IBSS Biomed

Opinie o IBSS Biomed

Kris

Pracownicy są źle nastawieni do firmy i to się nie zmieni bez zmiany nastawienia firmy do pracowników.

MaSkCu

Powiem krótko, ta firma to wielkie moje rozczarowanie. Kiedyś spotkałam ówczesnego Prezesa, który bardzo mnie zainspirował do pracy w innowacyjnej firmie. Niestety się spóźniłam... Dobry czas minął... Teraz jest zdecydowanie nieinnowacyjnie i nudno. Chyba to prawda, że to ludzie tworzą firmy. Niestety żadna organizacja nie ma patentu na sukces. A niektóre z nich, bez ludzi z wizją, pasją i oddaniem, znikną.

Knapik

Nie dajcie się nabrać,(usunięte przez administratora)jak agencja pracy tymczasowej, ciągła rotacja, - zarobki niskie, (usunięte przez administratora)roztaczają wizję o stabilności, a nawet umowy nie potrafią porządnej dać, tylko czasowe, by ludzie nowo przyjęci nie robili im niespodzianek w postaci nagłego odejścia to sami, nie przedłużają umowy, by podwyżki nie dać, tylko nowych zatrudniają (usunięte przez administratora) A jak już masz swoje zdanie, a nie daj boże nie dasz sobie w kaszę dmuchać, to nie masz nawet tutaj co szukać! Starzy pracownicy z dawnych lat (usunięte przez administratora) Strata czasu!

Angela
@Knapik

Albo hit dekady: ustalasz warunki finansowe, przyjeżdżasz na podpisanie umowy a tam kwota niższa niż to było ustalone.(usunięte przez administratora)

Mikołaj
@Knapik

Rozumiem, że przy umowie zleceniu nie przysługuje dużo udogodnień takich jak urlop lub L4. Czy przy dłuższej współpracy można próbować zmienić kontrakt na bardziej korzystny to znaczy na umowę na czas nieokreślony?

PMF
@Knapik

Zgadzam się calkowicie. Zbieranina przypadkowych ludzi którzy biorą prace tu na przeczekanie bo nie dostali się do firm gdzie trafiają najlepsi w branży. Nie ma mowy o budowaniu zespołu. Atmosfera podejrzeń, nieufności i manipulacja na każdym kroku. Kazdy na każdego donosi bo taka jest polityka zarządzania. Każdy robi tak, żeby w razie czego odsunąć od siebie odpowiedzialność za każda najmniejsza nawet błahostkę z zarządem na czele. Nie ma budżetow i profesjonalnego marketingu. Spotkania cykliczne wyliczane co do grosza żeby za dużo nie wydać na wyrobników (czytaj PM, PF, KAS) Jak to się jeszcze kręci to aż dziw bierze. Trzymajcie się z dala. Ta firma to jakieś mauzoleum .

Megan

Tyle ludzi odeszło i są następni chętni do odejścia.Pytanie kto będzie pracował??

Grzegorz

Ta wypowiedź oddaje sens filozofii HR naszej firmy. A jeśli komuś nie podoba się praca w prywatnej firmie, to droga wolna.

Pionek
@Grzegorz

To co mi się podoba w tej firmie, to jasne określenie pozycji pracownika. Nikt niczego w bawełnę nie owija. Nawet jeśli padają jakieś obietnice, to tylko ze swego rodzaju grzeczności. Pracownik nadający się do pracy zrozumie kontekst.

Doświadczony
@Pionek

Trzeba docenić również to, że nikt tu nikogo nie zatrzymuje. Nieważne dobry czy zły pracownik każdego można się pozbyć. W końcu ci którzy zostaną i tak zrobią robotę za miskę ryżu.

Boguś
@Pionek

Potwierdzam. A misja firmy jest najważniejsza. I nie ma nic złego w zarabianiu pieniędzy. A zadowolenie pracowników jest ważne, o ile wpisuje się w zarabianie pieniędzy przez firmę, czyli misję.

IBSS Biomed prowadziła rekrutację na stanowisko Mistrz Liofilizacji w Wydziale PB. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
Boguś

Mocną stroną firmy jest bardzo doświadczona rada nadzorcza. Doświadczona przede wszystkim w działaniach na rzecz pracowników. Są też inne mocne strony firmy, ale ta jest najmocniejsza.

