Inalfa Bialezyce

Opinie o Inalfa Bialezyce

Lipton

Kiedy jesteś na spotkaniu, sluchasz o operatorze i czekasz aż coś będzie dotyczyć Ciebie i spotkanie sie kończy... Bezcenne:(

Dlaczego ludzie z produkcji dowiadują się o uldze dla klasy średniej od innych pracowników linek a nie od pseudo brygadzistów ? Dlaczego termin składania wniosków jest do 10 stycznia ??? Pomimo iż nie mamy paska od wypłaty za ostatni miesiąc i jak dobrze pójdzie to dopiero dostaniemy go w piątek. Przedział sam się od razu nie wyliczy... Widać wszystko na ostatnią chwilę i po cichu aby nikt nic nie wiedział... Wystarczy iż macie wszystkie premie produkcyjne i około 100 nadgodzin w roku i już się załapiecie, ale po co to mówić pracownikom... Ulga będzie przysługiwać pracownikowi, którego roczne przychody zmieszczą się w przedziale od 68 412 zł do 133 692 zł.

Aem

A kto Ci powiedział,że do 10 stycznia? Czemu piszesz bzdury? Termin jest by złożyć przed pierwszą wypłatą. Czyli masz czas do co najmniej 5-6 luty. Bo przecież właśnie w lutym otrzymasz pierwszą wypłatę . Tej co dostaniesz teraz jej nie licz, bo ona jest za grudzień zeszłego roku. To nie jest trudne do zrozumienia. Ale warto najpierw się upewnić, doczytać lub zapytać niż siać nieuzasadniony popłoch i panikę. Pozdrawiam

@Aem

Jeśli pracownik zdecyduje się złożyć wniosek o niestosowanie ulgi dla klasy średniej, powinien zrobić to jak najszybciej – najlepiej przed pierwszą wypłatą wynagrodzenia w 2022 r. Bardzo istotny jest termin złożenia wniosku – powinien on zostać złożony przed pierwszym wynagrodzeniem wypłaconym w danym roku kalendarzowym. (usunięte przez administratora) Mylisz się bardzo ze swoim lutym. Czas mamy do 10 stycznia.

Zdzichu
@Aem

Ty się Aem do edukuj bo liczone jest od pierwszej wypłaty w danym roku. Czyli styczniowej. Sam siejesz bzdurne informacje.

Zresztą po co Ci to wiedzieć, prawie wszyscy w firmie i tak się na to nie łapią bo nikt z nas nie zarabia 11 tys miesięcznie

Volvoo

Wystarczy zarabiać miesięcznie powyżej 5700 brutto i już się łapiesz. 11 tysięcy to jest górny limit.

YYY

Próg wynosi 5700 więc łapie się tam każdy na starszym operatorze który zrobi parę nadgodzin w miesiącu

Jola

Chciałam zapytać czy kobiety również mają szansę pracy .

@Jola

Mają i jest ich całkiem sporo 1/3 załogi.

Automatyk

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja w utrzymaniu ruchu. Byłem jakiś czas temu na rozmowie ale zniechęcił mnie taki głupio mądry co podobno doświadczenie z budowy tylko posiada. Jeszcze pracuję?

nie odbyła sie

zapytanie o prace

NIck

A to straszenie naganami, brakiem przedłużenia umowy lub brakiem awansu kiedykolwiek się skończyło ? Jak się zatrudniałem w 20166 to już na A5 od pierwszego tygodnia były takie teksty. Jak nie przyjdziesz na nadgodziny to nie przedłużymy CI umowy lub nie awansujesz.

Dlaczego nie ma żadnego oficjalnego info o NOWYM ŁADZIE i o tym iż można w biurze podpisać jakieś papiery iż się z tego rezygnuje i pozostaje w starym rozliczaniu czy coś takiego, bo ja się przekroczy w miesiącu 5700 zł brutto to w grudniu można się zdziwić jak dowalą wam spory podatek.

Zenek

Ja się chciałem dowiedzieć kto będzie odpowiadał za reklamacje powstałe podczas produkcji Kugi między świętami? Wysyłamy jakieś tatary które pół roku leżą gdzieś w kącie na magazynie dachy z takimi rysami że widać je z Volvo ale wszystko jest dobre i wszystko ma jechać. Dlaczego my pracownicy produkcji musimy płacić za brak zorganizowania na górze bo podczas gdy linia stała 6tygodni w październiku i listopadzie mogliśmy na spokojnie produkować, jakość miałaby czas popracować nad problemami na linii proces to samo. Nas wysłaliście na a8 i jaguara bo można im pomóc a nam kto teraz pomaga? Wszyscy siedzą w domu bo mają wypracowane plany a my zapiera...lamy wszystkie 4 dni na jakieś chore zakładkowe zmiany. Pół zakładu wyjedzie na długi weekend w 1 tygodniu stycznia a my będziemy wszystkie dni w pracy nawet w święto bo łaskawcy dają 200% to ludzie się na to rzucili.

Nikt
@Zenek

Dla przykładu nikt nie powinien się zgodzić przyjsc w ten czwartek ale wiadomo kasa najważniejsza. Szkoda bo czasami też chodzi o zasadę i honor zeby pokazać tym z góry że nie jesteśmy na ich zawołanie. W całości zgadzam się z przedmówca. Pytanie czy firma wyciągnie z tego jakaś lekcje na przyszłość.

@Zenek

Sie ciesz,że dają 200% na volvo w święto w listopadzie był jako dzień odrobku. I to jeden za jeden. I nic nie zapłacone. Więc nie narzekaj. Wy jak pamiętam mieliście dwa dni odrobione w jeden dzień. A stawki 200 % nie mieliśmy chyba od 7 lat.

Zenek
@Piotr

Koteczku 11 listopada sami chcieliście iść żeby mieć wolne dzień później i długi weekend więc nie wygaduj że nie zaplacili ci za to 200%, wiem bo wtedy byliśmy na a8 i za przykładem Volvo zrobiliśmy tak samo. Gdyby ktokolwiek u was czy u nas się na to nie zgodził to w czwartek miałbyś wolne a w pt szedł do pracy jak cała reszta zakładu..

Jerry S
@Zenek

Wiesz ze klienci czytają opinie o swoich dostawcach na go worku ??? Co prawda "tatar" to nie scrap ale chyba są domyslni

TheAnimagical

Chodzenie linii dachowych na 5 rano = kpina . O której muszą wstawać zimą pracownicy dojeżdżający ponad 20 km ? To rozwiązanie dobre jest na weekendy latem żeby szybciej odbębnić, a nie na zawsze . Zachodzę w głowę kto na to wpadł .Czyżby ktoś chodzący na 8 ? Z parkingiem nic to nie da .

@TheAnimagical

5 rano to idealne rozwiązanie, kończąc o 15 wpadli byśmy w najwieksze korki w mieście i tak byś był w domu o wiele później mi taka godzina odpowiada musisz wcześniej iść spać i sprawa załatwiona pozdrawiam wszystkich dojeżdżających ps do Amazona bus wjeżdża 3.45 i ludzie nie narzekają.wesołych świąt

@TheAnimagical

O 3:30, podziękować możecie roletką i ich obecnemu kierownikowi bo to wyszło od nich i ich niezadowolenia iż firma je (usunięte przez administratora) bo na 6:30 miały chodzić tylko na okres braku parkingu a tak zostało nawet po jego wybudowaniu.

Nik

Jeszcze ci się odechce tego wczesnego wstawania. Żadne idealne rozwiązanie, skoro latem trzeba będzie kłaść się spać jak będzie jeszcze widno.

@Nik

Ludzki organizm do funkcjonowania potrzebuje 5 godzin snu, położysz się o 22:00 i o 3:00 będziesz miał równe 5 godzin snu idealnie. Inalfa dba o Twoje zdrowie.

@Nik

To zasłon okna i masz ciemno, pozdrawiam rannych ptaszków

Biedni jesteście
@Nik

Wszystkim nie dogodzisz. Chodzilibyscie na 5 źle, 6 źle, 7 źle. Takim jesteśmy narodem, że zawsze będzie źle. Nie pasuje to otwórzcie własną działalność i płaccie 2 tys zusu. Czasem się wstydzę bycia Polakiem.

Operatorex
@TheAnimagical

W pełni się zgadzam. Jeszcze będzie płacz i lament jak przyjdzie wszystkim wstać na 5 rano. Po tygodniu się odechce. Na 7 byłoby optymalnie i każda zmiana w tym systemie również. A teraz jak na nockę to w niedzielę na 21, pogratulować poprostu takich wyborów.

Volvo
@Operatorex

Ale w czym macie problem? Była ankieta? Była. większość osób była za 5 rano więc tak zostało. Nie pasuje wam to może wasza linia niech poprosi o pozwolenie na 7 może się zgodzą. Wtedy problem parkingu będzie rozwiązany. Jedni na 5,jedni na 6 i pozostali na 7 i po problemie. Jedni przyjadą inni odjadą i będzie problem rozwiązany.

Lina a8

Czy pracownicy z biura też będą chodzić na 5 ? Traktujmy wszystkich na równi

Ringo
@TheAnimagical

Zapewniam Cię,że są pracownicy którzy mają dużo więcej niż 20 km do pracy i chętniej chcieli chodzić na 5-tą rano niż na 7. Więc nie narzekaj. Wcześniej wyjdziesz z pracy, ominą Cię korki zwłaszcza gdy zaczną budowę wiaduktutów dla pociągów. O 15 będzie tam taki kocioł, że do domu wróciłbyś ok 16 albo i dużo później. Pomyśl o tym. A jeszcze podziękujesz, że chodzisz wcześniej.

@Lina a8

W tej firmie nic się ludziom nie podoba jakiekolwiek zmiany to odzew jest negatywny droga wolna jak się nie podoba i sprawa załatwiona czemu ludzie tak nie robią. W innych firmach nic by się nie odezwali

Pop
@Volvo

Dlaczego pracownicy decydują o której godzinie będą rozpoczynać pracę ankiety itp..od tego jest dyrektor ta decyzja powinna wyjść odgórnie .

@Operatorex

Bo Cię ta godzina w niedziele zbawi.

Volvoo
@Pop

Może dlatego, że to właśnie dotyczy tych Pracowników?! To źle, że liczą się z naszym zdaniem? Ludzie o co wam chodzi? Ustalą sami=źle, zapytają pracowników o zdanie= też źle! Nie dogodzisz w niczym. Im więcej linii i ludzi tym coraz gorzej. Tylko narzekanie wszędzie. Nie odpowiada godzina to po co tu pracujesz? Tyle ludzi narzeka ale się nie zwolni bo lepiej narzekać niż zmienić pracę! Poszukaj innej pracy,gdzie w ogóle nie będą się liczyć z twoim zdaniem. Wtedy będziesz w pełni usatysfakcjonowany.

@Volvoo

134 do 84. 50 głosów przewagi więc ludzie wolą chodzić na 5 rano. Rozumiem gdyby różnica była 5 głosów, ale jest to 2/3 tych co chcieli na 7 rano. Temat pozamiatany i tyle, po co wciąż narzekać o ja nie wstanę na 5 rano a k. na 6 wstawałeś i problemu nie było...

Niezadowolony
@Volvoo

Dokładnie ludzie sami nie wiecie czego chcecie, i ciągle narzekacie. Proponuję poszukać innej pracy gdzie nikt nikogo nie pyta o zadanie i trzeba biegiem (usunięte przez administratora)

Xxxx

Stare godziny niech wrócą ;)

M&Ms
@Xxxx

A po co . Teraz jest super.

Szczoch

Firma fajna tylko idzie pelna predkoscia w sciane. Nie zatrudniaja ludzi/ operatorow. Nie wiem czyje to decyzje , ale moga polozyc ta bude. Kuga 100% tatarow i ida caly czas specjalami , a nasz LM rozklada rece i nie wie co sie dzieje na linii. Zamowienia zabojcze. Na Volvo i Jaguarze to samo. Jak mozna robic 4x wiecej produkcji 50% zalogi. To jest jakis dramat. Zle mi sie pracuje. Jakosciowec to jakis dramat. Rzadzi sie jakby byl spotpien wyzej niz nasz szef. Chca zroobic dodatkowe zmiany a noe ma kim. Ciekawe ktora linke poswieca i poloza pierwsza ? ????

Andzela
@Szczoch

Na bank roletki ...

Kortuś

Panie Dyrektorze jak zamierza firma potraktować pracowników którzy odrobili wszystkie godziny nawet Ci co mieli ich sporo bo nawet 9 dni. Gdzie na niektórych linkach pozostało do odrobku nawet po 6 dni i wiadomo, że już ich nie odrobią. Bo jeśli nic nie zrobicie i jakoś tego nie wyrównacie (czy finansowo czy dodatkowe dni wolne) w stosunku dla tych co nie odrobili to znaczy, że ci co odrobili i byli zmuszani do odrobienia zostaną najzwyczajniej (usunięte przez administratora) przez firmę. No skoro tak naciskacie że One Inalfa to rozumiem że wszyscy równo traktowani. Więc my co odrobiliśmy wszystko by to zostało wyrównane. Nie okradajcie tych pracowników

@Kortuś

Ja bym na Twoim miejscu lepiej cicho siedział bo jak doczytają w Tarczy 4.0 Covidowej to ta firma będzie wiecznym harmonogramem.

