Opinie o Polska Press Sp. z o.o. w Wrocław Domaniewska 45

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Polska Press Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Polska Press Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa gazet

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Press Sp. z o.o. w Wrocław Domaniewska 45

Gość Nowy wpis

Nie polecam. Firma jakby zatrzymala sie w latach 2000. Nie wykorzystuja w ogole mozliwosci jakie daje nowoczesny marketing. Dział handlowy jest zarządzany b malo profesjonalnie. Zarobki srednie, wysokie targety a do tego poprzez zmiane wlasciciela grupy czesc potencjalnych klientow w ogole nie chce z nimi rozmawiac. Atmosfera niby rodzinna,ale "kolezanki" tez potrafią ci obrobic (usunięte przez administratora) Okres szkolen trwa 3 mce, ale co innego przekazuja ci prowadzacy a co innego wspolpracownicy. Jeden wielki chaos informacyjno-komunikacyjny. Ogolnie nie polecam. Szkoda czasu.

Czy Polska Press Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

xyz

To zależy o jakim stanowisku mówimy - handlowcy pracują przeważnie w godz 8-16. Dziennikarze w sumie całą dobę - jak się coś dzieje trzeba być.

Magdalena
@xyz

W sumie racja, ale czyli dziennikarze nie mają płacone od godziny? Jak są rozliczani?

XYZ Nowy wpis
@Magdalena

Przeważnie mają etaty, płatne poniżej średniej krajowej i nikt nie oddaje za nadgodziny. Dyżury w weekendy, święta - jak jest więcej niż jedna osoba w redakcji i przełożeni powolną to możesz odebrać dzień za dyżur weekendowy. Jak jesteś sam to zapomnij. Praca w Boże Narodzenie, Wielkanoc, majówkę ... nie ma świętych :) Taka rzeczywistość

Magdalena Nowy wpis
@XYZ

A w te święta jakoś mają lepiej płacone, czy nie? ;)

XYZ Nowy wpis
@Magdalena

Nie, nie ma tu świątecznych dniówek, tylko goły etat i miliony odsłon do wyrobienia

Czy firma jest nastawiona utrzymanie stałej ekipy ?

@Marcin

Pracują tam osoby, które nie mają w tej chwili lepszego pomysłu na siebie. Jest też grupa osób, które pracują w PPG bardzo długo i ze względu na wiek czy doświadczenie nie zmienią już pracy. Bardziej "stała" ekipa to część dziennikarska, w grupie handlowców częste zmiany. Ogólnie nie polecam, każdy kto ma okazję zwiewa z tego oddziału.

KLIK123
@Marcin

Stali pracownicy to osoby pracujące od lat. Firma nastawia się na rozwój nowego pracownia i utrzymanie osób już pracujacych

@KLIK123

Na rozwój nowego pracownika? Ciekawe... szczególnie biorąc pod uwagę ostatni rok, może dwa ostatnie lata, gdzie nawet nie patrząc na kryzys i pandemię kto mógł to uciekał z tej firmy :) Utrzymanie stałej ekipy? - Jasne, jeżeli ktoś nie ma innej możliwości to siedzi i szuka

@KLIK123

Brzmi bardzo dobrze, a w jaki sposób Polska Press inwestuje w rozwój nowych pracowników? Powiedz, co miałeś na myśli.

@xyz

Hej, czyli duża rotacja pracowników w Polska Press? Jakie mają wymagania co do cech/ umiejętności idealnego kandydata do pracy w firmie.

@Olga

Rotacja w centrali jest duża, wśród handlowców bardzo duża. W regionach przeważnie już nie ma handlowców, a dziennikarze pracują w większości w domach. A wymagania - jeśli chcesz pracować za małe pieniądze to idealnie :) Ponoć po przejęciu przez Orlen szykują się zmiany i obiecywane są podwyżki. Pożyjemy, zobaczymy. Na pewno pojawiły się w sieci nowe ogłoszenia o pracę w PPO także może będą i przyjęcia.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Polska Press Sp. z o.o.?

xyz

Zależy na jakim stanowisku?

