Opinie o Borg Automotive Sp. z o.o. w Zduńska Wola żytnia 5 lok. 7

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Borg Automotive Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Borg Automotive Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Borg Automotive Sp. z o.o. w Zduńska Wola żytnia 5 lok. 7

Ryszard

W tym zakładzie nie ma rządnych premii ,jak sobie nie narobisz nadgodzin to masz podstawę i tyle . Premię to może widzą szefowie zmiany i liderzy . Zasowasz za dwóch i mają to gdzieś liczy się wydajność statystyka i tablica. Tyle w temacie ,jak chcesz się czegoś nauczyć albo podnosić kwalifikacje to nie tam

Janusz
@Ryszard

A jak ma być inaczej jak 40% pracuje bo lubi i chce, 30% pracuje bo musi i zazwyczaj nie wyrabia tego co powinno być zrobione a kolejne 30% chodzi po hali jak po szkole na przerwie. A zapomniałem... Są tacy co siedzą i się chowają po kątach. Niestety jak w wielu firmach brakuje spojrzenia na jednostkę, patrzy się na ogół. A jak przychodzi do premii to dostają prawie wszyscy, gdzie powinni dostawać Ci co rzeczywiście ciągną tą produkcję. Premia powinna być wysoka dla tych co mają rezultaty. A w tym momencie jest mała ale dla wszystkich. Tak jak w państwie. Ci co robią dają tym co się nie na robią. I mowa tutaj zaznaczę o produkcji. Reszta działów jest taka samo potrzebna. Gdyby nie magazyn, technologia czy dział jakości nie utrzymalibyśmy się na rynku i o żadnej pracy nie było by mowy.

Ryszard
@Janusz

Tutaj się zgodzę pracowałem na magazynie i wiem że bez części zamiennych nic by cała produkcja nie wskórała. Co z tego że robisz za dwóch skoro mają to gdzieś.

Hej

Cześć czy w Borgu oprócz najniższej krajowej są premię?? i nie ma problemu z urlopem ??,czy polecacie taką pracę????

stary robol
@Hej

oczywiście że są premie

Yety
@Hej

Hej nie polecam ..Premie zapomni pracownicy nie dostają tylko to co im się należy. Zarząd tylko popełnia błędy w ogłoszeniach..Z urlopem tez nie jest za słodko. Szukają ludzi tylko nie mają skąd..Niech dadzą godnie zrobić..to będą ludzie.. wiedzieli za co pracuja ..Firma ze 30 letnim stażem nic z tego stażowego nie ma po 5 latach.Ogolnie kpina firma .

Prawda jest jedna że na stanowiskach jakościowych pracują cukiernicy A w technologii nawet matury nie mają bystrzaków z BC.

Uper

Pochwal się gdzie teraz pracujesz i jakie to super zarobki dostajesz. Byly pracownik, wszystko jasne.

Nineoclock

Praca na magazynie- nie polecam. Ciężka praca jak dla kobiet (za najniższą oczywiście) .faceci stoją i podpierają ściany ,a kobiety zapierdzielaja. Jak się człowiek odezwie ,że np robi ciągle najcięższe rzeczy to kierownictwo mówi żeby się cieszyć ,że mamy co robić. Porażka. Empatia jest tam na pierwszym miejscu... Zero szacunku dla pracowników,same wymagania. Zdecydowanie odradzam !

sami sobie winni
@Nineoclock

Fakt magazyny są źle zarządzane , ale to tylko moloch biora kogo popadnie ;)

Pracownik Produkcji

Spoko Rozmowa na luzie nawet pozartowalismy Spoko rekruterka Fajne mam dobrane stanowisko

Poprzednia praca Doświadczenie na produkcji i mgazynach Dobrze mi pani opowiedziala o pracy w borgu Moje atuty Wypytany co wiem o firmie Wypytany o presje czasu i stres

ciekawski

a co możecie powiedzieć o pewnym panu co juz tam nie pracuje jak mu tam było Tomasz P. piastował kierownicze stanowisko

Łukasz

Co za (usunięte przez administratora)nie mieć odwagi podpisać się osobiście żenada. Jak nie masz odwagi przyjść i prosto w oczy powiedzieć co cię boli to po co się udzielać?

Damian

Ale jakie te premie, wysokie?

Kosik
@Damian

Tam premi nie ma nie polecam tego zakładu w lublinie

Czy są przyjęcia do firmy? Czy tylko już przez agencje?

Spox

A jak płacą?

Premier

Zdalnie pracują :D telefon jak w biurze na biurku w torebce żeby się nie ubrudzil. Pozdro ....

GRA

Rozwiń skrót: B.O.R.G. Ja zacznę - Będziesz Ochoczo Robić Gałę

Były z AS

Rzuciłem tą pracę jakiś czas temu, nie żałuję.W nowej w ciągu pierwszych miesięcy wyższa pensja plus premie (czego w borgu nigdy się nie doświadczy). Kto jest mądry i ma trochę oleju w głowie niech ucieka z stamtąd,bo kto szuka ten znajdzie - nie uwierzę w argument, że pracy nie ma. Owszem dobrego pracodawcę ciężko znaleźć ale warto szukać.

Zacisk

Firma dziadyga nie ma żadnej atmosfery fajnej starzy pracownicy do donoszą liderzy kadrowce U na temat wszystko o rodzinie kierownik m fałsz obłuda omijać szerokim łukiem to firmę jedni chodzi co tydzień na zwolnienia taki żyd z bródko z demolki donosiciel i nic mu nie robia

Terminator
@Zacisk

Zgadza się, czego takiego jeszcze trzymają co chodzi co tydzień na zwolnienia, oczywiste kryty jest przez lidera ziomek lidera. Jak Ci daewon chodzą jak chcą ziomki kierownika.

Hehe

No to jest kabaret Pan (usunięte przez administratora) zastrasza pracowników zakazem urlopow ktore się naleza zwykly mobing niech sam przyjdzie na magazyn i popracuje !!!!! Twierdzi ze pracownikowi przysługuje tylo 2 tygodnie urlopu !!!! Żenada

Martyna

W przyszłym roku będą kręcone odcinki ,,Rolnik szuka żony" z pracownikiem działu BC. Podobno zmiana A. To ten co mówi ,, mało, mało". Domyślam się się trochę o kogo chodzi ale nie do końca.

Tlok

A pan na skrzynce siedzi i siedzi... I nikt nie widzi....

Sprężyna
@Tlok

Nie ma czasu. Ciśnie

Alladyn
@Tlok

A jakiej wiary ten siedzący na skrzynce?:)))

Waldi

Każdy zarabia tyle na ile zapracuje, może jednak nie do końca dobrze pracujemy? Firma jest jak najbardziej ok

Juchtek 84

Jakie wynagrodzenie może otrzymać magazynier ? ( tak w przedziale) Czytając te opinie to piękna firma !

@Juchtek 84

Najniższa krajowa poszukaj innej pracy

niski szczeblem
@Hehe

Najłatwiej wytykać minimalną krajową... troche kolego mijasz sie z prawdą. Osoby z doświadczeniem mogą liczyć na wiecej, ale... jest jedno ale... jeśli podczas okresu próbnego zamiast pokazywać pracowitość i chęć nauki, jest olewka i przychodzenie bo trzeba, bądź zaczynanie pracy od zwolnień lekarskich i spóźnień to nie liczmy na wielką karierę. Pieniądze i nagrody zdobywa sie pracą a nie leserowaniem. Nie oczekujcie że za same papiery na wózek ktoś Wam da srednią krajową, papiery zazwyczaj zrobione za darmo przez urząd pracy bez jakiejkolwiek inwestycji z Waszej strony. Na magazynie najwazniejsza jest obsługa programu... wystarczy kilka prostych błedów by położyć całą produkcję. Zdobędziecie zaufanie, to pewnie i podwyżka się znajdzie... a nie odwrotnie.

@niski szczeblem

No No wiem co mówię pracowałem tam 17 lat nie polecam

Kasa_20
@niski szczeblem

Co ty pierdol. Dupolizie pracowałem 7 lat i są to zmarnowane lata w tej firmie. W nowej zarabiam wiecej niż tu.. ten co się wykazuje wiecej musi zapierdalać a magazyn zadzi się swoimi prawami i przygłupami którzy mają o sobie mniemanie co to nie kadra zarządzająca.

Młody

Jak wygląda praca po nowych porządkach ?:)

Jakie porządki
@Młody

Jakie porządki System pracy jest taki sam jak nie gorszy ciśnienie żeby robić jak najwięcej

Taki
@Jakie porządki

Tylko słupki się liczą żeby zrobić jak najwięcej a jak masz gorsza serię która więcej czasu zajmuje.. Kogo to obchodzi

Koju
@Młody

A mnie interesują warunki pracy na magazynie cd? Czy ktoś się wypowie jak to teraz tam wygląda?

Szczęśliwa

Dzisiaj dostalam nie zwolnienie, a zmianę warunków umowy o pracę będąc na macierzyńskim czyli jestem na okresie chronionym. Czyli zamiast 80% pensji, umowa na 1/5 etatu czyli 524zl BRUTTO po odciagnieciu ubezpieczenia wychodzi jakies 250zl na rękę miesięcznie. Co ciekawe jeżeli mi to nie odpowiada moge napisać oswiadczenie, że się nie zgadzam, a co za tym idzie, zwalniam się sama i nie dostaję nic z urzędu pracy jak również zostaję bez grosza. Jesteście super. Wiem, że nie jestem jedna, obiecuję, że tego tak nie zostawię. Znajdę dobrego radcę prawnego. Znajdę wszystkie osoby pokrzywdzone i udam się do sądu. Pozew będzie zbiorowy. Pozdrawiam firmę Borg.

Mama
@Szczęśliwa

A cos takiego jak kosiniakowe jest jeszcze? Bo wczesniej jeżeli ktos miał mniej niz tysiac to państwo wyrównywalo?

Hest
@Mama

Ponoć jest. Tak czytałam

Mama
@Hest

To zawsze ten tysiak pewny przez rok a pozniej krzyz na droge i jak najdalej od borg :p A jak przekazują takie wiadomości? Listem czy zapraszają do sb?

@Mama

Mailem

Gosia
@Szczęśliwa

A czy na tych warunkach należy się odprawa?

@Gosia

Dobre pytanie, sama bym chciała znać odpowiedź

Mamanamacierzynskim
@Szczęśliwa

Również się podpisze pod tym, śmiech na sali. Jak można utrzymać dziecko za 250 zl?

@Szczęśliwa

Zgadzam się z Panią chcę się dołączyć do pozwu też dostałam wypowiedzenie proszę o kontakt

Pod jakim emailem

@Smutna

W jaki sposób mogę się z Panią skontaktować?

@Szczęśliwa

Firma, w której jestem zatrudniona, od przyszłego miesiąca przystępuje do programu tarczy antykryzysowej. Z tego powodu wszyscy pracownicy będą mieli obniżone wynagrodzenie i czas pracy o 20 proc. Aktualnie przebywam na urlopie macierzyńskim do sierpnia tego roku. Czy również mnie pracodawca ma prawo obniżyć świadczenie o 20 proc? Kobiety w okresie korzystają ze szczególnej ochrony w trakcie ciąży, czy też podczas urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego. Powyższe dotyczy również zmiany warunków umowy. Teoretycznie pracodawca mógłby zmienić regulamin wynagrodzeń nawet jeśli dałby podwyżkę (działanie na korzyść), nie mówiąc o obniżeniu wynagrodzenia. Póki kobieta nie powróci do pracy jest chroniona. Obecnie otrzymuje zasiłek macierzyński, a nie wynagrodzenie. Jakakolwiek zmiana wysokości wynagrodzenia za pracę, wprowadzona w okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego, pozostaje bez wpływu na jego podstawę. Dzieje się tak, ponieważ przy obliczaniu zasiłku macierzyńskiego bierze się pod uwagę wynagrodzenie pracownicy za okres pełnych 12 miesięcy kalendarzowych przepracowanych przed miesiącem urodzenia dziecka. Podstawą jego wymiaru są więc miesiące przed urodzeniem dziecka. Wykraczając już poza pytanie, można dodać, że inaczej sprawa może wyglądać po powrocie kobiety do pracy. A mianowicie, pracownica powracająca do pracy po urlopie macierzyńskim powinna zostać dopuszczona do pracy na stanowisku zajmowanym przed urlopem (wyjątkowo na stanowisku równorzędnym lub innym odpowiadającym jej kwalifikacjom), za wynagrodzeniem nie niższym niż wynagrodzenie jakie przysługiwało jej przed urlopem (z uwzględnieniem ewentualnych podwyżek, jeżeli takie miały miejsce w czasie jej nieobecności w pracy). Zmiana wysokości wynagrodzenia za pracę stanowi zmianę istotnego warunku umowy o pracę i może nastąpić bądź w trybie porozumienia stron, bądź w drodze wypowiedzenia pracownikowi dotychczasowych warunków pracy i płacy na zasadach określonych w art. 42 § 1-3 k.p. (tzw. wypowiedzenie zmieniające). Zmiana warunków umowy o pracę zawsze wymaga formy pisemnej. Zawarcie porozumienia zmieniającego możliwe jest w każdym czasie, formalnie nie ma więc przeszkód, aby po powrocie z urlopu macierzyńskiego na mocy porozumienia stron zmniejszyć wysokość

@Marcin

Droga Pani, porozumienie zmieniające, a wypowiedzenie zmieniające to dwie różne rzeczy. Od wypowiedzenia zmieniającego nie ma odwołania, jest jednostronne, pani ma jedynie prawo zaakceptować nowe warunki, albo się z nimi nie zgodzić, a wtedy umowa wygasa po miesiacu, dwóch lub trzech wypowiedzenia. Gdyby Pani miała porozumienie to mogłaby Pani pisać odwołania i bawić się z nimi w kotka i myszkę. Ale im na tym nie zależy, im jedynie chodzi o szybkie pozbycie się pracownika i to nie ważne czy jest w ciąży czy na macierzyńskim, czy jest po operacji i też korzysta ze zwolnienia. Również myślałam, że jestem chroniona bo przecież urodziłam i jestem na macierzyńskim. Ale niestety, takie mamy prawo w Polsce. A tarcza która ma chronić to chroni ale nie pracownika, a pracodawcę. Po podpisaniu 4 tarczy pracodawca będzie miał takie pole manewru o którym nikomu się nie śniło.

@Szczęśliwa

Pod specjalną ochroną Wypowiedzenie zmieniające, jak nazwa wskazuje, zmienia (zwykle pogarsza) istotne warunki zatrudnienia, tj. zmniejsza wymiar czasu pracy, wynagrodzenie, oznacza też często przeniesienie na niższe stanowisko. Nie można nim jednak zmienić rodzaju zawartej już umowy, np. z umowy bezterminowej na okresową lub z umowy o pracę na umowę zlecenie. Komu można je wręczyć? Prawo pracy wymienia wiele kategorii pracowników szczególnie chronionych przed zwolnieniem. Są to m.in: pracownice ciężarne oraz korzystające z urlopu macierzyńskiego (z wyjątkiem umowy na okres próbny nieprzekraczający miesiąca), osoby przebywające na zwolnieniu lekarskim, pracownicy, którym brakuje 4 lata do emerytury, reprezentanci związków zawodowych oraz rad pracowniczych.

Najlepiej skonsultować się z Radcą Prawnym

@Marcin

Bardzo ładnie, kopiuj wklej. Już tłumaczę, a więc firma pogorszyła warunki umowy w czesci etatu i wynagrodzenia co do umowy na czas nieokreślony zostało to nie zmienione. Teraz moje pytanie brzmi i co z tego? Jeżeli Pani odpowiada praca jeden dzień w tygodniu za 524zl brutto na czas nieokreślony to proszę bardzo. Niektórzy jednak mają rodziny, dzieci i dom na utrzymaniu i ich nie stać na szaleństwa za jakieś 250zl netto na miesiąc. Więce tak czy tak wolą odejść niż zostać na chorym etacie 1/5. Po więcej zapytań proszę do Google, skoro tak wszystko Pani ładnie wkleja, moje zdanie jest zbędne.

@Szczęśliwa

Najpierw nas zwalniają A potem proponują nam chora umowę na 1/5 etatu myślę że to są kruczki prawne Nie chce nam zapłacić odprawy którą nam się należy i jeszcze za okres 3 miesięcznego wypowiedzenie więc wymyślili sobie sposób wiadome że żadna mama nie zgodzi się na takie warunki koniecznie trzeba iść do prawnika ale musi być nas wiedzęj przynajmniej 10 osób

@Smutna

Jakby nie patrzeć to jesteśmy chronione więc oni w upodlajacy sposób pokazują, że oni nas nie zwalniają tylko przez obniżony etat chcą abyśmy same się zwolnily, proste.. Nie ujmując ich inteligencji myślę, że musiał im pomóc jakiś dobry prawnik napisać coś takiego bo sami by na to nie wpadli. Wątpię żebyśmy coś mogły z tym zrobić.. Pozdrawiam

@Szczęśliwa

Witam.A konsultowała się Pani z jakimś dobrym radcą prawnym???

@Szczęśliwa

Z jednej strony jesteśmy nie potrzebni w firmie I nas zwalniają A z drugiej strony proponują nam 1/5 etatu ja bym walczyła bo jesteśmy oszukane i okradane przez firmę Borg to sędzia będzie podejmował decyzje tylko trzeba znaleźć dobrego prawnika który się tym zajmnie nie mają prawa nad tak traktować

@Szczęśliwa

Proszę nie być naiwną, proponują 1/5 bo nie mają wyjścia. Jest Pani chroniona i nie mają prawa zwolnić. Jakby Pani nie była na macierzyńskim to już pewnie dawno dostała by Pani wypowiedzenie. Byłam u niejednego radcy prawnego, każdy może iść, polecam.

Pomysły dzikie - pozwy na lata
@Szczęśliwa

Spoko, tylko jak czytałam to póki jest się na macierzyńskim to zasiłek otrzymuje się z ZUS, a zatem chyba w dotychczasowej wysokości co nie? Bo jak rozmawiałam ze znajomą kadrową to podstawa wyliczenia zasiłku jest wynagrodzenie za okres 12 miesięcy przed urlopem, więc co się ciskacie? A że dostajecie 1/5 etatu - może więcej nie mogą dać skoro zwalniają tylu ludzi, chyba jak będzie lepiej to wam podwyższą znowu do całego etatu skoro zostajecie?? A sprawa sadowa od męza wiem ze sie ciagnie latami, sady rozprawy itp sorry podziękuje i poszukam innej pracy

Mamamia
@Pomysły dzikie - pozwy na lata

Teraz widać jak ta firma traktuje pracowników i gdzie nas ma, ludzie trzymajmy się z daleka od tego bagna i nigdy powrotu tam!!!

kaz
@Mamanamacierzynskim

Jak można było robić dziecko nie mając perspektyw?

jacek

a tu zaraz rok jak pana mariusza na korach nie ma jaki piekny moze byc magazyn bez tego frajera

Pracmag
@jacek

(usunięte przez administratora)jaki był taki był krzyknął jak było trzeba ale stworzył ten magazyn przez te lata i trzymał to w garści był porządek miał swoje zdanie i jak było trzeba bronił pracowników

Dagija
@jacek

Pracujesz w biegu w Zduńskiej? Mam mega ważna sprawę.

Pracmag
@Dagija

Jakie

Zostaw merytoryczną opinię o Borg Automotive Sp. z o.o. - Zduńska Wola

• Jak się pracuje w Borg Automotive Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Borg Automotive Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Borg Automotive Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 82, z czego 8 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Borg Automotive Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Borg Automotive Sp. z o.o. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Borg Automotive Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 178 ocen.

Borg Automotive Sp. z o.o.