Opinie o GroupM w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy GroupM. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie GroupM o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż powierzchni reklamowej w mediach internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GroupM w Warszawa

Dret376

Wsrod ludzi bardzo duza nieszczerosc. Tak naprawde dopiero po zakonczenie pracy dowiadujesz sie kim kto byl. Duzo zakulisowych rozgrywek wobec pracownika, czy go awansowac, czy nie. Z jeenejstrony firma mowi o roznorodnosvi, a z drugiej przywileje sa dla wybranych. A z takich praktycznych rzeczy praca po godzinach, ciagle zyjesz I myslisz o pracy, bo tyle jest tematow, a na koniec zostajesz zepchnieta i nieuwzgledniona przy awansie.

SEM

gorzej być nie może

Lekcje ortografii
@SEM

Przydadzą się nawet na stanowiskach kierowniczych.

ExMediacom
@SEM

Może... zawsze mógł być Mediacom :D

Zgadnij sam

W GroupM jest kilka różnych działów, w których totalnie inaczej się pracuje, także zaznaczam, że moja wypowiedź dotyczy pracy w SEM/Social. Plusy: - dostęp do ogromnej ilości wiedzy - zarówno jeśli chodzi o kolegów z zespołu, jak i mozliwosci szkoleń - dbanie o ludzi - w czasie pandemii nikt nie został zwolniony, nie było obniżek pensji jak w wielu innych firmach z tej branży - elastycznosć jeśli chodzi o projekty - chcesz zmienić klienta na którym pracujesz to nie ma z tym większego problemu - nadgodziny do odbioru - zespół, który sobie pomaga, zastępuje, np. w czasie L4, nie ma wyścigu szczurów czy innych dziwych akcji Minusy: - są okresy z dużą iloscią pracy, gdzie zdarzają się nadgodziny, trzeba szybko reagować, jest mnóstwo tematów - procedury korpo - jest ich dość duzo i poznanie ich zabiera sporo czasu, niektóre z nich potrafią być niezrozumiałe Podsumowując - bardzo fajne miejsce do pracy dla ludzi chcących pracować, rozwijać się, pozytywnie nastanionych do innych.

Czy w GroupM są szkolenia zewnętrzne?

HR

W GroupM są organizowane szkolenia zarówno wewnętrzne, jak również zewnętrzne.

Proces rekrutacyjny przeciętny. Brak obiecanej informacji zwrotnej = brak szacunku dla czasu kandydata. Nie polecam kandydowania do tej firmy.

-ogólne

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator projektów marketingowych
DOTCOM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Maria

GroupM jest największą na świecie grupą mediową skupiającą domy mediowe należące do WPP – MediaCom, Mindshare i Wavemaker. Działają dla nich w obszarach performance marketingu, programmatic advertising, searchu, czy social mediach oraz wspólnych negocjacjach, inwestycjach w zaawansowane technologicznie narzędzia, kreację kontentu i rozwiązaniach dla komunikacji w mediach cyfrowych. Firma ta bardzo prężnie się rozwija i dlatego też potrzebuje do swojego zespołu nowych pracowników, a w tym między innymi kandydata na stanowisko Digital Specialist. Ogłoszenie znajdziecie bez problemu w Internecie. Czy ktoś z Was posiada odpowiednie kwalifikacje, by móc do nich aplikować?

T
@Maria

Nikt tam nie chce aplikować bo zarobki w domach mediowych są jak w biedronce

@T

Niestety zarobki są faktycznie niskie, 3500 brutto na stanowisku juniorskim, na stanowisku specjalisty mimo znacznej podwyżki nadal nie zarabia się kokosów, można znaleźć lepiej płatne oferty w tej branży. Juniorami często zostają osoby studiujące, które w tej firmie mają szansę bardzo się rozwinąć pracując przy dużych projektach i korzystając ze szkoleń, dlatego większość osób które tu zaczynało, wiąże się z firmą na dłużej

@K

To ile na start dostaje Content Executive? I po jakim czasie (mniej więcej) można podbijać po jakieś negocjacje co do stawki? O ile w ogóle jest to w GroupM możliwe?

Nie piszcie glupot
@K

Junior z doświadczeniem dostaje do 5500 brutto.

Junior z doświadczeniem
@Nie piszcie glupot

W dziale social 3500 na start, po roku 4500 brutto. Masz inne doświadczenia? Każdy może napisać o swoich.

moda

Rzeczywiście są szkolenia w trakcie pracy - i cale szczęście, bo sama faktyczna praca jest tak nudna i mało rozwojowa, co kompletnie mija się z tym, co jest przedstawiane na rozmowie. Codziennie owoce w biurze, stawki względnie rynkowe i tyle z plusów. Poza tym chaos w organizacji, informowanie o zmianach na ostatnią chwilę. Większością twojej pracy zajmuje się agencja, w której pracują niekompetentne osoby.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w GroupM?

