Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.

Opinie o Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.

Marol

Mi się praca w QG nawet podoba. Nikt nie sprawdza nikogo alkomatem, więc przed robotą 2 setki można pyknąć i potem też z jedną, czy dwie. Niby jest jakiś tam zakaz palenia, ale kto by na to zwracał uwage. Robota sama w sobie jak robota. Szału nie ma. Trochę się tu postoi, trochę tam, poprzeżuca się składki z kąta w kąt, poudaje zdziwionego pawiana jak coś się (usunięte przez administratora) z maszyną i jakoś dzień mija. Zresztą jaka płaca, taka praca.

Łun

Robota jak robota(ale odkrywcze), najcieżej na pewno jest na produkcji i pieniądze są tam najmniejsze, kasa zawsze na czas, choć nie ma tu czegoś takiego jak walka o pracownika wynagrodzeniem. Jeśli chodzi o atmosferę to wszystko zależy do jakiego działu sie trafi, w moim pod tym względem jest bardzo dobrze i chyba tylko to mnie trzyma.

Alicja

Co konkretnie widzisz po sformułowaniem „cichy mobbing”? W jakim charakterze się on objawia? Jest to spore oskarżenia dlatego podam tu definicję mobbingu—>> Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu Czy tego typu sytuacje mają miejsce w Quad/Graphics Europe?

Nick
@Alicja 25.10.2018 13:43

Nie wiem jak jest pod tym względem w innych krajach ale w Polsce wielu biegłych radzi jednak, aby dać sobie spokój z oskarżeniami o mobbing w sądzie (nawet jeśli miał miejsce), że te sprawy są bardzo trudne do udowodnienia i nie warto tracić zdrowia. Cichy mobbing to może taki, który wszyscy widzą ale każdy cicho siedzi, bo zdesperowani boją się o własne stanowiska, a może i sami biorą w tym udział zbiorowo? I taki teatr najprawdopodobniej odbywa się też w sądzie. Aktualnie szukanie nowej pracy wygląda tak, że HR kontaktują się miedzy sobą z jednej firmy do drugiej i przesyłają rekomendacje, pozytywne lub negatywne o danych pracownikach. Również czasem nieprawdziwe, lub dla wybranych wywindowane, które pomagają w dostaniu nowej pracy lub lepszego wynagrodzenia. Ludzie się boją. Może Pani usunąć komentarz Bateryjki i tak mało wskóra, a sama skala ocen świadczy swoje. W tej branży znajdą się i tacy co za darmo będą robić, byleby się czegoś nauczyć. Aż człowiek nauczy się pracując w takich firmach co to znaczy zostać potraktowanym naprawdę podle.

@Nick 28.10.2018 02:36

Dziękuję za Twoją wypowiedź, uważasz więc, że w Polsce niewiele można wskórać w walce z mobbingiem o czym świadczą nawet słowa biegłych. Niemniej jednak mobbing to coś złego i im więcej osób zacznie zwracać na to uwagę tym szybciej sprawa z nim związana stanie się bardziej istotna i nabierze większego znaczenia. Ludzie zaczną być bardziej świadomi swoich praw - to bardzo ważne. Może i rzeczywiście teraz jest trudno udowodnić komuś mobbing ale z pewnością zgodzisz się ze mną, że trzeba ku temu dążyć. Portal GoWork również wyszedł z inicjatywą, która ma na celu zwalczaniu sytuacji związanych z mobbingiem. Cała akcja mieści się po kliknięciu w baner u góry strony pod hasłem " koniec z płaczem, krzykiem i mobbingiem w pracy" - zachęcam Cię do zapoznania się z treścią tam zawartą.

Alicja

Bardzo często bywa tak, że negatywne opinie są dodawane tylko przez te osoby, które odeszły, bądź zostały zwolnione z pracy. Tego typu komentarze są wtedy pisane pod dyktando frustracji. Wraz z upływem czasu emocje opadają, by w sposób bardziej racjonalny podejść do opinii związanej z pracą w danej firmie. Piszę to, gdyż napisałaś wiele złych rzeczy o pracy w Quad/Graphics Europe wspominając jednocześnie, że bardzo długo tam pracowałaś. Coś chyba jednak musiało Ciebie trzymać w tej pracy?

PracowNick

Oj Marcin, Marcin ...

Wujo Dobra Rada

Tak czytam i zastanawiam sie, kolego, ktora to juz z kolei firma co tak niesprawiedliwie Cie potraktowala. Trzecia? Czwarta? :) Zastanow sie czasem czy to moze z Toba nie jest cos nie tak.

Obserwator

chyba przyniosę popcorn... a na poważnie to skąd tyle jadu ? wszyscy źli dookoła ? jeden pokrzywdzony ?

NoName

Nie wiesz o jakim Marcinie pisze PracowNick, a jednak twierdzisz, że pracowałeś w tej firmie. Natomiast z tego co wiem to niejaki Marcin pracował na oddziale w Gdańsku praktycznie od początku jego istnienia. Oooj coś tu się nie trzyma kupy. Skąd teraz mamy mieć pewność czy pozostałe kwestie nie są również "podkoloryzowane"? Coś mi to wygląda na celowe szkalowanie firmy i szukanie zemsty. Nieładnie :/

Q-We-R-Ty

MaxPayne, Czy perspektywe jednej osoby można nazwać prawdą? Czy możesz powiedzieć co cię odróznia od wszystkich ludzi co "teoretycznie" cię szykanowali (pominę przymiotniki jakimi ich określiłeś)? Teraz ty to robisz tylko że online. Dziękujemy za te naprawdę "rzetelne" rady, jestem pewien że wielu z nich skorzysta. Ciężko jednak, nie ulec wrażeniu, że jedynie co aktualnie robisz to wylewasz swoje żale w dyskusji online poszukując osób, ktore przytakną i poglaskają po glówce mówiac jaki to jesteś pokrzywdzony. Tak przy okazji, zanim dodasz nowy komentarz to przeczytaj poprzedni, gubisz się w zeznaniach.

Q-We-R-Ty

Czy owy swiadek w tym przypadku nie nagina prawdy na swoja korzysc? Hmm ktoz to wie... Widze ze nasza definicja perfekcji jest dosc rozbiezna, ale patrzac na caloksztalt twoich wypowiedzi jakos to mnie nie dziwi. Nie wiem skad wrazenie ze nie pracuje w tej firmie. Dobrze znam warunki tu w Gdansku i niestety z przykroscia dla ciebie stwierdzam ze twoj przypadek jest dosyc odosobniony. Jakbys chcial napisac naprawde rzetelna opinie zrobilbys to raz a nie wypisujesz dziesiatki komentarzy (i to w dodatku pod wlasnymi wypowiedziami).

Q-We-R-Ty

Jezeli czytanie ze zrozumiem to dla ciebie zbyt ciezka sprawa to zrobie pozwol ze pomoge Nigdzie nie napisalem nic pozytywnego, a jedynie stwierdzilem ze twoj przypadek jest jak deliktnie rzecz ujmujac unikatowy. Nie rozumiem skad twoja interpretacja o teoretycznym pozytywnym brzmieniu tego zdania. (Chyba jednak moja wypowiedz o twojej tendencji do naginania prawdy jest dosyc trafna) Tak przy okazji, czy ktos kto chcialby wypowiedziec sie w elokwentnie i rzetelnie odkrywajac przy tym cala prawde o niecnych wystepkach swojego bylego pracodawcy, przy braku argumentow ublizalby innym..? Moglbys zachowac choc troche kultury wypowiedzi ;)

WiernyFan

Ładnie się rozkręciłeś kolego. Czekamy na kolejne opinie na temat pozostałych pracowników tej firmy - na pewno chętnie czegoś się o sobie dowiedzą!

