Opinie o Philip Morris w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Philip Morris. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Philip Morris o rekrutacji.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Philip Morris w Kraków

ph

Czesc, czy ktos moze podzielic sie informacja jak wyglada praca na stanowisku PH w terenie pod PMI? Jest teraz duzo ogloszen na pracujpl na rozne rejony, skad taka ilosc jakis nowy projekt? Zatrudnienie niby od razu pod PMI ? Jak wyglada atmosfera na pomorskim? Jak warunki? Byłabym wdzieczna za informacje

Pal
@ph

Skoro zadajesz tak trywialne pytanie, jak wygląda praca ph to sobie daruj. Pewnie i tak nie przejdziesz wszystkich etapów. Pozdrawiam

XoE

Witam, czy polecacie pracę na secondary z randstad?

MAGNUS HR

Jeżeli jesteś specjalistą Automatykiem , Elektronikiem , Mechanikiem maszyn w branży Tytoniowej . Zapraszam do kontaktu , poszukujemy specjalistów którym jesteśmy w stanie zapewnić świetne warunki pracy . Nie wierzysz? , Napisz do nas lub zadzwoń praca@magnustobacco.com .

Były

Pracuję na secondary, ludzi którzy mieli umowy czasowe dosłownie wyprowadzili ze strażnikami za bramę, bo ich zwolnili z dnia na dzień. Tutaj nadmienię, że mieli umowy przedłużone do końca roku dosłownie tydzień wcześniej.Teraz tylko strach pozostał, bo nikt pary z gęby nie puści a ponoć zwolnienia masowe się szykują. Ludzie, ku...a, poszanowanie dla człowieka w tym zakładzie równe zeru.

Nuno

Jest Open plus. Ten system zupełnie nie pasuje do tego zakładu. Same straty , mniejsza wydajność, mobbing, Zwiększona biurokracja, brak docenienia pracy ludzi. sztucznie generowane koszty.System w założeniu wygląda tak że na podstawie tych papierów które tworzą ludzie bez pojęcia . Na tych maszynach będzie mogła pracować małpa... Jednak ze względu na skąplikowanie tych maszyn tak chyba długo nie będzie. Za komuny średnio był jeden kierownik na jednego pracownika. Tutaj jest dwóch. kierowników po szkole , albo po znajomości... I tacy ludzie mówią pracownikom czasami z 20 letnim doświadczeniem, co mają robić... Tak to nigdy dobrze nie będzie.... A to tylko wierzchołek tej góry lodowej...

Nuno
@Były

Dobrze że są związki... które i tak nic nie mogą. Ale zaciekle walczą o podwyżki ... i jakoś od 3 lat nic nie wywalczyły. poza swoimi skladkami.

Zibi
@Były

Ludzi wyprowadzali jak przestępców , potraktowali ich jak śmieci które trzeba wyrzucić. To jest s(usunięte przez administratora)jak można takie mieć podejście do ludzi którzy przecież są wykształceni i im też należy się odrobina szacunku! Na Związki nie ma co liczyć , one tylko ściągają składki i nic więcej !

N. N.
@Były

Poczekajcie na przełom maja i czerwca. Większe roszady się szykują

Hugo
@Były

Potwierdzam w 100%. Zero poszanowania. Ludzie tylko numerki. Nowy dyrektor robi miejsce dla swoich. Wynagrodzenia nie adekwatne do wykonywanej pracy. Pracownicy z dużym stażem wynagrodzenia ogromne. Młodzi ( młodzi stażem) ogromna różnica a praca dokładnie ta sama. Ostatnia sytuacja ze zwolnieniami przerosła każdego - strach się bać. Nikt nic nie wie a ludzi zwalniają. Niby OPEN+ a przepływ informacji równy 0.

@Hugo

Wpisz się do związków to będzie podwyżka ....

PracownikRoku
@N. N.

@N.N. jakie roszady?

Operator
@Zibi

Kiedy była akcja z wyprowadzaniem ludzi przez ochronę? Coś mi umknęło?

Pani X
@Operator

A co masz L4 od miesiąca i zero kontaktu z firmą?