Aldona

Ciekawe co znaczy w ofercie firmy rozwój bo w niektórych tak pisze i zastanawia mnie to.

Zbych
@Aldona

Co chwila masz jakieś wewnętrzne szkolenia typu: jak obsługiwać drukarkę, jaki mamy system (zajefajnie rozbudowany w kosmos) zarządzania papierami, jak działa KAPA, jak pisać do prezesa prezesów, jak myć ręce... Czyli wszystko to co przeciętny człowiek już umie, albo jest zdolny się samonaumieć. Ale z racji tego, że za te pieniądze to przeciętnego człowieka trudno zatrudnić, to odgórnie wszyscy traktowani są jak (tu wstaw słowo które usunie administracja serwisu). To w zasadzie jest dość ciekawe, że na jednym dziale chłopak (student) dostał drukarkę do drukowania nalepek i na tym się skończyło. Naklejki są drukowane i naklejane. Inny wydział (usunięte przez administratora)musiał mieć 3 szkolenia i to z firmy zewnętrznej. A i tak mieli potem problemy. Choć co prawda na wielu stanowiskach jesteś w stanie się sporo nauczyć, popełniając przy tym masę kosztownych błędów. Tylko nie należy się tymi błędami przejmować. Biomed stać abyś te błędy popełniał, jak by firmy nie było by stać, to by zatrudniali specjalistów za 2-3 x ile płacą.

Batman

Powiem tylko tyle, tylko na przestrzeni ostatniego roku odeszło, bądź nie przedłużono im umowy gdzieś ok 5 osób i to w większości ludzi wykształconych po studiach, więc chyba coś nie tak ! Wnioski wyciągnijcie sobie sami ! Strata czasu !

Pmf

Czy to prawda ze farmaceutyczni maja zastąpić medycznych do końca roku?

Pm

Bzdura. Rotacja PM jest tak duża jakby ich nigdy nie było na terenach Firma działa bez reklam budżetów bez żadnego wsparcia w rynku dla pm i pf Brak narzędzi pracy stare fabie brak szkoleń socjalu kart sportowych żałosne cyklowki

Pola
@Pm

PM biomedu :) kupa śmiechu :) podjeżdżają pod poradnie, siedzą w samochodzie 20 minut, raportują wizytę i jadą dalej. To nawet mniej niż wizyta kluczowa bo kluczowa to taka gdy PM wysili się żeby wejść do poradni, widzi klucz w drzwiach gabinetu i dopiero raportuje wizytę :):):)

Medyczny
@Pola

Może w końcu doczekamy realnych planów na premię i samochodów którymi dojedziemy bezpiecznie i komfortowo do celu. Bo tereny są wielkie.

Dziewczyny jaki styl panuje w IBSS Biomed?

Mikołaj

Nie jesteś zadowolony z wysokości pensji. Czy możesz ją podwyższyć dodatkami lub benefitami takimi jak premie lub świadczenia socjalne?

Jeśli pytasz o styl ubierania, to odpowiedni do wykonywanej pracy :) ale chyba wszędzie odchodzi się już od sztywnego stylu biznesowego. Co do pozostałych opinii, w firmie zaczyna się poprawiać, oby dalej szło w dobrą stronę tak jak teraz.

Pezet
@Odpowiedz

Napisz co masz na myśli pisząc o poprawie sytuacji w firmie ? Czy chodzi o wzrost pensji, pracownicy zaczęli dostawać premie, a może zarząd nauczył się jak współpracować i szanować ludzi zamiast bezpardonowo zwalniać tych niewygodnych mimo, że swoją pracę wykonują bez zarzutu?

Wieloletnia
@Mikołaj

Czekam na podwyżkę już kilka miesięcy. Mimo obietnic nic z tego. Moje zapytania jak kamień w wodę. Mimo ze mam dobre wyniki nie mam żadnej odpowiedzi. Na premie tez nie ma szans.

