Opinie o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. w Toruń

Waldek

Witam. Byłem na rozmowie odnośnie pracy. Oczywiscie mam kurs , który spłacam przez dwa lata z pensji. Teraz potrzebny jest poręczyciel i wniosek o niekaralność - jest to do zrobienia. Od dawna myślałem i pracy kierowcy oraz zdobyciu kategorii - D Mam do podpisania umowę juz nie długo. Moje pytanie czy z braku własnych środków , aby zdobyć uprawnienia jest sens wchodzić, bo po 2 latach moge odejść a kategoria D zostaje.

@Waldek

Powiem krótko, zwiężle i na temat. Daj Sobie spokój z kursem w Arrivie i pokombinuj jak w inny sposób zdobyć uprawnienia kat.D

@laszlo

Proszę powiedz dlaczego ?

Juras
@Waldek

Ja uprawnienia zrobiłem w zeszłym roku przez arrive i nie załuje. Atmosfera jest naprawdę spoko, zarobki mogłyby być lepsze. Ale nie ma na co narzekać. Uprawnienia zostają i doświadczenie zdobędziesz, którego nie każdy inny pracodawca da Ci na starcie zdobyc. Są plusy i minusy jak wszedzie

@Waldek

Przejrzyj dokładnie forum to może to Ci da do myślenia

@laszlo

Tak , przejrzałem, ale z braku środków to jedyne wyjscie aby zrobic kategorie D na ten czas i zdobyć doświadczenie

Kierowca z MZA

Ogarniecie się wreszcie czy nie?! Mam na myśli "kierowców" z 712. Macie się podciągać i koniec, następnym razem załatwię to drogą oficjalną, są na to procedury. Stanie taki "kierowca z Bożej łaski" na środku zatoki i wywalone, a ty się martw, ani przed niego, ani za niego bo za mało miejsca. Oczywiście metro Młociny. Jednak to co mówią o was... Trochę jest na rzeczy.

@Kierowca z MZA

"Kierowco"z MZA, zwłaszcza że na 712 jeżdżą Otokary...Kurdupla nie jesteś wstanie ominąć? Poza tym donoszenie we krwi masz widzę.

Kierowca MZA
@Rysiek z Bródna.

Na 712 jeżdżą SU12. Dodatkowo z tyłu staje przegub 184. Nie kozacz bo gooowno wiesz a fikasz. 156 nie ma gdzie stanąć przez barrana w 712.

@Kierowca MZA

Szykuje się fajny screen do Dyrekcji MZA na Włościańską.

@Kierowca z MZA

Czemu tam na Młocinach sprawy z kierowcą nie załatwiłeś? Skoro stał tam autobus to musiał być i kierujący nim. Tu musisz swoje smętne wywody wylewać? Zapewne zaistniała sytuacja albo nie miała miejsca, albo kierowca za chwilę przyszedł i podciągnął wóz. Tobie jednak prościej tutaj wylać wiadro pomyj. Wracaj Prosty Chłopie na swoje forum , tam w tym (usunięte przez administratora) na pewno Cię docenią.

Siofer
@Kierowca z MZA

Taki z Ciebie siofer, a nie umiesz stanąć przed nim?

Kierowca z MZA
@Rysiek z Bródna.

Nie pitol ciamciaku mam na ciebie screena jak paliwo ściągasz

@Kierowca z MZA

Aleś dowcipny. Spadaj na drzewo, bo na małpy polują.

Aaaa

Jak wam nie wstyd pracować za takie grosze w Warszawie? No pytam jak?

Bbbbb
@Aaaa

Ale widzisz, nikt się nie odnosi do twojej wypowiedzi. Czyli coś w tym wszystkim jest. Np 2,5-2,8k za nominał. Trwoga. A ci młodzi to po tej ich akademii chyba mają sieczkę w głowie bo nawet się nie przywitają na mijance, tylko głowa zadarta. Niezłe głupoty im do głów wciskają o MZA, wiem bo z jedn driverem od nich gadałem.

@Bbbbb

Co prawda, to prawda. Wciskają sieczkę i piorą mózgi na tych Szkoleniach.

@Rysiek z Bródna.

W OSK, który nie jest Arrivy robią im te sieczkę? Co im tam mówią o tym MZA? xD No większej bzdury dawno tu nie czytałem hahaha

@Kiero

Ty rozumiesz co czytasz, czy może jesteś wtórnym analfabetą? Pisałem o Szkoleniach WEWNĘTRZNYCH, przed zatrudnieniem. Weź się gościu wtórny analfabeto nie ośmieszaj!

@Rysiek z Bródna.

Jak nigdy ale się zgadzam. Dziennie jest około 10 osób do przeszkolenia. Skąd i jak oni tych ludzi wynajdują? Większość młodzi, zafascynowani taką pracą, ale zdarzają się również stare prawdziwki prosto po kursie

kiero
@Rysiek z Bródna.