WTA

Marcinie, Rzeczywistość jest taka iż jesteś kiepskim grafikiem i automatycznym operatorem, który nie widzi innej ścieszki rozwiązania niż ta którą ci wytyczono. Kiedyś nazywał byś się czeladnikiem. Jedyne czego nie można ci odmówić to skrupulatność w wykonywaniu napisanych poleceń. Problem nie leży w firmie Quad tylko w tobie, szkoda iż tego nie zauważasz. Po rozstaniu z poprzednią firmą w której pracowałeś zaledwie 3 miesiące również rozpętałeś burzę w internecie na tym także portalu o takim samym zabarwieniu. Informuję cię także iż przekroczyłeś granice prawne zamieszczając wpis identyfikujący się z moją osobą. Strona została zapisana i jeśli nie zaprzestaniesz bezpodstawnego szkalowania mnie czy też pracowników Quada poczynione zostaną odpowiednie kroki do tego abyś odpowiedział za swoje wypowiedzi na tym formu. Jednocześnie zwracam się do administratora tego portalu o zachowanie logów w celu ewentualnej identyfikacji Pana Max Payn alias Marco Polo. Odpowiedni E-mail zostanie wystosowany do Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Piotr Matuszewski iod@gowork.pl po konsultacji prawnej.

Elon Musk

Potrzebuję takich jak ty w mojej firmie! Umowa już czeka!

Anonimek

Kocham absolutnie wszystko co tu czytam. Normalnie ludzie piszą jakieś nudne, typowe rzeczy pokroju, że praca nudna, niekreatywną, że typowe korpo, że człowiek to tylko taka mróweczka w wielkiej machinie. A tu? Klaruje nam się obraz Adonisa poligrafii, mistrza grafiki, króla nowych technologii, sprowadzonego do parteru przez zazdrosnych, patetycznych, nic nieumiejących zjadaczy gili i sera z uszu! Jakiej wyobraźni wymaga wymyślenie takiej historii.

AS

Marcin... jedyną osobą która nie tylko przyznawała się do brania narkotyków, ale jeszcze chwaliła, ze przychodzi pod ich wpływem do pracy byłeś ty. I poważnie polecam ci przystopować i iść do lekarza zanim zrobisz sobie krzywdę. Twoje urojenia zawsze utrudniały życie i prace wszystkim na około, ale teraz naprawdę jest to niepokojące. Przykro mi, że wyleciałeś mimo tego, że od pierwszych dni w pracy leciałeś na skargę z każdą rzeczą która wpadła ci w ucho (prawdziwą czy wyobrażoną) byleby tylko zyskać kilka punktów u szefostwa (których nie mogłeś zyskać ani umiejętnościami retuszerskimi ani znajomością języka czy to angielskiego czy ojczystego). Przykro mi też, że nie potrafisz odróżniać żartów od rzeczywistości, to musi być dla ciebie naprawdę trudne. Mimo, że twój schizofreniczny elaborat i dyskusja z samym sobą dostarczyły nam na początku sporo uciechy, to już chyba ten czas żebyś zrozumiał, że nie tylko robisz z siebie pośmiewisko, ale też możesz narobić sobie naprawdę dużo problemów. Więc jeżeli wylewanie swoich urojeń naprawdę ci pomaga, kup sobie pamiętnik. W między czasie odstaw zioło i zacznij brać leki bo jest z tobą naprawdę źle. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

FBI

Co za spostrzegawczość! Ach ta umiejętność pozyskania dowodów! I w międzyczasie dyskrecja! Oraz bezwarunkowe poczucie sprawiedliwości? Zostań gdzie jesteś, już lecimy z propozycją rekrutacji!

Anonimek

I jeszcze narkomani do tego! Istna historia sensacyjna z elementami Lovecraftowskiej grozy. Ta opowieść mrozi krew w żyłach, powoduje skręt kiszek i jest silnie moczopędna! D:

Pchelka

Wiem z doświadczenia, że po trawie facetowi "konar nie płonie", przez co jest bardzo zfrustrowany...