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Polska Press Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Olga

Hej, na stronie Polska Press znalazłam ciekawą informację: https://polskapress.pl/pl/biuro-prasowe/komunikaty-prasowe/dariusz-swiader-i-magdalena-chudzikiewicz-zlozyli-rezygnacje-ze-stanowisk, że dwóch członków zarządu rezygnuje ze stanowisk. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, wiecie może dlaczego?

Polskapresja
@Olga

Oczywiście, że wiemy :) Bo musieli. Orlen robi swoje :)

Ile jest zmian w Polska Press Sp. z o.o.?

Handlowcy pracują przeważnie od 8 do 16 (na etacie). Dziennikarze - 24h na dobę plus weekendy - oczywiście zależy to od tego czy w oddziale jest tylko jedna osoba czy więcej i dyżurami weekendowymi można się dzielić

@Ania

OK @Ania, napisałaś, że dziennikarze pracują 24 h na dobę, co oczywiście nie może być prawdą. Podaj proszę dokładne warunki zatrudnienia na stanowisku dziennikarza w Polska Press- jak określany jest ich czas pracy.

Ania,
@Olga

Ale to jest prawda. Dziennikarz jest dyspozycyjny 24 h na dobę, w niedziele, święta, w majówkę - zawsze. Nie ma mowy o pracy 8-16 czy 9-17. Jeśli dzień wolny to wtedy kiedy jest druga osoba, która wykona pracę

dziennikarz

Tragedia(usunięte przez administratora) Połączenie najgorszych, patologicznych cech kapitalizmu z typowo polskim (usunięte przez administratora). Brukowiec służący napychaniu kabzy zdemoralizowanego naczelnego i spółki oraz ogłupianiu społeczeństwa. Działalność takich firm powinna być zakazana, a miejsce osobników pokroju naczelnego jest w więzieniu.

Pytam jak jest
@dziennikarz

@dziennikarz, powiedz proszę coś więcej na ten temat. Masz jakieś informacje jak pracuje się w redakcji Naszemiasto Warszawa? Jak atmosfera i współpraca z innymi, dowolność w doborze artykułów?

@:) a nie skupiają się na rozwoju pracowników ?

@Marta

Jeśli rozwój pracowników rozumiemy przez - dla handlowców ustalanie planów, których nie da się osiągnąć, a dla dziennikarzy - rozliczanie i milionowe plany odsłonowe... To TAAAAKKKK - w PPG BARDZO DBAJĄ O ROZWÓJ PRACOWNIKÓW :) Jak to mówią w korpo... Polska Presja ;)

Jakie wartości są cenione w Polska Press Sp. z o.o.?

Pieniądze :)

Dagmara

@dziennikarz dlaczego tak uważasz ? Napisz coś więcej, bo zastanawiam się nad pracą.

Polska Press sp. z o.o znieslawia firmy konkurencyjnych fien za pieniadze. NiszcA marke konkurencji. To jeat przesteostwo uwaga

Ewelina
@Marcin

Twierdzisz, że Polska Press zniesławia konkurencję, a to naprawdę spory zarzut. Dobrze by było, gdyby był jakoś uzasadniony. Pracowałeś w tej firmie? Czym się tam zajmowałeś?

Nie polecam, pracowałam tam kilka lat, potwierdzam słowa poprzednich osób. Plan sprzedażowy nie do wykonania, jak Ci się uda jakims cudem to za miesiąc będziesz mieć 2 razy wyższy. Tak dla porównania w obecnej firmie moje plan sprzedażowe wyrabiam w każdym miesiacu, w polskapress oddział Wrocław udało mi się to może z 5 razy przez 3 lata. Jedynym plusem pracy była atmosfera między pracownikami oczywiście nie wyliczam w to Pani Prezes- straszna kobieta. Jest dużo lepszych miejsc pracy w sprzedaży niż pp.

Ewelina
@:)

W swojej wypowiedzi nie wspomniałaś, czy Polska Press nagradzała osoby zatrudnione w dodatkowy sposób. Mam tu na myśli udzielanie pozapłacowych benefitów. Czy firma praktykowała tego typu rozwiązania? Jeżeli tak, to podaj przykłady i podziel się swoim doświadczeniem.

tu nic się nie zmieni

Zastraszeni pracownicy, jak za dużo sprzedasz w jednym miesiącu, spodziewaj się 2x wyższego planu w przyszłym - żeby nie było Ci za łatwo wyrobić własnego $. Plany w całości nierealne do wykonania przy obecnej strukturze i mentalności. Motywowanie(usunięte przez administratora) - kilka razy w tygodniu potrafisz usłyszeć, że się do niczego nie nadajesz, bo Twój szef wstał lewą nogą. Dzień wcześniej wszystko może być w porządku - nie znasz dnia ani godziny. Nie usłyszysz życzeń świątecznych, bo szefostwo puszcza focha - autentycznie.... (usunięte przez administratora) Ogłoszenia o pracę na Twoje stanowisko w trakcie jak Ty jeszcze pracujesz to norma!!!! To jest właśnie obraz kompletnego braku szacunku i szerzenia kultury braku zaufania. Trudno wykonuje się pracę w takiej atmosferze. Robienie klientów w jajo - na porządku dziennym - byle sprzedać, byle kasa się zgadzała. Brak statystyk podstawowych form reklamy. Korzystanie z niesprawdzonych firm zewnętrznych tylko podkopuje wiarygodność w oczach klientów. W PolskaPress można robić dobrą reklamę, ale nie w oddziale Wrocław.

Maciej
@tu nic się nie zmieni

Widać w Twojej opinii rozczarowanie związane ze współpracą z firmą. Rozumiem, że żeby dostać premię trzeba mieć wyniki sprzedaży, które są trudne do osiągnięcia, ale podpisując umowę o pracę na pewno miałeś to wyszczególnione w kontrakcie. Czy spokojna i merytoryczna rozmowa z przełożonym mogłaby coś zmienić i poprawić panujące relacje? Na stronie https://polskapress.pl/pl/kariera/oferty-pracy firma Polska Press szuka osób na różne stanowiska. Co sądzisz o tych ofertach rekrutacyjnych?

Zły
@Maciej

Żadna rozmowa nic nie zmieni, jesteś trybikiem w maszynie, to odgórne zarządzenia i kierownik sam nic nie zmieni,m trzeba się dostosować albo odejść.

@nic tu się nie zmieni
@Maciej

@Maciej Szefostwo jest bardziej wystraszone niż pracownicy. Zamiotą wszystko pod dywan byle nie stracić posady, do której i tak się nie nadają :) Ryba psuje się od głowy. Pamiętaj, że żeby osiągać wysokie wyniki w sprzedaży musisz mieć wspierające, wyrozumiałe i myślące strategicznie/kreatywnie środowisko pracy i przełożonych. Nieracjonalne decyzje, parcie wyłącznie na wynik nie zważając na indywidualne predyspozycje pracowników, brak KONSEKWENCJI i logiki w działaniu, ale przede wszystkim ciągłe straszenie zwolnieniami to przepis na katastrofę i codzienną męczarnię ludzi pracujących w dziale sprzedaży. Prowizja ma być elementem motywacyjnym, a nie odwrotnie. Nie narzekam na wymagania mi stawiane, bo to normalna sprawa. Sposób egzekucji niektórych rzeczy jest nie do przyjęcia. PolskaPress to fajna firma, omijaj tylko oddział Wrocław, przynajmniej na ten moment ;)

Qwerty

Na czym polega praca w tej firmie na stanowisku specjalista do spraw sprzedaży raklamy? Czy to praca w terenie? Czy w pełni biurowa?

@Qwerty

Nikt nie udzielił odpowiedzi na Twój wpis, może pozyskałeś informacje z innego źródła, bądź też zdecydowałeś się aplikować i wiesz z własnego doświadczenia, jak to wygląda? Będę wdzięczna, jeśli opiszesz nam to stanowisko. Ja niestety nie znalazłam odpowiedzi na Twoje pytania. Polska Press należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Czy zatem od pracowników wymagane jest doświadczenie w tym zakresie?

@Danka, rozumiem, że negatywnie oceniasz przełożonego w firmie Polska Press. Może warto poruszyć ten temat podczas zebrania pracowników? Takie zebrania są regularnie organizowane w każdych dużych firmach, żeby poznać opinię pracowników. Czy tak jest również w tej firmie?

@Hmmm, Rozumiem, że Twoja negatywna opinia dotyczy atmosfery w firmie Polska Press i poziomu organizacyjnego. Czy właśnie to miałeś na myśli? Czy próbowałeś w jakiś sposób pozytywnie wpływać na poprawę tych aspektów pracy? Może są jakieś rzeczy, które doceniasz w tej pracy? Przecież w każdej firmie znajdą się jakieś plusy.

Hmmm
@Karolina

Wydaje mi się, że jasno wszystko odpisałam w opinii. Na atmosferę w teamie w szczególności ma wpływ szef jeżeli on nie szanuje ludzi, wygraża i szczuje na siebie swój zespół to proszę napisać jak taki najniżej postawiony pracownik ma wpłynąć na aspekty pracy? Jest jedna dobra rzecz w tej firmie - wolne weekendy. Przykro mi to pisać ale jest to najgorsze miejsce w jakim miałam nieprzyjemnosc pracować

Danka
@Karolina

Trudno tu znaleźć plusy. Ludzie fajni ale generalnie umieralnia. Stara prezesowa wszędzie wkłada swoje 3 grosze ale na niczym się nie zna - jest głównym zgniłym korzeniem. Kobieta zniszczyła ten oddział A centrala ma to gdzieś. Słaba kasa, chaos straszny Nie nie nie! Uciekajcie.

małaania

Czy ktoś wie, jak wygląda temat pracy jako recepcjonistka w tej firmie? Chodzi mi głównie o zarobki. Jeśli nadarzą się jakieś odpowiedzi, proszę o wyrażeniu to LICZBĄ.

Danka
@małaania

Tu nie ma takich stanowisk. Na recepcji siedzą handlowcy

Czy ktoś z was w ostatnim czasie zatrudnił się w firmie Polska Press? Czy podzielacie negatywne zdanie o atmosferze użytkownika @Hmmm? Może ktoś z was nie zgadza się z tą opinią? Jak wam się pracuje w tej firmie i czy pracownicy mogą liczyć na dobre wynagrodzenie? Praca w branży marketingowej i wydawniczej podobno jest bardzo dobrze płatna. Czy zgadzacie się z tą opinią?

Hmmm

Zacznę od tego, że organizacji w tej firmie nie ma żadnej. Każdy mówi co innego i oszaleć można, a jest to spowodowane jedną osobą, która zatrzymała się w czasach 80. Mianowicie pseudo "Pani Prezes" oddziału Wrocław. O zarządzaniu ludźmi nie ma kompletnie żadnego pojęcia w dodatku obrabia tyłek i nagbuje jednego pracownika na drugiego. Jest potężna rotacja, wytłumaczenie pp: ludziom się nie chce pracować. Absurd! Zero przygotowania każdy rzucany jest samopas, przez to między innymi pracownicy zmieniają się jak rękawiczki. Kierownicy wybierani z łapanki a nóż dłużej wytrzyma jak poprzedni. Kasa? Śmiech na sali ludzie na kasie w Lidlu maja większą podstawę. Prowizja jak nie zrobisz planu, który jest nieosiągalny, a jak ci się uda zrobić to cud, masz 2,5 % od sprzedaży Brutto - jakichś żart. A jak zrobisz 100% to 10% brutto. Śmiech nie kasa. Generalnie odradzam!!! Bo zniechęcisz się do sprzedaży

barlett21

Witam na czym polega praca w tej firmie na stanowisku: Specjalista ds. emisji reklamy internetowej

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Press Sp. z o.o. - Wrocław

Polska Press Sp. z o.o.
1.3/5 Na podstawie 6 ocen.

Polska Press Sp. z o.o.