Opinie o Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz w Bydgoszcz

byly_pracownik

O nie - tylko nie ATOS. Cofanie sie w rozwoju , szkoda czasu aby tu pracować - odradzam.

Been there, seen that

Kto nie godzi sie na prace niewolnicza i sekciarsko nie wyznaje ze atos great place to work is - wbrew wszelkim faktom tego czeka ciagle obgadywanie, szyderstwa, donosy ... przepraszam eskalacje do menadzera, obciananie premii , szkolenia czesto sa czesto dla tych ktorzy liza d..e najbardziej. Jak to powiedzial jeden z pracownikow - brakuje mi juz palcow u rak zeby po jednym w (usunięte przez administratora) kazdemu trzymac. Jedyna strategia przetrwania tu to kolesiostwo i twarz brazowa od wchodzenia w (usunięte przez administratora) z jezykiem /palcem komu trzeba. Awanse sa w pierwszej kolejnosci dla kolesi menadzera! Reszta ma bez zejekniecua (usunięte przez administratora)!

pol
@Been there, seen that

Z tymi szkoleniami - coś w tym jest ;) Mi było troszkę z menadżerem nie po drodze. Chyba nie rechotałem nazby głośno do jego słabych żartów. W każdym razie jak się pojawiło wyczekiwane szkolenie do dość kluczowego w tamtym czasie produktu to okazało się, że z naszego teamu mogą iść "tylko starsi stażem". No więc ja nie dostałem bo byłem może trochę krócej. No i jeszcze jeden, taki nowo-przyjęty. Myślę ok spoko skoro takie reguły to trzymam kciuki za kolegów a my będziemy w następnym rzucie. Potem doszło jeszcze kilku nowych towarzyszy. W międzyczasie nasi seniorzy teamu porobili ten certyfikat. Po pół roku kolejna lista na szkolenie - tylko nowi "żeby szybko wyrównali Wasz poziom" (i tu parę słownych ozdobników w które wierzysz bo wszak manager Cię takim widzi!). -Kiedy moja kolej? -No wiesz.. przy kolejnej okazji.. jak będą pieniądze.. mamy freez. Szkolenie mi przydzielono po prawie 2 latach zaglądania przez ramię nowym i uczenia się od nich (chyba żebym poznał swoje miejsce). Zaraz po jego zrobieniu zmieniłem pracodawcą z czego się ogromnie cieszę :)

Jakie dobre cechy wymienicie pracodawcy? Czy pracownicy Atos Origin IT Services Sp. z o.o. - Bydgoszcz na forum mogą odpowiedzieć na to pytanie?

pol

Dobra firma na tzw start zarówno jeśli zaczynasz IT w ogóle jak i jeśli pracowałeś w mniejszej firmie i chcesz poznać jak działa korporacja. Dużo kontraktów dla znanych firm. Ale o jednym ważnym pamiętaj - kiedy już po 2-3 latach czar pryśnie i zaczniesz dostrzegać wszystkie niedogodności, jak np to że kolejny miesiąc nie będziesz miał wolnego weekendu - rozejrzyj się na linkedinach za nowym pracodawcą. Płacą kilka razy więcej, są fair (na początku w nowej firmie wszystkie obietnice traktowałem podejrzliwie, okazało sie że niepotrzebnie) no i mam każdy weekend wolny co po czasie spędzonym w Atosie traktuję jak coś niesamowitego. Generalnie popracuj tam i po jakimś czasie zacisnij poślady i poszukaj nowego pracodawcy bo warto!

Cześć, Jakie są szanse dostać się mając certyfikat Prince2 z zarządzania projektem? Na jakie mniej więcej zarobki można liczyć?