Konar
@Pchelka 08.12.2018 15:36

HAHAHAHAHAHA zapewne dlatego tak się uzewnętrznia tu na forum.

Konar

Nareszcie.

WTA

Marcin jeżeli mam być szczery to ja ubolewam nad tym, że zostałeś zwolniony. Byłeś bardzo skrupulatny w swojej pracy no może nie jak Tonny stark ale dawałałeś radę, doceniałem to osobiście. Zastanawiam się tylko po co ten heit? Myślę iż tylko dlatego że uważasz isz zostałeś zwolniony niesprawiedliwie, nie możesz się z tym pogodzić. Ok, ale dlaczego jedziesz po wszystkich? Poszukaj w sobie. Nasza praca w Quadzie daje nam satysfakcjie, mi na bank nie wiem jak innym ale jest ok. Pozdrawiam cię, zjadacz gili

Worker

Szkoda tylko, że spaliłeś za sobą przysłowiowe "mosty". Oczerniając ludzi którzy nie raz stawali w twojej obronie. I powinieneś być wdzięczny, że nikt nie pochwalił się tu twoimi historiami (z detalami), komentarzami i dokonaniami...

Tomek

tępienie indywidualizmu, gloryfikacja owczego pędu

Alicja

Witam serdecznie, na stronie internetowej firmy Quad/Graphics Europe znalazłam informacje dotyczące nowych poszukiwań pracowników do firmy. Oferty pracy dotyczą między innymi osób odpowiedzialnych za: produkcję, grafikę, sprzedaż i obsługę klienta, logistykę i transport oraz inne. Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej na temat tej firmy? Czy prowadzone są tam wewnętrzne szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników?

dark_warrior

Szczerze nie polecam tego pracodawcy. Miałam okazję pracować dłuższy czas w należącej do Quad/Graphics agencji reklamowej Peppermint jako art director. Pomimo "słodkiej" rozmowy rekrutacyjnej, już pierwszego dnia przekonałam się jaka panuje tam atmosfera naprawdę - bardzo dziwna, niemiła, zabijająca kreatywność. Nikt z nikim nie rozmawia, zakłamanie, dwulicowość, cisza w pokojach, nakazy "szefowej" kreacji jak ma wyglądać dany projekt, brak zaufania do umiejętności pracowników. Szefostwo agencji i dłużej pracujący tam pracownicy tworzą zamkniętą grupę do której nie dopuszczają nowozatrudnionych osób. Słaby przepływ informacji o tym co się dzieje w firmie, w projektach. Jak na tak małą agencję jest bardzo duża rotacja pracowników ...o czymś to świadczy.

Posiadacie jakieś informacje związane z Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.? Dajcie znać, jak wygląda poziom wynagrodzenia oraz inne warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Wasza opinia może okazać się bardzo cenna.

Stella

Czy tylko marudzić potraficie. Każdy wie na czym polega praca to o co chodzi?

Kontakt urwał się po rozmowie kwalifikacyjnej (brak jakiejkolwiek informacji, nawet negatywnej).

Alicja

@Ruda, jak to z Lublina? Przypominam, że wątek dotyczy Quad/Graphics Europe w Wyszkowie. Pracujesz w tym miejscu czy w jakimś innym oddziale? Jak aktualnie przedstawia się sytuacja w Quad/Graphics Europe? Widziałam, że firma oferuje program praktyk dla uczniów i studentów. Czy ktoś z Was współpracował z firmą na tej zasadzie?

Ruda

Dziewczyny z Lublina to nawet zielonego pojecia nie maja o czyms takim jak " miła atmosfera w pracy"

Alicja

@abcdef, a czy pracownicy przed rozpoczęciem pracy informowani są o zakresie swoich obowiązków, czy wychodzi to dopiero "w praniu"? Na jakiej umowie pracuje się w Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.? A możesz napisać coś więcej o rozmowie rekrutacyjnej, skoro już o niej wspomniałeś? :) Nie widziałam, aby w tym momencie firma prowadziła jakieś rekrutacje, ale jeśli ktoś jest zainteresowany pracą w tym miejscu to myślę, że nie zaszkodzi wysłać swoje CV :)

abcdef

Firma w ładny sposób nazywa i opisuje stanowiska pracy. I na tym koniec. W rzeczywistości człowiek trafia na zwykły helpdesk z niekończąca się kolejką tiketów. Analityk to tak naprawdę 1 linia wsparcia. Osoba na tym stanowisku rozwiązuję tikety z przeróżnych dziedzin z zakresu IT bez wcześniejszego odpowiedniego przeszkolenia. Odbieranie telefonów jeden po drugim -tak wygląda rzeczywiście praca na wyżej wspomnianym stanowisku. Korpo procedury procedury i jeszcze raz procedury. Firma nie daje możliwości awansu. Siedź cicho i rób swoje. Mały plusik za sympatyczną rozmowę kwalifikacyjną. Ale i tak odradzam pracę w tej firmie.

Wiktor

Tak dobrze się pracuje i nie ma chętnych do pisania?

Alicja

@Anetka a możesz napisać jaśniej - jakie są powody, przez które odradzasz pracę w Quad/Graphics Europe? Co skłoniło Cię do takiego nastawienia do tego pracodawcy? To bardzo ważne, aby swoje wypowiedzi obudowywać w konkrety - one nadają Twojemu stanowisku realną wartość, bo rysują obraz firmy.

Anetka

Stanowczo odradzam!

Alicja

@Papuga 1971 możesz podać konkretniej, dlaczego tak uważasz? Merytoryczne i szczegółowe komentarze, są kluczem do zdobycia informacji o pracodawcy, a tym samym jest to pomoc przy podejmowaniu wielu decyzji zawodowych.

Papuga 1971

Dziadostwo do potęgi.....

@ano, głowa do góry :)

ano

Niestety tak.

Alicja

@ano, powiedz, a Ty pracujesz w tej firmie?

ano

Proces rekrutacji ok, zarobki też, duża firma więc o pensje nie trzeba się martwić ale sama praca odradzam. Jak ktoś szuka pracy w korpo to jest wiele innych firm w których można pracować... Tutaj procedury, procedury, procedury, tępienie indywidualności, traktowanie pracowników poniżej standardów tak szumnie ogłaszanych przez firmę ... Niektórzy z przełożonych próbują ci udowodnić niekompetencję, żeby zamaskować swoje braki. Może to zależy od działu, ale możliwość awansu w moim zerowa. Większość osób pracuje tu po kilka lat bo nie mają perspektyw na pracę w jakiejkolwiek innej firmie. Na szczęście nie było mnie tu zbyt długo, ale wystarczająco żeby się zorientować w sytuacji . Nie wiem jak było przed przejęciem przez Amerykanów, ale teraz praca w tej firmie to rozczarowanie...

e

oczywiście, jako np.Administrator Baz Danych Oracle liczył;abym na co najmniej 10 000, to byłoby odpowiednie

Korek

8 lat pracy w tym gównie. Brak szacunku do pracownika. Przełożeniu kłamią w żywe oczy to jest najgorsze. Większość z nich to nieuki którzy awansowali i wykonują polecenia Jakuba D.. Wdzięczność za tak prestiżowe stanowisko wynagradzają tym że chamscy dla ludzi, oszukują i manipulują, wyzywają i mogli by zrobić wiele więcej bo myśl że utracą tak dobrze płatną pracę z ich żadnym wykształceniem paraliżuje ich. W ciągu 8 lat odeszło z stamtąd wielu inteligentnych i mądrych ludzi. Dziwię się że aż tyle wytrzymałem z tym że na początku było inaczej. Nie polecam tej firmy nikomu.

Znasz pracowników firmy Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. i wiesz co się w niej dzieje? Daj nam znać i zostaw opinię na naszym forum.

Zostaw opinię o Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. - Wyszków

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.