" A ci młodzi to po tej ich akademii chyba mają sieczkę w głowie bo nawet się nie przywitają na mijance, tylko głowa zadarta. Niezłe głupoty im do głów wciskają o MZA, wiem bo z jedn driverem od nich gadałem." - ustosunkowałem się do tej wypowiedzi. Sorry ale jest napisane jak wół MŁODZI PO AKADEMII MAJĄ SIECZKĘ W GŁOWIE. Więc tak, umiem czytać ze zrozumieniem ;)

Początkujący Magister c5v
@kiero

Na jakie dofinansowania mogę liczyć ( wynajem kawalerki ) gdy się zatrudnię w Arrivie . A może firma pokrywa cały koszt ( media , Internet , prąd itd )

Kierowca

Rozmawiałem z jednym instruktorem czemu naśmiewają się z kierowców. Posłuchajcie co powiedział (usunięte przez administratora)

Kierowca Autobusu

No co by tu napisać. Rozmowa była, myślę że nawet nieźle przeprowadzona. Kobieta nie miała parcia na szkła, pytania raczej standardowe. Brakowało mi konkretnego określenia zarobków tylko od do. Dostałem nawet czas na zastanowienie po rozmowie. Nie było jak tu piszą że zaraz głupiemu podsuwają umowę. Zostałem poinformowany o wszystkich warunkach umowy i mogłem w sumie zastanawiać się do woli, ale że byłem zdecydowany to na drugi dzień podpisywałem ją razem z innymi osobami.

Raczej standardowe pytania. Dlaczego? Czy jest pan gotowy na system dwuzmianowy i wczesne wstawanie w razie czego (oddział Tczew nie ma nocnych) Czy jest pan dyspozycyjny? Ile lat pan ma prawo jazdy? Chyba wszystko.

logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Toruń
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
logo firmy Handlowiec
Doeko Group Sp. z o.o.
Blebleble z innej beczki

Cześć wszystkim, u was też dali podwyżkę "inflacyjną" tak jak w MZA? 100zl brutto + wyrównanie od stycznia to mizernota, dlatego my mówimy że to wyrównanie inflacyjne, bo różnicy przez inflację nie ma. Jeżeli wam dali to ile? Bo są podobno równi i równiejsi.

Pablllo 7
@Blebleble z innej beczki

500 zł ale niech to zostanie między nami

Kowalski

Mam informację z pewnego źródła, że w MZA od września, będzie reforma systemu płacowego. Będzie jedna stawka 6200+300 zł premii oraz przywrócą wysługę.

@Kowalski

Dzięki za info, w poniedziałek złożę papiery, bo tu jest słabo. Takie drogie uprawnienia, praca w stresie... Idę do mza z tego co piszesz będzie całkiem dobrze. Do września już blisko. A jak atmosfera w w pracy?

@Marcin

A po co Ci atmosfera w pracy? Dostaniesz 6200+300 oczywiście brutto, robisz swoje zaczynasz-kończysz zmianę i tyle. Atmosfera do szczęścia niepotrzebna.

Pluto
@Kowalski

W Arrivie są podobno szykowane obniżki wynagrodzeń. Kierowcy, personel dobrze zarabiają. Kontrakt przewozowy jest podobno zbyt niski????.

Tomi
@Pluto

Żadne obniżki nie są szykowane. Nie wiem skąd takią głupotę wytrzasnąłeś.

.--. . -. .. ... -.-- -.-.--

Nadal robita w wawie za najmniej ze wszystkich ajentów?

@.--. . -. .. ... -.-- -.-.--

A ty dalej jesteś burakiem że wsu bo widząc po sposobie pisania to jesteś

Czy Arriva jest otwarta na przydział nadgodzin jeśli kierowca wyrazi chęć czy raczej nie ma mowy?

Ktoś

Jeden z waszych kierowców opowiadał mi na krańcu, że jak robili prawko w tej waszej akademii, to tak naprawdę robili u prywatnego OSK i niektórzy to byli takie młoty, że instruktorzy chcieli ich wywalić, ale mieli przykaz aby ich przepchnąć. To prawda? Czy koleś fantazjował? Bo jakiś czas temu jechałem tym waszym CNG na 140 i był młody z patronem, szarpał jak po........ny, patron my za kiere łapał bo się w pasie utrzymać nie mógł, współczuję patronowi. Widziałem że był zły. I takie młode niedouczone będą wozić ludzi? Nie każdy ma predyspozycje ... No ale jak nikt nie chce za te grosze robić to robią widocznie łapanki i są efekty...

@Ktoś

Co ty za bzdury pieprzysz i ludzi obrażasz. Popatrz na siebie w lustrze,to zobaczysz młota i przygłupa.

Kandydat na prezesa

Arriva to porażka

abek
@Ktoś

Nic nie wiesz a (usunięte przez administratora).... Oczywiście, że u prywatnego OSK, bo niby u jakiego?! Znasz jakiś inny nie prywatny xD?

kierowca

Mam pytanie czy sa jakies nawigacje lub mapki dla nowych kierowcow odnosnie danej trasy? Oczywiscie chodzi o to zeby tras nie pomylic i nie przeoczyc przystanku.

