opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

METRO Global Solution Center

Profil oficjalny - płatna współpraca

3.5/5

Na podstawie 315 ocen
Opinie(590)
Dodaj opinię
Aktualności(49)

Opinie(590)

Dodaj opinię
Aktualności(49)
Logo
  • Kim jesteśmy
  • .
  • Misja i wartości
  • .
  • Proces rekrutacji
  • .
  • Na co możesz liczyć
  • .
  • Liczymy na Ciebie

Kim jesteśmy

Misja i wartości

Proces rekrutacji

Na co możesz liczyć

Liczymy na Ciebie

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Szczecin
  • Stargard
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Szczecin
  • Ustowo
  • Mierzyn
  • Ostoja
  • Rajkowo
  • Przylep
  • Warzymice
  • Bezrzecze
  • Przecław Osiedle Zielone Pole
  • Kurów
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Szczecin
  4. /
  5. Opinie o METRO Global Solution Center sp. z o.o.

Opinie

Opinie o METRO Global Solution Center Szczecin

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 5
    • …
    • 9

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o METRO Global Solution Center sp. z o.o.!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    jupi ka ej

    04.04.2019 08:51

    Inne

    super firma!
    ReviewUserIcon
    ANNA

    03.04.2019 16:02

    Inne

    brak ludzi w każdym dziale a, rotacja MEGA A TU CHĘTNYCH JAK NA LEKARSTWO !!!
    ReviewUserIcon
    pixie

    24.03.2019 23:56

    Inne

    Dziwna firma. Niby poszukują ludzi z niemieckim, ale po wysłaniu cv nawet do mnie nie zadzwonili. Chociaż, biorąc pod uwagę opinie jakie tu czytam, może to i lepiej...
    ReviewUserIcon
    Yolo

    30.03.2019 10:27

    Inne

    pierwsze słyszę, ze wysłanie cv oznacza automatycznie kontakt z aplikujacym-może są lepsi kandydaci od ciebie?
    ReviewUserIcon
    p

    15.02.2019 14:18

    Inne

    Bardzo miła atmosfera w pracy, to przede wszytskim. Dział HR zawsze pomocny zarówno w trakcie rekrutacji, jak i już w trakcie zatrudnienia jeśli chce się czegoś dowiedzić. Całkiem dobre wynagrodzenie, plusem są też bonusy kwartalne i świąteczne. Generlanie polecam bo miło wspominam pracę w METRO. Lubię atmosferę w METRO SERVICES PL Sp. z o.o. za: Praca w teamach elastyczne godziny pracy atmosfera
    ReviewUserIcon
    Yolo

    15.03.2019 22:35

    Inne

    a na czym polega elastyczny czas pracy wg ciebie? na tym, ze jest jedna zmiana (lol)?
    ReviewUserIcon
    Ania

    21.03.2019 00:07

    Inne

    A w jakim dziale pracowałaś?
    ReviewUserIcon
    Magazynier

    20.12.2018 00:10

    Inne

    Ta firma to coś dziwnego . Kolezanka tam aplikowała ma 10 letnie doświadczenie na pełnej księgowość jezyk komunikatywny i NIE ZADZWONILI NAWED DO NIEJ . SZOKKKLKK
    ReviewUserIcon
    księgowa

    20.12.2018 07:36

    Inne

    bo tam po znajomości prace się dostaje . Jezyk angielski podstawowy wystarczy a oni wymagania mają . Jak ma 10 lat doświadczenia na pełnej księgowości to TL zjadła by wiedzą bo TL to ich wiedza z księgowości to zerowa jest
    ReviewUserIcon
    XD

    27.12.2018 18:04

    Inne

    SZOKKKKKK xD
    ReviewUserIcon
    BEATA

    13.12.2018 12:11

    Inne

    witam problem jest ten sam od wielu lat z nadgodzinami . tak więc to chyba nigdy się nie skończy
    ReviewUserIcon
    Iwona

    07.12.2018 00:07

    Inne

    Zima
    ReviewUserIcon
    roman

    27.11.2018 19:39

    Inne

    nadgodziny są i będą narastać bo pracowników BRAKUJE i będzie brakować!!!
    ReviewUserIcon
    me

    28.11.2018 12:32

    Inne

    Akurat w tej chwili pracowników nie brakuje, są na spokojnie prowadzone rekrutacje na zaplanowane projekty :)
    ReviewUserIcon
    mag

    30.11.2018 13:58

    Inne

    daj spokój z tymi głupotami brakuje i będzie brakować coraz więcej bo rotacja jest bardzo duża
    ReviewUserIcon
    Ryba psuje się od głowy

    25.11.2018 11:50

    Inne

    Problem od wielu lat jest ten sam - przeciwstawne decyzje... Masowe wypychanie pracowników na odbiór nadgodzin powoduje, że inni muszą pracować w nadgodzinach, a to sprawia, że za pracę pod presją i w zmęczeniu dostają eskalacje. Eskalacja oczywiście jest jak łatka przypinana pracownikowi, a to ma swoje konsekwencje na rozmowach rocznych... Nadgodziny nie biorą się znikąd, a kolejny manager nie pomoże ich rozładować będzie tylko kolejnym ogniwem głuchego telefonu.
    ReviewUserIcon
    mariusz

    06.11.2018 22:47

    Inne

    coraz więcej ofert pracy na stronie internetowej coś jest nie tak z atmosferą i wynagrodzeniami jak taka rotacja w firmie jest
    ReviewUserIcon
    enn

    07.11.2018 20:19

    Inne

    Akurat nie, firma po prostu już powoli ciągnie w stronę 300 pracowników bo 250 już przebiła :)
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    18.11.2018 17:07

    Inne

    To fakt. Projektów coraz więcej więc i ludzi potrzeba więcej :)
    ReviewUserIcon
    ania

    15.11.2018 16:05

    Inne

    przyjmowani są ludzie po znajomości bez doświadczenia i z językiem podstawowym . A póżniej są chronieni przez koleszków .
    ReviewUserIcon
    roman

    19.10.2018 18:48

    Inne

    i co dobiliście do tych 250 pracowników ? ? ?
    ReviewUserIcon
    KAROLINA

    09.10.2018 13:25

    Inne

    TA FIRMA MA JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH ROTACJI W SZCZECINIE ! JAK JEST ROTACJA TO JEST COŚ NIE TAK ( ATMOSFERA , WYNAGRODZENIE , NADGODZINY Z BRAKU PRACOWNIKÓW, PLOTKARSTWO I KOLESIOSTWO ) POZDRAWIAM
    ReviewUserIcon
    irek

    12.10.2018 10:54

    Inne

    słabe rekrutacje i dla tego braki w kadrach macie
    ReviewUserIcon
    xay

    15.10.2018 21:17

    Inne

    @irku ciekawe, że na profilu jednej z firm częściowo konkurencyjnych dla Metro i bardzo znanych na rynku szczecińskim pojawiła się prawie identyczna opinia - o brakach kadrowych i "żenujących rekrutacjach", tez od użytkownika irek, napisana tego samego dnia minutę wcześniej. Przypadek? Nie sądzę ;)
    ReviewUserIcon
    FlutterShy

    13.09.2018 13:01

    Inne

    Fun fact: Po opinii Metro-stan_umysłu , HR w firmie zaczęły rozsyłać maila w którym proszą o "nie pisanie paszkwili na GoWork". Metro to jednak stan umysłu. Oceńcie sami.
    ReviewUserIcon
    Ex-M

    18.09.2018 09:36

    Inne

    Akurat w przypadku Działu HR idealnie pasuje stwierdzenie że "ryba psuje się od głowy"...
    ReviewUserIcon
    Dr. Wolf

    12.10.2018 09:21

    Inne

    Obrażanie i ubliżanie to takie "metro values" tego towarzystwa ;-)
    ReviewUserIcon
    księgowy

    08.10.2018 19:11

    Inne

    rotacja jest u nas MEGA a chętnych do pracy jak na lekarstwo !!!!
    ReviewUserIcon
    stanisława

    24.09.2018 12:52

    Inne

    Jeżeli to co przeczytałam i jest prawdą to NIGDY tam nie będzie dobrze i zawsze będzie rotacja a HR niech nie wmawia że w każdej firmie jest rotacja. Ja pracuje 14 lat w księgowości w szczecińskiej firmie i przez ten okres 1 osoba z naszego działu odeszła bo wyjeżdzała za granicę . Nawet TARGI PRACY wam nie pomogą bo DOBRYCH pracowników do księgowości bardzo trudno jest zachęcić do zmiany pracy a po tych opiniach na portalu to życzę powodzenia .
    ReviewUserIcon
    Ex-M

    05.10.2018 16:14

    Inne

    Rozumiem że ta wspaniała firma to ZUS, Urząd Skarbowy albo miejski? No chyba że faktycznie wszyscy na pięciocyfrowych wypłatach, to gratuluję.
    ReviewUserIcon
    beti

    03.10.2018 15:02

    Inne

    kilkanaście opinii zostało usuniętych
    ReviewUserIcon
    księgowa

    26.09.2018 15:34

    Inne

    Metro-stan_umysłu MASZ ODE MNIE NAGRODĘ ZA OPISANIE 100% CO TU SIĘ DZIEJE !!!!!!!
    ReviewUserIcon
    beata

    21.09.2018 12:38

    Inne

    WITAM koleżanka kiedyś tam była na testach . Firma uważa się za się za konkretną a w rzeczywistości to co tutaj przeczytałam to jedna wielka G. Rekrutacja to żenada połowa ludzi nie umie deklaracji VAT -7 zrobić a uważają się za nie wiadomo kogo. Z rachunkiem zysku i strat lub bilans to już kosmos dla nich. TL totalne betony i kolesiostwo.
    ReviewUserIcon
    pracownik

    21.09.2018 20:11

    Inne

    kobieto tam są takie braki kadrowe i MEGA rotacja powiedz koleżance że by żałowała teraz . A te testy to mogli robić jak było 20% bezrobocie w szczecinie a nie jak jest 2,7%
    ReviewUserIcon
    ANNA

    19.09.2018 21:51

    Inne

    CO M-C KTOŚ ODCHODZI TO TAM SIĘ DZIEJE?
    ReviewUserIcon
    Tomek

    20.09.2018 16:23

    Inne

    -Wyzysk -Niskie płace -Ciągłe pretensje -Brak rąk do pracy
    ReviewUserIcon
    księgowa

    21.09.2018 11:21

    Inne

    brak rąk do pracy macie przez żenujące rekrutacje i wymagania z kosmosu co do języka - dlatego nie ma ludzi u was
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w METRO Global Solution Center?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    Pl. Brama Portowa 1 70-225 Szczecin

    NIP:7010305590

    KRS:0000390325

    https://www.metro-gsc.pl/
    Branże: Hosting, domeny i Cloud

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIcon
    ReviewUserIcon
    obywatel

    19.09.2018 17:22

    Inne

    po tych wszystkich wpisach aż się nie chce tam pracować a co dopiero aplikować !!!
    ReviewUserIcon
    XoX

    15.09.2018 19:05

    Inne

    Cała prawda. Model firmy z wczesnych lat 90, wciśnięty na siłę w płaszczyk korporacji. Nie załapali, że za prace się płaci, a ludzi szanuje.
    ReviewUserIcon
    Włączając mnie

    15.09.2018 00:04

    Inne

    Szkoda że nikt nie ma odwagi, żeby się podpisać pod swoją opinią ;)
    ReviewUserIcon
    Metro-stan_umysłu

    11.09.2018 13:49

    Inne

    Metro.... serdecznie odradzam pracę w tej korporacji. Firma przyjazna pracownikom - być może przez pierwszych kilka dni szkoleń i korporyzowania umysłu. Później zaczyna się praca w zespole i pierwsze kontakty z Team Leaderami. To wtedy starają się zdobyć Twoje zaufanie fałszywymi uśmiechami, spotkaniami towarzyskimi po pracy, czy celebracją różnych innych zdarzeń losowych. Kiedy już je mają zaczyna się wykorzystywanie pracowników: Nadgodziny - gdy jest problem, albo klient zażyczy sobie absurdalne raporty -siedzisz do nocy bo trzeba, później zaś mimo wciąż dużego nakładu pracy musisz odebrać nadgodziny, by firma nie musiała wiele wypłacić - i "musisz" oznacza tu ogromną presję TL i robienie problemów z tego, ze owe nadgodziny posiadasz i wciąż masz przecież tyle "zaległości" :-) Żeby nadgodzin było mniej firma wprowadziła narzędzia do kontroli czasu pracy pracowników - rozliczana jest wiec każda minuta pracy pracownika włączając w to informacje ile czasu po włączeniu się do danej czynności uruchomiło się SAP'a… - czas zbyt długi - pretensje TL Przerwa na kawę - pretensje TL Narzędzie do eskalacji w firmie sprawia, że również współpraca z innymi pracownikami polega na ładnym uśmiechaniu się do nich i donoszeniu, że to oni popełnili błąd za który w przeciwnym razie nam może się dostać... należy donosić nawet na siebie … bo jak nie ... - pretensje TL. W tej firmie liderzy nie są prawdziwymi liderami, tylko zespołem osób patrzących z góry na swoich podwładnych i zarządzającymi nimi jak małymi robocikami które muszą sprostać normom i oczekiwaniom klientów i managementu. W firmie mamy tez konsultantów - zespól ludzi których celem pracy jest wspieranie pracowników wiedzą i praktyką, jednakże kończą oni swoje obowiązki na spychaniu pracy na innych i odkładaniu problemów na później. Taka postawa jednakże w Metro nagradzana jest awansem... czyżby kolesiostwo?? :-) Stanowisko TL w Metro ma jednakże wiele zalet. Znane są nam przecież historie koleżaneczek permanentnie przesiadujący w pokojach konferencyjnych lub nawet bardziej oficjalnie w kuchni i spijających wspólnie kawkę przy śniadanku i ploteczkach. Nie mówimy tu oczywiście o czasie przerwy lunchowej tylko takiej 45minutowej chwilóweczce o poranku :-) ( tak tak -pracownicy też potrafią mierzyć czas innym - tym bardziej ze czekają wtedy na wasze decyzje czy po prostu zwykłe wsparcie). Rotacja pracowników w Metro nie jest mitem - ludzie nie wytrzymują presji kompletnie nie wartej oferowanych pensji gdy nie znasz perfekt niemieckiego. Wynagrodzenie podlega jednak bardzo subiektywnej ocenie więc ten wątek pominę. Braki kadrowe jednakże sprawiają, że ogrom pracy i tym samym nacisk na pracowników jest bardzo duży. W wielu zespołach brakuje nawet po kilka osób - a nowe wypowiedzenia lądują każdego miesiąca na biurkach TL. Premie - są prawie zawsze, ale - skutecznie zaniżane nowymi narzędziami czy regulaminami, więc ich wysokość jest raczej żartem po całym kwartale pracy. Premia roczna - podstawy do jej przyznania zapisane są w gwiazdach ( kolesiostwo??? :-) ) Tak jak a początku tak na końcu - szczerze z całego serca odradzam współpracę z Metro Services Sp. z o.o. Pozdrawiam pracowników :-)
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    14.09.2018 15:54

    Pracodawca

    Witajcie, Bardzo nam przykro czytać tak krzywdzące opinie o naszych kolegach i koleżankach. Rozumiemy, że istotą forum jest swobodne dzielenie się opinią. Bardzo łatwo jednak tą drogą przekazać subiektywną, emocjonalną ocenę i mocno przerysowaną rzeczywistość. Osoby zadowolone ze swojego miejsca pracy dużo rzadziej mają potrzebę publicznie i anonimowo o tym pisać. Zadowoleni pracownicy raczej dzielą się informacjami z gronem znajomych, których często polecają nam do pracy poprzez wewnętrzny program poleceń „Refer a friend”. Zachęcamy wszystkich użytkowników do rzeczywistego poznania naszej firmy, aby wyrobić sobie własne zdanie na podstawie szerszych informacji. Idealną okazją będą zbliżające się Targi Pracy w dniach 18 oraz 24 października- zapraszamy serdecznie!
    ReviewUserIcon
    Anonim

    14.09.2018 18:55

    Inne

    Dolaczam sie grupy, praca w Metro przypomina raczej (usunięte przez administratora) niz Korporacje 21wieku. Trzeba zaczac od pani dyrektor ktora nawet nie wie co sie u niej w firmie dzieje, zapatrzona w swoje tabelki wierzy na slepo swoim Managerom ktorzy sa nimi tylko z nazwy bo o zarzadzaniu personelem nie maja pojecia do tego awanse po kolezensku. Wymyslanie nowych procedur i narzedzi ktore maja rzekomo usprawnic prace w tym kurniku. Rowzniez odradzam prace w tym miejscu chyba ze ktos lubi jak go gnebi i wykorzystuje za marne grosze
    ReviewUserIcon
    marta

    14.09.2018 16:41

    Inne

    puszka PANDORY otwarta dawać prawdę i tylko prawdę o METRO SERVICES!!!
    ReviewUserIcon
    Statystyczny Pracownik

    14.09.2018 16:29

    Inne

    Pracowałam w Metro prawie dwa lata. Największym policzkiem była dla mnie ankieta badająca zaangażowanie pracowników, organizowana przez zewnętrzną firmę. Pytania dotyczyły między innymi: dostępności materiałów, zakresu obowiązków, zadowolenia z pracy, postawy przełożonych. Niestety nie mogłam napisać w niej prawdy, czemu? Ponieważ po ankiecie Teamy które uzyskały niskie oceny musiały siedzieć na spotkaniach i same wymyślać programy naprawcze które potem trzeba było realizować. Ankieta uzyskiwała średnią dla danego panelu. Czyli dając ocenę TL 1/6 cały panel był niedostateczny więc ja i moi koledzy musielibyśmy siedzieć po godzinach z zadaniem od TL: "Jak naprawić nasze problemy? Wymyślcie i zacznijcie je realizować :)". Z wyników ankiety wychodził 90 % poziom zadowolenia. Gratuluję firmie tego wyniku i tego że tylko w samym Czerwcu prawie 10 osób złożyło wam wypowiedzenia. Ps. Podobała mi się też strasznie prezentacja pokazana gościom z Niemiec z której wynikało że średnia zarobków w firmie wynosi 1200 Eur... Chyba TL musicie proponować nawet 2500 EUR miesięcznie żeby dojść do tej średniej.
    ReviewUserIcon
    marta

    12.09.2018 14:21

    Inne

    Czy to prawda że firma zatrudnia ponad 250 osób a przewinęło się około 600?
    ReviewUserIcon
    pracownik

    14.09.2018 00:21

    Inne

    nie 600 a z 800-900 osób tyle się przewinęło ludzi .
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    14.09.2018 16:03

    Pracodawca

    Drodzy Użytkownicy, Jak w każdej firmie, tak i u nas, występuje naturalna rotacja pracowników. Nasze biuro funkcjonuje już blisko 7 lat, a jak wiadomo obecnie na rynku pracy rotacja branży SSC/BPO i innych jest ogólnie dość wysoka. Prosimy jednak nie przekazywać nie potwierdzonych i nieprawdziwych liczb- takie informacje znajdują się w wewnętrznym dziale kadr każdej firmy.
    ReviewUserIcon
    Ewa

    04.07.2018 23:34

    Inne

    Widzę że macie fruit day. Można prosic coś więcej o tej akcji.
    ReviewUserIcon
    ja

    13.09.2018 21:13

    Inne

    @Anonim - made my day! ;-D
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    14.09.2018 15:56

    Pracodawca

    Drodzy Użytkownicy, Nasz zwyczaj organizowania dla pracowników owoców w biurze nie został nazwany Fruit Day :) jednak to prawda, że w okresach szczególnie wytężonej pracy mamy okazję podnieść energię świeżymi owocami :) Dodatkowo celebrujemy różne okazje na rozmaite sposoby. Czasem kupując lody w upalne dni, celebrując nasze małe święta babeczkami i ciastami, obchodząc co roku dzień księgowego na pikniku rodzinnym, czy też integrując się po godzinach na przeróżnych warsztatach i wspólnych aktywnościach zespołowych :)
    ReviewUserIcon
    Adam

    18.04.2018 01:42

    Inne

    Bardzo słabe wynagrodzenie oferują - stanowczo odradzam ludzią z doswiadczeniem .
    ReviewUserIcon
    BardzoNiskaPensja

    13.09.2018 16:49

    Inne

    (usunięte przez administratora)właśnie potwierdzil! Za to Metro ma bledy w gramatyce w języku angielskim w ogloszeniach. Brawo
    ReviewUserIcon
    xayide

    14.09.2018 12:55

    Inne

    A to ten Adam jest rzetelnym źródłem informacji na temat wynagrodzeń w firmie? O ile naprawdę się tak nazywa, bo wiadomo, jak to bywa... Z ciekawości aż zajrzałam na stronę www i pracuj.pl i aktualnie Metro wszystkie ogłoszenia ma po polsku. To ciekawe, gdzie te błędy w angielskim.
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    31.08.2016 11:15

    Pracodawca

    @jack, rotacja to zjawisko naturalnie występujące w każdej firmie, zwłaszcza w dzisiejszym środowisku biznesowym. W przypadku Metro Services PL warto spojrzeć jednak przede wszystkim na rozwój naszej firmy i kolejne projekty związane z przejmowaniem krajów i procesów. Tylko od początku tego roku liczba pracowników MSERV PL wzrosła o ponad 60 osób. W czerwcu świętowaliśmy przekroczenie liczby 200 pracowników, a wiele wskazuje na to, że za chwilę będzie nas 250 i więcej! Z okazji zatrudnienia 200. pracownika zaprosiliśmy wszystkich na orzeźwiające lody, kto wie, jak będziemy celebrować kolejną okrągłą liczbę :)
    ReviewUserIcon
    Mówię jak jest

    14.09.2018 09:46

    Inne

    Drogie Metro od Waszego wpisu minęło 2 lata. Czy możecie powiedzieć jak świętowaliście kolejną okrągłą liczbę zatrudnionych pracowników? A, przepraszam! Przez dwa lata nie udało Wam się dojść do 250. Przez te dwa lata realizowaliśmy projekt za projektem, kolejne migracje i to wszystko przy niedoborach w zatrudnieniu i ciągłych rotacjach doświadczonych pracowników. Niestety nie doceniliście i nadal nie doceniacie ludzi, którzy pomogli Wam ten chaos przez ostatnie dwa lata opanować. Wyjdźcie chociaż raz z Waszych szklanych pokoi i zobaczcie jak wyglądają Wasi kluczowi pracownicy. Jak wraki: przemęczeni, sfrustrowani z coraz to nowymi obowiązkami. Jest to jakiś sposób na to, by nie mieli czasu wyjsć z biura i zobaczyć, ze świat wyglada inaczej i ze są w Szczecinie firmy, które potrafią zaoferować work life balance. Chcieliście konstruktywnego feedbacku - oto on. Nie pomogą Wam żadne warsztaty i ankiety zaangażowania jeżeli reakcją na nie będzie piętnowanie za wyrażanie opinii (wewnętrznie czy zewnętrznie). PS: Tak żebyście nie byli pózniej zdziwieni- nastawcie die na wypowiedzenia po Asach.
    ReviewUserIcon
    ANETA

    16.05.2018 15:49

    Inne

    Chyba Duże braki kadrowe w firmie są bo co tydzień oferty na portalach się pojawiają a jak się pojawiają to chętnych jak na LEKARSTWO . Urlopy się zbliżają a ludzi BRAKUJE !!
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    14.06.2018 15:30

    Pracodawca

    Wbrew pozorom umieszczanie ogłoszeń bardzo często wiąże się po prostu z rozwojem firmy. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat liczba pracowników Metro Services wzrosła z ok. 120 do ponad 250! Rotacja pracowników jest zjawiskiem normalnym w każdej firmie, ale nie wszystkie rekrutacje z niej wynikają... a wielu pracowników idzie na bardzo długie nieobecności i też trzeba ich zastępować :)
    ReviewUserIcon
    rafi

    02.04.2018 15:46

    Inne

    dla czego jest taka duża rotacja w metro? ktoś może mi odpowiedzieć
    ReviewUserIcon
    marta

    11.04.2018 17:35

    Inne

    popieram dużo osób z metro odeszło a pensje stoją.
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    19.04.2018 09:07

    Pracodawca

    Jak już wspomnieliśmy, zachęcamy aby nie przekazywać niesprawdzonych informacji :)
    ReviewUserIcon
    Wujekdobrarada

    14.12.2017 19:18

    Inne

    Jeżeli ktoś chce pracować w tej firmie musi się liczyć z tym, że: - w większości przypadków awans jest warunkowany długością stażu w firmie - średnie nadgodziny dla pracownika czy to AR czy GL to 20 godzin/miesiąc a nawet więcej, są przy tym trudności w ich odbieraniu a wyjśie 'o czasie' jest źle odbierane - klient ma zawsze rację - nawet jak zwraca się do pracownika w sposób, w jaki nikt nie chciałby być traktowany, a pracownik musi go jeszcze przepraszać (szanujmy się :) ) - Team Leaderzy, jak było to opisane we wcześniejszych komentarzach - traktują ludzi jako wakaty, za które płaci klient - jednym słowem jest się niczym poza cyferką w zestawieniu - podwyżki też są bardzo symboliczne - premia niby jest, ale firma tak zawyża targety i minima, żeby je otrzymać, koniec końców premia świąteczna zfśs jest wyższa niż ta premia :) - a rozwój jest możliwy - jeżeli ma się szczęście i jest mało chętnych na wybrane szkolenie- zazwyczaj idzie jedna osoba na team na pół roku - pierwszeństwo mają osoby z dłuższym stażem (niespodzianka) 10 razy radzę przemyśleć start w takiej firmie.
    ReviewUserIcon
    cornflakes

    05.04.2018 18:17

    Inne

    cos chyba sie nie sprawdzily te ploty
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    06.04.2018 08:29

    Pracodawca

    Tak to już z plotkami bywa :)
    ReviewUserIcon
    J.

    10.03.2018 22:05

    Inne

    Jeśli szukacie widełek wynagrodzeń (nie tylko w Metro) na szczecińskim rynku w "korpo-księgowości" ogólnie, to polecam ostatni raport ABSL (wrzuć sobie w google i poszukaj sam)... oczywiście konkretne kwoty w firmie (tej jak i innych na szczecińskim rynku) mogą odbiegać od tego, co tam jest przedstawione, ale ogólnie jednak jest w miarę prawdziwe. Zaoszczędzi to Wam jak i firmie czasu i bezsensownych rozmów. Oszczędzi też nierealnych oczekiwań i dramatów z tym związanych oraz poczucia, że was robią w ****... konia). Zróżnicowanie płac jest, i to momentami dość duże. Tak jak ogólnie w całej księgowości... im więcej masz wiedzy z zakresu rachunkowości (studia, kursy, podyplomowe), umiejętności z zakresu IT (np. VBA, SQL), języków (niemiecki uber alles, a potem wszystkie inne), tym więcej Ci zapłacą, bo ogólnie rynek za to płaci. Ogólnie im dalej w las, tym ciężej, więcej wiedzy trzeba mieć i wymogi wyższe (ale płace ogólnie też). Na sam start nie wymagają od Ciebie znajomości księgowości, bo to co się tutaj robi da się w większości bez tej znajomości robić (parę działów jest jednak wyjątkiem...). Przynajmniej tak jest na początku...
    ReviewUserIcon
    Rafał

    04.03.2018 22:49

    Inne

    Obniżcie wymagania co do nowych chętnych do pracy przyjmujcie z komunikatywnym jezykiem i minimalnym doswiadczeniem a w pracy podszlifują juz wszystko bo sezon urlopowy się zbliża i bedzie tragedia a nikt niechce przekładać urlopów POZDRAWIAM
    ReviewUserIcon
    ania

    05.03.2018 20:06

    Inne

    po co komunikatywna wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego bo po 1-2 mc osoba podszkoli się i tak dużo osób nie zna języka na poziomie komunikatywnym (zgadzam się z przedmówcą sezon urlopowy się zbliża )
    ReviewUserIcon
    M.

    11.07.2017 21:27

    Inne

    @Paulina uszanuj, że publicznie nie podaje sie takich informacji. Nikt z ksiegowych, czy mlodszych czy starszych nie chcialby czytac o swoich zarobkach w internecie na forum. Widelki sa rozne, dostaniesz tyle na ile zaslugujesz.
    ReviewUserIcon
    r

    04.02.2018 14:28

    Inne

    orientacyjna.................
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    05.02.2018 13:31

    Pracodawca

    @R, nie do końca wiemy co odpowiedzieć na tak lakoniczny komentarz :) już wyjaśniliśmy dokładnie, jak to działa, a nasze faktyczne widełki są po pierwsze dość szerokie, a po drugie poufne.
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    01.12.2017 12:05

    Pracodawca

    Drodzy Użytkownicy, dziękujemy za uwagi na temat wynagrodzeń. Konkretne kwoty są ukrywane ze względu na to, że zgodnie z naszą wewnętrzną polityką wynagrodzenia są niejawne i nie należy o nich mówić czy pisać osobom trzecim, a tym bardziej publicznie. Przypominamy, że oferowane wynagrodzenie w naszej firmie zależy w bardzo dużym stopniu od poziomu doświadczenia i wiedzy (księgowej, narzędziowej, w obsłudze klienta i innej - zależnie od stanowiska) oraz od tego, jakie języki i w jakim stopniu zna pracownik. Stąd najlepiej przekonać się samemu, czy wynagrodzenie spełni Wasze oczekiwania. A zawsze na rynku znajdą się firmy płacące więcej, jak i płacące mniej - w każdej branży jest podobnie w nowoczesnym biznesie. Natomiast warto pamiętać o wszystkich oferowanych benefitach, przywilejach pracowniczych itp. - to też się ceni, podobnie jak możliwości rozwoju czy awansu. Awansów z kolei jest u nas sporo :) Jak to w każej firmie, każdy powinien przekonać się sam.
    ReviewUserIcon
    Asia92

    30.08.2017 12:02

    Inne

    Wynagrodzenia bardzo niskie, nawet dla ludzi z doświadczeniem. Zarabia się tyle co w lidlu na kasie, a ta suma jest wszystkim znana. Nie polecam!
    ReviewUserIcon
    Asia92

    07.09.2017 08:34

    Inne

    Podałam ten przykład z Lidlem, aby przybliżyć kwotę netto, wypłata jest tej samej wysokości. Jak napisałam dokładną kwotę netto to ktoś skasował mój wpis: Dzięki Metro( końcówka różni się dokładnie o 24 złote ). Podaje przykład na chwilę obecną z dwoma językami, po studiach kierunkowych!
    ReviewUserIcon
    huehue

    30.11.2017 17:50

    Inne

    to faktycznie "atrakcyjnie"
    ReviewUserIcon
    Marta

    27.09.2017 12:50

    Inne

    Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć użytkownikowi forum ''lewy''? Aktualnie firma METRO SERVICES PL Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko Accountant ze znajomością angielskiego. W ofercie zaznaczyli, że firma oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, kursy językowe i szkolenia, prywatną opiekę medyczną. Czy ktoś jest zainteresowany aplikowaniem?
    ReviewUserIcon
    neta

    30.11.2017 17:48

    Inne

    a co to znaczy "atrakcyjne wynagrodzenie"? Czy to wynagrodzenie jest "atrakcyjne" dla pracodawcy, czy pracownika?
    Company logo
    METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    02.10.2017 10:11

    Pracodawca

    Drodzy Użytkownicy, możliwość otrzymania podwyżki w pracy oczywiście występuje, jak w większości firm - w ramach rozwoju wiedzy i kompetencji na stanowisku, szczególnie w przypadku awansu lub np. nauczenia się dodatkowego języka obcego :) Co do poziomu języka niemieckiego, w zasadzie nie ma konkretnego rozgraniczenia na to, jaki poziom obowiązuje w konkretnym zespole. Przyjmujemy do pracy osoby na poziomie niemieckiego od B1 do C1/C2. Standardowo oczywiście obowiązuje też znajomość angielskiego, ale wystarczy średnia - od poziomu B1+. A do aplikowania oczywiście stale zapraszamy - tych, którzy znają jeden, dwa lub więcej języków obcych :)

    Zostaw merytoryczną opinię o METRO Global Solution Center sp. z o.o.

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.