2 Dodaj opinię
2 219 432 5 1

Opinie o Terma Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

Workflow
Nazwa działu: Produkcja

Jeśli szukasz pracy jako spawacz zgłoś się do BASE GROUP.

@Workflow

Dzień dobry, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Personalnym w celu zapoznania się z naszą ofertą dla spawaczy i ślusarzy, tel: 667 784 786. Nic nie zastąpi rozmowy oraz wizyty na Produkcji. Dopiero na tej podstawie obie strony mogą podjąć decyzję o dalszej współpracy. Chcesz sprawdzić jak pracujemy? Przyjdź i przekonaj się sam.

Absolwentka

Przed moją rozmową w sprawie stażu wakacyjnego przeczytałam tutejsze opinie. Rozmowa była dziwna, Państwo oczekiwali cudów wobec mojej osoby oraz wobec projektów realizowanych w czasie studiów (jestem świeżo po obronie, bez doświadczenia). Pani z rekrutacji miała się odezwać w poniedziałek, no cóż mija już miesiąc i cisza. Szkoda, trochę nieprofesjonalne nie oddzwonić albo mogli chociaż by podziękować już w tym samym dniu..

@Absolwentka

Dzień dobry, jest to bardzo przykre, że nie otrzymała Pani informacji zwrotnej dotyczącej procesu rekrutacyjnego. Zachęcam do kontaktu tel. 667 784 786. Chcielibyśmy podjąć z Panią relację i wyjaśnić zaistniałą sytuację. Pozdrawiam

Tak3Nie1
MEG
@Terma Sp. z o.o.

cyt: "Chcielibyśmy podjąć z Panią relację [..]" :) Już zapomniałem tego "Termo - języka" :) Te maile pisane przez personalne zespoły (nie działy) no i oczywiście przez Sz. P. EB. Pamiętam kiedyś kawałek maila: "Czy wyrażasz się tak, że dajesz mi nadzieję, że tym pomocnym mi będziesz z założenia bynajmniej dalej, czy nie." - musiałem sobie to zdanie zapisać, bo jest po prostu mistrzostwem :)

Tak8Nie
xyz

Widzę, że szukają programistów, dlatego napiszę krótko: jeśli się zastanawiasz nad pracowaniem w tej firmie, nie rób tego. Po prostu nie. Wiem, że większość opinii w takich firmach jest często z działów produkcji i wypacza to obraz. Jednak w tym przypadku cała firma ma chore zasady i sporo niefajnych ludzi, którzy niestety mają większy wpływ niż reszta na pewne decyzje. Może i zarabia się dużo - ale za to również dostaje się duży stres. Dziwne środowisko, gdzie ludzie nie dogadują się ani pomiędzy działami, ani nawet wewnątrz nich.

Tak15Nie
abc
@xyz

Byłem na rekrutacji programisty embedded. Pominę politykę i strukturę firmy. Rekrutacja na bardzo niskim poziomie. Brak konkretnych pytań, spędziłem a właściwie straciłem dużo czasu. Rekruter bardziej skupił się na wybieleniu firmy w obliczu tutejszych komentarzy niż na innych elementach rekrutacji. Zapytany o oczekiwania podałem kwotę X. Dowiedziałem się, że to sporo ale, że mogę zarabiać nawet więcej jak pokażę że jestem tego wart. Później dostałem informację abym zmniejszył swoje oczekiwania. Dodam tylko, że nikt nie zweryfikował rzetelnie mojego doświadczenia umiejętności i wiedzy. Aby sądzić, że kwota którą podałem jest zbyt wygórowana. Swoją drogą otrzymałem kilka dni później kilka ofert, które spełniały moje wymaganie finansowe.

@xyz

Użytkownik @abc już odpowiedział na Twoje pytanie. Ale powinnaś wiedzieć, że profesjonalizm i wspólne wartości to podstawa efektywnej pracy zespołu Terma Technologie. Wiedzą, iż rozwój osiąga się poprzez doskonalenie własnych umiejętności oraz współpracę z lepszymi od siebie. Dlatego poszukują osób, od których mogliby się uczyć i które są gotowe rozwijać swój potencjał, współdziałając z ich specjalistami. Więcej informacji odnośnie prowadzonej tam rekrutacji znajdziesz tutaj: https://www.termagroup.pl/career Co teraz o tym myślisz? Zdecydujesz się na rozpoczęcie tam swojej kariery zawodowej?

abc
@Zofia

Czy pytanie było do mnie? Jeżeli tak to odpowiadam. Charakter rekrutacji wskazywał na "szeregowego" pracownika w tym dziale. Nie inspirują mnie historie, gdzie dany produkt zaczyna rozwijać twórca koncepcji i przy tym się uczy. Dla mnie to oznaka właśnie braku profesjonalizmu. Nie wyobrażam sobie gdyby w boeingu jakiś pracownik wpadł na pomysł zbudowania super samolotu, zarząd podchwytuje pomysł i przechodzi do realizacji właśnie pod wodzą tego pracownika. Wprawdzie terma to nie boeing a grzejniki jeszcze nie latają. Tak będąc klientem termy i kupując ich produkty, chciałbym by był to owoc pracy specjalistów, a nie pasjonatów hobbystów którzy zrealizowali swoją koncepcje. W końcu kupuję produkt poważnej firmy, a nie start-up'u. Jakość rozmowy i warunków proponowanych przez terme bardzo mocno odbiegają od standartów w okolicy trójmiasta.

Jacek

Słowa Edwarda

Nazwa działu: IT

Czy cos wiadomo jak wyglada praca na stanowiskach dotyczacych IT?

@Adam

Nie polecam prać w tę firmą. Ogólnie jest masakra, czytaj i sam widzisz..

Freeman
@Adam

Naprawdę taka bieda na rynku IT, że szukasz pracy w tym cyrku? Poczytaj opinie - nie ma ani jednego słowa nieprawdy w tym, co zostało opisane.

@Freeman

Dostalem dobra oferte stad chcialam dopytac. Przerazaja mnie opinie ale czasem takie bywaja na wyrost, stad dodatkowa weryfikacja.Czyli jednak lepiej na razie zostac korposzczurem :D

@Adam

czasami tak, bywają, ale ponad 400 opinie, i prawie wszystkie złe, to chyba znak ;) Prawie wszystko jest lepiej od praca w Terma

dzięki!

@Adam

Dzień dobry, zachęcam do kontaktu z Zespołem Personalnym: tel. 667 784 786. Osoba z tego Zespołu chętnie spotka się z Panem i odpowie na wszelkie pytania. Pozdrawiam

Tak1Nie3
Nick

Długo zastanawiałem się czy aplikować do tej firmy po tym co tutaj przeczytałem. Było dużo opinii, żeby trzymać się z daleka od niej. Ostatecznie aplikowałem na stanowisko biurowe, rozmowa się odbyła, miałem dostać odpowiedź w przeciągu bodajże 2 tygodni. Od paru miesięcy nie otrzymałem informacji zwrotnej. Teraz wierzę, że te wszystkie opnie są prawdziwe i mogłem od razu posłuchać. Byłem na wielu rozmowach w życiu i nie zdarzyło się żeby tak dużo firma (profesjonalna?) nie poinformowała mnie o ostatecznej decyzji.

Tak4Nie1
@Nick

To prawda - na bieżącym wątku jest cała masa nieprzychylnych komentarzy na temat tego pracodawcy. Ale cieszę się, że - mimo wszystko - postanowiłeś sam wyrobić swoje zdanie i aplikowałeś do Terma Technologie. Rozumiem, iż brak odpowiedzi z ich strony mógł wydać Ci się nie odpowiedni. Ale zawsze mogłeś udać się bezpośrednio do siedziby przedsiębiorstwa i po prostu dopytać o wynik postępowania rekrutacyjnego. Dlaczego tego nie zrobiłeś?

Chomik
@Zofia

Bo to jest na końcu świata bez komunikacji publicznej w bliskiej odległości i po za tym czemu miałbym tracić czas i pieniądze jak można zadzwonić lub wysłać maila do kandydata.

asdf
@Zofia

ale to terma chce korzystać z jego usług więc może firma się uda do niego i go poinformuje, wiedzą gdzie mieszka... on ma latać za pracą ??? firma potrzebuje specjalisty, czy to fizyczny czy umysłowy, nie ważne... to dla nich ważne ! to oni szukają kogoś komu zapłacą za usługę (pracę) którą wykona dla nich (przecież gdzie indziej może ją wykonywać, nie musi u nich). To oni powinni się dogadać i zadbać o to by się porozumieć bo to oni w końcu szukają a ty się tylko zgłaszasz że możesz wykonać to ale za odpowiednie wynagrodzenie jak nie to strzałeczka !

trup

Wszystko się zgadza, każda opinia. Obcinanie pensji, praca w ciężkich warunkach, kolesiostwo.

@trup

Pracodawca stara się w jakiś sposób zminimalizować ciężkie warunki pracy? Podejrzewam, że może chodzić tu o wysokie temperatury, ponieważ jak powszechnie wiadomo w okresie letnim, są one wysokie. Z tego tytułu pracownik może liczyć na dodatkowe przerwy w ciągu dnia?

TakNie3
@Szymon

Nie liczyłbym na to. Kiedy pracowałem, temperatury w pomieszczeniach biurowych około 28 stopni były „normalne”. Jedyne biuro z klimatyzacją należało do właściciela firmy. Reszta się pociła. W Malarnia temperatury czasami rosły do 40 stopni lub wyżej, tak samo w okołó piec lutowniczy. Nie pamiętam, czy były dodatkowe przerwy, prawdopodobnie nie. Chłodnice wody zostały odłączone, ponieważ było to marnowanie energii. Świeże powietrze pochodzi z sufitu hali produkcyjnej, która ma ponad 10 metrów wysokości, zanim dotrze do podłogi, nie jest już „świeża”.

Apolonia
@trup

no i najnowszy pomysl WSW! NOWY SYSTEM WYNAGRODZEN w ktorym nie ma sie umowy a po prostu mowisz ile chcesz miec, super co!?

@Apolonia

Wprowadzono nowy system wynagradzania za pracę w firmie Terma Technologie? Jeżeli dobrze zinterpretowałem Twój wpis, to mógłbyś napisać, jak on dokładnie wygląda oraz co wpłynęło na to, iż pracodawca dokonał takiej zmiany? Mam nadzieję, że wyjaśnisz tę kwestię.

Freeman
@Szymon

WSW wolnorynkowy system wynagrodzenia. Pracownik jest traktowany jak kontrahent. Działa na własny rachunek. Oczywiście musi założyć działalność. Dopóki jesteś zdrowy, nie masz potrzeby odpoczynku i brakuje Ci wyobraźni, to wydaje się to w miarę ok. Gorzej gdy zachorujesz albo pomyślisz o urlopie. Wówczas za dni, w które nie pracujesz nie zarabiasz. Nie dostaniesz ani grosza. Chorując więc cały miesiąc jesteś skazany na życie z oszczędności albo pożyczkę. Niby logiczne zasady, ale z drugiej strony pracując w tym systemie nie możesz sobie sam kierować swoim czasem. Nie możesz przyjść na 3 godziny do firmy, a 5 godzin pracować w home office. Nie. Te 5 godzin będzie traktowane jako nieobecność. Jednym słowem masz jedynie obowiązki kontrahenta i ponosisz ryzyko kontrahenta. Praw i przywilejów kontrahenta już nie masz, bo to (usunięte przez administratora)wyznacza kryteria i granice, w jakich możesz się poruszać. Aha, oddzielnym sortem są tzw. deweloperzy. Niby WSW, ale tutaj działają już inne zasady. Nie wiem, może mają haka na (usunięte przez administratora), ale to taka specyficzna grupka pracowników, którzy mogą wszystko, a dodatkowo Edziu się do nich modli. Czyli np. wolno im nie ruszyć tyłka przez parę tygodni i zgarnąć za to pięciocyfrową pensję. Bo tak. Bo są przyszłością Termy. W sumie nieźle się chłopcy urządzili, szacun za nietuzinkowy pomysł na życie na wysokim poziomie bez przemęczania się.

Fly

Pracowałem w Terma kilka lat temu i widzę,że nic się nie zmieniło,a jest nawet gorzej.

@Fly

Jak długo pracowałeś w firmie Terma? Skoro jesteś już byłym pracownikiem, to patrząc na całokształt Twojego zatrudnienia, nie żałujesz decyzji o podjęciu pracy w tej firmie? Opisz nam trochę swoje doświadczenia związane z tym pracodawcą. Będę wdzięczny za odpowiedź.

były pracownik działu...

Dużo tych negatywnych wpisów to niestety prawda: -chore zasady wynagradzania (obcinanie pensji) -kolesiostwo i dziwny szef (ma manie kontroli) -brak rozwoju i podwyżek -ciężkie warunki pracy na produkcji -i inne

Nieznany

Porazka w tej firmie ludzie sie zwalniają niema komu pracować zarobki te same od paru lat dla pracowników na produkcji co zarabiają realne pieniądze niema podwyżek ale dla biurowych po 2tys podwyzki to jest kasa dla klepaczy i ściemniaczów, taki były trep nic do firmy nie wniósł ale po 12.5tyś dostaje EB przebudz sie zobacz ze takich jest więcej nierobów za biurkiem, A dla robotnika to niema trzy cztery stówy podwyzki raz na kilka lat już nie wspomnę o warunkach w jakich trzeba pracować A nie jak w biurach wentylatorki itp.

Agata
@Nieznany

Rozumiem, że wypowiadasz się z perspektywy pracownika produkcji w Terma Technologie. Czy możesz w takim razie napisać coś na temat tego, w jakim systemie i w jakich godzinach pracuje się w tym miejscu? Ciekawi mnie też, jak wygląda temat nadgodzin w Terma Technologie.

Elo

I co tam u papity?

@Elo

Nie wiadomo, do czego właściwie moglibyśmy odnieść Twój powyższy wpis. Przypominam, iż tutaj skupiamy się na dyskutowaniu o bieżących warunkach pracy w Terma Technologie. Firma ta jest polskim producentem grzejników łazienkowych i dekoracyjnych, grzałek, maszyn budowlanych oraz sprzętu rehabilitacyjnego. W związku z tym na pewno można sporo o niej napisać w kontekście tego, jakim jest pracodawcą. Powiesz nam, czy oprócz podstawowego wynagrodzenia możecie tam liczyć na jakieś premie uznaniowe?

Termos
@Zofia

Premie uznaniowe tylko dla krewnych i znajomych królika xd Głównie dla kapusiów, przydupasów, wazeliniarzy i tych, co nie podpadli personalnym xd

Tak5Nie1
Sebastian
@Termos

Czyli nowy pracownik może liczyć tylko na samą podstawę. Ja natomiast chętnie dowiedziałbym się, czy firma Terma Technologie daje możliwości rozwoju zawodowego? Organizowane są kursy i szkolenia, które podnoszą kwalifikacje zatrudnionych osób? Liczę, że zechcesz pomóc i odpowiesz.

Najki
@Sebastian

Nie ma! Jedyne szkolenie jakie otrzymasz w tej pracy to szkoelnie z cieprliwosci w momencie gdy po raz enty ucinana jest ci wyplata

Sebastian
@Najki

A szkolenia wewnętrzne przygotowujące pracownika do podjęcia pracy na stanowisku? To ważne, żeby dobrze wdrożyć nową osobę przyjętą do pracy. Co mógłbyś napisać o aktualnych rekrutacjach? Znalazłem dwa ogłoszenia o pracę do Terma Technologie. Można je znaleźć na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/terma-sp-z-o-o,242 i zapoznać się ze szczegółami.

Papita

Winter is coming i jutro zawita

Key

Jedyne, co się w Termie zmienia na plus, to że świadomość pracowników wzrasta, bo coraz więcej z nich odchodzi znajdując normalne miejsca pracy. Trudno się dziwić. Ofert na rynku dla inżynierów, technologów, automatyków czy pracowników fizycznych jest cała masa, nie ma więc sensu tracić życia i zdrowia psychicznego na ten kabaret. Zwłaszcza, że pomysły i działania właściciela przekroczyły już granice absurdu. Rada dla potencjalnych kandydatów - jak najdalej od tego domu wariatów. Nikt na tym forum nie napisał ani jednego słowa nieprawdy.