@kierowca

Nie jest Ci to potrzebne. Masz około 10 linii do objechania z patronem i nie jest to problemem aby to zapamiętać. Nie dajmy się zwariować i nie róbmy z siebie ludzi niereformowalnych. Logika i topografia miasta. Do tego jest SiL co podpowiada odległości i nazwy przystanków.

@kierowca

Jest taka możliwość, choć nie zawsze działa. W sterownikach R&G jest nawigacja głosowa oraz mapka z przejazdem w czasie rzeczywistym. Niestety,ta nawigacja głosowa działa czasem za wcześnie. lub za późno.

Kierowca Arriva

Uwazajcie na instruktorow nadzoru ruchu. Szczegolnie tych co pracuja na noce. Normalnie cos strasznego zgloszone do Torunia nie moze tak byc ze sie nasmiewaja z kierowcow. Z tego co mi wiadomo od kolegow to rodzinka pracuje na noce i nie ma silnych na nich przynajmniej tak sie chwala na firmie podobniez. Zobaczymy dupowlazom Torun nie pomoze

Cześć, jaka jest aktualnie stawka i wysokość premii? Jest szansa na nie pełen etat albo zlecenie? idzie się dogadać z dyspozytorami odnośnie zmian? Pzdr.

@Kandydat

Jak się przyjmowałem w 2019 roku to powiedzieli mi że na zlecenie nie ma szans natomiast na część etatu bez problemu sam pracuje na 0,5 znam takich co na 1/8 i 1/10 pracuje (nawet nie wiedziałem że jest taka część) z planistami nigdy nie miałem problemów do 20 każdego miesiąca daje kartkę z rozpiska w jakie dni chce na jaką zmianę (ja same drugie zmiany robie) pracować i tak mam rozpisany grafik jak coś mi wypadnie akurat a jestem zapisany to też nigdy problemu nie miałem, akurat z tym nie ma problemu natomiast będą do ciebie wydzwaniać abyś przyszedł i to jest uciążliwe ale z tego co wiem powiesz kilka razy nie i przestaną

Maja

Hej, czy ktoś mi napisze jak wygląda cały proces rekrutacyjny do Arriva Bus Transport Polska? Z ilu etapów się składa i kiedy ma się jakąś informację odnośnie ewentualnego zatrudnienia? Opiszcie jak to wygląda, proszę.

BusDriver.
@Maja

Polecam przejrzeć wszystkie strony tutaj, nie skupiać się tylko na pierwszej. Wszystko co potrzeba, znajdzie tam Pani.

@Maja

Tutaj biorą każdego do pracy lub na kurs. Nic się nie stresuj, jak masz świadectwo niekaralności to chętnie Cię przyjmą, a jeszcze Ci powiedzą że masz wielkie szczęście i to zaszczyt zostać pracownikiem firmy Arriva.

Henryk

Kiedy kierowcy arrivy będą odpowiednio przeszkoleni w technice jazdy by móc wozić bezpiecznie ludzi?

Skoti
@Henryk

Brak mi słów na takich ludzi jak Ty. Jesteśmy tylko ludzmi, każdemu mogło się to zdarzyć w takich warunkach jazdy. Mam nadzieje, że Ty jesteś takim świetnym Kierowcą, że nigdy nie popełniłeś żadnego błedu na drodze. Ludzie.. myślcie zanim coś napiszecie.

Dominik
@Henryk

Z tego co wiem szkoleniem Kierowców zajmuje się Ośrodek szkolenia Kierowców a nie Arriva. Dodatkowo egzaminy potwierdzające zdobyte umiejętności zdaje się przed organem, który się pod tym podpisuje., Więc to racxzej nie wina Kierowcy a pogody i śliskiej nawierzchni. Najlepsze jest to, że jak są wypadki innych przewoźników w waw to jest cisza, nic o nich nie pisza, nie nagłaśniają. A wierzcie mi, że tych tez nie brakuje. Śmieszne już się to robi

Pluto
@Henryk

Wtedy, kiedy Ty zaczniesz zadawać mądrzejsze pytania.

Berret
@Henryk

Nigdy! za szybko odchodzą do Mza...

@Skoti

Racja! Jazda w takich warunkach z taką prędkością, że aż wyrywa pierwsze drzwi po kontakcie z latarnia jest niewątpliwym przypadkiem, i KAZDEMU kierowcy który wozi ludzi autobusem ma prawo się zdarzyć a co! Za takie debilnie patrotyczne komentarze powinni wam lejce zabrać

@Dominik

Faktycznie inni przewoźnicy codziennie spadają z mostów, kasują zaparkowane samochody, walą w latarnie, albo w barierki kasując autobusy, masz rację codziennie są takie zdarzenia i hamy tego nie nagłaśniają, to jest spisek przeciwko niemieckiej firmie wożącej polskich obywateli...kolejny patriota bez mózgu...to kierowca nie powinien uważać gdy jest ślisko, tylko pogoda ma uważać na kierowcuf arrivy

