ZOK Sp. z o.o.

Opinie o ZOK Sp. z o.o.

Ołówek

To skoro Zok porównuje się do najgorszych firm to mam rozumieć że to chodzi o "W4"? Bo innego oddzialu na tej stronie się z ZoKiem nie rowna????????

DG2000

Witam czy aktualnie są przyjęcia do pracy ?

Kuuuur....ski

Mnie zaraz przychodzi do głowy tekst piosenki Zespołu reprezentacyjnego pt. Król. Ponoć przykład idzie z góry- co na górze, to i na dole. Reszta komentarza zbędna :)

Wasyl

No teraz to smarujesz się g....m. Jaki z ciebie piękny pomocnik, widać że tylko ty robisz żerdzie dokładasz, zròb sobie wiertacza będziesz miał 10 % więcej i na głowie wszystko, nie tak jak do tej pory wszystko w du..e by tylko dokładać. A jak ci nie pasuje zawsze możesz się zwolnić nikt cię tam nie trzyma, nikt pewnie nie będzie płakał.

@Wasyl

ZOK powinien się przemianować na firmę doradczą. Każdy każdemu w czymś doradza. Jak dobrze zauważam- to do tej pory najczęstszą formą doradztwa jest: kto,kogo, czy, kiedy i dlaczego- powinno,( powinni, powinien) się zwolnić. Mam pytanie: ile i kto Ci płaci za to?

Wiertacz

Wiadomo co z Barbórka na Pniówku?

Wujek
@Wiertacz

Pierwsze musimy na zbierać z wypłat żeby coś dać w całości

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w ZOK Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
grubiorz

będzie barbórka w tym roku ma ktoś wiarygodne info?

Nooo
@grubiorz

jasne że będzie Jak co roku 4 grudnia jest sw. Barbary

Nikodem

To prawda że Barbórka jest uzależniona od turmaga?

Ryt
@Nikodem

Jak może być uzależniona Barbórka od turmaga jak ta wiertnica wierci raz na ruski rok a wiercenie otworów metalowych przynosi miliony

Gichej
@Ryt

Czy ktoś się dowiedział czy będą płacić barbórkę czy znowu firma jest na - - - - -

Byk
@Nikodem

Barbórka jest zależna tylko jak ludzie uciekają przykład w 2019 jak ludzie uciekali pod JSW to kasa się znalazła z nawiązką

Były
@Nikodem

W zok niema barbórki tylko premia barbórkowa i jest wypłacana jak kaprys pokaże możesz mieć przepracowane 20 lat a dasz wypowiedzenie to wtedy jesteś intruzem i dostaniesz ( co ) zapytajcie kierownictwo z białego domku

Tomasz

Coś więcej o tych niesprawiedliwych wypłatach?

grubiorz
@Tomasz

A czemu niesprawiedliwych?

Bojowo
@grubiorz

Bo każdy chyba miał mniej ?

Fut
@Bojowo

Ile mniej? Bo 200 albo 300 zlotych to chocby wcale

Gilf
@Bojowo

Idzie Barbórka więc każdemu trzeba troszkę z wypłaty urwać

Jo.
@Fut

Masz racje. To dniówka pracy dla idei.

Fut
@Jo.

Wiem ale chodzi mi o to czy niesprawiedliwość to 1000 zlotych mniej? Premie obcieli? Dniowek było tyle co we wrześniu Więc chyba z paska da się wyczytać z czego mu zabrali? Może jedna sobota mniej zrobił a teraz się wkurza Konkretnie ile i z czego?

Metanowiec

Ten oddział zawsze taki był same gwiazdy. Niesprawiedliwe wypłaty uzależnione od prywatnych relacji z kierownictwem. Dobrze że udało się uciec z tego syfu

Hlp

To prawda tam pracują same (usunięte przez administratora)

Jo

Jak się dasz tak masz???? a ty co po 6 klasach podstawòwki? Masakra jakaś :)

@Jo

Do kogo pijesz? Pomieszanie z poplątaniem. Może sam sobie zadajesz pytania? Czy można bardziej pytać niż tylko pytać? Chyba też muszę być nieukiem bo czegoś nie rozumiem:)

Btu

Panowie czy jest jakieś nowe info na temat barbórki czy barburki zeszłego roku mamy się rozłożyć na 4 la,?

@Btu

Szare burki nic nie szczekały na temat barbórki. Chyba każą długo czekać :)

Turbo wiertacz

Chciałem zapytać w jaki sposób jest naliczana Barbórka? Czy podobnie jak w JSW czy obowiązują inne zasady?

O o
@Turbo wiertacz

Naliczana? Chyba żartujesz Wszystko zależy od zarządu i prezesa Nie ma wpisanej Barbórki w umowie Także jesteśmy zdani na łaskę Pana Podobnie jak z premią wakacyjną

Joo
@O o

Czyli pewnie nic nie bedzie

O o
@Joo

W ubiegłym roku było konkretnie ale teraz to nie wiadomo Wiesz covid , malo roboty, ludzie uciekają do sigu Na pewno coś dają tylko czy ich stać na takie jak w zeszłym roku?

Horhe

Brawo brawo

Wdp
@O o

Lepiej być w grudniu zaskoczony niż rozczarowany. Panowie nie bójcie się uciekać bo pożyczek na naz w sigu nie biorą

Xyz
@Wdp

I to jest właśnie największy problem Nigdy nic nie wiadomo Czy będą premie ? Czy będzie Barbórka? Czy wygrają przetarg? Czy mnie przeniosą na inną kopalnię? Czy będą podwyżki? Czy wróci urlop zdrowotny? Czy jsw przejmie wszystkie roboty? Może się miło zaskoczymy?

@Turbo wiertacz

Kolego jaka barbórka była tylko ras i więcej nie będzie , no chyba że na kiełbasę i małpkę ????

B...a

U a cha koniki 2 ! A już za chwilę ani 1! W końcu!

Wierny

A co z premią do pensji miała być

Rety
@Wierny

Kiedy? Do tej wypłaty?

Wzk
@Wierny

Panowie czy ktoś słyszał o likwidacji zsrg?

Oho
@Wzk

Zok do likwidacji a nie zsrg

Mikołaj26
@Oho

Nasz zok czy zok 2? I kiedy?

Xwj
@Mikołaj26

Zok ll ma się dobrze pozdrawiamy

Bvb
@Wzk

Zsrg? Tam się kopalnia nie wcina do odmetanowania chyba że zryw połączą z zokiem i będzie jadna firma Tylko po co skoro wiadomo że kasa idzie do jednego portfela Bzdury pewnie

Kamil3
@Wzk

Skąd info ze zsrg do likwidacji?

@Bvb

Napewno koszta utrzymania rosną i coś muszą zrobić poco dwa biurowce

ASFAEFGRW

Dlaczego pracownicy ZOK Sp. z o. o. nie mają dostępu do tych samych środków ochrony co pracownicy kopalni? Robiąc w przodku w kamieniu dostajemy jedną papierową maskę która po 15 minutach nadaje się do wyrzucenia a przodkowcy porządną gumową Secure. Jesteśmy pracownikami gorszej kategorii?

Ghj
@ASFAEFGRW

Bo to jest jsw wysza liga tak zawsze było

Rr
@ASFAEFGRW

Pracownicy kopalni dostają również jedna ta sama maskę co Ty,chyba że mają miał a stała gumową secura która Tu także bez żadnych problemów możesz sobie pobierać wystarczy tylko taka chęć zgłosić na maskowni,oto całą filozofią ale lepiej wylewać żale jaki to ja jestem pokrzywdzony przez los.

niki

Niejeden pomocnik jest bardziej ogarnięty od pseudo przodowego,są tacy co jak nosi metanomierz to już jest fachura 3 lata ma przerobione i jest najlepszy a to mu pomocnik nie pasuje,a to pomocnik coś (usunięte przez administratora) pozdrawiam normalnych i kumatych . A co będzie dalej kto wie szkoda tylko ze ci w spółce zapomnieli o nas tych którzy tak naprawde na nich pracują

@niki

Taki kumaty to idz za przodowego bedziesz mial na FB status SUPER wiertacz ZOK :D Za pomocnika fajnie łazic nie ? Niech przodowy sobie radzi nic nie mówi to leża co ? ;) To ja pozdrowie myślących o xD

@niki

Zgadzam się z tobą chłopie w 100%. Młody co przepracował 3lata ma większą premie co starszy pracownik.

Tyle

Bo jak stary pracownik to nie udoł to co się dziwić.

Kuuuur....ski

To, że stary pracownik ma mało, to nie wina młodego, tylko przyjętego systemu wynagrodzeń i premiowania. Wszyscy bez zająknięcia to przyjęli i teraz marudzą. Czy ktoś cokolwiek konkretnie sam zaproponował? No właśnie. Skonfliktowanymi ludźmi łatwo się zarządza i o to chyba głównie chodzi. Jest konflikt, to każdego łatwo się pozbyć o ile jest niewygodny. Jeden szachuje drugiego.

@Tyle

Ci co mają dostosować to dostawałem i nie narzekają

@Tyle

Ja znamy dobrych starych przodowych co mają kilkanaście lat przepracowanych, i znają się na zeczy po jakiego on sie ma starać, latać i załatwiać, jak młody zarobi prawie te same pieniądza co przodowy

Młody

Chciał bym mieć prawie tyle co przodowy . Na razie to mogę tylko pomarzyć . Tyle w temacie .

Moc luftu

Coś jest na rzeczy bo 10 wiertnic kupili

Wajcha
@Moc luftu

Dopiero kupią ale machina nowych oddziałów idzie do przodu.

@Moc luftu

Panowie wy się nie zwalniajcie bo pożyczek na was nabiorą

Waluś
@Olo

Rudy a w ustroniu nie trzeba kopać rowów???

Jo
@Waluś

Przyjedź pokopiemy i z kotami porządek zrobimy

Hlp
@Wajcha

My się nie będziemy zwalniać bo ktoś musi pracować na tych nierobów :-)

Joo
@Hlp

Za takie ochłapy pracuj sobie sam.

Tico
@Joo

Tylko nie ochłapy bo to dobra firma dba o pracownika

@Tico

Może i dba ale nie o wszystkich pracowników tylko wybranych

@Tico

Dobre to:) Wlać mu więcej gorzały- rozświetli to umysł:)

Jol
@Kuuuur....ski

Właśnie zawsze dbała o pracownika

@Jol

Hmmm? :) To ci zagadka :)

Daro
@Kuuuur....ski

A co kolego nie wierzysz że dba

@Daro

Chyba jestem słabej wiary. Może ukierunkujesz mnie kilkoma ( o ile to nie za wiele) przykładami- jak dba o ludzi firma. Tylko nie wymieniaj tego co wynika z litery prawa, czyli kodeksu pracy, itp. Może podobnych ludzi do mnie jest więcej:)

Obecny pracownik
@Kuuuur....ski

No to masz: premia barbórkowo-świąteczna, premia wakacyjna, premia za przeroby, premia za trudne warunki pracy, bony na święta, pracownicza kasa zapomogowo-pożyczkowa, zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, w tym dofinansowanie do wypoczynku dzieci, wczasy pod gruszą, zapomogi losowe, karty Multisport, impreza z okazji Dnia Dziecka (w tym upominek dla każdego dziecka) - w tym roku popsuł Covid, nagrody jubileuszowe. To wszystko jest dobrą wolą pracodawcy i nie wynika z kodeksu pracy. Możesz sobie wygooglować jak chcesz. Kodeks pracy daje ci wynagrodzenie zasadnicze i za absencje tj. urlop i chorobowe oraz nadgodziny i nocki. Reszta to właśnie dbanie o pracownika. Ja się czuje zadbany.

@Obecny pracownik

Na pewno masz dużo racji w tym co piszesz, ale nie do końca się z Tobą zgadzam. Przykład: wczasy pod gruszą. Z uwagi na to, że Zok zatrudnia dużo ludzi to zgodnie z literą prawa musi stworzyć specjalny fundusz na ten cel. Dotyczy to każdej firmy zatrudniającej w dniu 1stycznia każdego roku powyżej 20 pełnych etatów na umowę o pracę. Świadczenie na rzecz pracownika, potocznie nazywane wczasami pod gruszą regulowane jest w ustawie z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Czyli nie jest to dobra wola pracodawcy, ale obowiązek! Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi. To tylko jeden z przykładów. Mogę zaryzykować, że te wszystkie dodatki o których piszesz to tzw.zasłona dymna. Czysty socjalizm. Ja wolę mieć konkretną wypłatę i to mi wystarczy.Żadnych bonusów nie potrzebuję. Chcę być wypoczęty :),? No właśnie,a gdzie jest mój urlop zdrowotny?! Przecież firma dba o wszystkich co nie?

kadrowiec
@Obecny pracownik

No nie do końca tak jest... pracowałem w innej firmie ponad 20 osób a ZFŚŚ nie było... to zależy jeszcze od tego czy jest wprowadzony układ zbiorowy pracy czy regulamin wynagrodzeń. Pracodawca, którego pracownicy nie są objęci uzp (układ zbiorowy pracy), ale z uwagi na zatrudnianie co najmniej 20 pracowników jest zobowiązany wydać regulamin wynagradzania - w takim przypadku zmiany dotyczące wskaźnika odpisu na zfśs i tworzenia funduszu wprowadza się w drodze aneksu do regulaminu wynagradzania. Treść regulaminu musi być uzgodniona z zakładową organizacją związkową. Jeżeli w zakładzie nie ma związków zawodowych, postanowienie o nieutworzeniu zfśs pracodawca ustala z pracownikiem wybranym przez załogę do reprezentowania jej interesów (art. 8 ust. 2 w związku z art. 4 ustawy o zfśs). Aneks do regulaminu wynagradzania nie wymaga rejestracji przez PIP i wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia go pracownikom przez pracodawcę w sposób u niego przyjęty.

Tylko kasa nie robota

No i gdzie ta kasa z tego śmiesznego covidu?!

@Tylko kasa nie robota

Juz przelana ;) Takze dziekujemy za przelew . Chodź jeśli premia byłaby wieksza bysmy nie potrzebowali Covidowego :P

Wierca na WiFi z komory xD

czy ktoś wie co z tym przelewem na Covid ? Mial byc 15tego ? A tu ani na koncie ani na karcie z bonami ?? Cos jest nie tak ;)

@Wierca na WiFi z komory xD

Ja już dostałem

Ooooo
@Wierca na WiFi z komory xD

Ponoć mówili że między 15 a 20. 20 w niedziela więc czekamy do jutra co się wydarzy

Hbi
@Ooooo

Ale grudzień 15 20

Kolpi
@Ooooo

To ma być 500 albo 600 zlotych a jaracie się tym jakby to miało być 5000 Takie słabe wypłaty były że 17 nie ma na chleb?

Ałtuł D.

Ludzie, wy tu roztrząsacie tą śmieszną premię a za niedługo wypłaty będziemy szukać na śmietniku. Po błędach ortograficznych sądzę, że nie czytaliście wywiadu z Zastepca Prezesa ds technicznych na nettg. Tłumacząc na Wasz: „Jak ino tyn gość dojdzie do większej władzy firma ZOK dla mnie niiiii istniejeeee”

@Ałtuł D.

Z poprawną polszczyzną twój wpis ma niewiele wspólnego. Brak ładu i składu. Napisałbyś jeszcze kilka zdań i byś się całkowicie pogrążył. Pisanie w języku polskim jest trudną sprawą i widać, że masz z tym duży problem. Błędów natrzaskałeś dość sporo, więc dobrze, że się nie rozpisywałes zanadto. Śmieszne (smutne) to, że swoich błędów się nie widzi. Ubaw mamy po pachy. Miejmy nadzieję, że znajdziemy kasę na śmietniku dzięki takim mistrzom ). Z polskiego masz pałę:)- i do "konta"-pardon- kąta. Nie chcę roztrząsać tą premię, lecz chcę roztrząsać- tę premię. Nie ma to jak "bla bla". My tu nie jesteśmy od czytania , ale od pisania :). Ucieranie nosa gratis- lub jak kto woli- w promocji. Ps. Musisz chyba być mądry, a przede wszystkim wysoki, bo czuć w twej wypowiedzi wyższość :)

Polonista
@Kuuuur....ski

Proszę jak polonista na pewno siedzi w biurze i pierdzi w stołek. A my na ciebie robimy. Nasza władza po prostu żenada.

Pcd

Kasy nie będzie bo nie ma metrów a koszty oddziału rosną - trza się złożyć dla dozoru ???? początek końca

V
@Pcd

Pomału będzie się wykrwawić ta f...a

Firmy górnicze

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie firmy górnicze na ten moment przyjmują do pracy. Jak by ktoś coś wiedział bym był z góry wdzięczny. Dodatkowo prosiłbym o podanie nazw firm górniczych które pracują na kopalniach JSW

@Firmy górnicze

Carbon Group / Linter / JPRG / Mintour/ PRS / Eko-Jas / ZOK . We wszystkich podanych trochę lepiej trochę gorzej ;) jeden ma lepsze dodatki drugi lepszo wypłata zaś musisz pytać ;)

ja z podaniem
@Firmy górnicze

Z tego co wiem ZOK nie przyjmuje teraz, każą złożyć podanie i czekać na telefon, ale mówią że nie w tym roku

Rr
@Firmy górnicze

ZOK przyjmował pracowników raczej już nie będzie nigdy. Cudem będzie jeśli nie będzie zwolniła i to jeszcze w tym roku...

Zostaw merytoryczną opinię o ZOK Sp. z o.o. - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w ZOK Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ZOK Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 402.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZOK Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 364, z czego 92 to opinie pozytywne, 101 to opinie negatywne, a 171 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ZOK Sp. z o.o.