Tak14Nie
@Key

Hahaaha, Odchodzą tylko słabe jednostki. Jak ktoś jest dobry i oddany i rozumie zasady i idee Termy to bez problemu sobie w Termie poradzi. Jak ktoś jest słaby to nie znajdzie dla siebie miejsca nigdzie. Proste jak ... Absurdem jest to , że wymaga zaangażowania i podporządkowania sę regułom? Może wolisz nic nie robic , a kasa niech sama spływa na konto?

TakNie13
@Nicki

To mocne stwierdzenie; „odchodzą tylko słabi”. Czy chciałbyś wesprzeć to za pomocą kilku przykładów? Spotkałem sporo osób, które opuściły Termę i nie kwalifikowałbym żadnej z nich jako słabej. Wszystkie z nich znajdują się na lepszych stanowiskach niż te, które znajdują się w Termie (dyrektorzy, menedżerowie, główni inżynierowie). Nie chcę oceniać osób wyjeżdżających lub przebywających w Termie, mogę powiedzieć, że zostałam tak długo, jak to było, ponieważ było to „wygodne” w pobliżu domu, mili koledzy (przynajmniej w moim zespole i dziale) ciekawe produkty i projekty do pracować nad. Wyjechałem z powodu braku możliwości rozwoju w Termie. Jeśli masz jakieś ambicje, jeśli chcesz coś zmienić, jeśli zadasz pytania, trafisz w „betonową ścianę”, czyli „zarządzanie” (EB). Mam dość twardą skórę, mogę wziąć stos obelg i mogę na chwilę odwrócić wzrok od rzeczy. Ale musi się skończyć raz, byłem w firmie przez około dwa lata, ani razu nie widziałem żadnej inwestycji w rozwój personelu, aby zachęcić ich w pozytywny sposób. (było to głównie negatywność, nieufność i paranoja) Myślę, że dobry personel, utalentowany personel, przyciąga sposób, w jaki firma prezentuje się na zewnątrz. Ale gdy tylko poznają codzienną rzeczywistość Terma, będą próbowali wprowadzić zmiany, możesz uderzyć w ten betonowy mur tyle razy, zanim zdasz sobie sprawę, że twoje wysiłki są zwinięte i nie doceniane. A potem idziesz do innego szefa, który doceni twoje talenty, twoje wysiłki i wkład, i który jest skłonny zainwestować w swoich ludzi. Jeśli ogólnie nie dbasz o to, co dzieje się wokół ciebie, tak, na pewno możesz tam przeżyć. Ale nie licz na rozwój zawodowy lub osobisty. P.s. trzymanie się kilku zasad nie jest problemem, to ilość tych zasad, ich absurdalność, fakt, że niektórzy z nich są sprzeczni z prawem, oraz całkowita losowość kar za naruszenia, które skłaniają ludzi do opuszczenia. p.p.s UODO potwierdził, że otrzymał moją skargę i jest skłonny zbadać sprawę. Więcej informacji wkrótce.

Tak10Nie
@Nicki

Absurdy? Proszę bardzo: -wszystkie telefony na podsłuchu i z rejestracją rozmów, potem te rozmowy są udostępniane dla wszystkich pracowników, niezależnie czy rozmówca tego chce czy nie, zero prywatności, zero poczucia bezpieczeństwa, cały czas trzeba być czujnym, by nie powiedzieć czegoś, co może być obrócone przeciwko tobie; -wydzwanianie właściciela do pracowników nawet w niedzielne wieczory! a spróbuj nie odebrać albo mieć wyłączoną komórkę - dostaniesz taką reprymendę na poczcie głosowej, że stracisz resztki dobrego, weekendowego humoru; niejednokrotnie byłem "zaszczycany" takimi telefonami i wysłuchiwałem monologów trwających niekiedy do północy; -brak jasnych zasad wynagrodzeń, jedni dostają podwyżki co kilka miesięcy "bo tak", inni bezskutecznie czekają miesiącami czy latami, bo nie ma żadnego systemu wynagradzania i premiowania; spróbuj zawnioskować czy choćby nieśmiało zapytać o podwyżkę - w najlepszym przypadku spotka cię ostra krytyka i ideologiczne smęcenie, że to nie pieniądze są najważniejsze, lecz inne wartości, których widocznie nie rozumiesz, w najgorszym przypadku wylecisz z pracy, tak po prostu -idiotyczne zasady obniżania wynagrodzeń; złe zaparkowanie samochodu, listwa zasilająca pozostawiona na noc w trybie stand-by (na nic tłumaczenie, że prąd jaki wówczas zużywa to setne części groszy), pozostawienie grzejników na niewłaściwym ustawieniu i tak dalej. To są jeszcze rzeczy do przyjęcia. Nie do przyjęcia jest natomiast sytuacja, gdy co miesiąc wszyscy się głowią co sobie wpisać jako tzw. „samokrytykę”, żeby nie było zbyt idealnie. Tłumacząc na polski – nieważne, że przez cały miesiąc pracowałeś jak wół, robiłeś nadgodziny (za które nikt nie płaci, jeśli zajmujesz stanowisko inne niż produkcyjne), gasiłeś pożary i starałeś się postępować w pełni zgodnie z ideologią firmy. Nieważne, że nie popełniłeś żadnego błędu. Musisz ocenić siebie tak, by jednak jakiś błąd znaleźć. Bo zdaniem właściciela nie ma ludzi idealnych i każdy jakieś błędy popełnia. Zatem na porządku dziennym jest wymyślanie sobie na siłę jakichś uchybień, byleby tylko uszczęśliwić właściciela. Oczywiście wiąże się to z obcięciem premii. -coraz większe naciski właściciela na przeobrażenia umów z pracy na tzw. WSW czyli wolnorynkowy system współpracy/wynagradzania; innymi słowy najlepiej, gdyby wszyscy mieli swoją własną działalność, wówczas prawa pracowników już w ogóle nie musiałyby być respektowane -i największy absurd, którym Terma się chwali na swojej stronie - płaska struktura zarządzania; taki rodzaj zarządzania sam w sobie nie jest niczym złym, ale w Termie przybrało to postać cyrku i kabaretu w jednym; niby wszyscy mogą wszystko bo nie ma tu kierowników i dyrektorów, ale jednocześnie nikt nie może nic; totalny brak decyzyjności pracowników, brak odpowiedzialności za własne działania, chaos organizacyjny, a nad tym wszystkim i tak czuwa Wielki Brat czyli właściciel, który rano mówi jedno, a dwie godziny później mówi coś kompletnie innego, a ty musisz się w tym wszystkim połapać i jeszcze przewidzieć, co wymyśli za kolejne dwie godziny -brak poszanowania dla prawa, a w szczególności przepisów prawa pracy; to już temat rzeka Wymieniać dalej? Bo lista absurdów jest nieskończona. Do tego dochodzą kwiatki typu ???????? lub !!!!!!!!!!!!. Albo tygodniowe debaty o karmieniu kotów czy innych dzików. Albo opierdziel za to, że się komuś za coś podziękowało (bo w Termie nie używa się słów "dziękuję, proszę, przepraszam") Kto zna Termę, to wie dobrze o co chodzi. Pracując tu masz wrażenie, że jesteś postacią w grze rozgrywanej przez znudzonego szaleńca. Nigdy nie wiesz jaki scenariusz nastąpi po Twoim przyjściu do pracy. Co więcej - w ciągu dnia ten scenariusz może się zmienić kilka razy bez żadnego sensownego uzasadnienia. "Bo tak", bo taki był kaprys. Nigdy nie możesz być pewnym dnia ani godziny. Podczas rozmowy na skype (zwanej konferencją, gdzie bierze udział niekiedy kilka zespołów) jednego dnia słyszysz peany pochwalne na swój temat, że jesteś wzorem dla innych, że inni powinni czerpać z Ciebie przykład, że Twoje pomysły są wspaniałe niepowtarzalne, by kilka dni później usłyszeć, że do niczego się nie nadajesz, że nie widać efektów Twojej pracy, że powinieneś się nad sobą zastanowić, bo w Termie nie są potrzebni ludzie ograniczeni myślowo. Pranie mózgu jest tak silne, że w którymś momencie przestajesz odróżniać rzeczywistość i o ile wcześniej byłeś pewien, że to właściciel jest schzofrenikiem, to po kilku miesiącach wydaje Ci się, że to z Tobą jest coś nie tak. To naprawdę nie wszystko. Na temat Termy można pisać długo, a końca nie będzie widać. Piszesz Nicki, że odchodzą słabe jednostki? Wręcz przeciwnie, odchodzą ci, którzy nie utracili jeszcze poczucia przyzwoitości, uczciwości i przede wszystkim normalności.