Moskit
@Henryk

A gdzie sa tak szkoleni napewno nie w mza

@Moskit

Skad ta pewność? hahah nawet nie wiesz ilu z MZA jeździ w Arrivie xD

@Kierman

nie zapominaj że to jest bodaj 12 ton i przy uderzeniu nawet z niedużą prędkością może wyrwać drzwi, gdzieś widziałem filmik z Rosji jak przy niedużej prędkości kierowca zasłabł i uderzył w barierki jechał może ze 30 może 40 kmh max przy uderzeniu ludzie pospadali z siedzeń widzę mało widziałeś a mądrzysz się najbardziej i następna sprawa czyj to kierowca jeździł bez prawka?, czyj miał ponad 2 promile chyba nawet 2 razy taka sytuacja była

@Abi

Warto jeszcze wspomnieć o poważnym wypadku na Stalowej gdzie dwa przeguby się zderzyły. Kierowca jednego w szpitalu , a mechanik bez uprawnień który prowadził drugi wóz twierdził że tamtego nie widział. Rozbity wówczas był nowiutki Solaris 18m i przegubowy MAN z nowszej serii. Na ulicy Leszno też nowiutkiego Solarisa na linii 190 rozbiła kierująca wozem MZA. Długo by wymieniać takie historie.

@Abi

Uderz w stół a patrioci firmowi się odezwą, z was bałwanki to są takie śmiechy z tych waszych tłumaczeń, fejsbuk najlepszy, tylko użalać się nad sobą potraficie i beczeć jak panienki jacy to biedni jesteście...a prawda jest taka że największy (usunięte przez administratora) w branży, wychodzi po akcjach z wasza najukochańsza firemka, co mózgi wam pierze perfekcyjnie...wez się w garść i nie płacz...aha i filmiki z Rosji nie są dla mnie wyznacznikiem, tu jest Polska

Andrzejek.
@Kierman

Żeby daleko nie szukać ;) Linia 245 na przejeździe kolejowym. Ale oni będą w szli w zaparte, że tacy Święci! Logicznych argumentów nie rozumieją ci firmowi patrioci, którzy najchętniej spali by w tych swoich Otokarkach, SU 12 i SU 18 ;)

@Kierman

Ja biedny nie jestem bo pracuje sobie na część etaciku idę do pracy wtedy kiedy ja chce iść a nie kiedy mi każą patriota ze mnie też żaden bo robie około 120h w miesiącu no w porywach do 170 jak nie ma ludzi i mnie wydzwonia to jak mi się chce to idę poza tym dziś widać ile bezbłędnych profesjonalistów z mza przełamało przeguby na mieści dziwne że to nie Arriva tylko bezbłędni profesjonaliści z mza

@Kierman

I widzę że czytać ze zrozumieniem też nie potrafisz w sumie czego się spodziewać po takim człowieku co leczy swoje kompleksy chcąc pokazać swoją wyższość napisałem że widziałem filmik gdzie ludzie przy lekkim uderzeniu pospadali z siedzeń raczej ludzie u nas nie są inni i też pospadają

@Andrzejek.

No wiele lat mieszkałem obok zajezdni Stalowa z okna ja widzialem no rzeczywiście daleko szukać nie trzeba dwa razy wydziałem jak przegubem autobus wkręcił i przemielił kobietę i na całej jezdni były części ciała i wnętrzności jak skręca że szwedzkiej w prawo w Stalowa więc rzeczywiście daleko szukać nie trzeba

Kuba

Ktoś wie czy stawka 21 zł brutto dla kierowców po akademii obowiązuje również w innych miastach, np. w Tczewie? Proszę o rzetelne odpowiedzi, nawet jak napiszecie że mało ogarnij (usunięte przez administratora) to za późno bo już jestem w trakcie kursu. Zawsze da się przeżyć. A tym bardziej że robię kwalifikację pełną która jest o wiele droższa :) Pani na rozmowie konkretnej stawki nie powiedziała.

@Kuba

O kolejny co robi Akademię Arrivy i nie wie za ile będzie pracować. Może faktycznie tak jak piszesz, warto się ogarnąć i przed podpisaniem umowy trzeba się upewnic na jakich warunkach firma proponuje Ci zatrudnienie. Pózniej będzie zdziwienie, że jak to tak mało, a gdzie reszta pieniędzy??? Jak Pani mogła nie powiedzieć??? Pewnie Pani jest z PR i takie ma zadanie żeby naciągać ludzi

@laszlo

Znam widełki, znaczy się przedział w jakim będę zarabiał. Pytanie zadaję bardziej do ogarniętych czy te podwyżki tylko w Warszawie były czy też gdzie indziej obowiązuje to samo, tak z ciekawości. Kierowcy autobusów nigdy nie zarabiali dobrze i nie mieli łatwej drogi żeby się zatrudnić gdziekolwiek więc takie komentarze hejtujące proszę dla siebie. Zdaję sobie sprawę że mogę dostać najniższa krajową i będę dymał, ale to i tak lepsze niż siedzenie i hejtowanie każdej wypowiedzi na gowork...