Nivk
@Kortuś

A 5 przez cały rok miała 18 dni do odtobienia to jest cały miesiąc chodzenia do pracy a ty ile miałaś do odrobinie 9 dni przez cały rok to my mieliśmy tyle do wakacji odrobione

Krzysio misio
@Kortuś

Za duzo czasownika "odrabiac" w tej wypowiedzi bożej, prosze sie nauczyc sie pisac rzetelniej

Operator
@Kortuś

Gdyby wszyscy byli równo traktowani to jedna linka nie miałaby 18 dni do odrobku inna 10 a pozostałe np 4 w ciągu roku. I gdzie w tym przypadku jest one inalfa. Chcesz się zamienić.

@Nivk

Gdyby te 9 dni było w ciągu roku byłoby ok. My mieliśmy na to dwa miesiące i zostało odrobione. Więc nie ma co porównać. Zwłaszcza patrząc na ilości jakie my musieliśmy zrobić i w jakim tempie.

@Krzysio misio

Proszę bardzo. Krótko mówiąc co z pracownikami, którzy musieli odpracować zaległe godziny powstałe nie z ich winy. Jakie stanowisko zajmie dyrektor w tej sprawie. Nadmieniam, iż są i tacy, którym ten obowiązek zostanie pięknie podarowany. A skoro z takim patosem się mówi One Inalfa, to chyba jasne, że jestem zainteresowany, ba! Nawet oczekuję wyrównaniem zysków i strat. Albo wszyscy albo nikt.

Pogoodna
@Kortuś

Na rollo można odrobić bo oni nie mają świąt idą nawet między świętami.

Gryczpan
@Kortuś

Zadzwońcie ludzie do kontroli, niech ich sprawdza, beda płakać

Pop
@Kortuś

Nie powinno być czegoś takiego jak odrobki Firma powinna zrobić postój i zapłacić normalnie bo to nie z winy pracownika. Bo to wszystko jest dziwne kierownicy nasi powinni tak samo jak my odrabiać postoje w weekendy czy nadgodziny w tygodniu to żadnego z nich nie było inżynierów też ..nam wymyślają zmiany harmonogramu a sobie wolne weekendy. ONE Inalfa

Jemioła
@Gryczpan

Jeśli ktoś jest chory to siedzi w domu, więc czego płaczesz

Ojojoj
@Operator

Nie może tak być że wszyscy maja równo do odrobku bo co niektóre osoby po 5 latach potrafią na 2 stacjach robić i wstyd je na inne linie puścić ????????????

Internista

Tak się Tobie wydaje. Pamiętam czas pandemiczny, latanie, strach, matko musimy mega uważać. Jak miales 37 C° 》》》 katastrofa. NASA wzywana była do izolacji pacjenta i do domu szybko testy robić. Teraz jakoś inaczej patrzą jak sie źle czujesz. Musisz miec wysoka gorączkę najlepiej abyś padł na glebę - Ej on jest chyba faktycznie chory. Kpina z takiego podejścia. Jeżeli człowiek się źle czuje to chyba sam jest tego świadom. A nie słyszy teksty typu: mamy dużo do zrobienia i nie mamy ludzi, jesteś pewien że nie dasz rady pracować, nie wyglądasz na chorego... itp. To tak jak z BHP - każdy robi wszystko i wszędzie do czasu aż coś się nie wydarzy. Nastepnie szybko 3 dzialania: 1 Tworzenie instrukcji postępowania 2 Ustalenie że pracownik popełniał błędy 3 Wina operatora Takie czasy mamy. Jeden człowiek niech zastąpi 2 lub 3 a 3 to już 8 i 9 da radę..... Praca nie jest ciężka, ludzie fajni, ale zarząd zasobami ludzkimi to już jest poziom tak wysoki jak "Rów Jordanu" Pozdrawiam

@Ojojoj

To w tej firmie masz takich brygadzistów co potrafią jedną stacje.

OpeA5
@NIck

Znam takich dwóch.

On

Interesuje mnie tylko jedno. Jak dachy będą na 5 do pracy przychodzić a magazyn na 6 to kto nas będzie obsługiwał od 5.45 do 6.20? Magazyn ma przekazanie zmiany i od 5.45 juz nie zamówisz części pozostaje czekać na kolejną zmiane która pojawia się 15 do 20 min na linii bo muszą sie przygotować.

@On

Nikt nawieziecie więcej towaru aby starczyło na te 40 minut pustki między zmianowej.

@On

Po prostu zamawiasz części wcześniej tak żeby ci starczyło i sprawa załatwiona wystarczy pomyśleć

Magazyn
@On

To już nie jest Twój problem. Każdy jest odpowiedzialny za SWOJĄ PRACĘ. po co się innym w robotę (usunięte przez administratora)Ehh to takie typowe dla Polaków...swoim się nie interesują tylko innym nos wtykają gdzie nie trzeba.

Grucha

Na swienta tescik najlepszy potem urlop i premia się zgadza

NIck

Za 3 dyrektora próbowali, nawet nie uzbierali połowy autobusu.

Xxx

Autobus miał być tylko chętnych nie było

Volvo

Aż nie chce się tego czytać. Ciągle coś nie tak. To za dużo, to za mało, to za ładne to za brzydkie. Ludzie opamiętajcie się, co wy tu wypisujecie.

NIck

W zeszłym roku nie było wilgili i dostałeś 3 pierniki, ale za to dzieciaki dostały ponoć dobre zabawki. W tym roku dostałeś paczkę od firmy z fantami za około 50 zł, to gdzieś musieli ciąć koszta.

Panie dyrektorze czas najwyższy dowiedzieć się co tak na prawdę dzieje się na hali produkcyjnej. Prowadzi Pan rozmowy z pracownikami żebyśmy chcieli pracować nadal w tej firmie, a kierownictwo robi wszystko żebyśmy zaczęli się masowo zwalniać. ! Zero szacunku dla nas ! Naszego życia prywatnego ! Zwroty pieniędzy za zaplanowane wyjazdy nie łagodzą sytuacji !!! ????

Wika

Ile mniej więcej może wynosić pierwsza wypłata na rękę, z premią i bez świeżo zatrudnionego pracownika, który nie skończył 25 lat, tzn. nie odprowadza podatku?

Najniższa krajowa + 100

Jhf

@Wika

Nie polecam tej firmy… Sam się zwolniłem przez to jak traktują tutaj ludzi…

Zygi

Panie dyrektorze. A może tak dla pracownikom biura, inżynierom oraz kierownikom zaproponowac pracę na 5 lub 13? Będzie wtedy bardzo dużo miejsca na parkingu. Skoro One Inalfa to dlaczego Wy macie same przywileje a ludzie co na to wszystko pracują niewiele mają? W końcu gdzie jest napisane, że kierownik czy pracownik biura musi być od 8-do 16? Naprawdę jak będziecie mieć dwie zmiany firma też będzoe nieźle prosperowac

XYZ
@Zygi

Dokładnie, jakość i proces powinny chodzić na dwie zmiany, tak samo jak produkcja. W końcu problemy procesowe i jakościowe nie występują tylko w godzinach 8-16. Problem z parkingiem zostałby w jakiś sposób rozwiązany. Dlaczego to zawsze produkcja ma mieć najgorzej i chodzić na 5 rano?

@Zygi

A najlepsze iż to nic nie poprawi sytuacji parkingowej czy linki dachowe przyjadą na 5 czy na 7, bo parking jest za mały, a i tak nie będą one wpuszczane na parking przed firmą który jest zarezerwowany dla biurowych i utrzymania ruchu. Geniusz co na to wpadł chyba kompletnie nie przemyślał sprawy, ale w końcu to inalfa logiczne myślenie to abstrakcja.

Jo

Jestem za tym

XyZ
@Zygi

To jest właśnie ta ONE INALFA . Hasło, które ciągle jest przywoływane przez górę na każdym kroku. Gdzie ta ONE INALFA jeśli chodzi o ludzi z produkcji?

@Zygi

Super pomysł. Już nie będzie problemów z parkingiem o 14... Teraz będzie o 13...

Czemu premii miesięcznej nie mają biurowi skoro mają oni bezpośrednie przełożenie na produkcję!?!? Raz dwa można w taki sposób poskładać produkcję jak ktoś będzie zlosliwy. Premia powinna być dla wszystkich, a nie wybrańców.

CBA

Bo oni nie pracują w sobotę i niedzielę tak oto.....

NIck

Biurowi wyrabiają norm LE HIP FIFO i inne sraty pierdaty ?

Operatorex
@NIck

Wyrabiają ale naszymi łapkami

Pogoodna

Premia powinna być dla wszystkich działów taka sama a nie każdy dział ma inną w końcu to ONE INALFA.

Czarna
@Pogoodna

Zawsze możesz zmienić dział I iść tam gdzie mają większą premię

Miły gest z tymi paczkami na święta, a nie to co w zeszłym roku 3 pierniki.

Zostaw merytoryczną opinię o Inalfa Bialezyce - Września

• Jak się pracuje w Inalfa Bialezyce?

Zobacz opinie na temat firmy Inalfa Bialezyce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 175.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Inalfa Bialezyce?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 21 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 62 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Inalfa Bialezyce?

Kandydaci do pracy w Inalfa Bialezyce napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Inalfa Bialezyce