Świadomy
@Wieloletnia

Ludzie zrozumcie wreszcie, że w tej firmie nie będzie żadnych podwyżek ponad to, co muszą dać czyli najniższą krajową. Chcecie być traktowani normalnie to zmieńcie pracę. W tej firmie nic się nie zmieni. Taka polityka jest prowadzona świadomie i z premedytacją. Zarząd nie ma tu nic do gadania, to jest świadoma polityka właściciela. Popatrzcie jak jest rotacja pracowników, ludzie przychodzą i jak zobaczą (usunięte przez administratora)od środka to uciekają. Czy kogoś to wzrusza? Nie. Dopóki się kręci to jest ok(usunięte przez administratora)

Uciekam stąd

Firma w rozkładzie. Brak zarządzania, strategii, nowych produktów. Ludzie odchodzą, chętnych brak. Dział produkcji na wymarciu. Wyniki sprzedaży utajone, aby nie pokazywać braku realizacji planu? W szatniach mówi się o 20% spadku sprzedaży i produkcji. Najważniejsze, aby starczyło na papier ksero do kopiowania dokumentów. Jak braknie drzew na ten papier zetnie się te z terenu firmy i teren przejmie developerka?

ja już w okresie ochronnym
@Uciekam stąd

Nie wygląda to dobrze, większość pracowników blisko emerytury i w mocnych nerwach jesteśmy czy wytrwamy tu do niej. Jeśli się uda będziemy sobie śpiewać piosenkę :) (usunięte przez administratora)

Tygiel
@Uciekam stąd

W tej firmie nigdy nie było tak, żeby były takie straty sprzedaży na polskim rynku. Z całego zespołu przedstawicieli odpowiedzialnych za promocje do lekarzy test wiedzy o produktach zdało tylko 7 osób. No to jakim cudem ma się to kręcić?

Koral

Niestety podzielam opinie większości. Odradzam pracę w tej firmie. Ogólnie warunki pracy mocno odbiegają od obowiązujących standardów na rynku. Dla osoby która ma za sobą doświadczenie w dużych firmach farmaceutycznych to traumatyczne doświadczenie. Bez strategii, bez wsparcia PM, managerowie z przypadku. Produkty dobre, ale reszta to dramat. Posada na przeczekanie.

Aryna

Straszna popelina. Wierzyć trudno ze funkcjonuje firma gdzie są takie warunki. Arogancja, skąpstwo i przerost formy i obietnic nad treścią. (usunięte przez administratora) Odradzam.

Biolog

Wszyscy tutaj narzekają, że w firmie dzieje się źle. To dlaczego nikt z tym nic nie robi? Są przecież związki zawodowe, dlaczego nie walczą o prawa wykorzystywanych pracowników? A może trzeba przeprowadzić referendum strajkowe i zrobić strajk, skoro nikogo problemy pracowników nie interesują?

PMF

(usunięte przez administratora)3600- 3800 na rękę po odliczeniu kosztów, 10 wizyt, dwa województwa, apteki target c-d, target miesięczny 60.000, premia kwartalna 1 % od obrotu czyli 600 zl brutto. Fajna oferta? Proszę o wasze opinie. Dopiero planuję zacząć prace w branży.

Pf
@PMF

Nie wprowadzaj ludzi szukających pracy w błąd i nie kłam Jeśli piszesz że chcesz zmienić branże to automatycznie nie mogłeś być rekrutowany, ponieważ brani są pod uwagę ludzie z doświadczeniem. Pieniądze o ponad tysiąc większe i premia netto nie brutto

Krzysztof
@Pf

Widzę, że dobrze znasz realia zatrudnienia. Możesz dodać jaką umowę na początek dostają nowi pracownicy i jak długi jest okres próbny?

Ela

Uważam, że wiele wpisów jest niesprawiedliwych dla naszego zarządu i rady nadzorczej. Kiedy my śpimy, oni już pracują, kiedy my idziemy spać, oni jeszcze pracują.(usunięte przez administratora)Pracownicy, Rota, sprzedaż nie są przecież najważniejsze.

Agnieszka
@Ela

Właśnie mi uświadomiłaś mi że zatrudnienie, rozruch Roty i sprzedaż też kasują.

Edyta

Na forum obowiązuje regulamin i komentarze, które są z nim niezgodne mogą zostać usunięte - na przykład wypowiedzi obrażające inne osoby czy ujawniające cudze dane osobowe. Liczy się każda opinia na temat pracy, zarówno ta pozytywna jak i negatywna. Dlatego zachęcam Was do opowiedzenia o Waszych doświadczeniach w pracy w firmie IBSS Biomed. Jesteście zadowoleni z warunków zatrudnienia? Jak oceniacie atmosferę w firmie?