@Były

Ciesze sie, ze juz Tam nie pracuje. Okropna Firma. W pracy bylam poniewierana, siedzialam za darmo po godzinach ze strachu przed zwolnieniem. Nigdy nie zapale papierosa I nie wydam ani zlotowki na to g# po zwolnieniu mi ulzylo

@Ania

A paliłaś ich papierosy?

@Ania

W jakim dziale pracowalas?

Przedstawiciel Handlowy

Jakis czas temu brałem udział w rekrutacji na stanowisko przedstawiciela handlowego. Chciałem podzielić się wrażeniami z rozmowy. Ostatecznie nie zostałem zaproszony do ostatniego etapu rekrutacji, czyli do firmy Philip Morris, jednak przebieg pierwszego etapu rekrutacji przez Adecco oceniam na bardzo wysokim poziomie. Proces rekrutacyjny prowadzila Pani Agnieszka. Mam już ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży. Brałem udział w wielu procesach rekrutacyjnych, jednak tak przygotowanej rekrutacji zarówno pod względem zapoznania się z moim CV jak i samego stanowiska nie miałem. Godzinna rekrutacja pod względem sprzedażowy nauczyła mnie więcej niż podczas wszystkich szkoleń. Mysle, ze pomoglo mi to rowniez w przejsciu pozytywnie rekrutacji do innej firmy, dlatego też ta opinia. Gratuluję profesjonalizmu, wymagającej rekrutacji, ale przy tym poprowadzonej w miłej atmosferze.

Rozmowa rekrutacyjna

Tragedia

No cóż... Nic dodać nic ująć wpada czarny podkoszulek i mówi że jest szefem ha ha ha bardzo fajnie tylko żeby być szefem to trzeba być bardziej zdyscyplinowanym i nie wprowadzać zamieszania. To że się państwu czarnym grunt pali pod nogami to już chyba nie jest problem pracownika produkcji lecz wasz, zmieniając decyzję co 5minut nic nie osiągnięcie. Caly sztab ludzi pracuje na premie i oklaski dla czarnych ale i tak źle bo przy "szefie" to trzeba na rzęsach chodzić bo wiecznie niezadowolony za słaba premia była. Ogólnie nie polecam praca w systemie czterobrygadowym za 3tys.jak na taką firmę z prestiżem to jednak troszkę żałosne. Pozdrawiam serdecznie wszystkich naiwnych którzy chcą podjąć pracę w PMI :)

??
@Tragedia

Czemu się nie zwolnisz?

!!
@??

A masz szkolenie operatorskie? Dlatego.

Edek

Od wczoraj zaczęły się zwolnienia na dziale filtrów !

@Edek

Sposób w jaki to robią to gwóźdź do trumny Philip Morris. Brak jakichkolwiek szacunku dla człowieka.

Luki

Badania po przejściu z fiege do rand.service nie były w celu sprawdzenia zdrowia i kontroli pracownikuw jeśli wszyscy tam przeszli tylko pod pretekstem dodania pyłu sprawdzenia cZy ich- osub trzecich metody działają. I dlaczego randstad wygrał przetarg a kto by się nie zgodził na tańsza wersję żadna wygrana zobaczymy jak będą traktować pracownikuw

Co takiego
@Luki

Ani słowa nie rozumiem o co ci cho????

Luki

Pracownicy niektórzy Morrisa, pracownicy i liderzy niektórzy z działu secondary a także pracownicy mający szafki w Malborro w lini z numerami 118, 115 a dokładniej pierwsze z brzegu szafki właściciele ich używają aplikacji przestępczej tzn stworzonej przez przestępców a hasła są przez nich rzucane a wiedza pochodzi z kradzieży danych, naruszenia prywatności w pracy w domu podczas nieobecności po pierwsze aby wzbudzić strach u swego celu po drugie aby wiedzieć gdzie jest po trzecie to tylko oni z korupcyjnym pajacem bo (usunięte przez administratora)To za dużo dla kogoś takiego wiedzą

Stefan
@Luki

Mógłbyś napisać o co ci chodzi bo nie można zrozumieć tego postu.

xD

Rekruterzy tej firmy są niepoważni. Najpierw sami zagadują na LinkedIn po to żeby kilka dni później odrzucić aplikację.

DoLuki

Człowieku, pisz po polsku. Bo z tego chaosu nic nie wynika. Prawdopodobnie poziom wypowiedzi odpowiada poziomowi jaki reprezentujesz. A już najlepiej nic nie pisz.

Były zwolnienia jakieś?

Zosia
@Zenek

Na P4 podobno nie przedłużyli umów tym co mieli do marca i kwietnia. Juz ich poinformowali ,ze dziękuja za współpracę łącznie ok 20 osób.

@Zosia

No i Super:).Bardzo się Cieszę:)

Pani X
@Zenek

Widać,że jesteś bardzo życzliwym człowiekiem. Pełnym empatii. Karma wraca.

@Pani X

Tak.Karma Wraca.Widać to po Waszej Firmie.Macie Wielkie Zwolnienia :-D

Jedziemy do celu

Firma dziś przeszła sama siebie, a może powinnienem powiedzieć P4? Jakby tego trwającego co najmniej półtora roku cyrku było mało dziś zostala pobita nawet sytuacja z czekolada. Z rana gratulacje za najlepsze wyniki i zdjęcie ze święta maszyna, żeby MIT sukcesu został podtrzymany w kolejnym wydaniu OPEN NEWS a przed weekendem informacja ze przynajmniej kilka osób żegna się z praca. Jak ktoś planuje się zatrudnić, radzę przemyśleć albo zainwestować w psychiatrę - bo w tej wymeczarni ciężko pracować - a z pracowniczego luxmedu ciężko o terminy ;)

Expresso
@Jedziemy do celu

Widzę że dniowka udana była XD

@Jedziemy do celu

Niestety ale ta firma z dnia na dzień coraz gorzej Nas wszystkich zaskakuje. Jak zwykle osoby wyżej robią dobra minę do złej gry, przy Tobie stoją uśmiechają się a za chwilkę w biurze Cie obgadają i zwolnią, ale ważne że oni trzymają się swoich krzeseł. Pracowników traktują tak że aż żal patrzeć, przyjmując Cie do pracy mówią że tutaj jest fajna atmosfera, każdy na równi, rodzinna atmosfera, chwilę człowiek popracuje i odrazu widać gdzie są granicę pomiędzy normalnymi pracownikami a liderami/kierownikami. Patrzą na Ciebie z góry, a w rozmowie z Toba czujesz się jakby gadali do debila bo niestety ale tak Nas traktują. Teraz dużą prowokacje wśród ludzi wywołali zwalniając ich a przy tym traktując jak najgorszych przestępców. Przychodzą po osobę na maszynę podczas pracy i wyprowadzają jak zbira. Po każdym dziale coraz więcej słychać że kolejne osoby tracą prace. Jednym słowem - stanowczo odradzam osoba które chcą się tam przyjąć, albo przynajmniej BARDZO DOKLADNIE zastanowić się czy zdrowie i nerwy są tego warte.

Pozytyw
@Jedziemy do celu

Jakie zwolnienia? Serio??? Nic nie wiem. Może to tylko plotki...

Nn

No chyba Was poniosło, przecież żadnych zwolnień podobno ma nie być. Związki zaprzeczyły...

@Nn

Są. Takie w białych rękawiczkach, żeby nie było zwolnień grupowych. Zwalniają osoby na czasowych umowach. A takich osób jest całkiem sporo. Ale wszystko zgodnie z prawem. Ręce czyste.

Szczegół

Zwalnianie a nie przedłużanie umów to trochę inna sprawa... po to się podpisuje umowę czasowa, aby dana osoba wykonywała prace przez określony czas :)

Prawdomówny
@Szczegół

Mówimy oczywiście o pracownikach. Nie biurwach co to na zdalnym od roku siedzą albo sporadycznie wpadną na teren firmy. Mowa o pracownikach którzy na zmiany zasuwają non stop i pracują ciężko. Osób z umowami czasowymi jest sakramencko dużo. Nikt nie nazwie tego "masowym zwolnieniem" ale to tylko gra słów. Kogo mogli, kto był niewygodny już się pozbyli. Umowy czasowe dali po to aby nikt nie zarzucil zwolnień grupowych. Ale fakty to fakty. Jak znikną wszystkie osoby z umowami czasowymi to okaże się że nie ma komu robić. A prawda jest taka że teraz wszyscy się boją bo pozbywają się też osób z umowami stałymi. Bo zapotrzebowanie jest mniejsze. Biura mówią że to plotki. Każdy kto pracuje na produkcji wie jak jest.

