Opinie o Docdata Fulfilment sp. z o.o. w Świebodzin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Docdata Fulfilment sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Docdata Fulfilment sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi konfekcjonowania i pakowania

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Docdata Fulfilment sp. z o.o. w Świebodzin

@nie jestem wrona, jak myślisz, z czego wynika taki sposób traktowania pracowników? Wydawałoby się, że opisywane przez Ciebie sytuacje w obecnym czasie nie powinny już mieć miejsca, przecież wiele firm boryka się z problemem deficytu pracowników na rynku pracy, czego konsekwencją powinien być bezwzględny szacunek dla każdego zatrudnionego, który przestrzega zasad obowiązujących w danej firmie.

@Marta

Firma jest amerykańska a nie niemiecka. Na 12h przychodzą ochotnicy, głównie Ukraińcy i jest ich cała masa - bo chcą dorobić. Płacą najlepiej w Świebodzinie - trzeba się przekonać samemu. Ja sprawdziłam.

Janka
@Marta

hej, pracuje od miesiąca. Plusy: dobra wypłata zawsze na czas, dobre warunki, praca lekka. podobno mają dofinansować obiady. Minus: dojeżdżam z daleka niestety, nie wiem jak długo, generalnie OK. Dużo starych pracowników, mówią że ostatnio się wiele zmieniło

Ciekawe są te rozbieżności dotyczące systemu premiowego. A jak myślicie @Łysy i @Nick, czy możliwe jest aż takie zindywidualizowanie umów dotyczących systemu premiowego w jednym zakładzie. Gdyby w tej sprawie zechciały się wypowiedzieć inne osoby zatrudnione w Docdata Fulfilment , to każda zainteresowana osoba czytająca wypowiedzi na tym forum, byłaby w stanie samodzielnie wyciągnąć wnioski i zdecydować o atrakcyjności tego pracodawcy.

@Łysy,napisałeś,że nie szanują w Docdata Fulfilment pracowników. A możesz nieco więcej napisać, jakie były Twoje odczucia w relacjach z przełożonymi? Czym najbardziej,Twoim zdaniem przejawiał się ten brak szacunku? Czy nie da się dostrzec w pracy w firmie chociaż jednego plusa?

@Marta

Uważam, że w tej firmie nie jest dobra atmosfera, skoro firma non-stop potrzebuje do pracy, a opinia pracowników nie jest najlepsza (nietransparentna premia uznaniowa-ciekawe kto ją dostaje, zawyżone normy pracy). Są stanowiska pracy, gdzie powinno pracować co najmniej trzech pracowników, a musi naginać jeden, haruje jak wół, a premii nie dostaje żadnej, jest to przejaw braku szacunku. Chciałbym, żeby w tym zakładzie trochę odpuścili z przesadnymi normami, aby premie nie były uznaniowe ale dla wszystkich pracowników, gdy zakład wykona swoją normę.

@Marta

Łysy coś ci się firmy pomyliły. Tam nie mają premii uznaniowych, tylko akordowe. Zrobisz ponad normę - masz premię. Firma jest OK

Łysy

Nie szanują w tej firmie pracowników,trzeba myśleć o zmianie na inną,wiem że w krośnie odrz. szukają 400 osób a może więcej! do hurtowni wysyłkowej a zarobki będą takie same jak w ingramie. Ingram niech się buja!

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Docdata Fulfilment sp. z o.o..

@Monika, napisałaś, że są paczki świąteczne dla pracowników. Benefity są ważne, ponieważ pełnią funkcję motywacyjną. Czy są jeszcze jakieś? @To ja :), przypominam, że zgodnie z regulaminem nie należy podawać danych osobowych, ponieważ są one prawnie chronione. Zapoznaj się z regulaminem https://www.gowork.pl/regulamin Napisałeś/aś, że "potrafili zwalniać o byle co". Co dokładnie masz na myśli? Sprecyzuj swoją wypowiedź dokładniej. Na stronie Docdata Fulfilment są dostępne oferty pracy. Czy ktoś aplikował i wie jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Jakie są możliwości szkoleń i rozwoju zawodowego? Dzielcie się informacjami w komentarzach.

