Foodcom S.A.

Opinie o Foodcom S.A.

Znalazłem ogłoszenie na Export Managera w Lublinie. Czy firma wspiera w pozyskiwaniu klientów? Czy jest tu wolna ręka? Na jakie zarobki można liczyć na początku? Jaka podstawa? Widzę również możliwość uzyskania auta służbowego po osiągnięciu statusu seniora. Jak długo to zajmuje? Na jakie auto można liczyć?

Wysłałem CV na pozycje Juniorskie, rekruterka oddzwoniła praktycznie pierwszego dnia roboczego, HRowe pytania. Jednak na pytanie w jakim kierunku chce się rozwijać, powiedziałem, że jeszcze nie mam wytyczonej ścieżki życia, mam 24 lata, dopiero kończę studia (Też pracowałem podczas studiów w różnych firmach). Pani z HRu na to, że my szukamy tylko ludzi którzy życie chcą spędzić w sprzedaży, co bardzo mi się nie spodobało, przy tak dynamicznych zmianach na świecie uważam to za bezsensowne pytanie rodem z XX wieku. Pani zasugerowała, że nie ma co podawać dalej mojego CV.

Rówieśniczka
@Kandydat

Przecież to logiczne, że aplikując do firmy zajmującej się sprzedażą trzeba odpowiedzieć, że widzisz się w sprzedaży. Na przyszłość nie irytuj się z powodu pytania tylko dopasuj odpowiedź do branży. Każda firma oczekuje, że odpowiesz, że wiążesz przyszłość z nimi nawet jeśli nie jest to prawda.

Dzień dobry, Obawiamy się, że zaszła pomyłka, bo odpowiedzi o tym samym nicku chyba nie były dodane przez te same osoby. Przynajmniej to można wywnioskować z rozbieżności wniosków płynących z wypowiedzi. Odpowiadając na pytanie, czy sądzimy, że ktoś przepracuje z nami do końca życia — nie, nie sądzimy. Niemniej jednak zadając pytanie, w jakim kierunku dany Kandydat chce się rozwijać, sprawdzamy, czy będziemy w stanie mu ten rozwój zapewnić. Ze względu na specyfikę branży, w której działamy, jesteśmy w stanie zapewnić rozwój na ścieżkach: handel, administracja, logistyka, finanse, marketing, HR. Jeśli ktoś nie wie, czego oczekuje od swojej kariery zawodowej, a przychodząc do naszej firmy, okaże się, że jest to na przykład zarządzanie produkcją, to niestety nie będziemy w stanie zaoferować warunków umożliwiających rozwój. Będzie to strata czasu zarówno dla Kandydata, jak i dla nas. Dlatego też zadając otwarte pytania, sprawdzamy, czy wizja kilku kolejnych lat danej osoby, jest spójna z naszą. Wynika to z szacunku dla czasu, a nie z nieznajomości realiów rynku pracy. Uważamy, że nie ma co marnować czasu w życiu na robienie rzeczy, do których nie jest się przekonanym. Zachodzi niespójność, ponieważ autor opinii twierdzi, że Senior Managerowie, nie mają wcześniejszego doświadczenia, a następnie pisze, że pracują kilka lat w firmie, czyli jednak jakieś doświadczenie mają ;)

@Foodcom S.A.

Zachodzi niespójność, ponieważ autor opinii twierdzi, że Senior Managerowie, nie mają wcześniejszego doświadczenia, a następnie pisze, że pracują kilka lat w firmie, czyli jednak jakieś doświadczenie mają ;) - autorowi chyba chodziło o to, że przed zatrudnieniem w waszej firmie nie mieli żadnego doświadczenia związanego z handlem albo ogólnie żadnego doświadczenia zawodowego czyli jest to ich pierwsza praca. Coś nie wyszło to odbicie piłeczki.

Nawet jeśli jest dla nich to pierwsza praca, to po kilku latach w Foodcomie, mają ogromną wiedzę o rynku i produktach, dzięki czemu są w stanie szkolić i prowadzić osoby, które takiego doświadczenia nie mają.