Negatyw
@Pozytyw

Zapraszam na P4 bo chyba ten dział to jedna wielka plotka

Abcd
@Jedziemy do celu

Mail z początku pandemii: "Będziemy kontynuowali wsparcie akcji przeciwdziałających globalnej pandemii w każdy możliwy dla nas sposób. Przede wszystkim, wspierając naszych pracowników i ich rodziny oraz chroniąc ich bezpieczeństwo i zdrowie. Jest to dla nas priorytet. Dzięki naszym pracownikom na całym świecie, pracującym w fabrykach, w terenie, w biurach, laboratoriach lub zdalnie w domu, nasza firma nadal działa tak normalnie, jak tylko to możliwe w tych niespotykanych okolicznościach.” Dlatego, PMI wprowadza zasady, które obowiązują od 16 marca 2020 r. Tego właśnie dnia, PMI skierowało większość pracowników biurowych do pracy z domu. Wytyczne te pozostaną w mocy, dopóki nie uznamy, że kryzys minął lub wystarczająco się zmniejszył. 1. Stabilność zatrudnienia Wstrzymaliśmy potencjalne plany restrukturyzacji we wszystkich oddziałach. W ten sposób, chcemy chronić zatrudnienie pracowników PMI w okresie kryzysu. Każde wypowiedzenie musi wynikać z poważnej przyczyny lub powodu prawnego." Z treści wynika że PMI ogłosiło koniec kryzysu związanego z koronawirusem.

Neo
@Jedziemy do celu

Drodzy Państwo. Pracownicy byli lub obecni. Znam osoby, które tam pracują i pracowały. I zawsze, uważam osobiście, że jest to firma tylko na przetrwanie. Myślę, że praca tam rok lub ewentualnie dwa lata, to wszystko co może wytrzymać normalny człowiek. To jest firma, która rozbija rodziny, która powoduje zatracanie poczucia własnej godności, inwencji, przedsiębiorczości, pomysłowości i nie pozwala w żaden sposób na wprowadzanie własnych, często wyjątkowo dobrych rozwiązań. Patrząc z boku można odnieść wrażenie, że dba się tam o dobre imię firmy, szacunek do osób tam zatrudnionych, szkolenia pracowników, dodaje możliwości rozwoju. Niestety jest to tylko fasada, piękna ułuda. Szanowni Państwo, przecież ta firma produkuje papierosy i tym podobne wyroby. A co robią te produkty? Powodują choroby, raka, i śmierć. Nie dajcie się oszukać, że budowanie swojej przyszłości w takiej firmie pozwoli na pełną moralność, rozwój zawodowy, dalekosiężne patrzenie w przyszłość. Wiązanie się z taką firmą napewno ograbi was z tego co szlachetne, ludzkie, godne bycia człowiekiem. W dzisiejszych czasach trzeba położyć nacisk na zdrowie, uczciwość, ekologię, współżycie międzyludzkie i odnajdywanie siebie we współzależnych elementach zależności między przyrodą a człowiekiem. Jeśli możecie odnaleźć to w takiej korporacji to z pewnością obudzicie się niedługo w realnym życiu a matrix, który ta firma wam zagwarantowała, odbierze wam wszystko co różni was od maszyn. Szanuje wszystkich wytrwałych i naprawdę wspaniałych ludzi którzy tam pracują na produkcji i współczuję, że musicie to znosić.

Esooo
@Jedziemy do celu

O uwierz mi że poniedziałek będzie nielepszy ???????????? poleci kolejne ok 13 osób

Szczegół
@Prawdomówny

Czy ktoś tu mówi o biurowych ? Jeszcze raz. Umowę czasowa firma podpisują z osoba, której praca jest potrzebna przez określony czas. I to nie jest zwalnianie w białych rękawiczkach, a egzekwowanie warunkow umowy. A kto to podpisał powienien być tego świadomy - widziały gały co brały! Proste

Hahahah
@Neo

Nie znam się, nigdy tam nie byłem, ale się wypowiem i udzielę wam porady! Szacun starty XD ale odstaw zioło!

Niezadowolony

(usunięte przez administratora) Zatrudnią cię na rok max 1,5 w porywach do 2. Kiedyś po roku druga umowa była na stałe, później druga była na rok, a ci z ostatniego naboru na P4 dostali na 6 miesięcy i niestety ale wszyscy lecą jak świeże bułeczki, masowe zwolnienia na secondarach, (usunięte przez administratora)

Biedny
@Niezadowolony

Sądzę że to cisza przed burzą, dopiero co się rozgrzewają

To ja

Ładne podwyżki teraz będą. Cieszę się niezmiernie. Zwłaszcza dla mechaników wyższego szczebla. Dosłownie jakbyśmy pracowali na wsi ukrainskiej. Może na podwyższone ceny biletów mpk wystarczy ????

Obecny pracownik

Niestety sprawdzają się czarne scenariusze co do osób z półrocznymi umowami. Może w czasach PRL była to jedna z najlepszych firm w Polsce, a teraz niestety jest tylko napompowana przez starych ludzi nie mających zielonego pojęcia o niczym. Czarne koszulki to po prostu śmiech, sami zwracają uwagę żeby przestrzegać zasady w związku z pandemią, a sami w relax roomach gromadzą się w 7 osób gdzie dozwolonych jest 3. Jak produkcja stoi z byle powodu to nic się nie dzieje ale jak już maseczki nie założysz to jest koniec świata.

Dzień dobry Czy mam szansę dostać się do PMI mając 20 lat i podjęte studia niestacjonarne ?

Klepak
@Marcin

Na stażystę nie powinno być większego problemu.

Tak

@Marcin

Nie teraz tylko zwolnienia są

Dzień dobry, Czy orientuje się ktoś jakie są widełki w zakupach na entry level? Pozdrawiam

as cold as ice
@Kandydat

Jakie są konkretnie warunki, to nie wiem, ale zaproponują Ci pakiet dodatkowych benefitów - szkolenia, multisport, pracę zdalną etc. Prawda jest jednak taka, że te szkolenia nie różnią się niczym innym od tych jakie dostaniesz w innych firmach, więc to żadna atrakcja, mimo że naopowiadają Ci bajek. Pozostałe benefity to też w zasadzie standard. Serio nie chcę siać plotek, jakie krążą na temat tej firmy od kilkunastu tygodni po całym Krakowie (i nie tylko). Firma ruszyła z kampanią na LinkedIn. Pracownicy , tzw. ambasadorzy, piszą posty kreujące wizerunek pracodawcy jako idealnego- nie wiem , może mają jakieś dodatki do pensji za wypisywanie takich bredni. Szczerze? Trzeba mieć w sobie zerowe pokłady empatii i ludzkich uczuć, żeby pisać takie pierdoły, po tym, co tam się wydarzyło. Generalnie, jeśli masz alternatywę, to gorzej (raczej) nie trafisz. W większości przypadków praca w PMI, to zwykłe klepanie danych w SAP. Nic ponad to. Atmosfera w miejscu pracy- w najlepszym przypadku średnia, choć to opinia baaardzo na wyrost. Generalnie, jeśli jesteś osobą, która będzie grzecznie na wszystko się zgadzać i nie masz własnego zdania, to masz szansę na zyskanie uznania w oczach przełożonych. Dodatkowo, jeśli lubisz obrobić komuś d....ę i zrobisz to w obecności przełożonego dostaniesz 1000 punktów uznania w grze w podkopywaniu innych. Generalnie jest to zasada obowiązująca w kilku działach. Książkę można byłby o tym napisać. Do działu zakupów raczej nie zachęcam, choć bardziej z innych powodów niż te, które opisuję powyżej.

Curious
@as cold as ice

A co się takiego wydarzyło? Chociaż pracuję w PMI, żadne plotki spoza firmy do mnie nie dotarły. Jasne, firma się zmienia, ale co takiego krąży po Krakowie? Pytam z ciekawości żeby może móc coś odpowiedziec.

Lukrecja

co się podziało?

janek
@as cold as ice

wlasnie... co sie wydarzylo??? pracuje kilka lat i nic szczególnego moim zdaniem sie nie wydarzyło..

as cold as ice
@janek

Według plotek samobójstwo w godzinach pracy. Jeśli to prawda Janku, to ja ci gratuluję dobrego samopoczucia i systemu wartości

@as cold as ice

Chodzi o młodą dziewczynę z finansów czy o jeszcze jakiś inny przypadek? Pracownicy nie mają wglądu w takie rzeczy, więc może @janek o tym nie wiedział? Jak widac po wielu wypowiedziach tutaj, komunikacja jaką dostają pracownicy nijak się ma do rzeczywistosci.

Zazenowana
@as cold as ice

Wszystko pod dywanik zostanie zamiecione i będzie ok :) A co to się porobiło na secondary? Ktoś wie? Dużo sie mówi. Nieciekawie to wszystko wygląda. Od siebie dodam, że P4 z działu "nic się nie robi" staje się w szybkim tempie ostrym miejscem mobbingu. Nie można nic zrobić bo opieprz. Liderzy nagle stali się bardzo niemili. A Pan Vai chodzi i krzyczy na ludzi oraz grozi zwolnieniem za użycie telefonu.

Podpułkownik
@Zazenowana

Kto to pani Vai? Nie znam chyba...na P4?

Zazenowana
@Podpułkownik

Pan Vai, nie chce uzywac pelnego imienia i nazwiska ;) Ale Litwa musi byc z niego dumna.

Podpułkownik
@Zazenowana

Ach! No tak! Ale jestem głupi. Przeciez to jasne ????

Luki

Czy we firmie są kamery i kto je obsługuje

@Luki

Bo z mego doświadczenia nie ma ani na hali ani nad sejfami no i był dziś jako że jest codziennie cieć palant z firmy wlazł do szafki pocioł zszytą kurtkę zostawił dwij ślad niebieskiego śmiecia jako że te kolorki wprowadzili przestępcy no to jak odcisk palca frajera gościu chodzi po szafce jak mnie nie ma w pracy jak na chali jestem jest ich paru to ten (usunięte przez administratora) podłożył do kieszeni niszczy rzeczy a kopie kluczy kto ma pracownicy ochrona kierownik odpowiedzialny za szafki gościu współpracuje z przestępcami skorumpowanymi polaczkami a i nie zasypiajciec w tramwaju bo dowud wam zginie i dostaniecie go od ochrony rzekomo znaleziony na terenie firmy a raczej s.....y

Interesant
@Luki

A można by tak jaśniej ? Bardziej po polsku, bo chciała bym coś z tego zrozumieć...

Rozczarowany

Zgadzam sie w 100% z opiniami pracowników, do grona których sam należę. Problem z przełożonymi którzy nie mają zielonego pojęcia o tym co robią podlegli pracownicy istnieje nie tylko na produkcji ale tez w działach współpracujących. Pracownik nie ma do kogo się zwrócić z problemem, bo przełożony nie ma czasu ani wiedzy w czym jest problem. Z każdym problemem trzeba sobie radzić samemu. Przełożony potrafi klepać tylko urlop. Osoba która podniesie problem wyżej jest "wyciszona" bo przełożony ma zawsze racje. Atmosfera pracy bardzo kiepska, plusem jest pensja na czas i szereg benefitow.

Wiecie kto

Czas napisać coś o wybranych operatorach działu secondary i raczej to nie będzie nic pozytywnego

Luck
@Wiecie kto

O co Ci chodzi konkretnie , możesz pisać jaśniej?

Zostaw merytoryczną opinię o Philip Morris - Kraków

• Jak się pracuje w Philip Morris?

Zobacz opinie na temat firmy Philip Morris tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Philip Morris?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 132, z czego 6 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Philip Morris?

Kandydaci do pracy w Philip Morris napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Philip Morris