To ja :)
@Marta

A gdzie zostały podane jakiekolwiek dane osobowe??? Idąc tropem jakiejś tam definicji ,że są to dane po których można w łatwy sposób zidentyfikować jakąś osobę - to może i owszem --- ale zważywszy na fakt , że przy około 600 osobach Krzysztofów i Alicji jest kilka - to o co ten krzyk??? Czyżby w myśl - uderz w stół a nożyce się odezwą? Owszem były zwalniane osoby po świadomie lub nie popełniły błąd . Bo nie tak odezwały się do "określonej" osoby lub najwyraźniej "podpadły" nie dając sobą dominować ( a wykonywały swe obowiązki) Marta - nie da się tego tak jednoznacznie opisać - bo trzeba tam być aby pewne sprawy zrozumieć -" wyżsi "przyjeżdżali wyjaśniać dlaczego w pewnych momentach wielu się zwalniało i to już doświadczonych pracowników. Jak podejrzewam szukasz tam pracy i to OK bo chcesz wiedzieć jak najwięcej - ja robiłem tam ponad 3 lata i jeśli ktoś ma zdrowy dystans do otaczającej rzeczywistości - da radę --- ale nie polecam.

@Marta

Pytasz, czy są jeszcze jakieś aspekty motywacyjne, otóż tak: wazelina na dzień kobiet ;P

Pedro

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Jaka jest atmosfera?

Jest OK. Norma nie jest problemem, trzeba złożyć min. 36 sztuk na godzinę. Okulary, gacie, T shirty - jeden na minutę - to za dużo? Jak zrobisz to masz spokój. Oprócz tego dość dobrze płacą jak na Świebodzin. Pracuję rok, na jesień się zwalniam bo wyjeżdżam ale jest OK. Sama firma się też mocno zmienia bo potrzebują ludzi. budują nowy biurowiec ze stołówką, szatniami wszystko na wypasie.

Ulka

Słyszałem sporo dobrego o firmie. Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

ASOS

Witam, ile w tym miejscu pracy można zarobić na okresie próbnym 3 miesięcznym i ile później?

t
@ASOS

2850 po 6 miesiącach + premia + dowóz

Maniek

Firma Straszna Każdy psedo pracuś wchodzi w (usunięte przez administratora) komuś stanowisko wyzej nie liczy sie człowieczeństwo wogólę i te sztuczne uśmieszki ze są lepsi ciekawe z której strony większość to zwykła patola co wszystko zrobić aby nikt na nich złego słowa nie powiedział

XYZ

Ja tam pracuję już półtora roku i jestem rozczarowana tą pracą, ale pracuję, bo pracuję. Ale nie będę rozpaczać jak mnie zwolnią. W sumie to nawet bym się ucieszyła.

XXXX
@XYZ

TO SIĘ ZWOLNIJ, JAKI MASZ PROBLEM?

Justyna

Poniżanie, brak szacunku, marne zarobki, awanse po znajomości i prawdziwy (usunięte przez administratora), to wszystko oferuje ten zakład. Szkoda, że na bramie nie widnieje napis "(usunięte przez administratora)", pasował by jak ulał. Pracowałam tam długo i żałuje na to co się godziłam. Co z tego ze dają umowę o pracę, to oferuje praktycznie każdy zakład w Świebodzinie. Skoro ludzi nie szanują. Jak ktoś powie i poruszy to co się tam dzieje do przełożonych to ta "banda kłamców" próbuje z tej osoby zrobić kogoś najgorszego. Boją się prawdy o sobie. Obecnie zakład zmienił nazwę na INGRAM MICRO. Więc jak zwał tak zwał ale (usunięte przez administratora) ten sam!!!!!!!!!!!!!!!!

Justyna
@Justyna

Pracowałam przez prawie cztery lata i wiem co pisze

śmieszka

szkoda zdrowia i nerwów. Teraz nawet dla niewykwalifikowanych są lepsze miejsca pracy za takie same pieniądze niż w tym obozie .Tam pozostają chyba sami desperacji lub ci co nie wiedzą co mają zrobić ze swym życiem

Wika
@śmieszka

Pracowac trzeba wszedzie.ingram to juz nie ten kołchoz co kiedyś docdata.norme trzeba wyrobic,to fakt.ale nigdzie nie placa za ploteczki i chodzenie.kierownictwo normalnie podchodzi do ludzi.wynagrodzenie na czas.

Mogę zapytać jakie jest wynagrodzenie netto w tej firmie i za ile godzin pracy? Ile procentowo pracuje tutaj Polaków?

Asos

Wynagrodzenie nie stanowi najnizszej krajowej.praca w milym towarzystwie.kierownictwo towarzystwiepodchodzi do pracownika i jego problemow.opinia kołchozu to już przeszłość

Tomi

Czytam te wszystkie opinie i mogę powiedzieć że od kąd tam pracuje jak narazie jest wszystko ok a pracuje już 3 miesiąc. Oczywiście to co piszą tutaj ludzie to prawda że atmosfera jest różna. I co do norm to był taki czas że nakazywali ileś tam piknięć. Ale ja nigdy to tego nie przywiązywałem wagi i nie przywiązuje. Ponieważ najważniejsze by robić swoim tempem i nie stać poł godziny lub więcej. Słyszałem o normach 400 piknięć. Teraz już nic nie mówią o normach bo nie wiem czy zdali sobie z tego sprawę że jest to niezgodne z kodeksem pracy niemieckim. I jak ktoś inteligentny by to zglosił do urzędu ochrony pracy i by to ujawnili to firma została by pociągnieta do odpowiedzialności za wywieranie wpływu na pracownikach i poddawania ich presji czyli mobbing. Co do zwalniania nie mogą tego tak zrobić od tak Kiedy chcą mogą tylko w 3 przypadkach w innym wypadku wygrywa się odszkodowanie jeżeli nie podpisze się rozwiązania umowy za porozumieniem stron. W niemieckim prawie istnieje instytucja ochrony przed wypowiedzeniem. DZIAŁA to na zasadzie takim że jeśli pracodawca da ci wypowiedzenie to masz 3 tygodnie na wystosowanie powodztwa przed wypowiedzeniem w sądzie pracy niemiecki.W 80 ,% spraw sąd nakazuje wypłatę odszkodowania i nakaz by pracodawca przyjął ponownie pracownika gdyż zrobił to bezprawnie

Mario

Witam z tego co wiem to pracuje duzo ukraincow.Mam dla nich oferte najmu pokoju. Autobus dowozi z mego miejsca do pracy.pozdrawiam

vitalii

co to jest za Ukrainiec, chyba Oleg, chodzi po Docdacie i rozpytuje pracowników o różne rzeczy?

pracownica

W sumie to już nie jest Docdata tylko IngramMicro... . Nie wiem jak w podfirmach , ale u nas jest umowa o pracę na pełny etat . Pierwsza umowa na okres próbny 3 miesiące , później na rok i z kolei ponownie na rok . Po tym czasie umowa na czas nieokreślony . System pracy dwuzmianowy od godz 06 do 14 i od godz 14 do 22 . W okresach nasilonego zapotrzebowania bywała też i trzecia zmiana od godz 22- 06. Pensja zależy od stażu pracy ( najniższa do 3 miesięcy , wyższa do 6 miesięcy i najwyższa powyżej 6 miesięcy -- zależy też od stanowiska na którym ktoś pracuje). Jest tam jakieś ubezpieczenie prywatne - ale szczegółów nie znam bo nie jestem zainteresowana. Ogólnie to praca dla ludzi bez kwalifikacji z zarobkami nieco wyższymi od najniższej krajowej

pracownica

Normalna praca dla niewykwalifikowanych ludzi. Troszkę sumienności i zdolności manualnych . Płaca na czas. A to że chodzą , poprawiają to przecież chyba normalne bo składane ciuchy idą do sprzedaży więc muszą być dobrze złożone i sprawdzone. To że za często chodzą z normą?? No cóż tam płacą za pracę a nie za picie wody i plotkowanie. Kto wyrabia normę nie przeszkadza mu że wszyscy to widzą, bo liderzy oznaczają to przy stanowiskach ( przeszkadza to tym co mają na czerwono). Należy się również przyzwyczajać że obcokrajowcy pracują u nas tak jak przecież Polacy pracują poza granicami . Tylko narzekacie . Wiadomo że każdy by chciał dostawać pieniądze za nic nie robienie , ale to nie w tym zakładzie . Ot i tyle na ten temat

To jest praca dla Ukraińców ktore się cieszą nawet za 7zl/godzina i przyzwyczajeni zapier..ć po 12 godzin i mieszkać w piwnicach Jednak nie jest to praca dla normalnych ludzi więc Polakom odradzam.

Zostaw merytoryczną opinię o Docdata Fulfilment sp. z o.o. - Świebodzin

• Jak się pracuje w Docdata Fulfilment sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Docdata Fulfilment sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Docdata Fulfilment sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Sobieskiego 20A
    66-200 Świebodzin

Docdata Fulfilment sp. z o.o.