@Kuba

Kuba, zadzwoń do Torunia, uzyskasz konkretną odpowiedź a nie gdybania kierowców. Skąd ludzie mają wiedzieć czy w Pcimiu była podwyżka?? Warto skoncentrować się na sobie. Pozdrawiam.

@Kaczor ????

Jedyny który coś bez hejtowania. Myślę że tak jak piszesz. Tutaj to tylko wieczny hejt bez konkretów i podśmiechujki, a pewnie sami jadą na najniższej krajowej albo nic nie mają wspólnego z tym zawodem ;) Ta praca to jednak nie jest zwykła. praca. Człowiek musi się tym tematem interesować, mieć trochę pasji do tego. Wątpię że na kierowcę idzie ten co chce zarobić tylko, który nie lubi jeździć itd.

@Kuba

I tu masz rację Kierować autobusem trzeba lubić i mieć do tego predyspozycje, ale też trzeba mieć rozeznanie ile za swoją ciężką pracę dostaniesz pieniędzy, a tak jak wspomniałeś praca Kierowcy autobusu do lekkich nie należy. Tak jak Kolega wyżej wspomniał zadzwoń do Torunia. Ja nie hejtuje i złośliwy nie jestem, ale Ja mam stawkę 23 brutto po podwyżce i nawet nie przeszło mi przez głowę, aby się zagłębiać w to ile dostanie na starcie młody kierowca w Tczewie, Elblągu czy Obornikach.

@Laszlo

No 23h/brutto to też jakieś szaleństwo nie jest. Niestety to prawda jest że kierowcy autobusów nie są wcale doceniani w polsce i każdy w tym zawodzie robi bo lubi to, interesuje go ten temat. Ja tak samo robię te prawko i kwalifikację pełną bo mnie ten temat jara tak. Ale w sumie jak sobie przeliczę że 11 koła bym miał wykładać np. biorąc pożyczkę to by wyszedł jeden wuj. Tu spłacaj 11 koła, a tu liczyłem w Arrivie te 50% to nie jest jednak całe 50% bo mi wyszło 150 złotych x 24 miesiące no to 3600 tak. Dajmy teraz jakbym miał brać kredyt 11 koła. Fakt może lepiej płatną bym znalazł pracę ale też bym musiał spłacać ale za to przeszło 2 razy wyższą kwotę. Także no. Trzeba sobie kalkulować trochę :) A tym bardziej że dają te stabilne zatrudnienie bo oni mają obowiązek ciebie trzymać a ty u nich pracować 2 lata :)

@Kuba

No w sumie dobrze to przeliczyłeś i jak faktyczni masz siedzieć w domu na bezrobociu, to lepiej robić to co Ci się podoba, czyli kierować autobusem. Ładować się w kredyt w obecnych czasach to głupi pomysł. W Arrivie wiele nie zarobisz, ale masz umowę o pracę i jest pełne ubezpieczenie, co teraz jest ważne. Zwracam honor, nie znam sytuacji w Tczewie. Tak z ciekawości jaka stawkę tam Arriva proponuje? Wiem że jak kierowcy z Wawy jezdzili w delegację do Elbląga, Grudziądza czy Obornik czy tam Oborników to podpisywali jakis papier o tajemnicy odnośnie zarobków, bo pracowali na Warszawskich stawkach+dostawali dietę i zakwaterowanie. Tam były stawki dużo nizsze.

@laszlo

Pani która mnie raczyła informować to powiedziała że ciężko określić jednolitą stawkę. Między 2500 a 3500 miesięcznie bo prowizja od biletów, praca w godzinach nocnych jak się załapię, nadgodziny :) A ile będzie naprawdę to się okaże. Wiadomo ze na rozmowie ładnie, a jak przyjdzie do podpisania umowy o prace to najniższa krajowa ale z tym już się liczę :) Obecnie jestem na etapie kursu takim, że już kwalifikację skończyłem i 60 h jazd mi zostało. 2 godziny za mną. Jeśli pamiętasz, to same jazdy ile czasu tak ci zajęły w miesiącach? :)

Nie pamiętam. Prawko kat.D robiłem w 2007 roku

@Kuba

Kubo, za coś trzeba żyć a konkretnie za pensję. A jeśli mam świadomość, że Arriva z firm transportowych płaci najmniej, iż różnica pomiędzy wynagrodzeniem z nominału w Arrivie a np MZA to koło 1000 zł. Plus - minus. To duża różnica. Piszemy o zarobkach między 2 a 4 tysiące złotych. AGrodzisk, Mobilis, czy KM Łomianki też lepiej płacą. A nie jest sztuką i rozsądnym pracować miesięcznie po np 220 czy więcej godzin. ITD i prokurator stoi nad naszymi głowami. Pozdrawiam

@Kaczor ????