Borys
@Ela

Wiele wątków porusza sprawy wewnętrzne firmy. Czy pracownicy mają firmowe forum, na którym mogą swobodnie wyrażać swoje opinie i być wysłuchani przez władze firmy?

zbuntowana
@Borys

Nikt nie jest zainteresowany naszym zdaniem,(usunięte przez administratora)

Świadomy

Czy wg Ciebie pisanie, że w firmie dzieje się źle to jest hejtowanie? Za to, jaka jest sytuacja w firmie odpowiedzialność ponoszą konkretne osoby, których nikt tu z nazwiska nie wymienia. Czy np. proponowanie ludziom po studiach (usunięte przez administratora)zł brutto pensji plus (usunięte przez administratora)zł brutto premii jest poważne? Wystarczy tydzień chorobowego i premii nie ma i zostaje goła pensja. W ten sposób chce się skusić fachowców? Firma funkcjonuje tylko dzięki temu, ze jest wiele osób którym pozostało kilka lat do emerytury. Właściciel doskonale o tym wie, że ci ludzie się nie zwolnią, więc można nimi tyrać. Ludzie zaciskają zęby, byle dotrwać do emerytury. Młodzi z zakładu uciekają widząc co tu się dzieje. Nie ma żadnej wizji rozwoju firmy, nie wprowadza się nowych produktów, generalnie wszyscy wiedzą, że to musi upaść przy takim zarządzaniu, kwestią czasu jest kiedy to się stanie. Całkowity brak ludzi do pracy, GMP to tylko fasada, bo przy takiej ilości ludzi nie da się stosować GMP. Zarząd jest, bo musi być, ale jakby go nie było to nikt by tego nie zauważył. Zarząd po prostu nic nie może. Nikt nie wie, o co w tym wszystkim chodzi, ludzie podejrzewają że jak to wszystko upadnie to wejdzie na atrakcyjne tereny developer.

Pezet

Napisz co nie jest prawdą? Czy praca w wielu działach nie jest za pół darmo a o podwyżkach nie ma co marzyć? Nie brakuje ludzi do pracy z tego powodu bo ciagle ktoś odchodzi gdzie indziej bo chce zarabiać godziwie za ciężką pracę? Plany są realizowane? Sprzedaż nie jest w zapaści i czy nie jest dopychana kolanem? Ile osób spośród szeregowych pracowników po minionym kwartale dostanie premie? Budżety nie są ograniczane i na nic nie ma pieniędzy? Rota działa? Ludzie nie są traktowani przedmiotowo jak wyrobnicy? Zarząd ma pomysł na zmianę tej sytuacji? Czy są to ludzie z doświadczeniem w zarządzaniu dużą firmą i pomysłem na dalszy jej rozwój? Ludzi, pracowników którzy wyrażają swoje zdanie i pracują tez na twój chleb nazywasz ,,hejterami bo bezkarnie tu piszą,, ?!?!? Zarządzanie ludźmi to coś więcej niż żądanie od ludzi. To tez ogromna odpowiedzialność za ich los: ich rodziny, kredyty, codzienne potrzeby. Karanie, czy to jedyna znana metoda? Pobudka! Mamy XXI wiek, jesteśmy w wolnym kraju i każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. A to ze dla wielu niewygodnej to jedynie dowód na to, że pod dywanem pod który wszystkie problemy są zamiatane zwyczajnie kończy się miejsce. Wstyd!

Aldona
@Ela

No skoro mają tyle zaległości, że musza pracować po nocach to trudno. Ale jest dobra strona tej sytuacji bo mogą się upomnieć o wypłatę za nadgodziny.

Miodek

Gowork to portal opinii o pracodawcach. Pracy szuka się na innym popularnym portalu. Warto wiedzieć za co każdego miesiąca płaci się ciężka kasę.

kandydat

już prawie wysłałem cv, ale po tym co tu przeczytałem widzę, ze nie ma sensu

rejestracja

megatony papierów, ale nic z tego nie będzie, czy dotrwamy do emerytury?

utrzymanie ruchu

(usunięte przez administratora)wszyscy mają pretensje, sprzęt z 18 wieku

sprzedaż

(usunięte przez administratora) plany nierealne, premii brak, samochody 300 tys km, gorzej niż w spożywce

marketing

brak budżetu, planu, strategii, trwamy aby rodziny utrzymać

Zostaw merytoryczną opinię o IBSS Biomed - Kraków

• Jak się pracuje w IBSS Biomed?

Zobacz opinie na temat firmy IBSS Biomed tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBSS Biomed?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IBSS Biomed