Euroclear Bank

Olkusz

Opinie o Euroclear Bank

anonym

jakie są zarobki na stanowisku client services?

Zdezorientowana

Kpina z osób aplikujących. Zadzwoniono do mnie z HR celem umówienia się na rozmowę telefoniczną po angielsku (pierwszy etap rozmowy rekrutacyjnej). Uzgodniliśmy dogodny dla obydwu stron termin telefonu, została mi przedstawiona tematyka rozmowy. Jednak nikt do mnie nie zadzwonił w uzgodnionym terminie. Długo czekałam na telefon, a gdy próbowałam zadzwonić pod numer, z którego wcześniej się ze mną kontaktowano, nikt nie odbierał. Jest to bardzo nieprofesjonalne ze strony Euroclear, myślałam, że mają więcej szacunku do kandydatów. Stosują rozbudowany proces rekrutacji, którego sami nie przestrzegają. Nie miałabym pretensji, gdyby w ogóle nie odpowiedzieli na moją aplikację, ale skoro już to zrobili, to wypadałoby przestrzegać ustaleń, albo chociaż zadzwonić z przeprosinami, bo rozumiem, że mogło się coś ważnego i nieoczekiwanego stać.

Olga
@Zdezorientowana 23.10.2017 12:48

Miałam dokładnie taką samą sytuacje. Czy ktoś wie dlaczego tak robią?

karol

Cześć, czy ktoś z Was wie może jakie są stawki na wejściowych stanowiskach ? Jest szansa na 3000 netto na początku ? Dzięki za pomoc.

Michał

czy trudno jest się dostać do euroclear bank?

Karolina

Jak wygląda assesment center w euroclear? Karolina

Monika

Ktoś coś opowie o AC w euroclear? i rozmowach z Belgami?

mirek

Hej ile można zarobić na stanowisku Accountant z językiem angielskim? Jakie są wymagania i ogólnie jaka atmosfera w pracy panuje?

Jolanta

Jak wygląda dokładniej AC w Euroclear? Dlaczego wszystko jest w języku angielskim? Czy to znaczy, że nie można żadnego słowa po polsku powiedzieć?

A.

Przeszłam rekrutację w Euroclear i powiem tylko tyle, że Euroclear powinno zmienić formę procesu rekrutacji, zwłaszcza na najniższe stanowiska, jeżeli nie chcą tracić dobrych kandydatów. Czas trwania rekrutacji, jej forma, ilość zadań i ogólny wygląd bardziej przypomina rozmowę na Senior Managera z zarobkami +10K zł, niż na najniższe stanowisko korpo klepacza. W swojej karierze przeszłam rozmowy w 4 innych krakowskich korporacjach i nigdzie indziej nie zostałam tak przemaglowana jak w Euroclerze. Przemaglowana w sposób negatywny. Zdaje sobie sprawę, iż każda firma stara się pozyskać jak najlepszych kandydatów a sam proces rekrutacji ma za zadanie ich wyłowić, ale o ile 1 i 2 etap (rozmowa telefoniczna + testy na mejla) są standardowym rozwiązaniem o tyle 3 etap (rozmowa na miejscu + zadania) są czymś co mnie wprawiło w osłupienie i szczerze mówiąc zniechęciło do pracy tam. Rozmowa z Belgami nie należała do najmilszych rozmów w moim życiu, czułam się jak papierek, który próbują zdeptać i pokazać swoją wyższość; o sprawdzaniu tego czy potrafię zredagować mejla po angielsku czy wymyślaniu sztucznych scenek nie wspominając. Trochę to wszystko oderwane od rzeczywistości i profesjonalizmu na jaki się kreują.

abc

Hej, Czy ktoś z Was był może na Assessment Centre w Euroclear? Jak to wygląda i jakich zadań należy się spodziewać?

ona

Czy assessment center jest przeprowadzany przy rekrutacji na wszystkie stanowiska?

Hanna

@bright flower - najlepiej będzie jak porozmawiasz na temat zarobków z pracodawcą podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej :) Będzie to na pewno najbardziej precyzyjna odpowiedź.

bright flower

Heyka! A ktoś może zna ile się zarabia na stanowisku Client Service Specialist? Dziękuję z góry!

aoiok

Podobne odczucia - praca bardzo wymagająca ale nudna. Zarobki bez szału - dobre dla osoby w trakcie studiów lub absolwenta. Osoba z doświadczeniem niewiele się może nauczyć a i to też zależy od działu. Za dobrych kilka lat pracy odwdzięczą się tylko pochwałą i uwielbieniem, ale nie można liczyć na podwyżkę, więc większość rotuje do innych firm.

