Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Anna Krowicka
Dyrektor HR Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.
Od 10 lat pracuje w Quad/Graphics Europe, kolejno zajmując stanowiska Koordynatora ds. personalnych, Kierownika Działu HR, aktualnie Dyrektora HR. Wcześniej, przez ponad 5 lat, zdobywała doświadczenie w consultingu, realizując projekty m.in.: dla branży produkcyjnej, motoryzacyjnej i energetycznej. Absolwentka Wydziału Psychologi UW (specjalizacje: psychologia organizacji i pracy oraz wspieranie rozwoju osobowości), trener i coach.

Czym zajmuje się Quad Graphics?

Jesteśmy jedną z największych firm sektora poligraficznego w Europie. Oferujemy kompleksowe  usługi, począwszy od fazy przygotowania materiałów do druku poprzez produkcję, aż do fazy dystrybucji. Jednocześnie oferujemy szereg rozwiązań dla mediów elektronicznych, a także druk wzbogacony o interaktywne technologie. Drukujemy m.in. czasopisma, katalogi, gazetki reklamowe, ale też projektujemy i produkujemy standy reklamowe i opakowania.

W czym tkwi sukces państwa firmy?

Osiągamy sukcesy, ponieważ od początku naszej działalności stale staramy się wykraczać poza złożone potrzeby najbardziej wymagających wydawców. Klienci, którzy nam zaufali wiedzą, że realizujemy powierzone zlecenia przy zastosowaniu kreatywnych rozwiązań, nieustannie udoskonalając świadczone usługi. Dostarczane przez nas usługi poligraficzne, realizowane są na najnowocześniejszym parku maszynowym w Europie. Postępy w dziedzinie technologii i automatyzacji pozwalają nam na druk lepszej jakości w krótszym czasie.

Gdzie fizycznie mieści się państwa firma?

Nasza siedziba znajduje się w Wyszkowie, w którym mamy dwa zakłady produkcyjne. Trzeci mieści się niedaleko, w Radzyminie. Quad/Graphics działa także w innych miastach Polski - w Gdańsku, Pile i Lublinie.

W jakim obszarze specjalizuje się każde z tych biur?

W Wyszkowie i Radzyminie wykonujemy kompleksowe usługi poligraficzne (czasopisma, katalogi, ale też opakowania i standy). W Pile zatrudniamy pracowników głównie do obszaru IT. W Lublinie jest zlokalizowany obszar finansowy, natomiast do biura w Gdańsku poszukujemy najczęściej grafików.

   

Ilu łącznie pracowników zatrudniacie?

W skali całego kraju jest to blisko 1800 osób. Na świecie firma zatrudnia ponad 22 tysiące pracowników.

Skoro przeszliśmy już do tematu rekrutacji, to proszę powiedzieć, na jakie stanowiska aktualnie poszukują państwo pracowników?

Obecnie poszukujemy pracowników do dwóch obszarów: produkcyjnego i szeroko rozumianej administracji. Na przykład szukamy pracowników pomocniczych, operatorów maszyn, wózków widłowych czy magazynierów.

A kogo poszukują państwo do „szeroko rozumianej administracji”?

Aktualnie rekrutujemy na takie stanowiska, jak np. technolog produkcji, specjalista do spraw zakupów, specjalista do spraw transportu czy konstruktor. Obecnie do wspomnianych dwóch obszarów mamy otwartych kilkanaście procesów rekrutacyjnych.

Czego oczekują państwo od kandydatów do pracy?

W dużej mierze zależy to od stanowiska, na które poszukujemy pracownika. Na stanowiska specjalistyczne szukamy osób z doświadczeniem i chęcią związania się z nami na stałe. Jednocześnie dużo prowadzonych przez nas rekrutacji nie wymaga doświadczenia zawodowego a głównym kryterium jest chęć do pracy. Bardzo często właśnie to postawa decyduje o tym, że kandydat znajduje u nas zatrudnienie.  Pracownikowi, który rozpoczyna pracę na najniższym stanowisku produkcyjnym ma faktyczną możliwość rozwoju i nauczenia się zawodu od podstaw. Wielu naszych pracowników zajmujących dziś wyższe stanowiska, zaczynało od szczebla pracownika pomocniczego na produkcji. Większość operatorów maszyn oraz II i I maszynistów pierwsze kroki stawiało w naszej firmie na stanowisku pracownika pomocniczego. Co więcej, część kadry kierowniczej – kilku spośród aktualnych kierowników wydziałów produkcyjnych, wiceprezes ds. administracyjnych czy dyrektor drukarni zaczynali kilkanaście lat temu od podstawowych stanowisk na produkcji.

    

Wysłaliśmy CV i list motywacyjny i co dalej? Jak przebiega proces rekrutacyjny w państwa firmie?

W momencie, gdy dana osoba spełnia kryteria stanowiska, kontaktujemy się z nią i zapraszamy na spotkanie w naszej firmie. Jeśli zgłosi się do nas kilku kandydatów z gminy oddalonej od Wyszkowa, wówczas organizujemy spotkanie poza zakładem i jedziemy na rozmowy rekrutacyjne w teren. Często, szczególnie w przypadku stanowisk administracyjnych, kontaktujemy się telefonicznie lub przez skype i rozmowę rekrutacyjną przeprowadzamy w takiej formie. Po przejściu przez ten etap dochodzi do spotkania w firmie ze specjalistą z działu HR. Następnie wybrane osoby są umawiane do kierownika danego działu, który podejmuje decyzję o zatrudnieniu.

 

A gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Publikujemy je na popularnych portalach z ogłoszeniami, np. Pracuj.pl czy OLX. Wszystkie nasze oferty są dostępne na naszej stronie internetowej. Czasami korzystamy z portali branżowych. Ponadto rekrutujemy korzystając z LinkedIn i Goldenline oraz ogłaszając się w lokalnych mediach, Urzędach Pracy i organizując akcje ulotkowe.

Dlaczego warto dla was pracować?

Jesteśmy dużą firmą o stabilnej pozycji na rynku. Aktualnie jesteśmy największym pracodawcą w powiecie wyszkowskim. Zależy nam, żeby ludzie dobrze czuli się w miejscu, w którym spędzają większą część swojego dnia, dlatego coraz więcej działań ukierunkowujemy na zwiększenie satysfakcji pracowników. Ponad to w naszej firmie pracują fajni ludzie, co przekłada się na atmosferę pracy.

Co oprócz fajnej atmosfery?

Nasza firma jest doskonałym miejscem do rozwoju. Jesteśmy w czołówce firm w swojej branży, możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy I ligą światowej poligrafii. Tak więc praca u nas wiąże się z pewnego rodzaju prestiżem. Doświadczenie w takiej firmie jak nasza na pewno jest przydatne w rozwoju dalszej kariery zawodowej.

Czy oferują państwo jakieś świadczenia pozapłacowe swoim pracownikom?

Nasi pracownicy są objęci grupowym ubezpieczeniem na życie, które na preferencyjnych zasadach mogą rozszerzyć również na członków swojej rodziny. Ponadtomogą na korzystnych warunkach wykupić kartę sportową. Podobnie wygląda sprawa z prywatną opieką medyczną. Współfinansujemy posiłki na stołówce dla wszystkich pracowników. Organizujemy też atrakcje typu „Dzień Drukarza”, na którym nasi pracownicy wraz z rodzinami mogą wspólnie świętować to wydarzenie. 

Czy oferują państwo praktyki studenckie? Jeśli tak, to jak one przebiegają?

Organizujemy roczne staże rotacyjne. Obejmują one pracę we wszystkich działach naszej firmy. Stażysta ma szansę poznać cały proces druku. Osoby, które ukończą roczny staż otrzymują ofertę pracy na jednym ze stanowisk, na których nabierali doświadczenia. Część z naszych byłych stażystów aktualnie pełni funkcje kierownicze. Poza tym oferujemy programy rozwojowe w dziale Research&Development, które są związane z pisaniem prac magisterskich. Organizujemy również jednomiesięczne praktyki zawodowe. W tym zakresie współpracujemy z lokalnymi technikami.

Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Cały czas dywersyfikujemy nasz biznes i zwiększamy pozycję na rynku. Chcemy stać się niskokosztowym dostawcą dla naszych klientów, zachowując wysoką jakość produktów i usług. Jednocześnie bardzo istotnym dla firmy celem jest zwiększenie satysfakcji naszych pracowników. Chcemy, żeby ludzie dobrze czuli się w Quad/Graphics Europe i z przyjemnością przychodzili do pracy.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.