Na pomorzu aż takiego dużego przestrzału nie ma w Tczewie. Chyba że do Gdańska ale tam już mam trochę dalej i kolejne koszta konkretne by były dojazd. W Tczewie gryf jest na komunikacji miejskiej, niby lepsze zarobki bo 22-23/h ale lojalka już na 3 lata na ten przykład. 22-23/h bo tak wynika z ich ogłoszenia pracy.

Kuba mi zajęło 2 miesiące robiłem 40h jako posiadacz kat. C

@Abi

Może do stycznia wyrobię się. Nie wierzę że 60 h co do minuty zrobię. Dużo chyba zależy od szkoły i ile kursant pojmuje :)

@Kuba

Ja na początku roku robiłem w Clasic prawko, 60h wyjeździłem w niecałe 2 mies., ale byłem dostępny, jeździłem w każdej wolnej chwili.

@Tomek

NO ja tak samo. Dzięki :D

Akademik
@laszlo

Przecież zawsze na rozmowach dają kartki z rozpisanymi stawkami na najbliższe dwa lata. Nie wiem jakim cudem, nikt nigdy nie wie ile będzie zarabiał, skoro nie jest to żadna tajemnica... Na każdy ogłoszeniu w necie jest napisane. Nie wiem gdzie Ci kierowcy żyją, ale ja dostałem na pierwszej rozmowie odpowiedzi na wszystkie pytania jakie zadałem... Nie spodobały mi się, ale je otrzymałem

Aaa
@Kuba

Kuba ja pracuje w Tczewie w Arrivie powiem ci tak 3500 na rękę to tam nigdy nie zobaczysz maksymalna moja wypłata do tej pory to 2960 zł Ale to z dodatkiem na święta... średnio 2700 dostaniesz oczywiście jak będziesz mieć koło 200h... Jeszcze parę mscy mi zostało do spłaty za prawko i będę uciekać z tej firmy bo tutaj się niczego nie dorobi człowiek.. Na start może być Ale to tylko na początek żeby liznąć tematu. Zrobiłem błąd że nie poszedłem do komunikacji miejskiej do Gryfa bo tam zarabiają o ponad 1000 zł więcej na rękę... Ale cóż polak mądry po szkodzie .. stawka na umowie będziesz miał 11 brutto i 14,5 dodatku za jazdę oraz 2 procent prowizji od biletów ogólnie stawka to (usunięte przez administratora) jak za taką pracę szczerze przy swoich godzinach czyli 160h byś miał pewnie z 2200 2300 .. tutaj niedługo inflacja nas dogoni A że teraz covid to będą płakać 3 lata i nie dadzą żadnych podwyżek... niech sam Maciejak za ten pis grosz jeździ

@Aaa

To się spotkamy niedługo gdzieś może, bo już czekam na odbiór prawka :)

Bbb
@Kuba

Współczuje ci, że jeszcze dwa lata czekają cię w tej pseudo firmie. Arriva w Tczewie chyli się ku upadkowi i kierowcy czekają tylko, aż w końcu gryf/PKS Gdańsk przejmie linie 50. Autobusy które wyglądają względnie ok, to trupy z przebiegiem 700-900 tysięcy przebiegu. Pani która cię informowała o takich zarobkach z tym uśmiechem i miłym głosem zwyczajnie kłamała by złapać kolejnego który będzie jeździł za miskę ryżu. Mogłeś przyjść na dworzec do kierowców to by tobie opowiedzieli jak dobrze jest w tczewskiej arrivie. Pamiętaj ze możesz się z tego wywinąć, pójdź do gryfa i spytaj się czy przyjmą ciebie z długiem. Wtedy będziesz być może spłacał całość ale zarobki będą w granicy 20 zł na rękę, nie jak tu 11 zł. Gryf to przyszłość, w arrivie możesz sobie pojeździć ale nie zarobisz pieniędzy.

@Bbb

"Pani" zwyczajnie nie kłamie. Tylko kierowcy bombowcy nie rozumieją słowa "brutto". Tu tkwi problem :)

Chciałabym zgłosić wielką porażkę jaką w dniu dzisiejszym odwaliła mi Arriva. Jestem z miejscowości oddalonej 40km i autobusy nie jeżdżą zbyt często wiadomo ale nawet nie pojawił się dziś powrotny o 22 na który czekałam ponad 50min. Byłam zmuszona wynająć pokój żeby spędzić tę noc w normalnych warunkach. Jestem bardzo zażenowana obsługą i zaangażowaniem firmy gdyż zostawiają ludzi w tak niekomfortowej sytuacji.

@14205

Serio? xD takie żale na go work? Ja się nie dziwię, że nikt nie słucha zażaleń pasażerów, skoro są zgłaszane na portalach dyskusyjnych hahahahha

Niedoszły pracownik

Byłem na rozmowie o pracę i dla kandydata świeżo po kursie stawka wynosi 21 zł brutto+300 zł premii brutto co daje 3828 zł brutto czyli 2900 zł na rękę za normę godzin w miesiącu po dodaniu dodatku za godziny nocne, do tego rata -170 zł za kurs i zostaje Ci niecałe 2700 zł do tego można oczywiście robić nadgodziny i wyjdzie około 3500 netto ale dla mnie liczy się głownie zarobek za nominał. Zrezygnowałem bo większe pieniądze mam obecnie pracując na wózku widłowym przy dużo mniejszej odpowiedzialności. Podziwiam ludzi którzy godzą się na takie warunki pracy i płacy. Myślę jeszcze o kursie w ośrodku MZA z własnych środków i podjęciu pracy właśnie tam za normalne pieniądze. Wie ktoś jak wygląda tam kwestia przyjmowania do pracy ludzi bez doświadczenia?

