J.Z.R.

Jastrzębie-Zdrój

Opinie o J.Z.R.

Pniówkowy

podobno koło 100, ale jak w reklamie "...gdzie dwóch polaków, tam trzy opinie..."

dsewa

ile ludzi do zwolnienia?

Pniówkowy

Nie wiem panowie jakich macie strzałowych-ściemniaczy na kopalniach ale na kopalni na której pracuje-pniówek, strzałowi pracują razem z załogą w przodku. Jeżeli macie lebrów to sami ich sobie wychowaliście.

koko

Dyrekcjo się możecie wstydzić, zwolniliście ludzi, co maja mieszkania, rodziny itp. nawet odprawek nie daliście nic. Porażka

brukowiec

Tacy jesteście pewni że SiG tylko czeka aby przejąć ludzi z JZR ów. Oni podań mają już pełne [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i nawet nam związki zawodowe nie pomogą...

Dominik

Niech żyje " powierzchnia" i król "Herbatki" !!!!!!!

smiech na sali

tak racja strzalowi swiete krowy zapalarka i tubka z kabelkami i 3 albo 4 niewolnikow do tachania ban z materialem

Jan

To jest wszystko szyte grubymi nićmi.

Alibaba

Tak jest to już tylko przedłużanie egzystencji trupa do końca roku i już będzie po firmie co dalej z ludżmi degrengolada firmy trwa dalej szkoda bo jakaś tam stała robota była a teraz to już z dnia na dzień gorzej

Obserwator

Wychodzi na to że zapewnienia Prezesa o zatrudnieniu i pozostaniu ZRG to było tylko chwilowe zatrzymanie ludzi żeby podokańczac ewentualne roboty.Wiem ze Firma juz nie będzie brała zleceń na przodki z kombajnem tylko na strzał by pracowac własnymi maszynami tzn. ładowarki,wiertnice itp. Zwolnic chcą koło 150 - 200 pracowników głównie chorobowiczów i niewykwalifikowanych pracowników i żeby nie płacic odpraw to pewnie wypłatami ich zniechęcą by sami odeszli do SIG. Zostaną tylko Lizusy,Cyborgi i Niewolniki.Ta Firma to to juz tylko ściema i nikt w nią nie będzie inwestował bo przyszłośc i nadzieja wielu oszczędności jak twierdzi JSW to nowa Firma SIG.

kokoko

Mało robicie, a dużo piszecie, nadsztygarzy, dyrektorzy co maja dostać to dostaną, wyczuli już pracujących ludzi... nikt się nie stawia wiec tniemy dalej.... a wszyscy jedynie, bo to i tamto, mala placa... to ruszcie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i cos z tym zrobcie, a nie dużo gadac a mało robic

Borynia

jak jest lista to niech jest . Zwolnia to zwolnia !! wy duzo tu piszecie a mal robicie .. tylko piszecie !!

gfrds

Podobno jest lista ludzi do zwolnienia?

werty

koledzy jeżeli nie wiadomo o co idzie idzie o kasę, jak rozwalą JZR ZG, to tylko po to żeby wszystkich zwolnić i przyjąć na nowych warunkach a jakich to sie już domyślacie, bez 14, branżówki,węgla, bez socjalu, i będziecie zapier...lac po 150-200mb, na miesiąc na kombajnie za 2000 zł,w przodku , po tyłach zarobicie z 1500zł,

G-3

Witam właśnie dzisiaj zakończyłem prace na KWK Krupińskim , pracowałem na tej kopalni 6,5 roku i chodziłem na zmiany i ostatnio na rano , i chciałem bardzo podziękować wszystkim pracownikom KWK Krupiński za te lata będę za wami tęsknic jeszcze raz dziękuje co złego to nie ja .

Brukowiec

3000 netto to jest minimum ile ekipa przodkowa powinna zarabiać. Nie będzie za nic w świecie efektów jeżeli załoga będzie zarabiała poniżej tego progu.