Tak20Nie
Przerażony
@Nicki

Podporządkowanie się regułom firmy? Nie ma sprawy. Tyle że: 1. Reguły firmy powinny być jasno określone. Nie powinno być tak że tuż przed wypłatą prezes nagle chce aby każdy pracownik (łącznie z pracownikami produkcji) napisał maila w którym ma opowiedzieć jak się przyczynił do ogólnego dobra firmy. No (usunięte przez administratora) jak pracujesz przy giętarce czy prasie to co niby masz napisać w takim mailu? 2. Te "reguły" są często absurdalne wręcz. Jaka normalna firma tego rozmiaru pozwala na ogólne udostępnianie niemal wszystkich maili dla wszystkich pracowników i na nagrywanie i udostępnianie wszystkich rozmów skype i tel? Byłem , widziałem, słyszałem. Po prostu nie da się tam pracować. Prezes firmy to wampir.

Tak11Nie
Ciekawy
@Key

Proszę o informację czy za pójście na zwolnienie lekarskie na kilka dni (co każdemu w każdej chwili może się przytrafić) zostaje obcięta premia? Jeśli tak to ile procent się zdarza?

@Ciekawy

Jeśli masz umowę o pracę to za L4 nikt Ci premii nie obetnie, bo to już by był kryminał i personalni nie odważyliby się na coś takiego. Ale jeśli masz umowę o współpracę i zachorujesz, to za dni choroby nie masz wypłacanego wynagrodzenia. Więc jak przyjdzie Ci chorować np. 2 tygodnie to za miesiąc dostaniesz tylko połowę tego, co Ci przysługuje w umowie. Jeszcze "fajna" sprawa. Jeśli jesteś chor, ale poświęcasz się i pracujesz w trybie home office, więc de facto wykonujesz swoje obowiązki to i tak nie masz co liczyć na to, że ktoś Ci zapłaci za te dni. Bo fizycznie w pracy Cię nie było. Ktoś powie - no ok, na tym polega umowa o współpracę. Problem jednak w tym, że takie osoby mają obowiązki pracownika, ale praw pracowniczych już nie mają. Taki koloryt tej firmy.

Pączek
@Key

Masz nieaktualne dane nt. taryfikatora potrąceń.

Magdalena
@Pączek

@Pączek, rozumiem, że jesteś aktualnym pracownikiem Termy? Czy możesz napisać jakie zasady panują tam w chwili obecnej? Czy pracownicy są zadowoleni z wynagrodzeń, z warunków pracy, z benefitów czy też atmosfery? Czy poleciłbyś zatrudnienie w tym zakładzie? Czy istnieje szansa na rozwój oraz zwiększenie personalu? Wszystkie uwagi są cenne dla kandydatów i potencjalnych pracowników.

Amr Ly
@Magdalena

A jaki jest taryfikator?co w ogole slychac u taty?

@Pączek

Możliwe, że mam nieaktualne dane, bo z Termą już na szczęście zakończyłem współpracę. Czy to coś zmienia w całości mojej opinii? Nie sądze. Zbyt długo tam siedziałem, by zakładać, że coś się poprawiło. Jak znam Termę i jego główny filar, jeśli w ogóle są jakieś zmiany, to tylko na gorsze. Z perspektywy czasu i porównując standardy pracy i employer branding Termy oraz firmy, w której obecnie pracuję mogę powiedzieć jedno. Terma to dno i 100 metrów mułu, Terma to równia pochyła, Terma to (usunięte przez administratora), w którym traktuje się pracowników jak zło konieczne, a nie jak napęd do rozwoju. Z takim podejście do człowieka, z taką chorą wizją polityki pracy i tak postępującą destrukcją marki pracodawcy nie wróżę tej firmie przyszłości. Konkurencja Was zeżre prędzej czy później. Moja rada - kto może, niech się stamtąd zwija, póki jeszcze jest boom gospodarczy, rynek pracownika i pracę można znaleźć wszędzie bez żadnego problemu. Firmy wręcz biją się o inżynierów, technologów, konstruktorów, programistów, grafików, nie mówiąc o pracownikach fizycznych. Ja zaryzykowałem i nawet przez sekundę nie pożałowałem swojej decyzji.

Nn
@Key

Masz racje w 100% teraz obciął premię i sie dziwi ze robota nie idzie nie wspomnę o braku podwyżek od kilku lat A inflacja zżera pensje powodzenia wszystkim

Anitka
@Nn

biurowym nie obcial

wuja

Ciekawe czy chemię wypuszcza się nadal do rzeki ?

@wuja

No tak do rzeczki strzelniczki

RajdyTerenowe

Czy ktoś wie, kiedy powstanie solidna utwardzona droga do Termy?

Drogowy
@RajdyTerenowe

Brak jakiejkolwiek informacji na temat, nie ma żadnych działań skierowanych w tym kierunku. Z tego przypuszczać można, że w ciągu najbliższych lat nie powstanie nowa droga.

@RajdyTerenowe

Ani szefa ani gminy to nie interesuje ,same dziury i (usunięte przez administratora) sie robi

Detektyw Rutkowski
@RajdyTerenowe

Jestem na tropie i zrobię wszystko aby rozwiązać to nurtujące zagadnienie

---
@RajdyTerenowe

nigdy, właściciel kupił teren w szczerym polu to niech zbuduje drogę jak to robią inne firmy.W gminie jest dużo nawierzchni dróg do naprawy lub przebudowy

kadrowa

Pracowałam w Termie jako kadrowa kilka lat temu. Do dziś żałuję, że nie złożyłam gdzieś zawiadomienia o łamaniu tam praw pracowniczych. Przykłady: - jeśli jesteś matką karmiącą, teoretycznie możesz skrócić dzień pracy do 7 godzin, bo godzinę masz na karmienie. Tymczasem w Termie, jeśli chcesz z tego skorzystać, musisz sobie ten czas odliczyć od urlopu. Mam nagranie jakiejś konferencji Skypowej, na której EB o tym mówi. - normalnie, jak chorujesz, otrzymujesz 80% wynagrodzenia (20% bierzez ZUS). W Termie obcinają jeszcze dodatkowe 20% - bo tak. Byłam świadkiem tego, jak pracownik, który przez ostatnie 8 lat ani jednego dnia nie chorował, przyszedł uprzedzić, że będzie miał operację na kolano, które nadwyrężył na jakiejś maszynie produkcyjnej, i że nie będzie go dwa miesiące. Martwił się, że wynagrodzenie jakie otrzyma po tych wszystkich "obcinkach" nie wystarczy mu na leczenie i życie. Poprosił EB o pomoc. W efekcie - został od razu zwolniony. - jest dział, który kontroluje wszystkie maile - szef też to wyrywkowo robi. Typowe więc są wtręty szefa w Twoją korespondencję: piszesz do kogoś maila i nagle dostajesz od szefa odpowiedź treści: "?????????" - jeśli za długo zastanawiasz się o co chodzi lub zgadniesz źle - z duzym prawdopodobieństwem tego samego dnia wylecisz z pracy - wyleciała laska, bo w profilu na Skypie wpisała swoją datę urodzenia - w urodziny wszystkim wyświetlił się automatyczny komunikat: "A. ma urodziny, złóż jej życzenia" Poza tym, dużo nieżyciowych zasad, np. jeśli wydarzy się coś, że musisz wyjść z pracy 10 minut wcześniej, albo przyjść 10 minut później - musisz wziać dzień urlopu. NIe możesz tego odrobić - dla szefa liczy się wyłącznie Twoja obecność przez pełne 8 godzin. Nie wiem, naprawdę, czemu ludzie tam siedzą. Może myślą, że tak wygląda praca wszędzie - to nieprawda. Terma jest wyjątkowa. To, że się utrzymuje na rynku wynika wyłącznie z tego, że ludzie nie wiedzą, ze gdzie indziej moze być inaczej.