Moje doświadczenie z rozmową kwalifikacyjną w Atos było mieszane. Pierwszy etap był przyjemny - spotkałem się z miłą panią Ewą, która prowadziła rzeczową rozmowę. Atmosfera była przyjazna, co pozwoliło mi czuć się komfortowo i swobodnie przedstawić moje umiejętności i doświadczenie. Niestety, drugi etap rozmowy był zupełnie odmienny. Byłem zaskoczony agresywnym i niemiłym podejściem rozmówcy. Czułem się jakbyłem pod ciągłym ostrzałem artyleryjskim w okopach. Zastanawiałem się czy przerwać rozmowę czy jakoś wytrzymać te 20’. Pytam : "jakie cechy powinien mieć idealny kandydat aby nawiązać to umiejętności. Odp. „Przeczytaj proszę sobie przeczytać specyfikację pracy.". To doświadczenie wzbudziło we mnie obawy dotyczące atmosfery w tej firmie. Nie chciałbym pracować w środowisku, gdzie agresja jest powszechna. Zależy mi na miejscu pracy, gdzie czuję się doceniony i wspierany. Wolę pozostać w swoim korpo :)

Capacity i utylizacja

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Bydgoszcz
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Uno foods
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
Bydgoszcz
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bamboo Card
AżNiewierygodne

Jeżeli jest tutaj aż tyle negatywnych komentarzy dlaczego zatem firma ta ma prawie 5 giwazdek w ocenach google? Pytam z ciekawości. Dziwne...

bbi
@AżNiewierygodne

hmm dlatego, że ktoś się loguje i klika te gwiazdki? Tyle, że nie zweryfikujesz czy to doświadczony pracownik czy np hr albo nowy. Ciekawość zaspokojona? ;)

AżNiewierygodne

Jeżeli jest tutaj aż tyle negatywnych komentarzy dlaczego zatem firma ta ma prawie 5 giwazdek w oceAnach google? Pytam z ciekawośći. Dziwne...

bbi
@AżNiewierygodne

HR nie próżnuje. :) Dodatkowo nowo zatrudnieni myślą że jest tak super. Po 3-4 latach już wiesz, że te obietnice to ściema. A potem oferta 4x taka z większego ośrodka i już wiadomo, że w Atosie się tyle nie dostanie. Nawet kredyt obecnie nie przywiązuje do Atosa. Jeśli to Cię nie przekonało - na pewno można zawierzyć gwiazdkom na guglu :) Ja tam pracowałem i wielu moich kolegów. Obecnie każdy robi w innych firmach za wiele więcej pieniążków i w dużo lepszych warunkach.

Rozczarowany

ktoś niżej pisał o braku profesjonalizmu - potwierdzam Ogłoszenie było na stanowisko z językiem angielskim 1 dzień od zgłoszenia zadzwoniła kobieta z którą rozmawiałem po angielsku stwierdziła ze wszystko rozumie, ale oni raczej szukają native speakerów jednak zakwalifikuje mnie dalej z informacją że są 3 etapy i cały okres rekrutacji twa 1 miesiąc. Komu chce się czekać.... Oni są niepoważni. Mimo, że kobieta powiedziała ze przeszedłem 1 etap na meila otrzymałem to: Thank you for your application. Unfortunately, after careful consideration, we are unable to progress with your application at this time.

Angelika

Myślę nad zmianą pracy i zgłoszeniem się do atosa. Warto ?

goha
@Angelika

a masz wykształcenie ścisłe?

@Angelika

warto

Meh

Kompletny brak profesjonalizmu. Managerowie działów najpierw mówią, ze jest zapotrzebowanie i powoływać się na nich przy rekrutacji. Potem, nagle cisza, zero odzewu. Nieetyczne i mało dojrzałe zachowanie.

Roland Wspaniały

Cześć, bardzo proszę o info ile zarabia Category Expert w Atos. Zostało mi zaoferowane to stanowisko (jestem przed rozmową), mam kilka lat doświadczenia w Zakupach ale nie znam realiów Bydgoszczy bo dopiero się przeprowadzam. Zastanawiam się ile powiedzieć....

atos
@Roland Wspaniały

Radze się tu nie zatrudniać - szkoda czasu.