K

Z mojego doświadczenia w dziale Social: są pomocni i gotowi wysłuchać kiedy mamy z czymś problem, np. kiedy wpadają nam dodatkowe projekty pomagają rozłożyć pracę w zespole i nie wymagają pracy po godzinach (przeciwnie, wyganiają do domu), ogółem starają się ułatwiać nam pracę. Często wysyłają nas na dodatkowe szkolenia w czasie pracy, mile widziane jest korzystanie z tych możliwości. Mamy częste ewaluacje (w przypadku juniorów pracujących na zleceniu nawet co 3 miesiące) i oczekuje się że będziemy ambitnie podchodzić do swoich celów;)

pytak

Jak z elastycznymi godzinami pracy i pracą zdalną? Wykluczone czy są jakieś sztywne zasady co do tego?

@pytak

Przychodzimy do pracy między godziną 8:30 a 10, jak nam pasuje i nie musimy tego ustalać z wyprzedzeniem, pracujemy 8,5 godziny od poniedziałku do czwartku, a w piątki 6 godzin. Każdy pracownik ma do dyspozycji 2 dni pracy zdalnej w miesiącu, zgłaszamy potrzebę home office 2 dni wcześniej.

Perere

Każdy, kto zamierza iść tam do pracy, niech się dobrze zastanowi. Dają etaty ludzi, którzy są na macierzyńskim lub na długim zwolnieniu, jeśli owa osoba przyjdzie, to nowo zatrudniona osoba wyleci. Zatrudniają ludzi na 2-3 miesiące i wyrzucają. Jeśli chodzi o rekrutacje to śmiech na sali. Obiecują jedno, robią drugie. Firma ma bardzo duży nieporządek. Nie polecam.

zja
@Perere

Można poprosić o przykłady i konkrety ? - bo to jest nieprawda co piszesz.

Świetna atmosfera, jest się od kogo uczyć i z kim z przyjemnością współpracować. Płace dobre, dostęp do szkoleń, otwarcie na pomysły i miejsce na rozwój. Niestety, zwykle są braki kadrowe, które skutkują zbyt dużym natłokiem obowiązków.

Maria

@Serio, dziękuję za odpowiedź, Twoja opinia na pewno będzie cenna dla potencjalnych kandydatów do firmy GroupM. Kto z Was w ostatnim czasie podjął pracę w firmie GroupM? Dlaczego zdecydowaliście się na wybranie akurat tej firmy? Czy posiadaliście już jakieś wcześniejsze doświadczenie w tej branży?

Giroud
@Maria

Idąc w kierunku groupm lepiej zerknąć na firmę obok :)

Maria

@Serio, rozumiem, że krytycznie oceniasz poziom organizacyjny firmy GroupM. Czy w związku z tym, uważasz, że osoba z małym doświadczeniem może nie odnaleźć się w tej firmie? Na jakie stanowiska GroupM poszukuje pracowników? Czy byłeś zadowolony z zaoferowanego wynagrodzenia? Jak oceniasz realizowane zadania, czy projekty są ciekawe i twórcze?

@Maria

Tak, Mario dobrze rozumiesz, oceniam firmę w sposób krytyczny. Uważam, że osoby bez doświadczenia jak i te z wystarczająca wiedzą mogą szybko się połapać, że wybór tej firmy jako swojego przyszłego pracodawcy to błąd bo gwarantują mały rozwój, ponieważ przytaczając moje wcześniejsze słowa , zarządzanie w tej firmie jest na niskim poziomie, a projekty nie są wymagające, niestety niewiele można od siebie wnieść wszystko ustalają domy mediowe. Nie jest to praca dla ludzi chcących znacznie poszerzać swoje umiejętności. Pozdrawiam.

@Maria

Natomiast, jeśli interesujesz się rozpoczęciem pracy w tej firmie zachęcam wejść na ich stronę, tam na pewno uzyskasz informację na jakie stanowiska obecnie rekrutują.

Serio

Słabe zarządzanie, nie ogarniaja wielu tematow, kiedy media plannerzy pytają za często tzw. "eskperci" chca odsylac ich na fora internetowe tragiczne podejscie bo na tym polega cala ich praca i groupm mialobyc struktura wspierajaca swoje domy mediowe. Bardzo kiepskie i nieprofesjonalne podejscie. Szczerze odradzam.

Maria

@Klara Masz całkowitą rację - niezwykle rzadko można spotkać firma, która spełniałaby wszystkie nasze oczekiwania. Pracowałaś w GroupM? Jeśli tak, o podziel się z innymi użytkownikami swoją opinią. @Masakra Dlaczego tak uważasz? Rozwiń swoją wypowiedź tak, by Ci, którzy zastanawiają się nad podjęciem pracy w tej firmie mogliby poznać jakieś konkrety.

Masakra

Jedno slowo - RUN!

Klara

Idealnych firm nie ma, zawsze można znaleźć powód do narzekania.

Chętny do pracy

Szkoda, że nikt nie pisze co dzieje się w firmie. A dzieje się!!!

No
@Chętny do pracy

Niestety duza rotacja. W mysl zasady umiesz liczyc licz na siebie. Niezdrowa atmosfera. Duzo stresu natomiast place sa w porzadku oczywiscie zalezy od stanowiska.

Zostaw merytoryczną opinię o GroupM - Warszawa

• Jak się pracuje w GroupM?

Zobacz opinie na temat firmy GroupM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GroupM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GroupM?

Kandydaci do pracy w GroupM napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GroupM
3.6/5 Na podstawie 18 ocen.
  • żaryna 2 B
    02-593 Warszawa