SIG

Panowie wszyscy do SIG !!!!!!!!!!!!!!

Zofiaa

Wszystko jest jak dawniej czyli wyplaty , socjale , barbórka , 14-penska itd . Ale wyplaty z miesiaca na miesiac mniejsze !! nikt z tym nic nie robi , tylko kazdy narzeka a Pan B .. sie smieje i zwiazki klamia w oczy . Dobrze ze Sig jest bo to jest daremne ( caly miesiac w przodku i ani premi GG ) ;/

sprawdzam

Jak już będzie wtorek ,to nie zapomnij się przypomniec,że to ty tak kozaczyłeś na necie.Chętnie cię powitamy w naszym gronie staropolskim obyczajem.A tak na marginesie to Jegozajebistośc już się ślini na myśl,że będzie mógł cię przytulic do swojej gromadki.Powodzenia życzę i mam nadzieję,że odwaga cię nie opuści.

Juz niedługo czyli w wtorek przeniosą mnie na Budryk to wam pokaże jak się metry robi a niech ten przodowy w białych galotach nie podskakuje bo może wylądować tak jak mądry przodowy z Krupińskiego ( już nie robi ) nie jesteśmy niewolnikami. Pozdrawiam już niedługo się spotkamy .

de beściak

A ja chodze w białych galotach bo jestem najlepszy przodowy w JZRach.Na Budryku traktujo mnie na równi z dozorem dlatego zjeżdżam poza kolejnościo.Z mojo brygado ciongne najwiecej metrów wiec kierownik mnie szanuje i dobrze mi płaci.Prezes musiał by mi wykupic służbowy telefon bo przez to ciągłe dzwonienie do biura przed i po zmianie płace już takie rachunki że już nie daje rady.No ale wiecie jak to jest,kierownikowi trzeba tyle opowiedziec i najwazniejsze wytłumaczyc jak reszta brygad ma zrobic to i tamto.W Czechach to było życie tu jest za mało metanu.

Brukowiec

Spotkali się Rusek, Amerykanin i Polak. W USA w budownictwie jak wychodzą z podziemi budują pierwsze piętro to na parterze działa już metro i po otwierane są sklepy i budują do 100 metra wzwyż. Rusek opowiedział, budują u siebie niżej nie co do 50 piętra ale jak wychodzą z podziemia na pierwsze piętro to też na parterze działa już metro i otwarte są sklepy. Polak mawia... U nas podziemia nie budujemy, mamy niskie budownictwo i jak wyjdziemy na pierwsze piętro to parter już remontujemy... xD :D haha I tak Panowie to wygląda. Dowcip można przełożyć na branżę górniczą :) Problem jednak wydaje mi się leży po stronie zarządzania ludźmi a nie na poziomie wykonu :) Pozdro

Majkrzak

A ja se dalej sypie i na taśmę i do biura nieco więcej he,he... mnie się tam kasa zgadza,jestem chorowity ale i czujny.Przez te coraz mniejsze wypłaty schudłem juz 4 kg a Dyrektor(usunięte przez administratora) powiedział 3 lata temu: "Panowie zobaczycie jeszcze będziecie zarabiac więcej jak Górnicy pod kopalnią zarabiają i to juz w przyszłym roku" - nic dodac nic ując; i tak został kłamca do dziś...

gornik

Prawda w oczy kole niestety.

bezradny

to nie lekcja jezyka polskiego tylko wyrazenie swojej opini a szacunku nie mam tak jak ta firma i ludzie szacunku do mnie nie maja

bezradny

panowie ta firma pada na kolana oddzial na krupinskim zakniety akto temu jest winny zarzad wladza kogo zrobili kpp czlowieka bez ambicji i jakiejkolwiek odzdzialowy fajny chlop lecz bezdoswiadczenia i sily przebicia za DEBKA bylo calkiem inaczej byly roboty prowadzone ale jak trzeba bylo to i dozor oberwal i to ostro a teraz sznupaka sznupaka i nic wiecej a roboty wykonywane zalosnie no i miarka sie przebrala kopalnia nasz oddzial G-3 wykopala za brame mam tylko jedno pytanie panie prezesie dyrektorze gdzie panowie wtedy byli niemozna bylo wprowadzic zmian zarowno w dozorze jak i wpracownikach ukrocic ten burdel i samowolke PRS i inne firmy dozor zjezdzal z pracownikami i tak samo bylo z wyjazdem a nasz 9-10 a byly i dni ze o 11 panowie sie zjawiali kto mial te robate prowadzic wiadomo jacy sa ludzie jak maja samopas.... ale jak pan dyrektor 'CZYSTY ' nas odwiedzil i zjechal nadol wchodzac do chodnika widzial jak to wyglada i nie wyciagnal zadnych konsekwencji wobec dozoru jak i pracownikow to oczy to swiadczy ale za to opowiedzial nam jak to w chinach sie buduje hotel w 2 miesiace no i jak to gortat w stanach nabral masy i sily i ile to milionow zarabia tylko co to nas pracownikow interesuje ile zarabia gortat a zapomnial bym jeszcze wykladu na temat LOPATY do czego ona sluzy LOPATA tak przebiegaja rozmowy z dyrektorem 'CZYSTYM' panie prezesie mozna bylo tego uniknac nie mozna bylo zmienic kpp na osobe bardziej odpowiedzialna i umiejaca wziasc ludzi za 'GEBY' i spowrotem ustawic do pionu panie prezesie mozna bylo to zrobic i unikac tego wstydu bo inaczej tego nie mozna nazwac PRS TECH - GOR i inne firmy zostaja a nas 'JZR' firme JSW wykopac jak psa.ODPOWIE MI PAN

bla
@bezradny 08.08.2014 11:13

Człowieku, używaj znaków interpunkcyjnych, bo tego się nie da czytać, a tym bardziej zrozumieć. Pisanie w taki sposób świadczy o szacunku do odbiorcy.

EX G-3
@bla 08.08.2014 12:37

Piszesz jak prorok ale ok. Najgorsze w tym tekście jest to że uważasz iż cytat ,ludzi na Krupińskim trzeba było chwycić za gardło i ustawić do pionu... . Chłopie nie wiem czy robiłeś na Krupińskim ale wygląda na to że sam powinieneś chwycić się za gardło albo lepiej ryja i wypionować się. Na Krupińskim roboty szły znakomicie wszelkie prace na rozruch przodka N-0 zostały zakończone i oddział GRP-4 wszedł na gotowe i mogą robić metry. Nie pierwszy raz taki numer. Więc odwal się od ludzi z byłego G-3 bo nie dorasta im nikt no chyba tylko lizusy co tak myślą ale tak nie jest. Najlepiej wziąć tubę, zapalarkę na koniec kluczyk wyciągnąć i zabrać się na wyjazd a kasa się zgadza. I tacy tu mają się najlepiej. Za to wziąć się powinni.

Rui Costa

2100, miesiąc w przodku,:) dziękuje Panie Władzo JZR. Trochę zrozumienia. 23 dni roboczych i takie pieniądze. Tylko przodowi, którzy mają zawiązane ręce i kombajniści zarabiają, a o pozostałych z przodka pozapominali. Śmiechu warte, niech zamkną tą firmę cała po powierzchnię i dół. Mniej nerwów:) będzie. hehe

optymista

Pesymista,pieprzysz jak ten koleś w białych galotach z Budryka.On też nagle stał się wielkim wyznawcą i piewcą prezesa(z całym szacunkiem do pana Prezesa).Nie przytaczaj tu przykładów innych firm bo tam zarabia się takie same pieniądze jak u nas czyli dziadoskie.Chyba,że dla ciebie różnica pomiędzy 1900 a 2100 to są kosmiczne pieniadze.Nie można w firmie zatrzymac dobrych fachowców(strzałowi,kombajniści)płacąc im po 2800zl zasłaniając się kryzysem.Nie ma fachowców-nie ma firmy.Z Budryka do końca roku chce odejśc trzech strzałowych.Byc może o to właśnie chodzi.Ty nie mając możliwości ani ambicji napewno będziesz trzymał się JZR-ów do końca a potem zgasisz światło.

brukowiec

Panie Pesymista jesteś Pan taki oddany firmie to pracuj za 2300 netto. Ja się cenie wyżej i mam szersze ambicje, za tą kwotę spokojnie w dużo lepszych warunkach mogę pracować gdzie kolwiek na powierzchni. Z ludźmi którym na pewno czeski metan w przeszłości nie zaszkodził...

pesymista

U Nas na Zofiówce po szkoleniu był sam prezes p.Jaskierski. W moim odsłuchu i nie tylko moim wyszedł bardzo Pozytywnie jeżeli chodzi o rozmowę.(panie dyrektorze B. troszkę przykładu od pana prezesa J. jak podejść do ludzi z szacunkiem i wytłumaczyć im o co biega, a nie tylko mówić bez szczelnie szukajcie sobie roboty , gdzie indziej jak się nie podoba! mamy też rodziny i nie o to tutaj chodzi! a robimy także na WAS!) Kryzys jest owszem, ale powiedział Nam również, że jako firma spółka JZR nie ma się co martwić o płacę bo są wypłacalni, wypłaty w trakcie kryzysu zostają na poziomie płac miesięcznych, układ zbiorowy obowiązuje nadal taki jaki jest, prosi o rozważne decyzje w sprawie firmy i nie chciałby , żeby to mu ludzie uciekali do SiG-u! bo część dobrych górników już odeszła! Firma jako całość stoi na bardzo dobrym poziomie i mimo strat dołu ma zaplecze zapewniające płace na czas i wypłat funduszy socjalnych. Po prostu pany trzeba poczekać chociażby do końca roku i nie sugerować się plotkami bo każdy pieprzy co innego i wie najlepiej a sam prezes wyjaśnił ze spokojem całą sytuację! Są jeszcze ludzie co im zależy na pracy i będą się trzymali do samego końca JZR-ów a jak lebrom to się nie podoba - droga otwarta! zapraszam do firm takich jak: PRS, Tech-gór, Geo-Bud, Now-Bud buhahaha (śmiech) i zobaczycie czy sobie polepszycie?! Nie jestem optymistą, ale mam rodzinę i zjeżdżam na dół też dla nich, więc szanuję sobie robotę a nie jestem waflem :-) Widzę co się dzieję w Polsce - jebałem u prywaciarzy pół wieku i nie chciałbym wrócić tam gdzie na wypłatę czeka się 3 miesiące. Pamiętajcie kryzys nie trwa wiecznie - poczekajmy a będzie GIT !!!

gulii

Był u nas na misjach dr brudny i jak zwykle bełkot,bełkot,bełkot..Ale jest jeszcze w JZRach jeden koleś,któremu to imponuje,to obywatel jegozajebistośc.Dla niego taki bełkot jest jak mantra.Kolego wciągaj białe galoty i rąbaj metry.Ta firma takich "bohaterów" potrzebuje ha,ha,ha

rozbawiony

hehe hhaahaha to po co by tworzyli tą firme zeby ja zamykac po trzech miesiecach ludzie pomyslcie!!!

asd

sig podobno robotę ma do konca sierpnia i tez umów nie przedłużają...

były pracownik

Był dobry czas dla mnie do zwolnienia :) Dziękuję Bogu za opatrzność !!!!!

Prawda o JZR

Oburzyło mnie iż Administrator usunął moją wypowiedź, nikogo nie wyzwałem ani nie obraziłem, nie użyłem wulgaryzmów. Mniejsza o to.. Odnośnie PKZ, jeśli mnie pamięć nie myli: Styczeń/Luty: II stopień zagrożenia wodnego, ograniczony zabiór, wejście ZOK. Dalej jak kolega wspomniał były dniówki - jak JZR są potrzebne JSW to podpisują takie nieopłacalne umowy, a jak Krupiński szuka oszczędności to 100 ludzi może wyrzucić.. Dla ciekawostki: Krupiński przetargi ogłasza, więc potrzebują kogoś do drążenia. Ktoś wspomniał o kosztach.. Doliczcie sobie 14-stkę, branżówkę, wszystkie świadczenia, odprawy, jubileusze - koszty pracownika są większe niż tylko stawka brutto. Do tego amortyzacja, Wasza obsługa (koszty z kopalń, oddziału, ogólnozakładowe) itd. Tak jeszcze coś od siebie: Ktoś przyrównał mnie do Pana Brudnego.. Pomyłka. Po ostatnim komunikacie Prezes pokazał jak mało wie na temat tego co dzieje się na oddziałach, więc zadajmy sobie pytanie czy on wie co dla nas dobre? Drugi do rządzenia jest wspomniany Pan Brudny.

Pniówkowy

Odnośnie komunikatu od prezesa to tak jak kolega wyżej napisał wygląda sytuacja na PKZ. Panie prezesie, czy pan wie co dzieje się na danych oddziałach JZR? Wie pan jakie są podpisywane umowy miedzy JZR a JSW czy są one podpisywane automatycznie? Bo z komunikatu wynika że nie macie o tym bladego pojęcia skoro podpisujecie "dniówki" a za brak metrów obarczacie załogę.Kto odpowiada za STRATY dla firmy, załoga wykonująca plan, czy firma blokująca metry przez śmieszne umowy wykonywane po kosztach? Może w końcu poniosą konsekwencje osoby odpowiedzialne za straty dla firmy a nie załoga pracująca na nich w siódmych potach za coraz to mniejsze pieniądze? Z niecierpliwością czekamy na odzew w tej sprawie.

dontra

Panowie, to już koniec jzrów. Krupiński już zamknięty na dniach będzie. Borynia jescze ciągnie na 2 zmiany. Będa zwolnienia jak nic.To pewne

brukowiec

Jego zajebistość urlopuję, galoty białe suszą się wyprane gdy Ci z nim robić przyjdzie życie twe już nie będzie te same xD haha

VeraVo

"związki"

nietakmiaobyc
@VeraVo 29.07.2014 12:46
"związki"

Glówny związkowiec z Budryka,samozwańczy przodowy,urlopuje.Ciekawy koleś jeszcze rok temu chciał zwalniac kierownika łącznie z prezesem,a teraz stał się ich głównym wyznawcą.

VeraVo

A ja się pytam gdzie są te wasze zwiąsk.

dawer

niestety panowie wygląda na to, że duża część z nas wyląduje na bruku. nie wiem gdzie oni chcą pomieścić tych ludzi z krupińskiego na zofiówce.

ryl

JZR-owcy jeśli liczycie że złożycie sobie papiery do SIG tak ot i Was wezmą to się mylicie i to GRUBOOO !!! Na dzień dzisiejszy jest około 4000 podań i to nie ludzi granatem od pługa oderwanych, ale fachowców, górników, górników-strzałowych, kombajnistów, elektryków i ślusarzy. Tak więc ślepry po zadku z JZR szukajcie roboty w KAŁFLAŃDZIE - towary wykładać za 500zł HUE HUE

ave

czyli szykują się masowe zwolnienia ? czy całe jzry rozwalą i nie zostanie nikt?

ryl

Przejmie ????? A co Wy czujecie się jak obowiązkowo potrzebni w SIG ????? Takich jak wy pod barami mnóstwo !!!!!

G 7

Niech lepiej ten sig nas przejmie bo zostaniemy na lodzie totalna porażka nic nie chcą powiedzieć otwarcie fachowcą wstrzymują zatrudnienie do sig ale otwarcie ci tego nie powiedzą co za kraj!