Tak34Nie
Zaciekawiony
@kadrowa

Ciekawe, co na powyższe powie Iza Moderatorka vel Obrończyni Tyranii EB. Czekam z niecierpliwością :-)

Tom
@kadrowa

Zgadzam się z Tobą byłem tam jako kandydat do pracy , w trakcie naboru zwolnili mi Hr rekrutera a nowy odpisał ze w ogóle nikogo nie szukali . Ale co tam przejechałem 1200km dla zabawy

najgorsza firma w PL
@kadrowa

To zgłoś to do PIPU-to nawet Twój obowiązek zanim Ed jakieś kobiecie krzywdę zrobi. Dla mnie to przestępca. Ja też tam pracowałem i jakbym miał takie dowody od razu bym zgłosił. Pozdrawiam

Krzysztof Sikorski
@Tom

Hehe, moja rekruterka też nie dotrwała do końca rekrutacji :-)

@kadrowa

Nic się od tamtej pory nie zmieniło. Może jedynie świadomość pracowników wzrosła, bo coraz więcej z nich odchodzi. Trudno się dziwić. Pracy na rynku dla inżynierów czy technologów jest cała masa, nie ma więc sensu tracić życia i zdrowia psychicznego na ten kabaret. Zwłaszcza, że pomysły i działania właściciela przekroczyły już granice absurdu. Rada dla potencjalnych kandydatów - jak najdalej od tego cyrku. Nikt na tym forum nie napisał ani jednego słowa nieprawdy.

konstruktor

Czy praca konstruktora lub konstruktora-technologa wymaga w praktyce znajomości angielskiego na poziomie zaawansowanym tak jak jest w ofertach pracy? Czy możewystarczy podstawowa? Proszę o opinie osób pracujących tam.

Bh
@konstruktor

Do dokumentacji jest potrzebna, ale wyślij CV, być może reszta Twoich kompetencji, zalet itp. przewyższy znajomość języka.

@Bh

Widzę, że jesteś dobrze zorientowany w sprawach firmy Terma Technologie wnoszę więc, że pracujesz w tym miejscu. Na stronie internetowej firmy wyczytać można, że ma już ona 25-letnią tradycję i służy ludziom nie tylko w Polsce, lecz także w ponad 40. krajach świata, na 4 kontynentach. Czy w związku z tym osoby pracujące w jednej lokalizacji, mają szansę przenieść się do drugiej, na przykład w innym kraju, jeśli wyraziłyby taką chęć?

Ajaja
@Zofia

to sa puste slowa. Jest jedna siedziba w Czaplach, a sluzy znaczy, ze tam sprzedaje. Nie ma mozliwosci zmiany miejsca pracy!!!!

Chyba na Madagaskar

@Zofia

Tak, oczywiście, mają możliwość pracy w innym miejscu.

Ajajaja

ahahah jakim

Dev
@Ajajaja

Zdalnie hahaha

Krystek
@Dev

Czy jest możliwość pracy w trybie home office?

@Krystek

Oficjalnie home office jest surowo zabroniony, (usunięte przez administratora) Tak więc nawet jeśli Twoja praca bez najmniejszego problemu mogłaby być wykonywana w trybie zdalnym, to i tak musisz spalać paliwo i niszczyć amortyzatory przyjeżdżając do firmy i robiąc to co robisz na miejscu. Ciężka paranoja, ale takie tu są zasady i nie zapowiada się na zmiany. Co więcej. Jeśli jesteś chory, ale siedząc w domu mimo wszystko pracujesz zdalnie, bo chcesz pomóc kolegom, bo terminy są na wczoraj, bo nie ma ludzi, gdyż ktoś akurat złożył wypowiedzenie, to i tak nikt tego nie dostrzerze i nie doceni. Gorzej. Za dzień choroby czy innej nieobecności, mimo, że pracowałeś zdalnie, będziesz miał potrąconą dniówkę. Paranoja? Tak, w zdrowymi logicznym świecie owszem. W Termie to normalne zasady. Natomiast nieoficjalnie i w tajemnicy przed właścicielem można od czasu do czasu pracować z domu i mieć to ujęte w wypłacie. Zależy jak dobrze żyjesz z personalnymi i jak bardzo im w wchodzisz w cztery litery, bo zasadniczo to oni po cichu decydują kto może, a kto nie może pracować zdalnie. Jeśli odpowiednio ładnie i grzecznie poprosisz i trafisz na dobry humor, to Ci łaskawie pozwolą, ale uprzedzą, by się z tym nie ujawniać i nie chwalić za głośno, bo nie każdy może takiej łaski dostąpić. A ludzie tu kochają kablować jeden na drugiego.

@Key

Miło jest wiedzieć, że nic się nie zmieniło od czasu mojego pożegnania .. :D

Nazwa działu: Inzynieria

2/2 (usunięte przez administratora)Nie w Terma, nie, personel biurowy Terma jest uważany za bardziej inteligentnego niż personel produkcyjny, więc na przykład coś, co dla normalnego pracownika produkcyjnego spowodowałoby obniżenie jego zmiennej pensji o 2%, kosztowałoby to jego / jej lidera zespołu 5%, personel biurowy odnotuje redukcję o 7% i 10%, jeśli będzie liderem zespołu. "Ponieważ są mądrzejsi i powinni wiedzieć lepiej!" To nie są moje opinie, ale te od (usunięte przez administratora), jestem tylko posłańcem. A redukcje zmiennych składników twojej pensji mogą dotyczyć najmniejszych rzeczy. Przez jakiś czas obowiązkowo nosił ze sobą mały czerwony notatnik, nazywano go "zeszyt rozwoju". I każdego miesiąca musieliście coś napisać, coś związanego z rozwojem osobistym lub zawodowym. Nie tylko jakiś notatki z produkcji czy spotkań, nie, to miąłby być idei, wizji, kontemplacji, emocji, tego rodzaju rzeczy. Na koniec każdego miesiąca te zeszyty są zbierane przez HR, a oni skanują każdy z nich i oceniają zawartość tego miesiąca. Nic nie napisałeś, czy to nie było wystarczająco dobre? Pożegnaj się z częścią swojej pensji. myślę, że w produkcji jest około 200 osób zatrudnionych, a wszystkie ich zeszyty musiały być co miesiąc skanowane i kontrolowane przez dział HR! Pracownicy biurowi, gdzie / mogą robić notatki cyfrowe, wyobrażam sobie, że HR był z tego zadowolony. Kolejnym świetnym pomysłem (usunięte przez administratora)(ostatnim na dzień dzisiejszy) jest umożliwienie każdej zespół zadecydowania, jaka powinna być premia dla lider zespołu. Przez pewien czas rodzaj HR losowo decydował, jaka kwota była odpowiednia, głównie w oparciu o wielkość zespół, ale bez żadnych zasad, więc nigdy nie wiesz, co dostaniesz w tym miesiącu. W pewnym momencie zdecydowano, że dla każdego lidera zespołu będzie maksymalna kwota, jeśli członkowie zespołu chcą nagrodzić swojego lidera kwotą większą niż ten, zostanie on odjęty od ich własnej pensji. Zostało to niejasno przekazane (tylko za pośrednictwem poczty e-mail, w firmie produkcyjnej!) Na początku miesiąca A, następnie w miesiącu B nie zostało ono wdrożone, ale w miesiącu C wiele osób odkryło, że ich pensje zostały zredukowane do zapłacić za swoich liderów zespołu. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale powiedziano mi, że jest to sprzeczne z kilkoma przepisami. Wystarczy na dzisiaj.

Trump
@Burak

To jest napisane po Polsku, Polsko-Ukraińsku... Ciężko się czyta.

czarny
@Trump

może i cieżko się czyta ale racja jest a każdy kto tam pracuje mógł by sie potpisać pod tym wszystkim , a i każdy mógł by jeszcze i więcej dopisać, ludzi od lat nie mogą doczekac podwyźki a ciągle tylko słyszą obietnice że niedługo , tylko te niedługo trwa i trwa bo zawsze są jakieś wytłumaczenia. finansowo zakład stoi bardzo dobrze i dla administracyjnych co nic nie robią zyje się jak w raju a produkcja zawsze po psiemu traktowana , ludzie nie wytrzumją odhodzą bo kto będzie za grosze w takich warunkach pracował , upał pyły ciągłe opcinanie pensji z głupich powoduw, nawet jak ktoś nic złego nie zrobi a haruje na nadgodzinachi nockach to na siłe mu administracyjni coś wynajdą zeby tylko można to było obciac z pensji ; jak już ukraińce nie chcą tu pracować to znaczy ze coraz gorzej sie dzieje

Polak

google translator?

Rb
@Polak

Rul odpusc :)

Tak2Nie1
Pipa

Mam pytanie do "buraka": dlaczego nie powiadomiłeś Państwowej Inspekcji Pracy o nieprzestrzeganiu prawa pracy w firmie i łamaniu bezpieczeństwa i higieny pracy? Pamiętajcie, że zawsze możecie to zrobić a waszych danych PIP nie ujawni pracodawcy.

Wystarczy pomyśleć
@Pipa

Dwie przyczyny. Raz, że przy zgłoszeniu do PIP trzeba podać personalia. Dwa, że EB jest w dobrej komitywie z PIP. Czyli: raz, że działanie będzie nieskuteczne, dwa - zgłaszający może pożegnać się z pracą. Oto, dlaczego.

@Wystarczy pomyśleć

Przy zgłoszeniu do PIP nie trzeba podawać personaliów (można, ale nie jest to obowiązkowe). Właśnie dlatego, by chronić pracownika przed ewentualnymi konsekwencjami ze strony pracodawcy. Ludzie nie zgłaszają, bo tak im jest wygodniej i tak im pasuje. Wolą ponarzekać w internecie i podkoloryzować czy wręcz przeinaczyć fakty, a w rzeczywistości jakoś nie kwapią się, by się zwolnić i iść pracować gdzie indziej. Ciekawe dlaczego, skoro miejsc pracy w okolicy jest w bród.

@Nicki

tak, Łatwo jest narzekać online, ale to idzie trochę dalej. Robię to, aby ostrzec ludzi przed tą firmą, lub bardziej konkretną, jej właścicielem. (Ludzie są ogólnie w porządku, po prostu są pod złym zarządzaniem). Pracuję nad plikiem do przesłania do PIP i UODO, ale wymaga to czasu, aby uzyskać odpowiednie informacje i referencje prawne. Nadal jestem niezdecydowany, jeśli chodzi o wysyłanie wiadomości do CBA w odniesieniu do poprzednich inspekcji przeprowadzanych przez PIP. Nie mam dowodów, ale słyszałem, że były "wizyty inspekcyjne", zanim inspektorzy nie weszli do obszaru produkcji, ale i tak zaaprobowali wszystko.

xXx
@Nicki

Co ty gadasz ? Pokaz te miejsca pracy. Ludzie nie zwalniają się i nie zgłaszają ponieważ terma dosyć dobrze płaci.

Tak1Nie1
Yyy
@xXx

Jak CBA dobierze Ci się do tyłka będziesz inaczej śpiewał

@Yyy

Twój post w żadnym razie nie dotyczy tego, czego właściwie powinien. Miej także na uwadze, że na forum posługujemy się kulturalnym słownictwem - mówi o tym regulamin serwisu GoWork: https://www.gowork.pl/regulamin Jeśli pracujesz w Terma Technologie, to prosimy Cię o przekazanie nam kilku informacji na temat tego pracodawcy. Czy dba o Wasz rozwój zawodowy, organizując jakieś szkolenia o charakterze cyklicznym?

Magdalena
@Burak

Czy złożyłeś już skargi? Czy są jakieś efekty? Czy odczuwasz z tego powodu konsekwencje ze strony pracodawcy? Podziel się tą wiedzą. A może przeciwnie, wycofałeś się z tych decyzji i udało Ci się porozumieć z pracodawcą?

Nazwa działu: Inzynieria

1/2 Przepraszam za moją nieobecność, ale musiałem skoncentrować się na moim nowym środowisku pracy. Wysłałem skargę do IODO w tym tygodniu i zobaczymy, co się stanie. Skarga do PIP jest nadal na mojej liście rzeczy do zrobienia. Obawiałem się, że zabrakło mi tematów na nowy "blog-post", ale po potrząśnięciu głową, wystarczająco dużo wspomnień wypadło, by napisać kolejny artykuł. Ponownie zaczynamy od procesu rekrutacji, przez jakiś czas Terma współpracował z osobą, która twierdziła, że ​​potrafi identyfikować choroby psychiczne i problemy u osób na podstawie ich podpisu. W tym okresie kandydaci zostali poproszeni o nadesłanie C.V. oraz list motywacyjny z odręcznym podpisem. Bez tego ich zastosowanie nie byłoby brane pod uwagę. Powiedziała H.R., których kandydaci powinni zaprosić na rozmowę na podstawie jej analizy podpisu odręcznego. Żaden z zaproponowanych przez nią kandydatów nie okazał się odpowiednim kandydatem, ale i tak spędziła dużo czasu. Dokonała wstępnej selekcji w oparciu tylko o imię i nazwisko! Czy uważasz, że któryś z kandydatów został poinformowany o tej "analizie"? Oczywiście nie, wszystkie dane zostały wysłane bez pozwolenia do zewnętrznej osoby, aby mogła zrobić swoją magię, by nie zamieniać niczego w wielką fakturę. A gdy jesteś bardziej artystyczny i chciałbyś pracować jako projektant, nie wysyłaj swojego portfolio, ponieważ istnieje duża szansa, że ​​właściciel wyśle ​​go do osoby, która kiedyś projektowała dla Termy.(usunięte przez administratora)kto wie. Nigdy nie widziałem odpowiedzi od tego zewnętrznego projektanta, ale i tak wysyłają portfolio. Niedawno ktoś przeszedł przez procedurę selekcji, miała rozpocząć się w poniedziałek, jej harmonogram "szkolenia / wprowadzenia" został przygotowany, jej umowa była gotowa do podpisania. Zrezygnowała z pracy, założyła własną firmę, aby pracować z Termą na zasadzie B2B, jej czas dojazdu do pracy wynosiłby 1 godzinę dziennie. Ale w piątek rano właściciel firmy słyszy, że zacznie w poniedziałek i zdecyduje, że tak się nie stanie. On to powiedział; nie potrzebujemy ładnych twarzy i potrzebna jest wykształcenie inżynierskie. Według niego każdy potrzebuje dyplomu inżyniera. Nawet jeśli twoja funkcja będzie obsługi klienta / wsparcie zarządzania. Jest coraz lepiej, właściciel sam zdecydował, że każda drużyna w firmie jest odpowiedzialna za własny proces rekrutacji, ale kiedy wybierają kogoś doskonale nadającego się do tej pracy (była wykwalifikowana do pracy), uznał, że nie jest wystarczająco dobra. Więc HR musiał zadzwonić do tej kobiety w piątkowe popołudnie, aby powiedzieć jej, że może zapomnieć o rozpoczęciu tej funkcji w poniedziałek, a ona powinna wrócić do poprzedniego pracodawcy i błagać o jej starą pracę. Pamiętaj, że rzuciła pracę, aby założyć własną firmę, więc nie jest uprawniona do zasiłku dla bezrobotnych! Każdemu, kto rozważa pracę tutaj, nie rezygnuj z obecnej pracy, dopóki nie podpisałeś umowy z Termą. A kiedy jesteś kobietą lub osobą z Ukrainy, powinieneś spróbować szczęścia gdzie indziej. Sam właściciel uważa, że ​​Ukraińca nie należy nigdy płacić tak bardzo jak polskiego pracownika, bez względu na to, jak ciężko pracują. A niektórzy z nich naprawdę ciężko pracują, nigdy nie mogą dostać tak dużo jak Polak na podobnej pozycji. Dla kobiet istnieje podobny problem, właściciel "wie", że kobiety nie są tak silne fizycznie jak mężczyźni, więc kobieta nie powinna otrzymywać takiej samej płatności jak mężczyzna na stanowisku produkcyjnym, ponieważ jest ona mniej produktywna z powodu braku fizycznej siły . Co więcej, chcą raz na jakiś czas wrócić do domu, aby zająć się dziećmi, co jest kolejnym powodem, dla którego kobiety nie powinny otrzymywać takiej samej płacy. Najwyraźniej nie przyszło mu do głowy, że ojcowie mogą teraz zajmować się dziećmi. Ale z drugiej strony, kiedy byli kandydaci i stażyści z Indii, zespół HR został poinformowany przez właściciela, że ​​powinni włożyć więcej wysiłku i "biegać szybciej" dla obcokrajowców, ponieważ są sami w tym dziwnym miejscu. kraju i powinniśmy spróbować sprawić, by czuli się jak u siebie w domu. Kiedy jesteś obcokrajowcem o jasnej karnacji, zasady te nie mają zastosowania. Myślisz, że to tylko słowa? Był jeden zespół inżynierów, który miał indyjskiego stażystę, facet spał (!) W pracy więcej niż jeden raz. Okazało się, że pracował w kuchni restauracji, aby zarabiać na życie obok swojej edukacji. Nie mógł tego opuścić, ponieważ staż nie był płatny. Właściciel dowiedział się, i powiedział HR, że powinni zapłacić mu tyle, ile trzeba zapłacić za wszystkie swoje rachunki. Aby mógł opuścić swoją nocną pracę i ukończyć staż. I tak zrobili, dali mu kontrakt na 0 godzin, zrezygnował z nocnej pracy, a po zakończeniu stażu został zwolniony z Terma. Facet został opłacony, bo spał w pracy! Jeśli to zrobimy, otrzymamy ostrzeżenie i następnym razem będziemy mogli wrócić do domu. Ten facet dostał zapłatę "tyle, ile potrzebuje"! tyle za równość!

Michau

Z uwagi na oszczędności prądu i brak czujników ruchu połączonych ze światłem, na korytarzach panuje ciemność. Polityka firmy nakazuje gasić światła i wyłączać grzejniki pod groźbą potrąceń wynagrodzenia.

Nicki

Pytanie do Buraka - skoro tak bardzo źle Ci jest w Termie, to dlaczego z niej nie odejdziesz, tylko tkwisz - jak sam piszesz - już od kilku lat?

@Nicki

Wyjechałem, grudzień był moim ostatnim miesiącem w firmie. Czułam się dobrze, mogąc świętować Boże Narodzenie w wolności. Rozpocząłem nową pozycję w nowej firmie i cieszę się z tego.

Anika

Dostalam propozycje pracy na stanowisku kadrowym i ksiegowym, powiedzicie prosze, gdzie jest podpucha? Zarobki dobre, z tego co mi przekazano godziny pracy dosc elastyczne a na forum takie cuda, co sie tam naprawrde dzieje?

Nn

Dobrze kombinujesz

@Anika

Nie ma czegoś takiego jak stanowisko kadrowe i księgowe, więc coś kręcisz. Od kogo ta propozycja?

@Nicki

rozmawialam z osoba, ktora podawala sie ze managera tego zespolu

@Anika

To tym bardziej kręcisz, bo nie ma czegoś takiego jak zespół kadrowo-księgowy. Albo coś źle zrozumiałaś. To raz. A dwa, dziwne, że dostałaś propozycję pracy, skoro ani w kadrach, ani w księgowości nie ma wakatów. Zresztą gdybyś faktycznie z kimś rozmawiała, to z pewnością podczas rozmowy rekrutacyjnej poznałabyś firmę osobiście od podszewki i nie musiałabyś zadawać tutaj pytań "co się tam naprawdę dzieje".

Pączewski
@Anika

To dziwne, jest zespół ekonomi i personalny. Dwa różne twory.

@Pączewski

to dziwne, skoro Pan z ktorym rozmawialam mowil o polaczeniu tych zespolow i jednym zespole kadrowo-ksiegowym, dokladnie uzyl takiego sformulowania. Tak czy siak widze, ze gra nie warta swieczki.

Czapi
@Anika

A jak się ten pan nazywał? A może po prostu nie było żadnej rozmowy, tylko ją sobie wymyśliłaś. Są dwa kompletnie odrębne zespoły i każdy ma swoje kompletnie odrębne zadania. No i w żadnym z nich nie ma zapotrzebowania na nowych pracowników.

@Czapi

nie bardzo rozumiem, co masz na mysli.

Czapi
@Anika

Na myśli mam to, że podajesz nieprawdziwe informacje. Nie ma zespołu kadrowo-księgowego oraz nie ma rekrutacji ani na księgowych ani na kadrowych, a już tym bardziej na stanowisko kadrowo-księgowe. Stąd wątpliwe jest, byś z kimkolwiek z Termy rozmawiała.

Handlowiec

W miare normalnie było jak dyrektorem był ten gościu z Warszawy ale chyba nie wytrzymał :-(

Pepek
@Handlowiec

Ile lat temu to było?

Tony Hawk

Nie jest źle, można robić. (pjupjupjupju)

Steve Wonder
@Tony Hawk

Tak to prawda byłem tam z Tonym Halikiem i mogę to potwierdzić

Wierni poddani

Edziu chcemy wszyscy wejść do Twojego odbytu , badż tak wspaniałomyślny i przyjmij nas tam wszystkich

Tak8Nie
burak

Zweryfikowany użytkownik

oprócz poprzedniego posta; I nawet nie rozmawialiśmy o warunkach pracy w produkcji, kwestiach bezpieczeństwa wokół WSZYSTKICH maszyn, bez odpowiedniej wentylacji, bez usuwania niebezpiecznych oparów (spawanie, lutowanie) bez usuwania pyłu (szlifowanie i polerowanie). Bezpieczne ogrodzenia wokół maszyn są usuwane na wyraźne zamówienia właściciela, dzięki czemu będzie więcej miejsca na więcej maszyn. Widziałem niektóre instrukcje instalacji od producentów maszyn, nie akceptują one konfiguracji sprzętu. Kolejny problem bezpieczeństwa, Terma nie da ci (obowiązkowego!) Wolnego dnia, jeśli oddasz krew; powinieneś wrócić do pracy po oddaniu krwi. Albo zrobić to w weekend, że masz prawo to zrobić w dogodnym dla ciebie czasie, i że masz prawo do wolności, tego dnia go nie interesuje. To, że twoje ciało jest osłabione po oddaniu krwi nie jest niepokojące, możesz upaść na maszynie i zranić się, ale wrócisz do pracy! Jest wiele osób niepełnosprawnych, nie wszystkie z nich są widoczne, więc dział HR postanowił napisać listę osób niepełnosprawnych i wysłać ją do całej (!) Firmy, aby wszyscy wiedzieli, kto jest niepełnosprawny, a kto nie. że możesz udzielić dodatkowej pomocy. Gdzie zaangażowane osoby poprosiły o opinię lub pozwolenie? Myślę, że nie. I jest wiele innych rzeczy, które prawdopodobnie nie są zgodne z prawem, nie mogę powiedzieć. Albo to zbyt absurdalne, aby było prawdziwe. Mówiąc krótko, właściciel ma lekceważenie prawa, nie wydaje się ufać nikomu poza samym sobą, uważa swoją opinię za prawdę i nie przyjmuje innych opinii. Co najmniej dwie osoby zostały zwolnione za zadawanie pytań (niewygodnych) lub bronienie praw pracowniczych. Nie powiedzą tego oficjalnie, ale każdy wie. I prawie zapomniałem, jednym świetnym krokiem było zdecentralizowanie zakupu komponentów, tak aby każdy departament i każdy zespół robił własne "zakupy". Ale w jakiś sposób doprowadziło to do chaosu w magazynach i administracji (co za niespodzianka). A teraz nie ma sposobu, żeby mogli uzyskać jakiekolwiek saldo dla biura rachunkowego, a nie prawdziwą równowagę, a nie przynajmniej równowagę prawną ... TL; DR; Unikaj tego miejsca jak ognia.

Tak30Nie
burak

Zweryfikowany użytkownik

Nie mogę polecić pracy tutaj. Pracuję tu od kilku lat, a lista rzeczy, które są złe w tej firmie, jest długa. Nie mogę powiedzieć, czy rzeczy są zgodne z prawem, ale podejrzewam, że wiele rzeczy nie jest. Zacznijmy od procesu rekrutacji; wszystkie CV wszystkich kandydatów są dostępne dla wszystkich pracowników mających dostęp do komputera. Ponieważ znajdują się one w folderze publicznym w programie Outlook (prawa ochrony prywatności nie mają zastosowania w Terma). Nadal mogę znaleźć stare CV od osób, które zgłosiły się tutaj w 2015 (!) Z danymi kontaktowymi i wszystkim. Nie pracuję w HR, nie powinienem mieć do tego dostępu. Następnie, po przejściu procesu rekrutacji i zatrudnieniu, rozpocznie się Twoje wprowadzenie. Nazywa się to "treningiem", ale to niewiele więcej niż pokazywanie się w firmie, oglądanie oprogramowania i poznanie wewnętrznych zasad. Potrwa to dwa dni, a podpisanie umowy podpisuje się dopiero drugiego dnia, więc te dwa dni nie są płatne. Ponieważ właściciel firmy uważa, że ​​nie powinien płacić za czas poświęcony na naukę. Otrzymasz kartę dostępu (check in / out na początku i na końcu pracy), laptop i telefon. Oczekuje się, że wszyscy są dostępni dla swoich kolegów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponieważ według właściciela firmy, inni ludzie powinni być ważniejsi od ciebie. Kiedy możesz być dostępny na przykład dla rodziny lub przyjaciół, nie jest to jego troska. Pomimo posiadania firmowego laptopa i telefonu, zostaniesz poproszony o podanie swojego prywatnego adresu e-mail i numeru telefonu, aby mógł on do ciebie dotrzeć w dowolnym miejscu o dowolnej porze. Jeśli jej nie podasz, opublikuje (w książce adresowej Outlooka i intranecie firmy) ze swojego C.V. w każdym razie, kiedy powiesz HR, że nie wyraziłeś na to zgody. Właściciel firmy poinformuje cię, że tęsknota za prywatnością jest słabością i wskaźnikiem chorób psychicznych. (Wygłosił podobne oświadczenia przy wielu okazjach i wielu ludziach). (Powiedział również, że ludzie, którzy nie chcą udostępniać swoich danych osobowych, powinni zostać wyeliminowani z organizacji, ponieważ są chorzy i nie ma z tego pożytku.) Jeśli miniesz to wszystko i zaczniesz działać, zauważysz, że wszędzie są kamery monitorujące, nawet przy dostępie do toalety. Według właściciela, nikt w Termie nie ma prawa ukrywać się przed kamerą - wszystko musi być widoczne. Używa aparatu do śledzenia ludzi w całej firmie, aby sprawdzić, czy działają wystarczająco szybko lub czy robią to poprawnie zgodnie z nim. Kamery są również używane przez ochroniarzy ("specjalistów od oceny jakości") w celu sprawdzenia liczby przepracowanych godzin; jeśli opuścisz około 14:10 (kamera przy głównej bramie) i napisałeś, że pracowałeś do 14:09, licz na odjęcie pensji w tym miesiącu). Kamery nadzoru mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów bezpieczeństwa, a pracownicy muszą być poinformowani i podpisać oświadczenie, że zostali poinformowani o obecności kamer. Terma narusza oba wymagania. Jesteś zobowiązany do zachowania dwóch (!) Rejestracji czasu pracy (przynajmniej jako pracownik biurowy), obydwa muszą być wypełniane codziennie, a dni bez wpisów są niedopuszczalne i prowadzą do potrącenia wynagrodzenia. Więc pracując w niepełnym wymiarze godzin lub będąc chory lub na wakacjach, musisz przygotować swoją administrację. Jedna karta trafia do ZUS i musi być wypełniona codziennie od 07:30 do 15:30, a druga jest wewnętrzna i musi być dokładna do minuty (pamiętaj o kamerach). Nadgodziny są nieodpłatne dla pracowników biurowych, niezależnie od liczby godzin. Właściciel nie chce płacić za poświęcony czas, chce zapłacić za "wartość dodaną" Ta celowo niejasna definicja oznacza, że ​​prawie niemożliwe jest określenie, jaką wartość twój czas się kończy, a na końcu nic nie dostajesz, ponieważ "... nie spełniasz wymagań ...". Pod koniec miesiąca odbędzie się ocena, w której zostanie podjęta decyzja o wysokości przysługującej twojej pensji. 60% jest ustalone "społecznie", a 40% to "bonus", dzięki czemu brzmi świetnie, na samym początku możesz zarobić więcej, aż do 100% tego bonusu. W rzeczywistości całkowita kwota minus wynosi od kilku tysięcy do 22 000 złotych, a dodatkowe premie - kilkaset, jeśli w ogóle. Skąd mam to wiedzieć? Z oceną miesiąca (i twoich "zachowań i postaw") HR wysyła plik Excel z wszystkimi pracownikami w nim, z ich odliczeniami w procentach i wysokością ich premii. Teraz masz nazwiska pracowników, adresy i wiesz, ile zarabiają (!). Wszystko jest dostępne dla wszystkich. Odliczenia są całkowicie subiektywne, każdego miesiąca inna "przestępstwo" może mieć inną karę, nie ma na to żadnych wytycznych, więc nigdy tak naprawdę nie wiesz, czego możesz się spodziewać. Ludzie pracują w ciągłym strachu, ponieważ kamery zawsze obserwują. Zakładam, że istnieją pewne podstawy prawne, na podstawie których pracodawca może obniżyć wynagrodzenie pracownika, ale za (przykład) zaparkowanie roweru w niewłaściwym miejscu, 40% "premii"? Bez ostrzeżenia, pisemnego powiadomienia itp.

Tak34Nie
typek

jest super

Tak3Nie1
Filip

Jakieś nowe oferty pracy godne polecana? Jak atmosfera? Podpowie ktoś? Czy wszyscy świętują długi weekend niepodległości?

Iza

@Nici, każda firma, żeby prawidłowo funkcjonowała powinna posiadać dział HR. Czy w ostatnim czasie firma Terma Technologie zatrudniła nowe osoby do tego działu? Jak obecnie wyglądają bieżące rekrutacje do tej firmy? Czy sytuacja w dziale HR wypływa w jakimś stopniu na prowadzone rekrutacje?

bez nicka
@Iza

Iza, czy też może EB? Jeżeli jesteś moderatorem z GoWork, to nie smuć, nie podważaj tego co inni pracując tam doświadczyli. Normalny człowiek nie jest w stanie tego sobie wyobrazić, bo to temat na grubą książkę (może to być również analiza przypadku dla psychiatrów: "Do czego może się człowiek posunąć mając władzę? Wpływ .....patii na zarządzanie. Jak manipulować ludźmi i jak ludzie dają sobą manipulować.") Dla kandydatów do pracy w Termie: jeżeli jesteś zdesperowany i nie masz alternatywy, to możesz iść z pełną świadomością tego, że będziesz się musiał dostosować do totalnej paranoi. Co to znaczy paranoi? EB lansuje tezy uznawane powszechnie za błędne i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, ale ty będziesz musiał kiwać głową, uśmiechać się i przytakiwać. Powątpiewanie, czy zdziwienie kończy twoją karierę w firmie więc potakuj jak inni. Dla wzmocnienia pozycji możesz nawet wykazać aktywność, zaproponować coś „na bazie i po linii”. Musisz potem popatrzeć w lustro, jak nie czujesz mdłości, to nadajesz się do firmy. Masz szansę zarobić, nie bardzo dużo, ale jeżeli już nie masz alternatywy, to znaczy, że nie masz.... i musisz! Ludzie są różni, jedni O'K inni chyba nie, choć to trudno stwierdzić, bo prawdziwe oblicza są skrywane. W systemie, w którym obowiązuje obłuda nie pokazuje się swojej prawdziwej twarzy. Przeważnie O'K, ale machina próbuje zmusić ich do bycia szujami (system zmusza do donoszenia na innych, jak chcesz zrobić karierę, to typowo wchodzisz w "D" prezesowi i delikatnie oczerniasz innych). Będziesz oszukiwany przez EB, rękoma innych ludzi (kadry), bo on tam wydaje rozkazy i działa rękoma innych. Sam jest w tle (to nie on, to oni !). Obcina pensje, bo tak skonstruowane są umowy, że część jest "na twardo", a część to "premia uznaniowa" i tu pan prezes hula! Tnie ile mu wpadnie do głowy. Generalnie jest to doświadczenie wyjątkowe i myślę niepowtarzalne. Nie słyszałem o drugiej takiej firmie i mam nadzieję, ze nie usłyszę. Są tam również pozytywy, choć przysłonięte paranoją. Firma robi fajne rzeczy - aż dziw bierze. Można się czegoś nauczyć i poznać fajnych ludzi, ale to można w każdej firmie. Jak nie musisz, poszukaj gdzie indziej są naprawdę fajne firmy, gdzie ludzie szanują się wzajemnie i nie musisz doznawać rozdwojenia jaźni. To raczej firma na życiowy kryzys – ostatnia deska ratunku. Na przeczekanie.

Tak14Nie

Zostaw opinię o Terma Sp. z o.o. - Gdańsk

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie