MZURI

Opinie o MZURI

Polecam! Stabilna praca, świetni ludzie i chyba jedyna firma w której do prezesa mówi się na "Ty"

Ann
@Paweł

Czy uważasz to za zaletę ? ????????????

@Ann

Mówiąc do Prezesa na Ty czujemy się równi, mamy szansę zostać wspólnikiem więc tworzymy firmę wspólnie. Wiemy, że możemy porozmawiać z Prezesem na różne tematy co buduje zdrową relację partnerską.

Najemczyni

To zwykli naciągacze, (usunięte przez administratora) Odradzam współpracę. Omijać szerokim łukiem!

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w MZURI?

Atmosfera w pracy jest super, oczywiście wszystko zależy od działu ale z tego co ja słyszę to nie ma nieporozumień. Ludzie traktują się tu z szacunkiem i mówimy że jesteśmy jedną wielką rodziną :) Jak mam jakiś problem to nie obawiam się o nim rozmawiać. Przychodzę tu z przyjemnością a to w pracy jest najważniejsze.

Zdziwiona
@Ania

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz. Osoba z mojej rodziny pracuje w Mzuri i jest na skraju wycieńczenia psychicznego. Zwalanie obowiązków na nowe, niedoświadczone osoby, donoszenie na siebie, fałsz i obłuda na każdym kroku. Osoba ta szuka nowej pracy niestety pandemia jej/jemu tego nie ułatwia.

Zdziwiona

Bo tak jest. Szefowie wręcz wymagają na niższych rangą osobach zamieszczanie pozytywnych opinii o Mzuri.

WROCŁAW

Mieszkanie do wynajmu brudne, zagrzybiała łazienka, ogólny (usunięte przez administratora) połamane łózko, zakamienione baterie najem- i przedłużanie- podwyżki obowiązkowo !!, dodatkowe ubezpieczenie obowiązkowo !!! koniec najmu- naciągnięcie na koszty sprzątanie ponad 300 zł - (usunięte przez administratora) na umowie zawyżanie kosztów umowa za usługę 250 zł- obciążenie 320 zł dodatkowe koszty - bez możliwości wyegzekwowania faktur co i za co UMOWA BEZ MOŻLIWOŚCI - wypowiedzenia najmu, chyba, że znajdzie się lokatora zastępczego - czyli wykonanie pracy firmy wynajmującej FIRMA TYLKO PATRZY ŻEBYŚ WYJĄŁ I JAK NAJWIĘCEJ OSKUBAĆ CIĘ Z KAUCJI NAJEPIEJ W CAŁOŚCI ZDECYDOWANIE ODRADZAM NAJEM

Serwisant

Do rozmowy z panem Sławomirem było dobrze. Sławomir..., pan Sławomir, w trakcie rozmowy narzuca ton w rodzaju JA TU JESTEM NAJWAŻNIEJSZY. Zadawane pytania nie mające związku z pracą serwisanta. Tak przeprowadza rozmowę, jakby bał się o swoje stanowisko. Ja Ci pokażę kto tu jest najważniejszy. Tak panie Sławku - rozmowa rekrutacyjna przypominała mi rozmowę z moją byłą żoną. Ja Ci pokażę kto ma rację. Stosuje pan jakiś psychologiczny bełkot. I ten słyszalny szyderczy uśmieszek wymalowany na pana twarzy. A do tego słyszalne odgłosy w tle. Usłyszę, że to radio. No to jesteś pan słaby profesjonalista. No chyba, że to była osoba fizycznie siedząca obok i miał pan potrzebę zaimponowania. Cieszę się, iż nie będziemy współpracować (przynajmniej w obecnej chwili) gdyż nie lubię gdy osoba niekompetentna podważa moje kompetencje. Cieszę się, że pierwszy zakończyłem rozmowę (udało się panu tymi nieodpowiednim do zatrudnienia pytaniami mnie irytować). Panie Sławku proszę nie przyjmować zbyt osobiście tego wpisu. I koniecznie zmienić pytania kompetencyjne dla serwisantów. Gdyż serwisant, nie jest pracownikiem biurowym. Z Wielkim Szacunkiem dla Pana Sławomira. Jeszcze raz proszę nie odbierać tego zbyt personalnie. Pozdrawiam Piotrek

Pytania rodem z internetu na zasadzie kopiuj/wklej. Nie mające nic wspólnego z zakresem pracy serwisanta.

WROCŁAW

Stażystka

Może jest tu ktoś z Mzuri z Łodzi? Jestem zainteresowana wakacyjnym stażem. Znalazłam ogłoszenie i chciałabym dowiedzieć się jak wygląda praca w biurze w Łodzi?

Chodzi o ten staż?
@Stażystka

Opis stanowiska: Przygotowaliśmy intensywny, dziewięciotygodniowy program stażowy podczas którego: Poznasz strukturę całej Grupy Mzuri. Zrozumiesz, jak działa firma złożona z kilku spółek, będziesz miał okazję poznać „od środka” aż 7 różnych działów i pracę specjalistów mających bezpośredni kontakt z klientami. Dzięki temu porównasz rzeczywistość ze swoim wyobrażeniem o pracy w takich obszarach jak marketing, sprzedaż, biuro obsługi klienta itp. Pogłębisz swoją wiedzę dotyczącą wynajmu nieruchomości. Dowiesz się m.in. na co najemcy najczęściej zwracają uwagę przy wynajmowaniu mieszkania oraz jak przygotować mieszkanie do najmu – nic Cię więcej nie zaskoczy ???? Zdobędziesz nową wiedzę dotyczącą inwestowania w nieruchomości Dowiesz się jak dostosowywać metody marketingowe do założonego celu biznesowego: marketing mieszkań na wynajem oraz na sprzedaż; marketing usług zarządzania nieruchomościami na wynajem oraz usług inwestycyjnych Będziesz miał okazję wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce m.in. sam wykonasz protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości, przygotujesz umowę rezerwacyjną dla potencjalnego najemcy, podpiszesz aneks na podstawie pełnomocnictwa itd. Zdobędziesz uniwersalną wiedzę i umiejętności, które przydadzą się w każdej pracy, między innymi: budowania relacji z klientami, współpracownikami i przełożonymi, etykiety biznesowej, podstawowych prac biurowych itp. Co oferujemy? Intensywny program stażu: każdy tydzień to praca w innym dziale! Opiekę mentora (spotkania raz w tygodniu) Multisport Plus na okres 2 miesięcy Referencje Możliwość zawarcia umowy partnerskiej w dowolnym momencie w trakcie stażu lub po zakończeniu stażu Najlepszym stażystom z wielką chęcią zaproponujemy współpracę w wybranym obszarze Dla kogo? Dla studentów w trakcie wakacji lub świeżo upieczonych absolwentów (jeśli właśnie kończysz klasę maturalną i to czytasz to też nie bój się zaaplikować ;)) Dla osób gotowych na intensywną przygodę i naukę Dla osób nie bojących się nowych wyzwań i pracy w ciągle zmieniającym się środowisku Dla osób zainteresowanych rynkiem nieruchomości Jesteś zainteresowany? Wyślij nam swoje CV i list motywacyjny na adres rekrutacja@mzuri.pl Skontaktuje się z Tobą opiekun merytoryczny w celu umówienia się na rozmowę Podczas rozmowy zostaniesz poproszony o wypełnienie kilku testów: z języka angielskiego, z umiejętności myślenia analitycznego oraz zakresu kreatywności Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o wynikach Planowana data rozpoczęcia programu – 1 lipca ????

Stażystka
@Chodzi o ten staż?

Tak dokładnie chodzi o ten staż :) Szukam opinii czy warto. Chciałabym zobaczyć jak wygląda praca w takim biurze. Nie mogę jeszcze podjąć pracy na stałe dlatego zależy mi na stażu :)

Dawid

Jak duża jest rotacja pracowników w firmie?

Lena
@Dawid

Rotacja jest ustabilizowana :) Firma się rozwija więc często prowadzone są rekrutację by powiększyć zespół.

Ktoś kto pracuje w Mzuri
@Dawid

Rotacja jest niewielka. Mzuri faktycznie bardzo szybko rośnie dlatego jest mnóstwo ogłoszeń. O ile tylko rzetelnie wypełnia się swoje obowiązki, to można tę pracę naprawdę traktować jako stabilną przystań na lata. Nie słyszałam o zwolnieniach ze względu na antypatie albo o zwolnieniach ze względu na jakieś cięcia budżetowe. Co więcej wracają do nas osoby, które przez jakiś czas były nieobecne (studia, wychowanie dziecka przez kilka lat, wyjazd za granicę, inna praca itp.).

@Dawid

Kilka lat wstecz rzeczywiście rotacja była duża ale teraz Muri to zdecydiwanie inna firma ponieważ ciągle się rozwija. Firma poprawiła komfort pracy, lepiej płaci i w związku z tym rotacja jest znikoma. W niektórych działach ludzie pracują po kilka lat.

@Marcin

A jak to wygląda teraz w czasie pandemii? Zapowiadają się jakieś zwolnienia? Widziałem, że prowadzicie rekrutacje do działu IT. Czy tam jest duża rotacja? Czy znasz kogoś z tego zespołu?

@Damian

W dziale IT od dawna nie było zmian. Polecam udział w rekrutacji:) Zarząd informował, iż mimo tej ciężkiej sytuacji to ostatnio rzeczą jest redukcja etatów. Działy które mają taką możliwość pracują zdalnie.

Rafał
@Dawid

W firmie nie ma prawie żadnej rotacji. Ludzie tu przychodzą i zostają na lata. Firma się bardzo szybko rozrasta, przez co ciągle jest zapotrzebowanie na nowe osoby.

Rafał

Do Mzuri przyszedłem ponad rok temu. Zostałem bardzo ciepło przyjęty zarówno przez przełożonego, jak i przez innych współpracowników. Panuje tu bardzo przyjazna atmosfera, wszyscy są bardzo pomocni. Nigdy nie ma problemu z wyjściem wcześniej lub nawet dniem wolnym, jeżeli są jakieś sytuacje losowe. Bardzo polecam tę firmę dla ludzi, którzy w miejscu pracy chcą się czuć miło i komfortowo!

Ewelina

Szkoda, że firma z takimi ideami i wartościami, jak Mzuri ma pracowników, którzy działają wręcz odwrotnie do deklarowanych wartości. Chyba, że Mzuri nie przyznaje się do Mzuri Investments bo o pracownikach, w dodatku obejmujących posady Dyrektorów tu mowa. Współpraca B2B wg Pani Dyrektor polega na bezwzględnym wykonywaniu wszystkiego, czego sobie zażyczą. A uczciwość na tym, że za zmianę decyzji Dyrektorów ponosi koszt współpracownik. Koszt w postaci obniżenia wynagrodzenia bo nie domyślił się, że ktoś w Mzuri o czymś zapomniał, a inny ktoś zmienił zdanie... W ten sposób oskarża się ludzi o niedopełnienie obowiązków i narzuca obniżenie i tak niskiego wynagrodzenia. Natomiast Pan Prezes najpierw deklaruje pomoc w przypadku problemów z jego podwładnymi, a kiedy rzeczywiscie jest proszony o interwencję, zbywa prośbę byle pretekstem. Zdecydowanie prawdę napisał korko kilka wpisów powyżej. W ostatniej rozmowie z Panią Dyrektor, tuż przed tym jak wysłałam wypowiedzenie, usłyszałam że wszyscy powinnismy pracować na dobro Mzur. Haj Mzuri więc! Mini III rzesza trwa. Współczuję, życzę powodzenia i szybkiego wyzwolenia wszystkim, którzy jeszcze poddają się reżimowi.

Świetna rzetelna i kompetentna obsługa. Wynajmując mieszkanie czułam się bardzo spokojna, że mój opiekun, Pani Ania, wszystkiego dopilnije i poinformuje mnie o całym procesie. Szczerze polecam.

Gagazzzz
@Anna

Wydaje mi się, że to jest raczej miejsce na opinie o firmie jako o pracodawcy xD ja widzę to z dwóch stron, bo zaczęło się tak, że wynajmowałam kawalerkę z chłopakiem, a potem w wakacje wysłałam CV i robiłam inwentaryzacje mieszkań (nauczyłam się samodyscypliny i wielu śmiesznych słów np. skaj). Jedno i drugie bez zastrzeżeń. Zreszta gdyby coś było nie tak przy wynajmie mieszkania to bym tam nie poszła do pracy ;)

@Gagazzzz

Super, że miałaś możliwość poznać firmę ze strony Klienta i pracownika. Ja natomiast w pierwszej kolejności zacząłem pracę w Mzuri A później wynajalem mieszkanie, które firma miala w zarządzaniu. Również nie mam żadnych zastrzeżeń. Jak w każdej firmie zdarzają się i pomyłki czy trudniejsze tematy ale wszystko da się wyjaśnić. Polecam niezadowolonym najomcom na spokojnie zgłosić swoje żale a firma zadba byście byli usatysfakcjonowani z rozwiązania problemu. Nikt nie lubi nieprzyjemnych sytuacji i fajnie jak może je rozwiązać. Każdemu zależy na zadowoleniu Klienta - Najemcy jak i właściciela mieszkania.

Firma rozwija się w bardzo szybkim tempie, co daje współpracownikom szanse na ciągłe poszerzanie horyzontów. Osoby zaangażowane i przedsiębiorcze mogą liczyć w niedługim czasie na awans. Pracy nie jest mało, ale jak dla mnie jest to plus, gdyż każdy dzień jest inny i mija ekspresowo.

@Karolina

@Karolina, a średnio jak szybko można dostać awans?

Zdecydowanie polecam pracę w Mzuri. Firma daje duże szanse rozwoju i awansu. Można się bardzo dużo nauczyć.

@Paweł

@Paweł, napisz proszę coś więcej. Ile masz stażu w tej firmie? W jakim dziale pracujesz i czy dostałeś już awans? A jeśli nie to czy masz na niego szansę? Dużo jest szkoleń?

Jak wygląda ścieżka awansu w MZURI?

Ktoś kto pracuje w Mzuri

Jak zaczynałam współpracę z Mzuri w 2014 roku to w firmie było około 60 osób, a teraz (5 lat później) jest około 200. W tym czasie zmieniła się struktura firmy i powstały wyższe szczeble (starszy specjalista, ekspert, kierownik, dyrektor). Około 25 osób dostało awans. Niektórzy nawet kilkakrotnie (specjalista - kierownik - kierownik zupełnie innego działu - dyrektor). Firma zdecydowanie preferuje awanse wewnętrzne. Jedyny minus to faktycznie to, że łatwiej o awans w Łodzi czy w Warszawie niż w innych miastach gdzie oddziały Mzuri są mniejsze, ale to pewnie kwestia czasu i na szybką zmianę wpłynie dynamiczny przyrost zarządzanych jednostek w tych miastach. Mam nadzieję, że moja odpowiedź okazała się pomocna. Sama dostałam awans w Mzuri i jestem baaardzo zadowolona :)

była
@Ktoś kto pracuje w Mzuri

Ktoś, kto jest tak zaangażowany nie powinien się wstydzić podpisać. A Ty?

@była

@była, a Ty? Poproszę imię i nazwisko oraz numer PESEL ;) Żartuję oczywiście, proszę bez urazy. Po prostu rozumiem, że ludzie wypowiadając się nawet pozytywnie, nie chcą się podpisywać. Dla mnie całe to forum to nieporozumienie, bo powinni się tu wypowiadać pracownicy i kandydaci, a jest pełne opinii od najemców i to w dodatku anonimowych więc nawet nie ma jak się do tego odnieść. Szczerze to szukam pracy i chciałem coś faktycznie przeczytać o procesie rekrutacji, benefitach, zespole IT itp.

Wynajmujaca

Odradzam z całego serca wynajmowanie przez tą firmę. Kontakt poniżej zera. Pisząc maila trzeba po jakimś czasie zadzwonić żeby szanowna Pani odpowiedziała na niego i znalazła go w stosie maila. Po oddaniu mieszkania potracaja za wszystko co tylko się da. Mieszkania nie przystosowane do normalnego mieszkania. Firma robi problemy ze wszystkiego. Nigdy w życiu bym od nich nie wynajela ponownie!!

@Wynajmujaca

W pełni zgadzam się z z powyższa opinią. Również nie polecam wynajmować poprzez tą firmę mieszkania. Kaucji w ogóle nie odzyskałam. Przy zdawaniu mieszkaniu wynajdują co się tylko da, byle nie zwrócić kaucji. Oraz każą na własny koszt malować mieszkanie po okresie najmu (w przypadku najmu bez pośrednika nie zawsze tak jest), a przecież lokatorzy płacą czynsz za używanie mieszkania. Nigdy więcej nie wynajmę mieszkania przez tą firmę.

Martyna

(usunięte przez administratora) Pani z biura nieruchomości życzy sobie do swojej kieszeni 800 zł bezzwrotnej kwoty za to, że podpisze z tobą umowę. Nie otrzymujesz potwierdzenia przez rok. Brak kontaktu, w biurze obsługi klienta co chwilę zmieniają się pracownicy. Umowa skonstruowana jest na nie korzyść wynajmujacego. Usterki zgłoszone w dniu podpisaniu umowy nie zostały naprawione przez rok. Codzienna powódź po kąpieli przez dziurawy prysznic. Smród wilgoci. Mieszkanie wyremontowane tanim kosztem, na zdjęciach prezentuje się jak apartament w rzeczywistości - żyjesz przez rok w "zimnej piwnicy" bo w mieszkaniu nie dociera nawet mały promyk słońca. Obiecanki, że czynsz przez miesiąc zostanie obniżony... Po zakończeniu umowy lista remontu jakie należy przeprowadzić. Brak żarówki kara w wysokości 50 zł. Wpłaciłam 2300zł kaucji nie otrzymałam ani grosza zwrotu.

@Martyna

Poszkodowany

Ludzie kochani nie wynajmujcie przez te pośrednictwo nieruchomościami żadnego mieszkania to są (usunięte przez administratora) nie ma szans żeby odzyskać kaucję czytajcie te opinię naprawdę niestety nie czytałem i ja z żoną daliśmy się naciągnąć

@Poszkodowany

Dawid

Zastanawia mnie jedno jakie wy w tej firmie macie szkolenia że zerujecie na ludziach jaka tam jest selekcja muszę być bez sumienia i się dostanę czy kłamać albo ściemniać proszę o odp

Gustaw

Firma to dobry pracodawca i zapracowała na taka opinię więc jeśli ktoś chce mieć dobre miejsce pracy to polecam.

Były wynajemca

Ostrzegam wszystkich przed tym (usunięte przez administratora)i moja żona złożyła wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym i chcą ją obciążyć jakimiś karami a o kaucji ma zapomnieć bo jej nie chcą oddać masakra jakaś moja żona nie popuścić im kaucji bo to jest 1.500 zł ostrzegam każdego przed (usunięte przez administratora)

@Były wynajemca

Jeśli w umowie masz przewidzianą karę za zerwanie umowy to co jest w tym dziwnego?

Dawid

Witam wszystkich niestety nie sprawdziliśmy opinie tej firmy i niestety. Ja i żoną daliśmy się na nich naciąć potwierdzam wszystko co o tej firmie piszą jest to tak (usunięte przez administratora)na zwrot kaucji naprawdę nie ma co liczyć tak się (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o MZURI - Łódź

• Jak się pracuje w MZURI?

Zobacz opinie na temat firmy MZURI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZURI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZURI?

Kandydaci do pracy w MZURI napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZURI