NDI S.A.

Opinie o NDI S.A.

Kacyk

Nowoczesne biuro i laptopa DELL :o)

I

Jakie warunki finansowe są w IT w tej firmie?

Jar
@I tydzień temu
Jakie warunki finansowe są w IT w tej firmie?

Słabe, max 4500 brutto. Czasy dobrego IT tam się skończyły.

użytkownik zarejestrowany

@Andy w jakim sensie ta praca nie jest rozwojowa? Wydaje mi się, że właśnie szczególnie dla młodych ludzi - każda nowa praca to możliwość rozwoju. Nie tylko mam na myśli doświadczenie zawodowe, ale również nowe doświadczenia społeczne - naukę odnajdywania się w nowym miejscu. NDI S.A. nie organizuje żadnych szkoleń?

użytkownik zarejestrowany

@... a o co dokładniej pytasz? Masz doświadczenie w tej branży? Najlepiej udać się na rozmowę rekrutacyjną - ona do niczego nie zobowiązuje, a możliwe, że poznasz zakres obowiązków i warunki zatrudnienia. To jest rozmowa, kiedy rownież pracownik ma chwile na refleksje.

...

Witam. Znalazłem ogłoszenie do pracy w dziale IT w tej firmie w Sopocie. Może ktoś powiedzieć jak tam wygląda praca? Niewiem czy warto składać papiery.

Andy
@... 14.09.2017, 17:51

Jeśli to twoja pierwsza praco to warto, ale nie licz na jakieś super warunki finansowe i merytoryczne. Dział silnie jest uzależniony od innego działu, nie ma swojego mocnego przedstawiciela. Praca raczej dla serwisantów myszek i klawiatur, nic rozwojowego.

GG

Czemu się dziwisz? Firma jest źle kierowana. Skoro pozbywani są najlepsi specjaliści to taki jest efekt nieudolnych rządów sfrustrowanej Pani Dyrektor Departamentu.

użytkownik zarejestrowany

@Inz. dla osób nieposiadających wielkiego doświadczenia to nie są wcale najgorsze zarobki. NDI S.A .zatrudnia osoby już z rocznym doświadczeniem, więc dla nich wcale nie jest to konsorcjum. Możesz dla tych osób napisać, czy istnieje możliwość awansu?

Inz.

Inżynier budowy Ndi Warszawa na początek 2800 netto pln na rękę i mega duzo nadgodzin +dyzury. Potężne konsorcjum dziadów i żydów pracownikom nie dają zarobić i płaczą ze nie ma kim robić. Nie polecam mają śmieszne widelki ile mogą dac zarobić max 5500 brutto wirtualnie

użytkownik zarejestrowany

@Asha a jak wyglądają same warunki zatrudnienia w firmie? Czy one są dla Ciebie zadowalające? Sama wysokość wynagrodzenia, ale też charakter umowy? To ważna dla innych, potencjalnych pracowników.

Asha

Pracuję w siedzibie NDI od trzech miesięcy. Organizacyjny chaos. Departament prawny kompletnie nic nie robi, nie potrafi dopiąć nawet najprostszej sprawy. W sądach pasmo nieustających porażek. Pion umów podobnie - jedna ta sama lewizna. Nigdy jeszcze nie widziałam tak wolno i nieskutecznie działającego IT - na załatwienie sprawy czeka się tygodniami. Zwykle kończy się stwierdzeniem "u mnie działa". Totalna ignorancja równiez od strony księgowości - wielogodzinne przesiadywanie na kawce i obgadywanie za plecami. Nie polecam pracy w NDI, ja za 2 miesiące się zwalniam.

Annn
@Asha 04.08.2017, 08:02

A mi się dresik z IT podoba! Wizytówka firmy :):):)

Tomek

Straszne to, takie januszowe oszczędności, które tak naprawdę dłuższej perspektywie prowadzą do ciągłej rotacji i wyrabiania sobie odpowiedniej opinii w środowisku. Z drugiej strony lepiej zawsze prosić o przesłanie wzoru umowy wcześniej, przed wypowiedzeniem w poprzedniej oraz potwierdzić kwotę emailem. Jak firma coś kręci to znaczy, że trzeba trzymać się z daleka. Pełno jest patologicznych zwyczajów na rynku pracy. Miałem kiedyś podobny przypadek w jednej firmie, że umawiałem się na kwotę netto a wpisali w umowę brutto. Podziękowałem z miejsca, jak próbowali wmówić mi, że tak było i tego nie zmienią. Jakby każdy dbał o swoje i nie dał się w maliny wpuszczać to szybko by się ukróciły takie praktyki. Pozdrawiam i życzę sukcesów w dalszej karierze.

BU

Pracowałam kiedyś w tej f-mie . Niestety nie mam dobrych wspomnień. Na kontrakcie bywa różnie raz lepiej raz gorzej, ale wiele zależy od kadry zarządzającej. Jeśli chodzi o pieniądze, to są porównywalne jak w innych f-mach zajmujących się Generalnym Wykonawstwem. Niestety jest jedno WIELKIE ALE: pensja na jaką się umawiacie jest dzielona na dwie części tzw. podstawa+dodatek na kontrakt. Oczywiście nie informują o tym na rozmowie o pracę. Przychodzisz podpisać Umowę a tu pensja podzielona na dwie części. Gdy odmówiłam podpisania Umowy w takiej formie poinformowano mnie, że nie ma to żadnego wpływu na moje wynagrodzenie, a zresztą i tak już złożyłam wypowiedzenie u aktualnego pracodawcy więc jakie mam wyjście. No i podpisałam. Na szczęście gdy pracowałam w tej f-mie nie miałam planów powiększenia rodziny; ponieważ ostatnio zadzwoniła do mnie koleżanka, która nadal pracuje w f-mie NDI z płaczem, że gdy urodziła dziecko zaczęła dostawać wypłatę urlopu macierzyńskiego pomniejszoną o kwotę dodatku na kontrakt. W kadrach NDI dostała informację, że jest to zgodne z przepisami: skończył się kontrakt, podstawa urlopu ulega zmianie, i ona nic na to nie może poradzić bo taką Umowę podpisała. Pozostawiło to mój ogromny niesmak do tej f-my. Uważam, że postępują nieludzko. To dotyczy Pań, natomiast Panowie, którzy podpisali umowę podzieloną na dwie części z chwilą zakończenia kontraktu dostaję porozumienie do podpisu o zdjęciu dodatku. I to tyle w temacie: Polskie podejście do pracownika, bardzo nieeleganckie. Na szczęście jest wiele firm które mają profesjonalne podejście do człowieka i takimi też pracownikami w swoich szeregach mogą się szczycić

użytkownik zarejestrowany

A jak wyglądają inne warunki zatrudnienia w firmie? Jak oceniacie możliwość rozwoju jaką daje praca w NDI S.A.? Czy można liczyć na podnoszenie w niej kwalifikacji, czy też jakieś dodatkowe kursy/szkolenia?

Zdzisiek
@Maja 14.07.2017, 08:58

Możliwość rozwoju żadna, zero szkoleń, kursów itp.. Stres i nerwówka za marne grosze. Praca po godzinach. Nie polecam.

jagnyc

Na darknecie szukaj. Swoją drogą chciałbym być tam dyrektorem - pensyjka 20 tys. nieźle.

asdw

Trudno się nie zgodzić z większością negatywnych opinii... tylko nie ma budów w sielankowej atmosferze tym bardziej jako generalny wykonawca. Fakt też jest taki że lepsza organizacja pracy pozwoliła by uniknąć przynajmniej części problemów..

Robo

Jak sobie przegoglujecie to znajdziecie listy płac z maja 2017 roku z tej firmy. Niezłą muszą mieć zabezpieczenia, że taki dane wypływają.

Mat_sanit
@Robo 07.06.2017, 23:01

niebezpieczny bezpiecznik
@Mat_sanit 12.06.2017, 08:19
A gdzie to można znaleźć? Aplikuję tam na kierownika robót sanitarnych i jestem ciekaw ile mogę zaproponować na rozmowie....

wpisz sobie w wyszukiwarkę LISTA PŁAC NDI i napewo znajdziesz, nie pamiętam który link od góry?

Msciciel

Praca w NDI wyjaławia z uczuć, sprawia że stajemy się bezduszni i bezwzględni. Niszczy wewnętrznie, a gdy już jesteś pusty w duszy - wywala na zbity ryj, jak nikomu niepotrzebny paproch. I to po 8 latach wzorowej i przykładnej pracy.

Lo

Na ile może liczyć kierownik robót?

sylwia
@Lo 27.04.2017, 23:04
Na ile może liczyć kierownik robót?

też jestem ciekawa ile może zarobić kierownik robót sanitarnych z uprawnieniami od 7 lat. aplikowałam do firmy ale jestem z daleka i niewiem czy wogóle wybierać się na rozmowę. czy jest sens codziennie fatygować się pociągiem 2 godziny, czy też możecie polecić inna firmą sla mojego wykształcenia

Prof. nadzw. dr hab.
@sylwia 28.04.2017, 14:44

Daj se spokój bo długo nie najeździsz ?

almo

Póki panuje caryca Dorota ta firma nic nie bédzie zapewniac, jest coraz gorzej. Maly grajdolek swity szanownej pani dyrektor!

użytkownik zarejestrowany

@Edito ważne czuć się w pracy stabilnie i mieć pewność zatrudnienia. A co więcej możesz powiedzieć o tym co NDI zapewnia jako pracodawca?

Edi

Ludzie, jak firma Wam nie odpowiada to dlaczego wciąż tam pracujecie? idźcie do innej firmy i zobaczycie jak się traktuje pracowników. Pracowałem poprzednio w kilku takich firmach wiec wiem co mówię. Jestem w firmie od ponad roku i jestem bardzo mile zaskoczony że tutaj naprawdę liczy się człowiek. Bardzo duża stabilność, umowa bez problemu przedłużona, ludzie bardzo pomocni. Fakt, że nie wszystko jest idealnie, ale w jakiej firmie jest? dla mnie liczy się stabilność i dobre traktowanie pracowników i to tutaj mam. Marudy wszędzie się znajdą....

Witek

NDI? Traktują człowieka jak gówno. Wycisną ile się da, wodzą za nosa, obiecują gruszki na wieżbie; a tak na prawdę mają w dupie długoletnich i wiernych pracowników, którzy nie opuścili firmy, gdy była w problemach po A4.

Jaca

Tną na wszystkim w minionym roku Mikołaj był beznadziejny. Ndi nie daje nawet darmowej kawy.

inż.

Uuu.. to jak na poziomie specjalisty 6tysi nie do osiągnięcia. Polski kapitał, wiadomo.

Anna

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko inżynieryjne. Na spotkaniu były ze mną były 2 osoby: kobieta od kadr i jakiś kierownik. Babka opowiadała przez 15 minut o firmie i kontraktach i jaka to firma nie jest wspaniała. Potem włączył się facet - był bardzo agresywny, pytania leciały jedno za drugim: a dlaczego tak, a dlaczego nie inaczej, a czemu zmiana pracy, a czemu budowa itp. itd. Czułam się jak na przesłuchaniu w areszcie śledczym. Mało pozytywnie wspominam. Pracy nie dostałam, może to i lepiej - ciężko by się współpracowało z tym Panem. Co do zarobków to nie wiem, podałam kwotę, zapisali i tyle.

Hhhhhhhhh

Zarobki słabe, dyrektorzy od 8 tysi w górę, specjaliści 2-3 tysięcy, szeregowi to minimum 2 klocki. Księgowa z 8 letnim stażem 3,5 brutto po znajomosci.

AS
@Hhhhhhhhh 26.02.2017, 15:07

Wszystkie kwoty brutto czy netto oraz Sopot czy ogólnie w firmie ?

dzik

Piszcie o pieniądzach. Ile płacą. Konkrety. A nie takie pitu pitu. Ten zły, tamten niedobry. Zawsze znajdzie się osoba, która nie odpasuje.

Arson

Firma - krzak, skąpią wszystkiego nawet pączki najgorszego sortu dają.... firma oszczędza, firmowej kawy tu nie dostaniecie.

Słowo klucz

Będziesz pierwszym stałym na Warszawę z tego co wiem...zazwyczaj byli na kontrolę z Sopotu tak więc o zarobki specjalisty BHP z Warszawy tutaj nie pytaj...

ja

Jakie zarobki ma behapowiec?

Ananas

Firma - przekręt nie szanują pracowników. Kierownictwo ma klapki na oczach i nie widzi co się dzieje na niższych szczeblach

Bigi

lola
@Bigi 16.01.2017, 21:55
dlaczego szukaja kogos do Hr? jak wyglada sytuacja w tym.dziale? czy warto skladac cv? prosze o powazne komentarze...

Bo jedna z pań "zabrzuszyla"

wronia

jaka firma to i takich zatrudnia podwykonawców bo dobrzy z nimi nie chcą współpracować tak przynajmniej jest na w warszawie na Targówku zatrudniają podwykonawców co mają samych ludzi z łapanki bez szkoleń ,badań lekarskich i każdy chodzi w ciuchach jakie ma jest takie powiedzenie jak cie widza tak cię piszą

sauron
użytkownik zarejestrowany

jak chcesz mieć ambitne stanowisko przyacielu to na budowy kierowników szukają obecnie i inzynierów.

Gość
@sauron 25.09.2016, 19:58

Rozwiń temat co do wynagrodzenia i warunków pracy na tych stanowiskach bo jest zainteresowanie.

Gorycz

Jestem pracownikiem NDI i powiem, że zawiodłem się na firmie. Jeden wielki chaos, rzucanie się i przeskakiwanie z tematu na temat. Masa niekompetentnych osób, z którymi współpraca to jedna wielka udręka. Firma szuka oszczędności, bo utopiła miliony na niedoszacowanych realizacjach. Kontrolerzy potrafią "zapomnieć" o kilkumilionowych kosztach i nie ujęciu ich w prognozie. Szefowie projektów zmieniają się jak w kalejdoskopie, niedoświadczeni z ewidentnym brakiem podstawowych zasad kulturalnego wychowania. Firma tnie na wszystkim, a może by tak zredukować nadmierne zatrudnienie, są takie działy, które generują tylko koszty, jak np. modnisie z rekrutacji, które zamiast pomagać tylko uprzykrzają życie po przez wypełnianie jakichś bzdurnych ankiet i nikomu niepotrzebnych wniosków. Może by tak podcinać wynagrodzenia doradcą prezesów? Albo dyrektorom od niewiadoma czego. Kolejną bolączką firmy jest jej zaniedbanie. Brud, kurz, nieposprzątane, w niektórych pomieszczeniach dosłownie śmierdzi. Sprzątaczki sa tylko od paradowania po piętrach miedzy swoimi kanciapami. Długo by pisać, prace w NDI polecam tylko desperatom. Bezpłatne nadgodziny to norma, o premi zapomnijcie, socjal ubogi, za wszystko dodatkowo trzeba płacić. Popracuje jeszcze trochę i tez się zawijam do normalnej firmy.

ajlandia

Firma to dno organizacyjne. Nikt nic nie wie, a jak przyjdzie do podejmowania decyzji to klasyczna spychologia. Jak przyszłam to byłam zapewniana o solidnej strukturze, przyjacielskich stosunkach, dobrym wynagrodzeniu. Osoby zajmujące się sprawami księgowymi tylko patrzą jak na innych swoje obowiązki przerzucić, a same do godziny 12 są w kuchni na plotkach i kawce. Rzeczywistość jest zupełnie inna. W NDI liczy się tylko wyzysk pracownika. Zero socjalu, ubezpieczenia dodatkowo płatne, ZFŚŚ nic nie daje, kontrolują na każdym kroku. By móc zaparkować w firmie trzeba dodatkowo zapłacić, nawet gdy ma się zaplanowany urlop - nie ma możliwości zawieszenia płacenia. Dodatkowo za każdym razem jak przychodzę do firmy przy drzwiach bocznych bez przerwy ktoś pali papierosy, jest do dla mnie bardzo drażniące. Wielki szyld, a ludziom z butów słoma wychodzi.

worker

czy ktoś może napisać o atmosferze pracy w tej firmie? Zaplecze techniczne budowy...

Salvado

Entuzjastyczna postawa jednej z dyrektorek w NDI udzieliła się reszcie utalentowanych pracownikow. Zainicjonowana ocena okresowa, czyli okazja dla nas to nic innego jak przejaw jednej z form motywacji. Sposób oceny, jej jakość i efektywne docenienie pracownika z mojej strony jest idealne. Zaangarzowanie jednej z dyrektorek przekracza wszystkie możliwe standardy. Nie trudno też popamiętac kto naprawdę pracuje w firmie. Cała armia specjalistów, bogata w słowa uznania dyrektorki tylko czeka jak tu u prawdy dobrze zagnieżdzić się w oczach najszczerszych. Chcę by w końcu dali pracownikom pracować, a nie na jakieś zagraniczne wczasy wysyłają, by tylko się pochwalić jacy to dobrzy ońi. Prerii nie ma, kaktususy tez się skończyły. W szufladzie trzymam wypracowanie i czosnek. W zapasie cały wór tasiem filmowych. Pracownicy niedługo dostaniecie maila o wszystkich przebojach swoich idoli: Bono, Stachursky.. Będzie się działo...

oollloo

Pracuję w firmie ponad 10 lat, razem z nią przeżyłam cieżkie i dobre czasy. Choć nie zawsze wszystko układało się idealnie, to nigdy nie doświadczyłam jakichkolwiek przyjawów złej woli od strony przełożonych. Atmosfera w dużej mierze zależy od samych pracowników. Zarobki są atrakcyjne i zawsze na czas. W święta - dodatkowe dni wolne, Mikołaj.

Salvado

Nie zamienie na nic inego pracy w NDI. Pracowałem juz na kilku projektach i w każdym spotkałem przemiłych ludzi. Kierownictwo z Sopotu wspiera nas w zadaniach i nigdy nie pozostawiło samych sobie. Czasem jest cieżko, terminy gonią, ale zawsze pozytywnie.

cytryna

Ile witaminy C ma cytryna? I czy jedząc cytryny, można wzmocnić odporność organizmu na przeziębienia, grypę i sezonowe infekcje? Cytryna pobudza wydzielanie enzymów trawiennych i procesy trawienne, przyśpieszając samooczyszczanie organizmu - to ważny składnik diet odchudzających. Chociaż cytryna wcale nie jest królową witaminy C, zawiera jej na tyle dużo (53 mg/100 g), by wspierać odporność i łagodzić przebieg infekcji. Tym bardziej że ma też sporo rutyny, która zapobiega utracie witaminy C z organizmu i uszczelnia naczynia krwionośne.

borówka

Owoce borówki amerykańskiej można bez problemu kupić jednak są dość drogie, dlatego też z roku na rok rośnie popularność amatorskiej uprawy borówki w przydomowych ogrodach. Podpowiadamy jak założyć w ogrodzie małą plantację borówek oraz jak je pielęgnować aby cieszyć się ich dorodnymi owocami.

jaho

nerwowa

mowatrawa

finanse i tego typu sprawy -ok. atmosfera - kiepska

kalafior

Malkontentom nikt nie dogodzi, warunki muszą być naprawdę skrajne, żeby było źle. Jeśli komuś chce się pracować bez kombinowania, jeśli ktoś umie zawalczyć o swoje, to odnajdzie się wszędzie. Zawsze lepiej spróbować samemu, niż polegać na czyichś, często mocno subiektywnych, opiniach.

ency
@kalafior 14.03.2016, 10:30

Jesteś pewien? Wiesz o wszystkich rzeczach w firmie? A może wszystkiego nie wiesz? Gdyby spółka była fair wobec wszystkich swoich pracowników byłoby w porządku. Co to za ciche umowy zamiast premi? Co z reszta pracowników? Co z socjalem? Nadal wmawiają Ci, ze firma jest super i równo traktuje pracowników? Zastanów sie nad tym, prawda może cię zaskoczyć.

jaca

Uczestniczyłem w NDI, w rekrutacji na stanowisko specjalisty ds. finansów.(usunięte przez administratora)Wynagrodzenie jest wcześniej ustalone w formie widełek. Są porównywane wynagrodzenia innych pracowników z tego stanowiska i takie uśrednione jest proponowane. Zatrudniają do spółki NDI ZOO, by w razie czego mogli cię bezkarnie zwolnić. Jak wybłagasz podwyżke, to tylko w formie umowy cywilno-prawnej. Podczas rozmowy uprzedzają, że generalnie nie płacą nadgodzin, ale nie dotyczy to księgowości, bo tam mają lepsze układy z dyrektorem finansowym i jak księgowe się upominaja to dostają zapłate za nadgodziny. Mi powiedzieli, że szukają tylko meżczyzn, bo kobiety to zachodzą w ciaże i wiadomo. Dałem sobie spokój z tą firmą, nawet jak zapraszają na rozmowe rekrutacyjną to w 1 mailu znalazłem 6 błedów, w tym 2 ortograficzne.

asas

Mnie rekrutowała też ta młoda dziewczyna, która kompletnie nie wiedziała za bardzo o co ma pytać. (usunięte przez administratora). Poza tym mają tam dziwne sposoby zatrudnienia. Rekruterka mówiła, że jest zatrudniona na umowę o pracę w jednej spółce, a zamiast podwyżki dostała umowę zlecenia w spółce siostrzanej, tłumacząc to niechęcią przełożonych do podnoszenia wynagrodzeń. W każdej chwili mogą taką umowę wypowiedzieć. Poza tym to warunki niezłe, mają darmową opiekę zdrowotna dla pracowników i półpłatnego multisporta.

oo
@asas 09.02.2016, 20:13

To już wiem, czemu nie dostała podwyżki. Przykre

df
@asas 09.02.2016, 20:13

Żadamy równego traktowania pracowników!

oloksandra

pracuje tam o zweszłego roku , przełozy jest ok , ludzie w dzile ok, płaca naczas , umowa przedłużona bez problemów. Uważam że jak się chce pracować a nie obijać to firma spokojnie daje takie możliwości.

Zastanawiajace

Tak, to prawda NDI na wzór obozów pracy przymusza do pelnoplatnej pracy z wieloma bonusami i propracowniczą polityką firmy. Podobno zarząd przed zebraniem zjada przynajmniej z 4 pracownikow, stad tyle wakatów.. Najgorzej jest na projektach, podobno przed konsumpcja podtapiają

raper

Jakie szkolenia na start? Jest jeden dzień szkoleniowo-wdrożeniowy, w którym tylko wałkują, jacy to oni są wspanali. Na początek (usunięte przez administratora) dają ci firmowe krówki, później masz szkolenie z kadr, o tym, co tylko teoretycznie możesz wyrwać z ZFŚS. Potem spotkanie z wszystkowiedząca i wymądrzającą się dziewczyną z polityki jakości, dalej uczą cię jak wystawić jakieś dokumenty księgowe - wszystko musisz zrobić, ty, najlepiej nawet jakbyś za księgową zadekretował i zaksięgował swoj wydatek. Paranoja. Na koniec masz ( usunięte przez administratora ) który za bardzo nie wie o czym mówi, a na finiszu zwiedzasz firmę. Zwiedzanie jest najlepsze, bo osoba oprowadzająca cie, uprzedza cię przed tym kto w danym miejscu siedzi, czy jest wporządku, a jak jest inaczej to wali coś w stulu: "( usunięte przez administratora )itp. Firma tylko sprawia pozory wielkiej, w rzeczywistości jest zakompleksioną małą dzialalnością.

Rip

Ta firma zeszła już na psy szukają tylko haków kiedy wstępujesz o podwyżkę lub dodatkowe szkolenia odpowiedź jest taka że niema na to kasy lub za mało się wykazujesz

Zostaw opinię o NDI S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie NDI S.A.