java developer

Witam Przeszedłem juz kilka rekrutacji lecz w Atos Bydgoszcz rekrutacja polega na tym, ze dzwoni do ciebie jakas pani z HR nie majaca jakichkolwiek kompetencji odnosnie rekrutacji na stanowisko techniczne. Zadaje tobie techniczne pytania z kartki a jak sie chcesz dopytac to po prostu powtarza pytanie. Brak slów - mialem ochote rzucic sluchawke. Przeszedlem do kolejnego etapu i jeszcze kolejnego po czym zaproponowano mi prace . Miałem juz oferte z innej firmy lecz chciałem sie przekonac, że to co mowia mi znajomi o procesie rekrutacji to prawda. Niestety mieli racje - HR-y po drodze tej pseudo rekrutacji mylili stanowiska, proponowały jakies z kapelusza kwoty no i do dzis nie doczekalem sie oceny z audytu jezykowego. Totalna porazka - HR -y w tej firmie skutecznie mnie zniechecily do pracy tutaj. Jeden wielki chaos. No do dzis naich smiesznym portalu mam status "Submited" . W normalnej firmie kierownik zrobilby porzadek z osobami pracujacymi w jego dziale. Jak widac w Atos jest to norma.

Iza

@Neek, zapewniam cię że negatywne opinie nie są usuwane. Celem forum jest zbieranie opinii o pracodawcach, także tych negatywnych, dlatego są usuwane tylko te komentarze, które nie spełniaj wymogów regulaminu - https://www.gowork.pl/regulamin .Jeśli Twoja lub inna opinia została usunięta, to dlatego że łamała któreś z jego postanowień (Lub polskie prawo). @Fatality, z jakiego konkretnie powodu odradzasz? Kto jeszcze wypowie się o Atos Origin? Jaka jest umowa?

@Iza

To dlaczego zostalo tutaj zaledwie 10 opini z kilkudziesieciu wszystkie łamały regulamin zapewne?

fatality

Pseudo szefostwo oraz osoby z działu HR do wymiany. Przydałaby się tam inspekcja pracy. Stanowczo odradzam!!

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku, atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz większą rolę. A jak to wygląda w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. - Bydgoszcz? Podzielcie się swoimi wrażeniami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

neek

Jak mamy sie dzielic opiniami jak wszystkie niewygodne informacje na temat oddziału bydgoskiego sa usuwane. Wiele razy tutaj podawane byly informacje dot. niszczenia pracownikow z poza "ukladu bydgoskiego", szczucia, zastraszania pracownikow zwolnieniem jesli niezaakceptuja oceny polrocznej a gdy ten mimo wszystko niezaakceptuje oceny to jest narazony na wyzwiska których nie osmiele sie tutaj cytować ze strony kolesi team leadera

non-atos basis

Przeżyłem intrygujący proces rekrutacji do firmy Atos - na tyle intrygujący, że muszę się podzielić swoim doświadczeniem z innymi zainteresowanymi. Szukałem zajęcia w utrzymaniu jako SAP BASIS. Interesowała mnie Warszawa. Znalazłem ogłoszenie (miejsce pracy Warszawa) wystawione przez pośrednika - Relyon IT Services. Odpowiedziałem na nie. Odezwali się do mnie (pani od pośrednika) i pierwsze zdziwienie - nie Warszawa, tylko Bydgoszcz. Hm... różnica drobna, acz znacząca ;-) Tylko czemu w ogłoszeniu było, że miejsce pracy Warszawa... bo Atos tu ma swoją siedzibę główną i biura... Hm.. no ma, ale nie tu potrzebują ludzi... Albo pośrednik, albo Atos zawalił sprawę. No cóż... Bydgoszcz mnie nie pociąga (przepraszam mieszkańców :-) ), ale pociągnę to przedstawienie. Kontakt z panią z HR Atos i kolejne zdziwienie. Grzecznie tłumaczę, że w ogłoszeniu była Warszawa i właściwie to mnie interesuje Warszawa jako miejsce pracy. Pani HR, że praca zdalna, ale i w miesiącu trochę trzeba być w Bydgoszczy. OK, praca zdalna brzmi dobrze, ale Bydgoszcz... - pytam o ilość dni w Bydgoszczy (bo to miejsce pracy). Tu pani HR zaczyna słowną ekwilibrystykę, z której wynika jedno - nie ma o tym bladego pojęcia. Kolejne pytania z cyklu kluczowych (kluczowe zasady pracy, stanowisko, charakter pracy) - także i tu pani HR nic nie wie. Ciekawe co wie, skoro namaściła siebie (albo ktoś ją namaścił) na pierwszą linię filtru rekrutacyjnego. Chyba, że Atos nie szuka pracowników, do których chce uczciwie podchodzić, tylko szuka niewolników, którzy nie mają praw, a jedynie obowiązki. Po tak miłej i treściowo wyczerpującej rozmowie ;-) dostaję informację, iż Atos (znacz się pani HR) uznaje, że nie jestem należycie zmotywowany do pracy u nich... No czuję się zaskoczony ;-) Proces rekrutacyjny z zafałszowanym miejscem pracy, przypominający "randkę w ciemno" mnie należycie nie zmotywował... Ups... no nie tylko, że nie zmotywował - wręcz osiągnął efekt odwrotny od zamierzonego - zdecydowanie uprzedził mnie do firmy Atos :-) Więc gratulacje dla pani HR z Atos za wiedzę, kompetencje i umiejętności, no i za rzetelne przygotowanie się do rekrutacji :-) . Oraz gratulacje dla pośrednika Relyon IT Services za profesjonalne podejście do współczesnej formy naganiania kandydatów (durnych raczej - współczesna forma "łowców niewolników"?) ;-) Na zakończenie - na gowork coś mało opinii o Atosie. W zeszłym roku w świat poszła informacja o tym, że gowork umożliwia, odpłatnie oczywiście, pracodawcom redagowanie i usuwanie wpisów na swój temat. Może Atos też zapłacił...

Linka
@non-atos basis

Zero profesjonalizmu. Atos to żenada. Dobrze ze się pan nie wmieszał w to łajno. Mam nadzieje ze znalazł pan coś lepszego :)

Good luck
@non-atos basis

Nic sensownego nie zostało napisane. Szukaj dalej szczęścia ze słoikami w Warszawie bo chyba tego szukasz

TY
@non-atos basis

A czego ty oczekujesz od fitmy gdzie na rozmowe rekrutacyjna przychodzi odoba z HR i podaje sie za managerke, pozniej twierdzi ze u "niej na projekcie nie ma juz miejsca' ale moze cie przerzucic na inny projekt. Zenada

Ujkcjg

Dział HR totalna żenada. Zero profesjonalizmu.