Jula
@Rówieśniczka

widzę pod Twoim postem sporą debatę co do zadanego pytania przez HR, a jak mam inne pytanie do Ciebie, powiesz proszę jak wygląda u nich proces rekrutacyjny, czy jest to jedna rozmowa, czy może kilkuetapowa? Długo w ogóle czekałaś na odzew od nich od momentu wysłania do nich CV?

Zobaczyłem w sieci rekrutacje na stanowisko młodszy specjalista ds. administracji z dobrą znajomością języka angielskiego. Ale dają też darmowe zajęcia z języka prowadzone przez native speakera więc pewnie można się podszkolić. Na rekrutacji jest rozmowa w tym języku czy trzeba też wypełnić jakiś test? Ktoś był i wie?

Anatoly

Porządna firma handlowa.

Handlowiec Stacjonarny

Bardziej to wyglądało jak autopromocja niż rozmowa rekrutacyjna. Opowieści o kosmicznych zarobkach brzmiały słowo w słowo jak z ust założyciela firmy (filmik na YT) Pani rekruterka jak i pani z HR opowiadały o tym samym próbując zachęcić „marchewką” w postaci premii od zakupu i sprzedaży, bo ta stawka 10% z których odliczą „opłaty administracyjne” i używanie telefonu, przysługuje tylko wtedy jak samemu się kupi taniej i drożej sprzeda. Bazy klientów brak, trzeba samemu ją budować

Czemu pan chce u nas pracować? Ile pan ma klientów z którymi jest stała współpraca? Największa sprzedaż? Największa sprzedaż w przeliczeniu na TIR? ????

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Mateusz

Szczerze odradzam pracy. Umowa na zlecenie a praca I obowiązki takie same jak na umowie o prace.. wykorzystywanie pracowników, szczególnie tych młodych i niedoświadczonych. Nie dajcie się nabrać. Nowy pracownik wyleciał ostatnio po 3 dniach.. gdzie tu mowa o motywacji i ambicji? :)

No przykre. To znaczy że od tamtego komentarza sprzed ponad roku nic się nie poprawiło? Nikt tu nie ma stałej umowy tylko wszyscy na śmieciówkach?

Marcin Skrzyczewski

Dobra robota i przyzwoite piedziadze. Ja bylem zadowolony. Nie wiem po co ludzie zostaja w jakiejs firmie jak im sie nie podoba o_O

@Marcin Skrzyczewski

Jak przyzwoite to pochwal się ile mniej więcej można zarobić. Przydałyby się widełki żeby można się było zorientować czy warto aplikować pod względem finansowym.

Lech

Ogólnie dość stresująca atmosfera, ale można spotkać ciekawych ludzi :)

@Lech

Praca nie jest od poznawania ciekawych ludzi i nie jest to argument usprawiedliwiający atmosferę panującą w tej firmie...

Kaja

Praca jest po to żeby pracować i atmosfera nie powinna mieć na to wpływu :)

Też uważam że atmosfera jest ważna dla pracowników? Inaczej się pracuje jak jest przyjazne otocznie? Tu tak nie ma? Masz jakieś złe doświadczenia z niedogadywaniem się z szefem?

Teodor

Ciekawe doświadczenie, szczególnie dla ludzi zaczynających w handlu.

Oreczka

Nie przejmujcie się frustratami. Jak ktoś jest ambitny to doceni to jak może się rozwijać

Dddddd
@Oreczka

Jak ktoś jest ambitny to odejdzie z tej firmy. Nadal żadnego systemu sprzedażowego? :D wstyd dla takiej międzynarodowej company

Hehehe
@Dddddd

Zgadzam się ;) Dodatkowo jak ktoś się szanuje to też z niej odejdzie xd

dx
@Oreczka

Gdyby było tak super w tej firmie, to nie musieliby na każdym kroku zapewniać o tym w odpowiedziach na komentarze. Liczba łapek w górę przy negatywnych komentarzach i liczba ławek w dół przy pozytywnych, sztucznych komentarzach mówi sama za siebie.

BK

Firma zrobiła na mnie fantastyczne wrażenie. Od momentu telefonu zapraszającego na rozmowę , po rozmowy w procesie rekrutacji i wszelkie pytania po rekrutacji. Przemiła atmosfera, kompetenti ludzie którzy uczciwie mówią jak wygląda praca w firmie. Globalna Firma, która dla mnie jest istną perłą w handlu.

Izabela
@BK

Ile było etapów w rekrutacji? Czy oprócz rozmów były jakieś zadania do wykonania? Długo wszystko trwało?

@Izabela

Dzień dobry! Rekrutacje prowadzone są na dwa sposoby: - Standardowe rozmowy rekrutacyjne — pierwszym etapem jest kontakt telefoniczny — rozmowa trwa około 10 minut, następnie zapraszamy Kandydata do biura na rozmowę z przedstawicielem działu HR. (około 30 minut). Ostatnim etapem jest rozmowa z przedstawicielem Zarządu lub Dyrektorem Operacyjnym. Jeśli kalendarz na to pozwala, to staramy się łączyć etap drugi z trzecim, jednak nie zawsze jest taka możliwość. - Assessment Center — to rozwiązanie, które stosujemy na stanowiskach, na których wymagane jest mniejsze doświadczenie. Po wstępnej telefonicznej rozmowie rekrutacyjnej (5 minut) zapraszamy wybranych kandydatów na spotkanie w biurze. Na początku reprezentant firmy opowiada o Foodcomie, o naszych założeniach, celach i oferowanym stanowisku — trwa to około 10/15 minut. Następnie każdy z Kandydatów opowiada o sobie w języku angielskim, na co przeznaczone jest około 2 minut na osobę. Kolejnym etapem są zadania sprawdzające nie wiedzę, ale sposób szukania rozwiązań. Dzięki temu my lepiej poznajemy Kandydatów, a osoby szukające pracy wiedzą, jakiego rodzaju zadań mogą się spodziewać na danym stanowisku. Ta część to około 15 minut. Do kolejnego etapu, którym są rozmowy 1-1 trwające około 10 minut, zapraszamy już tylko wybrane osoby. Osoby, które pomyślnie przejdą wszystkie etapy, mogą spodziewać się propozycji zatrudnienia.

Aktualność
Uruchamiamy platformę onboardingową!

Skuteczny onboarding obejmuje działania, które wprowadzają nowego pracownika w kluczowe aspekty organizacji, takie jak jej kultura, polityka i procedury. To także przekazywanie wiedzy w sposób, który pomoże nowemu pracownikowi zintegrować się ze środowiskiem, poczuć się mile widzianym i wspieranym.

Chcemy, aby dołączający pracownicy czuli się u nas jak najbardziej komfortowo, dlatego do naszego standardowego procesu onboardingowego włączamy dedykowaną temu platformę. Platforma onbaordingowa została przygotowana w taki sposób, aby była dla nowych pracowników niczym drugi buddy - ułatwiająca aklimatyzację w pracy, dostarczająca przydatnych informacji, a przede wszystkim wspierająca w poznawaniu organizacji i ludzi.
Dołączając do Foodcom, już od pierwszego dnia możecie uzyskać informacje dotyczące:
- zadań przygotowujących do rozpoczęcia pracy (przegląd tego, jak wygląda typowy dzień w biurze, w tym harmonogramy, oczekiwania i wszelkie inne istotne informacje)
- etykiety pracy (odpowiedni dress code, godziny pracy, komunikacja ze współpracownikami),
- osób kontaktowych (do kogo się zwrócić o pomoc lub wskazówki, zarówno w swoim dziale, jak i w całej organizacji)
- szkoleń (w tym dat spotkań)
- materiałów personalnych (dokumenty kadrowe i inne)

Naszym nadrzędnym celem jest, aby proces wprowadzania nowych osób do naszego zespołu był jak najbardziej płynny i bezstresowy, tak aby nowi pracownicy mogli rozpocząć pracę z poczuciem posiadania kompletnej wiedzy i pewności siebie.

Na stronie internetowej GoWork.pl w zakładce oferty pracy jest oferta pracy na stanowisko Specjalista ds. Administracji. Czy ktoś z Was jest zainteresowany takim stanowiskiem?

Nie polecam. Okropna atmosfera w firmie.

Małgorzata

A czemu za Twoich czasów wydawała Ci się taka? :( Aktualnej to chyba nie znasz?

olalala
@Małgorzata

Aktualna jeszcze gorsza ;) Nie polecam.

Szczera Meduza

Drodzy moi!;) Stanowczo odradzam pracę w tej firmie. Widzę, ze narracja nadal jest na zasadzie "ci co narzekają albo się zwolnili są mało ambitni". Otóż kochani nie, tak to nie działa. Można być ambitnym, zdolnym, ukierunkowanym na osiąganie celu ale jednocześnie można nie chcieć pracować w firmie w której traktują cię jak śmiecia. Traderzy zarabiają naprawdę spoko i to faktycznie może rekompensować atmosferę panującą w firmie natomiast reszta pracowników zarabia bardzo przeciętnie więc zupełnie nie widzę plusów. Dodatkowo to nie prawda, że dużo się nauczysz bo przełożeni sami z zasady niewiele wiedzą (przyjrzyjcie sie wyksztalceniu albo chociażby stażowi pracy na linkedinie) i oczekują że sam się douczysz, dowiesz i zrobisz. Jak nie zrobisz będzie zwała i przesłuchanie podszyte mobbingiem. :) Ludzie potrafią się zwalniać po tygodniu pracy. Rotacja przeogromna. W dodatku kolesiostwo potworne, ale to zauważycie już w pierwszym tygodniu pracy. W dodatku nic sie nigdy tam nie zmieni bo wszystko to idzie od samej gory. Milego popołudnia robaczki i zastanówcie się trzy razy czy na pewno nie iść na kolejną rozmowę o pracę w innej firmie, to wam oszczędzi wielu rozczarowań i zmartwień :) A jak czyta to ktoś kto już zaczął pracę i zaczyna się orientować że to był błąd - uszy do góry, odchodzenie z miejsca gdzie jest wam źle to żaden wstyd i nie dajcie sobie wmówić, że jesteście mało ambitni. Piona!

Życzliwy
@Szczera Meduza

Zgadzam się całkowicie. Widzę, że nic się w tej firmie nie zmienia. ;) cyrk na kółkach

Hh
@Szczera Meduza

Również zgadzam się z tą opinią!

Trader
@Szczera Meduza

Dlatego że dobrze opisuje atmosferę pracy w firmie

W wywiadzie, który został udostępniony poniżej, słychać tylko o zarobkach handlowców, co jest normalne w handlu, że handlowiec dostaje prowizje. Jak natomiast wygląda system premiowy w innych działach? Dostaje się jakieś bonusy na święta lub, gdy firma zrealizuje postawiony w poprzednim roku cel? Czy poza handlowcami nikt nie dostaje premii? W ogłoszeniach o pracę nie ma wzmianki o systemie premiowym.

@Kandydat

Dzień dobry! Dziękujemy za ważne pytanie. Jeśli chodzi o pozostałe działy, to dla osób, które zakończą rok pracy, wypłacana jest dodatkowa premia na nowy rok. Ponadto, za wdrożenie rozwiązania, które w sposób wymierny przyniesie poprawę jakości pracy w firmie wypłacane są bonusy uznaniowe. Pozdrawiamy,

@Foodcom S.A.

Dziękuje za odpowiedź. Dobrze rozumiem, że premia jest wypłaca tylko po przepracowaniu pierwszego roku, a później już nie? Nie ma premii rocznych przewidzianych dla pracowników wypłacanych po zamknięciu roku? Z doświadczenia wiem, że bonusy uznaniowe to bonusy widmo. Wszyscy słyszeli, nikt nie widział. Mam nadzieję, że u Państwa tak nie jest. Pozdrawiam.

@Kandydat

Premia wypłacana jest każdego roku, po pierwszym przepracowanym roku :) Bonusy uznaniowe były już wypłacane, więc na szczęście nie są bonusami widmo. Pozdrawiamy,

@Foodcom S.A.

Czy premie roczne są uwzględnione w umowie bądź załączniku do umowy, czy jest załatwiane, jak to mówią "na gębę"? Co w sytuacji jak ktoś przepracuje równy rok, ale nie przedłuży z Państwem umowy - czy w takiej sytuacji premia jest wypłacana? W takim razie super, że inni pracownicy też dostają jakieś bonusy.

@Foodcom S.A.

Za jakiego typu rozwiązania są bonusy? Czyli każdy pracownik dostaje premie po roku? A w jaki sposób jest ona wyliczana? Dla każdego tyle samo czy od czegoś jest to uzależnione ? To bardzo motywujące, brawa dla takich pracodawców ????

Iza

Witam, jestem zainteresowana szczegółami pracy na stanowisku Młodszy specjalista ds. administracji, chodzi o wystawione ogłoszenie. Można wiedzieć, czy to tylko praca na pełen etat? Czy jest możliwość dogadania się w tej kwestii w ogóle? Jak z układaniem grafiku sprawa wygląda?

@Iza

Cześć! Dziękujemy za zainteresowanie. Oferujemy pracę na pełen etat. Jeśli natomiast chciałabyś porozmawiać o możliwościach, to opisz swoją sytuację w mailu i wyślij go na apply@foodcom.pl Jeśli dwie strony chcą współpracować, to z pewnością znajdzie się rozwiązanie :) Pozdrawiamy!

John

Ciekawa praca i duża swoboda działania. Ostatecznie liczy się bottom line :)

nie informowanie o przebiegu dalszej rektrutacji jest bardzo nie profesjonalne zwłaszcza, że rozmowa kwalifikacyjna była grupowa, po angielsku, a po 15 minutach wybrano 2 osoby, a reszcie kazano wyjść

kandydat
@Monika

Firma ma bardzo oryginalny sposób rekrutacji z którym nigdy się nie spotkałem zapraszają kilka kandydatów którzy konkurują ze sobą na bazie poziomu Angielskiego , odpowiedzi pisemnych do zagadnień logistycznych po czym wybierają najlepszych reszta odpada po czym się czeka na rozmowę z kierownikiem 2 godzinny siedząc i czekając aż cie zawołają... co jest bardzo śmieszne bo siedzisz i czekasz z kandydatami razem w jednym pokoju tyle czasu... po rozmowie z kierownikiem nie zostałem wybrany może to i dobrze po czytaniu opinii na temat pracy w firmę. bardzo ładne nowoczesne biuro atmosfera Corpo w którym na miejscu panuje haos słychać jak pracownicy narzekają widać że to jest miejsce o wyksokiej rotacji.

M
@Monika

Zgadza się, rekrutacja przeprowadzona mało profesjonalnie, strata czasu uczestników.

Bart

Ciekawe doświadczenie. Polecam każdemu kto chce pracować w handlu.

Salmonella

Dział logistyki w tej firmie to totalna porażka

Ciekawe
@Salmonella

dlaczego możesz rozwinąć opinię , byłem nie dawno na rozmowie o prace na do działu logistyki.

Ciekawe
@Salmonella

możesz rozwinąć swoją wypowiedź

Mart

Nie wiem jak w innych działach. Ja miałam pozytywne doświadczenia.

Zostaw merytoryczną opinię o Foodcom S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Foodcom S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Foodcom S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Foodcom S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 32 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Foodcom S.A.?

Kandydaci do pracy w Foodcom S.A. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Foodcom S.A.