METRO Global Solution Center sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o METRO Global Solution Center sp. z o.o.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie METRO SERVICES PL Sp. z o.o.?

Lucky Luck

Dość łatwe. Idziesz wzdłuż rzędu, do końca-do okna albo do ściany i już.

Stare metro

Jest ich sporo więc chyba nie najgorsze.

owieczka

Nie polecam, pracy jest dużo, jedna osoba robi pracę za dwie, albo trzy osoby, często nie ma jak wyjść na przerwę, bo w poniedziałek musisz księgować za 3 dni (za weekend). Jest problem kiedy chcesz odebrać nadgodziny wtedy kiedy ty potrzebujesz. Pieniądze bardzo małe: (usunięte przez administratora) zł. netto. (usunięte przez administratora) Problem z wolnym w święta, nie wypuszczają chociażby godzinę wcześniej. A o wolne w święta i sylwestra każdy się bije. Jeśli się chcesz wykazać w nagrodę dostajesz firmowe domino.

Na jakie benefity można liczyć w METRO SERVICES PL Sp. z o.o.?

Poza oczywistymi, czyli prywatną opieką medyczną, kartą sportową i wczasami pod gruszą, oferujemy m.in. możliwość wyjazdów zagranicznych czy dodatek do pensji za samą tylko znajomość dodatkowego poza angielskim języka. Do tego obszerny pakiet szkoleń: wewnętrzne i zewnętrzne, dofinansowane kursy językowe (np. hiszpański, francuski, włoski, niemiecki czy angielski) oraz dostęp do e-learningu. Z nami masz zapewnioną nie tylko pracę, ale i rozwój! :) Więcej chętnie opowiemy podczas spotkania rekrutacyjnego, zachęcamy do aplikowania tutaj www.metro-services.pl/metro/kariera/ i do zobaczenia mamy nadzieję! PS. Można nas też będzie spotkać i porozmawiać podczas Giełdy Pracy 19-20.11 na Uniwersytecie Szczecińskim, o czym piszemy w aktualnościach. Zapraszamy serdecznie!

zadowolona

Dziewczyny proszę was,przestańcie narzekać. Jeszcze się taki nie narodził ,żeby każdej dogodził. Życie, raz z górki a raz pod górkę. Jak mam słabszy dzień to szukam manikiurzystki mobilnej. Kupuję swoje ulubione winko i po zabiegu wszystko wraca na właściwe tory, polecam i pozdrawiam wszystkich.

C

I see that many comments are negative here. But the company is good, there are many opportunities to grow, and promotion is based on merit, the more you do, the more you get. But you really have to work hard. I've met people who didnt work hard but expected promotions, and people who worked very hard and didnt expect promotions. In my experience at Metro: I met nice people, I had opportunities to learn new things, I was appreciated by my collegues and firm, and most importantly there was a clear structure and order: other companies dont have this (other companies won't present you the team, nor the structure of the firm, no basic training, no official mails to call you for some meetings, no support if you have an idea to implement, no support in terms of IT, you can be left on your own to even open a sap user :) etc., I saw somewhere else a lot of chaos). In Metro you will have a lot of support in IT, a clear presentation of the firm, the structure of the teams, a basic training in everything you need to know about the firm, accounting, sap, hr soft skills, safety regulations etc, you will have many trainings, you can even ask for extra trainings, you can ask to learn processes from other teams, you'll get all help in your onboarding, opportunities to learn new languages (courses), if you come up with an idea the firm will at least show their appreciation by offering you bonuses, and/or some other non material perks like being selected for a 1 year training with discounts from firm, or sending you to a transition in a different country all payed by the firm, or offering you diplomas or certificates which matters, because people want to feel appreciated and trust me when I say that you dont get all of these perks in other firms. :) Is true that there is some overtime, but nobody forces you to stay, and most firms will require you to do some overtime anyway. The manager is cool as long as you do your job, he won't bother you with anything, the HR is extremely friendly, and the training teams are supportive. What I appreciate very much in firms is order and structure and Metro has that. And you never get bored there, all you have to do is ask for more if you want more, or ask for less responsibilities if you cant handle them anymore. ;)

Natalia

Czy moglby mi ktos napisac ile placa na stanowisku Accountant? Dzieki

Natalia

@Kolajo jesli nie jestem poczatkujaca i mam okolo 4 lat doswiadczenia to nadal wynagrodzenie bedzie 4 000 brutto? Ile maja leveli? jak to funkcjonuje? dziekuje za odpowiedz

KolaMu90

Firma METRO SERVICES jest w porządku dla studentów. Jeżeli skończyłeś już studia to trzymaj się z daleka bo nie warto. Wynagrodzenie bardzo małe. Doprosić się Team Leadera o awans czy podwyżkę graniczy z cudem - no chyba, że jesteś pupilkiem TL. Ogólnie firma nie ma szacunku do pracowników. Jeżeli jest zamknięcie a masz jakieś plany to od razu je odwołaj. A jak nie zostaniesz nadgodzin to zapomnij o awansie. Jeden dzień może przekreślić parę lat przykładnej pracy. Odchodząc możesz usłyszeć, że mogłeś zostawić rezygnację na biurku TL (bo przecież pracujesz tutaj tylko kilka lat i kto by się przejmował, że odchodzisz). Po prostu zastąpią cię kimś z ulicy, bez doświadczenia. Pracując tam, zapomnij że posiadasz coś takiego jak telefon. Wystarczy, że spojrzysz na niego na 15 sekund a już TL albo menager zwróci ci uwagę, że masz pracować a nie się rozpraszać. Dodatkowo nadgodziny (a jest ich sporo) nie są płatne - można je jedynie odebrać. Pracując tam, jedyne co można dostać to brak szacunku, mnóstwo nerwów i biedna wypłata. Firma nie zapewnia nawet podstawowych rzeczy niezbędnych do pracy. Także jeżeli jesteś studentem to praca tam jest fajną opcją, żeby mieć co wpisać w CV. Ale jeżeli już czas studiów masz za sobą to sobie odpuść i poszukaj innej pracy ;)

filigranowa krowa
@KolaMu90

Ciekawe, czy ktoś kiedyś wpadnie na pomysł, żeby stworzyć taki portal, gdzie opinie o firmach i miejscach pracy sa konkretne, rzetelne i budujace ich w miarę prawdziwy obraz. Opinie bez ogródek i wedle własnego postrzegania, ale jednak cokolwiek wnoszące. W miejsce tego mamy tu papkę stworzona przez sfrustrowanych, wyżywających się za własne nieudacznictwo pseudo moralizatorow. Słabizna.

@filigranowa krowa

Słaba jest ta firma. Opinia, którą wyraziłam nie jest tylko moją opinią. Rozmawiam z wieloma osobami, które pracowały bądź nadal pracują w Metro i narzekają na to samo co ja :) To znaczy, że coś jednak jest w tym co napisałam. Polecam wziąć się za naprawę wizerunku firmy, ponieważ jest on bardzo kiepski :)

filigranowa krowa
@KolaMu90

Nie znam firmy, ale czytam te twoje ‚argumenty’ i naprawdę jest śmiesznie :) Nie pozwalają się bawić telefonem? LOL :) Podwyżka w trybie wyproszenia u przelozonego? Awans dostaje się zazwyczaj za zasługi, wiec.. hmm, trzeba się bardziej postarać? Nadgodziny w firmie księgowej podczas zamknięcia okresu? Niezwykle i niespotykane.. (żart). Brak szacunku czyli co konkretnie? Pomiatanie ludźmi, mobbing, wyzwiska? Zapewnianie podstawowych rzeczy do pracy-nie dali ci krzesła, biurka, komputera? I co to wszystko ma wspólnego z wizerunkiem firmy? Moim zdaniem to powinni się cieszyć, jak takie przedszkole idzie szukać szczęścia gdzie indziej.

Stare metro
@filigranowa krowa

A może jak nie znasz firmy to się nie wypowiadaj?

@filigranowa krowa

Hahaha widzę, że trafiłam na idiotę. Przede wszystkim przeczytaj dokładnie moją opinię bo widzę, że masz z tym problemy (nigdzie nie napisałam, że nie pozwalają się bawić telefonem). Dodatkowo w opinii z oczywistych powodów nie ujęłam wszystkiego - co do braku awansu wynikało to z niechęci Team Leadera do poszczególnych osób i preferencyjnego traktowania ulubieńców. Skoro nie znasz firmy to się nie wypowiadaj bo nie masz pojęcia jak tam jest. Wyraziłam swoją opinię (do czego miałam prawo) na podstawie 1,5 rocznego doświadczenia z tą firmą. Nie musi Ci się ona podobać ale docenię jeżeli nie będziesz już więcej głupot wypisywać w odpowiedzi do mnie :)

Obserwator

Metro- dziwny stan umysłu. Nie dajcie sobie wmówić,że w innych firmach jest gorzej i że to co się tam dzieje jest normą. Zaskakujące,ze kadra manadzerska,mimo gigantycznych rotacji personalnych nie jest rozliczana. Szczególnie,jak zostało już napisane- ilość team leaderow,która odeszła od jednego przelozonego. Przypadkiem tego nazwać się nie da. Pranie mózgu,udawanie ze tak powinna działać firma i układy. Nie polecam

Mefistofeles
@Obserwator

Daj jakieś konkretne statystyki, liczby, porównanie do konkurencji to będzie można znaleźć punkt odniesienia. Jaka jest rotacja, powody odejść itd.? Inaczej to wszystko gdybanie i przypuszczenia.

Early bird
@Obserwator

Super, ze to piszesz, bo na pewno możesz nam sprzedać receptę na nie-dziwny stan umysłu i firmę z zerowa rotacja pracowników. Przede wszystkim team leaderow,, którzy szczególnie leżą Ci na sercu. Podziel się z nami, gdzie pracujesz-wszyscy chcemy iść tam, gdzie lepiej, gdzie normalnosc to norma!

Ciekawa

Witam, zastanawiam sie nad zmiana pracy. Aktualnie pracuje w korpo jednak nie jest to nic z księgowościa związane. Czy trzeba miec doświadczenie w Księgowowści ? I jakie tam są zarobki ? Jaka atmosfera ? Czy ludzie sie szanują ? Byłabym wdzięczna za jakieś informacje. Pozdrawiam

Manitu
@Ciekawa

Jak chcesz to wszystko wiedzieć, to zgłoś się do firmy i się dowiedz. A na pytanie co chcesz robić (czy księgowość czy nie) musisz sobie sama odpowiedzieć. Generalnie z doświadczeniem w korpo i pozytywnym nastawieniem na pewno jesteś potencjalnym kandydatem.

Mimi80
@Ciekawa

Hej, możesz śmiało aplikować bez doświadczenia, bo firma Cie wyszkoli, tu liczy się najbardziej chęć do pracy i zaangażowanie, a atmosfera jest przednia. Jest szacunek, jest praca i jest też zabawa, już HaeRy o to dbają :) Mi tu dobrze, więc polecam.

Ktoś
@Mimi80

A jak długo pracujesz w tej formie?

Obserwator

Z Metro zaczęli odchodzić Teamliderzy. W tym roku odeszło ich chyba z 6 albo 7. Wielu pracującyh po kilka lat. Co prawda po kilku zespoły płakac nie będą, ale wiecie dlaczego tylu ich odeszło? Wiedzą coś więcej?

życzliwy
@Obserwator

Podobno jednego porwali piraci do Somalii, a reszta wyjechała szukać złota w Klondike

przerażony
@Obserwator

Włącznie z konsultantami i menadżerami w tym roku to już 11-12 osób. Problem w tym, że to osoby głownie z jednego działu...

Neutralna
@przerażony

Dziwna sprawa , pracuje tu i nienaliczylam sie tylu osob ????

Paula
@Obserwator

To napisz w jakich działach można starać się o pracę :)

BPLXE

Pracuję już tu pół roku i szczerze mówiąc nie rozumiem większości negatywów. Z mojego punktu widzenia ludzie z którymi ja współpracuję zwracają uwagę na potrzeby pracownika. Wszystko jest elegancko poukładane, w miarę widać co i dlaczego. Awansów jest całkiem sporo, rotacja również jest... Jak w każdym miejscu które ma stanowiska juniorskie. Metro jest okej :) na ten moment nigdzie się stąd nie ruszam.

Karolinao

Ciekawe, dlaczego zniknęły z forum najświeższe opinie, tj. z 29.04. dotyczące awansów na wyższych stanowiskach ;)

Metro stan umyslu Poszedł ktoś grubo o firmie . Co w firmie to w firmie a tu wyleciało na caly szczecin GRUBO ale ktos już nie wytrzymał cisnienia .

Też pracownik

To jest trochę tak jak z opiniami o hotelach po wakacjach, jak jesteś zadowolony to bardzo rzadko dzielisz się tym że światem, natomiast jeśli coś cię wkurzy od razu obsmarowujesz hotel w necie. Tu jest chyba podobnie - firma nie jest idealna owszem, reakcja HR przesadzona. Ale ta opinia aż jedzie osobista vendetta i proponuję podzielić ja przez dwa albo i trzy. Pozdrawiam

Aleksandra
@Też pracownik

Niedawno zakończyłam współpracę z Metro, niestety mam bardzo podobne wspomnienia. Na pewno firma zyskałaby na zwróceniu uwagi na potrzeby pracownika, a nie szukaniu nowych sposobów rekrutacji...

meg_też pracownik
@Też pracownik

To raczej reakcja nie tyle HR co managerów... można się nie wiem jak starać "oddolnie" i podobnie jak w operacji tak i tam się zespół dwoi i troi, żeby coś posklejać. Ale niestety ryba psuje się od głowy. A że niektóre nowe wpisy tutaj rzeczywiście trzeba by podzielić na dwa albo trzy, to też racja. Wszędzie są problemy, większe czy mniejsze i w firmie też może nie jest najbardziej różowo, ale nie ma co demonizować WSZYSTKICH. Równi i równiejsi też są niemal wszędzie.

@Też pracownik

Jak zatem według Ciebie działają strony typu Booking czy Trivago. Ludzie jak są zadowoleni to zostawiają pochlebne opinie. Jeżeli pobyt w hotelu był dobry, przeciętny, a często rozczarowujący to takiej opinii nie umieszczamy tylko po prostu więcej tam nie jedziemy. Zazwyczaj by umieścić negatywną opinię musimy naprawdę czuć się zdegustowani warunkami. Tak samo jest tutaj. Opinie wydają najbardziej rozczarowane osoby i może to być garstka. Niestety brak takich osób, które z chęcią rekomendowałyby firmę na ogólnym forum. Widać to także po like’ach na fb. Nie zaliczam tutaj programu referal, gdyż z nim wiążą się benefitu finansowe, a przy pensjach w MS każdy grosz się liczy.

Beti

Tylko nie mówcie że nie mamy braków w pracownilach. Zobaczcie co się dzieje na stronach internetowych kilkanascie naszych ofert pracy się pojawiło. Czy jest to zwiazane z wypowiedzeniami złozonymi na koniec roku?

Rita
@Beti

Oferty pracy są cały czas, dodatkowe oferty to wynik nowych projektów, a to oznacza, z firma się rozwija. tylko pogratulować takiej firmie. wypowiedzeń od dobrych kilku miesięcy jest bardzo mało a nowych osób przybywa. skoro tak źle w tej firmie to czemu tyle ludzi tam pracuje???

@Rita

Może update w sprawie wypowiedzeń? Zwłaszcza tych na wysokim szczeblu?

RAFAŁ

wymagania z kosmosu a pensja LIPA . Totalne dno jak na dzisiejsze realia i małe bezrobocie !!! NIE POLECAM

@RAFAŁ

To znaczy ile ci zaproponowali netto?

jupi ka ej

super firma!

ANNA

brak ludzi w każdym dziale a, rotacja MEGA A TU CHĘTNYCH JAK NA LEKARSTWO !!!

pixie

Dziwna firma. Niby poszukują ludzi z niemieckim, ale po wysłaniu cv nawet do mnie nie zadzwonili. Chociaż, biorąc pod uwagę opinie jakie tu czytam, może to i lepiej...

Yolo
@pixie

pierwsze słyszę, ze wysłanie cv oznacza automatycznie kontakt z aplikujacym-może są lepsi kandydaci od ciebie?

p

Bardzo miła atmosfera w pracy, to przede wszytskim. Dział HR zawsze pomocny zarówno w trakcie rekrutacji, jak i już w trakcie zatrudnienia jeśli chce się czegoś dowiedzić. Całkiem dobre wynagrodzenie, plusem są też bonusy kwartalne i świąteczne. Generlanie polecam bo miło wspominam pracę w METRO. Lubię atmosferę w METRO SERVICES PL Sp. z o.o. za: Praca w teamach elastyczne godziny pracy atmosfera

Robert
@p

A dlaczego wspominasz? Już tam nie pracujesz??

Sick
@p

Na czym polega elastyczny czas pracy? Bo jak dla mnie obowiązek tworzenia zmiany do 17:45 tylko dla pozornego zabezpieczenia procesu to bzdura. Termin realizacji normalnych zleceń to dwa dni. Chyba, że pracujesz w jedynym uprzywilejowanym zespole ICF...

@Sick

A jak wygląda sytuacja teraz? Nadal rekrutują ludzi do pracy??

p
@p

Niestety, musiałam zrezygnować. Ale nie z powodu warunków pracy bo tak jak mówiłam, mi się podobało w Metro.

Yolo
@Sick

a na czym polega elastyczny czas pracy wg ciebie? na tym, ze jest jedna zmiana (lol)?

@p

A w jakim dziale pracowałaś?

Magazynier

Ta firma to coś dziwnego . Kolezanka tam aplikowała ma 10 letnie doświadczenie na pełnej księgowość jezyk komunikatywny i NIE ZADZWONILI NAWED DO NIEJ . SZOKKKLKK

księgowa
@Magazynier

bo tam po znajomości prace się dostaje . Jezyk angielski podstawowy wystarczy a oni wymagania mają . Jak ma 10 lat doświadczenia na pełnej księgowości to TL zjadła by wiedzą bo TL to ich wiedza z księgowości to zerowa jest

XD
@Magazynier

SZOKKKKKK xD

Zostaw merytoryczną opinię o METRO Global Solution Center sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO Global Solution Center sp. z o.o.