Zdzichu

Ewa, w Bydgoszczy umowa lojalnosciowa to jeden wielki wałek. Teoretycznie: dziala to w ten sposob ze po podpisaniu umowy na 4 lata dostajesz doplate do wynajmu mieszkania. W praktyce: w odziale Bydgoskim podpisano ze mna taka umowe. Jednak trafiłem do zaklamanego teamu gdzie team leader symulowal chorobe przez 8 miesiecy. Przy pierwszej rozmowie (na callu)powiedział ze jest chory(pomuslalem jak chory to pewnie sie zobaczymy za tydzien lub dwa), po tygodniu przyszedl mail:"Wkrotce sie zobaczymy" Mija miesiac, dwa ,trzy a team leadera/managera ani widu ani słychy a tym czasem na projekcie rzadza gimbusy-mlodzi pracownicy ok 20, 21 lat. Beszczelne zagrywki, wylaczanie narzedzi do pracy na serwerach, podrabianie maili od przlozonych podszywanie sie jeden pod drugiego. Na pytanie kolesi z projektu co w koncu jest z Managerem?Czy zobacze swojego przelozonego wkoncu pierwszy raz na oczy?Odpowiedzi jakie dostałem: 1."Chora ma watrobe" 2."Jest na rehabilitacji" 3."Nic mu nie jest, łazi se po miescie tylko nie chce sie mu przyjechac bo z drugiej strony bydgoszczy" 4.Oj on jest daleko stad i raczej tu niebedzie go 5."Co? Jeszcze sie z nim nie widziałes? Dziwne, przeciesz tu sie pojawił kilka razy" 6.Jest na studiach. 7.Pracuje na dwóch etetach. Zebym został dobrze zrozumiany: rozne sa sytuacje zyciowe,losowe wypadki,przewlekłe choroby, czy tez sprawy ktore uniemozliwiaja poruszanie sie ale jesli rzeczywiscie jest to prawdziwa sytuacja jak powyzej a nie sciema i gra na czas( zeby tylko doczekac az 'ciekawski' z pracy wyleci) to sprawy sie zalatwia w sposob nastepujacy: Na rozmowie tel/callu na poczatku zatrudnienia "Słuchaj, sprawa tak wyglada: uleglem ciezkiemu wypadkowi badz moj stan zdrowia jest na tyle powazny ze nie dam rady sie spotkac z toba ani raz i moge tylko pracowac zdanie" i tyle jedna rozmowa 2 min zalatwiajaca wszystko. Jednak zamiast tego Manager tak strasznie sie przestraszyl mojego zapytania "Czy sie w końcu zobaczymy", ze zalatwil u osoby odpowiedzialnej za umowy lojalnosciowe w Bydgoszczy(chyba miala na imie kamila)zeby moja umowa zostala 'zamieciona pod dywan'. W praktyce na zakonczeniu 8-miesiecznego okresu poinformowano mnie ze umowa jest niewazna bo firma rezygnuje ze wspolpracy(!!!!!!). Co wiecej, zeby ukryc fakt ze taka umowa zostala podpisana, nie przeslano mi ostatniego odcinka wypłat z systemu adp(jak dobrze pamietam taka nazwa) Po utracie pracy (gdzie sciagano z informacja o tym do ostaniego dnia; zebym nie mial czasu sie wybronic i zglosic sprawe na sama gore i jeszcze perfidnie przyznajac mi premie uznaniowa za wyniki pracy sumiennosc i zangazowanie 3 dni przed koncem) po utracie pracy skontaktowalem sie z centrala i spytałem dlaczego mi ni przeslano ostatniego odcinka wyplaty, dowiedzialem sie przy okazji ze podobno zrezygnowalem sam z pracy(!!!!!!!!!!!!) Pomimo wielu prob kontakty z Kamila nie udało mie sie z ta osoba skontakotować-odbieraly zazwyczaj kolezanki twierdzac:jest na urlopie, dzisiaj jej nie ma itp. To tyle w kwesti pakietu relokacyjnego. I teraz do oszustow z odzialu bydgoskiego.Zauwazyłem ze negatywne maile szczegolnie te które mogłyby stanowić dowod w sadzie pract/inspekcji sa regularnie usuwane.Wiec dla waszej informacji zrobilem sobie kopie tej wypowiedzi i jesli zostanie usunieta to bede regularnie sprawdzal i ponownie wklejał wrazie usuniecia.Niech cała Polska wie jakie sie wałki robi w odzialem Bydgoskim Atos. Ewa bron Cie Boze cokolwiek podpisywać i wiazać sie w jakikolwiek sposob z ta firma.

Snifer

Jednak kolega ponizej mial racje o usuwaniu 'niewygodnych opini' Pamietam jak tutaj kilka tygodni temu wchodzilem to bylo komentaz jednego uzytkownika. Cos odnosnie ze w Atosie komus juz brakuje palcow od wlazenia managerom. I zostal ten komentarz usuniety jak wiele innych. Ciekawe Zarzad Atosu Bydgoszcz wie co sie tam dzieje nic nie robi zeby bylo lepiej w firmie -nie decyduje sie usunać jakis 10% sitwy ktora bruzdzi i robi swoim zachowaniem wantyreklame firmy ale jednoczesnie sie wstydzi obiektywnych opini ludzi , pracownikow ktorzy chca ostrzec innych przed Atosem dziwne

Haha

Żenada. Zero profesjonalizmu.

aaaa

uffffff

Zostaw merytoryczną opinię o Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz?

Zobacz opinie na temat firmy Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 116.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 7 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz?

Kandydaci do pracy w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz