Centrum Obsługi Biznesu

Bydgoszcz

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 67 ocen.

Centrum Obsługi Biznesu
2 67 6 1

Opinie o Centrum Obsługi Biznesu

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Dominika

@Jedna z lepszych, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać wspomnianą przez Ciebie premie? Czy jest ona trudna do zdobycia? Zachęcam Ciebie do podzielenia się większą ilością szczegółów. Pomoże to osobom zainteresowanym pracą w Centrum Obsługi Biznesu.

Jedna z lepszych

Atmosfera dobra, ciekawe projekty i dobre zarobki, w tym wysokie premie przy projektach prestiż. Nie narzekam, praca ciężka i wymagająca, nie dla każdego - tutaj potrzebna jest motywacja i chęci do pracy. Mało ludzi odchodzi, jak już to z powodu małego zaangażowania i braku chęci do nauki nowych rzeczy, często trudnego materiału ofertowego. W takiej pracy można zarobić dużo, ale trzeba się do niej nadawać i mieć pewne predyspozycje, które to ułatwią. Charakter i umiejętności sprzedażowe na pewno pomogą :-) A najważniejsza jest motywacja! :-)

Dominika

@anonim, czy w Centrum Obsługi Biznesu istnieje możliwość otrzymania premii? Jakie warunki należy spełnić? Czy pracodawca docenia swoich pracowników poprzez udzielanie pozapłacowych benefitów? Zachęcam Ciebie do odpowiedzi na powyższe pytania, gdyż pomoże to osobom zainteresowanym pracą w fimie.

anonim

Praca wymagająca ,ale placa na czas i ludzie są w porządku.Nie jest to lajtowe siedzenie w biurze,ale wiadomo, że jak się wybiera prace w call center ,to trzeba dużo dzwonic i mieć gadane ,żeby chceli kupować.,Wiec nie ma co narzekać.

załamana

Inaczej słyszysz na rekrutacji,a inaczej wygląda rzeczywistość.Umowa zlecenie,cud jak dostaniesz umowe o prace,chociaz sa zapewnienia,ale trzeba spełnić warunki/nie do zrobienia/.Może atmosfera jest ok,ale nic poza tym.najniższa krajowa a za umowy grosze.Nie polecam.

Paweł
@załamana 30.06.2018 21:36

A ja dostałem umowę po miesiącu pracy na okresie próbnym. Atmofsera spoko, nigdy nie czułem nacisku na wynik,mają fajne konkursy z nagrodami jest możliwość rozwoju

załamana
@Paweł 05.07.2018 10:59

Nie czujesz nacisku na wynik?zart?jak nie mówisz wszystkich schematów i nie zbijasz obiekcji to każą iść do domu i zastanowić się czy chcesz pracować.Oczywiście umowa zlecenie i dzeń bezpłatny,to jest brak nacisku?Atmosfera jest w porządku,ale ona jeść mi nie da.

.
@załamana 14.07.2018 20:34

praca jest wymagająca ale jak telemarketing ma byc niewymagajacy? normalne ze trzeba sie napracowac. a atmosfera sprawia ,że się lepiej pracuje, a tego nie mogę powiedziec o wielu innych miejsach, gdzie pracowałem.

Bezrobotna
@Paweł 05.07.2018 10:59

A mnie dzisiaj zwolnili za słabe niby rozmowy. Potraktowano mnie jak niepotrzebnego śmiecia.Nigdy tak mnie nikt nie upokorzyl,a Ty piszesz ze nie ma nacisku?!!!!!!!!

Dominika

@., na jakim typie umowy jesteś zatrudniony w Centrum Obsługi Biznesu? Czy warunki zatrudnienia są dla Ciebie satysfakcjonujące? Czy pozapłacowe benefity spełniają Twoje oczekiwania? Zachęcam Ciebie do rozwinięcia tych kwestii i napisania kolejnej wypowiedzi.

Dominika

Centrum Obsługi Biznesu poszukuje obecnie osób na dwa stanowiska. Dla osób zainteresowanych aplikacją do firmy, dodaję link: http://e-cob.pl/kariera/ Czy ktoś z Was brał ostatnio udział w rekrutacji do firmy? Jak wygląda jej przebieg? W jakiej atmosferze przebiegła rozmowa o pracę?

zadowolona

Jestem obecnie na szkoleniu. Od pierwszego dnia przyjścia do firmy na rozmowę jestem pozytywnie zaskoczona atmosferą w firmie zgranym zespołem. Myślę, że w tej pracy dużo się nauczę i przyda mi się to w przyszlości.

niezadowolona
@zadowolona 10.07.2018 13:22

zadowolona??????jak mozna być zadowoloną z telemarketingu na zlecenie?

Dominika

@zadowolona, jakie warunki zatrudnienia zostały zaoferowane Tobie na początek rozpoczęcia współpracy? @Paweł, czy możliwość rozwoju, firma zapewnia poprzez udział w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje? Czy istnieje możliwość awansu?

Dominika

@prawda, a jak ty postrzegasz firmę Centrum Obsługi Biznesu jako pracodawcę? Czy jesteś byłym lub obecnym pracownikiem? Jakie są warunki zatrudnienia? Czy Centrum Obsługi Biznesu oferuje osobom zatrudnionym pozapłacowe benefity? W jakiej postaci?

Kasia
@Dominika 04.07.2018 18:32

A ja pracowałam w tej firmie jakiś czas temu. W tamtym czasie była refundacja kosztów dojazdu, LUXMed i siłownia, dodatkowe ubezpieczenie grupowe i angielski. Była miła atmosfera. I nie było nacisku na wynik. A zrezygnowałam bo znalazłam pracę w zawodzie. Polecam firmę i pracę w tym kierunku, bo może ona dużo nas nauczyć.

Stella

Konkurencja zainspirowała do pisania?

prawda
@Stella 01.07.2018 19:53

prawda a nie konkurencja

Administrator

Odpowiadając na pytania użytkowników na forum powinniście mieć świadomość, że pomagacie komuś w znalezieniu nowego miejsca pracy.

Zainteresowana

Może ktoś podpowie jak się pracuje? Jakie wyposażenie otrzymuje przedstawiciel handlowy?

Dominika

@Matwiej piszesz o dość poważnych naruszeniach ze strony pracowników firmy, między innymi o mobbingu. Zgodnie z Kodeksem Pracy, mobbing oznacza oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Czy, Twoim zdaniem takie działania miały miejsce? Dochodziło do takich sytuacji częściej, czy były to pojedyncze przypadki? Zgłaszałeś pracodawcy problem?

Monet

Z tego co wiem to nie ma się dwa razy nad czym zastanawiać, przecież wszystko jest tutaj w najlepszym porządku, nie ma na co narzekać, nie ma się dwa razy nad czym zastanawiać

jeman

Firma jak kazda inna, raz jest dobrze raz zle. Ludzie sa spoko, ogolnie atmosfera pracy myslę, że ok. Ale czy chcecie czy nie jest to telemarketing i trzeba liczyc sie z tym, że jest to dzwonienie non stop do klientow i namawianie ich do zakupu laptopow. I każdy o tym wie, wiec nie bardzo rozumiem ludzi ktorzy sie zala ze musieli gadac.. no na tym ta praca polega. Kwestie zarobkow.. no coz pozostawiaja do zyczenia.. ale jak to w sprzedazy - masz wynik masz zarobki .. nie masz wyniku to zarabiasz najnizsza PROSTE

Mała

Oni tylko oferują słuchawę, czy jakąś pracę biurową też?

Kondzi

Czyi ta nowa oferta nie jest typową słuchawą?

Kondzi

Czyli nie jest to typowa słuchawa?

Kondzi

Chciałem wiedzieć, gdzie znajduje się ich siedziba. Czy to jest na parterze, czy na jakimś piętrze? Jeśli piętro, to czy jest winda? Mam problemy z chodzeniem. Pozdrawiam

fgfdfdgd
@Kondzi 24.06.2016 13:27

2, winda jest.

DanTe

Witam, wypowiedź może być DŁUGA, ale zachęcam do zapoznania się z nią, na pewno będzie RZETELNA :) Praca w COB, jakkolwiek by nie brzmiało ogłoszenie promujące angaż w Centrum Obsługi Biznesu, polega na telefonowaniu do klientów i próbie sprzedaży im konkretnych zestawów (laptop+internet+bonusy). Wygląda to tak: przychodzisz na 8 do pracy, po kolei wydzwaniasz do klientów, których sugeruje Ci system, przerwy są co 2 godziny po 10, minimum jakie musicie przegadać to 3,5 godziny (czas samych rozmów telefonicznych). Często ogłaszane są też konkursy np. wystarczy, że zrobisz 1 umowę (sprzedasz 1 laptopa) i możesz iść do domu (czyli właściwie już nawet o 9:00!). Praca sama w sobie nie jest ciężka, nie jest potrzebne Bóg wie jakie wykształcenie czy doświadczenie, niczego nie musimy mówić do klientów z głowy (cały skrypt/plan rozmowy dostajemy na własność), krzesła są bardzo wygodne :D Jeśli chodzi o zarobki niestety, ale ogłoszenie to po trochu pic na wodę, rozmowa kwalifikacyjna też. Obiecują zarobki nawet na poziomie 2500-3000 zł NETTO. Prawda wygląda tak: dostajesz najniższą krajową, wszystko powyżej dają Ci sprzedane laptopy (podpisane umowy) aby osiągnąć pensję rzędu 2500 zł NETTO należy w miesiącu podpisać jakieś 20 umów z klientami. Nie muszę chyba mówić, że dla początkującego jest liczba wręcz nieosiągalna przez pierwszy miesiąc lub dwa, oczywiście nie tyczy się to WSZYSTKICH, lecz większość. Mam nadzieję, że pomogłem :D

anonim

(usunięte przez administratora)

gość

Mam prawo do wyrażenia swojej opinii czy jest ona obiektywna czy nie i nie żałuję ani jednego słowa powiedzianego wcześniej. Twoja odpowiedź sugeruje, że jesteś pracownikiem firmy i dlatego pewnie jej bronisz - jak można traktować umowę o prace jako coś wyjątkowego ? Umowa o pracę powinna być normą, a nie przywilejem na który trzeba polować niczym "promocję".

anonim

(usunięte przez administratora)

Gość

Żyjcie nadziejami oj żyjcie. COB karmi jedynie obietnicami - zresztą to motto Pana dyrektora. Przez cały okres zatrudnienia nie zobaczyłem opieki medycznej, karnetu na siłownię, angielskiego czy ubezpieczenia o którym mowa była w ogłoszeniu. Nawet słowem nikt nie wspomniał o socjalu. Zarobki żenująco niskie. Brak narzedzi pracy aby skutecznie sprzedawać. Dyrektor - typ narcyza, bufona przejawiającego absolutny brak szacunku do ludzi, co więcej nie potrafiącego zbudować pozytywnej relacji partnerskiej - a o partnerstwie mówi nieustannie zapomniał dodać, że działa to tylko w jedną stronę oczywiście firmy. Odradzam pracę w tej firmie nawet najgorszemu wrogowi. Jeśli macie choć odrobinę szacunku do siebie to nie dajcie się zwieść tym pięknym opakowaniem bo w środku czeka was rozczarowanie.

misia

praca przyjemna w miare ale ludie korzy tam pracuja tragedia szcegolnie kaska.p wredna stawia ultimatum juz na etapie szkolenia zero odreagowania praca w jej zespole na ciaglej spinie tragedia jezeli ona wyleci to cob zyska lepsza opinie

mk

Prawda jest taka : ludzie są bardzo sympatyczni , do wszystkich zwracamy się na "ty" ,nie ważne czy to kierownik firmy czy szkoleniowiec.Firma zawsze płaci na czas do 10 tego dnia każdego miesiąca i pieniądze nie są wcale małe ( mniej niż 1300 netto na pewno nie dostaniesz ).A to ile będziesz pracować zależy od twojego zaangażowania i zdolności.Nie sprzedajesz to po 3 msc zapewne tracisz umowe.No przecież w żadnej innej firmie tez nie trzymają pracownika z którego nie mają korzyści.Mają płacić za to ,że siedzi..no musi sprzedawać ..wtedy wypłata będzie duuużoo wyższa :)Nie powiem,ze jest idealnie ,bo stres ze strony klientów to oczywista sprawa tak samo jak nerwy ,gdy nie mamy sprzadaży.Ale w każdej pracy tak jest.Tylko tutaj wiesz,że zawsze dostaniesz tą kase,fizycznie wiele się nie zmęczysz,weakendy masz wolne,pracujesz maks do 16 stej-a bywa,że wychodzisz wcześniej.Jak dla mnie bardzo fajne miejsce i polecam.

Wkurzona

Zdecydowanie nie polecam! Byłam na Centrum Prawa, gdzie szanowna pani trener K. niszczyła psychicznie ludzi... nic nie można zrobić podczas pracy, trzeba gadać cały czas jak robot z kartki! I presja - jak nie zrobisz umów to zwalniają, w dodatku zapłacili mi 100 zł za mało. Co więcej pan szanowny szef R. na comiesięcznych galach zachowuje się jak Jordan Belfort z Wilka z Wall Street a ma baki jak jakiś prlowiec... Mówi że nikogo nie oszukuje a oszukuje każdego, niby wartość ma dla niego słowo a jakoś nie dostałam jak reszta ludzi certyfikatu za szkolenie (a miało być). Na plus jedynie trener wdrożeniowy Pan Dawid! Reszta to krętacze... Każą robić czasy i umowy a czasami to mega trudne, nie polecam! Stracicie zdrowie.

Mm

Hej, nie polecam cob. Ta firma oszukuje na wstępie na rozmowie kwalifikacyjnej. Mówią że po 3.m-ca jest umowa o pracę a tak naprawdę tylko nie liczni ja dostają. A co ważne dla nich masz być robotem, który mówi słowo w słowo z kartki dla mnie to jest zabijanie kreatywności i myślenia w ludziach. Ja wiele potrafię zrozumieć ale nie to że bazują na niewiedzy ludzi. Oni nie mówią studentom ze nie będą im opłacać skladek, bo uważają że powinni to wiedzieć. A co ważne na rozmowie obiecują pensję stałą 1400 zł netto a potem się dowiadujesz że podstawa jest ruchoma i możesz dostawać mniej. Czego na rozmowiee nie mówią. Dokladnie tak samo jest ze zwrotem kosztów dojazdu dostaniesz tylko wtedy jak wyrobisz 17 tysięcy ale też nie cała kwotę tylko 88 zł. Bajki opowiadają na rozmowie tak abyście przyszli. Cały czas duża rotacja co tylko świadczy o tym że ludzie stamtąd uciekają. Niby zmienił się właściciel czyli prezes ale jest tak samo jak było na magnuszeskiej. Nie polecam tej firmy. Szkoda czasu i energii.

kpiny jakies

hahahaha!! Kpiny jakieś a nie pakiet socjalny. Ubezpieczenie płatne, usługi medyczne też! Taki pakiet, to sobie każdy może wszędzie kupić. Taaaak naprawde wiele stanowisk to: telemarketer od orange, telemarketer od powierzchni reklamowej i telemarketer od innych ściem. Wiadomo, kto pisał... dział HR dwoi się i troi, żeby ktoś się nabrał i przyszedł na rozmowę a potem dał się na kasę wykiwać. Ludzie!! nie wierzcie w takie rzeczy! Wejdzcie sobie np na pracadokitu.pl i preczytajcie prawdziwe opinie! 780 stron wypowiedzi o czymś świadczy. 2500 na ręke? Tyle to może zobaczą pupilki koordynatorów ktorzy dostają specjalne bazy. Byłem widziałem, kto chce sie przekonac na własnej skórze co to wyzysk i ściema na każdym kroku - niech smiało aplikuje - przyjmą każdego!!

haski

No, no taki system socjalny to ja rozumiem. Te lekcje angielskiego sa od dowolnego poziomu, czy jest jedna grupa i tyle? W ogóle to gdzie odbywa się nauka, w firmie np. o 7 start i na 8 do pracy? Tak z ciekawości to co jest do wygrania w tych firmowych konkursach, coś w stylu voucher do kina, czy teatru?

anonim234

odradzam umowe tą firmą,naprawde uwazajcie, niepodpisujecie zadnych umów przez telefon,dobra rada,reszte sammi zobaczycie

Zostaw opinię o Centrum Obsługi Biznesu - Bydgoszcz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Centrum Obsługi Biznesu