kawy, jak niestety często to wyglada na praktykach/stażach. Trochę nie rozumiem przytyków (tutaj na stronie), że w firmie jest sporo stażystów. Ja bardzo to doceniam, ponieważ ciężko jest znaleźć pracę bez doświadczenia, a taki staż otwiera drogi i dużo uczy, a także pozwala na rozpoczęcie drogi zawodowej jeszcze na studiach. Wiem również, że wielu studentów po skończonych studiach zostaje w firmie. Wiadomo, że ludzie są różni i atmosfera w teamach na pewno od tego zależy, ale mogę powiedzieć, że w moim teamie pracuje mi się świetnie. Wszyscy są mega mili, życzliwi i wyrozumiali. Jest to pierwsza praca, którą się nie stresuję i wyłączając laptopa nie myślę o pracy. :) Gdy czegoś nie wiem po prostu pytam i nie boję się, że zostanie to źle odebrane. Z pracy jestem na tyle zadowolona, że poleciłam stanowisko stażowe znajomej, która również jest zadowolona. Ogólnie na ten moment polecam. :)

Antystażysta
@Stażystka

Ogólnie nikt nie ma nic do stażystów jako takich, ale mam wrażenie, że zamiast normalnego stażu Wami się łata kadrowe dziury. Bo taniej :) Poza tym z perspektywy etatowca w korpo irytujące jest gdy masz taski do zrobienia w określonym czasie, a Pan/Pani stażysta/ka powie Ci, że dzisiaj jest do 13 bo ma studia. I gdyby w teamach była normalna liczba osób pokrywająca taski, problemu by nie było całkowicie. Ale matko jedyna, nie łatanie dziur!

stażystka
@Stażystka

Hej, a masz może jakieś wskazówki z czego przygotować się na rozmowę rekrutacyjną?

Antystażysta
@stażystka

Odpowiem z perspektywy osoby, która miała przyjemność rekrutować - przede wszystkim wrzuć na luz, bądź sobą, jeśli będą podchytliwe pytania to nie stresuj się, bo to jest po to by sprawdzić jak zareagujesz, a nie co tam naprawdę wiesz, nikt nie oczekuje na stażu, że będziesz wiedzieć wsystko, ale np. fakt, że ktoś jak nie wie to zaczyna googlować jest bardzo widoczny na rozmowach :) I broń boże jeśli wpisujesz sobie, że lubisz książki to naprawdę lepiej coś przeczytaj :P

Cześć, mam pytanie. Pracując z domu pracujecie na laptopach czy komputerach stacjonarnych? Czy praca hybrydowa, to faktycznie tylko 4 dni spędzone w biurze? Również podczas pierwszych miesięcy pracy? Z góry dzięki za odpowiedź.

Nvm

Pracujemy na laptopach. Praca stacjonarna to 4 dni w miesiącu w biurze, podczas pierwszych dni można spodziewać się że będzie to więcej, bacik to office sprawił, że coaching jest prowadzony w biurze.

Rafał

Pracujemy na laptopach - każdy dostaje laptop firmowy. Zaczynamy pracę hybrydową (4 dni w miesiącu w biurze), ale tu również podejście jest luźne. W większości zespołów pierwszy miesiąc czy piąty rok pracy nie będzie miał znaczenia w kwestii pracy z domu lub biura. Szkolimy nowych pracowników również zdalnie - ale zawsze raźniej i sprawniej z biura.

rudi

Pracujemy na lapkach, ale warto mieć 2gi monitor. Tak, faktycznie 4 obowiązkowe dni w miesiącu niezależnie, czy pracujesz 2lata czy 2 dni :)

Nowy Pracownik

Cześć! Czy po przejściu na umowę na czas nieokreślony wynagrodzenie wzrasta, czy pozostaje bez zmian? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Eurosrach
@Nowy Pracownik

Zostaje bez zmian, chyba, że gwiazdy jakoś się poskładają inaczej i zdarzy się cud. Podwyżka w większości wypadków jest raz w roku, raczej ochłapy uzależnione od humorów twojego wielmożnego liderstwa. Żeby dostać podwyżkę w innym wypadku musisz zmieniać stanowisko i/lub ff, mieć mocne argumenty i takie tam.

Młody Muran
@Eurosrach

Sama prawda.

Alojz
@Nowy Pracownik

Jeśli jesteś świeżakiem w branży lub świeżym absolwentem i w pracy idzie Ci dobrze, to w większości przypadków przejście z pierwszej umowy na czas określony na umowę na czas nieokreślony wiąże się z awansem z poziomu 1 na 2, a tym samym skokiem wynagrodzenia.

Jak

Jak wyglada praca na stanowisku Business Analyst i jakich zarobkow mozna sie spodziewac?

Ex
@Jak

Wygląda fatalnie. Zarobki 5-5.5k brutto.

Usyk

Witajcie, W firmie przepracowałem blisko 3.5 roku, stąd postaram sie wypowiedzieć w możliwie jak najbardziej merytoryczny sposób. Firma w zdecydowany sposób sie zmieniła, zmieniłą sie na gorsze co potwierdzi zdecydowana większość osób, która w niej pracuje bądź pracowała. W momencie w którym sie zatrudniłem była spora liczba osób jeszcze, która w niej zaczynała, tzn. w momencie, w którym ściągali EB do Krakowa wysłali sporo ludzi na szkolenia, którzy mieli ciągnąć proces do Krakowa i tutaj szkolić. Problemem jest to, że w tym momencie większośc tych ludzi już odeszła nie mogąc patrzeć na to co sie dzieje. Niedobory kadrowe zapycha sie stażystami. Są zespoły w, których brakuje do normalnego funkcjonowania minimum 5 osób na pelen etat, w momentach w których jest to podnoszone pada odpowiedź, że "Nie ma środków na nowych pracowników" i w tym momencie bum, pojawia sie dwóch stażystów. Ludzie odchodzą po 3,4 miesiącach pracy bo są już tak zirytowani. Następnym ważnym aspektem jest to, że tak na dobrą sprawe nie ma kto trzymać za lejce, doszło do tego, że jest więcej TL niż samych pracowników. A co jest jeszcze warte wspomnienia, zdecydowana większość (nie twierdze, że wszyscy) ale zdecydowana większość TL, managerów nazywajmy ich jak chcemy nie ma bladego pojęcia o tym co robi. Często zostaja oni przenoszeni pomiedzy zespołami i wysługuja sie ludźmi na levelach 4,3 a oni sami ograniczaja sie do tworzenia planningu, który niejednokrotnie też jest tworzony drogą losowania. Nie ma polityki zostawiania doświadczonych ludzi. Jeżeli chcesz odejśc, składasz wypowiedzenie. Nikt nawet nie będzie próbował Cie zatrzymać. W przeciągu trzech lat stałem sie 2 osobą najstarsza stażem w swoim zespole co jest kompletną abstrakcją. Podział obowiązków pomiędzy Polske a Belgie to też mit. Dodam również, że wynagrodzenie jest zdecydowanie poniżej przeciętnej jeśli chodzi o Krakowskie standardy. Nadmienić musze, że plusem są ludzie, jest poczucie jakieś więzi. raczej każdy stara sie sobie pomóc, jest proaktywny itp. Firma jedynie na złapanie doświadczenia. Pół roku, rok max.

A

Na wstępie zaznczę, że bardzo trudno pisze się opinie jeśli w pracy jest całkiem okej i mało rzeczy wkurza, bo tak za bardzo nie ma co napisać (pewnie dlatego większość opinii na tym portalu jest negatywnych ; ) ). Euroclear jest moim drugim korpo i firmę oceniam pozytywnie (chociaż może być to wynikiem bardzo złych poprzednich doświadczeń z SS ;P). Rekrutowałam się do Euroclear w 2018 roku na poziom FF2 i cały proces bardzo dobrze wspominam. Rozmowy telefoniczne rzeczowe, rozmowa w firmie w bardzo luźnej atmosferze, gdzie Team Leader był zainteresowany moimi dodatkowymi projektami z poprzedniej pracy i preferencjami odnośnie pracy, którą chcę wykonywać. Zero maglowania lub udowadniania mi, że czegoś nie potrafię. Szkolenia wprowadzające bardzo obszerne, trwające 3-4 tygodnie, na wszystko procedury (co jest również minusem, ale o tym zaraz). Atmosfera w firmie bardzo okej (chociaż pewnie zależy to od działu i ilości pracy w nim), nie ma problemów z wakacjami, zakazów wpisywania nadgodzin, czasem na lunch czy kawę. Trochę fasady korpo jest ale raczej w stronę "klienta" a tak normalnie między ludźmi jest hm normalnie? :) Podejście ze zrozumieniem do pracownika i (przynajmniej na juniorskich stanowiskach) jeśli ma się z czymś problem ale szuka się jego rozwiązania można nawet zaplusować. Odnośnie samej pracy w zespole operacyjnym polsko-belgijskim - praca jest powtarzalna, wymaga odklikiwania 'tasków' wysyłania maili, typowe korpo - nie dla kreatywnych ludzi :) W firmie jest wiele przestarzałych procesów, co utrudnia życie ale daje pole do popisu jeśli komuś chce się wprowadzać zmiany. Bo stronie belgijskiej, ludzie są często na tych samych stanowiskach po 10-15 lat i czasem zdarza się że bardziej przeszkadzają niż pomagają w pracy - polski management nie może za wiele z tym zrobić z racji silnych związków zawodowych w BE. Minusem jest też duża ilość pracy i obowiązków jeśli w końcu doczeka się sprzyjającego układu planet i awnasuje na poziom FF4 oraz niestety słaba perspektywa dalszego awansu na wyższe stanowiska (powyżej FF5) gdyż ich liczba w Polsce jest ograniczona. Na duży minus są również pensje, zdecydowanie niższe niż średnia krakowska (nieco rekompensują je bonusy, zwykle ok 7-10% rocznej pensji oraz inne dodatki (okazjonalne premie, nagrody itd), jednak nadal na podobnym stanowisku w innej firmie pensja będzie wyższa o np 2-3tyś. W okresie pandemii każdy w firmie dostał laptop do domu oraz mógł się zaopatrzyć w monitor, biurko i krzesło na koszt firmy, także słodko ;) Podsumowując: - pensje (!) - słabe perspektywy jeśli mierzy się wyżej - przestarzałe procedury + bardzo dobra atmosfera i brak ciśnienia + możliwość zaangazowania w projekty

Mr.t
@A

Bonusy zwykle od 7-10%? Myśle, ze 3-4% jest maxem, który można dostać w bonusach, i takie tez były przyznawane w większości zespołów.

Oko
@Mr.t

16k gross

@Mr.t

Bonus to zazwyczaj min 1-1.5 krotność pensji w operacjach (np. CA, Settlement, Collateral, Income). Z lepszą oceną to i 2-2.5 krotność możliwa czyli tak jak ktoś napisał: 16k jest możliwe (chociaż częściej 10-12k).

Maciek
@A

Zamiast narzelac otworz ze znajomymi polska firme o zasirgu miedzynarodowych nie ma polsk8ego banku inwestycyjnego do dziela

Miś Maliś
@Maciek

@Maciek bardzo kreatywny i prosty w przekazie komentarz, serdecznie za niego dziękujemy, wnosi on wiele do dyskusji. Zamiast wypowiadać opinie o samochodzie, który niedawno nabyłem i okazał się wadliwy postanowiłem skonstruować swój, narty które równie nie spełniły moich oczekiwań opracowałem od zera. Dziękuje, otworzyłeś oczy nie tylko mnie ale wielu ludziom takim myśleniem Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuje!

Czy Euroclear zapewnia kartę multisportu?

Tak

Tiger.B

Dzień dobry, Jak o każdej firmie tak tez i o tej można powiedzieć ze ma swoje plusy i minusy (aczkolwiek z punktu widzenia byłego pracownika mogę stwierdzić, ze jednak zdecydowanie więcej minusów) Pierwszym i zdecydowanie największym problemem firmy, są ludzie na kierowniczych stanowiskach, którzy znaleźli się tam bliżej nieokreślonym zrządzeniem losu. Ludzie którzy nie maja pojęcia o zarządzaniu ludźmi już nie mówiąc o organizacji samej w sobie, dlatego większość ludzi która zaczynała tutaj na początku, w tym momencie siedzi w innych korporacjach. Firma przez odpływ doświadczonych ludzi straciła bardzo wiele. EB aktualnie bazuje na stażystach i ludziach którzy już przyzwyczaili się na tyle, ze nie chcą zmieniać. Jak już wcześniej ktoś wspominał zarobki poniżej przecietnej oraz niczym niewyróżniające się benefity. Na plus zdecydowanie ludzie. Przez kilka lat w EB z całego spectrum ludzi trafiłem może na kilka jednostek których nie dało się polubić, tak to większość mega otwartych, miłych i pomocnych ludzi, poczucie teamu i swoistego rodzaju więzi jest mocno wyczuwalne. Firmę polecam jedynie na start. Pół roku, rok max i polecam szukać czegoś innego.

Zostaw merytoryczną opinię o Euroclear - Kraków

• Jak się pracuje w Euroclear?

Zobacz opinie na temat firmy Euroclear tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Euroclear?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 6 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Euroclear?

Kandydaci do pracy w Euroclear napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Euroclear