MatematycznieRzeczBiorąc

Panowie,proste tzw chłopskie liczenie: Pniówek PKZ 1000. Plan: 44m(żeby się zapłacić, jak twierdzi dyrekcja) Cena za metr (strzelam) ok.12 tyś zł. załoga ok 60 ludzi razem z dozorem i tymi co na L4. 44 metry * 12tyś= 528tyś co daje 8800zł brutto średnio na chłopa minus koszt pracownika na danym rejonie (łaźnia, lampa, komora narzędziowa, metanomierz itp) ok 450 zł/miesiąc. 8800-450=8350zł brutto. Średni zarobek brutto(pracownicy fizyczni+dozór) ok 5000zł. Zostaje z każdego pracownika ok 3350zł brutto co daje w skali miesiąca 201tyś zł. z jednej roboty. Szukam tej straty i szukam i jakoś nie mogę znaleźć. Coś mi się wydaje, że hasło "kryzys" jest ostatnio za mocno nadużywane.

MRzB
@MatematycznieRzeczBiorąc 24.07.2014 13:19

Panie prezesie, nigdy się pan nie odnosił do jednego komentarza w komunikacie do załogi więc chyba musi być coś na rzeczy. Pisze Pan w nim, że od początku roku PKZ 100 nie robi planu ale to nie do końca jest prawdą. Stycznia już nie pamiętam. Luty, marzec, kwiecień owszem nie zrobiliśmy planu, ale dlaczego? Przerywaliśmy postęp żeby w ramach "dniówek" zbierać papierki po kopalni a przodek stał. Nie napisał Pan w komunikacie, że firma dostała pieniądze za te dniówki. Jeżeli były to kwoty nie opłacalne i robiliśmy to po kosztach, jak się mówiło załodze, to kto podpisał taką umowę? Przecież nie chłop co obsługuje gumę, ani górnik czy ślusarz. Nawet nie planistka, sztygar, nadsztygar czy KPP. Umowę podpisaliście Wy w dyrekcji a konsekwencję tej umowy poniosła załoga (pojechane po wypłatach). Co do maja i czerwca to kolejno maj 27 metrów i czerwiec 35 metrów to nie były straty tylko plan, który został wykonany z tego co się orientuję. No i oczywiście plan z miesiąca na miesiąc jest coraz większy a stan załogi coraz mniejszy. Robimy co możemy ale mamy wrażenie, że nie mamy wsparcia naszych włodarzy, tylko uczucie jakby nam ktoś kłody pod nogi rzucał.

@MRzB 01.08.2014 11:13

Na Krupińskim Wszystkie firmy wywalają z tego co wiem nie tylko JZR...

walo

Likwidacja oddziału na Krupińskim pewna ?

G-3

Optymizm się skończył.Nie można się oszukiwać i pocieszać skoro prezesi twierdzą że Krupiński zażądał likwidację oddziału JZR. Każą nam do końca robić dobrą minę do złej gry a wcześniej prezes obiecywał pewną pracę w JZR-ach i że firma jest w dobrej sytuacji by nie zwalniać się i nie przenosić do innych. Ciekawe czy teraz jak z dnia na dzień dostaniemy bez pracy zabezpieczą nas na czas poszukiwania roboty.Dziecku nie wytłumaczę że pieniążki się skończyły bo nagle firma padła a miała istnieć w najlepsze.

Zohan

Coś jest na rzeczy skoro oddział z Boryni okroili i robią na II zmiany. Oddział Krupiński najprawdopodobniej zostanie zamknięty a chłopcy przeniesieni na Budryk lub inne kopalnie... Chora sytuacja bo nie wiadomo czy robić i czekać na lepsze, czy składać papiery do SiG? Mam nadzieje że ten słaby okres minie i będzie dobrze, ale z natury jestem optymistą. Pozdrawiam, trzymajcie się chopy!

zmartwiony

Ktoś wie co dalej będzie z tą firmą?

Zostaw opinię o J.Z.R. - Jastrzębie-Zdrój

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie J.Z.R.