@Niedoszły pracownik

Biorąc pod uwagę że rynek kierowców kat.D zapełnil się ludźmi, dzięki fabryce zwaną Akademia Arrivy to MZA bierze tylko ludzi z doświadczeniem i to nie wszystkich ( stali się strasznie wybredni). Może tak być ( oczywiście nie musi), że nawet po kursie zrobionym u nich nie będą zainteresowani zatrudnieniem twojej osoby. Powiedzą żebyś poszedł sobie na pół roku do któregoś ajenta, porozbijal autobusy, załapał praktyki i wtedy może Cię przyjmą. Tak było kilka lat temu i teraz ponoć jest podobnie. Jak był deficyt kierowców to zatrudniali wszystkich, teraz tylko wybranych.

Lorenzo
@Niedoszły pracownik

Ile wynosi dodatek nocny? jest jakaś stała kwota? jak to wyliczyleś? mi na spotkaniu powiedzieli że to sie tak nie da policzyc bo zalezy od grafiku ile tych nocek wypadnie

@Lorenzo

dodatek jest stało, 20%. A ile Ci godzin nocnych wyjdzie to już jest różnie w każdym miesiącu

Kolejny Solaris na dłużej nie zawita na trasie - przeciął go słup trakcji tramwajowej, 2 osoby w szpitalu.

witek
@9421

kolejny akademik z 0,5 rocznym stażem

Zosia

Po tym czegoś ostatnio doświadczyłam od firmy Ariva nie dziwi mnie fakt że nikt nie chce podróżować ich autobusami z dniem 1stycznia zmieniony rozkład autobusów niestety na przystankach i na stronie internetowej cały czas znajduje się stary rozkład żenada i wstyd jest 20 styczeń i ciągle nie ma aktualnego rozkładu

Potencjalny pracownik.

Jak wyglądają zarobki kierowców komunikacji miejskiej w Warszawie po kursie na kat.D opłaconego przez Arrive? Dostałem zaproszenie na rozmowę o pracę i chciałbym wiedzieć czego się mniej więcej spodziewać

@Potencjalny pracownik.

W dobrym momencie trafiłeś, bo właśnie Arriva dała podwyżki kierowcom od 1.11, więc i po szkoleniu teraz możesz zarobić. Na start masz 21zł do tego 300zł premii. Po roku stawka idzie w górę. Złapiesz kilka nadgodzin i dodatków to koło 4 tyś. na spokojnie

Kaczor ????proste
@Potencjalny pracownik.

Proste, policz nominał np176 x21, odejmij 33%, dodaj premię. Wyjdzie kwota bazowa. Ewentualne nadgodziny doliczysz.

@Kierowca Pł

Brutto Misiu Brutto. Do rączki dostaniesz 3tys i się baw.

@Laszlo

Dokładnie, z nominału weźmiesz 10-go koło 2700-2800. Dwa dni dodatkowe liczę 20 godz nadgodzin czyli miesięcznie koło 200 godzin pracy. Koło 3200 - 3300 bierzesz. I tyle. Ale jak np przepracujesz 400 godzin miesięcznie ???????? to po roku pracy kupisz Merca, albo pójdziesz siedzieć ????.

Potencjalny pracownik
@Kierowca Pł

Ile wynosi rata za kurs? To też trzeba odliczyć od kwoty netto,

@Potencjalny pracownik

Z tego co pamiętam to koło 100-120zł jakoś wychodzi miesięcznie. Plusem jest teraz to, że jezdnych już nie ma, tylko masz pewną stawkę. Czy jesteś na rezerwie czy jeździsz zarabiasz normalnie

Irek
@Kierowca Pł

Kolego trochę więcej ok 170zł jeżeli przepracujesz dwa lata połowę za kurs masz umorzone .

@Irek

Faktycznie, ja miałem kat. C wiec było taniej. Reszta się zgadza, lojalka jest na 2 lata i po przepracowniu drugiej połowy nie musisz zwracać.

Mario6202
@Kaczor ????proste

Możesz odpowiedzieć co składa się na te 33% ??, pewnie nie tylko Ja chciałbym to wiedzieć - pewnie masz na myśli wszystkie potrącenia.?

@Potencjalny pracownik.

Wysil się trochę i poczytaj komentarze tutaj. Jak poczytasz to Może wnioski sam wyciagniesz i podziekujesz Arrivie za współpracę. Było to już to walkowane tyle razy, a Wy ciągle pytacie o to samo. Można przecież podejść na pętli do kierowcy autobusu Arrivy i zapytać, to nie boli przecież. Panie które przeprowadzają rekrutację są tak zaprogramowane że wszystko opowiedzą Ci w superlatywach, a potem dopadnie Cię szara rzeczywistość i pretensja do całego świata, bo przecież obiecali coś innego. Tak że pytaj i wyciągaj wnioski, akademię Arrivy odradzam.

Bolo
@Laszlo

Teraz to ja się z Tobą nie zgodzę. Kiedyś warunki dla akdemika nie były atrakcyjne, bo mieli dodatek jezdny i różnie na tym wychodzili. Po wprowadzeniu stałej stawki 21zł + premie + połowa kosztów kursu to bardzo ok oferta dla osób których nie stać na sfinansowanie sobie samemu uprawnień. Plusem tego zawodu na pewno jest to, że nawet w tak niepewnych czasach jakie mamy teraz kierowca miejski prace będzie miał zawsze. A moi znajomi potracili prace w innych sektorach gospodarki i ciężko gdziekolwiek o zatrudnienie.

@Laszlo

Dokładnie! Potem szara rzeczywistość i zsyłka na Sybir...tfu, na Płochocińską, gdzie ptaki zawracają, lub na Kamczatkę-czyli Estrady, gdzie psy(usunięte przez administratora) szczekają. W pierwszej lokalizacji zawsze musisz być grubo przed czasem, aby miejsce do parkowania znaleźć (a bywa że jak masz dodatek, musisz cały plac, łącznie z halami obejść-aby znaleźć przydzielony Ci wóz).

@Alonzo.

Przesadzasz. Nikt Ci miejsca dla twojego samochodu na Płochocińskiej nie obiecywał. Znalezienie wozu na placu to raptem 2-3 minuty, więc w czym problem. Na Stalowej stoi około 400 wozów często pozastawianych innymi i tam dopiero jest galimatias, a Ty narzekasz na Płochocinską?

Irek
@laszlo

Jeszcze się taki nie urodził co by komu dogodził

@Alonzo.

Dokładnie miejsce do parkowania zawsze się znajdzie ja tam zawsze znajduje problem to mają ci wygodniccy co kilku metrów nie potrafią przejść są tacy co 3h wcześniej przyjeżdżają aby zaparkować przy stacji benzynowej

@Potencjalny pracownik.

Jestem w szoku ze nadal znajdują się ludzie co chcą za taką stawkę brać na siebie tak dużą odpowiedzialność...w mza marudzą że za mało zarabiają a mówimy tu lekko o kwocie z tysiąc większą od arrivy...no ale patrząc na patriotów firmowych to ambicje mają malutkie...idz gdziekolwiek byle nie tu, chociaż więcej zarobisz

Nocny
@Potencjalny pracownik.

Panie i Panowie nie wiem co wy jeszcze w tej firmie robicie jam przeszedłem do MZA nie przepracowalem jeszcze miesiąca a już wypłaty dostałem 4000zl to była najlepsza decyzja w moim zyciu

@Mario6202

Kolega operuje kwotami netto i brutto, dla standardowego Kowalskiego, różnica między tymi wielkościami to 33%. I chyba nie ma sensu tłumaczyć tego na go work xD. Wystarczy się trochę doedukować, ewentualnie poczytać na necie...

@Kaczor ????proste

300zł premii też jest brutto ;/

@Kierowca Pł

To nie jest podwyżka tylko dodatek lojalnościowy który jak każdy dodatek można zabrać :(

@Alonzo.

Na Płochocińskiej został wprowadzony parking pracowniczy - na terenie zajezdni. Która zajezdnia w Warszawie ma taki luksus, że zostawiasz auto na strzeżonym, grodzonym terenie? :)

@Kierowca Płocho

Nie ośmieszaj się z takimi wywodami. Kogo z innych firm interesuje nasz parking. Jak masz takie bzdury pisać to lepiej nic nie pisz i zamilcz.

@Laszlo

No nie wiem. Na Stalowej płaczą, że im pod Tesco, przepraszam Kauflandem tablice kradną.

@Kierowca Płocho

Zlew się nadal zatyka wyrzucaną tam chińszczyzną i bigosem a deska klozetowa żyje własnym życiem? Tak, "fajnie" tam na tej Płochocińskiej ;)))

@Alonzo.

Nie trafiłeś, teraz dyspozytura jest w innym budynku :) Nie ma mydła w łazience, co jest minusem na pewno.

Alonzo.

Czyli higiena na "najwyższym poziomie" nadal. Nie ma "wędrującej" deski sedesowej oraz "przezabawnej" kartki dotyczącej używanki szczotki klozetowej? Niesamowite!

@Alonzo.

Kartka jest, tylko czy faktycznie ona jest przezabawna, raczej dramatyczna, podobnie jak całokształt i polityka tej firmy, co robi z siebie wielką korporacje.

Zostaw merytoryczną opinię o Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 134.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 100, z czego 23 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.?

Kandydaci do pracy w Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Arriva Bus Transport Polska Sp z o.o.