Nicck

Dramat.zero szacunku do ludzi, liczą sie statystki i ilości, zero szans na podwyżkę. Rotację jak mało w której firmie. Praca ciężka i wymagająca kilku miesięcy szkoleń a atmosfera nie do zniesienia. Zero życia. Nawet nie na czasu się bliżej poznać. Wyjść do toalety czy napić sie kawy. Szczerze nie polecam. Sprawią że poczujesz sie jak nikt.

pvyhuk

@ d - wątpię aby wszytskie polegały na tym samym. To wątpliwe

d

Pewnie tak, ale nie jestem pewna, czy wszystkie testy polegają na tym samym.

zxc

Czy ktoś wybiera się jutro na AC?

d

Nie pamiętam dokładnie z jakiej dziedziny były, chyba coś związanego z przemysłem (?). Potrzebna była tylko wiedza z matematyki :-). Co do części językowej, z reguły były to e-maile/notatki managementu do pracowników.

Atmosfera jest naprawde fajna. Zarobki standardowe.

d

Miałam testy z części analitycznej - 20 pytań, 20 minut. Dosyć skomplikowane, zważając na czas... Jak już to zostało wyżej wspomniane, raczej trzeba się opierać na szacunkach. Kolejna część była oparta na czytaniu ze zrozumieniem. Również 20 pytań i 15 minut. Teksty mają średnio 5-7 linijek, więc czasu też jest bardzo mało. Niektóre pytania są podchwytliwe. Ogólnie były trudne, ale raczej ze względu na czas, niż na konstrukcję pytań.

d

4. Rozmowa telefoniczna, rozmowa z HR, testy i rozmowa z managerem.

d

Czy ktoś został rekrutowany (II etap) na początku sierpnia? Dostaliście jakąkolwiek informację zwrotną?

wrr

Bardzo nieprofesjonalna rekrutacja. Jezeli zawracacie komus glowe to wypadaloby przynajmniej wrocic z informacja zwrotna.

DAMIAN

Witam EUROCLEAR POLSKA KRAKÓW: testy-kpina, chamstwo, brak szacunku dla człowieka, firma nie etyczna, klienci takiej korporacji powinni przemyśleć, czy chcą żeby z ich pieniędzy finansowano nie etyczny biznes,

sassy
@DAMIAN 23.04.2016 22:48

Czy możesz powiedzieć dokładnie o co chodzi? Jestem własnie w procesie rekrutacyjnym.

Abc

Jako client services specialist z włoskim, dostaniesz klientów którzy życzą sobie świadczenia tego serwisu po włosku, więc za każdym razem jak ten właśnie klient do Ciebie zadzwoni, musisz być na tyle komunikatywny żeby mu udzielić wyczerpującej odpowiedzi na pytanie - oczywiście po włosku.

ona1990

Ktoś mi moze powiedziec jak mniej wiecej wyglada tn 3ci etap rekrutacji? Chodzi mi o ten dzien w ktorym jest spotkanie z managerami plus przylaczenie sie do jakiejs pracujacej osoby no i testy. Na czym te testy, ktore przysylaja na maila polegaja?To gł. wiedza z zakresu finansow?

mishasimmy

Hej, będę miał rozmowę na Students & Graduates opportunities in Finance and Banking Operations. Może ktoś przybliżyć jak wygląda rozmowa telefoniczna?

afp

ok, tylko co dalej. Stawki są małe - 2200 netto, 2400 góra, czyli żal.pl ; posiedzisz parę miesięcy za te pieniądze i czy czekać na podwyżkę, czy rotować do innej korporacji? O to chcę spytać, jakie macie doświadczenia?

afp

osw, co konkretnie masz na myśli? W mojej starej firmie jest tak, że lepsze pensje dostają nowi pracownicy, starzy nie mają podwyżek, dochodzi do tego, że nowy, co nic nie umie, zarabia więcej niż osoba z wieloletnim doświadczeniem. Tu drogą do podwyżki jest rotacja do innej firmy. Czy podobnie jest w outsourcingu na Junior Accountant? Wiem, że wiele zależy od firmy, ale jakie są kierunki, trendy?

afp

ROTACJA - JUNIOR ACCOUNTANT - KORPORACJA Witam, Powiedzcie, jakie są możliwości rotacji dla osoby z rocznym doświadczeniem na stanowisku Junior Accountant. Założenie: do euroclear rotuje osoba która przez rok pracowała w innej korpo?

Miro

Takie wynagrodzenie oferowane jest dla osób bez doświadczenia i studentów,z doświadczeniem trochę więcej ok 500 zl to zależy jak się negocjuje ale fakt szału nie ma. Premia jest po ocenie rocznej w wysokości ok pensji jaką się zarabia.

Franek

Pracowałem w tej firmie 2 lata i raczej praca w Euroclear nie daje żadnej wielkiej renomy jak jest przedstawiane powyżej.Praca to po prostu monotonne klepanie ale jak to w korpo.Praca odbywa się tylko w Krakowie nie ma opcji pracy w Brukseli są tylko szkolenia ale to też coraz mniej bo większość procesów jest już przeniesiona do Krakowa.Nikt nie dzwoni z Belgii po prostu cała sieć tel jest belgijska.

SSS

do mnie dzwonili z belgii żeby sie ustawić na rozmowe na nastepny dzień z kimś innym.

Hania

Czy ktoś może powiedzieć czy podczas pierwszej rozmowy telefonicznej dzwonili z Belgii?

Poszukiwacz

Czy może ktoś mi powiedzieć czy ten bank Euroclear nie ma ofert pracy dla w Katowice? Czytałem gdzieś na blogach, że jakiś czas temu oferowali prace dla nauczycieli znający język japoński i szukam jakiś informacji na ten temat http://preply.com/pl/katowice/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-japońskiego

Franek

Opinia o 3-4 tys netto to dla doświadconych, a bez doswiadczenia 2300-2500tys netto i jeśli chodzi o podwyzki to slabo z nimi.Perspektywy rozwoju tez bez szalu po 2 latach ludzie z doswiadzczeniem odchodza bo i tak promowani na wyzsze stanowiska sa belgijscy pracownicy, ktorzy niejednokrotnie nie maja wyzszego wyksztalcenia.Management belgijski oderwany od rzeczywistosci. Atmosfera ogolnie spoko jak ktos lubi i nie ma zycia prywatnego, w zespolach róznie jak rozni sa ludzie a korpo szczury sa wszedzie.

kadafee

Jak wygląda praca w euroclear na stanowisku graduates?

V
@kadafee 08.09.2015 18:56
Jak wygląda praca w euroclear na stanowisku graduates?

Nie kompromituj się dziecko na forum, graduate to nie jest stanowisko pracy.....

Mnemonic

Do Walle - jak się zadaje konkretne pytania to można się czegoś konkretnego dowiedzieć. Do MM - atmosfera zależy od zespołu, są lepsze są gorsze. Co do nadgodzin również zależy od zespołu i sezonowości pracy. Nadgodziny zawsze są dokładnie rozliczane i albo płacone albo do odbioru. Z fajnych dodatków jest dodatek za późną zmianę (kończącą się po 19:00 - ale nie pamiętam już ile) i dodatek za pracę w święta (200 PLN chyba).

mm

Ja mam zacząć pracę od sierpnia. Najpierw była rozmowa telefoniczna z panią z działu HR, potem rozmowa w biurze a na kolejnym spotkaniu z dyrektorami. Oczywiście, wszystko wydaje się w porządku, jednak opinie na internecie są podzielone. Czy ktoś może udzielić informacji np. na temat atmosfery, nadgodzin?

Mnemonic

To ja jako byly pracownik podziele sie opinia. Praktyki i staze w Euroclear sa dostepne (platne) w dzialach operacyjnych. Na razie tylko pojedyncze stanowiska "nieoperacyjne" sa przenoszone do Krakowa, wiec nie liczylbym na wiekszy nabor (glownie z rekrutacji wewnetrznej). Zarobki na poczatek z przedzialu ok 3-4 netto. Firma ma przyzwoite szkolenia (3 dni w roku na szkolenia zewnetrzne np. z EY) i jak ktos zaczyna przygode z finansami i korpo to mozna sie sporo nauczyc i nalapac miedzynarodowych kontaktow z branzy do pozniejszego rozwoju. Ja generalnie mam dosc dobra opinie o Euroclear.

Zostaw opinię o Euroclear Bank - Olkusz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Euroclear Bank